Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 16:01

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 86 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Spa 2007, 10:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Globas raš?:
Ar socionika pats studijuoji ar su kažkuo aktyviai keitiesi informacija?


Smalsu pasidare - is kur toks nepasitikejimas?  Man, pvz., Vietinio kompetencija abejoniu nekelia...

O štai iš Globo butu idomu išgirsti atsakyma i jo paties klausima :wink: (mane daugiau domina socionikos kryptis, mokykla, studijavimo šaltiniai/autoriai)



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Spa 2007, 11:19 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Liepa raš?:
Globas raš?:
Ar socionika pats studijuoji ar su kažkuo aktyviai keitiesi informacija?


Smalsu pasidare - is kur toks nepasitikejimas?  Man, pvz., Vietinio kompetencija abejoniu nekelia...

O štai iš Globo butu idomu išgirsti atsakyma i jo paties klausima :wink: (mane daugiau domina socionikos kryptis, mokykla, studijavimo šaltiniai/autoriai)



1. Manau, Liepa, kad socionikoje niekuo per daug pasitiketi nereikia, netgi savimi. Labai jau specifine sritis ta socionika. Reikia buti nuolat pasiruošus naujiems iššukiams.:wink: Žinoma, pasitiketi kažkuo nera draudžiama.

2. Apie savo domejimosi socionika metodus rašiau ankstesnese serijose. Tai yra socionikos žiniu taikymas praktikoje: funkciju atpažinimas, tipu nustatymas ir t. t. Visu autoriu, kurie dirba šita kryptimi, yra paisoma.:smile:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Spa 2007, 11:33 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Lie 2007, 23:05
Pranešimai: 186
Globas: paprasti klausimai, paprasti ir atsakymai.



ir taip, ir taip.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Spa 2007, 13:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Liepa: Be to, svarbu ne tik tai, kas ka skaite, bet ar suprato, ka skaite, ir ar moka tai taikyti praktikoje. O mano metodika paprastute: jei nera etikos - tai loginis, nera sensorikos - intuityvus. Bet ne atvirkšciai!!! Kiti žingsniai šiek tiek sud?tingesni.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Spa 2007, 14:07 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Globas raš?:
[b]jei nera etikos - tai loginis, nera sensorikos - intuityvus. Bet ne atvirkšciai!!!


Kaip suprasti ta "ne atvirkšciai"?  Argi negalioja taisykle - jei nera intuicijos, tai sensorinis, jei nera logikos, tai etinis?



Kas del skaitymo ir apskritai informacijos kaupimo, manau, kad reikia moketi (prieš pritaikant praktikoje) - apibendrinti ir suklasifikuoti zinias. Negalima sumalti jovalo iš ivairiu skirtingu sistemu ir metodiku...



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Spa 2007, 14:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Liepa raš?:


Kaip suprasti ta "ne atvirkšciai"?  Argi negalioja taisykle - jei nera intuicijos, tai sensorinis, jei nera logikos, tai etinis?



Kas del skaitymo ir apskritai informacijos kaupimo, manau, kad reikia moketi (prieš pritaikant praktikoje) - apibendrinti ir suklasifikuoti zinias. Negalima sumalti jovalo iš ivairiu skirtingu sistemu ir metodiku...



1. Tikejausi tokio prieštaravimo:smile: Yra dvi funkcijos, kurios vizualiai išsiskiria - tai etika ir sensorika. Todel jei žmogus neišskiria i aplinka etikos (arba išskiria prastos kokybes etika), tai reiškia, kad jis yra loginis. Atvirkš?iai netinka, nes tiek etinis, tiek loginis gali kalbeti/daryti be logikos arba labai logiškai.

2. O kodel manoma, kad aš nemoku apibendrinti ar klasifikuoti žiniu? iš kur toks išankstinis nusistatymas?:wink:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Spa 2007, 14:20 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Lie 2007, 23:05
Pranešimai: 186
Globas: primityvokas tipavimas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Spa 2007, 14:27 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
vietinis raš?:
Globas: primityvokas tipavimas.


O kaip reikia?

Reikia kažkaip labai sudetingai?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Spa 2007, 14:34 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Globas raš?:
Yra dvi funkcijos, kurios vizualiai išsiskiria - tai etika ir sensorika. Todel jei žmogus neišskiria i aplinka etikos (arba išskiria prastos kokybes etika), tai reiškia, kad jis yra loginis. Atvirkšciai netinka, nes tiek etinis, tiek loginis gali kalbeti/daryti be logikos arba labai logiškai.


Cia kaip kam atrodo, kaip kas mato. Mano matymu, logikos kaip ir ylos maiše - nepaslepsi.

Mano manymu, kiekvienas tipas turi atitinkama "jautruma" tam tikram aspektui. Todel nesutinku, kad etika ir sensorika VIZUALIAI matoma visiems. Daugelis tipuotoju dirba poroje su dualu (arba net komandoje su priešingos kvadros atstovais) - taip jie objektyviau pastebi, atkreipia demesi ivairius aspektus. Vienas žmogus neišvengiamai bus šališkas.



Globas raš?:
O kodel manoma, kad aš nemoku apibendrinti ar klasifikuoti žiniu? iš kur toks išankstinis nusistatymas?:wink:
Tai nera nusistatymas. Greiciau pastebejimai. Kartais išlenda tam tikros "priemaišos", kurios nelabai isipaišo i visuma. Bet tai mano asmeninis požiuris...



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Spa 2007, 14:46 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Liepa raš?:


Todel nesutinku, kad etika ir sensorika VIZUALIAI matoma visiems. Daugelis tipuotoju dirba poroje su dualu (arba net komandoje su priešingos kvadros atstovais) - taip jie objektyviau pastebi, atkreipia demesi ivairius aspektus. Vienas žmogus neišvengiamai bus šališkas.



Globas raš?:
O kodel manoma, kad aš nemoku apibendrinti ar klasifikuoti žiniu? iš kur toks išankstinis nusistatymas?:wink:
Tai nera nusistatymas. Greiciau pastebejimai. Kartais išlenda tam tikros "priemaišos", kurios nelabai isipaišo i visuma.



1. Sutinku, kad kiekvienas tipuotojas etika ir sensorika vizualiai gali matyti skirtingai jautriai. Gal kai kurie visai ju neišryškina, nežinau. Bet aš tai išskiriu ir man yra aišku.

Taip, ne karta sakiau, kad socionikoje tipavimo rezultatas priklauso nuo tipuotojo savybiu. Tai rimta problema ir del to socionikos teorija yra nemoksline. Bet cia jau atskira tema.

2. O kokios tai priemaišos?



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Spa 2007, 18:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Lie 2007, 23:05
Pranešimai: 186
Globas raš?:
vietinis raš?:
Globas: primityvokas tipavimas.


O kaip reikia?

Reikia kažkaip labai sudetingai?




taip, sudetingiau - atsižvelgiant i daugiau faktoriu, neskubant padaryti galutiniu vertinimu, išklausant ivairias nuomones, nuolatos stebint ir galu gale turint omenyje, kad visa tai, ka galvoji, koks yra vieno ar kito žmogaus tipas, tera tik spejimas (hipoteze), kurio patikimumo šimtu procentu niekada nebus imanoma patvirtinti. tai galioja net ir paties tipuotojo tipo nusistatymo atveju.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Spa 2007, 19:37 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Globas raš?:
1. Sutinku, kad kiekvienas tipuotojas etika ir sensorika vizualiai gali matyti skirtingai jautriai. Gal kai kurie visai ju neišryškina, nežinau. Bet aš tai išskiriu ir man yra aišku.

2. O kokios tai priemaišos?


Va, butent todel man ir atrodo, kad painioji KUNO KONSTITUCIJOS tipus ir INFORMACINIO METABOLIZMO tipus.  Tiksliau - vienos tiplogijos metodikaa taikai visiškai kitos (kitokios)  tipologijos  tipams nustatyti.  Tai nesuderinami dalykai...



Globas raš?:
Taip, ne karta sakiau, kad socionikoje tipavimo rezultatas priklauso nuo tipuotojo savybiu. Tai rimta problema ir del to socionikos teorija yra nemoksline. Bet cia jau atskira tema.


Socionikoje tipo nusatymo "prietaisas" - yra pats tipuotojas (jo tipas).

V.Gulenko, V.Novikova raše apie funkciju matiškumaa, t.y. kokiaa informacijos apimti gali aprepti aspektas budaamas tam tikroje vietoje (užimdamas tam tikraa funkcijaa).  Manau, kad "pastabumas", matymo "ryškumas" priklauso ir nuo to.  Ir butent todel "prietaisas", sudarytas iš komandos, laikomas tikslesniu.



P.S. Tik idomu, KODEL Tau ryškiausiai matosi butent etika ir sensorika?  Ir netgi apie kitu aspektu buvima EGO bloke sprendi išvesdamas juos iš etikos bei sensorikos pa/nepa-stebejimu... :wink:

(šitas "niuansas" mane irgi skatina ieškoti galimo neatitikimo tarp aspekto demonstravimo ir tikro radimosi tam tikroje vietoje/funkcijoje).

Aš nieko šituo neteigiu ir neneigiu. Tiktai išsakau savo abejones. Kai viskas gražiai "sustos i savo vietas" ir nebeatkreips demesio va tokie nesiderinimai, neatitikimai, "balti siulai" - tada galesiu priimti Tavo išvadas, mintis - be tikrinimo. O dabar jos man savaime kelia "vidini budruma" - t.y. tarsi "paviršius glotnus, bet kažkas cia ne taip - žiurek giliau..."


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Spa 2007, 10:23 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
vietinis raš?:


taip, sudetingiau - atsižvelgiant i daugiau faktoriu, neskubant padaryti galutiniu vertinimu, išklausant ivairias nuomones, nuolatos stebint ir galu gale turint omenyje, kad visa tai, ka galvoji, koks yra vieno ar kito žmogaus tipas, tera tik spejimas (hipoteze), kurio patikimumo šimtu procentu niekada nebus imanoma patvirtinti. tai galioja net ir paties tipuotojo tipo nusistatymo atveju.



Jeigu tipuotojas mano, kad jam neaišku, niekas jo nevercia skubeti nustatyti tipa. Bet jei jis mano, kad jam aišku, tai sprendima priimti reiketu. Kitaip tipavimas nebetures prasmes.

Nors tipavimo patikimumas nera 100%-inis, tai nereiškia, kad neimanoma teisingai nustatyti tipu.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Spa 2007, 10:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Liepa raš?:

Va, butent todel man ir atrodo, kad painioji KUNO KONSTITUCIJOS tipus ir INFORMACINIO METABOLIZMO tipus.  Tiksliau - vienos tiplogijos metodikaa taikai visiškai kitos (kitokios)  tipologijos  tipams nustatyti.  Tai nesuderinami dalykai...



Socionikoje tipo nusatymo "prietaisas" - yra pats tipuotojas (jo tipas).

V.Gulenko, V.Novikova raše apie funkciju matiškumaa, t.y. kokiaa informacijos apimti gali aprepti aspektas budaamas tam tikroje vietoje (užimdamas tam tikraa funkcijaa).  Manau, kad "pastabumas", matymo "ryškumas" priklauso ir nuo to.  Ir butent todel "prietaisas", sudarytas iš komandos, laikomas tikslesniu.



Tik idomu, KODEL Tau ryškiausiai matosi butent etika ir sensorika?  Ir netgi apie kitu aspektu buvima EGO bloke sprendi išvesdamas juos iš etikos bei sensorikos pa/nepa-stebejimu... :wink:

(šitas "niuansas" mane irgi skatina ieškoti galimo neatitikimo tarp aspekto demonstravimo ir tikro radimosi tam tikroje vietoje/funkcijoje).



1. Ne painioju, o apjungiu. Panaudoju tai, kas geriausia:smile:

2. Ta aš jau supratau. Toks "prietaisas" neveiks patikimai - bent jau teoriškai neimanoma irodyti jo patikimumo. Taip pat lemia tipuotojo ASMENINIAI TIPAVIMO SUGEBEJIMAI, kuriuos kažkaip formaliai apibrežti butu labai sudetinga. Komandinis "prietaisas" gali veikti ir geriau, ir blogiau - jei tai butu rako, lebedžio ir šciukos variantas. Žodžiu, nieko aiškaus nera.

3. Kodel man matosi etika ir sensorika - nežinau, tiesiog matau ir tiek. Del aspekto demonstravimo ir jo tikro buvimo tam tikroje vietoje - nera taip paprasta, reikia atskirti pvz, ar tai tikra etika, ar tik koks nors lekštas ha-ha-ha. Taip pat vizualiai galima nustatyti rac/irrac ir ekstr/intr.

Tik išryškinus visus šitus niuansus galima nustatyti tipa. Aš nedirbu kaip robotas ar formalistas, aš žiuriu lanksciai ir kurybiškai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Spa 2007, 22:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 07 Bal 2005, 21:30
Pranešimai: 236
Miestas: Vilnius
Globas raše:





Neatsakei, kiek laiko domiesi socionika.

[/quote]



Leisk paklaust, domejimosi socionika laikas (metai), lemia zmogaus zinias socionikoje?

Ir kiek laiko pats pazystamas su socionika, vaizdas is salies, kad senai bet labai pavirsutiniskai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 86 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 117 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007