Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 15:34

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 53 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Geg 2004, 09:50 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Gabenas



"Meistras"

Iracionalus sensorinis loginis intravertas

Kvestimas, pozityvistas, konstruktyvus, aristokratas



Apibendrinan?ios s?vyb?s



J? galima atpažinti iš veido išraiškos. Tai "sfinkso veidas", iš kurio neišskaitysi vidaus b?senos. Labai praktiškas ir dalykiškas. Prieš k? darydamas jis "devynis kartus pamatuoja", jo poelgiai apgalvoti ir naudingi. Jo judesiai l?ti, apskai?iuoti, bet darb? padaro greitai. Jis visk? žino apie daikt? kokyb? ir išvaizd?. Visada atrodo išlaikytas, ramus. Apdairus ir ekonomiškas. Remiasi tik sveiku protu, skeptiškas, d?l to blogai mato ateities perspektyvas. Jautrus, nemoka kontroliuoti savo emocij? gin?o metu. Labaai priklauso nuo nuotaikos, b?na nuopuoliai, kai j? apima pesimizmas ir apatija.

Apie savo sveikat? perdaug negalvoja, bet užsiima jos profilaktika, sportuoja, vegetariškai maitinasi. Puikiai orientuojasi poj??iuose, kuriuos teikia aplinkinis pasaulis. Jis priklauso arisokrat? grupei ? m?gsta skaniai pavalgyti, perka kokybiškiausius produktus ir daiktus. Stengiasi sudaryti šaltakraujiško, logiškai m?stan?io žmogaus ?sp?d?. M?gsta ram? bendravim? su gamta.



Santykiai su žmon?mis



Jau?ia aplinkini? vidines b?senas. Veide nesimato emocij?, ir jei kas apie tai pasako, tai jam ne komplimentas, o pastaba apie netinkam? elges?. Tylus, jautrus. Nuo kit? intravert? skiriasi tuo, kad kompanijoje rimtu veidu laido juokelius. Nepaken?ia skandal?, riksmo, vengia nerving? žmoni?. Draugijoje tylus, tik retkar?iais laido pastab?les. Bet jei jam ne?domu, gali užsiimti savo reikalais, nekreipdamas d?mesio ? aplinkinius. M?gsta nuoširdum? ir šypsen?, užjau?ia kitus. Nem?gsta familiarumo, moka pastatyti žmog? ? viet?. R?pestingas artim?j? atžvilgiu. Kritin?je situacijoje elgiasi šaltakraujiškai, vis? sm?g? prisiima sau apsaugodamas kitus. Konflikto metu nesigin?ija, pasitraukia. Jei jau?ia kad teisus ? kovoja iki galo. Užsispyr?s, bebaimiškas. Po emocinio protr?kio neatsako už savo veiksmus. Greit niekuo nesusižavi ir nepuola ? nevilt?. Pasitiki tik autoriteting? žmoni? nuomon?mis. Pats nustato su aplinkiniais žmon?mis atstumus. Brangina draugyst. Išduoti Gaben? ? išjuokti jo jausmus. Myl?ti j? reikia ypatingai. Tai turi b?ti stiprus jausmas, parodomas žvilgsniu, balso intonacijomis.



Darbas



Ramiai apgalvoja, kaip grei?iau padaryti darb? ?dedant kuo mažiau pastang?. Dirba neskub?damas, labai apgalvotai. Visk? apskai?iuoja, apm?sto. Vienas tingiausi? tip?, niekada nepersidirba. Bet jei žino, kad niekas to darbo geriau nepadarys, dirba atsakingai. Negali dirbti vienodo, pasikartojan?io darbo. Jam tai nuobodu, tad stengiasi k? nors racionalizuoti. Nepaken?ia betikslio darbo, bet pa?iam nustatyti tiksl? sunku. Tiksl? išsirenka iš aplinkini? ir optimaliausi? pagal galimybes ir jo pasiekimui sukuria savus metodus. Sunku "užsukti" tinginiaujant? ir priversti j? dirbti. Tas "raktas" ? draugiški, atviri santykiai, geros emocijos. Efektyviai daro tiktai, k? m?gsta. ?sakymai jam neegzistuoja: daro taip, kaip jam atrodo geriau. Puikiai atlieka rank? darb?, džiaugiasi, jei jo padarytas daiktas kam nors patinka. Pritaiko naujas id?jas praktikoje, gaudamas maksimali? naud?. Geriausias darbas Gabenui yra interjero dizainas, kokybiškas gamini? apipavidalinimas, smulkus verslas, racionalus vadovavimas ?kiui, technikos aptarnavimas.



Apranga, tvarka



Nors sensorikai m?gsta tvark?, bet iš vis? šio tipo žmoni? Gabenas pats netvarkingiausias. Nuolat tvarkytis nem?gsta. Daiktus išm?to kaip papuola. Aplink? tvarko tik tada, kai kas nors ima trukdyti. Savo skon? priderina prie kit? žmoni? skonio. Rengiasi skoningai, bet originalumu neišsiskiria. Estetas, visada žino, kas gražu ir kas ne.



Laikas



Gyvena supan?i? j? objekt? vidinio laiko srautuose.



Negalima reikalauti



Pasitik?jimo mažai apgalvotais projektais, supratingumo tiems, kas kaltina kitus d?l savo nes?kmi?, nuolatinio emocinio dalyvavimo ?vykiuose.



is http://www2.omnitel.net/sauliusb/tipai.htm


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Geg 2004, 10:49 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Gabeno aprasymas pagal A. Augusta:

http://www.socionics.org/type/type_aistp.html


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Lap 2004, 20:28 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
POTIPIAI pagal Gulenko, www.socionics.org



Gabenas (ISTP)

Meistras inicijuojantis (loginis)

(Išvystantis ? angl.devdoper)


Išoriškai ? dalykiškas, šiek tiek atšiaurus, šaltas ir tarsi nepasiekiamas. Realistas ir skeptikas, nepasitiki naujov?mis ir tais, kurie išreiškia deklaratyvaus pob?džio id?jas. Visada išvengs nenaudingos veiklos, yra šimtaprocentinis pragmatikas. Labai dinamiškas ir naudojasi technologijomis. Gali išgauti maksimali? naud? netgi iš, rodos, visiškai nereikaling? dalyk?. Jo produkcija visada paklausi, atlaikys bet koki? konkurencij? rinkoje. Apranga konservatyvi, m?gsta sportin?, technologin? stili?.



Meistras užbaigiantysis (sensorinis)

(Užbaig?jas ? angl. concluder)


Estetas, nusiteik?s gauti maloni? poj??i?. Žymiai labiau link?s ? kontaktus ir lankstus, nei pirmasis potipis. Labiau optimistiškas ta?iau ne toks darbštus. Gurmanas. Link?s ? humanitarinius dalykus- men?, lingvistik?, istorij?. Rengiasi skoningai, pabr?ždamas savo privalumus r?bais, parinkdamas harmoningas spalvas.


_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Lap 2004, 21:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Panashu, kad gerai pazhistu inicijuojanchio tipo atstova. Bendravimas kartais sunkokas, bet idomus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Rgs 2006, 15:10 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Susidom?jau gabenais, tai pajutau poreik? tarti pagiriam?j? žod? šio tipo atstovams. :wink:



Ilg? laik? mane vald? du stereotipai, susij? su šiuo tipu - tas "sfinkso veidas" ir "ting?jimas". Jie k?l? abejones, tipuojant artimus žmones. Kokios man išvados klostosi...



1) Galb?t šio tipo atstovai ir tikrai nepersidirba, bet tikrai negalima pasakyti, kad jie dirba MAŽAI. Man kyla ?sp?dis, kad darbas- j? gyvenimo prasm?, labai svarbi dalis... O juk vargu ar ir gal?t? b?t kitaip juodalogikui? :strange: Galb?t j? neskubrumas kokiems štirliams ar džekams atrodo tarsi tingumas, ta?iau kai palygini su jeseninais...:wink: Dar, atrodo kad jiems dirbti nat?ralu taip, kaip jeseninui svajoti:). Ta?iau skirtingai nei jeseninai, gabenai nuolat kažk? vizualiai pastebimo veikia, nuolat kažk? konstruoja, daro, racionalizuoja, ir galb?t tod?l mažiau pastebimi j? elgesyje tie iracionalams b?dingi poilsio, "nieko neveikimo" periodai...:strange:



2) Galb?t ir yra toki? gaben?, kuri? veidas atrodo absoliu?iai šaltas, mimika nejudri. Ta?iau realiai neretas j? atstovas moka gražiai (ir dažnai!) šypsotis, ir toje šypsenoje atsiskleidžia tokia gama emocij?, kad nereikia joki? papildom? žodži?. Ir akys moka juoktis.. :smile: Aišku, kompliment? d?l emocij? raiškos gabenams visgi turb?t geriau nesakyti, nes jie šita sritim nepasitiki, ir gali priimt ?tariai bei susikaustyt. Bet tikrai nesudaro jie "sfinks?" ?sp?džio, mano subjektyvia nuomone:).



m2, o kuriose srityse jums kyla bendravimo sunkum??


_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Rgs 2006, 18:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Solanža:



Gabenai sudaro sfinkso ispudi, kol su jais nepradedi bendrauti. Del shypsojimosi, taip, moka jie shypsotis. Tik gal nuoshirdzhiai shypsosi ne taip dazhnai. Pvz., mano pazhistamas Gabenas pasakojo, kad jis pauglysteje priesh veidrodi mokesi shypsotis, kad galetu tai daryti, kai reikia. del Gabenu darbingumo...Man atrodo,kad jiems maksimalaus darbingumo perioda keichia maksimalaus tingejimo periodas :) T.y., kuri laika jie gali dirbti diena-nakti, negailedami saves, bet po to turi sekti butinas tingejimo periodas. Kitaip Gabenai zhvereja :)

Bandau dabar prisiminti kas man kliudavo pradejus bendrauti su tuo pazhistamu Gabenu (dabar jau daug kas pasikeite, kadangi 10metu kartu dirbam, jis padreizerejo, o ash pagabenejau :)) Prisimenu,kad man budavo keista, kad zhmogus nejauchia aplinkiniu,t.y., su zhmonemis dazhnokai bendrauja neadekvachiai. Dar, man uzhkliudavo, kad gabenas nedaro nieko be naudos (Jam kliudavo, kad ash gatava viska daryti dykai, t.y. nemoku pasiimti pinigeliu uzh savo darba :)) Dar, mane ish pusiausvyros ishvesdavo (kartais ir dabar ishveda) tai, kad kai mano pazhistamam Gabenui kas nesiseka, jis gali apstaugti shalia esanti zhmogu. Nezhinau, ar tai tipo, ar asmens bruozhas. Dar, man atrodo, Gabenai kartais patys nesupranta, kad vienoks, ar kitoks  jo elgesys kitam zhmogui gali sukelti nepagristu vilchiu. Pvz., nei ish shio, nei ish to (tiesiog todel, kad gera nuotaika)jis gali kam nors ka nors padovanoti, o kadangi musuose tai nera labai priimta daryti (na, ne italai, ne italai mes...:)) apdovanotoji ime kurti sau ivairias svajones, sekioti Gabena, o jis nesupranta kodel ir prie ko chia jis :) Teko pavertejauti :) Dabar elgiasi atsargiau. Aaa, dar, bet jau tas Gabenas su zhmonemis elgiasi kaip su irankiais, t.y. naudingas - gerai, nenaudingas, metam lauk. Mane to reikalo emocine puse visa laika shiurpindavo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Rgs 2006, 18:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Solanža raš?:
"sfinkso veidas" ir "ting?jimas"
Mhm.. kas per ?sitikinimai ir etiket?s?..

Ting?jimas - tai absoliu?iai individuali kiekvieno žmogaus savyb?. N?ra tingini? ar darbštuoli? tip?. Tik žmogus gali b?ti tinginys (arba atvirkš?iai).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Rgs 2006, 19:40 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
m2 raš?:
Dar, man atrodo, Gabenai kartais patys nesupranta, kad vienoks, ar kitoks  jo elgesys kitam zhmogui gali sukelti nepagristu vilchiu. Pvz., nei ish shio, nei ish to (tiesiog todel, kad gera nuotaika)jis gali kam nors ka nors padovanoti


Nežinau, ar tai tik Gabeniškas bruožas...  Mano manymu tai ir yra pats tikrasis nuoširdumas - dovanoju, nes "man malonu tai daryti". N?ra jokio išskai?iavimo (naudos siekimo ateityje). Tai ne "skola" - kuomet privalai atsilyginti už kažk? tai.  Tai DOVANA pa?ia gryniausia prasme.



B?na kartais tokie "priepuoliai"... netgi žmon?ms, kuriuos matai pirm? ir paskutin? syk?.

Ir iš t? žmoni? tikrai nieko nesitikima. Jokio atsilyginimo, jokio palankumo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Rgs 2006, 21:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Liepa:



Ash ir nesakau, kad jis turetu siekti naudos :) Ash tik pabrezhiu, kad tokiu neapgalvotu elgesiu galima suklaidinti zhmogu. T.y. apdovanotasis ta nuoshirduma gali suprasti savaip. Pati irgi megstu dovanoti, net ir be priezhasties. Tik stengiuosi, kad tas, kuriam dovanojama, tai suprastu teisingai. Negalima jaukintis gyvuno, jei neplanuoji juo rupintis visa gyvenima. Dabar jau ash, kaip Nadia, zhmones su gyvunais lyginu. :)



Vartotojas 2



Sakydama "tingejimas", nemanau, kad tai yra blogai :) Sutinku, kad visiems mums budinga patinginiauti. Tik pastebejau, jog mano pazhistamam Gabenui darbas ir tingejimas labai griezhtai atsiskiria. Nemoka jie  greit persijungineti ish vienos busenos i kita. Na, nebent ekstrineje situacijoje, tada - nereali mobilizacija ir susikoncentravimas. Iki tokio lygio, kad po kojomis pasimaishes zhmogus gali buti sumindytas :)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Rgs 2006, 01:21 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
m2: o man dar tokia prielaida kilo... Ar tasai Gabenas dirba tok? darb?, nuo kurio jis tikrai jau?ia kaif?? Mano draugas gabenas dirba tikrai tai, kas jam patinka, k? jis pasirink?s. Ir nematau to poreikio ? ting?jim? nu visiškai:)... O kitas gabenas, su kuriuo teko bendraut, tai dirbo kur? laik? psichologu. Bet pavargo, suprato, kad tai ne jam, tai dabar dirba vienos firmos duomen? apsaugos sistem? ?diegime, daug važin?jas po vis? pasaul?. Tai irgi, dirba ir dirba, man atrodo, kad net išeigini? išvis neturi. :confused: Bet nesiskundžia. Abiems jiems tai- gyvenimo realyb?, norma, jiems taip gerai....



Vartotojas 2: tai aš iškart ir sakiau, kad tas veidas ir ting?jimas- stereotipai, kurie man trukd? kadaise.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Rgs 2006, 10:20 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Solanža:



Tas Gabenas dirba darba, kuris jam tikrai patinka. Tik jis atostogu jau kokius 8 metus neturejo :) ir isheiginemis irgi dazhnai dirba. Greichiausiai todel tingejimas yra kaip apsaugine priemone, kad saugikliu neishmushtu. Kadangi darbas sidetingas, dazhnai itemptas ir ishsunkiantis protishkai, tai smegenys ieshko galimybes atsijungti ir patingeti, kiek tai imanoma.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Rgs 2006, 10:31 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Tema apie darb? iškelta ?IA.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Rgs 2006, 14:42 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
http://www.socionik.com/thread/5142.html



labai gražus heksl?s straipsniukas (rus? k.) apie tai, kaip sutikus sudominti gaben? ir užmegzti santykius su juo.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Vas 2007, 15:50 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
Susidraugavau su savo bendradarbiu Gabenu.



Citata iš aprašymo: [color=] Apie savo sveikat? perdaug negalvoja, bet užsiima jos profilaktika, sportuoja, vegetariškai maitinasi. [/color]



Kad negalvoja - faktas. O sveikatos profilaktika tai tokia: per diena pakelis cizu. Vakare pora alaus. Savaitgaliais, kaip ir visi normalus pilieciai - pasilinksminimai, vakar?liai, iš kuri? gr?žtama kondicijoje. Aš šiek tiek ?pykau ant jo, mat mane nervina kai šalia man?s r?koma cigaret? po cigaret?s. Ir dar skundžiamasi kolektyvu ir pan. Pesimismo priepuolis, atmosfera kolektyve jam atrodo beviltiška. Nors man tai normalu,kai visi stengiasi, daug dirba, net apimti azarto.



Taigi, ?ia jau teorija labiau pažengusi dabar. Bazin? funkcija - vidin? sensorika. Žmogus "žino" kas sveika ir patikima. Pagal Kalinausk?, jei aš vegetaras, tai kiti lavon? ?dikai. Jei aš r?kau, tai ner?kantys patys kalti, kad  nervinasi, gadina savo nervus ir mirs sveiki.  Žodžiu, gali neblogai "nuvampyruoti" :confused:, jei prisileisi arti ir jis blogos nuotaikos. Ir jeigu tavo vidin? sensorika lengvai pažeidžiama.



Kas d?l emocij?. Pasteb?jau, kad žmogui  labai sunku apibr?žti, kokie jo santykia su tuo ir su tuo. Man jo jautrioji funkcija (pagal Kalinausko šturval? 3-?ioji) yra santykiai su kitais. Žodžiu, jis turi periodiškai patvirtinti sau, kad kitus myli ir šiaip yra savo vietoje. Tai jam labai sunku ofise, kur daug protinio darbo ir nereikia bendrauti. VIsi atrodo šalti, gnidos, užsisklend? ir pan. Jis dažnai ieško emocinio kontakto, paleisdamas nekaltas replikas, ir kartais tik?damasis atsako.



Kai jam d?l min?t? priežas?i? ofice sunku, tai jis sako gal?s gyventi užsisklend?s, savo pasaulyje. Kiek suabejojau tuo, nes periodiškai jieško kontakto. NUjau?iu, kad d?l jo t? replik? mano susikaup? kolegos j? kartais laiko keistuoliu . Negi tikrai šie tipai laimingi tik "b?dami pirmi vaikinai kaime" v?l pacitavau Kalinausk?. Nu, savo meno kolektyve, savo firmoje ar dar kur nors.



M?gsta tur?ti santyki? su nuoširdžiais ir "gerais" , "tyrais" žmon?mis.



Šiaip vaikinas dainavo vaikas b?damas gal 15 met?. Žodžiu moka dainuoti, gražiai piešia ir t.t. Butas gražiai apstatytas, papuoštas statul?l?mis iš medžio ir t.t.  Man labai patiko jo palink?jimas per Kal?din? vakar?l?: skub?kime gyventi iš tikr?j?, nes gyvenimas labai greitai baigsis. Jis labai m?gsta linksmintis, šokti ir t.t.





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Vas 2007, 19:50 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Vaidas101 raš?:


Kas d?l emocij?. Pasteb?jau, kad žmogui  labai sunku apibr?žti, kokie jo santykia su tuo ir su tuo. Man jo jautrioji funkcija (pagal Kalinausko šturval? 3-?ioji) yra santykiai su kitais. Žodžiu, jis turi periodiškai patvirtinti sau, kad kitus myli ir šiaip yra savo vietoje. Tai jam labai sunku ofise, kur daug protinio darbo ir nereikia bendrauti. VIsi atrodo šalti, gnidos, užsisklend? ir pan. Jis dažnai ieško emocinio kontakto, paleisdamas nekaltas replikas, ir kartais tik?damasis atsako.


Jei bendradarbis - Gabenas, tai jo MPT yra :bethics: emocij? etika. Kad gerai jaust?si darbo kolektyve - jam svarbus palankus emocinis mikroklimatas, emocinis palaikymas ir skatinimas.

Ta?iau užsiminei apie santykius - :wethics: .  Tai jau Don Kichoto ir Žukovo silpnoji vieta.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 53 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 90 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007