Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 18:10

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 13 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: psichologine manipuliacija
StandartinėParašytas: 10 Kov 2010, 21:53 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Sau 2010, 19:10
Pranešimai: 69
visai netycia radau si saita http://vidinisrangas.lt/, deja ,gaila ,jis labiau orientuotas i vyrus,bet kai kurie straipsniai man visai patiko. Labiausiai mane domintu kaip islikti moteriska ,bet visada gauti tai ko nori. Ir apskriti kaip kelti savo saviverte.
Pasitikejimu savimi niekad netryskau ,bet vyliuosi ,kad dar nevelu jo pasisemti.
Paskaicius straipsnius esancius toje svetaineje ,pastebejau ,kad kai kurie mano pazistami zmones greiciausiai net nesamoningai taiko tuos pacius principus ir pakelia savo vidini ranga ir kitu akyse.Taigi mane domintu jusu paciu asmenine patirtis ir pastebejimai, bei idomus straipsniai panasiom temom.
Nezinau kaip jus ,bet ar nepastebejote paradokso , kuo tiesiau ir atviriau rodai zmogui savo antipatija, tuo labiau jis stengiasi tau itikti.

tai vat ,pvz, butu smagu visa sia situacija apversti aukstyn kojomis..


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: psichologine manipuliacija
StandartinėParašytas: 15 Kov 2010, 18:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
veee, ačiū už nuorodą. visai įdomu buvo paskaityti.
mano nuomone, tai, ką siūloma naudoti straipsniuose, yra tiesiog manipuliacinės technikos. Jei tikrai norisi to išmokti, paskaityk NLP (neurolingvistinis programavimas) serijos knygas... na gal dar kad ir to paties D. Karnegio visiems žinomas "kaip susirasti draugų ir daryti įtaką žmonėms" ir panašias. Kita vertus, visur galima rasti tą patį, tiek ir įprastuose straipsniuose moterims. Visur patariama kaip manipuliuoti.
Man asmeniškai manipuliuoti nepatinka, daug maloniau yra tiesiog klausyti savo vidinės nuojautos, bendraujant su žmonėmis. :strange:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: psichologine manipuliacija
StandartinėParašytas: 15 Kov 2010, 23:39 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 08 Rgs 2008, 15:41
Pranešimai: 191
Solanža rašė:
veee, ačiū už nuorodą. visai įdomu buvo paskaityti.
mano nuomone, tai, ką siūloma naudoti straipsniuose, yra tiesiog manipuliacinės technikos. Jei tikrai norisi to išmokti, paskaityk NLP (neurolingvistinis programavimas) serijos knygas... na gal dar kad ir to paties D. Karnegio visiems žinomas "kaip susirasti draugų ir daryti įtaką žmonėms" ir panašias. Kita vertus, visur galima rasti tą patį, tiek ir įprastuose straipsniuose moterims. Visur patariama kaip manipuliuoti.
Man asmeniškai manipuliuoti nepatinka, daug maloniau yra tiesiog klausyti savo vidinės nuojautos, bendraujant su žmonėmis. :strange:


ta vidine nuojauta daznam gerai ir pataria. :wink:

_________________
Take all your problems
And rip 'em apart
Carry them off
In a shopping cart


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: psichologine manipuliacija
StandartinėParašytas: 16 Kov 2010, 19:26 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Sau 2010, 19:10
Pranešimai: 69
žodis "manipuliacija" skamba nelabai gražiai, bet aš jokių piktų kėslų neturiu.Tik norisi kartais mokėti geriau save pateikti ar įgyti svarbesnių žmonių palankumą.Dėl NLP tai geras, kažką abstraktaus girdėjau ,bet visai pamiršus buvau , reiks bėgt į biblioteką pasiieškot knygų, nors įdomu ar tokių yra. Man regis būčiau užtikusi jau anksčiau, jei tokių būtų.

Blogiausia ,tai ,kad didžioji dalis knygų panašiomis temomis parašytos amerikietiškų bestselerių principu, kuris mane erzina. Iš serijos:Jūs perskaitę šią knygą ,pakeisite savo gyvenimą ,ji pdėjo daugeliui žmonių ir pan.Ir dažnai toks šlamštelis būna, kai pro vieną ausį įeina ,pro kitą išeina.

Štai NLP išties skamba kur kas rimčiau ,dekui Solanža.

Įdomu dar Froido veikalai. Skaičiau psichoanalizę, kur aprašyti vaikystės periodai ,dar praverčiau jo knygą apie sapnų analizę, bet būtų įdomu sužinot ,gal yra kokių nors dar jo veikalų, nes aš kažkaip nei knygynuose ,nei bibliotekoje neužtikau. Gal jūs ką nors esate skaitę?
Norėtųsi rimtesnės literatūros, nes nuo tų blevyzgų jau pavargau.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: psichologine manipuliacija
StandartinėParašytas: 16 Kov 2010, 20:33 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 16 Kov 2010, 19:43
Pranešimai: 1
Turbūt daug kas esate girdėję apie suaugusiojo, vaiko ir tėvo vaidmenis. Paprastai kiekvienam žmogui kažkuris iš šių vaidmenų yra pagrindinis, tačiau, priklausomai nuo situacijos, jis gali kisti. "Tėvai" paprastai linkę kelti moralinius klausimus ir globoti, "suaugusieji" neitin mėgsta rūpintis kitais, jiems labiau patinka savarankiški žmonės - kaip ir jie. "Vaikai" - žaismingi ir pripažįstantys kieno nors moralinę paramą, taigi gerai dera su "tėvais". Visiems neblogai su to paties psichologinio vaidmens atstovais.
Tačiau kartais galima "sukirsti" įkyrų "tėvą", abstrakčiai moralizuojantį kokia nors visuomenine ar politine etc. tema. Tarkim, jei jis peikia valstybę ir visuomenę, kad jos niekam tikusios palyginti su kitomis, tuomet reikėtų pereiti į konstruktyvaus "suaugusiojo" vaidmenį ir, išlaikant ramumą, paklausti: "Man visa tai labai įdomu, tačiau gal galėtumėte nurodyti konkrečių šaltinių, kurie tokius jūsų faktus pagrįstų ir iš kurių jūs sėmėtės savo faktų? Be to, būtų labai malonu, jei pasakytumėte, kur galėčiau rasti jūsų argumentus pagrindžiančių statistikos duomenų. Skaičiai - svarbu!".
Atsikalbinėjimus reikėtų taip pat labai ramiai bandyti atremti prašymais pagrįsti savo argumentus viešai publikuojamais ir galimais pasitikslinti teigiančiojo nuomonę duomenimis.
Tuomet "tėvas" labai suirzta... Na, žmonių pykdyti nemėgstu, tačiau būna tokių, kurie nuolatos kartoja kokią nors negatyvią, kartais - diskriminuojančią temą. Sykį pavyko nugesinti tokį pašnekovą šiuo būdu :)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: psichologine manipuliacija
StandartinėParašytas: 17 Kov 2010, 11:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Socionikoje taip pat egzistuoja "vaidmenys": rūpestingieji, infantilai, ągresoriai, viktimai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: psichologine manipuliacija
StandartinėParašytas: 20 Kov 2010, 00:25 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
Edis rašė:
Turbūt daug kas esate girdėję apie suaugusiojo, vaiko ir tėvo vaidmenis. Paprastai kiekvienam žmogui kažkuris iš šių vaidmenų yra pagrindinis, tačiau, priklausomai nuo situacijos, jis gali kisti. "Tėvai" paprastai linkę kelti moralinius klausimus ir globoti, "suaugusieji" neitin mėgsta rūpintis kitais, jiems labiau patinka savarankiški žmonės - kaip ir jie. "Vaikai" - žaismingi ir pripažįstantys kieno nors moralinę paramą, taigi gerai dera su "tėvais". Visiems neblogai su to paties psichologinio vaidmens atstovais.
Tačiau kartais galima "sukirsti" įkyrų "tėvą", abstrakčiai moralizuojantį kokia nors visuomenine ar politine etc. tema. Tarkim, jei jis peikia valstybę ir visuomenę, kad jos niekam tikusios palyginti su kitomis, tuomet reikėtų pereiti į konstruktyvaus "suaugusiojo" vaidmenį ir, išlaikant ramumą, paklausti: "Man visa tai labai įdomu, tačiau gal galėtumėte nurodyti konkrečių šaltinių, kurie tokius jūsų faktus pagrįstų ir iš kurių jūs sėmėtės savo faktų? Be to, būtų labai malonu, jei pasakytumėte, kur galėčiau rasti jūsų argumentus pagrindžiančių statistikos duomenų. Skaičiai - svarbu!".
Atsikalbinėjimus reikėtų taip pat labai ramiai bandyti atremti prašymais pagrįsti savo argumentus viešai publikuojamais ir galimais pasitikslinti teigiančiojo nuomonę duomenimis.
Tuomet "tėvas" labai suirzta... Na, žmonių pykdyti nemėgstu, tačiau būna tokių, kurie nuolatos kartoja kokią nors negatyvią, kartais - diskriminuojančią temą. Sykį pavyko nugesinti tokį pašnekovą šiuo būdu :)


Jūs kalbate apie E. Berno transakcinės analizės principą, t.y. tam tikrą Ego būseną, kuri gali kisti ir kuri gali būti būdinga kiekvienam žmogui. Visi mes galime bendrauti tiek iš Suaugusiojo Ego būsenos, tiek iš Vaiko, tiek iš Tėvo. Tiesa yra ir tame kad šios Ego būsenos gali reikštis nevienodu stiprumu viename asmenyje. T.y. gali būti labiau išvystyta Vaiko, arba Suaugusiojo, arba Tėvo Ego būsena, arba kažkuri viena mažiau. Santykyje su kitu asmeniu yra svarbu nustatyti iš kokios Ego būsenos jis kalba ir jūsų abiejų Ego būsenas suvienodinti, pasirenkant Ego būseną priklausomai nuoto, koks pokalbio tikslas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: psichologine manipuliacija
StandartinėParašytas: 20 Kov 2010, 00:30 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
veee rašė:
žodis "manipuliacija" skamba nelabai gražiai, bet aš jokių piktų kėslų neturiu.Tik norisi kartais mokėti geriau save pateikti ar įgyti svarbesnių žmonių palankumą.Dėl NLP tai geras, kažką abstraktaus girdėjau ,bet visai pamiršus buvau , reiks bėgt į biblioteką pasiieškot knygų, nors įdomu ar tokių yra. Man regis būčiau užtikusi jau anksčiau, jei tokių būtų.

Blogiausia ,tai ,kad didžioji dalis knygų panašiomis temomis parašytos amerikietiškų bestselerių principu, kuris mane erzina. Iš serijos:Jūs perskaitę šią knygą ,pakeisite savo gyvenimą ,ji pdėjo daugeliui žmonių ir pan.Ir dažnai toks šlamštelis būna, kai pro vieną ausį įeina ,pro kitą išeina.

Štai NLP išties skamba kur kas rimčiau ,dekui Solanža.

Įdomu dar Froido veikalai. Skaičiau psichoanalizę, kur aprašyti vaikystės periodai ,dar praverčiau jo knygą apie sapnų analizę, bet būtų įdomu sužinot ,gal yra kokių nors dar jo veikalų, nes aš kažkaip nei knygynuose ,nei bibliotekoje neužtikau. Gal jūs ką nors esate skaitę?
Norėtųsi rimtesnės literatūros, nes nuo tų blevyzgų jau pavargau.


Manipuliacija, bet kokia, santykiuose, o ypač artimuose santykiuose atveda į nepasitikėjimą ir nusivylimą santykiais, todėl patarčiau per daug manipuliacinėmis technikomis nesižavėti. Bet jas mokėti atpažinti,aišku, yra naudinga.

Apie Froidą - pakankamai naudinga yra išsiaiškinti apie psichikos gynybos mechanizmus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: psichologine manipuliacija
StandartinėParašytas: 20 Kov 2010, 17:02 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Joldija, iš profesionalios pusės apibendrinai.
Sutinku, kad manipuliacines technikas pravartu mokėti atpažinti. Bet aš ir šiaip netikiu, kad manipuliacinės technikos visada "padeda" pasiekti, ko nori. Mane subiesina vien tokių technikų panaudojimo faktas - vadinasi, žmogus kažko siekia apgaule, neleistinais metodais. Jeigu norėtų sąžiningai susitarti - galėtų TIESIAI paprašyti (o ne apgauti). Aš pvz. galiu prašymą išpildyti ne vien todėl, kad man tai naudinga arba aš to noriu, bet ir todėl, kad KITAM tai yra svarbu. O leistis mulkinamam, kad kitas Tave durnu laiko ir pučia miglą į akis... na jau neeee. Arba tyčia nedaryčiau vien todėl, kad prašo ne atvirai, o apgaule (padėti "apgavikui" - tolygu tapti jo bendrininku).
Artimuose santykiuose tai ypač užgauna, nes rodo, jog partneris nelaiko tavęs lygiaverčiu, negerbia (neleidžia priimti sprendimų disponuojant tikrais faktais, juos klastoja)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: psichologine manipuliacija
StandartinėParašytas: 23 Kov 2010, 17:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Sau 2010, 19:10
Pranešimai: 69
Aciu Joldijai ir Edui. Paskaiciau informacija internete apie transakcine psichoanalize. Idomu.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: psichologine manipuliacija
StandartinėParašytas: 23 Kov 2010, 18:53 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
veee, tu ten klausei pirmai apie NLP. tai bent knygynuose tikrai yra kokios trys, keturios knygos iš tos operos.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: psichologine manipuliacija
StandartinėParašytas: 04 Geg 2010, 00:08 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 03 Geg 2010, 18:34
Pranešimai: 16
Gal dar kas žino kokių gerų straipsnių ar teorijų apie tokio tipo manipuliacijas? Visai įdomu. Nes asmeniškai, ciniškumas ir tokie tarsi kitų menkinimai, vardan savęs išaukštinimo, mano supratimu, yra žemo lygio ir atvirkščiai, nei teigiama pirminiuose straipsniuose, tai - nepasitikinčio savimi žmogaus taktika. Nejaugi nėra jokio kito būdo, kaip tik lipant per kitų galvas parodyti kitiems savo vidinį pranašumą? Nes mano atžvilgiu protingas ir pasitikintis savimi žmogus žino savo vertę ir jam toli gražu nėra reikalo kažkokiam menkam "durneliui" pulti įrodinėti savo vidinės būsenos, juolab kai jis sau puikiai žino, tikruosius pastarojo kėslus ir siekius, bet jis taip pat nejaučia reikalo ir įrodinėti tam kitam jo menkumo. Galiausiai, vadovaujantis tų straipsnių logika, kiekviena šiukšlė gali tapti aukso gabuliuku, o kiekvienas aukso gabaliukas gali būti palaikytas šiukšle. Tai kur teisybė?

_________________
But they all do sort of the same thing, and that is rearrange what you thought was real, and they remind you of the beauty of pretty simple things. You forget, because you're so busy going from A to Z, that there's 24 letters in between.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: psichologine manipuliacija
StandartinėParašytas: 07 Geg 2010, 00:13 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
dar scientologija yra. irgi turbūt iš manipuliavimo operos.
bet neįdomi man ji, nesigilinau.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 13 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 55 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007