Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 23:25

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 87 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 11 Sau 2011, 20:12 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Jis net rase "komentaru" nereikia, nes nera ka irodyt, bandoma prikisti, kaip zmogus TURI JAUSTI(S)!!!


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 11 Sau 2011, 20:39 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Man dar labai patiko kur jis rase apie draugyste,istikruju manau kad tvirta, nuosirdi draugyste gali buti tik tarp logiko ir etiko,kur 2 etikai ten pernelyg nenuosirdu, veidmainiska,kur 2 logikai pernelyg salta,racionalu.

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 11 Sau 2011, 20:42 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Na cia dar priklauso nuo zmoniu, bet etiku draugystese daznai buna intrigu... ;)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 11 Sau 2011, 20:44 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Aš pritariu ir Unexo savijautai bei nuomonei dėl tų "kabelių perjunginėjimo", dėl požiūrio į santykius, kaip į "nereikšmingą buitinį dalyką". Žodžiu, į tai, kad etiniams tipams tai yra visaip tąsomi, visaip manipuliuojami ir atgaminami dalykai. Man pačiai irgi kartais taip atrodo.
Man irgi užkliūva neatsargus elgesys - "ai, sudaužiau vazą, betgi galima suklijuoti". Ne! Loginiams tipams tai yra nesuklijuojami dalykai. Sudaužei (kad ir netyčia, bet dėl atsainaus požiūrio) - viskas. Tai buvo vienetinis gaminys (Unex irgi rašo apie "mistinę reikšmę", leidimą "liesti tik švariomis rankomis").
Aš irgi nepasitikiu ir netikiu nuoširdumu tokio požiūrio, kad įvairiomis manipuliacijomis galima "pataisyti" padėtį, kad pradėjus elgtis GERAI - kitas irgi turėtų bent jau panašiai atsakyti. Loginis tipas manys, kad tai apsimetinėjimas (nes jau buvo parodyta, kad GALI DAUŽYTI - NEVERTINA).

Galiu pateikti konkretų pavyzdį. Padėkite išanalizuoti situaciją ir motyvus (nes gal aš klystu?)
Stebėjau porą. Mergina dėl ko nors nuolat įsižeidžia (pvz. vaikinas jos nepavežė, kur buvo prašomas; užmiršo kažką nupirkti; arba įširdęs pasakė grubų žodį ir trenkė durimis) - paskelbia nekalbadienį, kuris gali trukti net savaitę, nebeverda jam pietų arba dar kaip nors "baudžia". Siekia, kad vaikinas jaustųsi blogai (kaip man - tebus taip ir tau). Mane stebina, kad nėra poreikio pasikalbėti ir išsiaiškinti, dėl ko taip įvyko... Aš tai suvokiu kaip "pamokymą" arba netgi "saldų kerštavimą". O labiausiai tos poros santykiuose mane šokiruoja merginos GYRIMASIS - kaip gražiai vaikinas moka jos atsiprašyti, kokias gražias gėles nuperka susitaikydamas, kokias pramogas ar keliones suorganizuoja "atsimokėdamas už skriaudą". Bet... jinai gėles ar pramogas, ko gero, ir tegauna tik tokiomis progomis... Taikymasis pas juos nuolatinis - tarsi mėgaujamasi juo
KAS TAI YRA - KAIP SUPRASTI? Ar tai žmogaus patologija, kompleksas? Ar normalu?
Kaip galima džiaugtis gėlėmis, kai jos yra "išpirka"?! Ir ar ne apsimetinėjimas yra tie "susitaikymai"?! Išvis kaip jautiesi - kai su tavim taip elgiamasi - tai "pasiunčiama", tai "maldaujama priimti"?! Mano požiūriu, tai atvejis, apie kurį rašė Unex - buitinis nuvertinimas (noriu sudaužau, noriu suklijuoju)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 11 Sau 2011, 20:52 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Kartais tai pastebiu Napoleonu elgesyje (KAI KURIU!!), tas is tiesu labai skaudina. Mane labai nustebino vienos vadoves Dostojevskes replika. Suskambo telefonas, as atsiliepiau (darbo metu) ir man is paskos kandi replika nuskamba "koks santykiu sureiksminimas". Tai kartais gali labai izeisti.. :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 11 Sau 2011, 20:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Aš tokioje situacijoje gal pirmiausia pagalvočiau, kad pati replikuotoja jaučiasi "pasaulio bamba" ir susireikšmina dėl 1-2 minučių "nukrypimo".

O gal šiandien rytą mano mamai buvo širdies ritmas sustreikavęs ir palikau ją prisaikdinusi gulėti ir jei tik kas blogiau - skambinti man nedelsiant. Kaip galima (nesvarbu, kokio lygmens vadovui) turėti nuostatą panašią į - "neturėk kitų dievų tiktai MANE vieną" :confused:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 11 Sau 2011, 21:04 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
Aš gal ir koks "išskirtinis" etikas, bet nesutinku su tokiom kalbom, jos daug kur netgi priešingos man. Neatsargumas sakyčiau nepriklauso etikai. Išvis žiūriu labai mėgstama daugumai etikų klijuoti minusus iš Napoleono nes jo elgesys matomas labai aiškiai. Ir galų gale iš vieno įspūdžio susidaroma neigiama nuomonė apie asmenybę. Ką dar kalbėti kai apie visus turinčius stiprią etiką šnekama vienodai. Įdomu būtų jei koks piktas, ar kategoriškas etikas parašytų apie logikus tokiu stiliumi. Tikrai manau daugelis neliktumėt skaitydami tokie "šalti" :wink: nes pastebėtumėte daugybę prieštaravimų, kurie absoliučiai neatitinka jūsų elgesio ir asmenybės.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 11 Sau 2011, 21:11 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Man neseniai buvo tokia situacija. Vaziavau i Vilniu vienam draugui padet ruostis egzaminui, o mano paties egzaminas buvo ant nosies. Ir mokytoja Dreizere man sako "Oho, juk tave isnaudoja, nieko neturesi jei taip elgsiesi. As jau nuleidziu del taves rankas. Ar tau pades tas draugas, kai tau reiks atsiskaitinet, ar jis uz tave atsiskaitys" Neatsakiau nieko, is karto atsisveikinau ir isejau.. Mano atsakymas butu buves "as ir nelaukiu, bet padet privalau"... Bet visgi esu nuomones, kad tai priklauso NUO INDIVIDUALIU ZMONIU, bet tokio elgesio tendencijos daznesnes tarp etiku ;)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 11 Sau 2011, 21:19 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Kalafiorai, bet tuomet - ar gali PAAIŠKINTI tokio elgesio motyvus? Aš nevertinu, kad jie blogi - sakau, kad man nesuprantami. Išvis susilaikau nuo komentarų... Bet kai susiskambinam, mergina nuolat atraportuoja, kad jie arba "nesikalba", arba džiaugiasi "kaip gražiai atsiprašė ir ką padovanojo"...

Logikams galiu "advokatauti" - galiu paaiškinti, kur jie sudėlioja akcentus, kodėl taip mano. O kaip suprasti minėtą situaciją? O gal tai kažkoks nukrypimas (visai ne tipinis - kompleksas)?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 11 Sau 2011, 21:32 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Sakyciau nepilnavertiskumo kompleksas. Mergina nesijaucia svarbi, reikalinga, nesijaucia stipri. Nepasitiki santykiu tvirtumu, todel per juos "kapoja" tikedamasi suartejimo, tik atsakomybes ir iniciatyvos pati vengia, nes BIJO!!! Ji jauciasi silpna...
Etiku izeidumas kyla is pernelyg didelio nepasitikejimo savimi, vieno zmogaus sudievinimo, noro ji ir tik ji islaikyti prie saves.. Prasideda nuolatinis komandavimas.. As taip interpretuociau merginos motyvus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 11 Sau 2011, 21:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
Liepa rašė:
Kalafiorai, bet tuomet - ar gali PAAIŠKINTI tokio elgesio motyvus? Aš nevertinu, kad jie blogi - sakau, kad man nesuprantami. Išvis susilaikau nuo komentarų... Bet kai susiskambinam, mergina nuolat atraportuoja, kad jie arba "nesikalba", arba džiaugiasi "kaip gražiai atsiprašė ir ką padovanojo"...

Logikams galiu "advokatauti" - galiu paaiškinti, kur jie sudėlioja akcentus, kodėl taip mano. O kaip suprasti minėtą situaciją? O gal tai kažkoks nukrypimas (visai ne tipinis - kompleksas)?


Pagal mane tai labai dažnas atvejis visuomenėje. Ir tai būtent viena iš situacijų, kodėl nepradėsiu santykių. Į tai žiūriu, kaip į abu velniškai ištroškusius patenkinti savo ego (tuštybė šiuo atveju)
Nežinau, koks vyras idiotas, kad šitaip pataikauti šitai vartotojai. Tokios patirties realiai neturėjau ir tikiuosi neturėsiu. Jei taip elgtųsi, net minties nebūtų apie rimtesnius santykius. Nepatinka toks vaikiškas žaidimas, kas šiais laikais dažnai pasitaiko. (jaunoj kartoj ypač) Esu pakankamai sugedęs gyvenime ir prikaupęs pagiežos. Visą tai matau gal kiek kitaip nei jūs su Unex, tačiau nuomonė sutampa. Dėl šito dalyko ir pats esu labai kategoriškas. Jei gilintis į konkrečiais situacijas, nelabai sugebėsiu jums aiškiai suprantama kalba paaiškinti. Bet tam tikra prasme, pats jaučiuosi silpnas ir piktas tokiuose žaidimuose.
Man tai atrodo nenormalu.


Paskutinį kartą redagavo Kalafijoras 11 Sau 2011, 22:11. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 11 Sau 2011, 21:48 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Mergina tarsi taiko emocinio santazo metodus, o vaikinas paklusta, bet vis uzkliuva. Tokie santykiai veda TIK I ISSISKYRIMA.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 11 Sau 2011, 22:05 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Liepa rašė:
Aš pritariu ir Unexo savijautai bei nuomonei dėl tų "kabelių perjunginėjimo", dėl požiūrio į santykius, kaip į "nereikšmingą buitinį dalyką". Žodžiu, į tai, kad etiniams tipams tai yra visaip tąsomi, visaip manipuliuojami ir atgaminami dalykai. Man pačiai irgi kartais taip atrodo.
Man irgi užkliūva neatsargus elgesys - "ai, sudaužiau vazą, betgi galima suklijuoti". Ne! Loginiams tipams tai yra nesuklijuojami dalykai. Sudaužei (kad ir netyčia, bet dėl atsainaus požiūrio) - viskas. Tai buvo vienetinis gaminys (Unex irgi rašo apie "mistinę reikšmę", leidimą "liesti tik švariomis rankomis").
Aš irgi nepasitikiu ir netikiu nuoširdumu tokio požiūrio, kad įvairiomis manipuliacijomis galima "pataisyti" padėtį, kad pradėjus elgtis GERAI - kitas irgi turėtų bent jau panašiai atsakyti. Loginis tipas manys, kad tai apsimetinėjimas (nes jau buvo parodyta, kad GALI DAUŽYTI - NEVERTINA).

Galiu pateikti konkretų pavyzdį. Padėkite išanalizuoti situaciją ir motyvus (nes gal aš klystu?)
Stebėjau porą. Mergina dėl ko nors nuolat įsižeidžia (pvz. vaikinas jos nepavežė, kur buvo prašomas; užmiršo kažką nupirkti; arba įširdęs pasakė grubų žodį ir trenkė durimis) - paskelbia nekalbadienį, kuris gali trukti net savaitę, nebeverda jam pietų arba dar kaip nors "baudžia". Siekia, kad vaikinas jaustųsi blogai (kaip man - tebus taip ir tau). Mane stebina, kad nėra poreikio pasikalbėti ir išsiaiškinti, dėl ko taip įvyko... Aš tai suvokiu kaip "pamokymą" arba netgi "saldų kerštavimą". O labiausiai tos poros santykiuose mane šokiruoja merginos GYRIMASIS - kaip gražiai vaikinas moka jos atsiprašyti, kokias gražias gėles nuperka susitaikydamas, kokias pramogas ar keliones suorganizuoja "atsimokėdamas už skriaudą". Bet... jinai gėles ar pramogas, ko gero, ir tegauna tik tokiomis progomis... Taikymasis pas juos nuolatinis - tarsi mėgaujamasi juo
KAS TAI YRA - KAIP SUPRASTI? Ar tai žmogaus patologija, kompleksas? Ar normalu?
Kaip galima džiaugtis gėlėmis, kai jos yra "išpirka"?! Ir ar ne apsimetinėjimas yra tie "susitaikymai"?! Išvis kaip jautiesi - kai su tavim taip elgiamasi - tai "pasiunčiama", tai "maldaujama priimti"?! Mano požiūriu, tai atvejis, apie kurį rašė Unex - buitinis nuvertinimas (noriu sudaužau, noriu suklijuoju)





Stebejes tokius santykius tarp gabenes ir dono,hamleto ir gorkio.Dazniausiai taip buna kuomet tarptipinis santykis yra neblogas.Supykus nutraukiamas papildymas (abu labai gerai ta jaucia) ,poreikio aiskintis nera nes tarpusavio supratimas geras, abu zino kas teisus kas kaltas ir laukia sekancio partnerio zingsnio.
Del geliu ir kitokiu smulkiu dovanu susitaikimo proga,tai daugelis etiku ypac moteru susileidzia i balute,ach tai visgi jis mane myli!! stengiasi susitaikyt! 2,3 kvadroj, ypac trecioj pykciam aplamai nedaug teikiama demesio, gyvenimo druska ir tiek.
Pvz gorkis man vienasyk kaip gyresi- as labai sunkiai sugyvenamas,su manim niekas ilgai neistveria.
Zodziu jokiu patalogiju cia neizvelgiu :strange:

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 11 Sau 2011, 22:08 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Na, as pastebiu tokius dalykus ypac asimetriniuose santykiuose. SUPEREGO yra dar negailestingas santykis, bet paprastai partneriai nebijo vienas kito kapot - kiekvienas vienas kitam atrodo stiprus.
Emocinis santazas per nepatenkinta :wsensoric: (manimi nesirupini), per :wethics: (kodel nesikalbi, nesi atviras su manim)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 11 Sau 2011, 22:16 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
Gal neįprasta, bet jokio pykčio nėra su Gorkiu realiai. Požiūris dažnai skiriasi, tačiau išeina viską sutarti ir nesigilinti į nesutapimus. Tikrai nepamenu, kad būtų nors kiek rimtesnių nesutarimų.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 87 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 98 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007