Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 01:14

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 36 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2006, 16:19 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Super ego santyki? pavyzdys (Filatova)



Partneri? interesai visiškai skirtingi, bendravimas sud?tingas, jie negali vienas kitu pasikliauti, dažnai kyla konfliktai.



pavyzdys. Vyras (džekas) važiuoja automobiliu dideliu grei?iu ir nepastebi ženklo "40 km". Šalia s?di žmona (hugo), ženkl? mato, ta?iau tyli, kadangi žino, kad toki? pastab? vyras nepaken?ia (IV - :wsensoric:)



Prieš pat policijos post? vyras staigiai stabdo, mašin? stiprokai užmeta (slidus kelias- plikledis). Žmona, galiausiai, nebeišken?ia. Rezultatas- kivir?as.



Jeigu jie ruošiasi ? sve?ius- žmona, bijodama pav?luoti (IV - :wintuition: ) jau stovi apsirengusi, kai tuo tarpu jos vyras vaikšto nepasiruoš?s važiuoti ir ner?pestingai sako: "Kur mums skub?ti? Juk dar tiek daug laiko liko! (II - :wintuition:). V?l kivir?as.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Geg 2007, 17:53 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Gru 2006, 14:52
Pranešimai: 236
Kadangi pati kol kas nesu tikra d?l savo tipo, tai gal mano pasisakymas yra nieko vertas.... bet vis tik, jei laikyti save Gorkiu, tai turiu draug? Dostojevsk? (kad ji Dostikas irgi pati nusta?iau) su kuria bendrauju jau labai seniai. Paskai?ius šioje skiltyje pasisakymus tariuosi atpaž?stanti m?s? santykius:)

Tai vat, draugyst?s pradžioje (dar mokykloje) bendravome laiškais - ir mus tai puikiai sek?si - manau mums abiems buvo labai malonus toks bendravimas. Po to, atsiradus galimybei bendrauti gyvai ir atrimiau, santykiai iš karto atšalo - kalbos nesirišo... Dabar mes gyvename kaiminyst?je ir tol kol neatsirado bendr? interes? tol bendravimas sunkiai klijavosi - kaip kažkas auk?iau min?jo - supratimas lyg ir yra, bet neapleidžia jausmas, kad jis paviršutiniškas...

Kaip beb?t?, bendravimas yra labai ?domus (bent jau man:)), aš ja žaviuosi. Ta?iau vos tik santykiai kiek suart?ja - iš karto atsiranda kažkokia baisi trinti, vienas sakinys gali baisiai suerzinti. Bet kadangi viena kit? gerbiam, tai matom? konflikt? neiškyla - ta?iau po toki? "pasitrynim?" esu labai patenkinta tokiais gana tolimais santykiais, ir visai nenoriu atrimensni?:))



Skai?iau aukš?iau keli? Dostojekski? pasakojimus apie santykius su Gorkiais, tai nor?jau paprašyt parašyti apie juos daugiau - pvz. kokios Gorkio savyb?s (poelgiai) erzina superego santykiuose.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Geg 2007, 12:06 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 12:34
Pranešimai: 895
Solanža:wink: :happy: pritariu...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Geg 2007, 13:28 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
zanka raš?:
Skai?iau aukš?iau keli? Dostojekski? pasakojimus apie santykius su Gorkiais, tai nor?jau paprašyt parašyti apie juos daugiau - pvz. kokios Gorkio savyb?s (poelgiai) erzina superego santykiuose.




Kaip ten bebutu tipo poelgiu pasireiskima labai itakoja zmogiskosios savybes. Jei zmogus nuosirdus, tolerantiskas (turbut sita savybe pati svarbiausia) galima i kaikuriuos paerzinimus, gal greiciau nuovargi bendraujant (cia gal greiciau is etines puses kalbant)  labai ir nesureiksminti, ypac, jei tai laikinas pasibendravimas.

Jei taip pasigilinus konkreciai i si santykis tarp Gorkio ir Dostiko is Dostiko puses labiausiai vargina Gorkio pesimistines vizijos. Retkarciais, nedidelemis dozemis, tai nieko baisaus, bet perteklius ima sekinti, nes Dostikui cia prigimtinai nesuprantama problema, jis kuo puikiausiai disponuoja savo :bintuition: ir jam tai akivaizdu, bet Gorkiui tai turetu buti visai neakivaizdu.

Per daug laisvai juokauti vienas kito atzvilgiu negalima siame santykyje, nes gali skaudziai nugulti. Pamoralizavimai, paauklejimai, paprotinimai taip pat gali buti skaudus. Bet demesys, rupestis malonus, netgi labai.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Geg 2007, 13:32 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Gru 2006, 14:52
Pranešimai: 236
socion raš?:
Solanža:wink: :happy: pritariu...


kam pritari?:confused:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Geg 2007, 13:34 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Gru 2006, 14:52
Pranešimai: 236
Pelene raš?:
Pamoralizavimai, paauklejimai, paprotinimai taip pat gali buti skaudus. Bet demesys, rupestis malonus, netgi labai.


aha, b?tent, Dostik?s paaukl?jimas ir suk?l? man t? erzul?... O d?mesys tikrai labai malonus (bent jau man:))



A?i? už komentar?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Geg 2007, 14:47 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 12:34
Pranešimai: 895
Pritariu: Solanža raš?:




pavyzdys. Vyras (džekas) važiuoja automobiliu dideliu grei?iu ir nepastebi ženklo "40 km". Šalia s?di žmona (hugo), ženkl? mato, ta?iau tyli, kadangi žino, kad toki? pastab? vyras nepaken?ia (IV - :wsensoric:)

Prieš pat policijos post? vyras staigiai stabdo, mašin? stiprokai užmeta (slidus kelias- plikledis). Žmona, galiausiai, nebeišken?ia. Rezultatas- kivir?as.

Jeigu jie ruošiasi ? sve?ius- žmona, bijodama pav?luoti (IV - :wintuition: ) jau stovi apsirengusi, kai tuo tarpu jos vyras vaikšto nepasiruoš?s važiuoti ir ner?pestingai sako: "Kur mums skub?ti? Juk dar tiek daug laiko liko! (II - :wintuition:). V?l kivir?as.


:happy: :wink: taip primena mano santykius su t?vu :happy:  dabar tai jau viskas praeity, santykiai susitvark?...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Geg 2007, 15:05 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Gru 2006, 14:52
Pranešimai: 236
socion: O koks Tavo tipas? Šiaip smalsu...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Geg 2007, 20:19 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
zanka: kad jau ?jau pro šal?, atsakysiu:)

Socionas- hugo. :)

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Geg 2007, 20:32 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Gru 2006, 14:52
Pranešimai: 236
Solanža: a?i?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Geg 2007, 08:16 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 12:34
Pranešimai: 895
Solanža:  taip :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Geg 2007, 08:57 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Kažkur rus? forume skai?iau, kad dažnai po ši? santyki? gali tekti ilgai išsilaižin?ti žaizdas. Na, ?ia jeigu kalb?ti apie vyro ir moters kaip poros santykius.

Išties, pagrindin? problema super ego santykiuose, kad ir vienas, ir kitas jau?iasi absoliu?iai TEISUS konflikte. Skiriasi kertin?s gyvenimo vertyb?s. Ko gero, protingiausia tokiu atveju, jeigu nutariama skirtis, daryti tai staigiai ir be joki? aiškinim?si. K? mes ir pam?ginom padaryti su Gabenu. Ne visai iš?jo, neišvengta abipusi? kaltinim? ir "atsimušin?jim?". Nieko kita nebeliko, kaip tiesiog izoliuotis. Nors man dar po šiai dienai periodiškai kyla noras parašyti kok? laišk? ir išd?styti savo "tiesas". Bet suprantu, jog tai visiškai beprasmiška ir nieko neduos.



Labai gražiai man m?s? situacij? pakomentavo draug?, ?tikino, kad tikrai belieka kirst tuos santykius kaip kokia jungian?i? virv?, ir viskas:

"Sakau-tegul jis pries save buna teisus, o pries tave jis teisus nebus niekada-ar rasysi tu jam ar ne.Taip ir tu pries ji nebusi teisi. Kam tau reikia situ irodinejimu? Ar tu su jais tvora tversi? Ar i banka pasidesi senatvej? :)) tegul jis issilieja-net sakityti nepatariu tu sms-tik susinervini. Apart skausmingu zinuciu-jis negali daugiau nieko tau padaryti...tik igelti, kad tau bent jau skaudetu."



O kai prisimenu, tikrai visai kitaip viskas atrod? pradžioje. Laiškai (kaip jau min?jo zanka) buvo visai malon?s. Na, v?liau kažkiek jausdavausi "permaitinta" iš jo ego bloko (b?davo, prad?s rašyti apie tai, kiek aš kavos puodeli? per savait? tur??iau išgerti, kokias sveikatos laidas paži?r?ti ir išvadas pasidaryti, kokius maisto produktus vartoti ir t.t.). Bet kažkaip, b?davo supratimas, kad žmogus gi gero nori, stengiasi parodyt tai, kas jam akivaizdu atrodo. Lygiai taip, man praktiškai nuo bendravimo pradžios akivaizdžiai mat?si, kas ir kaip rutuliosis laike. Nors jis band? logiškai ?rodin?ti, kad bus kitaip, na aš gi ŽINOJAU, kad bus taip, kaip aš t? matau. Galiausiai, tai ir pasitvirtino. Suvokiau, kad bendras gyvenimas gal?t? b?ti pernelyg varžantis, sud?tingas, varginantis, ir jo nebenor?jau. Laim?, užteko 8 m?n. tam suvokt:), neužtemp?m keletos met?.



Bet šitie santykiai turi ir jiems b?dingas iliuzijas. Kai ilgiau nebendrauji, ima atrodyti, kad visumoj ne taip ir blogai juose. Partnerio savyb?s žavi, ima tarsi tr?kti j? raiškos tavo gyvenime (konkre?iai man- gabeno dalykin?s logikos patarim?. Jam, turb?t, gal?t? tr?kti mano emocij? raiškos). Ta?iau realiai, suart?jus v?l, periodiškai iškyla ir iškyla vertybi? konfliktai, vienas akcentuoja vienus, kitas kitus prioritetus ir abu lieka teis?s.



Žodžiu, nepatar?iau niekam pasiduoti ši? santyki? kerams:), nes vargu, ar galimas s?kmingas ir komfortiškas bendravimas, ypa? jeigu eina kalba apie dažn? kontakt?.


_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Geg 2007, 10:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Gru 2006, 14:52
Pranešimai: 236
Solanža: labai ?i? už pasisakyma. Tur?siu peno apm?stymams:smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Geg 2007, 14:14 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
zanka: tai kad n?r už k?:). Tiesiog, daugelis iš pasisakym? forume kažkiek gal?jo matyti t? mano santyki? raid?, ir nor?josi sau pa?iai reziumuot visk?, kas ?vyko, ir tuo pa?iu pamaniau, gal ir kitiems mano patirtis pasirodys kažkuo vertinga.



(p.s. pakalbink Nadi?, gal sugalvos sudalyvaut myte :wink:)

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Geg 2007, 17:06 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
A?i?, Solanža, už reziume. Tavo dalijimasis patirtimi iš tarptipini? santyki? srities - labai padeda (man asmeniškai tai gana miglota sritis - santykiai). Skaitydama Tavo ANALITINIUS pam?stymus pasisemiu labai daug informacijos. Tikrai moki giliai analizuoti!  Tai labai vertinga - autentiška informacija, kurios paprastai nerasi tarptipini? santyki? aprašymuose.



Beje, tame pa?iame rusiškame forume ma?iau tem?-apklaus? "Kokie tarptipiniai santykiai jums sunkiausi?"  Jau kažkas band? daryti ir pirmin? atsakym? analiz? - lyderiauja "konfliktas", o jam ant kuln? lipa "super-ego"...

Turb?t neveltui kvadra vadinama "priešinga". Švelnesni santykiai "priešingoje" kvadroje gaunasi tik su taip vadinamo "klubo" atstovais. Tai ir suprantama - interes? ratas panašus, domimasi tais pa?iais dalykais (tik iš kitos pus?s prieinama), diskusijos traukia sutikrinti poži?rius, rasti kompromis?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 36 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 114 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007