Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 16:19

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 214 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Spa 2006, 12:42 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Nadia, ta?iau ar vienodai tam tikras konretus tipas gali "matyti" visus aspektus?


Liepa:

Taip, jeigu jis išmoksta.



Tarkim yra tipas N - "X" aspektas jo paties tipe yra MPT.

Yra jo kolega M - "X" aspekt? turintis bazin?je.

Jie abu stebi  P  ir Q žmones.

Tai ar taip pat jie t? aspekt? matys kituose (P ir Q) ir sugeb?s aprašyti?


Manau, kad jie gali skirtingai jausti t? aspekt?, jis gali tur?ti jiems skirting? reikšm?, jie gali skirtingai suvokti t? informacij?, kaip tu sakai "matyti. Taip.

Bet sugeb?ti išskirti žmogaus elgesy visas funkcijas gali visi ir many?iau vienodai.

Tarkime užduotis: žmogus šneka ir daro k? nors. Užrašyti, kokias funkcijas mat?te (nuosekliai).

Manau, vis? tip? žmon?s susitvarkys su šia užduotim vienodai gerai, jei jie išmoko t? padaryti.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Spa 2006, 12:50 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nadia, o kaip ži?r?tum ? tok? teigin? (beje dažnai sutinkam? literat?roje), kad pvz. rolin? ir MPT pastebi ne visus niuansus, dažnai neadekva?iai sureaguoja ? aplink?? O MPT pasaul? kartais mato "juodai-baltai"?

Ar galima "išmokti" pasteb?ti tai, k? kitas tipas pastebi su analogišku aspektu savo bazin?je ar k?rybin?je?  Turiu omenyje - pasteb?ti tokioje pat apimtyje.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Spa 2006, 12:52 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Aš netgi esu pasteb?jus, kad aš pradedu b?tent "matyti" visas funkcijas vienodai. Kažkada aš vertindavau žmoni? elgsen? kaip sau priimtin? ar ne, maloni? ar ne, ?domi? ar ne, ir t.t.

O dabar man beveik vis? žmoni? elgsena yra savotiškai ?domi ir priimtina: stebi kaip reiškiasi stiprios žmoni? funkcijos, gauni savotišk? malonum?: štai, aš šito neturiu ir nemoku, o kito žmogaus ši funkcija yra tobula. Tobulum? matyti visada malonu.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Spa 2006, 13:03 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Tipo modelyje gali b?ti tobulumas. Suvok?iau tai kaip tikrov?s atitikim?.

Ta?iau apie ŽMOG? (bet kur?) - taip negal??iau pasakyti


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Spa 2006, 13:06 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Liepa raš?:
Nadia, o kaip ži?r?tum ? tok? teigin? (beje dažnai sutinkam? literat?roje), kad pvz. rolin? ir MPT pastebi ne visus niuansus, dažnai neadekva?iai sureaguoja ? aplink?? O MPT pasaul? kartais mato "juodai-baltai"?

Ar galima "išmokti" pasteb?ti tai, k? kitas tipas pastebi su analogišku aspektu savo bazin?je ar k?rybin?je?  Turiu omenyje - pasteb?ti tokioje pat apimtyje.


Liepa, manau ?ia eina kalba apie informacijos filtravim?. Tarkime, skirting? tip? žmon?s ži?r?jo film? ir paskui apie j? paraš?. Be abejo, aprašymai bus skirtingi, ir funkcijos ir j? "pastabumas" skirsis. Bet jeigu mes tur?sime to filmo užraš? ir ži?r?sime su pauz?mis (žym?dami funkcijas) rezultatas vis? žmoni? bus vienodas. Be abejo, ne žalio žmogaus, o socioniškai pakaustyto. S?lyga - jis turi mok?ti visk? k? mato suskirstyti ? aspektus. Ir bet k? mok?ti aprašyti visais aspektais.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Spa 2006, 13:14 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Rgs 2006, 15:58
Pranešimai: 486
Nadia raš?:
Aš netgi esu pasteb?jus, kad aš pradedu b?tent "matyti" visas funkcijas vienodai.


Nesistebiu. Balzakai sugeba matyti objektyviai, be "?domumo", "malonumo" ir pan. etike?i?. Tod?l jie ir vadinami kritikais, t. y. objektyviais tikrov?s vertintojais.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Spa 2006, 13:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nadia raš?:
Liepa, manau ?ia eina kalba apie informacijos filtravim?. Tarkime, skirting? tip? žmon?s ži?r?jo film? ir paskui apie j? paraš?. Be abejo, aprašymai bus skirtingi, ir funkcijos ir j? "pastabumas" skirsis. Bet jeigu mes tur?sime to filmo užraš? ir ži?r?sime su pauz?mis (žym?dami funkcijas) rezultatas vis? žmoni? bus vienodas. Be abejo, ne žalio žmogaus, o socioniškai pakaustyto. S?lyga - jis turi mok?ti visk? k? mato suskirstyti ? aspektus. Ir bet k? mok?ti aprašyti visais aspektais.




Taip gal?t? b?ti, jeigu mes ži?r?tume (stabdydami ir aptardami) adaptuot? mokom?j? film? ir lavintum?m?s. Ta?iau realiame gyvenime niekas mums nerodys adaptuot? film? ir tuo labiau nestabdys.



Neseniai skai?iau rekomendacijas automobili? pardav?jams - KAIP daugiau parduoti. Jie turi mok?ti pažinti potencial? pirk?j? - jo pom?gius, vertybes, teikiamus prioritetus ir t.t.  Tai štai vienam pardav?jas pabr?š automobilio ekonomiškum?, kitam akcentuos komfort?, pasiži?r?j?s ? tre?i? - išvardins, kuo si?lomas automobilis išskirtinis...

?sivaizduokime, kad ži?rime ?raš? nufilmavus tok? pardav?j?. Aspektus mes galime išmokti atpažinti. Ta?iau ar tai pad?s (turiu omenyje vien jo teksto nagrin?jimas) - nustatyti pardav?jo tip?? Juk daugelis žmoni? nori pasirodyti pvz. "loginiai" arba "sugebantys valdyti žmones". Bet ar visi "tokie" ir yra? Tekste ar filmuotoje medžiagoje BUS tie aspektai.  Kaip atskirti suvaidint? nuo tikro?



Tod?l aš linkusi, ne skai?iuoti aspekto pasireiškimo dažnum? ir pan.  Man svarbu ?sigilinti ? tipo veikimo model?. Sistem?. Kai remiesi ?vairiais metodais, visa kuo, kas tik prieinama ir bandai susidaryti vientis?  tipo vaizd? - tada išryšk?ja niuansai, vaidyba ir tikrosios savyb?s. Galb?t, ne iš karto...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Spa 2006, 14:49 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Juk daugelis žmoni? nori pasirodyti pvz. "loginiai" arba "sugebantys valdyti žmones". Bet ar visi "tokie" ir yra? Tekste ar filmuotoje medžiagoje BUS tie aspektai.  Kaip atskirti suvaidint? nuo tikro?
Liepa, bet gi vaidinimas matosi. Nebus aspekt?. Bus tik vaidyba. Žmogus gali kiek nori vaidinti "kiet?", bet jis netur?s :bsensoric: m?stymo - jis nematys rib?, erdvi?, teritorij?, krypties, jo kalba netgi niekada neskamb?s taip ramiai ir valdingai, taip karališkai valdingai, kaip bazinio juodasensoriko.

Žmogus gali vaidinti "logišk?", bet jo kalba nebus strukt?ruota, nebus tenai t? ryši?, t? analogij?, sugretinimo, argumentavimo lyginant...

Kitas atvejis, jei žmogus yra socionikas ir vaidina profesionaliai. Bet net ir tuo atveju tai yra sud?tinga.

Man, beje, lieka išvaizda, kurios nepakeisi:wink:.



Man svarbu ?sigilinti ? tipo veikimo model?. Sistem?. Kai remiesi ?vairiais metodais, visa kuo, kas tik prieinama ir bandai susidaryti vientis?  tipo vaizd? - tada išryšk?ja niuansai, vaidyba ir tikrosios savyb?s. Galb?t, ne iš karto...
Kas be ko... Aš to jokiu b?du neatmetu.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Spa 2006, 15:16 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Nadia raš?:


Kitas atvejis, jis žmogus yra socionikas ir vaidina profesionaliai.




....Vakar skai?iau vien? diskusij? apie galimybes veikti iš kito tipo pozicij?. Kažkaip susiasociavo su šiais Nadios žodžiais.

Pasakojo don?, kaip ji aiškino dreizerei, ?sijautusi ? džeko vaidmen?. Šalia stovinti kita don? sak?, jog pirmoji atrod? neatpaž?stamai: šnek?jo kažkokias neitin logiškas nes?mones, žodžiai tiesiog kaip srautas tek?jo. Užtat dreizer? buvo labai laiminga. Donei pavyko ši? ?tikinti imtis kažkokio darbo ar pan. Ta?iau,kaip don? pasakoja, v?liau ji dvi savaites "purt?si", jaut?si gan?tinai šlykš?iai savo viduje, kol atsistat? savo vidin? pusiausvyr?.

Jos išvada buvo: neverta l?sti ? svetimo tipo vaidmen?, mokytis veikti lygiai kaip jis. Kadangi norint, jog tai b?t? ?tikinama, tu esi priverstas persiimti to tipo vertyb?mis. O jos dažnai yra visiškai svetimos tavišk?ms. Tod?l tokie eksperimentai kenksmingi psichikai.


_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Spa 2006, 15:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Solanža raš?:


Jos išvada buvo: neverta l?sti ? svetimo tipo vaidmen?, mokytis veikti lygiai kaip jis. Kadangi norint, jog tai b?t? ?tikinama, tu esi priverstas persiimti to tipo vertyb?mis. O jos dažnai yra visiškai svetimos tavišk?ms. Tod?l tokie eksperimentai kenksmingi psichikai.





Nu taip. Jau turime gyv? pavyzd? forume.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Spa 2006, 15:20 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Nu taip. Jau turime gyv? pavyzd? forume.


Saky?iau turime daug:wink:. O šiaip, Cassandra, jau seniausiai laikas nustoti teršti etir? tom nes?mon?m. Žinai gi, kas perdaug, tas nesveika.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Spa 2006, 15:25 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia raš?:
Nu taip. Jau turime gyv? pavyzd? forume.


Saky?iau turime daug:wink:. O šiaip, Cassandra, jau seniausiai laikas nustoti teršti etir? tom nes?mon?m. Žinai gi, kas perdaug, tas nesveika.




Nurimk. ?ia ne apie tave.



Bandymai "perlipti save", "iššokti aukš?iau bambos", kaip rodo praktika, psichologinio stabilumo individui neprideda, grei?iau atvirkš?iai.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Spa 2006, 15:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Nurimk. ?ia ne apie tave.


Ups. :Confused: :smile:

Man ?ia tr?ksta snuku?i?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Lap 2006, 15:49 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia raš?:
?ia dar trumpa Štirlico skaudžiosios formul?:

HUGO, ŠTIRLICAS - nuoseklumo poky?i? baim?. Viskas ?jo savo eiga, kaip ir suplanuoti, ir staiga netik?tas nusimušimas, ir neaišku, k? toliau daryti, kokia kryptim jud?ti, o laiko mažai ir sprendim? reikia priimti greitai...




Man labai pasidar? ?domu tai, kaip tu suderintum su Štirlico versija (tikriausiai tebemanai, kad aš -Štirlicas) t? fakt?, kad aš nem?gstu nuosekliai planuoti, niekada to nedarau, o jei išorin?s aplinkyb?s (pvz. darbe) priver?ia tai padaryti, kiekvien? "nusimušim?" priimu su džiaugsmu, jis man ?lieja nauj? j?g?, min?i? ir id?j?, o labiausiai m?gstu, kai laiko n?ra ir reikia greitai priimti sprendim? - tai mane kapitaliai mobilizuoja ir visus geriausius sprendimus bei ?domiausius, geriausius darbus esu padariusi b?tent tokiomis s?lygomis. Šita s?lyga - priimti sprendim? greitai esant mažai laiko - man tarsi užaugina sparnus ir atriša rankas.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Lap 2006, 20:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Cassandra, k?rybin? :wintuition::happy::happy::happy:

Aš po paskutinio myto grižau prie Džeko versijos:wink:.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 214 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 112 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007