Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 00:04

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 32 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: ENTP Uncovered! (vertimas ; su INTJ komentarais!)
StandartinėParašytas: 03 Bal 2009, 12:57 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Joldija rašė:
Man visada buvo labai įdomu sužinoti, kodėl tu domiesi išimtinai tik LII tipu. Juk pasaulis - ne vien LII tipai. Kuo sėkmingiau pažinsi tave supančius žmones, jų savybes, tuo lengviau užmegsi su jais kontaktą ir palaikysi optimalius santykius. Tokia būtų mano nuomonė. Dėl to ir įdomu, kodėl giliniesi tik į saviškį tipą :)


Čia ekstraverto klausimas (labai dideliam) intravertui :smile: Tame, matyt, ir slypi paaiškinimas, kodėl domimasi išskirtinai tik savuoju tipu.

p.s. 11:11, ENTP nėra ILE, o MBTI nėra socionika. Kiek laiko praeis, kad tai suvoktum? :strange: O tai, kad vienas socionikos puslapių naudoja tokį žymėjimą, tai yra to paties puslapio problema. Dėl to ir parašiau "būtų", nes nėra iki galo aišku, ar ten rašoma apie ENTP, ar apie ILE (bet naudojant kitos teorijos terminologiją).

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: ENTP Uncovered! (vertimas ; su INTJ komentarais!)
StandartinėParašytas: 03 Bal 2009, 13:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
actekas rašė:
ENTP nėra ILE, o MBTI nėra socionika.
Svarbu, ne tai, kas kuo yra, o kuri teorija ar tipų aprašymai geriau atitinka esmę konkrečiu atveju.
Man atrodo, kad ši diskusija seniausiai išsisėmė.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: ENTP Uncovered! (vertimas ; su INTJ komentarais!)
StandartinėParašytas: 03 Bal 2009, 15:31 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Globas A rašė:
Svarbu, ne tai, kas kuo yra, o kuri teorija ar tipų aprašymai geriau atitinka esmę konkrečiu atveju.


Ne visai taip. Be jokios abejonės, teorijos turi savo privalumų ir trūkumų, bet šiaip jau būtų sunku tvirtinti, kad kuri nors iš šių dviejų teorijų yra geresnė už kitą. Arba, kad viena turi daugiau privalumų, o kita - trūkumų.

Esmė yra kitur: šios teorijos ir jų tipo koncepcijos nurodo skirtingus dalykus. Yra tam tikrų sutapimų, bet šie panašumai negali panakinti teorinių skirtumų. Kadangi tipai nėra duotybė, o tik teorinis konstruktas, todėl skirtingų teorijų tipai tarpusavyje nėra identiški, nors gali turėti nemažai tų pačių bruožų. Todėl ne visi ILE bus ENTP, o ne visi ENTP bus ILE ir t.t.

16 socionikos tipų iš esmės yra aštuonių Jungo tipų smulkesnis išskaidymas - t.y. nurodant dar vieną funkciją, kuri padeda įgyvendinti programinę (pačią svarbiausią formuojant individo pasaulėžiūrą): 8x2=16. Todėl teoriškai korektiškai suformuluoti socionikos tipų aprašymai turėtų būti sudaromi panašiai kaip tai darė Jungas - pagrindinį dėmesį skirdamas bazinėms funkcijoms, jų sklaidai ir atspindžiams žmonių elgesyje.

Tuo tarpu, 16 MBTI tipų sudaromi pagal išskirtas keturias dichotomijas: 2x2x2x2=16. Dichotomijų klasifikacija taip pat yra junginė, tačiau atsisakoma orientacijos į bazinę funkciją ir pastangų išdėstyti bent kokį detalesnį eksplicitinį teorinį modelį, kaip kiekviename tipe sąveikauja skirtingos funkcijos. Taigi, čia tipo struktūra yra visai kita, ir ji referuoja į kitaip sudėliotus žmonių savybių rinkinius. Todėl realybėje gali gautis taip, kad kurio nors socioninio tipo žmonės gali priklausyti keliems MBTI tipams, ir atvirkščiai. Tai nereiškia, kad dėl to kuri nors tipo struktūra yra "ne teisinga", o kita - "teisinga". Tiesiog tai dvi savarankiškos (ir tarpusavyje netapatintinos) teorinės koncepcijos, siūlančios tam tikrus savitus žmogaus tipo suvokimo būdus.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: ENTP Uncovered! (vertimas ; su INTJ komentarais!)
StandartinėParašytas: 03 Bal 2009, 18:12 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 11 Gru 2008, 07:59
Pranešimai: 147
Cituoti:
11:11, ar pačiam realiai teko/tenka pažinoti daug ENTP tipo atstovų ? Klausiu, nes man gyvenime artimai teko susidurti su dvejais, prabėgšmom su vienu ir plius ketvirtas ENTP, kurį žinau iš forumo, yra Liepa. Bendraujant su ENTP man visad labiausiai į akis krenta jų :bintuition: Dėl savo ideologijos įtvirtinimo jie mušis, kausis, kryžium gulsis. Plius jie yra visai neblogi organizatoriai. Pasaulį vertina tiek iš :bintuition: , tiek iš :wlogic: , sunkiausia jiems, kai reikia taktiškai gražiai sužaisti, kadangi tiek etinė, tiek sensorinė pusė yra silpnos. Dėl to bendravime ENTP yra ganėtinai aštrūs.


Kadangi as nesiryztu uzsiimti nezinomu arba nepakankamai man zinomu (i sia kategorija ieina net gi gimines) zmoniu tipavimu, tad visai suprantama, kodel as turiu rasyt taip: ne, vienintelis tiksliai man zinomas ENTP yra Liepa. Nepaisant to, kaip jau rasiau, as itariu, kad mano senelis buvo ENTP. Tokiu atveju, man jo budas, t.y. staigus uzsiplieskimas del ivairiausiu nieku, keldavo dideli stresa. Bakalauro studiju metu taip pat deste du destytojai, kurie ir gi buvo greitai uzsiplieskiantys, suprantama toks siu destytoju elgesys studentams sukeldavo stresa; itariu, kad sie destytojas buvo/yra ENTP. Tiesa sakant, konkreciai man atsiskaitinejant pas siuos destytojus viskas buvo ok, taciau ju gan neprognozuojamas elgesys, t.y. staigus uzsiplieskimas, man visada kele dideli diskomforta. Apibendrinant reiketu pasakyt taip: jei visi sie zmones buvo/yra ENTP, tuomet as sita psichologini tipa pakankamai gerai atskiriu nuo kitu psichologiniu tipu.
Cituoti:
Man visada buvo labai įdomu sužinoti, kodėl tu domiesi išimtinai tik LII tipu. Juk pasaulis - ne vien LII tipai. Kuo sėkmingiau pažinsi tave supančius žmones, jų savybes, tuo lengviau užmegsi su jais kontaktą ir palaikysi optimalius santykius. Tokia būtų mano nuomonė. Dėl to ir įdomu, kodėl giliniesi tik į saviškį tipą :)


Kodel? Todel, kad nepazines saves, nepazinsi kitu; nebutinai taip yra realybeje, bet, butent, tokia taisykle as vadovaujuosi siam gyvenime. Kitavertus toks (zr. toliau) atsakymas galbut ir gi teisingas:
Cituoti:
Čia ekstraverto klausimas (labai dideliam) intravertui :smile: Tame, matyt, ir slypi paaiškinimas, kodėl domimasi išskirtinai tik savuoju tipu.

Cituoti:
p.s. 11:11, ENTP nėra ILE, o MBTI nėra socionika. Kiek laiko praeis, kad tai suvoktum? :strange:


Kur as rasiau, kad ENTP pagal MBTI = ILE pagal socionika? NERASIAU TAIP. Taip kad ne man reikia kazka suvokt o tau; aiskinu: vis dar nesuvoki, kad, jei tipai parasomi naudojant MBTI terminologija kartu su prierasu, kad kalba bus ne apie MBTI, skaitysi TIK APIE SOCIONIKA.
Cituoti:
Dėl to ir parašiau "būtų", nes nėra iki galo aišku, ar ten rašoma apie ENTP, ar apie ILE (bet naudojant kitos teorijos terminologiją).


Nepasitiki manim :) ? Jeigu rasau, kad kalba bus TIK apie socionika, vadinasi taip ir bus! Kitaip tariant, viskas buvo AISKU.

Cituoti:
O tai, kad vienas socionikos puslapių naudoja tokį žymėjimą, tai yra to paties puslapio problema.


Prajuokinai :) , tai NE TO SAITO KUREJU PROBLEMA, o TAVO, nes TIK tu apriboji save, t.y. negauni naujos informacijos del kvailu isitikinimu. Is esmes, triraidziai pavadinimai dominuoja tik rusiskuose socionikos puslapiuose...

_________________
Socionikos poziuriu as esu: LII Normikas dominatorius, o MBTI - INTJ.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: ENTP Uncovered! (vertimas ; su INTJ komentarais!)
StandartinėParašytas: 03 Bal 2009, 21:00 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
11:11 rašė:
Cituoti:
11:11, ar pačiam realiai teko/tenka pažinoti daug ENTP tipo atstovų ? Klausiu, nes man gyvenime artimai teko susidurti su dvejais, prabėgšmom su vienu ir plius ketvirtas ENTP, kurį žinau iš forumo, yra Liepa. Bendraujant su ENTP man visad labiausiai į akis krenta jų :bintuition: Dėl savo ideologijos įtvirtinimo jie mušis, kausis, kryžium gulsis. Plius jie yra visai neblogi organizatoriai. Pasaulį vertina tiek iš :bintuition: , tiek iš :wlogic: , sunkiausia jiems, kai reikia taktiškai gražiai sužaisti, kadangi tiek etinė, tiek sensorinė pusė yra silpnos. Dėl to bendravime ENTP yra ganėtinai aštrūs.


Kadangi as nesiryztu uzsiimti nezinomu arba nepakankamai man zinomu (i sia kategorija ieina net gi gimines) zmoniu tipavimu, tad visai suprantama, kodel as turiu rasyt taip: ne, vienintelis tiksliai man zinomas ENTP yra Liepa. Nepaisant to, kaip jau rasiau, as itariu, kad mano senelis buvo ENTP. Tokiu atveju, man jo budas, t.y. staigus uzsiplieskimas del ivairiausiu nieku, keldavo dideli stresa. Bakalauro studiju metu taip pat deste du destytojai, kurie ir gi buvo greitai uzsiplieskiantys, suprantama toks siu destytoju elgesys studentams sukeldavo stresa; itariu, kad sie destytojas buvo/yra ENTP. Tiesa sakant, konkreciai man atsiskaitinejant pas siuos destytojus viskas buvo ok, taciau ju gan neprognozuojamas elgesys, t.y. staigus uzsiplieskimas, man visada kele dideli diskomforta. Apibendrinant reiketu pasakyt taip: jei visi sie zmones buvo/yra ENTP, tuomet as sita psichologini tipa pakankamai gerai atskiriu nuo kitu psichologiniu tipu.


Na, tai, ką tu sakai, būdinga tam tikro temperamento, kuris yra įvardijamas kaip choleriškas, žmonėms. Taigi, tavo minėti tipai yra ekstravertai, bet nebūtinai ENTP. T.y. greit užsiplieskiančių tipų skalė yra platesnė, neapsiribojanti tik ENTP. Kita vertus, viena yra greitai užsiplieksti, kita - atvirai tai parodyti. Aš irgi esu iš tų, kurie užverda greitai, bet vaikystėje man mano mama gerokai ragus aplaužė ir privertė užsiimti savidisciplina. Taigi, nors užsiplieskiu greitai, bet esu išmokusi sąmoningai stabdyti atsakomąją reakciją tokiais momentais. Taigi, tie dalykai priklauso nuo kelių sudedamųjų.

Cituoti:

Kodel? Todel, kad nepazines saves, nepazinsi kitu; nebutinai taip yra realybeje, bet, butent, tokia taisykle as vadovaujuosi siam gyvenime. Kitavertus toks (zr. toliau) atsakymas galbut ir gi teisingas:


Bet juk kiti gali gerokai nuo tavęs skirtis :confused: T.y. besigilindamas į savo tipą, tu besąlygiškai gerai save pažinsi ir išmoksi (didelė tikimybė) pateikti save pasauliui adekvačiai pagal aplinkybes. Bet kiti gali būti nepanašūs į tave. Ar kitų studijavimas seks vėliau?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: ENTP Uncovered! (vertimas ; su INTJ komentarais!)
StandartinėParašytas: 03 Bal 2009, 21:42 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 11 Gru 2008, 07:59
Pranešimai: 147
Cituoti:
Taigi, tavo minėti tipai yra ekstravertai, bet nebūtinai ENTP. T.y. greit užsiplieskiančių tipų skalė yra platesnė, neapsiribojanti tik ENTP. Kita vertus, viena yra greitai užsiplieksti, kita - atvirai tai parodyti.


Taip, is esmes tiesa rasai. Taigi, ar tie 2 (ar bent 1 is ju) destytojai buvo ENTP, ar ne, nedrysciau kategoriskai teigti. Nepaisant to, esu isitikines > 90%, kad mano senelis buvo ENTP.
Cituoti:
Bet juk kiti gali gerokai nuo tavęs skirtis :confused: T.y. besigilindamas į savo tipą, tu besąlygiškai gerai save pažinsi ir išmoksi (didelė tikimybė) pateikti save pasauliui adekvačiai pagal aplinkybes. Bet kiti gali būti nepanašūs į tave. Ar kitų studijavimas seks vėliau?
11:11 rašė:
Cituoti:
11:11, ar pačiam realiai teko/tenka pažinoti daug ENTP tipo atstovų ? Klausiu, nes man gyvenime artimai teko susidurti su dvejais, prabėgšmom su vienu ir plius ketvirtas ENTP, kurį žinau iš forumo, yra Liepa. Bendraujant su ENTP man visad labiausiai į akis krenta jų :bintuition: Dėl savo ideologijos įtvirtinimo jie mušis, kausis, kryžium gulsis. Plius jie yra visai neblogi organizatoriai. Pasaulį vertina tiek iš :bintuition: , tiek iš :wlogic: , sunkiausia jiems, kai reikia taktiškai gražiai sužaisti, kadangi tiek etinė, tiek sensorinė pusė yra silpnos. Dėl to bendravime ENTP yra ganėtinai aštrūs.


Kadangi as nesiryztu uzsiimti nezinomu arba nepakankamai man zinomu (i sia kategorija ieina net gi gimines) zmoniu tipavimu, tad visai suprantama, kodel as turiu rasyt taip: ne, vienintelis tiksliai man zinomas ENTP yra Liepa. Nepaisant to, kaip jau rasiau, as itariu, kad mano senelis buvo ENTP. Tokiu atveju, man jo budas, t.y. staigus uzsiplieskimas del ivairiausiu nieku, keldavo dideli stresa. Bakalauro studiju metu taip pat deste du destytojai, kurie ir gi buvo greitai uzsiplieskiantys, suprantama toks siu destytoju elgesys studentams sukeldavo stresa; itariu, kad sie destytojas buvo/yra ENTP. Tiesa sakant, konkreciai man atsiskaitinejant pas siuos destytojus viskas buvo ok, taciau ju gan neprognozuojamas elgesys, t.y. staigus uzsiplieskimas, man visada kele dideli diskomforta. Apibendrinant reiketu pasakyt taip: jei visi sie zmones buvo/yra ENTP, tuomet as sita psichologini tipa pakankamai gerai atskiriu nuo kitu psichologiniu tipu.


Na, tai, ką tu sakai, būdinga tam tikro temperamento, kuris yra įvardijamas kaip choleriškas, žmonėms. Taigi, tavo minėti tipai yra ekstravertai, bet nebūtinai ENTP. T.y. greit užsiplieskiančių tipų skalė yra platesnė, neapsiribojanti tik ENTP. Kita vertus, viena yra greitai užsiplieksti, kita - atvirai tai parodyti. Aš irgi esu iš tų, kurie užverda greitai, bet vaikystėje man mano mama gerokai ragus aplaužė ir privertė užsiimti savidisciplina. Taigi, nors užsiplieskiu greitai, bet esu išmokusi sąmoningai stabdyti atsakomąją reakciją tokiais momentais. Taigi, tie dalykai priklauso nuo kelių sudedamųjų.

Cituoti:

Kodel? Todel, kad nepazines saves, nepazinsi kitu; nebutinai taip yra realybeje, bet, butent, tokia taisykle as vadovaujuosi siam gyvenime. Kitavertus toks (zr. toliau) atsakymas galbut ir gi teisingas:

Cituoti:
Bet juk kiti gali gerokai nuo tavęs skirtis :confused: T.y. besigilindamas į savo tipą, tu besąlygiškai gerai save pažinsi ir išmoksi (didelė tikimybė) pateikti save pasauliui adekvačiai pagal aplinkybes. Bet kiti gali būti nepanašūs į tave. Ar kitų studijavimas seks vėliau?


Ne gali, o ir skiriasi, ypac turint omeny, kad LII nera itin daznas tipas (sutinku, tikrai galima gincytis apie tipu paplitima, taciau siulau to nedaryt cia). Studijavimo pirmieji etapai buvo tuomet, kai nustaciau savo tevo, motinos ir brolio tipus ir apie tuos tipus daugiau paskaitinejau (dabar jau nelabai ka ir atsimenu, ka buvau perskaites), deja tuo ir pasibaige (is tikruju, ne visai taip, bet >95% tiesos butu pasakius, kad pasibaige tokioje kitu zmoniu studijavimo stadijoje). Ar bus tolimesnis man nezinomu ir zinomu zmoniu tipavimas? Manau, kad taip, bet tikrai nezinau. Is esmes tai priklauso nuo to, kaip man rupes suprasti kito/u zmoniu motyvus; atsitiktinumo faktorius taip pat egzistuoja.

_________________
Socionikos poziuriu as esu: LII Normikas dominatorius, o MBTI - INTJ.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: ENTP Uncovered! (vertimas ; su INTJ komentarais!)
StandartinėParašytas: 03 Bal 2009, 23:28 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
11:11 rašė:
Cituoti:
Taigi, tavo minėti tipai yra ekstravertai, bet nebūtinai ENTP. T.y. greit užsiplieskiančių tipų skalė yra platesnė, neapsiribojanti tik ENTP. Kita vertus, viena yra greitai užsiplieksti, kita - atvirai tai parodyti.


Taip, is esmes tiesa rasai. Taigi, ar tie 2 (ar bent 1 is ju) destytojai buvo ENTP, ar ne, nedrysciau kategoriskai teigti. Nepaisant to, esu isitikines > 90%, kad mano senelis buvo ENTP.


Manyčiau, kad jei esi ganėtinai tikras, jog tavo senelis buvo ENTP, vienas iš variantų atsekti kitus ENTP gali būti toks: pasinagrinėti, kaip, kokiu būdu senelio gyvenimiškojoje filosofijoje, jo veiksmų raiškoje, jo veiksmo metodikų prioritetuose pasireiškė konkrečios funkcijos: I, II, III ir IV, žodžiu, suvokti, kiek tai įmanoma, kaip tas :bintuition: :wlogic: :bsensoric: :wethics: modelis pasireiškė konkrečiame žmoguje ir pagal tai ieškoti analogų kitų spėjamų ENTP ideologijose (jų turinys gali skirtis, bet "idėjos" gimimo, platinimo, gynimo ir įgyvendinimo esmė ta pati), veiksmuose ir metodų pasirinkime.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: ENTP Uncovered! (vertimas ; su INTJ komentarais!)
StandartinėParašytas: 04 Bal 2009, 16:25 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
11:11 rašė:
Prajuokinai :) , tai NE TO SAITO KUREJU PROBLEMA, o TAVO, nes TIK tu apriboji save, t.y. negauni naujos informacijos del kvailu isitikinimu. Is esmes, triraidziai pavadinimai dominuoja tik rusiskuose socionikos puslapiuose...


nežinau, kas ką labiau juokina, bet teigdamas, kad triraidžiai pavadinimai dominuoja tik rusiškuose socionikos puslapiuose, esi neteisus. kita vertus, kadangi socionika būtent NVS erdvėje yra labiausiai išplėtota, būtent rusiškuose puslapiuose pasireiškianti tendencija vadintina mainstreamu.

visų puslapių, žinoma, nesuskaičiuosi (reiktų įtraukti įvairius blogus ir pan.), bet tam tikras tendencijas, matyt, geriausiai atspindi forumai.

taigi, jei tirtume forumus anglų kalba (nes lietuvių kalba,- pataisykite, jei klystu,- yra tik vienas forumas ir jame dominuoja triraidžiai pavadinimai), tai pamatytume veik panašų vaizdą - daugumoje jų triraidžiai turi pirmenybę.

kiek man žinoma, šiuo metu yra penki socionikos forumai anglu kalba: 16types.info, socionics.com, metasocion, socionix.com ir socionics workshop; be to, yra interaktyvus (ir sparčiai besivystantis) wikisocion.org. Iš jų tik MBTI keturraides santrumpas vartoja socionics.com ir socionix.com. Tuo tarpu wikisocion, socionics workshop ir metasocion vartoja triraides santrumpas. 16types.info - pats pirmasis ir ilgą laiką buvęs vienintelis forumas anglų kalba - mėgina suderinti abejas santrumpas, tačiau pirmenybę teikia triraidei - tai matyti iš forumo skilčių, skirtų konkrečiam tipui ar kvadrai aptarti, pavadinimų - pirma rašoma triraidė santrumpa, o keturraidė - skliausteliuose, kaip pagalbinė tiems, kurie anksčiau buvo susipažinę tik su mbti terminologija, pvz., "ILE (ENTp) ir pan.". Taigi skaitine prasme, rezultatas, matyt, būtų 3,7:2,3 triraidės santrumpos naudai.

Tai visiškai suprantama ir logiška, nes tai socioninė tipo santrumpa, kai keturraidė santrumpa kilusi iš visai kitos teorijos (MBTI). Paaiškinti, kodėl anglų kalba visgi yra nemažai puslapių, kurioje per nesusipratimą socioniniams tipams įvardinti naudojamos MBTI keturraidės santrumpos, matyt, būtų galima atsižvelgiant į tai, kad visgi anglosaksiškoje erdvėje MBTI teorija yra kur kas labiau paplitusi nei socionikos teorija, kuri ilgą laiką vystėsi už geležinės uždangos. Taigi keturraidžių santrumpa yra ne kas kita, kaip angliškoje erdvėje pasireiškianti vienos (kur kas tenai populiaresnės) teorijos terminologinė invazija į kitos teorijos žodyną. Bet, kaip dabartinės tendencijos rodo, ši invazija yra ribota ir neišreiškia esamų tendencijų. Visgi ir anglų kalba besiremiančiuose socionikos forumuose pirmenybė paprastai teikiama grynai socioninėms triraidėms kombinacijoms (arba taip pat socioninėms geometrinių figūrų iliustracijoms).

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: ENTP Uncovered! (vertimas ; su INTJ komentarais!)
StandartinėParašytas: 04 Bal 2009, 16:37 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 11 Gru 2008, 07:59
Pranešimai: 147
Cituoti:
Manyčiau, kad jei esi ganėtinai tikras, jog tavo senelis buvo ENTP, vienas iš variantų atsekti kitus ENTP gali būti toks: pasinagrinėti, kaip, kokiu būdu senelio gyvenimiškojoje filosofijoje, jo veiksmų raiškoje, jo veiksmo metodikų prioritetuose pasireiškė konkrečios funkcijos: I, II, III ir IV, žodžiu, suvokti, kiek tai įmanoma, kaip tas :bintuition: :wlogic: :bsensoric: :wethics: modelis pasireiškė konkrečiame žmoguje ir pagal tai ieškoti analogų kitų spėjamų ENTP ideologijose (jų turinys gali skirtis, bet "idėjos" gimimo, platinimo, gynimo ir įgyvendinimo esmė ta pati), veiksmuose ir metodų pasirinkime.


As tuomet, kai jis dar buvo nesusirges Alzhaimeriu ir Parkinsono ligom, dar buvau vaikas. Nekazi ka atsimenu kitaip tariant. Jau keli metai as tik matau vis prastejancia situacija: asmenybes nykima...

Cituoti:
bet teigdamas, kad triraidžiai pavadinimai dominuoja tik rusiškuose socionikos puslapiuose, esi neteisus


As ir nerasiau, kad tik :) ; rasiau: is esmes.
Cituoti:
visų puslapių, žinoma, nesuskaičiuosi (reiktų įtraukti įvairius blogus ir pan.), bet tam tikras tendencijas, matyt, geriausiai atspindi forumai.

taigi, jei tirtume forumus anglų kalba (nes lietuvių kalba,- pataisykite, jei klystu,- yra tik vienas forumas ir jame dominuoja triraidžiai pavadinimai), tai pamatytume veik panašų vaizdą - daugumoje jų triraidžiai turi pirmenybę.

kiek man žinoma, šiuo metu yra penki socionikos forumai anglu kalba: 16types.info, socionics.com, metasocion, socionix.com ir socionics workshop; be to, yra interaktyvus (ir sparčiai besivystantis) wikisocion.org. Iš jų tik MBTI keturraides santrumpas vartoja socionics.com ir socionix.com. Tuo tarpu wikisocion, socionics workshop ir metasocion vartoja triraides santrumpas. 16types.info - pats pirmasis ir ilgą laiką buvęs vienintelis forumas anglų kalba - mėgina suderinti abejas santrumpas, tačiau pirmenybę teikia triraidei - tai matyti iš forumo skilčių, skirtų konkrečiam tipui ar kvadrai aptarti, pavadinimų - pirma rašoma triraidė santrumpa, o keturraidė - skliausteliuose, kaip pagalbinė tiems, kurie anksčiau buvo susipažinę tik su mbti terminologija, pvz., "ILE (ENTp) ir pan.". Taigi skaitine prasme, rezultatas, matyt, būtų 3,7:2,3 triraidės santrumpos naudai.

Tai visiškai suprantama ir logiška, nes tai socioninė tipo santrumpa, kai keturraidė santrumpa kilusi iš visai kitos teorijos (MBTI). Paaiškinti, kodėl anglų kalba visgi yra nemažai puslapių, kurioje per nesusipratimą socioniniams tipams įvardinti naudojamos MBTI keturraidės santrumpos, matyt, būtų galima atsižvelgiant į tai, kad visgi anglosaksiškoje erdvėje MBTI teorija yra kur kas labiau paplitusi nei socionikos teorija, kuri ilgą laiką vystėsi už geležinės uždangos. Taigi keturraidžių santrumpa yra ne kas kita, kaip angliškoje erdvėje pasireiškianti vienos (kur kas tenai populiaresnės) teorijos terminologinė invazija į kitos teorijos žodyną. Bet, kaip dabartinės tendencijos rodo, ši invazija yra ribota ir neišreiškia esamų tendencijų. Visgi ir anglų kalba besiremiančiuose forumuose pirmenybė paprastai teikiama grynai socioninėms triraidėms kombinacijoms (arba taip pat socioninėms geometrinių figūrų iliustracijoms).


Daug tiesos, TACIAU siuo konkreciu atveju, rezultatas vis tiek yra toks:
Cituoti:
tai NE TO SAITO KUREJU PROBLEMA, o TAVO, nes TIK tu apriboji save, t.y. negauni naujos informacijos del kvailu isitikinimu.

_________________
Socionikos poziuriu as esu: LII Normikas dominatorius, o MBTI - INTJ.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: ENTP Uncovered! (vertimas ; su INTJ komentarais!)
StandartinėParašytas: 04 Bal 2009, 17:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
11:11 rašė:
Daug tiesos, TACIAU siuo konkreciu atveju, rezultatas vis tiek yra toks: tai NE TO SAITO KUREJU PROBLEMA, o TAVO, nes TIK tu apriboji save, t.y. negauni naujos informacijos del kvailu isitikinimu.


ne. galiu tik patikinti, kad iš socionikos gaunu daug naujos informacijos. tad gal nuvilsiu, bet dėl to problemų neturiu. sykiu siūlau nekrypti į asmeniškumus. diskutuoki į temą.

sėkmės.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: ENTP Uncovered! (vertimas ; su INTJ komentarais!)
StandartinėParašytas: 04 Bal 2009, 17:42 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 11 Gru 2008, 07:59
Pranešimai: 147
Cituoti:
ne.


Argumentai?
Cituoti:
galiu tik patikinti, kad iš socionikos gaunu daug naujos informacijos


As ir neteigiu, kad negauni, as tik teigiu, kad galetum GAUTI DAR DAUGIAU, jei ignoruotum savo kvailus isitikinimus ir apsilankytum i tam tikrus socionikos saitus vardan tikslo gaut nauja informacija.
Cituoti:
tad gal nuvilsiu, bet dėl to problemų neturiu. sykiu siūlau nekrypti į asmeniškumus. diskutuoki į temą.


As ir diskutuoju i tema, o jokiu asmeniskumu cia nera, bent kol kas.

_________________
Socionikos poziuriu as esu: LII Normikas dominatorius, o MBTI - INTJ.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: ENTP Uncovered! (vertimas ; su INTJ komentarais!)
StandartinėParašytas: 04 Bal 2009, 17:54 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
gerbiamas kabliuk, susiraski kitą dėmesio objektą. tikrai nei tema, nei proga, nei laikas, nei mūsų santykių forma turėtų mane versti aiškinti, kaip ir iš kokių šaltinių aš gaunu informaciją apie socioniką ar juo labiau įrodinėti, kad nesu riboto mąstymo žmogus.

iš tiesų lankau įvairius tinklapius, esu prisiregistravęs ir diskutuoju keliuose forumuose. tačiau kadangi jų yra daug ir visų neperskaitysi, tenka atsirinkti (tai natūralus dalykas, nes visos informacijos niekada negali surinkti ir absorbuoti). vienas esminių kriterijų - terminų parinkimo korektiškumas. taigi, tokie puslapiai, kurie save vadina socioniniais, bet naudoja MBTI terminologiją, yra įtartinti. kadangi tikrai yra kitų alternatyvų, tokiuose bevelyju nesilankyti, ir dėl to (patikėki) mano žinojimas nuo to pernelyg nenukenčia.

taigi, tamstos susirūpinimas manimi nėra pagrįstas. paties įvardinamomis problemomis nesiskundžiu. bet kokiu atveju, ačiū už dėmesį.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: ENTP Uncovered! (vertimas ; su INTJ komentarais!)
StandartinėParašytas: 04 Bal 2009, 18:39 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 11 Gru 2008, 07:59
Pranešimai: 147
Cituoti:
gerbiamas kabliuk, susiraski kitą dėmesio objektą. tikrai nei tema, nei proga, nei laikas, nei mūsų santykių forma turėtų mane versti aiškinti, kaip ir iš kokių šaltinių aš gaunu informaciją apie socioniką ar juo labiau įrodinėti, kad nesu riboto mąstymo žmogus.


Dievazi, cia diskuciju forumas, jei nenori diskutuot, tuomet nediskutuok. Jei manes kazko klausi, taip pat, jei bandai kazka irodinet, tuomet nenustebk, kad as visada atrasysiu ir dazniausiai naujo klausimo forma, nes taip ir turi but diskutuojant. Taip kad nelabai man aisku, kam tokius kvailus epitetus man dabar parasei. Kur as tau rasiau ka nors, kad turi kazka man aiskint apie savo socionikos lankomus puslapius ir t.t.? Nerasiau taip. As tik rasiau, kad tu save apribojai tam tikra informacija; va, cia buvo geras atsakymas be visu tavo nesamoniu pries tai (sio posto pradzia) parasytu:
Cituoti:
tačiau kadangi jų yra daug ir visų neperskaitysi, tenka atsirinkti (tai natūralus dalykas, nes visos informacijos niekada negali surinkti ir absorbuoti). vienas esminių kriterijų - terminų parinkimo korektiškumas. taigi, tokie puslapiai, kurie save vadina socioniniais, bet naudoja MBTI terminologiją, yra įtartinti. kadangi tikrai yra kitų alternatyvų, tokiuose bevelyju nesilankyti, ir dėl to (patikėki) mano žinojimas nuo to pernelyg nenukenčia.


Taigi, taip iskart ir reikejo atrasyt: viskas aisku ir t.t., o ne stengtis mane kazkaip izeist.

_________________
Socionikos poziuriu as esu: LII Normikas dominatorius, o MBTI - INTJ.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: ENTP Uncovered! (vertimas ; su INTJ komentarais!)
StandartinėParašytas: 04 Bal 2009, 21:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
kitąkart, 11:11, pamėgink suvokti visą dialogą ne tik iš savo varpinės. nes dabar pats pokalbis vyko maždaug taip:

Tu sakai man: turi problemų, nes labai save apsiriboji dėl kvailų įsitikinimų (tiesa, kodėl jie kvaili, nepaaiškini).

Aš sakau: ne, tokių problemų neturiu. Taip pat tau dar parodau, kad visgi daugumoje angliškų formumų naudojama triraidė santrumpa ir tuo pačiu pataisau patį, anksčiau sakiusį, kad iš esmės triraidės santrumpos dominuoja tik (taip, būtent taip rašei, pasitikrink dar kartą) rusiškuose forumuose.

Tu vietoj to, kad tai pripažintum (t.y. kad pačiam trūksta bendro supratimo, ir kad pats tikrai ne visuose forumuose anglų kalba lankaisi, o greičiau, matyt, žinai tik vieną puslapį), dar kartą "kali į galvą": turi problemų.

Aš: ne, dėkui, problemų neturiu. Ačiū už rūpestį.

O Tu vėl: įrodyk!

Atvirai tariant, man tai panašu į teismą, kuriame nekaltumo prezumpcija neegzistuoja. Prisikabini, aiškini, kad turiu problemų, bet užuot tai patvirtinęs, bandai tą įrodymo naštą primesti man pačiam :shocked: Atleisk, bet ne taip turi būti bendraujama, kai be pagrindo prisikabinama ir po to dar tiesiogiai reikalaujama, kad pats dar pradėčiau aiškintis ir argumentuoti, kad nesu kurpanugaris, kaip tu galvoji.

Todėl ir švelniai pasakiau taip, ką tiesiogiai galėjau pasakyti vienu žodžiu - atsiknisk! Ne tavo pupos, ne tavo bėdos. Šiaip ar taip, juokinga hekslį kaltinti, kad esą į viską žiūriu labai siaurai, ir nuo daugumos informacijos stengiuosi atsiriboti. Atvirkščiai, paprastai mane domina viskas, ir kur kas didesnė problema yra kaip tik sukoncentruoti savo žvilgsnį ir neišsibarstyti.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: ENTP Uncovered! (vertimas ; su INTJ komentarais!)
StandartinėParašytas: 05 Bal 2009, 12:30 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 11 Gru 2008, 07:59
Pranešimai: 147
Cituoti:
kitąkart, 11:11, pamėgink suvokti visą dialogą ne tik iš savo varpinės.


As ir bandau, bet kai kada as net nepastebiu, kas kitiem yra neaisku ir kodel jie po to uzsipuola mane... Siaip ar taip, juk esu LII pagal socionika, o INTJ pagal MBTI. Kitoje sio forumo temoje vakar rasiai idejas, kad, galbut, LII/INTJ atveju silpniausia funkcija yra etika... Taip, kad nereikia stebetis del mano etiniu sugebejimu.

Cituoti:
Tu sakai man: turi problemų, nes labai save apsiriboji dėl kvailų įsitikinimų (tiesa, kodėl jie kvaili, nepaaiškini).


Isitikinimai vien jau patys savaime yra neismintinga veikla, nes del isitikinimu ignoruojama informacija, kuri gali buti naudinga. Cia rasau ne apie si konkretu atveji, o apskritai.
Cituoti:
Taip pat tau dar parodau, kad visgi daugumoje angliškų formumų naudojama triraidė santrumpa


As ir neteigiau, kad isvis nera angliskuose saituose apie socionika triraidziu zymejimu.
Cituoti:
tuo pačiu pataisau patį, anksčiau sakiusį, kad iš esmės triraidės santrumpos dominuoja tik (taip, būtent taip rašei, pasitikrink dar kartą) rusiškuose forumuose.


Tikrinuos:
Cituoti:
tai NE TO SAITO KUREJU PROBLEMA, o TAVO, nes TIK tu apriboji save, t.y. negauni naujos informacijos del kvailu isitikinimu. Is esmes, triraidziai pavadinimai dominuoja tik rusiskuose socionikos puslapiuose...


Taip, as rasiau Tik zodi, BET, siuo atveju, yra zymiai svarbiau, kad as rasiau pries tai: Is esmes. Is esmes = ne absoliuciai visur, o beveik visur (beveik jau yra reliatyvi savoka ir del jos galima gincytis; tikrai nematau prasmes daugiau diskutuot sia offtopiko tema).
Cituoti:
Tu vietoj to, kad tai pripažintum (t.y. kad pačiam trūksta bendro supratimo, ir kad pats tikrai ne visuose forumuose anglų kalba lankaisi, o greičiau, matyt, žinai tik vieną puslapį), dar kartą "kali į galvą": turi problemų.


Kaip matai, is citatos virsuje, as neturejau, ka pripazint, nes rasiau: is esmes. Taip, tu teisus, as tikrai lankausi DAZNIAUSIAI tik tam vienam socionikos puslapyje (ir tai retai), bet siuo konkreciu atveju, nesvarbu, ka as prarandu (ir cia ne demagogija), nes kalba buvo apie tave. Beje, "problemos" savoka yra netinkama sios diskucijos metu.

Cituoti:
Atvirai tariant, man tai panašu į teismą, kuriame nekaltumo prezumpcija neegzistuoja.


Per stipri tavo etika... As net nesiruosiau taves "tardyt", tik diskutavau...

Cituoti:
Šiaip ar taip, juokinga hekslį kaltinti, kad esą į viską žiūriu labai siaurai, ir nuo daugumos informacijos stengiuosi atsiriboti.


Niekas nieko ir nekaltina, kaip jau minejau anksciau. Patarimas nera = kaltinimas.
Cituoti:
Atvirkščiai, paprastai mane domina viskas, ir kur kas didesnė problema yra kaip tik sukoncentruoti savo žvilgsnį ir neišsibarstyti.


Galbut, ir taip. Sprendziant is savo brolio elgesio, tikrai pritariu tau, kad heksliai sunkiai prisivercia susikoncentruot ties kokia nors viena veikla.

_________________
Socionikos poziuriu as esu: LII Normikas dominatorius, o MBTI - INTJ.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 32 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 105 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007