Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 22:52

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 102 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Kov 2008, 17:26 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Aš ne Robikas, be to - ekstravertas.  Bet chatiniai plepalai forume mane tik suerzintu...  Plepu daugiau SKYPE - galima sau leisti daugiau asmeniškumu. Ir svarbiausia - ji ir skirta butent bendravimui on-line.

Šiaip nesu nusistaciusi prieš pasišnekuciavimus. Tiktai noreciau kad tai nebutu daroma socionikos teorijos bloko temose.



Tyla man naturali. Žinoma, jei forume viskas gerai, niekas nesusipykes. Žmones gi dirba, daugelis net ir labai užsieme (o dar šeimai reikia demesio). Jeigu per pusdieni tema nukeliautu per kelis puslapius - vargu ar ja beskaityciau. Kartais ir aš pati atsiverciu foruma ne kasdien. Daugiausia laiko turiu vakare - kai kiti forumieciai jau seniai buna išsibegioje...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Kov 2008, 18:43 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Kas del aprašymu ir šiaip platesniu straipsneliu... kol nebus lietuvybes - nieko nebus.

Šitoks šveplas rašymas labai išbalansuoja automatizma (rašyma negalvojant apie technika) ir yra didele RAKŠTIS tiesioginiame darbe


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Pirmosios kvadros horizontai
StandartinėParašytas: 29 Geg 2008, 23:36 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
ALRIII rašė:
Forumas pasikeite... Sios problemos jau nebera - laikas pradeti teseti pazadus.
Jaunuoli, laikas irgi keitėsi, t.y. bėgo pirmyn. Dabar rašau dar iš darbo... pats suprantate - egzaminų įkarštis...
Po egzaminų, iškart priėmimo komisijos pradeda darbą. Po paskutinės mandatinės dumsiu atostogauti iš Vilniaus net neatsigręždama....

Taigi, traukinys tū-tūūūūūū..... (žadėta buvo kovo mėnesį - o dabar jau beveik BIRŽELIS) :tongue:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Pirmosios kvadros horizontai
StandartinėParašytas: 30 Geg 2008, 09:31 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
:happy: :happy: Teisingai pastebėta - būtent todėl, kad esu Don Kichotas - :bsensoric: priemonėmis manęs "nepaimsite"! Kuo daugiau spausite, tuo labiau (geometriškai) stiprės noras nepasiduoti. :wink: Ir kaip loginis tipas, manau, orientuojuosi prioritetuose - aš išvis nebemiegočiau, jei užsiimčiau straipsniais ir numočiau ranka į darbą, nuo kurio priklauso daugiau negu 100 žmonių likimas (turiu omenyje diplomų gavimą).

P.S. O jei rimtai - prašom oficialiai atšaukti mokslo metų baigimo ir pradžios datas (galima, pavyzdžiui link Naujųjų Metų nukelti :tongue: ), tada pulsiu paknopstom vykdyti, nes ir man pačiai tai būtų žymiai maloniau (ypač gegužės mėn.-vasaros pirmą pusę, kai norisi šį gražiausią metų laiką apskritai MATYTI)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Pirmosios kvadros horizontai
StandartinėParašytas: 30 Geg 2008, 11:02 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Liepa rašė:
:happy: :happy: Teisingai pastebėta - būtent todėl, kad esu Don Kichotas - :bsensoric: priemonėmis manęs "nepaimsite"! Kuo daugiau spausite, tuo labiau (geometriškai) stiprės noras nepasiduoti
Kad kyla noras nepasiduoti, tai nereiškia, jog :bsensoric: yra trečioji funkcija (arba stiprioji) - apie tai jau ne kartą esame kalbėję.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pirmosios kvadros horizontai
StandartinėParašytas: 22 Lie 2008, 17:02 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Aš irgi norėčiau paskaityti minčių, dėl kurių verta padiskutuoti... (ir ne vien apie Robus man įdomu) :wink:
O dabar... atsiverti prirašinėtą temą - ir nėra ką skaityti...

P.S. Beje, šūkalojimas (rašymas DIDŽIOSIOMIS RAIDĖMIS) - daugiau vertės žodžiams nesuteikia :tongue:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Pirmosios kvadros horizontai
StandartinėParašytas: 22 Lie 2008, 17:28 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Kadangi skaitytojas esate pats, galite rašyti Worde 72 pt šriftu - Microsoft pagalvojo apie visus jūsų patogumus!


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Pirmosios kvadros horizontai
StandartinėParašytas: 19 Rgs 2008, 20:28 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 01 Rgp 2005, 15:29
Pranešimai: 121
ALRIII rašė:
Tau dar liko istrinti: Pranešimai: 561, iskaitant sita :happy:

:tongue:



Ar galima, aš padėsiu?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re:
StandartinėParašytas: 30 Rgs 2008, 18:56 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bir 2004, 22:13
Pranešimai: 253
Liepa rašė:
Šitoks šveplas rašymas ...............................


Esu labai pasibaisėjas tais šveplavimais. Nes tai liečia netik virtualų bendravimą, tai yra akivaiždžai pastebima net valstybinėja dokumentacijoje, ir dėja tai yra norma. Pasibaisėja bėgome nuo rusicizmu ir patekome į anglicizmų glėbi. Kiek teko bendrauti su studentisku jaunimu studijuojančiu aukstosiose mokyklose tai jie net nesuvoke kaip yra darkoma lietuvybė. Jei viskas taip toliau rutuliosis lietuviškas raidynas taps tik teorija. :sad:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Pirmosios kvadros horizontai
StandartinėParašytas: 30 Rgs 2008, 21:00 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Kada ir kaip darkoma lietuvybė - galime padiskutuoti. Ar bus "norma" ar "darkymas", jeigu rašoma:
A. iš viso be lietuviškų raidžių (ąžįųėūčšę)?
B. tiktai be nosinių?
C. be skyrybos ženklų, be didžiųjų raidžių?
D. tiesiog su rašybos klaidomis?

P.S. O jeigu neturime kitos išeities (prisėdus prie "svetimkalbės" klaviatūros) - rašome kiek įmanoma suprantamai?..


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Pirmosios kvadros horizontai
StandartinėParašytas: 30 Rgs 2008, 22:10 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Liepa rašė:
Kada ir kaip darkoma lietuvybė - galime padiskutuoti. Ar bus "norma" ar "darkymas", jeigu rašoma:
A. iš viso be lietuviškų raidžių (ąžįųėūčšę)?
B. tiktai be nosinių?
C. be skyrybos ženklų, be didžiųjų raidžių?
D. tiesiog su rašybos klaidomis?

P.S. O jeigu neturime kitos išeities (prisėdus prie "svetimkalbės" klaviatūros) - rašome kiek įmanoma suprantamai?..


aš turbūt darkau lietuvybę. bet tik forumuose ir laiškuose. nežinau, kas yra, bet tingiu sakinį pradėti rašyti iš didžiosios raidės, nesudedu gal pusės kablelių. o lt raides naudoju jau iš įpratimo. windowsai by default užkrauna visus puslapius su įjungtom lt raidėm, tai tingėtųsi perjungti.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Pirmosios kvadros horizontai
StandartinėParašytas: 30 Rgs 2008, 22:26 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bir 2004, 22:13
Pranešimai: 253
Tai vant ir nesuprantu kur žiūri mūsų kalbininkai ir visos komisijos atsakingos už lietuvyvbę. Nejaugi taip sunku yra valstybinėm ir nevalstybinėm organizacijom isigyti klaviatūras su lietuvybe. Šiais laikais tai nėra problema, klaviatūrų kainos yra juokingos.
Lietuviška klaviatūra (lietuvybės naudojimas) turėtu būt privaloma kaip ir reikalavimas naudoti legalia programinę įrangą.
Net juokinga darosi kai paimi į rankas LR pasą arba banko kortelę ir pamatai iškraipyta pavardę ir vardą, tai yra žmogaus garbės ir orumo pažeminimas, jau nekalbant apie kitas klaidas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Pirmosios kvadros horizontai
StandartinėParašytas: 30 Rgs 2008, 23:49 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Zalty, nesupyk, bet rašyti be klaidų - irgi, turbūt, privaloma

Nusipirkti klaviatūrą - dar ne viskas.
Reikia instaliuoti standartinės lietuviškos klaviatūros programą. Ja galima spausdinti lietuviškai/angliškai - neperjunginėjant kalbų, nes trys angliški ženklai (xwq) integruoti į lietuvišką raidžių išdėstymą (žr. dešiniosios rankos mažojo piršto pozicijas) http://lt.wikipedia.org/wiki/Lietuvi%C5%A1kos_klaviat%C5%ABros_standartas
Deja, dabar daugelis yra instaliavę bala žino kokį "velnią" - anglišką raidžių išdėstymą, kur lietuviški ženklai neptogiai nugrūsti į viršutinę skyrybos ženklų ir skaičių eilutę. Todėl, matyt, ir tingi spausdinant siekti lietuviškų ženklų, nes baisiai nepatogu...

Solanža, be didžiųjų raidžių ir kablelių dažniausiai rašoma virtualiuose dialoguose, kur nukandami numanomi žodžiai, arba vietoj kai kurių žodžių rašomi trumpiniai. Svarbu greitis ir trumpumas, o elementarių kasdieninių dalykų supratimas nėra sudėtingas.

Dėstant savo mintis pasisakyme - jau svarbu, kad tave kuo geriau suprastų. Ir čia skaitytojas norėdamas įsigilinti nelinkęs spręsti rašybos rebusų. Bet kokie "tūpinėjimai", spėliojimai, koks ženklas čia turėtų būti ir kaip tai pakeis žodžio linksnį, ar jo prasmę - stabdo, kliudo suspėti "bėgti paskui mintį".

Dar man atrodo, kad žmonės, kuriems darbe tenka LABAI DAUG spausdinti (privaloma - taisyklingai), jau turi išsiugdę įpročius iki automatizmo. Tuomet bet kur (chatuose, Skype, forume, laiškuose) - spausdinama vienodai. Sunku būtų keisti įpročius - nes tai tas pat, kas persėsti prie svetimkalbės klaviatūros.... Pvz. man sunku būtų spausdinti be lietuviškų ženklų, negalėčiau laisvai reikšti minčių...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Pirmosios kvadros horizontai
StandartinėParašytas: 01 Spa 2008, 00:37 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Liepa rašė:

Nusipirkti klaviatūrą - dar ne viskas.
Reikia instaliuoti standartinės lietuviškos klaviatūros programą. Ja galima spausdinti lietuviškai/angliškai - neperjunginėjant kalbų, nes trys angliški ženklai (xwq) integruoti į lietuvišką raidžių išdėstymą (žr. dešiniosios rankos mažojo piršto pozicijas) http://lt.wikipedia.org/wiki/Lietuvi%C5%A1kos_klaviat%C5%ABros_standartas
Deja, dabar daugelis yra instaliavę bala žino kokį "velnią" - anglišką raidžių išdėstymą, kur lietuviški ženklai neptogiai nugrūsti į viršutinę skyrybos ženklų ir skaičių eilutę. Todėl, matyt, ir tingi spausdinant siekti lietuviškų ženklų, nes baisiai nepatogu...

Dar man atrodo, kad žmonės, kuriems darbe tenka LABAI DAUG spausdinti (privaloma - taisyklingai), jau turi išsiugdę įpročius iki automatizmo. Tuomet bet kur (chatuose, Skype, forume, laiškuose) - spausdinama vienodai. Sunku būtų keisti įpročius - nes tai tas pat, kas persėsti prie svetimkalbės klaviatūros.... Pvz. man sunku būtų spausdinti be lietuviškų ženklų, negalėčiau laisvai reikšti minčių...


Nemokėčiau tokia klaviatūra naudotis. :oops: Nors sutinku, kad ji būtų patogesnė. Jei neklystu, toks raidžių išdėstymas būdavo spausdinimo mašinėlėse? :strange:

o va dėl antros pastraipos... Man darbe daug tekę spausdinti, bet pagrinde word programoje. O ji automatiškai pakeičia pirmą sakinio raidę iš mažosios į didžiąją. Taigi, irgi išlepina žmogų. :)

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Pirmosios kvadros horizontai
StandartinėParašytas: 01 Spa 2008, 01:18 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Solanža rašė:
Man darbe daug tekę spausdinti, bet pagrinde word programoje. O ji automatiškai pakeičia pirmą sakinio raidę iš mažosios į didžiąją. Taigi, irgi išlepina žmogų. :)
Kadangi pati automatiškai spaudžiu didžiųjų raidžių registrą sakinio pradžioje, tai Wordas manęs lepinti negali... o tiktai įsigudrina tyliai prikiaulinti, kai reikia rašyti sarašą po dvitaškio papunkčiui (nauja eilutė pradedama mažąja raide). Arba "užvanoja" didžiają raidę sakinio viduryje po kokios nors santrumpos (pvz., 10 proc. vandeninis tirpalas) :tongue: Baisiai nemėgstu visokių "iššokančių pagalbininkų" Worde ir Excel - atjungiu.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 102 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 41 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007