Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 11:25

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Spa 2006, 23:19 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Na, cia labai subjektyvus santykio aprasymas, bet jei isivaizduoti, kaid tai objektyvu tavo drauge labiau panasesne i Heksle, nei i Dostike. "mielas vardo kartojimas" - :confused:,


Pelene, tu buvai teisi - Heksliai kartoja žmogaus vard? GEROKAI dažniau.:smile:

Dabar pabendrauju su Hekslia. Fantastika. Ji per vien? minut? sugeba mano vard? pakartoti... bijau pameluoti, bet skai?ius ?sp?dingas. Ir visokiais variantais: "????", "??????".

Oj, gera proga man iš jos pasimokyt. Tik nesupratau, kod?l Liepa miražin? santyk? pavadino pusiau gesinimo, o ne tarkim pusiau aktyvaciniu. Mano nuomone, visai toks fainas santykis.

Dar fainas dalykas. Ji apie socionik? nieko nežino, bet kai uždaviau klausim?:"O kaip manai, k? tu sugebi padaryti geriausiai, geriau už kitus?" atsak? kaip iš vadov?lio. Na iš pradži? susim?st?, papraš? variant?, bet paskui taip pasak?: "Bendrauti labai gerai pavyksta su žmon?mis, susipažinti lengvai galiu; kai man ko nors reikia, galiu susipažinti su žmogumi, kuris gali pad?ti... Man taip savaime gaunasi".

Oj, ne. Aktyvacinis ne tinka. Tada gal toks klausimas: kod?l pusiaupapildymo santykiu pavadintas santykis su sugestin?s papildymu, o ne su aktyvacin?s papildymu? Koks j?s? nuomone palankesnis?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Spa 2006, 01:23 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nadia raš?:
Tik nesupratau, kod?l Liepa miražin? santyk? pavadino pusiau gesinimo, o ne tarkim pusiau aktyvaciniu. Mano nuomone, visai toks fainas santykis.


Kad fainas santykis - sutinku. Ta?iau pusiau gesinimo santykiu pavadinau ne aš, o Šepetko (tai konkre?iai ir nurodžiau citatos pabaigoje).

Pusiau papildinio tipo akceptiniai elementai - kaip ir m?s? "papildinio", o produktyviniai - kaip "gesintojo"...

Pagal t? pa?i? "logik?" "Pusiau gesintojo" (miražinio) tipo akceptiniai elementai - kaip ir "gesintojo", o produktyviniai - kaip "papildinio"...





Nadia raš?:
Tada gal toks klausimas: kod?l pusiaupapildymo santykiu pavadintas santykis su sugestin?s papildymu, o ne su aktyvacin?s papildymu? Koks j?s? nuomone palankesnis?


Pirm?kart girdžiu apie funkcij? "papildymus".  Gal egzistuoja ir bazin?s papildymas?

Papildymas - tai toks intertipinis santykis, kai vieno tipo mentalinis žiedas sutampa/atitinka kito vitalin?, ir atvirkš?iai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Spa 2006, 09:53 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Papildymas - tai toks intertipinis santykis, kai vieno tipo mentalinis žiedas sutampa/atitinka kito vitalin?, ir atvirkš?iai.


Na, aš kitaip ?sivaizduoju. Mano nuomone, papildymas - tai toks intertipinis santykis, kai eina informacinis srautas (braižoma mintyse strelyt?) nuo vieno bazin?s ? kito sugestin? ir nuo vieno produkcin?s ? kito aktyvacin?. T? gaunoma informacin? sraut? ir vadinu papildymu.

Jeigu priimti tavo terminologij?, kaip gi tada su s?voka "?????????????"?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Spa 2006, 11:23 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Nadia: Nadios, Nadiai, Nadi?, Nadia, Nadia! Nadios, Nadi?, Nadioms, Nadias, Nadiomis, Nadios!



vat štai ir heksliškai kreipiausi :smile:



hekslis, ane? :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Spa 2006, 11:49 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Kreipim?si vardu m?gsta visi. Nežinau, ar tikrai galima kalb?t apie kažkokias tendencijas. Gal tik šiokie tokie asmeniniai pasteb?jimai....sveikinantis vard? priduria paprastai logikai (pvz., labas, Solanža. Etikas sakyt?: sveikut?, sveika, labutis (be vardo).

O štai dialoge daugiau kart? vard? pakartoja etikai, kreipdamiesi ? diskusijos partner?. Ar tai b?t? heksliai, ar jeseninai, ar dar kokie. :smile:



?ia iš dalies yra ir psichologinis momentas. Beveik kiekvienas žmogus m?gsta savo vardo skamb?jim?, m?gsta j? gird?ti tariant. Taigi, šitaip užtikrinamas didesnis pašnekovo palankumas. Galvoju, kad dauguma žmoni? šia taktika vadovaujasi nes?moningai.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Spa 2006, 12:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Solanža raš?:
Beveik kiekvienas žmogus m?gsta savo vardo skamb?jim?.



As nemegstu i zmogu kreiptis vardu, kreipiuosi tik tada, kai jau neisvengiama ir kuo zmogus man svetimesnis, tuo maziau ji konkretunu, tuo paciu beveik nesikreipiu vardu, na o savus net nepastebiu kada ivardiju :smile:, bet jau cia butinybe suasmeninti.

Tas pats ir mano atzvilgiu. Nemegstu vieso ivardinimo, kaip ir vieso komplimento mano isvaizdos atzvilgiu.

Pvz. viena Dreizere (i kitus kolkas neatkreipiau demesio) megsta taip issireiksti:" Kazin ka Jonas galvoja?"

As - jei zmogus savas - "ka mastai, ar svajoji?". Jei svetinmas: "Kazin apie ka mes taip mastom ar svajojam?"



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Spa 2006, 12:25 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Liepa raš?:
[Pusiau papildinio tipo akceptiniai elementai - kaip ir m?s? "papildinio", o produktyviniai - kaip "gesintojo"...

Pagal t? pa?i? "logik?" "Pusiau gesintojo" (miražinio) tipo akceptiniai elementai - kaip ir "gesintojo", o produktyviniai - kaip "papildinio"...




Atsiprasau uz logikos trukuma :smile:, jauciu, cia man idomi ihformacija "uzkoduota", gal gali man kas issaiskinti, kas cia parasyta?:wink:. Painiuojuos.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Spa 2006, 12:41 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Pelene, nu kaip ?ia. Yra papildymo santykis, kai abi m?s? superid funkcijos patenkintos:smile:.

Yra pusiaupapildymo, kai patenkinta tik sugestin?, o aktyvacin? badauja.

Yra miražinis - ten jau aktyvacin? soti, bet badauja sugestin?.

Yra dar vienas miražini? santyki? pavadinimo variantas - pusiau gesinimo.

Saky?iau, taip vadinti yra "nes?žininga". Per didel? garb? akceptiniams elementams:smile:.

Lygiai taip pat (tik atsižvelgus ? produkcinius elementus) pusiau papildymu galima b?t? pavadinti miražin?, o pusiau gesinimu - t? kurs dabar pusiau papildymo.





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Spa 2006, 12:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Pelene raš?:
As nemegstu i zmogu kreiptis vardu, kreipiuosi tik tada, kai jau neisvengiama ir kuo zmogus man svetimesnis, tuo maziau ji konkretunu, tuo paciu beveik nesikreipiu vardu, na o savus net nepastebiu kada ivardiju :smile:, bet jau cia butinybe suasmeninti.

Tas pats ir mano atzvilgiu. Nemegstu vieso ivardinimo, kaip ir vieso komplimento mano isvaizdos atzvilgiu.





Pelene, man tas irgi tinka, k? pasakei (tam tarpe ir apie viešus komplimentus). Yra vidinis jutimas, ? k? ir kaip dažnai kreiptis vardu, savaime tas gaunasi. O kai žmogus nemielas, nesimpatingas, tai išvis net negaliu prisiverst ištart jo vardo.

O šiaip... vistiek nemanau, kad vardo vartojimo dažniai gal?t? pad?ti atskirti tipavime kažkokius tipus. :smile:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Spa 2006, 13:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Nadia raš?:
Lygiai taip pat (tik atsižvelgus ? produkcinius elementus) pusiau papildymu galima b?t? pavadinti miražin?, o pusiau gesinimu - t? kurs dabar pusiau papildymo.




:strange::strange::strange:

Apie tokius reikalus man lengviau kalbeti zodziu, nes visokiu niuansu pastebejimu srautas pakankamai platus.

Jei kalbetume apie pusiau papildymo santyki.

Jis is pirmo zvilgsnio tikrai gali buti jauciamas, kaip sakyciau ne gesinimo, o zlugdymo :smile:, bet cia taip vyksta tik tuo atveju, kai is partnerio tikimasi, kad jis turi tarsi mastyti taip paciai, kaip ir as. Pvz.: Dzekas pradeda sausai (intuityviai, tik esme, be sensoriniu detaliu) destydamas mintis kazka aiskinti Dostikui, tas jauciasi kertamas per logika ir atvirksciai, jei kalbesime apie etinius dalykus. Bet jei siame santykyje yra suvokiama, kad kitas asmuo visgi kitaip priima pasauli, savo bazine informacija galima labai produktyviai pagelbeti - papildyti. Dostikui su Dzeku tikrai labai abiems truksta sensorikos, detalumo, jausmu ar naudingumo spalvu, bet siu tipu bendradarbiavimas pakankamai produktyvus ideju plotmeje, nes i ugdomaja funkcija siame santykyje tiktrai galima gauti konkrecia pagalba ir parama.



Miraziniame santykyje pirmine atmosfera tiktrai malonesne ir konfortabilesne. Bet produktyvaus darbas varge ar imanomas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Spa 2006, 13:12 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
jei rim?iau kalbant, labai retai kreipiuosi vardu pokalbio metu - tik pa?ioje pradžioje, kad atkreip?iau d?mes?, bet tikrai tankiai jo nevartoju. nemanau, kad tai yra hekslio ar kokio nors kito tipo išskirtinis bruožas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Spa 2006, 13:15 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Solanža raš?:
O šiaip... vistiek nemanau, kad vardo vartojimo dažniai gal?t? pad?ti atskirti tipavime kažkokius tipus. :smile:




Beabejo.

O is kur dar gali zinoti, kodel tas zmogus megsta ivardinti vardu. Ar siaip jam patinka, ar tiesiog butinybe, ar dar kokios kitos priezastys.

Tokiomis smulkmenomis, kaip kelrodziais jokiu budu negalima vadovautis.







Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Spa 2006, 13:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
liutauras raš?:
jei rim?iau kalbant, labai retai kreipiuosi vardu pokalbio metu - tik pa?ioje pradžioje.




Kiek teko pastebeti Hekslis (gal moterys labiau) tikrai pokalbio pradzioje linke kreiptis vardu ir dar, turbut, kad suminkstinti atmosfera, malonybiskai. Pvz.: Marytele, Rasale, Elenute...



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Spa 2006, 13:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Tokiomis smulkmenomis, kaip kelrodziais jokiu budu negalima vadovautis.


?ia ne kelrodis, o pasteb?jimas. Visi mano etikai, su kuriais teko artimiau bendrauti, turi ši? savyb?. Jie net tik žymiai dažniau kreipiasi vardu, bet ir tas kreipimasis skamba ypatingai - su tam tikrom daug sakan?iom intonacijom.

Na bet kaip visada mano patirtis prasilenkia su kit?:strange::neutral:.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Spa 2006, 13:57 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Nadia raš?:
. Visi mano etikai, su kuriais teko artimiau bendrauti, turi ši? savyb?.:


Vadinasi su Dostikais neteko, arba juos laikai Robais, o Dreizerius Dostais.:wink:.



bet ir tas kreipimasis skamba ypatingai - su tam tikrom daug sakan?iom intonacijom.


Cia yra tiesos, etiku vsoje kalboje gali buti daugiau intonacijos, ju kalba gali buti nuspalvinta emocijomis, pojuciais, isgyvenimais ir t.t.



Na bet kaip visada mano patirtis prasilenkia su kit?:strange::neutral:.


Klausimas ka tu vadini patirtimi.  Jei ant palanges augini kaktusa, tai dar nereiskia, kad esi botanikas.:tongue:.

Cia nieko asmenisko.:wink:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 34 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007