Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 19:36

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 117 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Etinis intuityvus intravertas - Dostojevskis
StandartinėParašytas: 29 Geg 2011, 00:12 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Labai geras ir detalus aprašymas leidžiantis pamatyti dostika kiek giliau nei jie įprastai linkę pasirodyti ,visą laiką skaitant mintyse mamos atvaizdas stovėjo :smile: Tik lipdant aprašymą pažįstamiems dostikams sakyčiau kad moterims kur kas labiau tinka nei vyrams.
"Gera atmintis"- tik šitas užkliuvo,ar galima teikti kad tai socioninė savybė? :strange:

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Etinis intuityvus intravertas - Dostojevskis
StandartinėParašytas: 29 Geg 2011, 00:26 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Gal gera atmintis susijusi su planais - gerai atsimena datas, planus, ivykius..

Vienam draugui Dostikui daviau paskaityt, tiko beveik 100% ;)

Dekojam Liepai! ;)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Etinis intuityvus intravertas - Dostojevskis
StandartinėParašytas: 29 Geg 2011, 14:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Dėl atminties - aš irgi manau, kad tai bendra žmogaus savybė. Socioninis tipas apsprendžia tiktai jos pobūdį - ar tai datos, įvykiai, ar vaizdai, žmonių veidai, o gal spalvos ir formos, arba kvapai...

Pvz. aš visiškai neturiu atminties žmonių veidams Būdavo - iki pradoksų. Galėjau visą vakarą šokti su vaikinu, o susitarus kitądien susitikti labiausiai bijodavau, kad aš jo... neatpažinsiu.
Ir dabar, dirbu su daugeliu žmonių (virš 500) - veidai man nieko nesako. Visada prašau prisistatyti - vien pavardės man pakanka, kad apie tą žmogų "kaip siūlą išvyniočiau" viską, kas su juo susiję. Man reikia tik detalės - kad surinkčiau paveikslą (bet veidas - neduoda sąsajų...). Kvapai, skonis - irgi.

DOSTOJEVSKIAI, pasidalinkite savo įspūdžiais - kaip jums?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Etinis intuityvus intravertas - Dostojevskis
StandartinėParašytas: 29 Geg 2011, 16:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 26 Spa 2010, 16:27
Pranešimai: 75
Miestas: Marozlandas
Iš asmeninės patirties vertinant, Dostojevskis dažnai gali atrodyti kaip sensorikas :smile: Juos labai lengva išlepinti ir paversti tingiais žmonėm. Bet kuo labiau lepini ir pramogauji su jais, darosi vis labiau išrankesni. :wsensoric: jų silpna, bet vertinama ir jiems svarbu jos kokybė. Tarp savų tipų tampa žemiški, atsipalaidavę. Jautriai reaguoja į jėgą, bet sunkiai išmušami iš vėžių. Pastovūs ir taikūs žmonės. Mažai emocingi, labiau kalba tiesiogiai ką jaučia, be pasaldinimų. Ir tai pagal mane yra puiku.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Etinis intuityvus intravertas - Dostojevskis
StandartinėParašytas: 01 Bir 2011, 01:06 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Liepa, ačiū už aprašymą, mano pažįstamam dostojevskiui tiko kaip "ant jo siūtas". išskyrus gal kelias frazes kaip kad "skeptiškai žiūri į mokslą" ar "negali kelių darbų daryti vienu metu"- šis dostas ne tik gali, bet ir mėgsta ir nuolat tai daro.

Dar kažkiek pritarčiau ir Volkeriui, dėl sensorikos, kad gali taip pasirodyti. Pvz. vėlgi, mano pažįstamo dostiko hobi- viskio degustavimas, apskritai jam patinka gaminti įvairius gurmaniškus dalykus. Tai pradžioj vien dėl to dvejojau nustatinėdama tipą.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Etinis intuityvus intravertas - Dostojevskis
StandartinėParašytas: 01 Bir 2011, 01:41 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Perskaičiau. Dostojevskis - artimas tipas. Daug kas tiko, ypač viskas, kas susiję su neprievartos filosofija ir jos taikymu gyvenime, tarpusavio santykiuose, bendraujant su oponentais, konkurentais ir pan. Taip pat teikiama svarba vidinei sąžinei ir principingumas. Skirtųsi tik požiūris turbūt į tvarkingumą ir į koncentraciją, discipliną.

Taip pat punktualumas ir terminų laikymasis - pačiam visiškai netinka (tiksliau, galbūt būtų galėčiau įvardinti save kaip punktualiai vėluojantį su tam tikra cinizmo doze).

Nors tarp kitko nemanau, kad ir Dostojevskai iš tiesų taip akcentuoja laiką ir stengiasi niekur nevėluoti, ar kažkam kitam tai priminti. Nors gyvenau dostojevskiškoje aplinkoje, to tikrai nepastebėjau. Greičiau, priešingai. Prie terminų nesirišama ir pavėlavimus žiūrima lanksčiai.

Linkėjimai, beje :wink:

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Etinis intuityvus intravertas - Dostojevskis
StandartinėParašytas: 01 Bir 2011, 15:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
Sakyčiau sunku yra vėluoti. Retai būnam išsiblaškę ir spontaniški. O kito laiką savaime branginame. :wintuition: aprašymas man visiškai tinka. "Nesąmoningas siekimas nieko nenuvilti laiko klausimu" čia gali peraugti į nesveiką rūpinimąsį ir baimę nuvilti kitus.
Juokaujant, mums konkurentai = priešai. Tai beabejo apsunkina gyvenimą. Dažnai būna sunku suprasti, kad su tavimi konkuruoja, varžosi. Kartais sunku suprasti, kada šturmuoti, o kada laukti kokio puolimo. "Viduriuką" retai išeina pajausti. Kai konkuruojant gelia per skaudžią, arba apatija apninka, arba žaibiškas veiksmas ir neadekvačios reakcijos.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Etinis intuityvus intravertas - Dostojevskis
StandartinėParašytas: 12 Vas 2012, 02:40 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 07 Bal 2005, 21:30
Pranešimai: 236
Miestas: Vilnius
Liepa rašė:
Dėl atminties - aš irgi manau, kad tai bendra žmogaus savybė. Socioninis tipas apsprendžia tiktai jos pobūdį - ar tai datos, įvykiai, ar vaizdai, žmonių veidai, o gal spalvos ir formos, arba kvapai...

Pvz. aš visiškai neturiu atminties žmonių veidams Būdavo - iki pradoksų. Galėjau visą vakarą šokti su vaikinu, o susitarus kitądien susitikti labiausiai bijodavau, kad aš jo... neatpažinsiu.
Ir dabar, dirbu su daugeliu žmonių (virš 500) - veidai man nieko nesako. Visada prašau prisistatyti - vien pavardės man pakanka, kad apie tą žmogų "kaip siūlą išvyniočiau" viską, kas su juo susiję. Man reikia tik detalės - kad surinkčiau paveikslą (bet veidas - neduoda sąsajų...). Kvapai, skonis - irgi.

DOSTOJEVSKIAI, pasidalinkite savo įspūdžiais - kaip jums?

Paklausiau, sako normaliai atsimena veidus, (kad as irgi, matau zmogu ir galvoju kur as ji maciau, dazniausiai prisimenu, o matau irgi daug zmoniu, o panasi baime buna... jei pazintis ivyko kokiam bariuke patamsy:-))), bet dazniausiai nesukdava galvos- pati gi prieis) labiausiai atsimena pirma ispudi to zmogaus, jo elgesi. gali neatsimint namo numerio,buto bet oprentuojasi gerai aplinkoj (orentaciniam sporte puse lyderiu dostikai). As pvz. visgi aplinkoj orentuojuosi prastokai, svetimam mieste be navigacijos jauciuos labai nejaukiai, jei nezinau kur esu patyliukais panikujoju, dostikai atvirksciai, kartsa pravaziave jau zino kur. zmona vilniuje tik 3 metai gyvena, o miesta zino jau neblogiau nei as.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Etinis intuityvus intravertas - Dostojevskis
StandartinėParašytas: 12 Vas 2012, 03:27 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 07 Bal 2005, 21:30
Pranešimai: 236
Miestas: Vilnius
sigurdas rašė:
Volkeris rašė:
Jis priskiriamas delta (realistų) kvadrai, kai jo :bsensoric: yra apgailėtina? Nesuprantu. Galit kas paaiškinti?


Delta kvadroj :bsensoric: pas ne viena nera stipri. Ir realizmas kaip tik ir yra suvokimas jog paradiskumas yra niekis, savarbu faktai. pvz. as vazineju pigia, bet labai konfortiska masina, kuria pirkau is draugo gabeno. Ir pasmane jinai uzsiveda bet kuriuo oru, bet ja reiktu perdazyti, nu bent nuplaut. Ir jos islaikymas yra pigus, pazystamas zukovas lizingui kas menesi sumoka puse mano masinos kainos, jam tokios reikia del :bsensoric: , o man tai atrodo kvaila. Valdzia bet kuria kaina ir realizmas mano manymu skirtingi dalykai. ai, va sesers dukra gorke- ji visad pastebi kas su kokiais batais, (ir pati 17-mete issireikalavo batu uz 700 lt) tai realizmas? zmoniu vertinimas pagal batus realizmas?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Etinis intuityvus intravertas - Dostojevskis
StandartinėParašytas: 12 Vas 2012, 10:10 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Čia irgi nesutikčiau, kad beta kvadroje blizgučiai vertinami, gal greičiau gama, bet irgi ne tiek.

Delta svarbus komfortas, jaukumas. Beta šią vertybę pakeičia prestižas. Daiktas turi būti kokybiškas, už jį bus sumokėta tiek, kiek reikės. Gal čia vienetiniai žmonių marazmai pirkinėtis batus už 700 litų ir pan. Manau, būtų negalima taip apibrėžtai vertint išlaidumo pagal tipus. Manau, skiriasi tik sprendimo priėmimo būdas, kokią prekę pirkti.

Pvz, alfa ir delta kvadrų sensorikams būdinga drabužius pirkti pagal komfortą. Batai: patogūs-nepatogūs, rūbai: jaukūs-nejaukūs, jų medžiaga švelni-nešvelni.
Beta ir gama kvadrų sensorikams būdinga drabužius pirkti pagal kokybę. Vertinimas kinta: kokybiškas-nekokybiškas, patvarus-nepatvarus. Beta ir gama sprendžia, kad daiktas visada atitiktų savo kainą, ir jei daikto kokybė bus puiki, sumokės tiek, kiek reikės.

Ką manot betiečiai/gamiečiai?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Etinis intuityvus intravertas - Dostojevskis
StandartinėParašytas: 12 Vas 2012, 15:26 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
:bsensoric: stipri pas visus sensorikus. Tik alfa, delta kvadroms tai ne vertybinė funkcija, todėl dažniausiai nėra veikiama jėgos/spaudimo metodais, nors ESE, LSE valios pasireiškimas stipriai matomas. Tačiau jei reikia apginti savo nepriklausomumą ar laisvę ( :bintuition: ) nuo prievartinio įrėminimo į kokią kategoriją, čia alfa-delta tipai visada pastovės už save.
Sakoma, pagal statusą dažniausiai rengiasi aristokratiški tipai. Bet aš irgi galvoju, kad tai :bsensoric: įtakoja. Būtent gama labiau mėgsta išpuoselėtus žaisliukus, kad pabrėžti savo jėgą, reikšmingumą. Galbūt aristokratai daugiau atsirenka su kuo bendrauti, praleisti laiką, bet nevertina kitų ir nesirengia pagal statusą (ypač Delta).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Etinis intuityvus intravertas - Dostojevskis
StandartinėParašytas: 08 Bal 2012, 23:19 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 07 Bal 2005, 21:30
Pranešimai: 236
Miestas: Vilnius
Kalafijoras rašė:
:bsensoric: stipri pas visus sensorikus. Tik alfa, delta kvadroms tai ne vertybinė funkcija, todėl dažniausiai nėra veikiama jėgos/spaudimo metodais, nors ESE, LSE valios pasireiškimas stipriai matomas. Tačiau jei reikia apginti savo nepriklausomumą ar laisvę ( :bintuition: ) nuo prievartinio įrėminimo į kokią kategoriją, čia alfa-delta tipai visada pastovės už save.
Sakoma, pagal statusą dažniausiai rengiasi aristokratiški tipai. Bet aš irgi galvoju, kad tai :bsensoric: įtakoja. Būtent gama labiau mėgsta išpuoselėtus žaisliukus, kad pabrėžti savo jėgą, reikšmingumą. Galbūt aristokratai daugiau atsirenka su kuo bendrauti, praleisti laiką, bet nevertina kitų ir nesirengia pagal statusą (ypač Delta).

dalinai, taip, delioju zmones i lentyneles, prisipazystu,o apranga... as pats megejas rengtis neapibreztai, kostiumai turbut supuvo spintoj. Neper seniausiai suzinojau kad pas mane melyno kraujo daugiau nei pas princese diana,juokios iki siol...man tai primena spama kuri gaunu- enlange penis... juk jei jau zmogus daugiau niekuom nesugeba girtis, jis tada pradeda girtis savo nacijos ar gimines pasiekimais.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 117 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 106 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007