Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 23:39

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 68 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Kov 2008, 10:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
ALRIII: Jie turetu sumoketi 300 Lt bauda už vaiko nepriežiura ir negydyma:wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Kov 2008, 15:56 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
ALRIII: Del sumos - žr. ATPK.

Del gydymo - jis reikalingas tau:tongue:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Kov 2008, 18:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
ALRIII, aš irgi parašysiu veliau -  vakare, kai busiu laisva.

Tokiam "straipsniui" perskaityti tikrai reikia laiko.  Labai vargina rebusu sprendimas - visi tiek klaustukai vietoj lietuvišku raidžiu (nežinau, ar iveiksiu iki galo).



P.S. pati del šios priežasties mažiau rašau forume ir visiškai nebededu jokiu citatu...



Iš pirmo žvilgsnio - jauciasi šioks toks "loginis šovinizmas"...  Pvz. konfliktiškumo aiškinime. Etikai naturaliai reiškiasi per emocijas, ir jokie jie ne intrigantai ar piktybiški (tyciniai) konfliktuotojai.  Konfliktas gaunasi kaip tik del problemu sprendimo budu, metodu  SKIRTINGUMO. Ir ne vienam negalima sumesti visos kaltes.  Abu nori gero, abu nori teisingai išspresti - tiktai sprendimo budai abipusiškai nepriimtini, nera sutarimo = konfliktas...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Kov 2008, 10:12 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Solanža raš?:
tu mane taip ir veiki- kaip aktyvatorius :wink:

ateinu, paskaitau, visai gera pasidaro. mintys lakoniskos, neperkrautos teoriniais svaiciojimais, kurie siaip jau vargina. poziuris praktiskas, konkretus. ko daugiau noret? :happy:
Manau, kad tam tikrais atvejais robas gali buti konkretesnis už gorki. Pavyzdžiui, atliekant analize. Robas analize atlieka kur kas geriau negu gorkis, nes gorkio :bintuition: yra ketvirta ir nesugeba visapusiškai išnagrineti faktu, daugiausia mato arba tik balta arba tik juoda (ypac juoda). Todel gorkio išvados neretai buna nekonkrecios ir gana abstrakcios, pvz "visi blogi" ir pan. O robo išvados gali buti konkrecios ir praktiškos.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Kov 2008, 16:50 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
ALRIII raš?:
Kurios dienos vakare? :smile:
Tos dienos, kuria pilies valdovas nugales visus priešus:tongue:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Kov 2008, 17:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Spa 2007, 11:17
Pranešimai: 191
Globas raš?:
ALRIII raš?:
Kurios dienos vakare? :smile:
Tos dienos, kuria pilies valdovas nugales visus priešus:tongue:



Globai, gal tu moteris?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Kov 2008, 17:33 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
betkoks raš?:
Globas raš?:
ALRIII raš?:
Kurios dienos vakare? :smile:
Tos dienos, kuria pilies valdovas nugales visus priešus:tongue:



Globai, gal tu moteris?




tokio klausimo prasme gal tik robui ir suprast? :shocked:



o jei atsakyt, tai sprendziant pagal isorinius lyt. pozymius- tikrai vyras. :happy:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Kov 2008, 23:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Atsiprašau, iš tiesu maniau, kad prisesiu prie "rebuso" - ta pati vakara.

Taciau ... sveciai, teatras ir kita kulturine programa, be to dar staigus pakvietimas i gimtadieni (reikejo dovana pasirupinti) - nepakako laiko. Šiandien aš jau iprastose vežese, taigi...



Gal ant manes jau labai neužpyksite - pirmiausia "sutvarkysiu ALRIII rebusa" - man paciai irgi taip aiškiau bus suprasti tekstaa.



Beje, iki šiol mes esame išvertee tiktai rusiškus tekstus apie ivairius tipus.  Cia galime paskaityti (speju) MBTI versijaa su ALRIII komentarais.



***** :bsensoric: ***** :bsensoric: *****  :bsensoric: *****



Dar 1 rasinio analize...



„Vienas reciausiu (apie 2% JAV gyventoju) ir idomiausiu asmenybiu tipu. INTJ asmenybes išoriniams stebetojams spinduliuoja savotiškaa pasitikejimo savimi auraa. Šis pasitikejimas savimi, mažiau ižvalgiuu asmenybiuu kartais supainiojamas su paprasciausia arogancija, turi labai specifinee prigimtii – jo šaknys gludi INTJ asmenybiuu sukauptose didelese specializuotuu žiniuu sistemose, kurias jie paprastai pradeda kurti dar vaikysteje („knygu graužiko“ pravarde tarp INTJ yra gana iprasta). Kuomet yra imama kalbeti apie konkrecias žiniuu sferas (o INTJ gali buti profesionalai keliose srityse), INTJ gali pašnekovui iškart ir tiesiai pasakyti, ar ir kaip jis gales jam padeti. INTJ žino, kaa jie žino, ir dar svarbiau – jie žino, ko jie nežino.“


Del INTJ tipo retumo negaliu nieko pasakyt objektyvaus, taciau tikrai nemanau, kad INTJ tipo atstovu yra tiek pat, kiek ir kitu tipu atstovu... Kita vertus, sunku pasakyt, kaip yra iš tikruju, nes INTJ kiti žmones gatvese dažniausiai nesutiks, todel pastarieji gali susidaryt neteisinga nuomone apie INTJ retuma... Taigi, yra teigiama, kad INTJ dažniausiai aptinkami mokslo istaigose.

Nedrisciau teigti, kad INTJ visiškai atitinka „moksliuko“ stereotipa, nes INTJ tikrai gali ir nebuti moksliukai, taciau akivaizdu, kad daugeliu atveju pasirodžius INTJ kiti žmones, kurie anksciau nebuvo susidure su INTJ, ji/ja vertins kaip „balta varna“, nebent INTJ bus su socialinem kaukem ir kiti žmones nematys „tikrojo INTJ veido“.

Kalbant apie arogancija reikia pasakyt, jog daugelis žmoniu neskiria diskusijos ir ginco savoku, todel jie INTJ kalbas vertina kaip ginca, o konkretu INTJ kaip arogantiška žmogu, tuo tarpu INTJ galvoja, kad tai tik diskusija...

Del teiginio „INTJ žino, ka jie žino, ir dar svarbiau – jie žino, ko jie nežino“ galiu pasakyt tik tiek: aš nežinau, ka aš žinau, o žinau tik tai, ko aš nežinau, todel labai dažnai pats save vertinu negatyviai, nors kitiems žmonems atrodo, jog aš tikrai pakankamai daug žinau... Suprantama, kai aš sakau, jog aš nieko nežinau, tai aš turiu omeny, kad aš nieko neatsimenu, o ne, kad nieko nežinau, nes, kai manes kas nors ko nors paklausia, aš arba atsakau iškart arba sakau nežinau, jei klausia manes tai, ko aš nesimokiau niekada, tuo tarpu, kai pradedu kartotis tai, ka aš jau skaiciau, tai viska skaitau, kaip savaime suprantama.

Tai rodo, kad informacijaa apie jau išmoktus dalykus aš turiu, taciau nesugebu jos perteikti kitiems, o kartais ir sau be papildomo pasikartojimo... Reikia pasakyt, kad toks INTJ nesugebejimas perduoti informacijos kitiems taip pat sudaro prielaida kitiems žmonems manyt, kad INTJ yra arogantiški, nes, paklausus INTJ ko nors, ka INTJ žino, pastarasis atsakys, taciau nesugebes pagristi savo nuomones kadangi INTJ atsimena tik esme, t.y. kaip viskas turetu-turi but, o ne detales, pavyzdžiui, kas taip pasake, kaip iki tokios išvados prieita ir t.t.; ši INTJ savybe kitus itin erzina, kai vyksta kokios nors diskucijos, nes INTJ išsako savo nuomone kartais net neprašomas, o net neketina (taip atrodo kitiems, tuo tarpu INTJ savo nuomones argumentuot dažnai net ir negali) savo nuomones argumentuoti „cia ir dabar“(atkreipiu demesi, kad INTJ veliau bandys rasti literaturos savo nuomonei pagristi, jei manys, kad tai SVARBU, taciau daugeliu atveju niekam neberupi, kokie argumentai buna po diskusijos)...



„Juos galima laikyti labiausiai nepriklausomais iš visuu asmenybiuu tipuu. INTJ yra nepralenkiami, kai iškyla butinybe ižvalgiai ir greitai surasti iškilusios problemos sprendimo budaa ar originaliaa idejaa – taciau, nesant reikalo, jie yra linkee savo mintis pasilaikyti sau, todel ši savybe ne visada yra atskleidžiama.“


Daug jau komentavau anksciau šiuo klausimu, todel nenoriu kartotis. Parašysiu papildomai tik tiek, jog del INTJ izvalgumo gan teisingai parašyta, taciau del greitumo, tai nusikliedeta, nes tipišku atveju INTJ nemoka dirbti greitai. Taigi, teiginys del INTJ atliekamo darbo greitumo gali buti teisingas tik tuo atveju, jei turima omeny, kad savoka „greitai“ reiškia, jog darbas bus atliktas per keleta dienu-menesi, bet ne „cia ir dabar“ (kelios minutes – kelios valandos).

Man atrodo, kad visi žmones yra linke pasilaikyt savo idejas sau, ypac, jei nera tikri savo ideju pritaikomumu, taigi, kodel INTJ turetu taip nedaryt kaip ir kiti? Atsakau: šiuo požiuriu skirtumo nera.



Taigi, po tokio klausimo atsakymo iškyla kitas klausimas: tai kuo gi skiriasi tada INTJ nuo kitu žmoniu? Atsakau: esminis skirtumas tarp INTJ ir kitu psichologiniu tipu, šiuo atveju, yra toks, jog INTJ yra originalus, t.y. jie pastoviai galvoja apie ka nors, todel ir sugalvoja kazka naujo, akcentuoju, kad nebutinai tai buna praktikoje pritaikoma, tuo tarpu kiti žmones tiesiog gyvena „cia ir dabar“, todel nieko ir nesugalvoja naujo. Suprantama, INTJ nesiulys savo pasiulymu-ideju bet kam, taciau daug šansu, jog INTJ savo mintimis pasidalins su tais, kurie INTJ požiuriu yra verti to. Kodel INTJ nori pasidalinti savo idejom su tam tikrais žmonem? Todel, kad INTJ kalbant su kitais apie konkrecius klausimus gali pasimatyt INTJ nenumatyti niuansai, kurie gali iškreipti-paneigti INTJ „teorija“. Taigi, jei INTJ pamato savo „teorijos“ trukumus po pokalbiu su kitais žmonem, tai, tokiu atveju, INTJ tobulina savo „teorija“ arba pakeicia alternatyvia...



„INTJ yra perfekcionistai, turintys beveik neribotus pajegumus tobulinti bet ka, kas juos sudomina. Taciau nuo begalinio perfekcionistinio tobulinimo juos sulaiko dar viena, išskirtinai INTJ budinga savybe – INTJ visada, dažnai net per itin griežtai, taiko nenugincijamaa kriterijuu „Ar tai veikia?“ viskam, pradedant savo paciuu tyrimais ir baigiant visuomenes normomis. Tai sukuria neiprastaa minties nepriklausomybee, išlaisvinanciaa INTJ asmenybe nuo valdžios, normuu ar sentimentuu apribojimuu.“


Žiurint INTJ akim, viskas, kas yra be prasmes (akcentuoju, kad prasme gali buti kitiems, bet, tokiu atveju, ta prasme paciam INTJ yra nepakankama) arba prasme tik papildomu jausmu suteikimas, pavyzdžiui socialiniai ritualai, menas, tam tikruu individuu troškimas turet pinigu-valdžia vien del pasipuikavimo prieš save, yra laiko gaišatis. Taigi, iš esmes, žiurint iš vadovo poziciju, norint INTJ paversti paklusnia „avim“ reikia tuo užsiimti individualiai, o ne taip, kaip su kitais žmonem - autoritetu. Idomu tai, kad siekiant „prieiti“ prie INTJ vadovas turi tapti vos ne lygus su INTJ, kad INTJ juo pasitiketu. Tai sugeba tikrai ne kiekvienas vadovas... Maža to, net, jei vadovui pavyko gauti INTJ pasitikejima, tai dar nereiškia, jog INTJ viska darys „aklai“, ka vadovas pasakys, todel vadovui rekomenduojama pastoviai stebet savo veiksmus, kad nepadaryt klaidu... Suprantama, aš neturiu omeny, kad INTJ tikrai nedarys to, ka jam pasake vadovas, kuris remiasi savo autoritetu ir kurio INTJ negerbia, taciau toks vadovas INTJ niekada nevaldys psichologiniam lygmeny, nors praktinis rezultatas gali ir rodyt, kad INTJ yra paklusni „avis“...



„INTJ asmenybes galima pavadinti „Sistemu kurejais“, daugiausia del to, kad jie pasižymi unikaliu vaizduotes ir patikimumo deriniu. INTJ vaizduotee galima palyginti su milžiniška šachmatuu lenta – jie visose situacijose numato galimus strateginius ir taktinius ejimus bei paprastai susikuria ne vienaa „atsarginii planaa“. Jei INTJ pradeda dirbti su kokia nors sistema ar kurti naujaa, tai jiems tampa moralines pareigos ekvivalentu – susijungus perfekcionizmui ir valdžios ignoravimui, INTJ vardan projekto gali negaileti nei saves, nei kituu. Bet kas, kas netures pakankamai gabumuu, iskaitant ir vadovus, iškart ir ilgam praras INTJ pagarbaa – ir dažniausiai apie tai sužinos iš jo paties.“


Iš esmes - taip. Kalbant apie INTJ vaizduotes šachmatu lentos ivaizdi, manau, kad reikia pasakyt, jog cia nepaminetas vienas labai svarbus niuansas: ne visada INTJ stengiasi numatyt visus atsarginius ejimus, bent jau samoningam lygmeny (del pasamoninio lygmens nieko konkretaus pasakyt negaliu). Vis gi, jei INTJ pamato, kad anksciau naudota strategija nepasiteisino-nepasiteisina, tai INTJ savo strategija keicia nauja ilgai nedelsdamas. Nauja strategija gali buti net gi kardinaliai priešinga anksciau buvusiai...



„INTJ taip pat yra linkee ant savo peciuu užsikrauti itin svarbiuu sprendimuu priemimo naštaa, nesikonsultuodami nei su vadovais, nei su kolegomis. Kita vertus, INTJ yra skrupulingi ir sažiningi, kuomet reikia ivertinti individualuu kiekvieno žmogaus indelii i projektaa bei turi dovanaa ižvelgti ivairias galimybes ten, kur kiti ju negali pastebeti.“


Del sprendimu priemimo... Nevisai taip. Bent jau aš, dažniausiai vadovams siulau pasiulymus ir tikiuosi, kad mano pasiulymas bus priimtas kaip ju. Tokiu budu, aš išvengiu “oficialios atsakomybes”. Nemanykit, jog INTJ bijo atsakomybes. Taip elgiamasi tik todel, kad INTJ jaustusi geriau prieš save, t.y., jei INTJ sprendimas yra igyvendinamas per kitus, tai dažniausiai INTJ nejaucia savikritikos, jei sprendimas buna blogas. Del konsultavimosi ir gi nevisai taip viskas yra, nes INTJ mielai konsultuosis su kitais tol, kol jie tures loginiu argumentu. Nepaisant to, kad INTJ konsultuosis su kitais, dažniausiai sprendimas buna priimtas net prieš diskusijaa, TACIAU diskusijos metu sprendimas gali ir pasikeisti, jei kitiems užteks loginiu argumentu, kad itikintu INTJ... Suprantama, diskusijos, kuriose visi išsako savo nuomone be jokio argumentavimo arba argumentuoja savo pozicijas jausmais, INTJ yra vertinamos kaip laiko gaišimas.



„Dar viena INTJ budinga savybe – jie iš prigimties yra puikus lyderiai ir nepralenkiami strategai, taciau dažniausiai noriai lyderio vietaa užleidžia kitiems, paprastai demesio trokštantiems ekstravertams (E asmenybes tipui). Vis delto, toks veiksmas gali buti apgaulingas – INTJ pasitraukia i šešelii, taciau pamates, kad lyderis nesusidoroja su savo užduotimi ir yra butina perimti vadovavimaa, jis taa ir padarys, galbut netgi ir toliau likdamas veiksmo užkulisiuose.“


Iš esmes - taip. Apie tai jau rašiau anksciau.



„INTJ yra „idejos žmones“. Viskas yra imanoma ir viskas yra gincytina. Kad ir kokios bebutu aplinkybes, INTJ visada sugeba remtis savo susikurtais šablonais ir juos „užpildyti“ realiais duomenimis. Kitiems žmonems stebint tai, „kas yra“ ir diskutuojant, „kodel yra“, INTJ mato tai, kas „gali buti“ ir klausia „kodel ne?“. INTJ yra vienas malonumas kurti unikalius sprendimus sud?tingoms problemoms.“


Gaila, taciau daugelis žmoniu taip viska tiesiogiai ir supranta apie INTJ požiuri: „viskas yra imanoma ir viskas yra gincytina“. Tuo tarpu INTJ viska vertina taip: viskas yra imanoma ir viskas yra DISKUTUOTINA... Taigi, del siu skirtingu požiuriu diskusiju metu iškyla daug bedu INTJ, nes dažniausiai „oponentuu“ buna daugiau ir visi „groja ta pacia melodija“. Ypac daug bedu iškyla INTJ, kai reikia diskutuot su žmonem, kurie yra praktikai, nes pastarieji mato tik tai, ka mato, ir net nesiruošia galvot, kad juos ju akys GALI apgaut...



„Apibendrintai kalbant, INTJ paprastai renkasi darbus, susijusius su tuo, ka jie išmano. Tipiška INTJ karjera yra susijusi su mokslu arba inžinerija, taciau juos galima rasti bet kur, kur yra butinas intelekto ir ižvalgaus proto derinys (teise, kai kurios akademines sritys). INTJ gali lengvai pakilti i vadovaujancias pareigas, jei turi pakankamai noro parodyti ir patobulinti jau turimas galimybes bei pasiryžimo simuliuoti tam tikraa konformizmo lygii (arba del savo ambiciju, arba privatumo troškimo), siekdami nuslepti kai kurias igimtas savybes.“


Kodel INTJ kartais nori papult i vadovaujancias pareigas?  Todel, kad tada INTJ mažiau priklauso nuo kitu žmoniu ir visus „šokdina“ pagal savo „dudele“, o ne pats „šoka“. Kaip žinia, INTJ del tam tikru savo charakterio ypatybiu-savybiu yra linkes manyt, kad jis geresnis „muzikantas“ nei kiti... Kita priežastis: INTJ tai nera itin sunku, nes INTJ visa organizacijos valdyma vertina kaip schema, todel pavienes detales (kai kuriuos darbuotojus, kurie blogai dirba) galima labai lengvai pakeisti. Tai suteikia organizacijai didesni efektyvuma, nes brokai tampa pašalinti. Žinoma, nereikia manyt, kad INTJ linkes visus darbuotojus iškart išmest, nes dažnai „terliojamasi“ (visokie paskutiniai ispejimai ir t.t.) pernelyg ilgai, taciau, jei pastarieji nieko nedaro, o pasiaiškinant „plusta“ emocijom, tai... Jei INTJ imasi vadovauti kokiai nors organizacijai, tai pagrindinis INTJ tikslas yra: organizacijos išlikimas-klestejimas, todel skirtingai nuo kitu vadovu INTJ mažai rupi, kaip jauciasi pavienes detales pavieniai objektai][, iskaitant ir save...

Kodel INTJ neskuba papult i vadovo pareigas jau rašiau anksciau. Priminsiu tik tiek, jog tai daroma del strateginiu sumetimu arba del abejojimo savim...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Kov 2008, 23:18 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
„Tarpasmeniniai, o ypac romantiški, santykiai dažniausiai yra silpniausia ir pažeidžiamiausia INTJ vieta. Nepaisant to, kad jie sugeba itin stipriai rupintis kitais žmonemis (paprastai tai buna keletas „išrinktuju“) ir gali paskirti daugybee laiko ir pastanguu santykiuu tobulinimui, INTJ žinios ir pasitikejimas savimi, kurie šiuos žmones ir daro tokiais sekmingais kitose srityse, tarpasmeniniuose santykiuose juos gali arba apleisti arba nukreipti netinkamu keliu.

Taip nutinka del to, kad INTJ paprastai nenori ir nesistengia suprasti ir paaiškinti kai kuriuu, juu požiuriu, keistuu ir nelogiškuu, žmoniuu bendravimo ritualuu. Pavyzdžiui, juu kantrybe dažniausiai greitai išsenka, kuomet tenka flirtuoti ar dalyvauti lengvuose pašnekesiuose „apie bet ka“ (kaa dauguma kituu tipuu suvokia kaip butinaa santykiuu dalii). Padetii dar labiau apsunkina tai, kad INTJ paprastai yra savo privatumaa itin vertinantys žmones ir del to tam tikrose situacijose gali buti pasyvus – o toks elgesys dažniausiai tampa klaidinguu interpretacijuu ir vertinimuu priežastimi. INTJ taip elgiasi del anksciau aprašyto juu pamegto principo – jiems yra butina, jog bet koks veiksmas turetuu prasmee, ko jie neižvelgia kai kuriuose „socialiniuose žaidimuose“.“


Na taip... Cia jau prasideda „INTJ tabu“... Kaip sakoma: visur 1 nebusi... Taigi, iš esmes viskas yra paaiškinta cia, taciau dar reikia akcentuoti kai kuriuos dalykus... Literaturoje dažnai teigiama, kad INTJ lengvai nutraukia santykius, jei mato, kad santykiai vistiek nutruks, ir tai yra tiesa, taciau dažniausiai nera akcentuojamas vienas labai svarbus niuansas: INTJ ITIN nelinkee, kad TAIP ATSITIKTU (nebent yra toks kai kuriu INTJ modelis (žr. toliau)), todel jie, bent jau aš, stengiasi neprašaut išvis. Ka aš tuo noriu pasakyt? Atsakau: skirtingi INTJ turi skirtingus „modelius“ savo galvose, kokie turi buti ju santykiai, pradedant nuo partnerio fiziniu-psichologiniu savybiu, baigiant koks ju gyvenimas kartu turi but, todel net, jei INTJ duodama suprast tiesiogiai be jokiu „jausminiu užuominu“, kad norima kurti ateiti su INTJ drauge, tai dar nereiškia, kad cia jau pasakos laiminga pabaiga... Atkreipiu demesi, kad, tipišku atveju, INTJ požiuriu i INTJ ideala panašejantis partneris turetu INTJ pasakyt tai, ka aš rašiau anksciau, todel tai yra dar sunkiau igyvendint. Suprantama, INTJ žino, kad neras idealaus partnerio, taciau sieks to, nes INTJ vertina viska taip: santuoka (kalbu ne apie oficialia santuoka, o apie „sielu santuoka“) yra reikalinga ne tam, kad butu patogiau gyvent „cia ir dabar“, o tam, kad iš dvieju žmoniu taptu nedalomas vienetas (panašu i romantika?), kuris elgtusi pagal INTJ susikurta modeli (oi, romantika baigesi...)... Atkreipiu demesi, kad INTJ paklaustas/paklausta, koks yra jo/jos santuokos modelis, tipišku atveju, tikrai nesugebes atsakyt, nes tas modelis yra pasamoneje ir samoningai nesuvokiamas, BET JIS YRA... Vadinasi, žmogus, kuris nesupranta IR nenori suprast INTJ ideju bus „nurašytas“ 99,9% atvejuu, nes INTJ negali atsisakyt savo ideju... Maža to, kad INTJ pradetu dalintis savo idejom su tuo žmogum, reiketu gerokai paplušet, todel tie žmones, kurie viska daro ne „iš širdies“, šansu praktiškai neturi... Taigi, viska apibendrinus, paaiškeja, kodel INTJ nelinke prisileisti kitu žmoniu arti saves ir kodel skirtingi INTJ gali turet skirtinga „sekmee“ partneriu paieškoje ir santuokose...



„INTJ tiki nuolatiniu santykiuu tobulinimu bei siekia tiek savo paciuu, tiek savo partneriuu nepriklausomybes. Jie nuolat vykdo savotiškus „taisymo“ projektus, siekdami patobulinti savo paciuu gyvenimaa ir egzistuojancius santykius. Šio tipo žmones rimtai priima savo isipareigojimus, taciau yra atviri pokyciams, jei mato, jog kažkoks dalykas galetuu buti naudingas egzistuojanciuu santykiuu patobulinimas. Mažai tiketina, jog INTJ megs fizines jausmuu išraiškas (apsikabinimai, prisilietimai ir pan.) ir nuolatinii savo jausmuu patvirtinimaa, be to, šio tipo žmones kartais gali buti nejautrus savo emociniuu poreikiuu atžvilgiu. Vis delto, bendrai kalbant, INTJ yra itin gabus ir intelektualus individai, siekiantys visada veikti pilnu potencialu ir judeti teigiamos krypties link. Jei tokiam žmogui pavyksta pritaikyti šias savybes tarpasmeniniuose santykiuose, labai tiketina, jog jie bus puikus ir tvirti.“


Iš esmes - taip. Suprantama, kad modelis apie, kuri rašiau anksciau, yra ne nekintantis, o tobulinamas...



INTJ stiprybes:

•    Imunitetas konfliktams ir kritikai

•    Pasitikejimas savo sugebejimais ir jegomis

•    Rimtas požiuris i santykius ir isipareigojimus

•    Paprastai itin dideli gabumai ir žinios

•    Gebejimas nutraukti santykius, kuomet reikia tai padaryti (taciau gali buti, jog INTJ apie juos dar kurii laikaa intensyviai mastys)

•    Noras nuolat tobulinti santykius

•    Puikus gebejimas išklausyti


Taigi, dabar padiskutuosim apie INTJ stiprybes... Kadangi pagristaa kritikaa INTJ vertina, o nepagristos kritikos autorius nurašo i „kvailiu saraša“, t.y. INTJ požiuriu šiu žmoniu nuomone yra nesvarbi, nes jie dundukai, vadinasi INTJ teisus (deja, gali taip ir nebut, taciau INTJ viska vertins, butent, taip), tai todel tikrai galima sakyt, kad INTJ turi imuniteta kritikai. Panaši situacija yra ir su konfliktais, nes, visu pirma, INTJ nerodo savo emociju kitiems, todel patys niekada neižiebia konflikto (nors kitu žmoniu akim žiurint konflikto kaltininkai yra, butent, INTJ), t.y. INTJ nemano, kad sukelia konfliktus, butent, jie, todel ir nesijaucia kalti del susidariusios situacijos. Kita priežastis, kodel INTJ turi imuniteta konfliktams, yra ta, kad INTJ dažnai vengia žmoniu, ypac tu, kurie „plusta“ emocijom ir yra sunkiai prognozuojami.

Del INTJ pasitikejimo savim ir rimto požiurio i santykius bei isipareigojimus jau rašiau anksciau, todel nemanau, kad cia dar reiketu, ka nors rašyt daugiau...

Pasakymas, jog INTJ budingi itin dideli gabumai ir žinios yra ne visai teisingas, nes, kaip jau rašiau anksciau, INTJ nevisada atitinka „moksliuko“ stereotipa. Kai kurie INTJ aplinkiniams kaip tik gali atrodyt, kad yra tokie žmones, kurie nieko niekada nepasieks ir t.t., nes tokiems INTJ truksta iniciatyvos, pasitikejimo savim, greito reagavimo praktinese situacijose ir t.t. Vis gi, nepaisant to, kaip INTJ ir INTJ perspektyvos atrodo aplinkiniams, INTJ turi 1 labai svarbia ypatybe-gabuma: originaluma. Todel, jei INTJ suteikiamas šansas ši gabuma panaudot, tai labai tiketina, kad rezultatai viršys lukescius... Taigi, is esmes norint, kad INTJ pradetu dirbti gerai, reikia sudaryti tokias salygas, kad INTJ pradetu savim labai pasitiket, vadinasi naudotusi savo stipriausiom savybem ir butu „remiamas“ aplinkiniu (tiek emociškai (pats INTJ emociju kitiems nerodo, bet tai nereiškia, kad INTJ emociju išvis nereikia is aplinkos), tiek objektyviu-paaukštintu INTJ darbo ivertinimu); tai nera lengva, jei INTJ yra „užgožtas“. Jeigu INTJ pradeda savim itin pasitiket, tai sužlugdyti INTJ pasitikejima savim po to yra labai sunku, nes „karusele“ pradeda suktis vis greiciau ir greiciau po kiekvieno sekmingo INTJ ivertinimo(po to ivertinimu jau net nebereikia; iš tikruju INTJ ivertinimu reikia ne todel, kad INTJ rupetu aplinkiniu nuomone, o todel, kad INTJ galetu lyginti savo isivaizduojama idealu darbo atlikima su objektyviu, o tada darytu išvadas apie savo atlikta darba PATS). Del INTJ turimu žiniu aš jau rašiau anksciau, todel cia nesikartosiu...

Del santykiu nutraukimo ir santykiu tobulinimo is esmes jau buvo rašyta anksciau, o del INTJ puikaus gebejimo išklausyt kitus dar reikia pakalbet... Taigi, kitiems žmonems gali ir nepasirodyt, kad INTJ juos stengiasi išklausyt, nes, jei kiti žmones kalba be jokiu argumentu, o „jausmu kalba“, tai INTJ ju ir nesiklauso, o gal net ir negali girdet. Kita priežastis, kodel kiti gali manyt, kad INTJ ju nesiklauso, yra ta, kad INTJ net išklauses kitu žmoniu nuomones vistiek tiketina, jog pareikš savo vienintele-teisingiausia ir nenugincyjama nuomone... Taigi, is esmes INTJ linke išklausyt kitu, bet ne atsižvelgt i kitu kalbas, deja daugelis žmogenu šiu skirtingu dalyku neskiria, todel sako, jog INTJ nesugeba nieko išklausyt...



INTJ silpnybes:

•    Prastas jausmuu suvokimas – INTJ kartais gali buti nejautrus

•    Tiketina reakcija i konfliktaa – logika ir racionalumas, vietoje partnerio trokštamos emocines paramos

•    Prasti jausmuu ir švelnumo reiškimo igudžiai

•    Tendencija tiketi, jog jie visada yra teisus

•    Nenoras ar negalejimas prisiimti kaltee

•    Nuolatinis noras viskaa tobulinti, galintis apsunkinti santykius

•    Polinkis buti uždariems tam tikruu asmenines erdves sferuu atžvilgiu


Taip, iš esmes INTJ nepasižymi jautrumu sau ir kitiems, bet tai nereiškia, kad INTJ nieko nejaucia visada. Dabar ka parašysiu gal dar daug kam yra nežinoma... INTJ stengiasi visada savo jausmus-elgesi kontroliuot, taciau toli gražu ne visada taip išeina padaryt. Suprantama, prie aplinkiniu INTJ niekada neišsiduos, kad kartais (akcentuoju, kad tik tada, kai buna sukaupta per daug energijos) pas ji/ja jausmai ima viršu, o ne logika... Tada iš esmes INTJ yra sunku kontroliuot save, o logika mažai gelbsti, todel INTJ bijo tokiu dienu, nes INTJ nesugebejimas kontroliuot saves ir nesugebejimas elgtis logiškai yra labai baisu...

Del kitu INTJ silpnybiu punktu galiu vienareikšmiškai pasakyt - taip...

***** :bsensoric: ***** :bsensoric: *****  :bsensoric: *****



P.S. ALRIII, lietuvišku simboliu nebuvimas LABAI apsunkina skaitymaa, o tuo paciu ir suvokimaa. Rašome ne sau, o KITIEMS.  Todel ateityje darykime viskaa, kad kitiems butu kuo mažiau vargo - jei norime pritraukti i diskusija.

Užtrukau daugiau nei valandaa...  Bet tikiu, kad pirmas MBTI vertimas bus idomus ir kitiems. Dabar - DISKUTUOKIM BE PYKCIO :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Kov 2008, 23:23 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
„Tarpasmeniniai, o ypac romantiški, santykiai dažniausiai yra silpniausia ir pažeidžiamiausia INTJ vieta. Nepaisant to, kad jie sugeba itin stipriai rupintis kitais žmonemis (paprastai tai buna keletas „išrinktuju“) ir gali paskirti daugybee laiko ir pastanguu santykiuu tobulinimui, INTJ žinios ir pasitikejimas savimi, kurie šiuos žmones ir daro tokiais sekmingais kitose srityse, tarpasmeniniuose santykiuose juos gali arba apleisti arba nukreipti netinkamu keliu.

Taip nutinka del to, kad INTJ paprastai nenori ir nesistengia suprasti ir paaiškinti kai kuriuu, juu požiuriu, keistuu ir nelogiškuu, žmoniuu bendravimo ritualuu. Pavyzdžiui, juu kantrybe dažniausiai greitai išsenka, kuomet tenka flirtuoti ar dalyvauti lengvuose pašnekesiuose „apie bet ka“ (kaa dauguma kituu tipuu suvokia kaip butinaa santykiuu dalii). Padetii dar labiau apsunkina tai, kad INTJ paprastai yra savo privatumaa itin vertinantys žmones ir del to tam tikrose situacijose gali buti pasyvus – o toks elgesys dažniausiai tampa klaidinguu interpretacijuu ir vertinimuu priežastimi. INTJ taip elgiasi del anksciau aprašyto juu pamegto principo – jiems yra butina, jog bet koks veiksmas turetuu prasmee, ko jie neižvelgia kai kuriuose „socialiniuose žaidimuose“.“


Na taip... Cia jau prasideda „INTJ tabu“... Kaip sakoma: visur 1 nebusi... Taigi, iš esmes viskas yra paaiškinta cia, taciau dar reikia akcentuoti kai kuriuos dalykus... Literaturoje dažnai teigiama, kad INTJ lengvai nutraukia santykius, jei mato, kad santykiai vistiek nutruks, ir tai yra tiesa, taciau dažniausiai nera akcentuojamas vienas labai svarbus niuansas: INTJ ITIN nelinkee, kad TAIP ATSITIKTU (nebent yra toks kai kuriu INTJ modelis (žr. toliau)), todel jie, bent jau aš, stengiasi neprašaut išvis. Ka aš tuo noriu pasakyt? Atsakau: skirtingi INTJ turi skirtingus „modelius“ savo galvose, kokie turi buti ju santykiai, pradedant nuo partnerio fiziniu-psichologiniu savybiu, baigiant koks ju gyvenimas kartu turi but, todel net, jei INTJ duodama suprast tiesiogiai be jokiu „jausminiu užuominu“, kad norima kurti ateiti su INTJ drauge, tai dar nereiškia, kad cia jau pasakos laiminga pabaiga... Atkreipiu demesi, kad, tipišku atveju, INTJ požiuriu i INTJ ideala panašejantis partneris turetu INTJ pasakyt tai, ka aš rašiau anksciau, todel tai yra dar sunkiau igyvendint. Suprantama, INTJ žino, kad neras idealaus partnerio, taciau sieks to, nes INTJ vertina viska taip: santuoka (kalbu ne apie oficialia santuoka, o apie „sielu santuoka“) yra reikalinga ne tam, kad butu patogiau gyvent „cia ir dabar“, o tam, kad iš dvieju žmoniu taptu nedalomas vienetas (panašu i romantika?), kuris elgtusi pagal INTJ susikurta modeli (oi, romantika baigesi...)... Atkreipiu demesi, kad INTJ paklaustas/paklausta, koks yra jo/jos santuokos modelis, tipišku atveju, tikrai nesugebes atsakyt, nes tas modelis yra pasamoneje ir samoningai nesuvokiamas, BET JIS YRA... Vadinasi, žmogus, kuris nesupranta IR nenori suprast INTJ ideju bus „nurašytas“ 99,9% atvejuu, nes INTJ negali atsisakyt savo ideju... Maža to, kad INTJ pradetu dalintis savo idejom su tuo žmogum, reiketu gerokai paplušet, todel tie žmones, kurie viska daro ne „iš širdies“, šansu praktiškai neturi... Taigi, viska apibendrinus, paaiškeja, kodel INTJ nelinke prisileisti kitu žmoniu arti saves ir kodel skirtingi INTJ gali turet skirtinga „sekmee“ partneriu paieškoje ir santuokose...



„INTJ tiki nuolatiniu santykiuu tobulinimu bei siekia tiek savo paciuu, tiek savo partneriuu nepriklausomybes. Jie nuolat vykdo savotiškus „taisymo“ projektus, siekdami patobulinti savo paciuu gyvenimaa ir egzistuojancius santykius. Šio tipo žmones rimtai priima savo isipareigojimus, taciau yra atviri pokyciams, jei mato, jog kažkoks dalykas galetuu buti naudingas egzistuojanciuu santykiuu patobulinimas. Mažai tiketina, jog INTJ megs fizines jausmuu išraiškas (apsikabinimai, prisilietimai ir pan.) ir nuolatinii savo jausmuu patvirtinimaa, be to, šio tipo žmones kartais gali buti nejautrus savo emociniuu poreikiuu atžvilgiu. Vis delto, bendrai kalbant, INTJ yra itin gabus ir intelektualus individai, siekiantys visada veikti pilnu potencialu ir judeti teigiamos krypties link. Jei tokiam žmogui pavyksta pritaikyti šias savybes tarpasmeniniuose santykiuose, labai tiketina, jog jie bus puikus ir tvirti.“


Iš esmes - taip. Suprantama, kad modelis apie, kuri rašiau anksciau, yra ne nekintantis, o tobulinamas...



INTJ stiprybes:

•    Imunitetas konfliktams ir kritikai

•    Pasitikejimas savo sugebejimais ir jegomis

•    Rimtas požiuris i santykius ir isipareigojimus

•    Paprastai itin dideli gabumai ir žinios

•    Gebejimas nutraukti santykius, kuomet reikia tai padaryti (taciau gali buti, jog INTJ apie juos dar kurii laikaa intensyviai mastys)

•    Noras nuolat tobulinti santykius

•    Puikus gebejimas išklausyti


Taigi, dabar padiskutuosim apie INTJ stiprybes... Kadangi pagristaa kritikaa INTJ vertina, o nepagristos kritikos autorius nurašo i „kvailiu saraša“, t.y. INTJ požiuriu šiu žmoniu nuomone yra nesvarbi, nes jie dundukai, vadinasi INTJ teisus (deja, gali taip ir nebut, taciau INTJ viska vertins, butent, taip), tai todel tikrai galima sakyt, kad INTJ turi imuniteta kritikai. Panaši situacija yra ir su konfliktais, nes, visu pirma, INTJ nerodo savo emociju kitiems, todel patys niekada neižiebia konflikto (nors kitu žmoniu akim žiurint konflikto kaltininkai yra, butent, INTJ), t.y. INTJ nemano, kad sukelia konfliktus, butent, jie, todel ir nesijaucia kalti del susidariusios situacijos. Kita priežastis, kodel INTJ turi imuniteta konfliktams, yra ta, kad INTJ dažnai vengia žmoniu, ypac tu, kurie „plusta“ emocijom ir yra sunkiai prognozuojami.

Del INTJ pasitikejimo savim ir rimto požiurio i santykius bei isipareigojimus jau rašiau anksciau, todel nemanau, kad cia dar reiketu, ka nors rašyt daugiau...

Pasakymas, jog INTJ budingi itin dideli gabumai ir žinios yra ne visai teisingas, nes, kaip jau rašiau anksciau, INTJ nevisada atitinka „moksliuko“ stereotipa. Kai kurie INTJ aplinkiniams kaip tik gali atrodyt, kad yra tokie žmones, kurie nieko niekada nepasieks ir t.t., nes tokiems INTJ truksta iniciatyvos, pasitikejimo savim, greito reagavimo praktinese situacijose ir t.t. Vis gi, nepaisant to, kaip INTJ ir INTJ perspektyvos atrodo aplinkiniams, INTJ turi 1 labai svarbia ypatybe-gabuma: originaluma. Todel, jei INTJ suteikiamas šansas ši gabuma panaudot, tai labai tiketina, kad rezultatai viršys lukescius... Taigi, is esmes norint, kad INTJ pradetu dirbti gerai, reikia sudaryti tokias salygas, kad INTJ pradetu savim labai pasitiket, vadinasi naudotusi savo stipriausiom savybem ir butu „remiamas“ aplinkiniu (tiek emociškai (pats INTJ emociju kitiems nerodo, bet tai nereiškia, kad INTJ emociju išvis nereikia is aplinkos), tiek objektyviu-paaukštintu INTJ darbo ivertinimu); tai nera lengva, jei INTJ yra „užgožtas“. Jeigu INTJ pradeda savim itin pasitiket, tai sužlugdyti INTJ pasitikejima savim po to yra labai sunku, nes „karusele“ pradeda suktis vis greiciau ir greiciau po kiekvieno sekmingo INTJ ivertinimo(po to ivertinimu jau net nebereikia; iš tikruju INTJ ivertinimu reikia ne todel, kad INTJ rupetu aplinkiniu nuomone, o todel, kad INTJ galetu lyginti savo isivaizduojama idealu darbo atlikima su objektyviu, o tada darytu išvadas apie savo atlikta darba PATS). Del INTJ turimu žiniu aš jau rašiau anksciau, todel cia nesikartosiu...

Del santykiu nutraukimo ir santykiu tobulinimo is esmes jau buvo rašyta anksciau, o del INTJ puikaus gebejimo išklausyt kitus dar reikia pakalbet... Taigi, kitiems žmonems gali ir nepasirodyt, kad INTJ juos stengiasi išklausyt, nes, jei kiti žmones kalba be jokiu argumentu, o „jausmu kalba“, tai INTJ ju ir nesiklauso, o gal net ir negali girdet. Kita priežastis, kodel kiti gali manyt, kad INTJ ju nesiklauso, yra ta, kad INTJ net išklauses kitu žmoniu nuomones vistiek tiketina, jog pareikš savo vienintele-teisingiausia ir nenugincyjama nuomone... Taigi, is esmes INTJ linke išklausyt kitu, bet ne atsižvelgt i kitu kalbas, deja daugelis žmogenu šiu skirtingu dalyku neskiria, todel sako, jog INTJ nesugeba nieko išklausyt...



INTJ silpnybes:

•    Prastas jausmuu suvokimas – INTJ kartais gali buti nejautrus

•    Tiketina reakcija i konfliktaa – logika ir racionalumas, vietoje partnerio trokštamos emocines paramos

•    Prasti jausmuu ir švelnumo reiškimo igudžiai

•    Tendencija tiketi, jog jie visada yra teisus

•    Nenoras ar negalejimas prisiimti kaltee

•    Nuolatinis noras viskaa tobulinti, galintis apsunkinti santykius

•    Polinkis buti uždariems tam tikruu asmenines erdves sferuu atžvilgiu


Taip, iš esmes INTJ nepasižymi jautrumu sau ir kitiems, bet tai nereiškia, kad INTJ nieko nejaucia visada. Dabar ka parašysiu gal dar daug kam yra nežinoma... INTJ stengiasi visada savo jausmus-elgesi kontroliuot, taciau toli gražu ne visada taip išeina padaryt. Suprantama, prie aplinkiniu INTJ niekada neišsiduos, kad kartais (akcentuoju, kad tik tada, kai buna sukaupta per daug energijos) pas ji/ja jausmai ima viršu, o ne logika... Tada iš esmes INTJ yra sunku kontroliuot save, o logika mažai gelbsti, todel INTJ bijo tokiu dienu, nes INTJ nesugebejimas kontroliuot saves ir nesugebejimas elgtis logiškai yra labai baisu...

Del kitu INTJ silpnybiu punktu galiu vienareikšmiškai pasakyt - taip...

***** :bsensoric: ***** :bsensoric: *****  :bsensoric: *****



P.S. ALRIII, lietuvišku simboliu nebuvimas LABAI apsunkina skaitymaa, o tuo paciu ir suvokimaa. Rašome ne sau, o KITIEMS.  Todel ateityje darykime viskaa, kad kitiems butu kuo mažiau vargo - jei norime pritraukti i diskusija.

Užtrukau daugiau nei valandaa...  Bet tikiu, kad pirmas MBTI vertimas bus idomus ir kitiems. Dabar - DISKUTUOKIM BE PYKCIO :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Kov 2008, 23:23 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
„Tarpasmeniniai, o ypac romantiški, santykiai dažniausiai yra silpniausia ir pažeidžiamiausia INTJ vieta. Nepaisant to, kad jie sugeba itin stipriai rupintis kitais žmonemis (paprastai tai buna keletas „išrinktuju“) ir gali paskirti daugybee laiko ir pastanguu santykiuu tobulinimui, INTJ žinios ir pasitikejimas savimi, kurie šiuos žmones ir daro tokiais sekmingais kitose srityse, tarpasmeniniuose santykiuose juos gali arba apleisti arba nukreipti netinkamu keliu.

Taip nutinka del to, kad INTJ paprastai nenori ir nesistengia suprasti ir paaiškinti kai kuriuu, juu požiuriu, keistuu ir nelogiškuu, žmoniuu bendravimo ritualuu. Pavyzdžiui, juu kantrybe dažniausiai greitai išsenka, kuomet tenka flirtuoti ar dalyvauti lengvuose pašnekesiuose „apie bet ka“ (kaa dauguma kituu tipuu suvokia kaip butinaa santykiuu dalii). Padetii dar labiau apsunkina tai, kad INTJ paprastai yra savo privatumaa itin vertinantys žmones ir del to tam tikrose situacijose gali buti pasyvus – o toks elgesys dažniausiai tampa klaidinguu interpretacijuu ir vertinimuu priežastimi. INTJ taip elgiasi del anksciau aprašyto juu pamegto principo – jiems yra butina, jog bet koks veiksmas turetuu prasmee, ko jie neižvelgia kai kuriuose „socialiniuose žaidimuose“.“


Na taip... Cia jau prasideda „INTJ tabu“... Kaip sakoma: visur 1 nebusi... Taigi, iš esmes viskas yra paaiškinta cia, taciau dar reikia akcentuoti kai kuriuos dalykus... Literaturoje dažnai teigiama, kad INTJ lengvai nutraukia santykius, jei mato, kad santykiai vistiek nutruks, ir tai yra tiesa, taciau dažniausiai nera akcentuojamas vienas labai svarbus niuansas: INTJ ITIN nelinkee, kad TAIP ATSITIKTU (nebent yra toks kai kuriu INTJ modelis (žr. toliau)), todel jie, bent jau aš, stengiasi neprašaut išvis. Ka aš tuo noriu pasakyt? Atsakau: skirtingi INTJ turi skirtingus „modelius“ savo galvose, kokie turi buti ju santykiai, pradedant nuo partnerio fiziniu-psichologiniu savybiu, baigiant koks ju gyvenimas kartu turi but, todel net, jei INTJ duodama suprast tiesiogiai be jokiu „jausminiu užuominu“, kad norima kurti ateiti su INTJ drauge, tai dar nereiškia, kad cia jau pasakos laiminga pabaiga... Atkreipiu demesi, kad, tipišku atveju, INTJ požiuriu i INTJ ideala panašejantis partneris turetu INTJ pasakyt tai, ka aš rašiau anksciau, todel tai yra dar sunkiau igyvendint. Suprantama, INTJ žino, kad neras idealaus partnerio, taciau sieks to, nes INTJ vertina viska taip: santuoka (kalbu ne apie oficialia santuoka, o apie „sielu santuoka“) yra reikalinga ne tam, kad butu patogiau gyvent „cia ir dabar“, o tam, kad iš dvieju žmoniu taptu nedalomas vienetas (panašu i romantika?), kuris elgtusi pagal INTJ susikurta modeli (oi, romantika baigesi...)... Atkreipiu demesi, kad INTJ paklaustas/paklausta, koks yra jo/jos santuokos modelis, tipišku atveju, tikrai nesugebes atsakyt, nes tas modelis yra pasamoneje ir samoningai nesuvokiamas, BET JIS YRA... Vadinasi, žmogus, kuris nesupranta IR nenori suprast INTJ ideju bus „nurašytas“ 99,9% atvejuu, nes INTJ negali atsisakyt savo ideju... Maža to, kad INTJ pradetu dalintis savo idejom su tuo žmogum, reiketu gerokai paplušet, todel tie žmones, kurie viska daro ne „iš širdies“, šansu praktiškai neturi... Taigi, viska apibendrinus, paaiškeja, kodel INTJ nelinke prisileisti kitu žmoniu arti saves ir kodel skirtingi INTJ gali turet skirtinga „sekmee“ partneriu paieškoje ir santuokose...



„INTJ tiki nuolatiniu santykiuu tobulinimu bei siekia tiek savo paciuu, tiek savo partneriuu nepriklausomybes. Jie nuolat vykdo savotiškus „taisymo“ projektus, siekdami patobulinti savo paciuu gyvenimaa ir egzistuojancius santykius. Šio tipo žmones rimtai priima savo isipareigojimus, taciau yra atviri pokyciams, jei mato, jog kažkoks dalykas galetuu buti naudingas egzistuojanciuu santykiuu patobulinimas. Mažai tiketina, jog INTJ megs fizines jausmuu išraiškas (apsikabinimai, prisilietimai ir pan.) ir nuolatinii savo jausmuu patvirtinimaa, be to, šio tipo žmones kartais gali buti nejautrus savo emociniuu poreikiuu atžvilgiu. Vis delto, bendrai kalbant, INTJ yra itin gabus ir intelektualus individai, siekiantys visada veikti pilnu potencialu ir judeti teigiamos krypties link. Jei tokiam žmogui pavyksta pritaikyti šias savybes tarpasmeniniuose santykiuose, labai tiketina, jog jie bus puikus ir tvirti.“


Iš esmes - taip. Suprantama, kad modelis apie, kuri rašiau anksciau, yra ne nekintantis, o tobulinamas...



INTJ stiprybes:

•    Imunitetas konfliktams ir kritikai

•    Pasitikejimas savo sugebejimais ir jegomis

•    Rimtas požiuris i santykius ir isipareigojimus

•    Paprastai itin dideli gabumai ir žinios

•    Gebejimas nutraukti santykius, kuomet reikia tai padaryti (taciau gali buti, jog INTJ apie juos dar kurii laikaa intensyviai mastys)

•    Noras nuolat tobulinti santykius

•    Puikus gebejimas išklausyti


Taigi, dabar padiskutuosim apie INTJ stiprybes... Kadangi pagristaa kritikaa INTJ vertina, o nepagristos kritikos autorius nurašo i „kvailiu saraša“, t.y. INTJ požiuriu šiu žmoniu nuomone yra nesvarbi, nes jie dundukai, vadinasi INTJ teisus (deja, gali taip ir nebut, taciau INTJ viska vertins, butent, taip), tai todel tikrai galima sakyt, kad INTJ turi imuniteta kritikai. Panaši situacija yra ir su konfliktais, nes, visu pirma, INTJ nerodo savo emociju kitiems, todel patys niekada neižiebia konflikto (nors kitu žmoniu akim žiurint konflikto kaltininkai yra, butent, INTJ), t.y. INTJ nemano, kad sukelia konfliktus, butent, jie, todel ir nesijaucia kalti del susidariusios situacijos. Kita priežastis, kodel INTJ turi imuniteta konfliktams, yra ta, kad INTJ dažnai vengia žmoniu, ypac tu, kurie „plusta“ emocijom ir yra sunkiai prognozuojami.

Del INTJ pasitikejimo savim ir rimto požiurio i santykius bei isipareigojimus jau rašiau anksciau, todel nemanau, kad cia dar reiketu, ka nors rašyt daugiau...

Pasakymas, jog INTJ budingi itin dideli gabumai ir žinios yra ne visai teisingas, nes, kaip jau rašiau anksciau, INTJ nevisada atitinka „moksliuko“ stereotipa. Kai kurie INTJ aplinkiniams kaip tik gali atrodyt, kad yra tokie žmones, kurie nieko niekada nepasieks ir t.t., nes tokiems INTJ truksta iniciatyvos, pasitikejimo savim, greito reagavimo praktinese situacijose ir t.t. Vis gi, nepaisant to, kaip INTJ ir INTJ perspektyvos atrodo aplinkiniams, INTJ turi 1 labai svarbia ypatybe-gabuma: originaluma. Todel, jei INTJ suteikiamas šansas ši gabuma panaudot, tai labai tiketina, kad rezultatai viršys lukescius... Taigi, is esmes norint, kad INTJ pradetu dirbti gerai, reikia sudaryti tokias salygas, kad INTJ pradetu savim labai pasitiket, vadinasi naudotusi savo stipriausiom savybem ir butu „remiamas“ aplinkiniu (tiek emociškai (pats INTJ emociju kitiems nerodo, bet tai nereiškia, kad INTJ emociju išvis nereikia is aplinkos), tiek objektyviu-paaukštintu INTJ darbo ivertinimu); tai nera lengva, jei INTJ yra „užgožtas“. Jeigu INTJ pradeda savim itin pasitiket, tai sužlugdyti INTJ pasitikejima savim po to yra labai sunku, nes „karusele“ pradeda suktis vis greiciau ir greiciau po kiekvieno sekmingo INTJ ivertinimo(po to ivertinimu jau net nebereikia; iš tikruju INTJ ivertinimu reikia ne todel, kad INTJ rupetu aplinkiniu nuomone, o todel, kad INTJ galetu lyginti savo isivaizduojama idealu darbo atlikima su objektyviu, o tada darytu išvadas apie savo atlikta darba PATS). Del INTJ turimu žiniu aš jau rašiau anksciau, todel cia nesikartosiu...

Del santykiu nutraukimo ir santykiu tobulinimo is esmes jau buvo rašyta anksciau, o del INTJ puikaus gebejimo išklausyt kitus dar reikia pakalbet... Taigi, kitiems žmonems gali ir nepasirodyt, kad INTJ juos stengiasi išklausyt, nes, jei kiti žmones kalba be jokiu argumentu, o „jausmu kalba“, tai INTJ ju ir nesiklauso, o gal net ir negali girdet. Kita priežastis, kodel kiti gali manyt, kad INTJ ju nesiklauso, yra ta, kad INTJ net išklauses kitu žmoniu nuomones vistiek tiketina, jog pareikš savo vienintele-teisingiausia ir nenugincyjama nuomone... Taigi, is esmes INTJ linke išklausyt kitu, bet ne atsižvelgt i kitu kalbas, deja daugelis žmogenu šiu skirtingu dalyku neskiria, todel sako, jog INTJ nesugeba nieko išklausyt...



INTJ silpnybes:

•    Prastas jausmuu suvokimas – INTJ kartais gali buti nejautrus

•    Tiketina reakcija i konfliktaa – logika ir racionalumas, vietoje partnerio trokštamos emocines paramos

•    Prasti jausmuu ir švelnumo reiškimo igudžiai

•    Tendencija tiketi, jog jie visada yra teisus

•    Nenoras ar negalejimas prisiimti kaltee

•    Nuolatinis noras viskaa tobulinti, galintis apsunkinti santykius

•    Polinkis buti uždariems tam tikruu asmenines erdves sferuu atžvilgiu


Taip, iš esmes INTJ nepasižymi jautrumu sau ir kitiems, bet tai nereiškia, kad INTJ nieko nejaucia visada. Dabar ka parašysiu gal dar daug kam yra nežinoma... INTJ stengiasi visada savo jausmus-elgesi kontroliuot, taciau toli gražu ne visada taip išeina padaryt. Suprantama, prie aplinkiniu INTJ niekada neišsiduos, kad kartais (akcentuoju, kad tik tada, kai buna sukaupta per daug energijos) pas ji/ja jausmai ima viršu, o ne logika... Tada iš esmes INTJ yra sunku kontroliuot save, o logika mažai gelbsti, todel INTJ bijo tokiu dienu, nes INTJ nesugebejimas kontroliuot saves ir nesugebejimas elgtis logiškai yra labai baisu...

Del kitu INTJ silpnybiu punktu galiu vienareikšmiškai pasakyt - taip...

***** :bsensoric: ***** :bsensoric: *****  :bsensoric: *****



P.S. ALRIII, lietuvišku simboliu nebuvimas LABAI apsunkina skaitymaa, o tuo paciu ir suvokimaa. Rašome ne sau, o KITIEMS.  Todel ateityje darykime viskaa, kad kitiems butu kuo mažiau vargo - jei norime pritraukti i diskusija.

Užtrukau daugiau nei valandaa...  Bet tikiu, kad pirmas MBTI vertimas bus idomus ir kitiems. Dabar - DISKUTUOKIM BE PYKCIO :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Kov 2008, 23:23 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
„Tarpasmeniniai, o ypac romantiški, santykiai dažniausiai yra silpniausia ir pažeidžiamiausia INTJ vieta. Nepaisant to, kad jie sugeba itin stipriai rupintis kitais žmonemis (paprastai tai buna keletas „išrinktuju“) ir gali paskirti daugybee laiko ir pastanguu santykiuu tobulinimui, INTJ žinios ir pasitikejimas savimi, kurie šiuos žmones ir daro tokiais sekmingais kitose srityse, tarpasmeniniuose santykiuose juos gali arba apleisti arba nukreipti netinkamu keliu.

Taip nutinka del to, kad INTJ paprastai nenori ir nesistengia suprasti ir paaiškinti kai kuriuu, juu požiuriu, keistuu ir nelogiškuu, žmoniuu bendravimo ritualuu. Pavyzdžiui, juu kantrybe dažniausiai greitai išsenka, kuomet tenka flirtuoti ar dalyvauti lengvuose pašnekesiuose „apie bet ka“ (kaa dauguma kituu tipuu suvokia kaip butinaa santykiuu dalii). Padetii dar labiau apsunkina tai, kad INTJ paprastai yra savo privatumaa itin vertinantys žmones ir del to tam tikrose situacijose gali buti pasyvus – o toks elgesys dažniausiai tampa klaidinguu interpretacijuu ir vertinimuu priežastimi. INTJ taip elgiasi del anksciau aprašyto juu pamegto principo – jiems yra butina, jog bet koks veiksmas turetuu prasmee, ko jie neižvelgia kai kuriuose „socialiniuose žaidimuose“.“


Na taip... Cia jau prasideda „INTJ tabu“... Kaip sakoma: visur 1 nebusi... Taigi, iš esmes viskas yra paaiškinta cia, taciau dar reikia akcentuoti kai kuriuos dalykus... Literaturoje dažnai teigiama, kad INTJ lengvai nutraukia santykius, jei mato, kad santykiai vistiek nutruks, ir tai yra tiesa, taciau dažniausiai nera akcentuojamas vienas labai svarbus niuansas: INTJ ITIN nelinkee, kad TAIP ATSITIKTU (nebent yra toks kai kuriu INTJ modelis (žr. toliau)), todel jie, bent jau aš, stengiasi neprašaut išvis. Ka aš tuo noriu pasakyt? Atsakau: skirtingi INTJ turi skirtingus „modelius“ savo galvose, kokie turi buti ju santykiai, pradedant nuo partnerio fiziniu-psichologiniu savybiu, baigiant koks ju gyvenimas kartu turi but, todel net, jei INTJ duodama suprast tiesiogiai be jokiu „jausminiu užuominu“, kad norima kurti ateiti su INTJ drauge, tai dar nereiškia, kad cia jau pasakos laiminga pabaiga... Atkreipiu demesi, kad, tipišku atveju, INTJ požiuriu i INTJ ideala panašejantis partneris turetu INTJ pasakyt tai, ka aš rašiau anksciau, todel tai yra dar sunkiau igyvendint. Suprantama, INTJ žino, kad neras idealaus partnerio, taciau sieks to, nes INTJ vertina viska taip: santuoka (kalbu ne apie oficialia santuoka, o apie „sielu santuoka“) yra reikalinga ne tam, kad butu patogiau gyvent „cia ir dabar“, o tam, kad iš dvieju žmoniu taptu nedalomas vienetas (panašu i romantika?), kuris elgtusi pagal INTJ susikurta modeli (oi, romantika baigesi...)... Atkreipiu demesi, kad INTJ paklaustas/paklausta, koks yra jo/jos santuokos modelis, tipišku atveju, tikrai nesugebes atsakyt, nes tas modelis yra pasamoneje ir samoningai nesuvokiamas, BET JIS YRA... Vadinasi, žmogus, kuris nesupranta IR nenori suprast INTJ ideju bus „nurašytas“ 99,9% atvejuu, nes INTJ negali atsisakyt savo ideju... Maža to, kad INTJ pradetu dalintis savo idejom su tuo žmogum, reiketu gerokai paplušet, todel tie žmones, kurie viska daro ne „iš širdies“, šansu praktiškai neturi... Taigi, viska apibendrinus, paaiškeja, kodel INTJ nelinke prisileisti kitu žmoniu arti saves ir kodel skirtingi INTJ gali turet skirtinga „sekmee“ partneriu paieškoje ir santuokose...



„INTJ tiki nuolatiniu santykiuu tobulinimu bei siekia tiek savo paciuu, tiek savo partneriuu nepriklausomybes. Jie nuolat vykdo savotiškus „taisymo“ projektus, siekdami patobulinti savo paciuu gyvenimaa ir egzistuojancius santykius. Šio tipo žmones rimtai priima savo isipareigojimus, taciau yra atviri pokyciams, jei mato, jog kažkoks dalykas galetuu buti naudingas egzistuojanciuu santykiuu patobulinimas. Mažai tiketina, jog INTJ megs fizines jausmuu išraiškas (apsikabinimai, prisilietimai ir pan.) ir nuolatinii savo jausmuu patvirtinimaa, be to, šio tipo žmones kartais gali buti nejautrus savo emociniuu poreikiuu atžvilgiu. Vis delto, bendrai kalbant, INTJ yra itin gabus ir intelektualus individai, siekiantys visada veikti pilnu potencialu ir judeti teigiamos krypties link. Jei tokiam žmogui pavyksta pritaikyti šias savybes tarpasmeniniuose santykiuose, labai tiketina, jog jie bus puikus ir tvirti.“


Iš esmes - taip. Suprantama, kad modelis apie, kuri rašiau anksciau, yra ne nekintantis, o tobulinamas...



INTJ stiprybes:

•    Imunitetas konfliktams ir kritikai

•    Pasitikejimas savo sugebejimais ir jegomis

•    Rimtas požiuris i santykius ir isipareigojimus

•    Paprastai itin dideli gabumai ir žinios

•    Gebejimas nutraukti santykius, kuomet reikia tai padaryti (taciau gali buti, jog INTJ apie juos dar kurii laikaa intensyviai mastys)

•    Noras nuolat tobulinti santykius

•    Puikus gebejimas išklausyti


Taigi, dabar padiskutuosim apie INTJ stiprybes... Kadangi pagristaa kritikaa INTJ vertina, o nepagristos kritikos autorius nurašo i „kvailiu saraša“, t.y. INTJ požiuriu šiu žmoniu nuomone yra nesvarbi, nes jie dundukai, vadinasi INTJ teisus (deja, gali taip ir nebut, taciau INTJ viska vertins, butent, taip), tai todel tikrai galima sakyt, kad INTJ turi imuniteta kritikai. Panaši situacija yra ir su konfliktais, nes, visu pirma, INTJ nerodo savo emociju kitiems, todel patys niekada neižiebia konflikto (nors kitu žmoniu akim žiurint konflikto kaltininkai yra, butent, INTJ), t.y. INTJ nemano, kad sukelia konfliktus, butent, jie, todel ir nesijaucia kalti del susidariusios situacijos. Kita priežastis, kodel INTJ turi imuniteta konfliktams, yra ta, kad INTJ dažnai vengia žmoniu, ypac tu, kurie „plusta“ emocijom ir yra sunkiai prognozuojami.

Del INTJ pasitikejimo savim ir rimto požiurio i santykius bei isipareigojimus jau rašiau anksciau, todel nemanau, kad cia dar reiketu, ka nors rašyt daugiau...

Pasakymas, jog INTJ budingi itin dideli gabumai ir žinios yra ne visai teisingas, nes, kaip jau rašiau anksciau, INTJ nevisada atitinka „moksliuko“ stereotipa. Kai kurie INTJ aplinkiniams kaip tik gali atrodyt, kad yra tokie žmones, kurie nieko niekada nepasieks ir t.t., nes tokiems INTJ truksta iniciatyvos, pasitikejimo savim, greito reagavimo praktinese situacijose ir t.t. Vis gi, nepaisant to, kaip INTJ ir INTJ perspektyvos atrodo aplinkiniams, INTJ turi 1 labai svarbia ypatybe-gabuma: originaluma. Todel, jei INTJ suteikiamas šansas ši gabuma panaudot, tai labai tiketina, kad rezultatai viršys lukescius... Taigi, is esmes norint, kad INTJ pradetu dirbti gerai, reikia sudaryti tokias salygas, kad INTJ pradetu savim labai pasitiket, vadinasi naudotusi savo stipriausiom savybem ir butu „remiamas“ aplinkiniu (tiek emociškai (pats INTJ emociju kitiems nerodo, bet tai nereiškia, kad INTJ emociju išvis nereikia is aplinkos), tiek objektyviu-paaukštintu INTJ darbo ivertinimu); tai nera lengva, jei INTJ yra „užgožtas“. Jeigu INTJ pradeda savim itin pasitiket, tai sužlugdyti INTJ pasitikejima savim po to yra labai sunku, nes „karusele“ pradeda suktis vis greiciau ir greiciau po kiekvieno sekmingo INTJ ivertinimo(po to ivertinimu jau net nebereikia; iš tikruju INTJ ivertinimu reikia ne todel, kad INTJ rupetu aplinkiniu nuomone, o todel, kad INTJ galetu lyginti savo isivaizduojama idealu darbo atlikima su objektyviu, o tada darytu išvadas apie savo atlikta darba PATS). Del INTJ turimu žiniu aš jau rašiau anksciau, todel cia nesikartosiu...

Del santykiu nutraukimo ir santykiu tobulinimo is esmes jau buvo rašyta anksciau, o del INTJ puikaus gebejimo išklausyt kitus dar reikia pakalbet... Taigi, kitiems žmonems gali ir nepasirodyt, kad INTJ juos stengiasi išklausyt, nes, jei kiti žmones kalba be jokiu argumentu, o „jausmu kalba“, tai INTJ ju ir nesiklauso, o gal net ir negali girdet. Kita priežastis, kodel kiti gali manyt, kad INTJ ju nesiklauso, yra ta, kad INTJ net išklauses kitu žmoniu nuomones vistiek tiketina, jog pareikš savo vienintele-teisingiausia ir nenugincyjama nuomone... Taigi, is esmes INTJ linke išklausyt kitu, bet ne atsižvelgt i kitu kalbas, deja daugelis žmogenu šiu skirtingu dalyku neskiria, todel sako, jog INTJ nesugeba nieko išklausyt...



INTJ silpnybes:

•    Prastas jausmuu suvokimas – INTJ kartais gali buti nejautrus

•    Tiketina reakcija i konfliktaa – logika ir racionalumas, vietoje partnerio trokštamos emocines paramos

•    Prasti jausmuu ir švelnumo reiškimo igudžiai

•    Tendencija tiketi, jog jie visada yra teisus

•    Nenoras ar negalejimas prisiimti kaltee

•    Nuolatinis noras viskaa tobulinti, galintis apsunkinti santykius

•    Polinkis buti uždariems tam tikruu asmenines erdves sferuu atžvilgiu


Taip, iš esmes INTJ nepasižymi jautrumu sau ir kitiems, bet tai nereiškia, kad INTJ nieko nejaucia visada. Dabar ka parašysiu gal dar daug kam yra nežinoma... INTJ stengiasi visada savo jausmus-elgesi kontroliuot, taciau toli gražu ne visada taip išeina padaryt. Suprantama, prie aplinkiniu INTJ niekada neišsiduos, kad kartais (akcentuoju, kad tik tada, kai buna sukaupta per daug energijos) pas ji/ja jausmai ima viršu, o ne logika... Tada iš esmes INTJ yra sunku kontroliuot save, o logika mažai gelbsti, todel INTJ bijo tokiu dienu, nes INTJ nesugebejimas kontroliuot saves ir nesugebejimas elgtis logiškai yra labai baisu...

Del kitu INTJ silpnybiu punktu galiu vienareikšmiškai pasakyt - taip...

***** :bsensoric: ***** :bsensoric: *****  :bsensoric: *****



P.S. ALRIII, lietuvišku simboliu nebuvimas LABAI apsunkina skaitymaa, o tuo paciu ir suvokimaa. Rašome ne sau, o KITIEMS.  Todel ateityje darykime viskaa, kad kitiems butu kuo mažiau vargo - jei norime pritraukti i diskusija.

Užtrukau daugiau nei valandaa...  Bet tikiu, kad pirmas MBTI vertimas bus idomus ir kitiems. Dabar - DISKUTUOKIM BE PYKCIO :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Kov 2008, 23:34 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Spa 2007, 11:17
Pranešimai: 191
Amen.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Kov 2008, 01:36 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
ALRIII raš?:
Ten ne mano vertimas, taciau viskas, kas yra po citatu(=komentarai), yra tik mano parasyta ir kitur tokios informacijos nerasit.


Bet ten gal daugiau minciu srautas užrašytas, mastymo procesas, skaitant taa teksta. Pasigedau aiškesnes koncentracijos.



O pats tekstas - iš kur?  Kas autorius? Kokia šakai atsovauja?

Man pasirod? pernelyg "aprašomasis", neišryškinta sistema  - modelis.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Kov 2008, 10:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Spa 2007, 11:17
Pranešimai: 191
Man angliski tekstai bent jau man dvelkia tokiu amerikonizmu. Rusiski yra kazkas zemiskesnio, realesnio.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 68 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 93 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007