Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 21:59

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 84 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Rgs 2004, 11:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 11:15
Pranešimai: 356
Bet juk kiekvienas norim atrodyti geresnis, negu esam...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Rgs 2004, 11:33 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Labai klysti Barbike.

Žinau toki? žmoni?, kurie priešingai - užsideda "blogiuko" kauk?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Rgs 2004, 11:50 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 60
Pelene  :wink:

Aš neturiu recepto, kaip aptikti kaukes - tai tik mažyt?s užuominos.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Rgs 2004, 12:38 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Dreiph, mažai žinau žmoni?, kuri? mintys b?t? man taip aiškios ir priimtinos kaip Tavosios. Smagu rasti tavo mintis ?ia at?jus.



Galvoju apie tas kaukes... Gal neb?tinai visk? ?vardinti vien kauk?mis? Tai, jog perimame kitiems tipams b?dingus bruožus, savybes.... Ar... jeigu jau gimei Jeseninas, tai vis? gyvenim? turi b?ti tuo patenkintas? Galit sakyti kad d?l aplinkos, artim?j? poveikio ?sitaisiau kauk? ar k? tik nori, nu bet man ne viskas tame tipe priimtina, net jei man sako, kad tai esu aš. Tarkim, sako, kad tur??iau nesugeb?ti išklausyti žmoni?, kad man svarbiausia tur?t? b?ti pa?iai daug kalb?ti... Ta?iau asmeniniam kontakte man kaip duona ir vanduo b?tinas dialogas, išgirdimas, kad man?s klausosi, gr?žtamojo kontakto gavimas.... Arba, rašo, kad "Jo emocijos yra ekstravertin?s, tarp nepaž?stam? žmoni? aktyvesnis, negu tarp paž?stam?.", o man yra atvirkš?iai. Na, kaip ir sak?t, ekstra-intravertizmas pasiduoda ugdomas, sensorik?, kaip supratau iš Skarlet, irgi išsiugdžiau, bet tai... kas tuomet lieka iš to tipo, kas tikra tada?  :smile: Arba dar....rašo, kad tur??iau tur?ti polink? ? men?. Na paaiškinkit, kur ?ia kauk?, kad to polinkio neturiu?  :confused:

spektakliai-parodos-koncertai yra visai kas kita nei grafomaniški polinkiai. Na gal visk? suprimityvinu, narstydama tai b?tent šitaip. Bet  norisi suprasti, ar tikrai taip jau blogai yra apsilipdyti kit? tip? bruožais? Net suvokiant, kad taip ?vyko d?l aplinkos ?takos? Vertyb?s juk ?skiepijamos dar vaikyst?je, v?liau asmenyb? subr?sta ir praktiškai nebesikei?ia. Tad jeigu tavo tikrasis tipas kirst?si su tavo vertyb?mis, kaip tada? Vertyb?s juk ne kauk??

Ech, pripainiojau ?ia aš...

:confused:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Rgs 2004, 21:21 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Solanža išk?l? problem? - Vertyb? ir kauk?... 

M?s?iau ir "sugalvojau":  :confused:  Bet juk galima apsimesti, jog tau, pvz., tiesos sakymas, pažadas, garb?s žodis yra vertyb?s - ir taip manipuliuoti žmoni? pasitik?jimu.  Išeina, kad kaip kauk? galima panaudoti bet k?. Gal kauk? kaip ir ?rankis - kaip juo žmogus pasinaudos toks jis ir bus. O naudotis galima k? tik nutv?rus... Visk? galima pagadinti.



Dreiph rašo: "Vienas žmogus ?tikin?jo save, kad jam patinka Heavy Metal muzika, nors iš ties? nem?go jos, bet už sienos labai garsiai nuolat grodavo.. Ir ?tikino - dabar labai m?gsta toki? muzik?, tiesa, pavargsta greit nuo jos."

Užsikabinau už šios citatos. Panašiai kalb?jo vienas lektorius apie kompleksus. Žmon?s link? kompleksus maskuoti, neparodyti - nes tai silpnoji vieta. O kuo maskuoja? -  žinoma priešingu. (Kauk?!)

Kompleksas - tai kažko tr?kumas. Sakykim, žmogui tr?ksta dr?sos. K? jis daro? Apsimeta, kad yra dr?sus, nieko nebijo. Tas lektorius pabr?ž?, kad toks apsimetimas vis? pirma vargina, antra, žmogus neištveria ilgai demonstruoti t? kauk?, tre?ia, jau?iamas dirbtinumas (pakazuxa), pernelyg ryškiai tai pabr?žiama, kad jau tikrai tikrai visi pasteb?t?. Nat?raliai išeina retoms išimtims.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Rgs 2004, 15:32 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 12:34
Pranešimai: 895
:happy: daznas pamegdziojimas virsta iprociu  :happy:

Mes visalaika buname savimi, visos kaukes tai mes patys tik klausimas kuri dominuoja. Kai sako: buk savimi  :happy: tai tu ir esi savimi, tik kitam atrodo, kad tu nesavas, nes jis vertina pagal savo nusistovejusius kanonus, stereotipus...  :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Rgs 2004, 16:05 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Dreiph, labai a?i? už nuorod?. Neprisiminiau tos dainos, bet kokia tinkanti ? tem? ! Vysockis- gabenas, ar ne? Jis kaip ir randa pateisinim? kauk?ms- "apsauga nuo antausi? ir spj?vi?", bet visvien šalia j? jam neramu, nes negali b?ti tikras, kas po ja slepiasi... Gera daina...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Rgs 2004, 18:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 12:34
Pranešimai: 895
Dreiph :wink: Viskas imanoma  :happy: Pazvelkit i dalykinius sntykius Stirlico ir Hugo. Taip yra minusai, bet zmones iskart stengiasi vel vienas kitam padet. Stirlicas su savo logika Huginui i etika  :neutral: :neutral:. O kai zmogus dirba su sitais mastymo "niuansais" "Socionika iskart viskas aisku kas kur ir kaip. Tad tas minusas neutralizuojasi... :happy:





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Gru 2004, 12:15 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Ši tema ž?riu pastaruoju metu vis dažniau skamba ?vairiose socionikos temose.

Pasteb?jau labai dažn? tendencij?- žmogus sužino savo tip? ir pirmas klausimas- o tai ar geras šitas tipas? Pasiskaito aprašymus ir tada antras klausimas- kod?l aš šitas tipas, taip nor??iau b?ti va tuo arba bent jau tuo tipu, ech... Tre?ias veiksmas paprastai b?na intensyvios savo tipo tr?kum? paieškos su tikslu juos kaip nors ?veikti... :confused:



Jei apibendrinant, manau tai tendencija keisti save, laužyti, pritempti prie savo ?sivaizduojamo teigiamo ?vaizdžio(kauk?s?) vietoj to, kad atrasti save ir savo tr?kumus paversti privalumais, nes tr?kumai- tik tol neigiami, kol sukelia neigiamas emocijas...

Nepasitenkinimas savimi yra naudingas tik labai saikingai, kol skatina tobul?ti, bet dažniau jis gniuždo ir stabdo tobul?jim?, nes... na k? aš su tokiu tipu bepadarysiu...  :confused: ?ia gal tie stereotipai iš Vover?s temos kalti? Logik?s svajoja b?ti etin?s, juk tai- tipiškai moteriška, logikai- tapti kuo komunikabilesni, etin?s- kuo protingesn?s, etikai trokšta  b?ti pavadinti logiškais, nors iš tikr?j? gi joks tipas neparodo IQ, logika/etika- tai tik m?stymo b?das, ir daugiau nieko... 



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Gru 2004, 13:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Skarlet: nežinau, ar keista ar ne, bet v?l galvojau t? pat? matyt, k? ir Tu, kad reikia pajudinti ši? tem?.

Vakar var?iau toki? intelekto tobulinimo knygut?. Tiems kam "nuo 12 iki 68 met?":). M?s?iau ne apie tipo pakeitimo galimybes, bet grei?iau apie savo silpn? viet? tobulinim?. Toje knygoje pabr?žiama, kad intelektin? veikl? atitinkamai reguliuoja abu smegen? pusrutuliai, ir svarbu, kuris aktyvesnis. Dabar tiksliai neatsimenu, bet ir socioniškai lyg tipo savyb?s paaiškinamos smegen? dali? skirtingu aktyvumu ar išvystymu. Tai vat, ten testu galima nusistatyti, kuris pusrutulis mažiau dirba, ir atlikin?ti ?vairius pratimus b?tent jo veiklai skatinti.

Skarlet, jei nusikalbu sakyk :wink:, bet negi ne?manoma etiniam tipui išsiugdyti kažkiek t? logik? (net jei ir ne ugdomoji funkcija ji pas j?)?  :smile: Tarkim, mano min?tais pratimais pakei?iant smegen? pusrutuli? aktyvum?  :confused:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Gru 2004, 19:29 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Solanža: labai ?domu. Nusikalb?jimo ?ia jokio n?ra, tik ne?sivaizduoju kaip su tuo aktyvumo pakeitimu, nes abiej? pusrutuli? veikla juk asimetriška.

Dešinysis pusrutulis priima informacij? vaizdais, tad jis atsakingas už vaizd? prisiminim?, laiko suvokim?, orientacij?, veid? atpažinim?, aplinkos emocini? b?sen? ir intonacij? priemim?. Kairysis priima info simboliais/žodžiais, tod?l atsakingas už chronologišk? ?vyki? sek?, schem?/žem?lapi? suvokim?, vard?/pavadinim?/skai?i? prisiminim?, kalbin? aktyvum?, jautrum? garsams, prasmei...

Veikia jie abu pasikeisdami, priklausomai nuo to, kas tuo momentu reikalinga, mums patiems to net nepastebint. Tradiciškai socionikoj laikoma, kad ekstravert? labiau dominuoja dešinysis, o intravert?- kairysis pusrutulis. Tam juk ir naudojama ekstra/intra nustatymo metodika, stebint aktyvi?j? veido pus?. (Ekstravert? aktyvi kairioji, intravert?- dešinioji).

Bet tai manau dar neišsemta, tikrai ne vien ekstra/intra versij? parodo vieno kažkurio pusrutulio dominavimas. Sp??iau, kad dešinysis dar atlieka ir intuicijos, ir etikos funkcij?, jei socioniškai užvadint, o kairysis- logikos ir sensorikos. ?ia ir iš praktini? pasteb?jim? sprendžiu- patys dešiniarankiausi mano sutikti žmon?s yra loginiai sensoriniai intravertai, o etiniai intuityv?s ekstravertai- patys kairiarankiškiausi...

K? manai? Gal temos autorius apsilankys ir apšvies mus...  :wink:  :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Gru 2004, 19:49 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 229
Ale b?t? gerai man bišk? labiau t? dešin? pusrutul? pajungt. Kažin, ar yra koki? nors metod? palavint regim?j? atmint?? Jezaumarija, kaip darbe praverst?  :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Gru 2004, 19:53 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Burundis:



Žinoma. Atmintis apskritai yra lavinama. Tiesiog stenkis ?siminti ne vis? vaizd? išsyk, o sakykim,  kažkoki? detal? ir j? atkurdin?k atmintyj, v?liau pasistenk ?sid?m?ti kelias detales, dar v?liau - kelias detales plius siluet? ar form?  ir pan.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Gru 2004, 20:06 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 229
Va dar kart paskai?iau Skarlet komentar? ir supratau, jog esu grynai kairia-pusrutulinis:



1. Br?žiniai, shemos - sudedamoji mano darbo dalis, o jau kaip puikiai sekasi klaidas juose rasti, tai net nepasakosiu  :happy:

2. Puikiai ?simenu skai?ius

3. Puikiai ?simenu melodijas, frazes iš film?, nors pat? film? galiu v?l ži?r?t po pusme?io - vaizdai lyg nematyti 



Reik?s pasekti dar, kuri? pus? dažniau skauda... :happy:



Ka gi, Cassandra, teks lavinti t? dešin? pus?, bo nepatiko man naujiena, kad normaliai smegenin?s neišnaudoju :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Gru 2004, 20:29 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lie 2005, 15:18
Pranešimai: 712
Skarlet,



o kaip veikia tos veidos puses? Ta prasme (nezhinau, ar aishkiai klausiu) - sakai, kad nustatoma stebint aktyviaja veido puse. Kaip nustatyti, kuri veido puse yra aktyvioji?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 84 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 105 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007