Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 01:48

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 199 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Lap 2006, 23:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Geg 2006, 14:41
Pranešimai: 422
Miestas: Kaunasosas
jes suprantu, Liepa. as nesakiau kad tai jog kyla mintis jog cia kazkas susijusio su socionika, tai bus butinai rimta.



blyn as nesakau - stai as manau VI yra tiesa ir kodel jus netikit?! as pats klausiu kaip cia yra kad ji laikoma teisinga kitur. Vartotojas 2ai salciau biskeli.



ir prasyciau linkus i straipsnius, pasiskaitymui apie VI kritika, butu neblogai.



as tai nelabai cia tikiu nei ta socionika nei dar kazkuo, tiesiog idomesnio uzsiemimo nerandu kaip skaitinejimas situ socioniniu reikalu. ir as labiau tikiu vizualinio tipavimo galimybe nei tarptipiniu santykiu, ir siaip man sunkiai sekas gaudytis toj socionikoj,,,,,,


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Lap 2006, 00:03 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nary: k? reiškia "VI"?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Lap 2006, 00:26 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Narys raš?:
ir as labiau tikiu vizualinio tipavimo galimybe nei tarptipiniu santykiu, ir siaip man sunkiai sekas gaudytis toj socionikoj
Vien iš šio tavo sakinio galima suprasti, kad sekasi tikrai sunkiai...

ir prasyciau linkus i straipsnius, pasiskaitymui apie VI kritika, butu neblogai.
Žr. archyvus, kad ir šios temos tre?iame puslapyje Liepos pasi?lytas straipsnis.



Liepa: VI - visual identification - vizualin? identifikacija.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Lap 2006, 01:15 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Vartotojas 2 raš?:
Paskaityk rimtesni? autori? darbus - rasi, kad ? vizualin? tipavim? rimtesni socionikai (bet toli gražu ne visi, o kai kurie ir atvirkš?iai) ži?ri gana kritiškai.




po teisybei, nemažai "rimtesni?" autori? (pvz., Augustinavi?i?t?, tas pats Gulenko ir kt.) bent iš dalies pripaž?sta (pripažino) tam tikr? vizualinio tipavimo racij?.



ties? sakant, tuo man ir patinka šis forumas :smile:, nes jis savaip originalus bendrame "socionikos" kontekste, ir išlaiko savo "brand?" :smile: kitaip tariant, nepataikauja visuomen?s madoms d?l mad?.



iš kitos pus?s, Vartotojas 2ai, gerai pasakei: koreliacija - tai dar ne priežastinis ryšys. vat kai jis bus tiesiogiai pagr?stas, tada išties ir bus galima kalb?ti apie mokslin? (o ne vien empiriniais steb?jimais paremt?) vizualinio tipavimo pagrindim?. o kol kas jo n?ra, ir vargiai ar bus. (nors - veidas, jo mimikos ir žvilgsnis - tikiu - tikrai kartais gali "atverti" žmogaus tip?, bet ?ia v?l viskas steb?jimais ir j? patirtimi paremta).



nu tai tiek :smile:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Lap 2006, 02:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
liutauras raš?:
po teisybei, nemažai "rimtesni?" autori? (pvz., Augustinavi?i?t?, tas pats Gulenko ir kt.) bent iš dalies pripaž?sta (pripažino) tam tikr? vizualinio tipavimo racij?.
Augustinavi?i?t? apie tai raš? gana nedaug ir pagrinde r?m?si E.Kretschmeriu (tais laikais daugiau ir nebebuvo kuo remtis). Ta?iau ties šia vieta stop. Mes kalbame apie panašias, ta?iau dvi skirtingas kryptis - fiziologin? (fiziognomika ir Nadios dantys) ir lingvistin? (gestikuliacija, mimika, sakini? konstrukcija, balso tembras, tonas, etc).

Antrasis variantas yra pilnai realus, nes visi šie veiksniai - tai vienokia ar kitokia informacijos išraiška, kuri? sukelia m?s? mintys (t.y. procesai psichikoje, tiek s?moningi, tiek pas?moningi). Nors, mano manymu, jie yra labai s?lyginiai, mažai d?sningi, d?l to netiksl?s ir nestabil?s, ta?iau šiuo atveju diskutuoti galima. Ta?iau vis? ši? tem?, many?iau, kalbame b?tent apie pirm?j? vari?nt?. Ir kaip jau N kart? išsakyta - fiziologiniai ypatumai nei atitinka realyb?s t.y. praktini? steb?jim?, nei turi mokslin? pagrindim? (atvirkš?iai - nesutinka su akademin?s psichologijos pozicija), nei gal? gale turi viening? teorij?/metodik? (regis kiek "autori?" - tiek metodik?).

Neuro-lingvistinis programavimas (NLP), be to, kad daug šio dalyko tezi? paremta ant pasen? neurologini? pagrind?, taip pat atsižvelg? ? fiziologinius/fiziognominius k?no ypatumus - ir už tai Vakaruose NLP kritikuojamas ir obliuojamas skersai-išilgai. Bet kadangi visa tai atsirado Vakaruose, tai pagr?sti teiginiai atitinkamai ir ?vertinami, nepagr?sti - atmetami. Tuo tarpu toki? kaip socionik?, kadangi ji, deja, atsirado ne Vakaruose, šios pseudomokslin?s asociacijos iš esm?s paguld? ? grab?, o komercija baigia užkasti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Lap 2006, 14:20 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Geg 2006, 14:41
Pranešimai: 422
Miestas: Kaunasosas
Vartotojas 2: negaidink manes taip kvailai... as nesistengiu ikirsti socionikos kazkaip ten tais, as skaitau ir jei as ka suprantu tai suprantu jei ne tai man dzyn. tipai man atrodo itikinamai, man atrodo jog tokie dalykai gali egzistuot, kad kiekvienas tipas gali atrodyt kazkaip savaip man irgi atrodo dar padoru


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Lap 2006, 16:53 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Aš pasikartosiu, bet ?ia situacija anologiška lytims. Net tada, kai mes nematom joki? lytini? požymi?, tada, kai apranga ir šukuosena yra neutrali, mes dažniausiai vis dar galime pasakyti, vyr? mes matom ar moter?. Egzistuoja tam tikri bruožai, kuriuos mes intuityviai suvokiam - mes turim du vidinius rinktinius paveikslus ir priskiriam žmog? prie vieno ar kito. Mums ner?pi klausimas, kod?l vyras turi tokius ar kitus bruožus ir koks ?ia priežastinis ryšys. Taip yra ir viskas. Taip, tiesiog empirika.

Tas pats yra su tipais. Mes empiriškai pamatom ir žinom, kad toks tipas atrodo taip, kitas - taip. M?s? vaizduot?je laikui b?gant susidaro 16 vaizdinuk?.

Jei dabar mes nor?tume išmokinti marsiet? atskirti vyro veid? nuo moters (tarkime beplauk?), mes tur?tume visk? klasifikuoti ir sistematingai jam pateikti. T? pati padar? fiziognomikai su tipais.

?ia n?ra klausimo - mokliška tai ar ne. Socionika taps mokslu kai tur?s statistiškai patikim? tipavimo metodik?, nei anks?iau, nei v?liau. Ir fiziognomika ?ia nieko d?ta. Kai bus patikima metodika (verbalin?), bus v?lgi statistiškai patikrinta, kiek ši metodika koreliuoja su vizualine. Ir viskas.

Priežastini? ryši? radimas - jau noro, smalsumo ir entuziazmo klausimas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Lap 2006, 17:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia, gal gal?tum pakomentuoti, kokios lyties padar? mes matome ?ia:











Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Lap 2006, 17:19 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Geg 2006, 14:41
Pranešimai: 422
Miestas: Kaunasosas
http://www.the16types.info seimininkas mcnew naudojasi VI ir pats mane yra tipaves


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Lap 2006, 17:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nary, tai labai puiku, kad tau tai patiko, tik k? tai turi bendro su m?s? forumu?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Lap 2006, 17:28 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Nadia: taigi d?l ko ir gin?ijam?s nt?j? kart?. Kaip kad vyrai tarpusavyje gali atrodyti labai skirtingai, taip ir to paties tipo žmon?s. Balzakai gali b?ti panaš?s ? robus, robai ? donus, heksliai ? napoleonus, diumos ? gabenus, dostojevsk?s ? jesenines, jesenin?s ? diumas ir heksles...

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Lap 2006, 17:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Geg 2006, 14:41
Pranešimai: 422
Miestas: Kaunasosas
Kas man patiko, mcnew? Vartotojas 2 kalbejo apie ta foruma, tai as tiesiog pasakiau ka pasakiau, nu gal tai ir nesvarbu, bet krc tai ka rasau man atrodo svarbu kad butu parasyta. dabar nzn apie ka tu kalbejai nzn ka atsakyti......


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Lap 2006, 17:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Narys raš?:
http://www.the16types.info seimininkas mcnew naudojasi VI ir pats mane yra tipaves




Klausiu, tai kas iš to, kad jis naudojasi mcnew ir yra tave tipav?s? K? tai turi bendro su socionika? Aš kažkada jaunyst?je, b?dama gal koki? 16 met?, b?riausi pas vien? bobut? Vievyje. Kop?st? lauke. Oi, irgi labai ?domi? dalyk? ji ten man pripasakojo, man tada labai patiko. Pamenu, sak?, kad aš gili? dama, berods, nes plaukai - tams?s. Na, irgi tam tikras tipavimas. Ir net pagal išvaizd? :wink: Gal visai b?t? ? tem? ir tok? tipavim? ?ia papl?tot, kaip manai? :wink:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Lap 2006, 17:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Geg 2006, 14:41
Pranešimai: 422
Miestas: Kaunasosas
Cassandra: Vartotojas 2 kalbejo apie sita foruma, kad ten lankosi ivairiu pakraipu zmones, tai as taip kaip jis uzmeciau apie ta foruma, jog jo seimininkas naudojasi VI


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Lap 2006, 17:56 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Narys raš?:
Cassandra: Vartotojas 2 kalbejo apie sita foruma, kad ten lankosi ivairiu pakraipu zmones, tai as taip kaip jis uzmeciau apie ta foruma, jog jo seimininkas naudojasi VI




Nary, o kaip tu supranti t? tipavim? pagal išvaizd?? Nes mano nuomone, kalbant apie išvaizd?, gali b?ti informatyvu žmogaus manieros, laikysena, kalb?sena ir pan., bet tik jau ne veido bruožai.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 199 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 116 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007