Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 02:15

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 146 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Socionikos tipų pasiskirstymas praktikoje
StandartinėParašytas: 13 Sau 2011, 18:18 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Rolinė funkcija yra dvimatė. Patirtis joje - ugdoma ir kaupiama. Normos, taisyklės taipogi suvokiamos, bent jau bendrais bruožais. Problema yra su adekvatumu situacijai - rolinė funkcija neturi "situacijos" ir "perspektyvos numatymo" parametrų pagal funkcijų matiškumo teoriją.

Mano manymu, funkcijų matiškumo teorija gana realiai atitinka tikrovę. Iš rolinės funkcijos galimi perspaudimai, poveikio jėgos pasirinkimo neatitikimas situacijai arba ne laiku. Šios funkcijos veikimas iš pirmo žvilgsnio yra panašus į bazinę. Tačiau vis tiek pasimato (ypač turintiems šį aspektą stipriame EGO bloke), kad ši funkcija nevaldo situacijos, vietomis prašauna pro šalį, jos aprėptis yra nepilna, dalinė, silpna.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Socionikos tipų pasiskirstymas praktikoje
StandartinėParašytas: 14 Sau 2011, 09:58 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Liepa, apie rolinę funkciją žinome iš teorijos, dabar norėtųsi konkretaus pavyzdžio, kad ir Valinsko: kas ten ką ir kaip įžvelgia?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Socionikos tipų pasiskirstymas praktikoje
StandartinėParašytas: 14 Sau 2011, 15:56 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Martynas0708 rašė:
Na, roline kartu tarsi rodoma su bazine, jas galima atskirti, viena yra stiprioji, o kitos silpnumas, pasikartojimai jauciami (roline.), etikams ryskiai turetu matytis. Na, si pakankamai ryskiai atskleista f-cija. ;)



Niekados roline nebuna kartu su bazine rodoma,jei veikia viena-kita isijungia.O ir aplamai pagal roline bandyt pritempt prie tipo...Ugdoma :wintuition: taipat tau gerai pas ji matosi???

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Socionikos tipų pasiskirstymas praktikoje
StandartinėParašytas: 17 Sau 2011, 13:12 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
sigurdas rašė:
Martynas0708 rašė:
Na, roline kartu tarsi rodoma su bazine, jas galima atskirti, viena yra stiprioji, o kitos silpnumas, pasikartojimai jauciami (roline.), etikams ryskiai turetu matytis. Na, si pakankamai ryskiai atskleista f-cija. ;)

Niekados roline nebuna kartu su bazine rodoma,jei veikia viena-kita isijungia.O ir aplamai pagal roline bandyt pritempt prie tipo...Ugdoma :wintuition: taipat tau gerai pas ji matosi???
Čia apie Valinską jūs? Tai kokio tipo jūs jį laikot?
Beje, šitame forume norinčių patipuot pagal rolinę ar dar kokią nors tolimesnę f-ją netrūksta :smile:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Socionikos tipų pasiskirstymas praktikoje
StandartinėParašytas: 17 Sau 2011, 13:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Globas A rašė:
sigurdas rašė:
Martynas0708 rašė:
Na, roline kartu tarsi rodoma su bazine, jas galima atskirti, viena yra stiprioji, o kitos silpnumas, pasikartojimai jauciami (roline.), etikams ryskiai turetu matytis. Na, si pakankamai ryskiai atskleista f-cija. ;)

Niekados roline nebuna kartu su bazine rodoma,jei veikia viena-kita isijungia.O ir aplamai pagal roline bandyt pritempt prie tipo...Ugdoma :wintuition: taipat tau gerai pas ji matosi???
Čia apie Valinską jūs? Tai kokio tipo jūs jį laikot?
Beje, šitame forume norinčių patipuot pagal rolinę ar dar kokią nors tolimesnę f-ją netrūksta :smile:



As laikau ji Napaleonu,Martynas Dzeku,o jus bandysiu speti ,laikote ji Jeseninu?

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Socionikos tipų pasiskirstymas praktikoje
StandartinėParašytas: 17 Sau 2011, 13:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
sigurdas rašė:
As laikau ji Napaleonu,Martynas Dzeku,o jus bandysiu speti ,laikote ji Jeseninu?
Taip, viskas aišku.
Logikos jame nematau, nebent jos būna tik iš anksto paruoštuose tekstuose. Kai Valinskas buvo Seimo pirmininku ir jam dažnai tekdavo pasisakyti įvairiais klausimais nepasiruošus (o kartais ir pasiruošus),matydavosi tik emocijos, emocinės sąsajos, ne logika.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Socionikos tipų pasiskirstymas praktikoje
StandartinėParašytas: 17 Sau 2011, 14:52 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Globas A rašė:
sigurdas rašė:
As laikau ji Napaleonu,Martynas Dzeku,o jus bandysiu speti ,laikote ji Jeseninu?
Taip, viskas aišku.
Logikos jame nematau, nebent jos būna tik iš anksto paruoštuose tekstuose. Kai Valinskas buvo Seimo pirmininku ir jam dažnai tekdavo pasisakyti įvairiais klausimais nepasiruošus (o kartais ir pasiruošus),matydavosi tik emocijos, emocinės sąsajos, ne logika.


Idomu ir kokiu jusu nuomone apie ji kaip zmogu? (berods jis jum siustuvas gaunasi?)
Ar jauciasi jum tas jeseniniskas planavimas i prieki? Pergyvenimas del to kas dar neivyko? Budingos lyrines nuotaikos? Turbut ir ugdoma kaip robespjerui palieka,vienareiksmiskai teigiama ispudi?

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Socionikos tipų pasiskirstymas praktikoje
StandartinėParašytas: 17 Sau 2011, 15:07 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
sigurdas rašė:
Idomu ir kokiu jusu nuomone apie ji kaip zmogu? (berods jis jum siustuvas gaunasi?)
Ar jauciasi jum tas jeseniniskas planavimas i prieki? Pergyvenimas del to kas dar neivyko? Budingos lyrines nuotaikos? Turbut ir ugdoma kaip robespjerui palieka,vienareiksmiskai teigiama ispudi?
Nežinau, ką išvis atsakyti dėl planavimo: planavimas labiausiai būdingas baziniams logikams, pavyzdžiui man, o baziniai :wintuition:, kiek suprantu, turi kitokį, neplaninį laiko suvokimą. Jie viską daro savo ritmu, kuris nebūtinai sutampa su oficialiai priimtu.
Pergyvenimas dėl to, kas neįvyko turbūt labiau būdingas nepatyrusiems ar nesubrendusiems žmonėms, nebūtinai jeseninams.
Lyrinės nuotaikos - labai jau mistinė sąvoka.
Kas ten ugdoma?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Socionikos tipų pasiskirstymas praktikoje
StandartinėParašytas: 17 Sau 2011, 18:12 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Baziniams logikams? Na bandau apzvelkt...Stirlicas planuoja labai prastai ,tiesa planuoja nuolat,bet man tai panasiau i panika nei planavima,jei kokia nors situacija nepasiduoda kontrolei, visi planai nueina suniui ant uodegos nera pas ji varianto kad tarkim kazka pakeitus viskas butu tvarkoj.Nesigavo reiskia nesigavo basta..Uztai nuolat reikalauja tikslumo is kitu.Aplamai zmogus gyvenantis sia diena ir siuo momentu..
Dzekas ko gero geriausias planuotojas is logiku (abejoju ar del bazines).Cia nera ka daug pridurt.
Gorkiui su planavimu visiska tragedija..Pvz zmogus pasiruoses dvi dienas is eiles vaziuot po 200 km, kad sutvarkytu po viena reikala.Ir kol nepasakai, kad sy bei ta pakeitus butu galima is dvieju vaziavimu padaryt viena, tol pasiryzes vaziuot :happy: (ir dar gincyjas reikia jam irodyt ,kad tikrai imanoma).
Robespjeras vadovaujasi ne laiko planavimu,sunku apibrezti,planai suskirtomi kategorijom,eiliskumu ir kazkaip jie speja ten viska.Aplamai nesu tikras kaip :bintuition: tipai suvokia laika..

Baziniu :wintuition: laiko suvokimas tikrai planinis,tik jis neturi griztu ribu..Jei :bethics: :wintuition: skirs tam tikram darbui laiko tiek kiek reikia,tai :wintuition: :bethics: skirs tiek laiko kiek reikes..Nevarzo saves ribomis, jos neegzistuoja,bet planuoja nuolat..
Pergyvenimas ne del to kas neivyko o,delto kad stai pasielgus taip ir taip, man po menesio bus blogai ir jeseninas nedarys nieko dabar,kas galetu jam isiti neinauda po menesio.Tikrai nemanau kad tai butu galima laikyt nebrandumo pozymiu.

Jei lyrines nuotaikos mistiska savoka,tai ateity pasistengsiu tokiu sudetingu savoku su jumis bendraudamas neberasyt.
Pas jesenina ugdoma :bethics:

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Socionikos tipų pasiskirstymas praktikoje
StandartinėParašytas: 17 Sau 2011, 20:05 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
sigurdas rašė:
Aplamai nesu tikras kaip :bintuition: tipai suvokia laika...

Jei :bintuition: bazinė, tai :wintuition: yra ribojančioji funkcija.
Tai visų pirma iracionalai - jie laiką šiek tiek "pastumdo". Kritinę laiko ribą tikrai jaučia dėl savo ribojančiosios ir sugeba valdyti dėl bazinės. Tiktai tas valdymas kitiems iš šono gali atrodyti labai chaotiškas, nes yra linkę viską padaryti paskutinę minutę. Tas jiems labai būdinga.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Socionikos tipų pasiskirstymas praktikoje
StandartinėParašytas: 18 Sau 2011, 14:09 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Bandau kažkaip atsakyti.
Planavimas yra kaip minimum 2 rūšių: erdvinis ir laikinis, ir tai sietina ne vien tik su :bintuition: ir :wintuition: . Kurios f-jos jame dalyvauja, nėra taip paprasta atsakyti. Pradėsiu nuo savęs.
Man labai lengva parengti bet kokį teorinį modelį, kuriame būtų :wlogic: pagrindu pagrįsti sąryšiai. Kitas klausimas, kiek realybė atitiks tą mano modelį. Laiko išvis man nereikia planuoti: laiko man visada užtenka; jei manau, kad neužteks, net nepradedu. Iš čia darau išvadą, kad baziniai logikai puikiai atlieka erdvinį planavimą, tik :wlogic: atveju planavimas yra stiprus globalia prasme, :blogic: - dalykine prasme. Dėl bazinių logikų sugebėjimų atlikti laikinį planavimą (išskyrus robus) - nežinau.
Tavo pavyzdys apie gorkį važinėjantį tarp miestų man nesuprantamas. Erdvinis planavimas gorkiui ne problema.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Socionikos tipų pasiskirstymas praktikoje
StandartinėParašytas: 18 Sau 2011, 15:40 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Globas A rašė:
Bandau kažkaip atsakyti.
Planavimas yra kaip minimum 2 rūšių: erdvinis ir laikinis, ir tai sietina ne vien tik su :bintuition: ir :wintuition: . Kurios f-jos jame dalyvauja, nėra taip paprasta atsakyti. Pradėsiu nuo savęs.
Man labai lengva parengti bet kokį teorinį modelį, kuriame būtų :wlogic: pagrindu pagrįsti sąryšiai. Kitas klausimas, kiek realybė atitiks tą mano modelį. Laiko išvis man nereikia planuoti: laiko man visada užtenka; jei manau, kad neužteks, net nepradedu. Iš čia darau išvadą, kad baziniai logikai puikiai atlieka erdvinį planavimą, tik :wlogic: atveju planavimas yra stiprus globalia prasme, :blogic: - dalykine prasme. Dėl bazinių logikų sugebėjimų atlikti laikinį planavimą (išskyrus robus) - nežinau.
Tavo pavyzdys apie gorkį važinėjantį tarp miestų man nesuprantamas. Erdvinis planavimas gorkiui ne problema.


Erdvinis planavimas? negirdeta savoka..visgi "kvepia" man :bsensoric: .galbut tai labiau priskirtina taktikai/strategijai.Neradau info dabar is karto,nepamenu kam tiksliai.
Kad :wlogic: tipui lengva parengti kazkoki/betkoki teorini modeli nekelia,man ipatingos nuostabos.Visgi kaip tai susije su planavimu neatkasu..Ir bet kokiu atveju kad ir koks tas planavimas butu,erdvinis,kosminis,ar dar kazkoks ,reikia atsivelgt i laiko sanaudas.Kitaip akivaizdu ,kad bus problemu.
Mano isvada- planuodami visi tipai naudojasi intuicija nesvarbu ar bazine ar skaudzioji.
Aciu kad bandet kazkaip atsakyt.

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Socionikos tipų pasiskirstymas praktikoje
StandartinėParašytas: 18 Sau 2011, 15:57 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
sigurdas rašė:
Erdvinis planavimas? negirdeta savoka..visgi "kvepia" man :bsensoric: .galbut tai labiau priskirtina taktikai/strategijai.Neradau info dabar is karto,nepamenu kam tiksliai.
Kad :wlogic: tipui lengva parengti kazkoki/betkoki teorini modeli nekelia,man ipatingos nuostabos.Visgi kaip tai susije su planavimu neatkasu..Ir bet kokiu atveju kad ir koks tas planavimas butu,erdvinis,kosminis,ar dar kazkoks ,reikia atsivelgt i laiko sanaudas.Kitaip akivaizdu ,kad bus problemu.
Mano isvada- planuodami visi tipai naudojasi intuicija nesvarbu ar bazine ar skaudzioji.
Aciu kad bandet kazkaip atsakyt.
Erdvinis planavimas galėtų būti ne tik per :bsensoric: suprantamas, bet kaip loginis išdėstymas tam tikrų objektų ar jų sąryšių. Pvz, jei planuoji miesto gatvių išdėstymą, tai ko ten bus daugiau: logikos ar sensorikos? Kaip kada.
Manau, kad diskutuoti tik apie laikinį planavimą nėra tikslu, nes yra ir erdvė.
O jei etinis tipas planuoja emocinių reakcijų pasirodymą, tai čia koks bus planavimas? Aš ne etinis, nežinau, bet iš praktikos pastebiu, kad etiniai tai planuoja.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Socionikos tipų pasiskirstymas praktikoje
StandartinėParašytas: 18 Sau 2011, 16:02 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Taip, teisybe. Juk galima planuoti "ar tilps knyga i lentyna? Ar pakankamas storis?", galima planuoti emocijas laike, galima planuoti jegu issidestyma. Globai, nebandet tipuotis i Dreizerius? :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Socionikos tipų pasiskirstymas praktikoje
StandartinėParašytas: 18 Sau 2011, 16:02 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Dar vienas pastebėjimas (kaip asmens su fizikiniu išsilavinimu): erdvė ir laikas gali būti suprantami kaip adekvatūs fizikiniai dydžiai. Mums pažįstama erdvė yra trimatė, ir objektai joje gali judėti pirmyn ir atgal. Laikas yra vienmatis ir objektai jame juda tik viena kryptimi - t. y. sensta :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 146 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 123 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007