Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 14:17

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 246 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: IM pasiskirstymas lietuvoje
StandartinėParašytas: 07 Lie 2009, 09:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Kadangi čate teigiama, jog skirtingose aplinkose gali būti skirtingas tipų pasiskirstymas, tai pažiūrėsiu, ar pas mane taip gaunasi.
Šiaip jau mano statistikoje iš viso yra apie 600 žmonių: ~300 vyrų ir ~300 moterų.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: IM pasiskirstymas lietuvoje
StandartinėParašytas: 07 Lie 2009, 11:42 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 11 Gru 2008, 07:59
Pranešimai: 147
Cituoti:
Nes robas kad vyriškas tipas, tai žinok labai ginčyčiausi. :confused: (na, gal mes skirtingai suprantam žodį vyriškas)


Taigi, mano supratimu globas vertino viska taip: vyriskas tipas arba moteriskas. Tokiu atveju, robas tikrai ne moteriskas tipas. Solanza, kaip vertinai tu? Pakomentuok, prasom.

_________________
Socionikos poziuriu as esu: LII Normikas dominatorius, o MBTI - INTJ.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: IM pasiskirstymas lietuvoje
StandartinėParašytas: 07 Lie 2009, 12:13 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Tikėsimės, kad Solanža pakomentuos savo pastabą plačiau.
Aš priėmiau jos pastabą, nes sąvoka "labiau būdingas vyrams/moterims" man atrodo tikslesnė. Tipų man išvis nelabai norisi sieti su vyriškumu/moteriškumu, nes tai daugiau asmens charakterio savybės, o ne tipo. Kita vertus, gana akivaizdu, kad pvz turint stipriąją :bintuition: geriau yra būti vyru negu moterimi: visuomenė lengviau priima originalaus mąstymo ir elgesio vyrus nei moteris, iš moterų tiek visuomenė, tiek gyvenimas reikalauja labiau įprastų, rutininių dalykų - tai daugiausia susiję su vaikų gimdymu ir t.t.
Trečia vertus, Solanžos pastaba, kad robas jai neatrodo labai vyriškas tipas, deja, abejotina. Jei vyriškumas sietinas su patikimumu, žodžio laikymusi, nebijojimu išsakyti savo nuomonę ir ją ginti, ištvermingumu, mokėjimu užstoti kitus ir pan. - tai daugeliui robų tikrai yra būdingos dauguma šių savybių. Išvaizda, jėga ar demonstruojama drąsa (ypač savame rate) neturėtų būti pagrindiniai vyriškumo kriterijai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: IM pasiskirstymas lietuvoje
StandartinėParašytas: 07 Lie 2009, 18:25 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Globas A rašė:
Trečia vertus, Solanžos pastaba, kad robas jai neatrodo labai vyriškas tipas, deja, abejotina. Jei vyriškumas sietinas su patikimumu, žodžio laikymusi, nebijojimu išsakyti savo nuomonę ir ją ginti, ištvermingumu, mokėjimu užstoti kitus ir pan. - tai daugeliui robų tikrai yra būdingos dauguma šių savybių. Išvaizda, jėga ar demonstruojama drąsa (ypač savame rate) neturėtų būti pagrindiniai vyriškumo kriterijai.


Ko čia abejot? Tai juk mano subjektyvi nuomonė. Arba, jei norite, robas jesenino akimis.

Išvaizda, jėga, demonstruojama drąsa- visiškai ne prie ko.
Nepaminėjai esminės savybės, kuri ir daro vyrą vyrišku- ryžtas. O jo robams labai trūksta. Deja.
Jie ilgai svarsto, dėlioja visokius už ir prieš tos savo logikos pagalba, kol ką nors nusprendžia. O jeseninui reikia, kad vyras veiktų "jau dabar" tinkamai, o ne "kada prisiruoš". Nu žodžiu, man robai yra tokie tormazai, labai sunku su jais dėl tų amžinų svarstymų ir lėtumo, kol ko imasi, kol ką nusprendžia.
Manau, jeseninui reikėtų partnerio bent jau su roline :bsensoric:, nes :bsensoric: stoka šiame santykyje jaučiama žiauriai. Ant tiek, kad jeseninas priverstas imtis lyderio vaidmens, kuris jam visumoj nėra tipinis.
Tai tiek.
Ir nesiginčykit. Nes aš kalbu SUBJEKTYVIAI. Ir nepretenduoju iškloti TIESOS apie robus. :wink:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: IM pasiskirstymas lietuvoje
StandartinėParašytas: 07 Lie 2009, 21:55 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 11 Gru 2008, 07:59
Pranešimai: 147
Cituoti:
Nepaminėjai esminės savybės, kuri ir daro vyrą vyrišku- ryžtas. O jo robams labai trūksta. Deja.
Jie ilgai svarsto, dėlioja visokius už ir prieš tos savo logikos pagalba, kol ką nors nusprendžia. O jeseninui reikia, kad vyras veiktų "jau dabar" tinkamai, o ne "kada prisiruoš". Nu žodžiu, man robai yra tokie tormazai, labai sunku su jais dėl tų amžinų svarstymų ir lėtumo, kol ko imasi, kol ką nusprendžia.


Ryztas abstrakciai ir ryztas emocineje-intymioje sferoje yra labai skirtingi dalykai. Atmetant ryzta emocineje-intymioje sferoje LII tikrai nera is tu, kuriems ryzto truksta. Tiesa, tas ryztas galbut ne visada kitiems iskart matos. Nors LII daugeliu atveju kitiems atrodo, kad yra neryztingas, taciau realiai tikslas, kuris LII yra itin svarbus bus siekiamas itin ryztingai ir dazniausiai be kompromisu. Galbut, sita ryztingumo "laipsni" dar lemia ir LII potipiu niuansai. As dazniausiai visada zinau, ko man reikia, ir atkakliai siekiu savo tikslu. Viskas, deja, pasikeicia, kuomet viskas turi buti vertinama ne tik per mano prizme, bet ir kitu zmoniu. Tuomet niekada neveikiu pirmas, nes visiems leidziu pasirinkti tai, ka kiti zmones nori daryt.

Apibendrinant, manau, kad tu is LII tikiesi ne tik ryzto, bet ir konkurencijos elementu emocineje-intymioje sferoje. Konkurencija daugeliui LII yra svetima (bent man taip atrodo vertinant pagal savo pvz). Taigi, nieko nuostabaus, kad emocineje-intymioje sferoje LII leisis vedami, o ne ves.

_________________
Socionikos poziuriu as esu: LII Normikas dominatorius, o MBTI - INTJ.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: IM pasiskirstymas lietuvoje
StandartinėParašytas: 07 Lie 2009, 22:41 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
11:11 rašė:
Apibendrinant, manau, kad tu is LII tikiesi ne tik ryzto, bet ir konkurencijos elementu emocineje-intymioje sferoje. Konkurencija daugeliui LII yra svetima (bent man taip atrodo vertinant pagal savo pvz). Taigi, nieko nuostabaus, kad emocineje-intymioje sferoje LII leisis vedami, o ne ves.


nu žinok, apie konkurenciją visiškai nemąsčiau.
kalbėjau apie sprendimų priėmimus elementariam dviejų žmonių bendravime, gyvenime kartu. Specialiai neliečiu darbinės sferos, ten gal ir užtenka jums ryžto, nieko nesakau (tiesiog nesigilinu į tai, nes neaktualu šiuo metu).

papasakosiu pavyzdį iš gyvenimo, seni čia tokie įvykiai, dar kai susitikinėjom su robu.
Nuvažiavom su robu į Senukus. Jam reikėjo nusipirkti plytelėms glaisto. Stovi ir tyrinėja du stendus. Stovi stovi. Tyrinėja tyrinėja (man atrodo, etiketės buvo gan neaiškios). 15 min. Vakaras, norisi valgyti, vėlu, nėr sveikatos. Man trūko kantrybė. Nuėjau pas konsultantą ir paklausiau, kurie geriau tinka iš tų poros variantų. Nupirkom.
Šiaip aš nemėgstu rodyti iniciatyvos tokiuose nemoteriškuose reikaluose.

kitas pavyzdys. Stovim prie gatvės. Nėra perėjos (tiksliau yra, bet šlykšti požeminė). Mašinų praktiškai nėra. Gatvė labai plati, šešių juostų. Apsidairiau. Tas stovi. Paėmiau už rankos ir pervedžiau per gatvę. Sakau: norėčiau kad tu mane per gatvę vestum, ne aš tave. Kitąsyk padarė išvadas.

tokių situacijų buvo ir daugiau.

bet tai natūralu, kad robai, kaip ir jeseninai, "emocinėje-intymioje" sferoje, kaip įvardijai, leidžiasi vedami. Abiems reikia partnerių su stipria :bsensoric: Todėl ir nesigauna papildymas. Todėl ir kyla problemų. Abu tikisi kad kitas imsis lyderio rolės. Bet tai ir yra priežastis, dėl kurios man sunku laikyti robą vyrišku tipu. Neatitinka to, kaip įsivaizduoju, kad turėtų partnerystėje elgtis vyras. Bet kokiai drąsiai hugei turbūt tik leisk robui pavadovaut, malonumą pajus. Ir nevyrišku nepavadins. Ir logiką pagirs. Ir pasidžiaugs, kad pristabdo jos lėkimą. Kiekvienam savo. :smile:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: IM pasiskirstymas lietuvoje
StandartinėParašytas: 08 Lie 2009, 09:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Solanža rašė:
Nepaminėjai esminės savybės, kuri ir daro vyrą vyrišku- ryžtas. O jo robams labai trūksta.
Kiek man susidaro įspūdis iš bendravimo patirties su priešinga lytimi, tai dažnai moterys tiesiog nori, kad vyras darytų tai, ką jos nori/įsivaizduoja, kad nori, ir jei pataikoma, tai bus labai gerai + "koks jis ryžtingas", jei nepataikoma, tai bus blogai + koks jis "neryžtingas". Ir jokio skirtumo, kad tas "neryžtingasis" galbūt labai atkakliai siekė su ta mergina susitikti, draugauti, rodė dėmesį ir t.t. Todėl pradinėse santykių fazėse patrauklesni atrodo etiniai sensoriniai, nes jie "žino, ko reikia moteriai". Emocinis dėmesys dažnai supainiojamas su realiu domėjimusi.
Kaip teisingai pastebi 11:11, dažnai visas (ne)ryžtingumas suvokiamas per emocinę-intymią sferą, kur robas dažnai nepataiko į merginos poreikius labiau dėl savo f-jų silpnumo, o ne dėl neryžtingumo. Nemoka manevruoti ar būti nuoseklus.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: IM pasiskirstymas lietuvoje
StandartinėParašytas: 08 Lie 2009, 10:21 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Solanža rašė:
<...> bet tai natūralu, kad robai, kaip ir jeseninai, "emocinėje-intymioje" sferoje, kaip įvardijai, leidžiasi vedami. Abiems reikia partnerių su stipria :bsensoric: Todėl ir nesigauna papildymas. Todėl ir kyla problemų. Abu tikisi kad kitas imsis lyderio rolės. Bet tai ir yra priežastis, dėl kurios man sunku laikyti robą vyrišku tipu. Neatitinka to, kaip įsivaizduoju, kad turėtų partnerystėje elgtis vyras. Bet kokiai drąsiai hugei turbūt tik leisk robui pavadovaut, malonumą pajus. Ir nevyrišku nepavadins. Ir logiką pagirs. Ir pasidžiaugs, kad pristabdo jos lėkimą. Kiekvienam savo. :smile:
Solanža, labai vaizdžiai rašai :happy: Viską išdėlioji kaip ant delno!
Mano nuomone tarp "ryžtingumo" ir :bsensoric: dėti lygybės ženklo negalima. Tai nėra tas pat. Tačiau Tavo aprašytoje Jesenino SAVIJAUTOJE - viskas labai tikslu. Vėl įžvelgiu tarptipinį sąlytį tarp konkrečių tipų - ko kiekvienas iš prigimties tikisi ir ko kitas jam (taipogi iš prigimties) negali suteikti. Jesenino komfortiškkai (saugiai, patikimai) saviajutai REIKIA :bsensoric: , tačiau vienmatė Robo :bsensoric: niekada neveiks kaip keturmatė... Galima ištreniruoti - tačiau vienmatė funkcija treniruojasi tiktai per patirtį. O kiekvienoje naujoje situacijoje bandys pritaikyti "išmoktus šablonus", kurie "čia ir dabar" gali netikti. Robas labai stengsis viską daryti taip, "kaip reikia" (išmąstydamas tai, stengdamasis apskritai žinoti, ko reikia moteriai iš vyro), tačiau jis neprilygs keturmatei :bsensoric: , kuri vos užmetusi žvilgsnį MATO, ko reikia konkrečiai šiuo momentu, MATO netgi ko gali reikėti sekančiame žingsnyje...

Kartais bendravimą tarp dviejų konkrečių tipų galima aiškintis per tarptipinį sąlytį. Tarptipinis santykis - siauresnė sąvoka. Į sąlytį įeina daugiau: pvz., konkrečių asmenybių ypatumai, jų ankstesnė bendravimo patirtis su įvairiais tipais (t.y. elgesio nuostatos). Taigi "sąlytis" gaunasi labai individualus.

Iš savo patirties galiu kalbėti pvz. apie :bethics: skirtumus dualiniame ir kvazitapačiame santykyje (miražiniame šis aspektas veikia panašiai kaip dualiniame) :wink: Bendraudama su aplinkiniais žmonėmis (būdama poroje su dualu) - aš galiu sau leisti visiškai atsipalaiduoti, patirti relaksacijos malonumą. Netgi jei kažką "leptelčiau" netyčia - dualas išvairuos situaciją, kad aplinkiniai suvoktų būtent taip, kaip aš norėjau pasakyti, kad atmosfera išliktų maloni.
Poroje su kvazitapatuku irgi vyksta panašiai, atmosferos valdymo "vadžias" atiduodu į jo rankas. Tačiau rolinė :bethics: ne visada sugebės padėti išvengti "duobės". Ji nesuspėja matyti tiek daug niuansų ir jų kontroliuoti.
Skirtumus galiu iliustruoti pavyzdžiu - tarsi leistumėmės kartu rogutėmis nuo kalno... Dualas išvairuoja taip, kad jokių kauburėlių ir duobučių net nepajusi - "vien tik saulė, vien tik vėjas, skrydžio laimė prieš akis". :happy: Su kvazitapatuku lekiant - tos duobutės jaučiasi (kartais pakrato), o būna, kad ir išvirstame iš rogučių ("gerinti" situaciją tenka vėl iš naujo lipant ant rogučių).

Aš nesakyčiau, kad toks ir toks tipas "nemoka" ar "neturi" to ar ano... Visi turi visus aspektus. Poroje (sąlytyje) galima pažiūrėti bendrą kiekvieno aspekto matiškumą (aprėptį). Su dualu, aišku, jis bus didžiausias. Kiekviename kitame santykyje - matysime, ko labiausiai abiems trūksta. Trūkmui kompensuoti, suprantama, reikės pastangų. Bus jaučiama tarsi "stabdis", kuriam išjudinti kiekvienas (iš savo silpnųjų funkcijų) žiūrės į KITĄ, kad šis paspaustų "gazą". Žmogaus prigimtis - dualinė (ir niekur nesidėsi)...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: IM pasiskirstymas lietuvoje
StandartinėParašytas: 08 Lie 2009, 12:29 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Jaučiu, nukrypstam nuo temos į tarptipinių santykių niuansus...

Chate minėjau, kad tipų pasiskirstymą tyrinėti yra ganėtinai sunku - imties pasirinkimo atžvilgiu.
Vidurinės mokyklos klasės, dar geriau - ištisi kolektyvai (kol dar nėra atrankos "sustiprintai" mokytis kurį nors dalyką), mano požiūriu, objektyviausiai galėtų atspindėti tipų pasiskirstymą (suprantama, imant didelę imtį).

Tipuojant savo darbinę aplinką ar draugų ratą - pernelyg didelę įtaką gali daryti tai sričiai būdingi požymiai (pvz. šou-verslo ar aviacijos, fizikos sritis). Draugų rate taipogi vyraus daugiausia palankių tarptipinių santykių tipai. Aplinka priklauso nuo KIEVIENO tipo savybių - KIEKVIENAS tipas gyvena daugmaž sau PRITAIKYTOJE srityje (arba srityje, prie kurios jis adaptuojasi).
Jeigu lygintume šou verslo ir, tarkim, fizikos mokslinių tyrimų instituto kontingentus - manau, galima iš anksto nuspėti tam tikrų tipų vyravimą juose. Taigi, tipų pasiskirstymas bus skirtingas.

Tad kalbant apie pasiskirstymą gal reikėtų konkrečiai ir apibrėžti, kad tokioje ir tokioje srityje vyrauja šie tipai. Tuomet galima palyginti, matyti skirtumus.
Gi neįvardijant šito esminio momento - mano požiūriu, gaunasi labai grubi klaida, kai vienos specifinės srities tipų pasiskirstymas "užmetamas" kaip neva visuotinis. Tai jau aklumas...

Siūliau panagrinėti draugų (ne bendradarbių) rato "pasiskirstymą" - bet ne tipų, o tarptipinių santykių atžvilgiu. Nors čia gali irgi turėti įtakos paties "aplinkos centro" tipo priklausymas tam tikram klubui, kvadrai, grupei pagal mąstymo nuostatas ar veiklos rūšį.

P.S. Man įdomu nagrinėti sąlytį tarp tipų "mažųjų grupių" kontekste. Vis gi tarptipiniams santykiams (pvz. konflikto) "uždeda antspaudą" - ar tai "viktimas" ir"rūpestingasis" - ar "infantilas" ir "agresorius" (t.y. tie patys konfikto santykiai bus visai kitokio antspalvio).
Atitinkamai, gali turėti įtakos ir "palankių" santykių pasiskirstymas draugų aplinkoje.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: IM pasiskirstymas lietuvoje
StandartinėParašytas: 08 Lie 2009, 12:50 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Liepa rašė:
Jaučiu, nukrypstam nuo temos į tarptipinių santykių niuansus...

Chate minėjau, kad tipų pasiskirstymą tyrinėti yra ganėtinai sunku - imties pasirinkimo atžvilgiu.
Vidurinės mokyklos klasės, dar geriau - ištisi kolektyvai (kol dar nėra atrankos "sustiprintai" mokytis kurį nors dalyką), mano požiūriu, objektyviausiai galėtų atspindėti tipų pasiskirstymą (suprantama, imant didelę imtį).

Draugų rate taipogi vyraus daugiausia palankių tarptipinių santykių tipai.

Siūliau panagrinėti draugų (ne bendradarbių) rato "pasiskirstymą" - bet ne tipų, o tarptipinių santykių atžvilgiu.

1. Nieko, grįšim prie temos rytoj, jei nepamiršiu atsinešti popierių.
2. Čate irgi minėjau, kodėl mokyklų klasės tinka tik iš bėdos tipavimui.
3. Taip lyg ir turėtų būti, bet tai toli gražu ne taisyklė.
4. Ir ką tai pakeis?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: IM pasiskirstymas Lietuvoje
StandartinėParašytas: 09 Lie 2009, 10:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Grįždamas prie tipų pasisikirstymo savo nutipuotus asmenis padalinau į 2 grupes:
1. TV žmonės: aktoriai, dainininkai, TV laidų vedėjai, politikai ir kt., kuriuos rodo TV. Manyčiau, kad tokių žmonių Lietuvoje išvis gali būti tik ~1000. Mano sąraše jų yra apie 300.
2. Kiti: giminės, draugai, pažįstami, esami/buvę bendradarbiai ir pan. Jų taip pat turiu ~300.

------------Kiti-(V/M)-TV-(V/M)
Dreizeriai--------8/15-----24/22
Napoleonai-----12/12-----18/25
Gorkiai----------8/12------8/4
Hugo-----------4/8-------5/11
Robai----------15/9-------3/0
Štirlicai---------4/2-------12/13
Heksliai--------12/6--------5/1
Donkichotai-----9/4--------5/4
Diuma----------3/10-------2/4
Hamletai--------9/7--------5/7
Žukovai---------8/6--------7/4
Jeseninai--------0/2--------0/1
Balzakai---------2/2--------0/0
Džekai----------3/3---------4/5
Gabenai---------1/2---------1/0
Dostikai---------1/1---------0/0


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: IM pasiskirstymas Lietuvoje
StandartinėParašytas: 09 Lie 2009, 11:13 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Globas A rašė:
Grįždamas prie tipų pasisikirstymo savo nutipuotus asmenis padalinau į 2 grupes:
1. TV žmonės: aktoriai, dainininkai, TV laidų vedėjai, politikai ir kt., kuriuos rodo TV. Manyčiau, kad tokių žmonių Lietuvoje išvis gali būti tik ~1000. Mano sąraše jų yra apie 300.
2. Kiti: giminės, draugai, pažįstami, esami/buvę bendradarbiai ir pan. Jų taip pat turiu ~300.

------------Kiti-(V/M)-TV-(V/M)
Dreizeriai--------8/15-----24/22
Napoleonai-----12/12-----18/25
Gorkiai----------8/12------8/4
Hugo-----------4/8-------5/11
Robai----------15/9-------3/0
Štirlicai---------4/2-------12/13
Heksliai--------12/6--------5/1
Donkichotai-----9/4--------5/4
Diuma----------3/10-------2/4
Hamletai--------9/7--------5/7
Žukovai---------8/6--------7/4
Jeseninai--------0/2--------0/1
Balzakai---------2/2--------0/0
Džekai----------3/3---------4/5
Gabenai---------1/2---------1/0
Dostikai---------1/1---------0/0


gana keista, kad tavo pažįstamų tarpe tiek mažai štirlicų ir kad tiek daug moterų gorkių. Balzakų irgi daugiau turėtų būti, manau.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: IM pasiskirstymas Lietuvoje
StandartinėParašytas: 09 Lie 2009, 11:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Kas dar keista?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: IM pasiskirstymas Lietuvoje
StandartinėParašytas: 09 Lie 2009, 22:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Globas A rašė:
Kas dar keista?


niekas
bet tai, kas keista, verčia abejot rezultatais tokio tyrinėjimo. kita vertus, jeigu susitariam, kad rezultatai atspindi tik tą terpę, kurioje sukiesi, o ne, jokiu būdu, IM pasiskirstymą Lietuvoje, tada ok.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: IM pasiskirstymas lietuvoje
StandartinėParašytas: 10 Lie 2009, 04:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Globas A rašė:
Kita vertus, gana akivaizdu, kad pvz turint stipriąją :bintuition: geriau yra būti vyru negu moterimi: visuomenė lengviau priima originalaus mąstymo ir elgesio vyrus nei moteris, iš moterų tiek visuomenė, tiek gyvenimas reikalauja labiau įprastų, rutininių dalykų - tai daugiausia susiję su vaikų gimdymu ir t.t.


už tokius "briedus", kad moterims tinka tik vaikus gimdyti ir kad tai yra "labiau įprastas, rutininis dalykas", reikėtų mažiausiai į galvą duoti. totaliai nekorektiški pasisakymai. visiškai retrogradinis "mačo" mąstymas, labiau primenantis devynioliktą amžių nei dabartines realijas.

šiaip ar taip, dėl lytiškumo pasireiškimo, manau čia esminį vaidmenį vaidina sensorika, ir pirmiausia :bsensoric: . turint omenyje dar papildomą :wethics: veiksnį (padedantį sklandžiai integruotis ir atliepti visuomenines pažiūras), manau, napai (ir gal iš dalies dreizeriai) puikiausiai gali atlikti ir "tikro vyro", ir "tikros moters" roles. bent jau dėl napo, ir vyrai, ir moterys :bsensoric: :wethics: puikiausiai išreiks savo lytiškumą ir parodys, kad jie verti/tikri vyrai/moterys. žukovai, kaip ekstravertai ir logikai, labiau vyriški, nors štai dėl gorkių, būna tokių, kurios pademonstruoja labai moteriškas savybes (čia, matyt, intravertiškumas duoda savo).

kalbant apskritai, atsižvelgiant į tai, kad vyras/moteris - tai socialiai konstruojamos sąvokos, žyminčios lytiškumą, esminį vaidmenį, apibrėžiant vieno ar kito tipo lytiškumą, pirmiausia vaidina sensorika (ypač :bsensoric: - tų, kurie turi kaip stiprią šią funkciją, gali puikiaiišreikšti lytiškumą, nepriklausomai, kas tai - vyras ar moteris), kaip papildomą (tam tikrus štrichus uždedantį) vaidmenį atlieka vertiškumas (ekstravertai - paprastai labiau vyriškesni, moterys - intravertiškesnės) ir etika (etinės moterys - moteriškesnės, dėl vyrų tuo pačiu principu, tik atvirkščiai).

Mažiausiai "lytiška" funkcija - intuicija, kaip labiausiai atitrkūkusi nuo žmogiškų, materialinių, apčiuopiamų, tuo pačių ir fiziologinių pojūčiių. Todėl dauguma tokių tipų (tarp jų ir aptariamas robas) tiesiog yra alytiniai (t.y. vyrams robams sunku demonstruotui savo vyriškumą, o moterims robėms - dar sunkiau savo moteriškumą). tai nei blogai, nei gerai, nes paties žmogaus prigimtis ir veikla kur kas įvaresnė ir platesnė nei vien tik seksualinė ar reprodukcinė saviraiška.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 246 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Bing [Bot] ir 91 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007