Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 01:36

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 275 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Loginis intuityvus intravertas - Robespjeras
StandartinėParašytas: 05 Rgs 2008, 14:19 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Paprasčiausiai čia sensorikos ir intuicijos "sričių" skirtumai.
Aprašymas aprašymu (beletristika)... gali ir atitikti. Tačiau man aiškiau nagrinėti modelį.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Loginis intuityvus intravertas - Robespjeras
StandartinėParašytas: 05 Rgs 2008, 14:49 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Globas A rašė:
Viskas labai paprasta. Turintis stiprią logiką situacijoje (neetinėje) įžvelgs daugiau objektų ar matys juos sudėtingesnius, todėl ir intuicijos veiklos rezultatas bus arba subtilesnės sąsajos, arba bus atrastos visiškai kitokios sąsajos.


taip ir neatsakei į klausimą. klausiau, kas tie objektai konkrečiai. o pradėjai aiškinti kažką kitą. vaidnasi, nesupratai esmės, todėl tavo intuicija labai silpna.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Loginis intuityvus intravertas - Robespjeras
StandartinėParašytas: 05 Rgs 2008, 22:12 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
ALRIII rašė:

"Atidus artimiesiems, taciau nenoriai imasi buitiniu problemu. Daugiau laiko skiria savo darbui arba dominantiems dalykams."

Taigi, man idomu, kaip yra su kitais robais. Pasidalinkit patirtim.


Taip ir yra. Iš robo lengviau sulaukti pasakymo, kaip reikėtų daryti, nei konkrečios pagalbos. Nes visgi logika ne :blogic: , o dar intuitai.
Nors aišku, būna visaip, ir tie robai tarpusavyje skiriasi. Tiesiog gal reiktų sakyti, kad jie iniciatyvos nelabai linkę rodyti, sprendžiant buitines problemas... O atidumas pasireiškia kitais dalykais, matyt. Gali pvz. paklausti, kaip jautiesi, išklausyt, atnešt gėlių, ir pan. Čia jau rolinė f. įsijungia.
Savo darbui ir hobiams tai sakyčiau skiria nemažai laiko.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Loginis intuityvus intravertas - Robespjeras
StandartinėParašytas: 29 Gru 2008, 15:40 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Kaip robespjerai reaguoja į neigiamas :bethics: (jesenino, hamleto) emocijas? kas vyksta jų viduje? kokiems veiksmams tai pastūmėja? (ta prasme, ar galima gauti tai, ko tikiesi, paleidęs neigiamų emocijų srautą į robespjerą)?
Naiptol buvo minėjęs, kad Hugo spinduliuoja teigiamas emocijas. O kaip jie tuomet išsprendžia su robespjerais iškylančias problemas, nesklandumus, kaip išsako tai, kas jiems atrodo blogai, neteisinga ir pan.? T.y., kaip jie perteikia neigiamą informaciją, neužgaudami savo dualo?

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Loginis intuityvus intravertas - Robespjeras
StandartinėParašytas: 29 Gru 2008, 19:00 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 11 Gru 2008, 07:59
Pranešimai: 147
Cituoti:
(ta prasme, ar galima gauti tai, ko tikiesi, paleidęs neigiamų emocijų srautą į robespjerą)?



Konkreteni pvz prasom pateikt. Is dabartines situacijos galiu atsakyt tik tiek: ne.

_________________
Socionikos poziuriu as esu: LII Normikas dominatorius, o MBTI - INTJ.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Loginis intuityvus intravertas - Robespjeras
StandartinėParašytas: 06 Sau 2009, 01:06 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Solanža rašė:
Kaip robespjerai reaguoja į neigiamas :bethics: (jesenino, hamleto) emocijas? kas vyksta jų viduje? kokiems veiksmams tai pastūmėja? (ta prasme, ar galima gauti tai, ko tikiesi, paleidęs neigiamų emocijų srautą į robespjerą)?
Naiptol buvo minėjęs, kad Hugo spinduliuoja teigiamas emocijas. O kaip jie tuomet išsprendžia su robespjerais iškylančias problemas, nesklandumus, kaip išsako tai, kas jiems atrodo blogai, neteisinga ir pan.? T.y., kaip jie perteikia neigiamą informaciją, neužgaudami savo dualo?

Man atrodo, kad čia "šuo pasikasęs" skirtinguose veikimo/poveikio kitam metoduose, kuriuos naudoja viktimai/agresoriai ir infantilai/globėjai.
Su dualu ar pusiau dualu ta poveikio ir atitinkamo reagavimo dermės tendencija išlaikoma. Tačiau Robespjeras yra infantilas, Jeseninas - viktimas. Jeigu šie žmonės nesistengia verbališkai išsiaiškinti situacijos, savo būsenos, savijautos toje situacijoje - tai į neverbalinius signalus TINKAMAI sureaguoti yra sunku... Nes nėra harmoningos simetrijos.... Paprastai, to ko tikiesi - negauni. Abu lieka įsižeidę (užgauti "lygioje vietoje", kurioje nesitikėjo "akibrokšto")

Ką manote? Ar, iš jūsų patirties, TEN gali būti pagrindinė priežastis?
Primenu, kad "Viktimai" yra II ir III kvadros :wintuition: atstovai, o "Infantilai" I ir IV kvadros :bintuition: atstovai... (atitinkamai: "Globėjai" I ir II kvadros :wsensoric: , o "Agresoriai" (arba "buldozeriukai") - II ir III kvadros :bsensoric: nešiotojai)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Loginis intuityvus intravertas - Robespjeras
StandartinėParašytas: 06 Sau 2009, 13:19 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Liepa, gal gali plačiau apie tuos infantilus? apie viktimus tai viską prisimenu. tiksliau, gal gali praplėst aiškinimą to, ko klausiau, pagal šią teoriją?
iš tikrųjų tai užsakyme dažnai taip ir būna, kad abu lieka įsižeidę, nesuprasti, su savo tiesa ir negavę to, ko tikisi. ir būtent verbališkai aiškinantis taip įvyksta. na tiesiog kiekvienam savo argumentai svarbūs, sunku suprast kito...

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Loginis intuityvus intravertas - Robespjeras
StandartinėParašytas: 06 Sau 2009, 16:53 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 01 Rgp 2005, 15:29
Pranešimai: 121
Solanža rašė:
Kaip robespjerai reaguoja į neigiamas :bethics: (jesenino, hamleto) emocijas? kas vyksta jų viduje? kokiems veiksmams tai pastūmėja? (ta prasme, ar galima gauti tai, ko tikiesi, paleidęs neigiamų emocijų srautą į robespjerą)?
Naiptol buvo minėjęs, kad Hugo spinduliuoja teigiamas emocijas. O kaip jie tuomet išsprendžia su robespjerais iškylančias problemas, nesklandumus, kaip išsako tai, kas jiems atrodo blogai, neteisinga ir pan.? T.y., kaip jie perteikia neigiamą informaciją, neužgaudami savo dualo?



Minėjau tikriausiai, bet Hugo vis dėlto skiriasi nuo angelų ir turi visokias realiems žmonėms būdingas emocijas :tongue:

Galvoju, ką čia pasakyt ir labai konkretaus neturiu. Su Hugais vis tiek kažkaip baigiasi gera nata. Gal tai vyksta kažkaip iš abiejų pusių? Prisimenu porą atvejų (hugo pardavėja, burbuliuojant dėl kažko ir hugo kelionėje "davesta" sunkumų) - tai aš kažkaip nepriimdavau neigiamų emocijų, net kažkaip viduj prunkšteliu iš to - ir tada matau, kad žmogus tą puikiausiai mato (ir mato, kad aš matau) ir tada emocinis planas keičiasi.. kažkaip atsiranda iš vieno du planai - bėdos sau, emocijos sau..

Aš nelabai tikiu receptais - tipo - į "juodą dėžę" su užrašu robas ar koks nors kitoks.. paduodamas toks signalas, tai "output'e" garantuotai bus štai toks signalas.. Tai nežinau ką tu ten gausi pasiuntusi emocijas :happy: Gal kažką visai įdomaus :tongue:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Loginis intuityvus intravertas - Robespjeras
StandartinėParašytas: 06 Sau 2009, 16:57 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 01 Rgp 2005, 15:29
Pranešimai: 121
Socioniniai "infantilai" - tai visi tie, pas ką superide yra :wsensoric:

Žodžiu savijauta komfortas ir pan. yra labai svarbu, bet jie ne tiek visa tai kuria, kiek tikisi iš aplinkos. Jei aplinkoj yra kažkoks "katalizatorius", kuris visa tai "gamina" tai "infantilas" gali pats puikiai įsijungt į tą veiklą, bet jei nėra - reikia didelių energijos sąnaudų :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Loginis intuityvus intravertas - Robespjeras
StandartinėParašytas: 07 Sau 2009, 15:07 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Yra dvi taip vadinamų "rezonansinių grupių" atmainos - mažosios grupės pagal pasaulėžiūrą (atitinkamai Ego arba Super-Ide "sensorika-intuicija") ir pagal veikimo pobūdį (atitinkamai Ego arba Super-Ide "logika-etika")
Cituoju: "Mažųjų grupių charakteristika pasireiškia įvairiuose komunikavimo lygmenyse. Vienas iš ryškių pasaulėžiūros grupių pasireiškimų yra psichoseksualinė elgsena, apimanti pagal nuostatas pasirenkamą lytinių santykių pobūdį ir vaidmenis šiuose santykiuose, o taip pat seksualiniuose žaidimuose." Man atrodo, kad kai kur ta psichoseksualinė elgesena pernelyg akcentuojama - lygiai taip pat tai pasireiškia ir gyvenimo žaidimuose, kuriuos žaidžia žmonės (Berno, ar Bernso teorija... staigiai nebeprisimenu). Ir lygiai taip pat galima vadinti grupe pagal pasaulėjautą... Dar kitur radau - psichoanalitinė grupė.

Kadangi tema apie Robespjerą - įdėsiu čia informaciją apie "infantilus" ("sūnus" ir "dukteris" arba dar kitaip "įžvalgiuosius"). O šiaip tai galima būtų apie pasaulėžiūros ir veiklos pobūdžio mažąsias grupes užvesti atskirą temą...

Infantilieji, «vaikai» (įžvalga)
Infantilieji pasižymi vaiko savybėmis - nuoširdumu, žingeidumu, fantazavimu. Dažnai renkasi nepatyrusio partnerio rolę, iš vienos pusės atsargaus, iš kitos pusės - siekiančio išbandyti gyvenime viską.
Galimybių intuicija Ego bloke. Infantilieji pasižymi plačiu akiračiu ir sugeba matyti daugelį galimybių, prasmių visame kame. Rodo aktyvų domėjimąsi visa kam neįprastam ir naujam, pasižymi sugebėjimu pagauti visa ko esmę. Gerai jausdami savo galimybių ribas, siekia priartėti prie pačios jų ribos, kartais rizikuodami. Mėgsta įvairovę ir pasirengę tam pasiūlyti tūkstantį idėjų.
Valios sensorika Super-ego bloke. Ugdo savyje valios savybes, kadangi laiko ją būtina socialinei adaptacijai, tuo pat metu sunkiai gina savo interesus. Juos reikia apginti, nors to ir neparodo, netgi atvirkščiai, gali vaidinti stiprius ir atkaklius. Ilgai daryti spaudimo negali, greitai išsikvepia.
Pojūčių sensorika Super-Id bloke. Iš partnerio tikisi rūpinimosi ir palaikymo, patys savimi pasirūpina, bet tiktai esant būtinybei. Intymiame plane kartais atrodo visiškai nepatyrę, ir čia jiems visų pirma reikia švelnumo ir palaikymo įgyvendinant jų idėjas.
Laiko intuicija Id bloke. Jaučia laiko momentą ir sugeba nuteikti kitus į reikiamą ritmą. Tuo pat metu nenori «plaukti pasroviui».

Infantili moteris («duktė») Šios grupės moterys dažniausiai būna mergaitės įvaizdyje, kuriai reikia gero, rūpestingo vyro, pasirengusio prisiimti tėvo rolę. Turėdamos platų akiratį, mėgsta pakalbėti apie įvairius idomius dalykus, laukdamos užtarnauto žavėjimosi iš partnerio pusės. Dievina švelnius apsikabinimus.

Infantilus vyras («sūnus»)
Tokie žmonės neretai atrodo keistuoliai, gyvenantys savo gyvenimą, atitrūkę nuo kasdieninės tikrovės.

Cituota ir vertimas yra iš http://socionics.wiki-wiki.ru/socionics-wiki/index.php/
Dar, jei ką sudomino, apie psichoseksualinę elgseną rusų kalba galima paskaityti čia: http://www.socionik.ru/tips/15.htm (šviečia užrašas "socionika", bet dar neišsiaiškinau, kokios krypties... čia šviežiai atrasta info)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Loginis intuityvus intravertas - Robespjeras
StandartinėParašytas: 16 Sau 2009, 16:27 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
Solanža rašė:
Kaip robespjerai reaguoja į neigiamas :bethics: (jesenino, hamleto) emocijas? kas vyksta jų viduje? kokiems veiksmams tai pastūmėja? (ta prasme, ar galima gauti tai, ko tikiesi, paleidęs neigiamų emocijų srautą į robespjerą)?
Naiptol buvo minėjęs, kad Hugo spinduliuoja teigiamas emocijas. O kaip jie tuomet išsprendžia su robespjerais iškylančias problemas, nesklandumus, kaip išsako tai, kas jiems atrodo blogai, neteisinga ir pan.? T.y., kaip jie perteikia neigiamą informaciją, neužgaudami savo dualo?

Na, kaip reaguoja. Namie tai i jesenines verksmus reaguoju blogai. Man tai panasu i darant auka is saves, bandyma manipuliuoti demesiu, situacija, visus skandinti savo s. Aisku, priklauso nuo verksmo ir bejegiskumo laipsnio, ir mano nuotaikos ir situacijos ir t.t.
Darbe mano sefas hamletas. Paskutiniu metu musu skyriui ziauriai nesiseke, tai tu verksmu buvo istisai daug. Manes kazkaip labai neigiamai neveikia. Visgi, neigiamas poveikis yra daugiau pasamoningas, mane tas zmogus galiausiai nuteikia, privercia galvoti pesimistiskai. O vat per nervus, tai praktiskai neveikia. Jis ir keikiasi atvirai, graziai kazkaip. Moka graziai plustis, keiktis. Yra dvi merginos, tai kazkaip normaliai. Sakoma, hamletai myli zmones, tai pasitvirtina. Jis kazkaip su kiekvienu paprastai, be kompleksu.
O va mano kita kolega Balzaka, tai jis labiau nervina. KOntroliuojantysis, ir dar tiesioginis sefas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Loginis intuityvus intravertas - Robespjeras
StandartinėParašytas: 16 Sau 2009, 20:56 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Vaidas101 rašė:
Na, kaip reaguoja. Namie tai i jesenines verksmus reaguoju blogai. Man tai panasu i darant auka is saves, bandyma manipuliuoti demesiu, situacija, visus skandinti savo s. Aisku, priklauso nuo verksmo ir bejegiskumo laipsnio, ir mano nuotaikos ir situacijos ir t.t.
Darbe mano sefas hamletas. Paskutiniu metu musu skyriui ziauriai nesiseke, tai tu verksmu buvo istisai daug. Manes kazkaip labai neigiamai neveikia. Visgi, neigiamas poveikis yra daugiau pasamoningas, mane tas zmogus galiausiai nuteikia, privercia galvoti pesimistiskai. O vat per nervus, tai praktiskai neveikia. Jis ir keikiasi atvirai, graziai kazkaip. Moka graziai plustis, keiktis. Yra dvi merginos, tai kazkaip normaliai. Sakoma, hamletai myli zmones, tai pasitvirtina. Jis kazkaip su kiekvienu paprastai, be kompleksu.
O va mano kita kolega Balzaka, tai jis labiau nervina. KOntroliuojantysis, ir dar tiesioginis sefas.


Ar teisingai supratau, kad į jeseninės neigiamas emocijas reaguoji blogiau, negu į hamleto? Galvoju, ar esmė tame, kad su hamletu palankesnis tarptipinis santykis, ar tiesiog esmė tame, kad vienas yra šefas, o kitas žmona, t.y. socialinio statuso santykyje? Ar hamletas iš savęs nedaro aukos?
Šiaip, abu viktimai,ir hamletas ir jeseninas :strange:

o teko stebėt kitą variantą, kad jeseninė iš savęs didvyrę darytų? iš serijos "jeigu tu negali, tai aš pati tai padarysiu! Nors ir kaip man tai bus sunku!! " Na, čia tokia irgi tipo manipuliacija, bet gaunas ne aukos, kurios reikia gailėt vaidmuo, o gal greičiau įsižeidusios, ambicingos aukos, ar kaip tai įvardint...

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Loginis intuityvus intravertas - Robespjeras
StandartinėParašytas: 16 Sau 2009, 22:01 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
Solanža rašė:
Vaidas101 rašė:
Na, kaip reaguoja. Namie tai i jesenines verksmus reaguoju blogai. Man tai panasu i darant auka is saves, bandyma manipuliuoti demesiu, situacija, visus skandinti savo s. Aisku, priklauso nuo verksmo ir bejegiskumo laipsnio, ir mano nuotaikos ir situacijos ir t.t.
Darbe mano sefas hamletas. Paskutiniu metu musu skyriui ziauriai nesiseke, tai tu verksmu buvo istisai daug. Manes kazkaip labai neigiamai neveikia. Visgi, neigiamas poveikis yra daugiau pasamoningas, mane tas zmogus galiausiai nuteikia, privercia galvoti pesimistiskai. O vat per nervus, tai praktiskai neveikia. Jis ir keikiasi atvirai, graziai kazkaip. Moka graziai plustis, keiktis. Yra dvi merginos, tai kazkaip normaliai. Sakoma, hamletai myli zmones, tai pasitvirtina. Jis kazkaip su kiekvienu paprastai, be kompleksu.
O va mano kita kolega Balzaka, tai jis labiau nervina. KOntroliuojantysis, ir dar tiesioginis sefas.


Ar teisingai supratau, kad į jeseninės neigiamas emocijas reaguoji blogiau, negu į hamleto? Galvoju, ar esmė tame, kad su hamletu palankesnis tarptipinis santykis, ar tiesiog esmė tame, kad vienas yra šefas, o kitas žmona, t.y. socialinio statuso santykyje? Ar hamletas iš savęs nedaro aukos?
Šiaip, abu viktimai,ir hamletas ir jeseninas :strange:

o teko stebėt kitą variantą, kad jeseninė iš savęs didvyrę darytų? iš serijos "jeigu tu negali, tai aš pati tai padarysiu! Nors ir kaip man tai bus sunku!! " Na, čia tokia irgi tipo manipuliacija, bet gaunas ne aukos, kurios reikia gailėt vaidmuo, o gal greičiau įsižeidusios, ambicingos aukos, ar kaip tai įvardint...


TIksliai nezinau, net ir pats. Gal ir veikia tas statusas, gal artimas zmogus daugiau sau leidzia. Gal ir vis tik pusiau papild. geriau.

Zinai, neseniai susigaudziau, gal net tik po tavo pastabos, kad taip yra. Ir dar kaip! Kambariu tvarkyme. As nesuvokiu, kad kitaip negali man parodyt, normaliau. Tai buna tas variantas. :) Ir daznai. Matai kaip


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Loginis intuityvus intravertas - Robespjeras
StandartinėParašytas: 17 Sau 2009, 12:49 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Solanža rašė:
Šiaip, abu viktimai,ir hamletas ir jeseninas :strange:

o teko stebėt kitą variantą, kad jeseninė iš savęs didvyrę darytų? iš serijos "jeigu tu negali, tai aš pati tai padarysiu! Nors ir kaip man tai bus sunku!! " Na, čia tokia irgi tipo manipuliacija, bet gaunas ne aukos, kurios reikia gailėt vaidmuo, o gal greičiau įsižeidusios, ambicingos aukos, ar kaip tai įvardint...

Šioje situacijoje tikrai nesuprasčiau didvyriškumo. Aš matau labai aiškų būtent viktimiškumą - "aš esu priverstas (aplinkybių, dėl tavo neveiklumo ar dar dėl ko nors) aukotis. Kažkaip labai akcentuojamas "reikia" čia ir dabar! (kažką padaryt) - ir keliamas klausimas, KAS tą darys (aukosis). Ir neakcentuojama - daryt ar nedaryt? Dabar ar paskui?

Man su įsižeidusios ambicingos aukos vaidmeniu tenka kartais susidurti, tiktai... Džeko atlikime. Rodomos būtent įžeistos ambicijos. Esmė - "nepagaunu" įsižeidimo momento, taigi ir priežasties. Pastebiu iš pasikeitusio bendravimo, kad jis JAU įsižeidęs ir nesiteikia paaiškinti, dėl ko pyksta. Kaip elgtis irgi nežinau (man visų pirma reikia SUPRASTI, kodėl tas vyksta). Tiesiog laukiu, kol praeis "bzichas"...
Laimė, palaipsniui ir jam atsiranda supratimas, kad reikia atvirai paaiškinti savo blogą savijautą, o ne griebtis emocinio šantažo. Jeigu man paaiškinama, koks mano poelgis ar pasakymas privertė kitą žmogų pasijusti blogai, užgavo - aš stengsiuosi ištaisyti padėtį, kompensuoti skriaudą (arba bent jau paaiškinti, kad neturėjau to omenyje, kaip mane neteisingai traktavo). Bet jeigu užuot išsiaiškinus stengiamasi "atkeršyti" - kad ir man būtų blogai - aš nepajėgiu suprasti, kaip galima tai daryti tyčia... Ar nuo mano kančių jam taps geriau??? (mėgavimasis sadizmu!)

Dar vienas man nesuprantamas dalykas - taikymosi "malonumas". Nežinau, ar II ir III kvadroje priimami tokie "jėgos žaidimai"? Man svarbiau (didesnė vertybė) yra nesusipykti, negu susitaikyti.

Dėl buities tvarkymosi. Iš patirties su Diuma (studentų bendrabučio kambaryje) - nekildavo manipuliacijų su "aukojimusi". Arba tvarkosi tas, kuriam yra nuotaika (maždaug apylygiai ji būna/nebūna), arba leidžia sau pasimėgauti tingėjimu abu. Gulim pilvus išvertę ir šaipomės, kad kambary "kiaulidė", bet... kartais reikia sau leisti pasilepinti nieko neveikimu. Aišku, tai sudaro nepatogumų (ir gėda, jei svečiai užeis). Paprastai po "pasilepinimo" abidvi puldavom ir su entuziazmu susitvarkydvom.
Malonu vien jausti ir žinoti, kad aš galiu daryti, galiu ir nedaryti. O daryti - tai mano pačios laisvas noras (o ne prievarta, kad ir emociniu šantažu) :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Loginis intuityvus intravertas - Robespjeras
StandartinėParašytas: 18 Sau 2009, 01:13 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Vaidas101 rašė:
Zinai, neseniai susigaudziau, gal net tik po tavo pastabos, kad taip yra. Ir dar kaip! Kambariu tvarkyme. As nesuvokiu, kad kitaip negali man parodyt, normaliau. Tai buna tas variantas. :) Ir daznai. Matai kaip


Aš galvoju, gal mūsų dualui toks elgesys priimtinas, gal tiesiog juoką net keltų, arba sugebėtų greit pastatyt į vietą :smile: O mums kitaip, matyt, tikrai neišeina, Vaidai. Daug ką sunku pasakyti tiesiai šviesiai- nebent kažkaip mus tam priremia. Robespjerams tam pritrūksta :bsensoric: , jie patys ganėtinai stokoja ryžto priimti sprendimus, atlikti kažkokius ryžtingus veiksmus. Ir sakyčiau, tas Robespjero neryžtingumas būtent ir sukelia Jesenino tokį norą vaidinti "didvyrį-auką", veikti emocijomis.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 275 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 98 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007