Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 22:36

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 145 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2005, 13:26 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Cassandra, visdėlto dėl paslaptingumo reikėtų įvesti korekcijas. Ekstravertas irgi gali būti paslaptingas, kai kalba pasisuka apie santykius. Čia tik apie objektus jis kalbės drąsiai. Gi santykiai jam antraeilis, išvestinis dalykas. Be to, jie gali keistis.

Dar apie savo nuomonės sakymą. Ekstravertas nesusimąsto - kokius jausmus sukelia pašnekovui jo nuomonė. Jis tuo nesiekia paveikti pašnekovo jausmų. Jis rėžia nuomonę kaip faktą.  O intravertas  - bandys paveikti pašnekovo jausmus, todėl atrodys, kad jis "eina per aplinkui", yra paslaptingas. Jis geriau nutylės bet negadins santykių su žmogum.

Dar vieną dalyką akcentuočiau. Ekstravertas labiau mėgsta atsakomybę ir kratosi pareigos. Intravertas labiau supranta pareigą, atsakomybė miglotesnė.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2005, 13:48 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Liepa: Prie ko čia jausmai, kai kalbama apie ekstraversiją/intraversiją? Kas susiję su jausmais, lemia etika.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2005, 14:07 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 20 Geg 2005, 16:10
Pranešimai: 241
Liepa: oj tikrai cia ne ekstraversija nei intraversija, labai pritariu Vartotojas 2.Tiesiai sviesiai rezia logikai, o jausmu stengiasi neizeisti etikai.del visu kitu funkciju gali but visaip


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2005, 15:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Liepa rašė:
Dar apie savo nuomonės sakymą. Ekstravertas nesusimąsto - kokius jausmus sukelia pašnekovui jo nuomonė. Jis tuo nesiekia paveikti pašnekovo jausmų. Jis rėžia nuomonę kaip faktą.  O intravertas  - bandys paveikti pašnekovo jausmus, todėl atrodys, kad jis "eina per aplinkui", yra paslaptingas. Jis geriau nutylės bet negadins santykių su žmogum.

Galbūt etinis intravertas bandys paveikti kito jausmus, loginis - galbūt bandys paveikti kito nuomonę ar mąstymo būdą, bet, ko gero tikrai, negadins santykių su žmogum. Loginis intravertas turbūt kur kas dažniau susimąstys "kaip čia mandagiau išsireiškus, kad neįžeisčiau žmogaus" nei loginis ekstravertas. Loginis ekstravertas susimąsto post faktum: 'o ką aš čia tokio pasakiau?' Nes, dievaž, jis neįsikerta, ką jis padarė ne taip, pateikdamas grynus, nesuklastotus, neiškraipytus, nesuinterpretuotus faktus (kas logikui yra labai vertinga), kurie kažkodėl jo pašnekovą išmušė iš vėžių.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2005, 18:03 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Vartotojas 2, sutinku, kad intraversija/ekstraversija yra santykiai/objektai.



lyrike raš?:
Tiesiai sviesiai rezia logikai, o jausmu stengiasi neizeisti etikai.


Iš programin?s funkcijos visi tipai, ko gero, r?žia "tiesiai šviesiai" be skrupul?, be pagražinim?, s?žiningai - nuo d?šios. Ir visiems pasitaiko ?žeisti, užgauti (nety?ia, nejau?iant kad užgauna).

Ne paslaptis, kad yra tip?, kuriems pvz. etika - jautrioji vieta. B?tent etikai tada jausmus ir užgauna, ?žeidžia. Kiti tipai tos jautrios vietos nelie?ia, vengia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2005, 19:23 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Liepa raš?:
Vartotojas 2, sutinku, kad intraversija/ekstraversija yra santykiai/objektai.
Nu kokie gi santykiai? Iš kur tu juos trauki? Šios savyb?s iš esm?s nusako min?i? srauto krypt? ir aktyvum? aplinkoje.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2005, 19:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Man tai iš ties? neaišku - pagal k? orientuotis. Nematau aiškios schemos 

Pvz. pats intravertiškiausias ekstravertas yra Donas. Kaip pamatyti jo ekstravertiškum?, pvz. šalia Diumos intravertiškumo? Kuo išsiskiria?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2005, 19:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Liepa raš?:
Pvz. pats intravertiškiausias ekstravertas yra Donas.
Nesutinku. Sutinku su tavo mintimi, jog skirtingi tipai savaime turi skirting? ekstra/intra-vertiškumo stiprum?/laipsn?. Ta?iau mano nuomone, didžiausi? dal? nulemia individualaus žmogaus savyb?s. Kitaip tariant - Don'as Don'ui nelygus.



Intra/ekstra-vertiškumas yra skiriamas pagal min?i? srauto/energijos krypt? t.y. ? k? žmogus orientuotas, ir ? kur jo d?mesys ir veikla sutelkta. Ar ? išor?/aplink? ar ? vid?. ?ia ir yra esm?, visa kita tai tik šios esm?s apraiškos, kurios gali vyrauti tiek darbe, tiek bendravime su žmon?mis.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Geg 2005, 14:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 20 Geg 2005, 16:10
Pranešimai: 241
Stai koki talenta Jeseniniska atradau: atsimenu visus autobusu tvarkarascius tik vienakart paziurejus, net jei man visiskai nerupejo isiminti. :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Geg 2005, 15:13 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas


lyrike: o Tu nenori pam?ginti atsakyti ? tuos Skarlet ?d?tus klausimus ir tokiu b?du kad Tave nutipint??



Tu man atrodai labai ekstravertiška, nu kokia 30 kart ekstravertiškesn? už mane savo išraiškomis, reakcijomis.

Nesakau, kad aš - etalonas.  :wink: Iš šono sav?s nematau, o aplinkiniams gal kitaip atrodau, nei apie save manau. Visgi manau, nepakenkt? tau nusitipinti pas Skarlet, užvedus atskir? tem?. Man tu panaši tai ? hamlet?, tai ? dostik?, turi ir jesenino bruož?.


_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Geg 2005, 15:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 20 Geg 2005, 16:10
Pranešimai: 241
Solanža: kaip smagu nors vienas zmogus mane ekstraverte laiko.bet jei paklaustum nors vieno kuris mane gyvenime sutiko, sakytu: intravertiskiausia is visu..


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Geg 2005, 15:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 20 Geg 2005, 16:10
Pranešimai: 241
lyrike: bet gal delto kad ipratus save slept, prisitaikyt..


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Geg 2005, 15:42 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 20 Geg 2005, 16:10
Pranešimai: 241
kaip gyvenime slepiu jausmus, taip  jei chatuose liejasi...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Geg 2005, 16:47 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
lyrike, galb?t d?l realaus ir virtualaus neatitikimo atrodai virtualiai per daug aštri kaip Tutanchamonas? Tod?l ir neatpaž?stu Tavyje šio tipo - niekaip....



Tutanchamonas man atrodo nat?raliai subtilus. Nepasaky?iau, kad jis taip slepiasi.

Labiausiai neatitikimas jau?iasi min?i? d?styme apie kitus žmones - per daug kategoriškai skamba, netutanchamoniškai.... Tarsi etika b?t? ne k?rybiniam bloke, o visa tai eit? iš programinio bloko. Aš sureaguoju ? tai "visu k?nu" - jau?iu per savo skaudži?j? funkcij?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Geg 2005, 17:02 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 13 Gru 2004, 15:59
Pranešimai: 184
Liepa, paskai?ius lyrik?s mintis, iš kart galvoju: ... kažkaip per dr?siai aš taip kategoriškai negal??iau...

Gal ir gal??iau, bet ne savoj b?senoj: arba kai b?na labai gerai, arba atvirkš?iai....... :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 145 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 86 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007