Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 21:28

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 126 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Lap 2007, 22:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Lie 2007, 23:05
Pranešimai: 186
Liepa: mano pasisakymas nebutinai turejo reiksti, kad reikia ieskoti simetrijos.



atvirksciai, manau, kad nebutina, o galbut jos ir nera (tiesa sakant, zmogaus prigimtis pernelyg sudetinga, kad duotusi lengvai sudelioti i lentyneles).



kita vertus, reikia pripazinti, kad galbut tam tikros simetrines bendrosios tendencijos yra - pvz., etikai ekstravertai yra labiausiai emocionalus, o logikai intravertai - mažiausiai. arba kad ir ta pati dualu kaip visiskai priesingu tipu prielaida.



bet kuo smulkiau noretume tokias simetrines tendencijas apciuopti, tuo daugiau sansu, kad susidurtume su reiskiniu "teorija gal ir grazi, bet praktikoje sunkiai patvirtinama".



suskirstymas i sesiolika tipu pernelyg smulkus, kad taip butu galima vienareiksmiskai sudelioti niuansus, kas po ko tiksliai eina. grieztai moksliskai snekant, reiketu irodyti kiekvienos isskirtos grandies tarp abieju vienas kita sekanciu elementu (siuo atveju, tipu) patikimuma. ir itariu, kad cia atrastume gausybe priestaravimu. pvz., kodel hamletai tikrai maziau emocionalesni uz hugus, ir ar taip visada ir visais atvejais, ir t.t.



kita vertus, sioje diskusijoje yra terminu maisatis. minimos tokios savokos kaip emocionalumas, jumoras, "mimiskumas", "grimasiskumas" nera identiskos, ir ju prasme daugeriopa. ir nebutinai vieno is siu parametru tendencijos turi reiksti tapacius rezultatus kitu parametru atzvilgiu.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2007, 10:52 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Grižtant prie jumoro temos, tai šeštadieni Valinskas tiesioginiame eteryje vesdamas "Kelio i žvaigždes" koncerta pajuokavo taip.

Viena iš dainininkiu [Egle] pasake, kad saleje yra jos vaikinas. Toliau pateiksiu kaip dialoga.

V: Gal tu nori jam kažka pasakyti?

E: Jis - mano gyvenimo meile.

V: Jaunysteje mes visi kalbame nesamones.

E: Bet aš myliu ta žmogu.

V: Tu galetum pasakyti kaip nors kitaip, tik nesakyk "aš myliu tave, katine", nes taip yra pasakiusi Riaubiškyte. Tu galetum pasakyti "aš myliu tave, barsuk" arba "aš myliu tave, usurinis šuniuk*".

_____________

* - nedidelis gyvunas, paplites Lietuvoje tarybiniais metais, gyvena miškuose, minta atliekom ir pan. Kitaip - mangutas arba jenotas.





Nesubtilumo viršune. Taip gali elgtis tik loginis, visiškai prarades realumo pojuti etikoje.

Valinskas - :blogic::wintuition:. Džekai juodojo jumoro srityje nepralenkiami. Dar žr. Ramanauskas-Greitai, Šapranauskas ir pan.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2007, 13:29 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
(dublis)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2007, 13:31 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Globas raš?:
Nesubtilumo viršune. Taip gali elgtis tik loginis, visiškai prarades realumo pojuti etikoje.

Valinskas - :blogic::wintuition:. Džekai juodojo jumoro srityje nepralenkiami. Dar žr. Ramanauskas-Greitai, Šapranauskas ir pan.


Džekiškas jumoras išties "juodas" - jiems gi nuolat reikia ekstrymo pojuciuose.

Taciau toli grazu taip nesielgia apskritai "loginiai".

Beje, Džekas irgi taip nejuokauja "be reikalo". Kiek žinau, ji gali "biesinti" pernelyg didelis "saldumas" ar "teatrališkumas" jausmuose (nes dera buti santuresniems) - tada gali tiesiog prikišamai parodyti, kad visa tai yra juokinga - paprastai hiperbolizuoja, kad jau visiems (net ir "tanke sedintiems") butu suprantama...



Tai gal ta Egle paprastos, nežymios, nepastebimos uožuominos del santurumo nepastebejo? Va tuomet ir "gavo", kad mažai nepasirodytu... (Džekai paprastai "aukleja" ne žodžiais, o analogiškomis situacijomis)

Ar jokiu nežymiu užuominu nebuvo prieš taa dialogaa? (nežiuriu tu laidu)



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2007, 13:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
Globas:

As  gincytis nesiruosiu, bet, kaip sakoma, negalejau likti stebetoju.



Algis greitai, galvojau Napoleonas.  Negi nera etikos. Daug etikos mano galva.



Sapras, gal ne tiek tos etikos. Tie jo personazai savotiski, chroniukai tokie: "Apzvalgininkas". Bet irgi, galvojau Napoleonas. Man atrode ju duetas su Sakalausku yra dualu pora...





Del tavo teiginio apie juoda jumora, tai pasakysiu. Mano klasiokas vienas, Napoleonu napoleonas. Sprendziant is jo elgesio mokykloje, taip pat tolimesnes karjeros ir t.t. Juoda jumora jam sumest viens du ir yra.  Ir klauso kokie 6 suzaveti/perkreiptais veidais (na ziurint ar jiems patiko ar ne).  Visai ne etiskai kai kuriu etiku atzvilgiu elgdavosi. Pacituociau, bet perdaug posli bajeriai kad rasyti rastu...







Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2007, 14:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Liepa raš?:

Beje, Džekas irgi taip nejuokauja "be reikalo".



Jei trumpai, tai ta Egle buvo, kaip sakoma, pasikelusi, tai, formaliai žiurint, lyg ir kalta buvo.

Taciau šituo pavyzdžiu norejau parodyti, kaip nesubtiliai gali juokauti loginis viešose vietose.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2007, 14:04 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Vaidai,: man atrodo, kad tu labai dažnai ižiuri napoleona. Iš tikruju taip nera.

O apie dualines poras daug kalbama socionikos teorijoje, bet praktikoje, deja, ju kur kas mažiau.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2007, 14:35 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Globai, bet sutik, kad tas "nesubtilumas" dažnai buna tikslinis, o ne per neapsižiurejimaa...



P.S. Apie dualu paplitima... Nuostabiausia, ka esu pajutusi is dualo - tai kai augo dukterecia (sesers dukra) - Tokia "suaugus teta", o buvau nustebinta "globa", pagalba be žodžiuu, kartais netgi nesuprantant reikalo esmes, tiktai jauciant, kad "reikia pagalbos".


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2007, 14:42 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Liepa raš?:
Globai, bet sutik, kad tas "nesubtilumas" dažnai buna tikslinis, o ne per neapsižiurejimaa...



Sutinku ir pats dažnai taip darau, t. y. "varau savo linija".


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2007, 15:16 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
Globas:

Aha, vaidenasi.



Na, o as televizoriaus beveik neziuriu dabar. Bet kur Algyje greitai intuicija-logika?



Cia tai norit is jo Dzeka padaryt, manau reikia pasistengt...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2007, 15:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Vaidas101 raš?:
Bet kur Algyje greitai intuicija-logika?



Jumoras ar maivymasis nebutinai yra etika. Jo jumoras griežtai loginis, netaktiškas, ižulus, bet skvarbus ir ižvalgus - to nepasieksi be logikos ir intuicijos.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2007, 15:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
Globas:

Algio G. yra labai stipri etika, ir stipri sensorika taip pat.

Nemanau, kad cia galima logiskai ka nors isdiskutuot is to. Jei po kurio laiko pasirodys kad as klystu, tau tai pasakysiu. :smile:





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2007, 15:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Vaidas101: Beje, akis i aki Ramanauskas visiškai ramus, paprastas ir netgi kažkiek drovus - kaip ir dera loginiui-intuityviam. Viena karta dalyvavau aukcione, kuri jis vede, tai po aukciono priejau pasikalbeti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2007, 15:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Vaidas101 raš?:
Jei po kurio laiko pasirodys kad as klystu, tau tai pasakysiu. :smile:



Jau ruoškis sakyti:happy::happy:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2007, 15:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Vaidas101 raš?:




Sapras, gal ne tiek tos etikos. Tie jo personazai savotiski, chroniukai tokie: "Apzvalgininkas". Bet irgi, galvojau Napoleonas. Man atrode ju duetas su Sakalausku yra dualu pora...







Man taip pat sita "porele" "trenkia" dualizacija, tik man regis, kad Spras Hamletas, o Sakalauskas Gorkis.







Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 126 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 108 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007