Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 21:28

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 35 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: EKSTRA / INTRA-versija
StandartinėParašytas: 25 Spa 2006, 13:55 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Pateiksiu aspektinį požiūrį į vertiškumą: http://forum.psychotype.ru/viewtopic.php?t=1003

"Absoliutus ir Santykinis (AIS) yra tas pats, kas ekstra-intra, tik ekstra-intra išreiškia šį skirtumą tarp įvairaus vertiškumo funkcijų. O AIS išreiškia šį skirtumą tarp įvairaus pobūdžio pasaulio aspektų. Psichinių funkcijų suskirstymas į ekstra-intra yra pasaulio aspektų susiskirstymo į AIS pasekmė. Šitie du punktai yra labai svarbūs.

1. Psichinių funkcijų suskirstymas į ekstra-intra yra nusakomas pasaulio aspektu suskirstymu į Absoliučius ir Santykinius.

2. Ekstra-intra - AIS pasekmė.
Introvertas nėra pasinėręs į save. Introvertų pasinėrimas į save tik išoriškai atrodo kaip pasinėrimas. Iš tikrųjų tai išorinė išraiška jų susikaupimo stebint atžvilgį į objektą (subjektą) arba santykius tarp objektų (subjektų).

Ekstravertas stebi (arba kuria) patį objektą. Introvertas stebi (ar kuria) santykius tarp objektų. Todėl tik otrodo, kad vienas aktyvus, o kitas pasyvus. Iš tikrųjų jie abu yra aktyvūs tik skirtingai! Ekstraverto aktyvumas ryškiau matosi tik todėl, kad jis objektiškai orientuotas. Ir pasireiškia todėl manipuliavimu objektais. Tą lengviau pastebėti, negu introverto santykių pasikeitimą.

Kaip atskirti introversiją ir ekstraversiją? Aš juos nustatau pagal srovės kryptį. Ekstraversija - srovė ištekamoji, introversija - įtekamoji. Tas matosi mimikoje, ekstravertų žvilgsnis "įžūlus", reiklus, jis sudaro ištekamojo srauto, "nuo jo" įspūdį, o intraverto - "į jį", "žvilgsnis supratingas ir kažko truputį prašantis". Čia sunkumas tame, kaip atskirti tą srautą nuo kitų priemaišų, ir svarbiausia nuo požymio "logika-etika". Pirmoji suteikia žvilgsniui šaltumo (srovė gali būti kaip ištekamoji taip ir įtekamoji), antroji duoda minkštumą ir užuojautą".



Mano asmeninės mintys:

beveik neįmanoma nustatyti vertiškumą pagal aktyvumą ir komunikabilumą. Aš esu mačius Balzakus kurie yra daug aktyvesni ir energingesni negu Džekai ir t.t. Labai daug duoda ir potipis. Tarkime loginis Balzako potipis (:blogic:, ekstravertinis) ir intuityvus Džeko potipis (:wintuition:, introvertinis). Pirmasis šiuo atveju gali atrodyti aktyvesnis, ekstravertiškesnis negu antrasis.

O su etikais galima lengvai prašauti dėl komunikabilumo. Netgi introvertai etikai yra labai komunikabilūs.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Spa 2006, 14:30 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
"naglas" - lietuviškai "įžūlus".

Aš nesutikčiau dėl žvilgsnių pobūdžio priskyrimo intraversijai ir ekstraversijai. Manau, kad tai yra daugiau kvestimų ir deklatimų bruožas (klausiantis, svarstantis žvilgsnis ir deklaruojantis, teigiantis žvilgsnis)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Spa 2006, 14:34 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Ačiū. Pataisiau.

Kvestimai-deklatimai. Įdomu. Reikės atkreipti dėmesį.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Spa 2006, 14:46 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Ką reiškia AIO?  Kokių žodžių trumpinys?  Įtariu, kad neišversta iš rusų kalbos Абсолютное и Относительное. Tada reikėtų versti ir abreviatūrą - A/S  (Absoliutus/Santykinis), nes jungtukas "ir" paprastai neįeina.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Spa 2006, 15:24 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Rusų kalba galima paskaityti...  Ektraversija ir intraversija pagal K.Jungo traktuotę - http://www.edinorog.boom.ru/psimaster/ponyatijeextr.htm

Prokofjevos straipsnis - http://www.bookap.by.ru/socionica/prokofieva/gl5.shtm

Stratijevskajos straipsnis - http://www.bookap.by.ru/socionica/strat ... a/gl7.shtm


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Sau 2007, 10:57 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
migle rašė:
Solanža: tai vistik ekstraversija/intraversija turi kažką bendro su komunikabilumu?.. :strange:

migle: jei žiūrėti teoriškai, kaip ir neturi nieko bendra su komunikabilumu. Bet aš lyg ir neteigiau priešingai. Tiesiog esu pastebėjusi tokį gan universalų dalyką, kad ekstravertai gali ilgiau bendrauti, o intravertai nuvargsta (aišku, čia daug kas priklauso nuo to, apie ką bendraujama, kokie kiti tipai supa ir t.t.); intravertai gali ilgiau išbūti vieni, jeigu to reikia, kadangi ekstravertams visada reikės išorinių objektų, tai uždarius ekstravertą ilgam vieną namuose, jam gali liūdnai baigtis:), nes jam reikia žmonių. O intravertas vistiek orientuotas į savo vidinį pasaulį, jam mažiau reikia išorės stimuliacijos, tiesioginių kontaktų su objektais, manau. Tačiau mano idėja buvo tokia: jeigu intravertas daug ir dažnai kontaktuos su gausiu skaičium žmonių, jis gali vis labiau panėšėti į ekstravertą, vertinant jį iš šono. Intensyviai bendraudamas jis, galbūt, neberas laiko pabūti vienas su savo mintimis, ims šnekėti ne apie savo apmąstymus, o pasakos apie kontaktus su kitais žmonėmis, ir to pasekoje kils abejonių, kad galbūt tai ekstravertas. Pvz. jeseninas tam tikru savo gyvenimo periodu gali atrodyti panašus (visą laiką kalbu TIK apie PANAŠUMĄ) į hekslį, dostikas į hamletą (galbūt), net diuma - į napoleoną. Na o gorkis - į štirlicą. :smile:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Sau 2007, 11:24 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Solanža rašė:
intravertai gali ilgiau išbūti vieni, jeigu to reikia, kadangi ekstravertams visada reikės išorinių objektų, tai uždarius ekstravertą ilgam vieną namuose, jam gali liūdnai baigtis:), nes jam reikia žmonių. O intravertas vistiek orientuotas į savo vidinį pasaulį, jam mažiau reikia išorės stimuliacijos, tiesioginių kontaktų su objektais, manau.
Tam tikru atveju ir ekstravertas gali ilgai būti vienas. "Bendrauti su objektais" - nebūtinai reiškia su žmonėmis. Pvz. koks nors tyrinėtojas gali būti "užsidaręs" su savo teorijomis ar gyvūnėliais, knygomis, daug pats rašyti. Nors... taip, ekstravertui periodiškai būtina išlieti į išorę tai, kokios mintys susikaupė viduje, pasidalinti jomis, aptarti "objektų" santykius, savo pastebėjimus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Sau 2007, 15:07 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Rgs 2006, 16:09
Pranešimai: 401
ačių už atsakymus. tik vienas įdomus pastebėjimas:

Solanžos paaiškinimas, mano supratimu, tik pabrežė, kad ekstavertai ir komunikabilumas yra artimos sąvokos, o intravertai - vienišiai. kaip suprantu, norėta pagrįsti intra/ekstravesijos ir komunikabilumo ryšio nebuvimą?.. taigi, likau nesupratus.

tuo tarpu Liepos pasisakymas man aiškus.

klausimas: kodėl?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Sau 2007, 17:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Migle, gali būti, kad "koją kiša" aspektų spalvos...  Mes kalbėjome apie tą patį... Kvazitapačiame ir gesinimo santykyje tipai ne taip jau retai nesusišneka - prireikia "vertėjo" arba tam tikro laiko informacijos "suvirškinimui" (nes pati apie tą patį dalyką pasakytum kitokiais žodžiais, akcentuotum požiūrį truputį iš kito kampo).

:confused: spėju, kad taip...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Sau 2007, 00:19 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Zquote="migle"]ačiū už atsakymus. tik vienas įdomus pastebėjimas:

Solanžos paaiškinimas, mano supratimu, tik pabrežė, kad ekstavertai ir komunikabilumas yra artimos sąvokos, o intravertai - vienišiai. kaip suprantu, norėta pagrįsti intra/ekstravesijos ir komunikabilumo ryšio nebuvimą?.. taigi, likau nesupratus.

tuo tarpu Liepos pasisakymas man aiškus.

klausimas: kodėl?[/quote]
Nagi, mėginu dar kartą :) . Mano atsakymas būtų toks: Ryšys tarp intra/ekstraversijos ir komunikabilumo neegzistuoja. Bent jau nėra statistiškai patikimų įrodymų, kad toks egzistuotų. :smile: Visa kita - išvedžiojimai :) Nagi prisiminkim, kaip buvo. Toje temoje aš kalbėjau apie tai, kaip AŠ tipuoju. Kas man pasitarnauja kaip "kabliukai". O kiekvienas gal tipuojamo žmogaus elgesyje atkreipia dėmesį į kitus požymius. Apskritai tai man tipuojant daug labai pagelbėja nuojauta. Kartais suvokimas, koks čia tipas, topteli staiga, regis, iš niekur nieko, nesiremiant išvis jokiais požymiais ar faktais. O vėliau tą versiją tikrinu, tikrinu.

Bet oj, čia jau nukrypau nuo ekstra/intra. Nu bet gal šįkart aiškiau atsakiau... :smile:

O kodėl vienus suprantam, kitus ne, tai čia toli atsakymo ieškoti nereikia. Liepa paminėjo vieną versiją, o aš galvočiau, gali būti ir toks variantas, kad etikai apskritai ne taip aiškiai šneka - ypač, jei lyginti juos su baltaisiais logikais, jų gražia, tvarkinga kalba.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Sau 2007, 11:49 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Solanža rašė:
kad etikai apskritai ne taip aiškiai šneka - ypač, jei lyginti juos su baltaisiais logikais, jų gražia, tvarkinga kalba.
Na, jau...
Aš sakyčiau, kad juodalogikai daug aiškiau kalba. :wink:
Čia šiaip, lyrinis nukrypimas :wink:.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Sau 2007, 11:55 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Pelene: na taip, - nelygu, KAS klausytojas :wink::happy:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Ekstra/intraversija
StandartinėParašytas: 03 Kov 2009, 12:54 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Belandžiodama po įvairius forumus pastebiu ne visiškai apibrėžtą ekstraversijos ir intraversijos traktavimą...
"Užkliuvau" būtent MBTI forume, kur apibrėžime ekstraversija traktuojama kaip orientacija į objektus, į išorinį pasaulį. Tačiau ekstravertiškų tipų aprašymuose jie apibūdinami kaip komunikabilūs, mėgstą draugiją (pabrėžiama kaip priešprieša vienumai) ir neturintys problemų bendravime.
Dar svarbus akcentas, teigiama, kad ekstravertai pasisemia energijos iš bendravimo, o ją eikvoja būdami vienumoje (nes sunkiai "pakelia"), gi intravertai atvirkščiai - sukaupia energiją būdami vienumoje, o bendravime ją sunaudoja.

Manau, kad šią temą reikia papildyti... Nes gali būti painiojama ekstraversija su etika arba valios sensorika, intraversija - su logika ir intuityvumu.
Reikia aiškiau "sudėlioti taškus." Gal pabandom?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Ekstra/intraversija
StandartinėParašytas: 03 Kov 2009, 13:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
Liepa rašė:
Belandžiodama po įvairius forumus pastebiu ne visiškai apibrėžtą ekstraversijos ir intraversijos traktavimą...
"Užkliuvau" būtent MBTI forume, kur apibrėžime ekstraversija traktuojama kaip orientacija į objektus, į išorinį pasaulį. Tačiau ekstravertiškų tipų aprašymuose jie apibūdinami kaip komunikabilūs, mėgstą draugiją (pabrėžiama kaip priešprieša vienumai) ir neturintys problemų bendravime.
Dar svarbus akcentas, teigiama, kad ekstravertai pasisemia energijos iš bendravimo, o ją eikvoja būdami vienumoje (nes sunkiai "pakelia"), gi intravertai atvirkščiai - sukaupia energiją būdami vienumoje, o bendravime ją sunaudoja.

Manau, kad šią temą reikia papildyti... Nes gali būti painiojama ekstraversija su etika arba valios sensorika, intraversija - su logika ir intuityvumu.
Reikia aiškiau "sudėlioti taškus." Gal pabandom?


Iš tiesų, vienas iš pagrindinių ekstraversijos/ intraversijos požymių yra orientacija į išorę arba į vidų. Komunikabilumas negali būti ekstra/intraversijos nustatymo kriterijus, kadangi skirtingi tipai gali būti skirtingai komunikabilūs skirtingose situacijose, tarkim intravertas Diuma vakarėlyje, artimų žmonių rate, atrodys kur kas didesnis "ekstravertas" už Žukovą, kuris neformaliuose susitikimuose yra kur kas mažiau komunikabilus nei dalykiniuose.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Ekstra/intraversija
StandartinėParašytas: 16 Kov 2009, 22:48 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Vas 2009, 19:09
Pranešimai: 25
Manau ekstravertai turėtų būti labiau besidomintys kitais žmonėmis, didesnis smalsumas ir pastabumas. O intravertai daugiau linkę domėtis savo asmeninėmis simpatijomis arba kitų išsakomų teorijų teisingumu, dar kiti savo asmeniniais pojūčiais, atrodo didesni egoistai, besirūpinantys tik savimi, savo vaizdiniais, atsiminimais, planais, arba susirūpinę tuo kas jiems teikia malonumą. Bet priešingai nei tradicinė ekstraversijos samprata, intravertai gali būti labai aktyvūs reikšdami savo idėjas, vis dėl to jų antroji kūrybinė funkcija yra ekstravertinė. Tuo tarpu ekstravertai, kaip besidomėtų išoriniais objektais, savo kylančias idėjas gali būti linkę pasilaikyti sau,(kūrybinė funkcija intraversija) todėl gali elgtis tradiciškai intravertiškai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 35 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 110 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007