Socionikos forumas

Dabar yra 19 Kov 2024, 13:07

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 35 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Aktoriniai sugebėjimai
StandartinėParašytas: 25 Rgp 2008, 10:23 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Miestas: Vilnius
Tema buvo apie aktorinius sugebėjimus, bet Acteko iniciatyva jos seniai nebeliko, nes jis ryšio tarp tipo ir aktorinių sugebėjimų neįžvelgia.
Liepa, kam priklauso frazės, kad socioninio santykio supratimas įgijamas šeimoje ir žmogus paskui pagal tai renkasi, kad papildymas - tai tam tikra labai atpalaiduojanti ir netgi natūrali būsena, kieno tie visi nesibaigiantys diumų liaupsinimai? Visa tai rodo, kad socioninį santykį jūs labai sureikšminate. Dabar pasikeitus "politinei" situacijai pasikeitė ir pažiūros?
Dėl skaudžiosios f-jos neparodymo/neturėjimo: tokie keisti samprotavimai, net nepatogu už tai kritikuoti. Juk aišku, kad negali neturėti. Neparodyti kurį laiką gali, o jei stebėtojai nelabai pastabūs, tai jie nepastebėti gali pakankamai ilgai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aktoriniai sugebėjimai
StandartinėParašytas: 25 Rgp 2008, 21:36 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Globas A rašė:
Tema buvo apie aktorinius sugebėjimus, bet Acteko iniciatyva jos seniai nebeliko, nes jis ryšio tarp tipo ir aktorinių sugebėjimų neįžvelgia.


na, nepamenu, kad tokią iniciatyvą būtau rodęs.

ryšys tarp tipo ir aktorinių sugebėjimų gal ir egzistuoja, tačiau ta prasme, kad vienas ar kitas tipas kuria savitą aktorystės modelį, kuris leidžia savaip patraukti/įtikinti žiūrovą.

bet tvirtinti, kad koks nors tipas už visus geriausias, yra daugiau nei bravūriška. ką čia daugiau ir pridursi - būtent tokių sureikšminimų ir reikėtų labiausiai vengti.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aktoriniai sugebėjimai
StandartinėParašytas: 26 Rgp 2008, 10:25 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Miestas: Vilnius
actekas rašė:
ryšys tarp tipo ir aktorinių sugebėjimų gal ir egzistuoja, tačiau ta prasme, kad vienas ar kitas tipas kuria savitą aktorystės modelį, kuris leidžia savaip patraukti/įtikinti žiūrovą.
Šituo sakiniu pripažįsti tipų ir tarptipinių santykių svarbą: savitas modelis + savitas įtikinimas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aktoriniai sugebėjimai
StandartinėParašytas: 26 Rgp 2008, 11:25 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Globas A rašė:
actekas rašė:
ryšys tarp tipo ir aktorinių sugebėjimų gal ir egzistuoja, tačiau ta prasme, kad vienas ar kitas tipas kuria savitą aktorystės modelį, kuris leidžia savaip patraukti/įtikinti žiūrovą.
Šituo sakiniu pripažįsti tipų ir tarptipinių santykių svarbą: savitas modelis + savitas įtikinimas.


Atradimas! :happy:

aš visu savo dalyvavimu šiame forume pripažįstu tipų ir tarptipinių santykių svarbą.

jei to nebūtų, socionika man nerūpėtų.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aktoriniai sugebėjimai
StandartinėParašytas: 27 Rgp 2008, 12:31 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Miestas: Vilnius
Vaidas101 rašė:
Nors vaidyba ne mano stiprioji sritis, atsimenu, pasvajodavau vaidinti, būti artistu. Bet rimčiau tuom taip ir neužsiėmiau.
Šitaip ugdomoji etika galėjo pasireikšti.
Jei apie mane, tai mokyklos laikais aš dažnai vaidindavau ir, beje, reikšmingus vaidmenis. Bet tai būdavo ne tiek vaidyba, kiek savo tam tikrų savybių atskleidimas: jei pataikydavau į personažą, tai gerai. Tikdavau vaidinti karalius, mokytojus, gerus mokinius ir kt. "autoritetingus" personažus. Taigi, specializacija nebuvo labai plati.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aktoriniai sugebėjimai
StandartinėParašytas: 27 Rgp 2008, 22:00 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
o aš per visokius šimtadienius vaidindavau paprastai pagrindinius blogiukų vaidmenis.

aktorystei turėjau tam tikrą talentą. ir prieš renkantis, kur stoti, kai kas man siūlė tai ir toliau daryt. bet į tai niekada itin rimtai nežiūrėjau. užsiėmimas ir tiek.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aktoriniai sugebėjimai
StandartinėParašytas: 27 Rgp 2008, 22:02 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Globas A rašė:
Bet tai būdavo ne tiek vaidyba, kiek savo tam tikrų savybių atskleidimas: jei pataikydavau į personažą, tai gerai. Tikdavau vaidinti karalius, mokytojus, gerus mokinius ir kt. "autoritetingus" personažus.


Vau. Geros tos tavo savybės!

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aktoriniai sugebėjimai
StandartinėParašytas: 28 Rgp 2008, 10:04 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Miestas: Vilnius
actekas rašė:
o aš per visokius šimtadienius vaidindavau paprastai pagrindinius blogiukų vaidmenis.
aktorystei turėjau tam tikrą talentą. ir prieš renkantis, kur stoti, kai kas man siūlė tai ir toliau daryt. bet į tai niekada itin rimtai nežiūrėjau. užsiėmimas ir tiek.
Per mytus to tavo talento nepastebėjau. Galbūt jis galioja tik tam tikriems siaurai apibrėžtiems vaidmenims, kurie daugiau ar mažiau atitinka tavo asmenybės pobūdį.
:bethics: savininkai, ypač hamletai, turi sugebėjimą ne tik save parodyti, bet ir kurti įvairius vaidmenis.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aktoriniai sugebėjimai
StandartinėParašytas: 28 Rgp 2008, 22:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Globas A rašė:
actekas rašė:
o aš per visokius šimtadienius vaidindavau paprastai pagrindinius blogiukų vaidmenis.
aktorystei turėjau tam tikrą talentą. ir prieš renkantis, kur stoti, kai kas man siūlė tai ir toliau daryt. bet į tai niekada itin rimtai nežiūrėjau. užsiėmimas ir tiek.
Per mytus to tavo talento nepastebėjau. Galbūt jis galioja tik tam tikriems siaurai apibrėžtiems vaidmenims, kurie daugiau ar mažiau atitinka tavo asmenybės pobūdį.
:bethics: savininkai, ypač hamletai, turi sugebėjimą ne tik save parodyti, bet ir kurti įvairius vaidmenis.


taip, taip. esu siaura asmenybė su riboto talento galimybėm :happy:

man, žinok, nei šilta, nei šalta, kad tamsta kažko nepastebėjai. klausimas, ar apskritai esi tam pajėgus? kita vertus, vargu ar galėjai tą pastebėti. tikrai nesistengiau savęs kaip nors šiuo aspektu demonstruoti.

ir dar, :bethics: turi visi tipai, ne tik hamletai. galų gale išmok padoriai savokomis operuoti.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aktoriniai sugebėjimai
StandartinėParašytas: 29 Rgp 2008, 11:59 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Miestas: Vilnius
actekas rašė:
taip, taip. esu siaura asmenybė su riboto talento galimybėm :happy:
man, žinok, nei šilta, nei šalta, kad tamsta kažko nepastebėjai. klausimas, ar apskritai esi tam pajėgus? kita vertus, vargu ar galėjai tą pastebėti. tikrai nesistengiau savęs kaip nors šiuo aspektu demonstruoti.
ir dar, :bethics: turi visi tipai, ne tik hamletai. galų gale išmok padoriai savokomis operuoti.
1. Aktorinėse erdvėse tikrai esi siaura asmenybė. Aš - ne ką platesnė tenai, tai nesinervuok dėl to: 1:1 arba 0:0.
2. Žinau, kad mėgsti kartoti, jog tau nei šilta, nei šalta, bet tavo "užsiparinimas" rodo ką kita.
3. Ko tu išmokai šitame forume, tai nepriekaištingai operuoti sąvokomis, bet ne daugiau. Aš nesistengiu to daryti, nes, anot Liepos, esmė ir taip aiški. Manau, tau irgi aišku dėl :bethics: turėjimo ar neturėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aktoriniai sugebėjimai
StandartinėParašytas: 16 Gru 2008, 15:56 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Globas A rašė:
Atrodo, kad jie labiausiai susiję su :bethics:, o taip pat ir su :wintuition: stiprumu.
Hamletai - universaliausi aktoriai, gali atlikti vaidmenis nuo šoumenų iki giliai dramatiškų asmenybių, nuo karalių iki elgetų ir pan. Nevardinsiu pavardėmis, nes užimtų perdaug vietos. Jeseninai, turintys tas pačias stipriąsias funkcijas kaip ir hamletai, šiame fronte pastebimi nepalyginamai rečiau. Apskritai jeseninų ir gyvenime yra kur kas mažiau nei hamletų.
Džekai, turintys :bethics: kaip trečią f-ją, daugiausia sugeba atlikti šoumenų ar keistuolių vaidmenis (Valinskas, Ramanauskas) nedemonstruodami didelio subtilumo. Džekų vaidybos atveju labai svarbu yra tai, ką jie sako (:blogic:).
:bethics:-iai :wsensoric:-iai geriausiai atlieka linksmus, komiškus ar šoumeniškus vaidmenis spinduliuodami į aplinką teigiamas emocijas (Jankauskaitė, Pobedonoscevas, Cololo).
Kiti tipai ne kiek atlieka vaidmenis, kiek vaidindami parodo pačius save.

gal ikisiu savo trigrasi kaip :bethics: :wintuition: atstovas...mano nuomone butu per viduri tarp globo ir acteko,ko gero visi tipai vienodai gerai gali vaidinti visus vaidmenis,tik tiem vaidmenim ismokti/isjausti i juos reiketu skirtingo kiekio pastangu ir laiko.o,del hamleto, tai beabejo cia jam sava sfera ir greiciausiai vaidinti bus malonu.. :smile: tikva kur reikes vaidinti kazkokia fizine busena,na tarkim kad ir elementaru nuovargi,hamletui reiketu patarimu ir truputi uztruktu kol pavyktu pavaizduot.gabenui cia iseitu zymiai geriau.ir atvirksciai kai reiketu vaidinti jausmus...

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aktoriniai sugebėjimai
StandartinėParašytas: 16 Gru 2008, 16:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Sutinku, kad Hamletų jausmai labai plačios amplitudės. Ir gana labilūs (kintantys, banguojantys).
Aktoriams-Hamletams natūraliai pavyksta įsijausti ir būtent parodyti, akcentuoti, pabrėžti (tarsi išdidinti) jausmus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aktoriniai sugebėjimai
StandartinėParašytas: 16 Gru 2008, 16:07 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Miestas: Vilnius
sigurdas rašė:
ko gero visi tipai vienodai gerai gali vaidinti visus vaidmenis,tik tiem vaidmenim ismokti/isjausti i juos reiketu skirtingo kiekio pastangu ir laiko.
o,del hamleto, tai beabejo cia jam sava sfera ir greiciausiai vaidinti bus malonu.. :smile: tikva kur reikes vaidinti kazkokia fizine busena,na tarkim kad ir elementaru nuovargi,hamletui reiketu patarimu ir truputi uztruktu kol pavyktu pavaizduot.gabenui cia iseitu zymiai geriau.ir atvirksciai kai reiketu vaidinti jausmus...
1. Svarbus papildymas dėl laiko ir pastangų sąnaudų.
O kodėl reikia skirtingų sąnaudų?
2. Kodėl hamletui būtų sunku pavaizduoti nuovargį?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aktoriniai sugebėjimai
StandartinėParašytas: 16 Gru 2008, 16:23 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Liepa rašė:
Sutinku, kad Hamletų jausmai labai plačios amplitudės. Ir gana labilūs (kintantys, banguojantys).
Aktoriams-Hamletams natūraliai pavyksta įsijausti ir būtent parodyti, akcentuoti, pabrėžti (tarsi išdidinti) jausmus.

aha :smile: taciau kartais tikrai neiseina tas i nauda persistengiu..su tipais kurie emociju netoleruoja,tenka smarkiai save prilaikyt..nevisada pavyksta...bazine labai "diktatoriska funkcija".

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aktoriniai sugebėjimai
StandartinėParašytas: 16 Gru 2008, 16:29 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Miestas: Vilnius
sigurdas rašė:
aha :smile: taciau kartais tikrai neiseina tas i nauda persistengiu..su tipais kurie emociju netoleruoja,tenka smarkiai save prilaikyt..nevisada pavyksta...bazine labai "diktatoriska funkcija".
O emocijų reiškimas neverbaliniais būdais?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 35 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007