Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 17:06

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 37 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Kov 2008, 15:02 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Spa 2007, 11:17
Pranešimai: 191
Pasirodo, viskas yra atvirksciai. Ar mes zinome, jog dazniausiai cia kalbames budami subtipais?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Kov 2008, 16:52 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Spa 2007, 11:17
Pranešimai: 191
Nepyk ant manes, zinau, buna jog paredaguoju, nieko nelieka. Issiaiskinau, jog esu Robas kaip subtipas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Kov 2008, 17:14 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Spa 2007, 11:17
Pranešimai: 191
http://64.233.179.104/translate_c?hl=en&langpair=ru%7Cen&u=http://forum.psychotype.ru/topic868.html



Masininis vertimas i anglu, isiskaityk gerai, ka sako sitas vyrukas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Kov 2008, 17:40 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Perskaiciau ne mašinini vertima, o originalu teksta rusu kalba. 

Radot ka skaityti - cia gi fiziognomistu (tipuojanciu pagal išvaizda) forumas....  Jo vadovas - Timofejus Duchovskis (Tipologas). Jei susipažintumet su jo destoma teorija - pamatytumet kokios nesamones.

Socionikai jo mokymo nepripažista ir nelaiko socionika.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Kov 2008, 17:42 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Spa 2007, 11:17
Pranešimai: 191
Bet as atradau kazka, del tipo ir subtipo


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Kov 2008, 17:42 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Liepa raš?:
cia gi fiziognomistu (tipuojanciu pagal išvaizda) forumas....  Jo vadovas - Timofejus Duchovskis (Tipologas). Jei susipažintumet su jo destoma teorija - pamatytumet kokios nesamones.
Manau, kad jie perskaitys ir šita. Juk robai tokie smalsus:tongue:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Kov 2008, 17:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Spa 2007, 11:17
Pranešimai: 191
Jauciu tipa ir subtipa dabar.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Kov 2008, 18:21 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Aš teorija suvokiu kaip visuma.  Sklandžia, vientisa visuma. Kur vienas teiginys logiškai išplaukia iš kito, paaiškina kita (nesuplakami viens kitam prieštaraujantys teiginiai).

Jei tai yra nuotrupos, nekritiškai surankioti gabaliukai iš šen bei ten - tai tiktai kratinys (grubiau tariant - jovalas).



Tipas (socionikoje) - tai informacinio metabolizmo tipas.

Antropologijoje tipai apibrežiami kitaip ir skirstomi kitaip.



O kas yra subtipas? (Vikipedija: Sub- is a prefix derived from Latin, meaning "under", "below", or "less than" - Sub- yra priešdelis kiles iš lotynu kalbos, reiškiantis "po", "žemiau", arba "mažiau (smulkiau) negu").



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Kov 2008, 19:05 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Spa 2007, 11:17
Pranešimai: 191
Liepa, tuomet paaiskink, tipologas rase — "... reikia, jog sutaptu dar ir tas, tuomet viskas susidelioja i savo vietas". Na tai cia temperamentas tuomet? Nes supratau, teorinio dualo nepakanka, tai kas dar turi atitikt abiejuose zmonyse.?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Kov 2008, 20:22 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
betkoks, aš nesupratau - KA BUTENT - Tu išskaitei iš Tipologo rašliavos... Jis nesilaiko jokios terminologijos - laisvai naudojasi visokiausiu šaltiniu kratiniu. Jei reiks - net ir Biblija pacituos...

Jis juodu ant balto rašo:

Potipis - tai kuno tipas.

Psichotipas - tai psichikos tipas.

Jie egzistuoja vienu metu.


Ar gali tai aklai be kritikos priimti? Na pats logiškai pagalvok - ka visa tai reiškia....  Ir iš viso to, ar tikrai supranti, kas yra potipis?!





Na, nepatingejau - žinau, kad sunku iveikti rusu kalba - išverciau (kad lengviau butu suprasti, jog tai  NESAMONES):

Jeigu bandysime padalinti žmogu i sudedamasias dalis pagal ju funkcine paskirti, tai galima išskirti tokias dalis: Dvasia («Aš», asmenybe), Intelektas ir Kunas.



Dvasia (siela, asmenybe, Aš) - tai pats žmogus. Tai tas, kas suvokia supancia tikrove, sugeba kurti ir nagrineti idejas, sugeba buti priežastimi ir kurti pasekmes (rezultatus). Tai kažkas, neturintis mases, energijos, laiko ir buvimo vietos erdveje. Vadinasi, Dvasia nera daiktas. Tai daiktu kurejas. Paprastumo delei šia žmogaus dali vadinsime asmenybe arba «Aš»





Intelektas (protas) - tai žmogaus minciu, nuomoniu, sprendimu rinkinys, per visa jo egzistavimo perioda, o taip pat mechanizmai, kurie naudojami mastymo procesuose. Intelektas tai komunikacijos ir kontroles sistema tarp Aš ir jo aplinkos, tame tarpe ir kuno. Svarbu suprasti, kad intelektas - tai ne smegenys.



Kunas – tai žmogaus organizmas (tame tarpe smegenys). Tas, ka nagrineja biologija.



Dabar smulkiau apie kuna. Kunas turi mechanizma arba esme, kuri atlieka automatinius kuno judesius. Kunas lotyniškai «soma». Pavadinsime ji somatiniu protu. Somatinio proto tikslas - kuno išgyvenimas. Jeigu žmogus randasi visiškai blogoje bukleje, tai šita esme gali veikti su visai kitokiais tikslais, negu žmogaus asmenybes tikslai. Iprastai somatinis protas randasi skrandžio srityje.



Somatinis protas taip pat, kaip ir žmogaus intelektas, sudarytas iš pojuciu ir ju valdymo mechanizmo vaizdu-irašu. Jis neturi realios asmenybes, tai ne  žmogaus «Aš». Tai gyvuno - šuns, kates, karves - «protas». Jame yra irašu-vaizdu lydinys iš visos šio kuno genetines linijos - pradedant nuo pirmines lasteles, per visus evoliucijos sluoksnius - tame tarpe ir pojuciu, patirtu iš praeities kunu, irašai. Somatinis protas vaizdu ir materijos pagalba formuoja kuna, kuris atsiranda dabarties laiku iš praeities butybiu pradejimo (neštumo prasidejimo, apvaisinimo) keliu.



Jis neturi jokio mastymo, o sudarytas tiktai iš veiksmu. Impulsai, asmenybes pasiusti kunui, pereidami per ivairius intelekto mechanizmus, pasiekia pasamones lygmeni ir lasteliu lygmeni. Šiame paskutiniame lygmenyje ir veikia somatinis protas, tiesiogiai vykdydamas iš intelekto gaunamas komandas.



Tokiu budu: materialus žmogaus kunas turi savo tiesiogini somatini prota, kuris ji valdo ir užtikrina automatiška visu gyvybiniu funkciju tekme - širdies plakima, hormonu išsiskyrima ir kt. Tai tas automatas, kuris valdo kuna.



Mes žinome, kad žmogaus asmenybe kartu su intelektu, sudaro psichotipa, kuri nagrineja socionika. Tai yra psichotipas, tai bet kuriuo atveju ne kuno tipas. Psichotipas pasireiškia kune išoriniu požymiu pavidalu, pagal kuriuos ji galima atpažinti. Taciau tai nereiškia, kad tipas – tai kuno savybe. Jis paprasciausiai atsispindi kune.



Somatinis protas – tai taip pat intelektas, sudarytas iš principo taip pat, kaip ir «pagrindinis» žmogaus intelektas, tiktai primityvesnis. Ir todel somatinis protas taip pat turi tipa, lygiai toki pat, kaip žmogaus psichika visumoje. Bet šitas tipas ne taip stipriai išvystytas, kaip pagrindinis psichotipas, jis tarsi «tipelis», todel pavadintas potipiu.



Kaip aš jau sakiau, šis tipelis turi paprastesne sandara, negu pagrindinis, ir skirstosi iš viso i 4 tipus. Šie tipai atrasti seniai ir ivairiu tyrinetoju buvo pavadinti skirtingais pavadinimais – temperamentais, somatotipais, aukštesniosios nervines veiklos tipais ir t.t. Socionikoje jie vadinami potipiais.



Potipis - tai kuno tipas.

Psichotipas - tai psichikos tipas.

Jie egzistuoja vienu metu.



Paprasciausi šiu tipu aprašymai - tai temperamentai: melancholikas, sangvinikas, cholerikas ir flegmatikas, jie analogiški labai-labai supaprastintam skirstymui i tipus socionikoje, juos galima apytikriai palyginti kaip:

melancholikas - intuityvus logikas

sangvinikas - sensorinis etikas

cholerikas - intuityvus etikas

flegmatikas - sensorinis logikas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Kov 2008, 20:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Spa 2007, 11:17
Pranešimai: 191
Liepa raš?:
betkoks,

Potipis - tai kuno tipas.

Psichotipas - tai psichikos tipas.

Jie egzistuoja vienu metu.



Aciu, kad pavertei.

Va situos du kai panagrinejau, tai supratau, jog giliai many yra Hamletas, nors visumoje Robespjeras.



Tipologas ir rase pirmoje zinuteje subtipas yra kaip socialine kauke (siuo atveju mano, ir as jos net nejauciu, nes itin lengva).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Kov 2008, 21:23 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
betkoks, gerai - tarkim "socialine kauke".  Bet kas ji yra?  Ar ji keiciasi, kiek tokiu kaukiu turi žmogus, nuo ko priklauso kaukes užsidejimas/arba neužsidejimas?



Ar tai negalima paaiškinti paprasciau? Modelio A veikimu, pavyzdžiui?

Ar iš tiesu (tikroveje) ta kauke egzistuoja - ar tik paciam zmogui ir kitiems atrodo, kad keiciasi tipas (atsiranda potipis)?



P.S. Idomu butu sužinoti, koks gi mano potipis? :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Kov 2008, 22:09 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Spa 2007, 11:17
Pranešimai: 191
Mano hipoteze — Kiekvienas tipas (mes), turime pusiau papildinius tipus (kiti zmones). Ar tik mes nebuvome vaikysteje sio tipo, kurie dabar yra musu pusiau papildiniai?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Kov 2008, 22:41 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
betkoks raš?:
Mano hipoteze — Kiekvienas tipas (mes), turime pusiau papildinius tipus (kiti zmones). Ar tik mes nebuvome vaikysteje sio tipo, kurie dabar yra musu pusiau papildiniai?


Pirma, savo aplinkoje pusiau papildiniu (man tai butu Gabenai) nesu užfiksavusi...

Antra, ar norite pasakyti, kad vaikysteje žmogus turi viena tipa, jaunysteje - kita, brandžiame amžiuje - trecia,

o senatveje - ?



P.S. Mane traukia (arba aš traukiu) moteris duales.  Su vyriškaja gimine - labiausiai sekasi bendrauti su klubieciais.  Manau, kad tai, kokius tipus sutinki, su kuo daugiausia bendrauji - nemaza dalimi priklauso ir nuo, kokia veikla užsiimi (tam tikroje sferoje "sukiojasi" tam tikri tipai).





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Kov 2008, 23:05 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Spa 2007, 11:17
Pranešimai: 191
Net ir to pacio tipo zmones gali gerokai skirtis. Ties tuo ir sustokime.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 37 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 106 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007