Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 12:04

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 63 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Rgs 2007, 12:42 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Aš pritariau Liepai ir šita tema baigiau.:smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Rgs 2007, 10:22 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 12:34
Pranešimai: 895
http://socialgames.lt/scgm/seminaru-grafikas/  KONFERENCIJA: Moteris, šeima ir karjera – kaip suderinti? 2007/09/14 ten busdaug kalbama apie tokius santykius. Sis zukovas labai gerai ismano socionika, kas nores gales pakamantinet. Si konferencija paremta socionikos ziniomis.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Kov 2008, 21:48 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Kov 2008, 13:53
Pranešimai: 10
Nuo pacios moters priklauso, kokius vyrus pritrauki... Paziurek, kokie vyrai aplink tave ir pamatysi, koks tavo vidus... Oi kaip nepatogu tai pripazinti :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re:
StandartinėParašytas: 27 Geg 2008, 13:33 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
vaisgante rašė:
Nuo pacios moters priklauso, kokius vyrus pritrauki... Paziurek, kokie vyrai aplink tave ir pamatysi, koks tavo vidus

O jeigu nieko nepritraukia?
Šiaip jau pasakyta superintuityviai. Žmonės, o ypač sensoriniai ar etiniai ekstravertai arba dar kai kurie renkasi pagal išorę, ne pagal vidų. Vidaus pamatyti nesugeba arba mano, kad vidus atsispindi išorėje būtent taip, kaip jiems atrodo. Pavyzdžiui, viena etinė sensorinė mergina tik po 10 metų suprato, kad aš esu protingas ir tai pripažino. Aišku, jos nenuovokumas gali būti laikomas nenormaliu, bet nuo to ne lengviau :wink:
Siekdamas išvengti įvairių spekuliacijų surašau populiarią išorinių savybių transformavimą į vidines schemą:
komunikabilus - draugiškas, geras, rūpestingas
daug juokaujantis ar besišypsantis - linksmas, nuoširdus
stambus arba raumeningas - apgins moterį (įdomu, nuo ko?)
su viskuo sutinkantis, nesiginčijantis - geras
mėgstantis padiskutuoti - negeras, nes viskam prieštarauja :smile:
Be abejo, galimos ir kiek kitokios traktuotės.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Visi vyrai- vienodi :)
StandartinėParašytas: 27 Geg 2008, 15:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Dar prie šitos temos, tai mane ima juokas, jei žmogus sudaro savybių sąrašą, kurį turi turėti jo/jos ieškomas partneris. Pavyzdžiui, vienas pažįstamas balzakas turėjo maždaug tokį sąrašą (šiaip jis to sąrašo viešai neskelbė, bet iš jo užuominų buvo galima atsekti):
nestora
rami
išsilavinusi
rimta
vakarais būna namie
daug laiko praleidžia virtuvėje ir prie ūkės
vaikšto į teatrą
Kai jis pradėjo draugauti su tokiomis savybėmis pasižyminčia robe, greitai paaiškėjo, kad jiems trūksta svarbiausio dalyko - abipusės traukos ir simpatijos. Santykiai užgeso dar beveik ir neprasidėję.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Re:
StandartinėParašytas: 27 Geg 2008, 15:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Globas A rašė:
O jeigu nieko nepritraukia?
Galbūt, sukiojasi visiškai ne toje terpėje, reikia keisti aplinką. Pvz. tarp "verslo gorilų" (specifinio kraštutinio kontingento) :happy: nereikia ieškoti altruistinių konsultantų savo paties idėjų prastūmimui.

Globas A rašė:
Pavyzdžiui, viena etinė sensorinė mergina tik po 10 metų suprato, kad aš esu protingas ir tai pripažino. Aišku, jos nenuovokumas gali būti laikomas nenormaliu, bet nuo to ne lengviau :wink:
Man sunku įsivaizduoti tokio laipsnio nenuovokumą... Tikriausiai vienetinis atvejis.
Kalbėjausi su moterimi iš vertybinių popierių biržos. Tai ne pirmoji jos darbovietė. Įsidarbinusi ji siekė, kad bent naujoje darbovietėje jos neužkrautų pašaliniais darbais, stengėsi neatskleisti visų sugebėjimų... Jos nuomone - "ylos maiše nepaslėpsi!" Jokia išorė ("maišas") ilgai neapgauna. Atvirkštinis variantas būtų - kiek nori vaidink "protingą" ar pabrėžk "dalykinį stilių", jei šia savybe nepasižymi, tai ir sėdėsi "nagučius blizgindama", nes niekas rimtų darbų ilgainiui nebepatikės - užkraus kitiems (nors ir ne pagal pareigas - bet protingesniems).
Ta moteris labiausiai ir pavydėjo kitoms moterims, kurios nieko neveikdamos sugeba "sėdėti pareigose". Jos labai pareigingos, paslaugios, bet... savarankiško protavimo - nelabai ... (atleisti tokį "geranorišką" žmogų gaila... visada maloni, kavutės visiems išverda, savo firminiu pyragu dažnai pavaišina) :wink:

Neįsivaiduoju, kaip galima paslėpti beveik momentinį "įvažiavimą" į reikalo esmę, sprendimo variantų siūlymą (išeities matymą). Į tokį žmogų paprastai kreipiasi VISI - kad "užvestų ant kelio", nors pakonsultuotų (nors tai ir ne jo tiesioginės pareigos). Aišku, vykdo paskui jau patys, bet PROTO - neįmanoma irgi paslėpti po jokia išore. Kiekvienas veiksmas jį išduoda!


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Re:
StandartinėParašytas: 27 Geg 2008, 15:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
:wintuition:


Paskutinį kartą redagavo Globas A 22 Gru 2008, 14:50. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Re:
StandartinėParašytas: 27 Geg 2008, 19:28 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Globas A rašė:
Klausimas būtų toks: kas ką supranta kaip protingą? Kiek pastebėjau, žmogus protingais laiko tuos, kurie išduoda šiek tiek geresnę kokybę nei jis pats. Jeigu kokybė daug geresnė, žmogus jau nebesuvokia ir gali tai įvertinti kaip kvailumą.

Pati nepastebėjau, kad "protingais" laikyčiau tik tuos, kurie "išduoda aukštesnį lygį"... Arba jie gaudosi logikoje arba ne. Arba įmanoma su jais kalbėtis argumentų kalba - arba ne. Jei pvz. argumentų net neišgirsta, o pereina į asmeniškumus, tada...
Beje, jei etikas man normaliai apšvies situaciją (iš savo matymo kampo) - irgi tik džiaugsiuosi.

Apskritai, "neprotingo" etiketę dar reikia sugebėti užsitarnauti :happy: Jei žmogaus mintyse totalus "jovalas", kalba visiškai "pievas", ne į temą, na tada gal.

P.S. Manau, kad stipri savybė, funkcija - ORIENTUOJASI padėtyje, situacijoje. Adekvačiai suvokia ir savo vietą (t.y. nėra taip būtina pačiam pirmauti - jei būsi "antras" juk neimsi savęs laikyti kvailesniu). Stipri funkcija vis tiek PASITIKI SAVIMI.
Kaip Tu aprašai - daugiau panašu į superego bloką...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Re:
StandartinėParašytas: 28 Geg 2008, 10:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Liepa rašė:
Pati nepastebėjau, kad "protingais" laikyčiau tik tuos, kurie "išduoda aukštesnį lygį"... Arba jie gaudosi logikoje arba ne. Arba įmanoma su jais kalbėtis argumentų kalba - arba ne.
Manau, kad stipri savybė, funkcija - ORIENTUOJASI padėtyje, situacijoje. Adekvačiai suvokia ir savo vietą (t.y. nėra taip būtina pačiam pirmauti - jei būsi "antras" juk neimsi savęs laikyti kvailesniu). Stipri funkcija vis tiek PASITIKI SAVIMI.
Kaip Tu aprašai - daugiau panašu į superego bloką...
1. Tai ką aš parašiau kaip protingumo suvokimą, labiau tinka etiniams, nes gi su jais ir kyla dauguma tokio pobūdžio problemų.
2. Stipriųjų funkcijų sugebėjimų aš neidealizuočiau. Jų netobulumo pripažinimas nereiškia nepasitikėjimo savo stipriosiomis funkcijomis. O adekvatus savo vietos suvokimas net ir loginiams yra tik tuo atveju, kai žmogus turi galimybę savo sugebėjimus nuolat lyginti su kitų sugebėjimais.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Re:
StandartinėParašytas: 29 Geg 2008, 16:41 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
Globas A rašė:
Pavyzdžiui, viena etinė sensorinė mergina tik po 10 metų suprato, kad aš esu protingas ir tai pripažino. Aišku, jos nenuovokumas gali būti laikomas nenormaliu, bet nuo to ne lengviau :wink:
Man sunku įsivaizduoti tokio laipsnio nenuovokumą... Tikriausiai vienetinis atvejis.
Kalbėjausi su moterimi iš vertybinių popierių biržos. ...................[/quote]


Man buvo toks periodas. Pries jau nemazai metų buvau apleidęs savo profesinį gyvenimą, po to dar gavau į galvą gatvėje taip, kad apskritai praėjo noras užsiiminėti rimta darbine veikla. Rezultate mane tėvai įkišo į tokią valstybės tarnybą. Tai pirmasis mano sudarytas įspūdis buvo nekoks aišku... Po to aš sistemingai stengiausi, šiaip taip buvau pripažintas, gavęs daugiau atsakomybės daug ko nuostabai gavau daug gerų atsiliepimų, po ne vienų metų buvau pripažintas kaip "visai nekvailas", vos ne atsitiktinumo dėka.

Toje įstaigoje buvo pilna nusivylusių asmenybių, ir šiaip "nenuovokių". Jos atkakliai mane laikė durneliu ir bandė mokyti, o ir šiek tiek mokė kaip mažą vaiką. Galima ant galvos atsistoti, bet kai tavęs neperpranta, tai nebūtinai kaltas tu. Gal tiesiog tu esi beviltiškoje vietoje... aplinkoje, kolektyve. Kažkodėl tai man daugiau asocijuojasi su valstybiniu sektorium ne gyvybiškai svarbiose srityse.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Re:
StandartinėParašytas: 30 Geg 2008, 09:50 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Vaidas101 rašė:
Toje įstaigoje buvo pilna nusivylusių asmenybių, ir šiaip "nenuovokių". Jos atkakliai mane laikė durneliu ir bandė mokyti, o ir šiek tiek mokė kaip mažą vaiką. Galima ant galvos atsistoti, bet kai tavęs neperpranta, tai nebūtinai kaltas tu.
Be abejonės, adekvatus suvokimas būna retai. Dauguma žmonių pajėgūs suvokti kitus žmones tik iš savo stipriųjų funkcijų pozicijų. O neretai šitą suvokimą dar labiau susiaurina išankstinės nuostatos, neišprusimas, įvairūs kompleksai ir pan.
Darbovietėse nereti atvejai, kai darbuotojai prisirankioja labai siaurų specifinių žinių, faktų iš savo veiklos sferos, ir jiems pradeda atrodyti, kad tos žinios ar faktai ir yra tikrasis gėris, protas ir pan. Tada bet kas, pradėjęs tuos faktus analizuoti ar (neduokdie!) kritikuoti, bus išvadintas nežinia kuo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Visi vyrai- vienodi :)
StandartinėParašytas: 31 Geg 2008, 00:39 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Įkišiu ir aš trigrašį. Galvoju,kad neretai tą neįvertinimą lemia tarptipinis santykis.
Dirbau su štirlice, o mums vadovavo balzakė. Ta štirliukė- nerealiai gabi mergička buvo, tiksli, dalykiška, preciziškai atliekanti savo darbą, na ir t.t. Ji norėjo platesnės savirealizacijos. Paklausė mano nuomonės, ar jai kreiptis dėl to į vadovę. Na, aš joje tą potenciją mačiau. Bet tuo pačiu intuityviai jaučiau, kad vadovė jos neįvertina. (Na, priima jos privalumus kaip savaime suprantamus dalykus, retai kada pagiria ir t.t. Nors per :blogic: jos gana sklandžiai susikalbėdavo.) Aš jai pasakiau, kad žinoma, pamėginti gali, bet man atrodo, kad ji arba neišdrįso, arba vadovė atmetė jos idėją (atrodo, pirmas atvejis visgi). Kaip bebūtų, dabar ta mergina sėkmingai kyla karjeros laiptais kitoje kompanijoje ir neatsidžiaugia, kad ten išėjo.
Tuo tarpu, pvz mane vadovė nuo pat pirmų akimirkų labai pozityviai vertino ir simpatizavo, nors regis ir nebuvau spėjus suteikti tam realaus pagrindo.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Visi vyrai- vienodi :)
StandartinėParašytas: 02 Bir 2008, 09:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
:wintuition:


Paskutinį kartą redagavo Globas A 22 Gru 2008, 14:52. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Visi vyrai- vienodi :)
StandartinėParašytas: 02 Bir 2008, 14:22 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Globas A rašė:
Aktyvacija ar papildymas (kurie laikomi iš esmės teigiamais santykiais) darbe nieko gero nežada - labai skiriasi žmonių mąstymo ar veikimo būdas.
Aktyvacijos santykių darbe - neturėjau galimybės pažinti. Tačiau manau, kad jie prisidėtų prie įtampos didinimo, energijos "nusiurbimo" (jei dalies aktyvatoriaus krūvio "nenuimtų" kiti tipai).
Su papildymo santykių bendradarbiu labai puiku dirbti. Jis energetiškai nedirgina (o tai didina darbo našumą). Darbo pasidalijimas gaunasi tarsi savaiminis ir papildantis (apimama visuma - na tarsi "abi pusės"). Man, pavyzdžiui, labai padidina darbingumą dar ir ta aplinkybė, kad dualas fiziškai jaučia, kada darytinos pertraukėlės - ir jas labai efektyviai išnaudoja jėgų atgavimui. Mano dualas puikiai palaiko ir emocinį tonusą (malonią, geranorišką atmosferą). Dirbdama su dualu aš nejaučiu sekinimo, energija pasipildo tarpusavio bendravime... - visas jėgas galiu koncentruoti darbui (pašaliniai poveikiai minimizuojami ar neutralizuojami). Supratimas - iš pusės žodžio ar net tik susižvalgius :wink:

O dėl mąstymo ir veikimo būdo skirtumų - mes nedubliuojame savo veiksmų. Tai irgi pliusas - gaunasi papildymas (kas man sunkiau - imasi jis... ir atvirkščiai)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Visi vyrai- vienodi :)
StandartinėParašytas: 02 Bir 2008, 15:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
:wintuition:


Paskutinį kartą redagavo Globas A 22 Gru 2008, 14:52. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 63 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 48 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007