Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 11:24

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 25 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: kaip socionika padeda gerinti santykius
StandartinėParašytas: 02 Bir 2011, 19:49 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 02 Bir 2011, 17:43
Pranešimai: 14
Miestas: Vilnius
Norėčiau paklausti, kaip socionikos mokslas padeda mums gyvenime gerinti santykius su žmonėmis.

Asmeniškai aš gyvenime bandau pritaikyti socionikos žinias, bet ne visada taip padeda. Su kitais žmonės, kad ir ką daryčiau - tiesiog neišeina gerai susibendrauti ir viskas. Be to juk nėra taip lengva visą laiką, kai būni su žmogumi galvoti apie socionika ir ką reiktų daryti, kad jisai nesusidarytų blogos nuomonės apie tave. Tačiau aš turiu kelis pastebėjimus iš savo pusės. Galvodamas kaip man padeda socionika gyvenime supratau kelis dalykus: visų pirma tai yra viena iš geriausių temų pokalbiui su naujais žmonėmis. Apie ją kalbėdamas tu pradedi jausti mažesnį "barjerą" tarp savęs ir to žmogaus su kuriuo tu susipažinai, kadangi socionika nėra tik šiaip gera tema pasišnekučiavimui, tai yra ir tavo informacijos suvokimas, dalis tavęs, tu padedi žmogui geriau susipažinti su pačiu savimi!

Taip pat sugalvojau naują būdą kaip gerinti bendravimą su žmonėmis - Aš paprasčiausiai bandau išsirinkti, kad yra svarbu to tipo žmogui su kuriuo aš bendrauju.

Pvz bendraujant su Hugo, aš stengiuosi būti ne šiaip sau tik inovatyvus, bet kartu ir daryti tai, ko kiti žmonės nesugalvotu padaryti ir kas butų ypač miela: nupirkti daug daug rožių, pasiūlyti nueiti ne šiaip sau kur į kiną, o į dažasvydį ar į kitą įdomią vietą, pakalbėti apie tai, kuo yra moterys pranašesnės už vyrus(tinka ypač, kai bendrauju su Hugo moterimis) ir labai svarbu nerodyti, jog esi kažkuo protingesnis, galingesnis už kitus, geriau atsisėsk prie pianino ir sugrok kokią gražią melodiją, pasiūlyk pašokti. Juk kaip sakoma: mažiau kalbų, daugiau darbų.

Su Donais reikia elgtis protingai, taip pat reikia kartu būti ir savotiškai atkakliu, nes jis laukia iniciatyvos iš kitų. Viena, man labiausiai su Donais susibendrauti padedančių saybių, yra ta, kad jei paprašai jų pagalbos, ypač psichologinės, jie su malonumu tau padeda. Svarbus aspektas yra ir draugai: tu visada privalai Doną pakviesti į vakarėli išvyka į kurią vyksti su kitais savo draugais ar pan. nes nors ir jos santykių etika yra silpna, bet tokio akivaizdaus dalyko negalima nepastebėti ir jis tada gali stipriai įsižeisti.

Hamletai taip pat su malonumu tau padės psichologiniuose dalykuose, ypač jei paprašysi jų kokio psichologinio prieglobsčio.

Na, o man dabar įdomu, kokie yra jūsų pastebėjimai bendraujant su konkrečių tipų žmonėmis. Arba galite iš savęs pasakyti, kokio jūs esate tipo ir kokio bendravimo tikitės, kas jus aktyvuoja, padeda surasti bendra kalba ir t.t.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: kaip socionika padeda gerinti santykius
StandartinėParašytas: 03 Bir 2011, 00:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Geg 2006, 14:41
Pranešimai: 422
Miestas: Kaunasosas
Nepadeda. Greičiau trukdo. Geriau tiesiog bendraut ir mėgautis gyvenimu, jei jau tai pavyksta...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: kaip socionika padeda gerinti santykius
StandartinėParašytas: 03 Bir 2011, 08:42 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Narys rašė:
Nepadeda. Greičiau trukdo. Geriau tiesiog bendraut ir mėgautis gyvenimu, jei jau tai pavyksta...

Bravo atsakymas :syp_26:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: kaip socionika padeda gerinti santykius
StandartinėParašytas: 03 Bir 2011, 09:28 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Narys rašė:
Nepadeda. Greičiau trukdo. Geriau tiesiog bendraut ir mėgautis gyvenimu, jei jau tai pavyksta...
Nesutinku. Dar niekada ŽINIOS niekam netrukdė (t.y. nuo to galva netinsta).
Sutinku su tuo, kad reikia mėgautis gyvenimu, mėgautis bendravimu. Žinias reikia pritaikyti kūrybiškai ir jokiu būdu gyvenimo nepaversti eksperimentų laboratorija, o aplinkinių žmonių bandomaisiais triušiais.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: kaip socionika padeda gerinti santykius
StandartinėParašytas: 03 Bir 2011, 16:47 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Globai, zmogus paprase, kad papasakotum apie patirti, prirase puse puslapio ir susilaukia visisko abejingumo - Dreizeris taip neturetu elgtis ;)

Del aktyvacijos santykiu - sutinku, tai vieni geriausiu (nors pazistu labai mazai savo aktyvatoriu). Pritariu Liepai, kad zinios nepakenkia, ypac Donui - logika, mechanizmas - tai jo kelias i pasaulio pazinima! Ypac, jei jis ta mechanizma pats sukuria.. ;)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: kaip socionika padeda gerinti santykius
StandartinėParašytas: 03 Bir 2011, 18:50 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 26 Spa 2010, 16:27
Pranešimai: 75
Miestas: Marozlandas
Globas juk Robas :smile:
Aktyvacija man vienas palankiausių santykių. Bet kad padėtų per skaudžią nepastebėjau.
Pagal "blogumą" laikau konfliktinius, superego (retkarčiais labai geras) ir kontrolę.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: kaip socionika padeda gerinti santykius
StandartinėParašytas: 03 Bir 2011, 18:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Jau pats socionikos žinojimas padeda būti tolerantiškesniu ir supratingesniu, na bent man...O ir šiaip kasdienybėje viska vertinu per socionikos prizme,ne vienpusiškai, bet tiesiog vertinant žmogų ,poelgius,santykius visad atsižvelgiu ir į tarptipinį santykį, konkretaus žmogaus silpnasias/stipriasias funkcijas.Kartu tai ir špargalkė kuri padeda nuspėt kaip vystysis santykiai ateityje :happy:
Pavyzdys šioks toks.Turiu pusbrolį balzaka (aš kontrolierius) kol nežinojau socionikos maniau kad tai nedėkingiausias padaras pasaulyje,vis galvodavau aš jam tiek padedu ,o jis nei kart net ačiū nėra pasakęs.Tik susipažines su socionika sugebėjau pamatyt kad jis lygiai tiek pat padeda man kiek ir aš jam...Tik jo pagalba,patarimai dažniausiai iš ugdomos :blogic: ,jų aš nepastebiu,nepratęs tokios informacijos traktuoti kaip pagalbos, dažniausiai tai man atrodydavo nuobodu arba nereikalinga,dabar gi specialiai prie jo lendu kai man reikia kokios info susijusios su :blogic: :happy: .Čia tų pavyzdžių galėčiau tiesa sakant vardinti penkias paklodes.Na žodžiu socionikos nauda mano supratimu net nediskutuotinas klausimas.

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: kaip socionika padeda gerinti santykius
StandartinėParašytas: 03 Bir 2011, 23:41 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 02 Bir 2011, 17:43
Pranešimai: 14
Miestas: Vilnius
Jei žiūrint, ką dar man yra scionika padėjusi, tai svarbu būtų paminėti, kad PAGALIAU sugebėjau pamatyti kituose žmonėse save(būtent Donuose). Iki tol aš net neįsivaizdavau kaip save traktuoti kitų žmonių atžvilgiu. Tai man buvo kažkoks ultra neįmanomas dalykas... Nors taip aš visada mėgdavau įsijausti į kitų žmonių role, ypač mane supačių, taip pat daug skaityti, o tai taip pat padeda įsijausti :}
Be to,tas momentas, kai supratau kokie žmonės yra Donai, mane tiesiog pribloškė- net giliausiuose savo apmąstymų užkampiuose nebūčiau drįsęs tikėtis ar bent įtaręs, koks aš esu ir kaip gali į mane kiti žmonės žiūrėti..

Jausmas tarsi iš snobiškiausio dangoraižio paskutinio aukšto terasos kristum žemyn ir plotumeis į asfaltą. :)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: kaip socionika padeda gerinti santykius
StandartinėParašytas: 07 Bir 2011, 10:46 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Liepa rašė:
Narys rašė:
Nepadeda. Greičiau trukdo. Geriau tiesiog bendraut ir mėgautis gyvenimu, jei jau tai pavyksta...
Nesutinku. Dar niekada ŽINIOS niekam netrukdė.
Tik teisingos žinios netrukdo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: kaip socionika padeda gerinti santykius
StandartinėParašytas: 09 Bir 2011, 17:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 02 Bir 2011, 17:43
Pranešimai: 14
Miestas: Vilnius
Globas A rašė:
Liepa rašė:
Narys rašė:
Nepadeda. Greičiau trukdo. Geriau tiesiog bendraut ir mėgautis gyvenimu, jei jau tai pavyksta...
Nesutinku. Dar niekada ŽINIOS niekam netrukdė.
Tik teisingos žinios netrukdo.


Kaip suprasti, kad tik teisingosinios netrugdo? Nejau, Glob'e, manai, kad socionikos mokslas nėra teisingas?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: kaip socionika padeda gerinti santykius
StandartinėParašytas: 10 Bir 2011, 08:28 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Edvardas rašė:
Kaip suprasti, kad tik teisingosinios netrugdo? Nejau, Glob'e, manai, kad socionikos mokslas nėra teisingas?
Taisyklingai į mane reikėtų kreiptis "Globai".
Socionikos teorija gal ir teisinga daugeliu aspektų, tačiau dauguma socionikos "guru" (gale tikrai nereikia nosinės) bei mėgėjų socionikos teoriją taiko praktikoje abejotinai arba akivaizdžiai neteisingai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: kaip socionika padeda gerinti santykius
StandartinėParašytas: 10 Bir 2011, 16:10 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 02 Bir 2011, 17:43
Pranešimai: 14
Miestas: Vilnius
O kuo tu save laikai glob'e ?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: kaip socionika padeda gerinti santykius
StandartinėParašytas: 10 Bir 2011, 17:43 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Kad teigti jog kažkas naudoja socionikos žinias neteisingai,reikia išmanyti socionika geriau už tą žmogų...O jei teigiama kad klaidingai žinias naudoja dauguma,reiškia socionika išmanoma geriau už tą visa klystančia dauguma.O jei žmogus išmano geriau už dauguma,tai ko gero jis guru.Bėda tame kad būtent guru dažniausiai klysta panaudodami socionikos žinias,tai išeitu Globas prisipažino kad yra vienas iš tos grupės kuri socionikos žinias dažniausiai praktikoje pritaiko neteisingai.Bet kokiu atveju pripažinti savo klaidas yra mažytis žinksnelis tobulėjimo link,su tuo ir sveikinu :tongue:

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: kaip socionika padeda gerinti santykius
StandartinėParašytas: 13 Bir 2011, 15:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Padarei vieną esminę klaidą, nuimdamas nuo "guru" kabutes. Todėl tavo išvedžiojimai nuo "Bėda tame [...]" yra neteisingi.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: kaip socionika padeda gerinti santykius
StandartinėParašytas: 16 Bir 2011, 13:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 02 Bir 2011, 17:43
Pranešimai: 14
Miestas: Vilnius
Man atrodo dabar supratau, dėl ko dreizeriai yra mano konfliktiniai :DDD


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 25 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 38 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007