Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 17:33

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 83 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus etinis ekstravertas - Hekslis
StandartinėParašytas: 03 Bir 2011, 18:22 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Man giminiški vieni iš prasčiausiai besisekančių santykiu,labai jau netikėti smugiai į skaudžiają + nuobodu,nėra apie ką kalbėtis,net superego geriau :strange:

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus etinis ekstravertas - Hekslis
StandartinėParašytas: 03 Bir 2011, 23:25 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 02 Bir 2011, 17:43
Pranešimai: 14
Miestas: Vilnius
sigurdas rašė:
Man giminiški vieni iš prasčiausiai besisekančių santykiu,labai jau netikėti smugiai į skaudžiają + nuobodu,nėra apie ką kalbėtis,net superego geriau :strange:


AAA, kai nėra apie ką kalbėti, tai tikrai nefainai. Manau čia taip visiems :} na bet man ptinka, vis apie kokią mokslo šaką pakalbėti su nepažįstamais žmogeliukais :)

O grįžtant prie hexlių, nors jie ir yra man giminės, nu bet kažkokios nevykusios :D

man vis į jų kalba norisi įsiterpti ir pasakyti "doh" , "logiška!" , "kaip gali nesuprasti", o kartais tiesiog išsprūsta žodžiai: "ar tu durnas ar tik apsimeti!?"

problema yra tame, kad aš nesuprantu kame problema: čia manyje kažkas vyksta ar juose netaip...

nesakau, kad visi jie tokie.. jokiu būdu... be to, jiems sekasi bendravime su kitais, taip pat aš savotiškai jiems pavyyydžiu: jeigu jie suskelia kokį nejuokinga bajerį tai jie tik patys nusijuokia ir viskas.... :D man tai jau būtų graudu, o jiems atrodo tas pats, tu supratai jų "prikolą" ar ne.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus etinis ekstravertas - Hekslis
StandartinėParašytas: 04 Bir 2011, 15:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Viskas tiek su tavim tiek su heksliais gerai,tik bendraujant su giminaičiu labai jaučiasi jo skaudžioji.Giminaitis toks atrodo daug ko nesugebantis, tam tikra prasme silpnas,dažnai nejučia kyla noras truputį patraukti per danti :happy: ...Jei tau hekslis atrodo truputį nenuovokus tai tu greičiausiai jam atrodai šiek tiek stuobrys bendravime :happy: .Bet visgi nors giminaičio silpnumas ir jaučiamas, šiaip santykiuose nei vienas nei kitas nejaučia reikalo tai akcentuoti,tad pats bendravimas visai toks puse velnio :smile: ,na bent kol negauni smugiu į skaudžiaja..
Tiesa iš asmeninės patirties dar galiu pridėti kad kartai buna tokių situaciju kai giminaitis vagia iniciatyva, nes mano kad tu toj sritį nieko nesugebi.Gan tokia skausminga situacija savajam ego :happy: Puoli sakyt ne ne ne aš puikiai susitvarkysiu,bet giminaitis vistiek akylai prižiuri kad "nepjautum grybo" :happy:

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus etinis ekstravertas - Hekslis
StandartinėParašytas: 04 Bir 2011, 15:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Dar giminaitis gali uzgauti su savo kurybine. Pvz. Hugo klausia, ar gali atsilenkti sedyne - man pvz sitas klausimas net skamba neetiskai, SAVANAUDISKAI. Arba Hugo linke dovanot nereikalingus daiktus - tikiu, kad galbut tai daro nuosirdziai, galbut tikrai gero nori, bet jausmas toks, kad save pateikia geresni, nei yra.
Tas labiausiai jauciasi tarp tos pacios lyties - pvz, komplimentu sakyme, suvokiama kaip 'negarbingas zaidimas'.
Ir skaudzioji erzina, ypac tada, kai lengvabudiskai, 'lengvai' i ja ziuri, atrodo, nevykes ir tuo patenkintas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus etinis ekstravertas - Hekslis
StandartinėParašytas: 05 Bir 2011, 00:59 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Bendrai kalbant, man giminingi santykiai - vieni komfortiškiausių. Vienija savotiškas dvasinis bendrumas. Turbūt "kalta" ta pati pirmoji funkcija. Su donais man patinka bendrauti, apsikeisti idėjomis ir pan.

Taip pat pritarčiau nuomonei, kad esminiai "apsišaudymai" vyksta dėl skirtingų kūrybinės ir MPT. Kadangi daug bendrauju su donais, tą esu patyręs ne kartą. Bet tie "susistumdymai" nors kartais ir aštrūs, toli gražu ne tokie kategoriški, kaip tarkime būna bendraujant su robespjerais, dreizeriais ar gorkiais, t.y. revizoriais, revizuojamais ar konfliktiniais.

Visgi ta kūrybinė funkcija - nėra taip stipriai "teisianti" ir "vertinanti", kaip pirmoji. Tad ir susilaikyti nuo kokių nors komentarų (ar neįsižeisti) yra lengviau ir paprasčiau. Iš kitos pusės, kartais nepavyksta tiesiog susikalbėti, nes pats dalykas vertinamas tiesiog kardinaliai priešingai. Tada gali kilti ginčas. Jei tai pamatinės svarbos dalykai, įtampa gali būti ilgalaikė.

Esminis "vaistas" nuo visų tokių nesutarimų - pagarba ir nuolankumas. Tiesiog kartais reikia susilaikyti nuo komentarų, ir gerbti kitokį požiūrį, elgesį, įžvelgti jo stiprumus, tai pagirti ir vertinti. Nes vienaip ar kitaip, "giminaitis" - tai tos pačios bazinės funkcijos kitokia variacija, kitoks veikimas.

Šia prasme, tokių žmonių pažinimas yra išties vertingas, nes leidžia ir į save šiek tiek kitaip pažvelgti.

Tai tiek.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus etinis ekstravertas - Hekslis
StandartinėParašytas: 06 Bir 2011, 17:02 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Edvardas rašė:
sveiki, turiu vieną keistą pastebėjimą su Hexliais.... mano aplinkoje yra pakankamai daug hexlių ir va yra toks dalykas, kad aš su jais nelabai gerai sutariu... Man visada atrodo, kad Hexliai kalbėdami su "svarbiais" žmonėmis per daug jiems "lenda į šikna": klausineja klausimų su akivaizdžiais atsakymais... Atrodo lyg pats aiškiai žinotų atsakymą, o klaustų vien dėl to, kad kitas žmogus galėtų atsakyti ir kad taip paglostytų "svarbių" žmonių savimeilę... taip pat dirbdami darbą man jie atrodo labai išsiblaškę (nebent tas darbas reikalautų visiškos kūrybos), jie nesugeba susigaudyti situacijoje, susikaupti, kartais patylėti(nes visą laiką kalba) ir pan... Žinau, kad mano dabar išsakyta nuomonė yra gan žiaurokai pasakyta, bet vis tiek, aš sakau tą ką manau, taigi norėčiau išgirsti kitų žmonių nuomonę apie šiuos dalykus...


"Lindimo į šikną" nepastebėjau, apskritai nesu mačius, kad Hekslis darytų skirtumą bendravime tarp "svarbių" ir "mažiau svarbių". Manau, jie klausia tikrai ne todėl tų akivaizdžių dalykų, kaip kad Jums atrodo, o tiesiog tai būdas palaikyti pokalbį. Jie iš tiesų daugžodžiauja, bet tas gaunasi netyčia. Aš turiu giminaitę hekslę, tai vengiu jai skambint ir net bijodavau kai ji man skambindavo- 40min kaip nieko būdavo paleista vėjais, ausį skaudėdavo... Ir..pradeda šnekėt, vėl prie to paties grįžta, varo varo tą patį... Bet ne visi heksliai tokie, yra kur ir žymiai mažiau tuščiažodžiauja.
Bet vėlgi, greičiausiai Jūsų požiūris yra įtakotas grynai tarptipinio santykio. Gaunate per daug etinės informacijos.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus etinis ekstravertas - Hekslis
StandartinėParašytas: 09 Bir 2011, 17:55 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 02 Bir 2011, 17:43
Pranešimai: 14
Miestas: Vilnius
Aš ir pritariu, kad daugiau į Hexlius žiūriu iš etikos pusės(vis man ji kliūna :D ), bet taip pat nesibodžiu kr vertinti jų darbą ar kitą elgesį.
Taip pat jie mane dažnai nervina, todėl ir susidariau tokią neobjektyvią nuomonę.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus etinis ekstravertas - Hekslis
StandartinėParašytas: 12 Sau 2013, 12:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 07 Bal 2005, 21:30
Pranešimai: 236
Miestas: Vilnius
Solanža rašė:
Edvardas rašė:
sveiki, turiu vieną keistą pastebėjimą su Hexliais.... mano aplinkoje yra pakankamai daug hexlių ir va yra toks dalykas, kad aš su jais nelabai gerai sutariu... Man visada atrodo, kad Hexliai kalbėdami su "svarbiais" žmonėmis per daug jiems "lenda į šikna": klausineja klausimų su akivaizdžiais atsakymais... Atrodo lyg pats aiškiai žinotų atsakymą, o klaustų vien dėl to, kad kitas žmogus galėtų atsakyti ir kad taip paglostytų "svarbių" žmonių savimeilę... taip pat dirbdami darbą man jie atrodo labai išsiblaškę (nebent tas darbas reikalautų visiškos kūrybos), jie nesugeba susigaudyti situacijoje, susikaupti, kartais patylėti(nes visą laiką kalba) ir pan... Žinau, kad mano dabar išsakyta nuomonė yra gan žiaurokai pasakyta, bet vis tiek, aš sakau tą ką manau, taigi norėčiau išgirsti kitų žmonių nuomonę apie šiuos dalykus...


Heksliai aristokratai, aristokratam pagarba itakingiem zmonem kraujyje... O zinai heksliai tikrai tokie, man pagyvenus kartu irgi tas pradejo erzint po 2 metu. Gal aktyvacija, gal tas etinis aktyvumas, kai noredami itikti pritaria nesuvokdami kalusimo esmes. su duale dostike kur kas viskas ramiau, etikos visai nejauciu, ypac su pasaliniais, jos yra lygiai tiek kiek man reikia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 83 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 93 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007