Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 18:39

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 82 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Rgs 2006, 15:14 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
prasmingos diskusijos, tskant.



kalbos apie prognozavim?... b?t? papras?iausiai išsiaiškinti, kas kaip ši? s?vok? supranta ir tiek. bet ne, užsibr?žta šnek?tis iki "numirimo".



visi žodžiai daugiareikšmiai. tai banali kalbos filosofijos tiesa. bet to ne?sid?m?jus ir gali kilti noras aiškinti sekan?ia tvarka: "ne, tik žmon?s su :wintuition: gali prognozuoti, nes ... (?domus argumentacijos pos?kis) :wintuition: suprantu "taip ir taip", o tas "taip ir taip" iš esm?s reiškia nusiteikim? vienareikšmiškai :wintuition: prilyginti prognozavimo galiai.



apie aspekt? lyginim? su vienomis ar kitomis galiomis jau šnek?ta daug, ir ?ia nebepasisakysiu. n?ra reikalo aiškinti, kad tai pernelyg supaprastintas vaizdas, kuris iškreipia socionikos esm?, o taip gimdo ?vairias keistas interpretacijas, kad vieni žmon?s moka tik tuos ir tik tuos dalykus. kiti - kitus ir tik kitus dalykus. esant tokiai situacijai, reikia išvis steb?tis, kaip žmon?s dar sugeba bendrauti - t.y. pasteb?ti bendrum? tarpusavyje ir to pagrindu komunikuoti. mano supratimu, pagal toki? argumentacij? jie seniai tur?jo virsti izoliuotomis gyv?n? r?šimis.



dabar apie prognozavim?. tai savyb? b?dinga kiekvienam žmogui. geras, ane? prognozavimo šaltini? taip pat yra ?vairi? - kasdienis patyrimas, teorijos, nuojautos, sklandantys gandai ir t.t.



dabar apie :wintuition: ir jo s?sajas su prognozavimu. negaliu autoritetingai šnek?ti apie š? aspekt? (jis mano pas?moniniame žiede), bet tai kaip ir bet koks aspektas yra pirmiau polinkis ? tam tikro pob?džio informacijos rinkim? ir apdorojim?, o ne tiesiog dalykas, liudijantis vien? ar kit? geb?jim?. tipai su stipria :wintuition: m?gsta ir linksta ? ?vairias nuojautas ir sp?jimus, kas kaip toliau rutuliosis. tai pirmiausia vaizdavimasis sau nei patikrintas ir aiškus žinojimas. tod?l tos nuojautos ir j? išvados gali greitai keistis, prisitaikant prie pasikeitusios situacijos, koki? poky?i? gal?jo ir nenusp?ti, nes visk? nusp?ja šiam gyvenime tik aukš?iau m?s? gyvenantis pilietis. taigi, pasikartojant, :wintuition: reiškia polink? ? tam tikras nuojautas ir j? reiškim?, o ne geb?jim? visk? suprognozuoti.



šiaip ar taip, mano manymu, kiekvienas žmogus prognozuoja, antraip jis negal?t? planuoti savo veiklos ? ateit?. šia nuostabia ?žvalga ir baigiu š? savo pasisakym?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Rgs 2006, 15:34 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia raš?:
Cassandra, gal iš pradži? prieiname bendros išvados apie tai, kas yra :wintuition:, o tada aš jau atsakyasiu ? klausim? apie :wintuition: funkcionavimo princip?.




Na, jau ne! Iš lempos išvestos teorijos, juo labiau iš intuityvo man tikrai nereikia. B?tum sensorik? - tada kas kita. Pirma pati išsiaiškink, kaip ji REALIAI pas tave veikia, kaip pasireiškia, o tada gal?sim kalb?tis, kas ji apskritai yra. Nes tu gal apskritai nesuvoki. Turiu žinoti, kad suvoki ir kad suvoki teisinga linkme, tada ir gal?sim bandyti prieiti teisingos nuomon?s, kitaip viena kalb?sim apie ratus, o kita apie batus.






Kas gi yra proceso vystymasis, ?vyki? vystymosi eiga, jeigu ne mano min?tos ?vyki? sekos?

Kas yra laikas?

Ar egzistuoja veiksm? sekos, jeigu neegzistuoja laiko?

?sivaizduok, kad laikas sustoja - yra tik dabartinis momentas. Tu surasi šitame laiko pj?vyje visus aspektus: ir objektus, ir j? tarpusavio ryš?, ir erd?s t?rius bei paviršius, netgi galimyb?s egzistuos, tik nebus tavo min?tos technologijos, nebus proces?, nebus kitimo laike, nebus veiksm? sekos. Nes nebebus santykinio laiko aspekto - :wintuition:.




Žinai, yra labai gera instaliacija, kuri vadinasi "Trys ir viena k?d?s". Žinai, kas tai? Viena k?d? yra reali, kita - juos nuotrauka ant sienos, tre?ia - k?d?s aprašas iš enciklopedijos. Ir pabandyk nuneigti, kad kažkuri iš j? - ne k?d?. Tai taip ir ?ia: veiksm? seka gali b?ti laike, bet taip pat s?kmingai veiksm? seka gali b?ti išguldyta popieriuje, pvz. instrukcija. Tai ?ia apie ?vyki? sekos egzistavim? ne laike. Lygiai taip pat judesio seka gali b?ti užfiksuota nuotraukoje, naudojant ilg? išlaikym? arba atvaizduota dail?je, pvz. futuristai tik tuo ir užsiimin?jo, pav M.Diušano "Lipan?ioji laiptais"






Kalb?dama apie prognozavim?, kaip k?rybin? funkcij? aš turiu omeny pvz. autori?-fantast? prognozes, kurios, kaip žinia, neretai pasitvirtina, turiu omeny evoliucines prognozes ir pan.




O, nuklydom ? :bintuition: kompetencijos srit?, na, neabejoju, kad ?ia tu esi tikrai stipri ir pasireikštum b?tent iš k?rybin?s funkcijos.



Pvz. ?domu, kaip tu atsakytum ? klausim? (gal rašom rašin?l? tokia tema?): Jeigu tau užaugt? sparnai? Kas b?t?? Bet kokios mintys.






:happy: Jei man užaugt? sparnai? B?t? problematiška - tekt? miegoti hamake bo ? lov? anys netilpt?. Ir apskritai kliudyt?...?sivaizduoju, kok? furor? sukel?iau, ? prekybcentr? su jais nu?jus...Blyn, kiek sloinik?li? su agurkais išvarty?iau :happy::happy::happy: O kaip reik?t? ? mašin? atsis?st??? Pravalas...Na, nebent ? bagažin? sul?st, subin? (irgi sparnus) laukan iškišus. O k? su giminai?iais, ypa? iš kaim? rek?t? daryt??? Taigi, ant keli? gri?t? mane su sparnais pamat? ir l?st? rank? bu?iuot, paman?, kad Šv. Apreiškimas juos ištiko...:shocked: Ai, gal nereikia man t? sparn?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Rgs 2006, 15:43 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Cassandra raš?:
Jei man užaugt? sparnai? B?t? problematiška - tekt? miegoti hamake bo ? lov? anys netilpt?. Ir apskritai kliudyt?...?sivaizduoju, kok? furor? sukel?iau, ? prekybcentr? su jais nu?jus...Blyn, kiek sloinik?li? su agurkais išvarty?iau :happy::happy::happy: O kaip reik?t? ? mašin? atsis?st??? Pravalas...Na, nebent ? bagažin? sul?st, subin? (irgi sparnus) laukan iškišus. O k? su giminai?iais, ypa? iš kaim? rek?t? daryt??? Taigi, ant keli? gri?t? mane su sparnais pamat? ir l?st? rank? bu?iuot, paman?, kad Šv. Apreiškimas juos ištiko...:shocked: Ai, gal nereikia man t? sparn?




:happy: o aš manau, kad taptum didele žvaigžde. filmuot? iš viso pasaulio. užsikaltum daug pinig? ir vargo nematytum :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Rgs 2006, 15:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
liutauras raš?:




:happy: o aš manau, kad taptum didele žvaigžde. filmuot? iš viso pasaulio. užsikaltum daug pinig? ir vargo nematytum :wink:




:happy::happy::happy: Dievaž... Gal sumetam kok? verslo plan? ar k?...Tu gal?si impresarijum pab?ti, reklama užsiimti, o aš tuo juodu darbu užssimsiu, pozavimu...?sivaizduoji, tiek valand? prastov?t (pragul?t) nevalgius, neg?rus, po fotoaparatais...:wink: :happy:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Rgs 2006, 18:15 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Oi, patiko man apie sparnus. :happy:

Cassandra apie išsitekim? erdv?je, ?sipaišym? ?vairiose pozose su tais sparnais. Dar apie teritorijos uzurpavim? kai suguž?s gimin?s....

Liutauras apie atsiverian?ias galimybes ateityje t.y. k? suteiks sparnai


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Rgs 2006, 12:22 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Sensorika – intuicija



Fizinis lygmuo



Sensoriniai yra iš prigimties apdovanoti jautriais poj??iais. Jie gauna piln? informacij? apie esam?j? moment?, kadangi mato, girdi ir jau?ia visk?, kas vyksta konkre?ioje vietoje konkre?iu laiku. T? galima pasakyti tiek apie signalus, ateinan?ius iš išorinio pasaulio, tiek apie signalus, siun?iamus j? pa?i? k?no (pvz. alkio jausmas).

Intuityv? poj??iai veikia kitaip: j? jautrumo dirgikliams slenkstis yra gerokai aukštesnis, tod?l ? dirgiklius jie reaguoja pav?luotai.D?l to intuityvai gali ilgai nepasteb?ti fizini? nepatogum?, pvz. Kad jie š?la, nepatogiai s?di, yra išalk? ir pan. J? poj??i? organai reaguoja ne tiek ? tai, kas iš ties? vyksta, kiek ? tai, k? jie patys apie tai mano.

Sensorikai turi gerai išvystytus buitinio rank? darbo ?g?džius. Jie gerai susitvarko su konkre?iu kasdieniniu darbu, reikalaujan?iu susikaupimo. Jei sensorikas gauna pageidaujam? materialin? rezultat?, jis mielai atliks rutinin? darb?. D?l ši? savybi? sensorikai yra praktiški, gerai prisitaik? prie kasdienyb?s ir realaus gyvenimo žmon?s.

Intuityvai pras?iau susitvarko su buitiniais rank? darbais. Rutininis, kasdieninis darbas juos trikdo, kadangi jiems sunku susikoncentruoti ties realiu manipuliavimo ?rankiais procesu.Kasdieniniame gyvenime intuityvai yra nepraktiški, blogai prisitaik? prie realaus kasdieninio gyvenimo. Kalbant apie rankdarbiu, jie gali jais užsiimin?ti, ta?iau tai bus ne serijin? gamyba, o vienetiniai j? fantazijos produktai.



Psichologinis lygmuo



Psichologiniai sensorik? ryšiai yra glaudžiai susij? su fiziniais poreikiais, kuriuos jie tenkina pirmoje eil?je. Tod?l neformaliuose santykiuose sensoriniai yra pragmatikai, besirenkantys komfort? ir materialin? gerb?v?. „Žemiškumas“ daugumoje atvej? nusveria dvasinius poreikius.

Intuityv? psichikoje viskas atvirkš?iai. Tai idealistai, kuriems dvasiniai poreikiai yra svarbiau nei fiziniai. Neformaliuose santykiuose jie renkasi dvasingum? ir naujoves. Jie n?ra tokie savininkai kaip sensorikai. Intuityv? meil? ir draugyst? turi romantizno, „nekaltyb?s“ atspalv?.

Forma, materialinis apvalkalas sensorikams yra prioritetas. Tod?l jiems labai svarbu, kaip atrodo j? partneris, sveikas jis ar sergantis, jaunas ar senas, kaip apsireng?s, ar fiziškai patrauklus.Ger? santyki? kriterijus sensorikui – r?pinimasis partneriu, ger? s?lyg? praktiniame, materialiniame pasaulyje suk?rimas.

Intuityvai turin? vertina labiau nei form?, tod?l ? žmogaus išor? kreipia mažai d?mesio. Jiems svarbiau žmogaus vidiniai resursai, augimo potencialas.Ger? santyki? kriterijus intuityvui – ne konkretus r?pestis fizin?mis reikm?mis, o partnerio k?rybini? užuomazg? vystymas, geriausi? partnerio asmenini? savybi? atskleidimas.

Abi meil?s pus?s – platoniška ir seksualin? – atitinka intuicij? ir sensorik?. Kaip sensorikas ne?sivaizduoja pilnavert?s meil?s be fizinio artumo, taip intuityvui nepriimtinas seksas, ne?kv?ptas aukšt? ir kilni? jausm?.



Socialinis lygmuo



Sociume sensorikai orientuojasi ? praeit?, ? sukaupt? patirt?. Blogai sugeb?dami numatyti ateit?, jie gyvena šiandiena arba artimiausia garantuota perspektyva.Jie patys savaniriškai neužsiims naujais, kit? neišbandytais dalykais. Jiems priimtiniau, kad naujov? išbandyt? kas nors kitas, o jie pasiži?r?t?, kas iš to išeis.

Intuityvai yra orientuoti ? ateit?.Praeitis juos gali dominti tik perm?stymui, naujo poži?rio atidirbimui. Visas stambias naujoves si?lo ir pirmi panaudoja intuityvai. Šioje srityje jie nebijo rizikuoti. Jie formuoja visuomen?s ateit?.

Sensorikus galima sulyginti su sprinteriais. Jie efektyviai susidoroja su trumpomis distancijomis. Jei tikslas nutolsta laike, jie pameta orientyrus. Tod?l ilgalaik?s j? prognoz?s n?ra patikimos. Sensorikai nugali ?ia ir dabar.

Intuityvai primena stajerius – ilg? distancij? b?gikus. Jie efektyviai susidoroja su užduotimi tada, kai tr?ksta fakt?, o uždavinys labai painus ir nestandartinis. Jie gerai numato ateit?.

Kiek pasitikin?iai sensorikas jau?iasi erdv?je, tiek gerai intuityvas jau?iasi laike.



Intelektualinis lygmuo



Intelektualiniame plane sensorikas – konkretaus m?stymo atstovas. Jis visada remiasi faktais – tuo, kas yra užfiksuota vienareikšmiškai. Sensoriko daromi apibendrinimai iš esm?s yra induktyvinio charakterio, t.y. gauti einant nuo konkretaus prie bendro. Sensorikas sukaupia daugyb? fakt? ir juos statistiškai apdoroja.

Intuityvas m?sto abstrak?iai. Faktai jam reikalingi tik hipotezi? patvirtinimui. Tikrieji teoretikai, gebantys sukurti anks?iau nežinom? reiškini? koncepcijas – visada intuityvai.Supan?ios aplinkos pažinime jie naudojasi dedukcijos metodu, t.y. minties jud?jimu nuo abstraktaus prie konkretaus.

Sensorik? vaizduot? yra prastai išlavinta, j? m?stymas pernelyg pririštas prie konkre?ios realyb?s, kad jie išdr?st? dr?siai žengti ? nežinomyb?, nepatvirtint? faktais ar patirtimi. J? išradimai – tai ankstesni? išradim? patobulinimai.

Intuityv? vaizduot? yra išlavinta puikiai.Tod?l jie sugeba daryti atradimus, o ne racionalizacijas.



Pagal V. Gulenko „Menedžment slažennoj komandy“



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Rgs 2006, 14:28 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Cassandra raš?:


c) Nors man ir nesiseka loterijoje, bet nusipirksiu biliet? - kitiems tai va ima ir pasiseka: Onut? an?kart išloš? 2 litus, o Petras - ?strižaines. (:wethics: solidarumo su "savo" grupe principai)


O jei as nusprendziau, kad zmones lostu, nes tai yra geras budas gauti pinigus, paimu pistoleta, iremiu i nugara, ir isakau: "pirk". Vat cia bus :bsensoric: pasireiskimas.:happy::happy::happy::happy:



Greiciau butu :wethics: pasisireiskimas :" na ir ko jie visi, perka bilietus ir tikisi islosti, taigi jais manipuliuoja. Jiems pripucia arabu, kad tai proga praturteti, taigi cia tik reklaminis triukas, na bet kaip jie to nemato?

:bintuition:, o tikimybe islosti labai menka, perkanciu bilietus koks milijonas, o islosianciuju, gal kokie 5.

Geriau tuos uz tuos 2lt. nusipirksiu kavos ir pamaloninsiu savo vargana :wsensoric:.

Va kaip :wink::happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Rgs 2006, 14:53 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Pelene: matyt, ir aš taip galvo?iau renkantis, bet tikriausiai ir yra kit? sprendim? vadovaujantis tais pa?iais aspektais. kita vertus, joks aspektas neveikia atskirai, bet s?sajoje su kitais. tod?l ir :wethics: su :bintuition: vienok? m?stym? diktuot?; :wethics: su :bsensoric: - kitok?. nors negaliu tvirtai teigti, bet man, regis, Cassandra neretai teikia :wethics: pavyzdži? b?tent s?sajoje su :bsensoric:, tod?l ir gaunasi tam tikri skirtumai su Pelene interpretuojant :wethics: veikim? vienoje ar kitoje situacijoje.



b) Kadangi dažniausiai man sekasi loterijose, aš šiandien nusipirksiu biliet?, jau?iu, kad gali pasisekti, nors negaliu paaiškinti, kod?l (:bintuition: prielaida, paremta hipoteze)/




nežinau... man ?ia labiau panašu ? :wintuition:, t.y. sunkiai paaiškinam? ar paslapting? ateities nuojaut?, kas galb?t atsitiks.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Rgs 2006, 15:39 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
liutauras raš?:




b) Kadangi dažniausiai man sekasi loterijose, aš šiandien nusipirksiu biliet?, jau?iu, kad gali pasisekti, nors negaliu paaiškinti, kod?l (:bintuition: prielaida, paremta hipoteze)/




nežinau... man ?ia labiau panašu ? :wintuition:, t.y. sunkiai paaiškinam? ar paslapting? ateities nuojaut?, kas galb?t atsitiks.




Liutaurai, jeigu b?t? šitaip:

"šiandien nusipirksiu biliet?, jau?iu, kad gali pasisekti, nors negaliu paaiškinti, kod?l", tai b?t? gryna :wintuition:



nors, nesu tikra d?l "šiandien" b?tinumo. Gal tiksliau b?t?: "einu, nusipirksiu biliet?, nes jau?iu kad gali pasisekti, nors negaliu paaiškinti, kod?l" - :wintuition: spontaniška iracionalui b?dinga realizacija.



O "Kadangi dažniausiai man sekasi loterijose" -  ne :wintuition: ( Na....nebent gal jei b?t? derinyje :wintuition: + :blogic: ? :strange:  )

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Rgs 2006, 15:43 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
liutauras,

Rimtai. Turbut Casandra vis apie :wethics:+:bsensoric: kalba, bet cia jau turetu jie patys geriau pasakyti.

As turiu labai gerai pazistama Dreizeri (ju ir daugiau yra, bet dabar kalbu apie viena, neapibendrintai), nors abu turim :wethics:, bet, kaip as nupasakoju galimu ivykiu seka su vienu ar kitu asmeniu, o po to viskas pasitrvirtina, tai mane vadina turincia antgamtiniu galiu :happy::happy:, o kas jau kas, Dreizeriai moka graziai ciulbeti. Bet butent Dreiziariai, nors pas mus abu :wethics:, tiksliai zino, ka jie jaucia, tarsi uzastrintos pojuciu spalvos.

Ir del intuicijos, su tavimi Liutaurai, sutintu.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Rgs 2006, 15:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914


Viena Jesenine, daznai man pasakodama apie savo darbus:"as jauciu, kad dabar reiktu keisti ar nekeisti darbo grafika, ar darbuotoja, nes po to bus problemos" (ta prasme, ji jaucia kada reikia veikti, ar neveikti, atlikti, ar neatlikti kazkoki procesa, ar veiksma) ir ji nezino, nemoka paaiskinti kodel, bet tiesiog JAUCIA ir kaip taisykle, jos jausmas pasitvirtina.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Rgs 2006, 15:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Pelene: labai ?domus pasteb?jimas. pradedu suprasti, kas per daiktas tas :wintuition: iš tikr?j? yr :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Rgs 2006, 16:43 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Pelene raš?:
liutauras,

Rimtai. Turbut Casandra vis apie :wethics:+:bsensoric: kalba, bet cia jau turetu jie patys geriau pasakyti.





Aš iš ties? kalbu apie :wethics:+:bsensoric:, nes šiuo atveju pacitavau konkret? šio tipo atstov?s pasakym?. Tiesiog su Draizeriais tenka susidurti dažniau nei su Dostais, tod?l geriau žinau, kaip ji reiškiasi Draizeri? atveju.



O tas "Kadangi men sekasi loterijose..." yra vieno Dono, kuriam iš ties? sek?si loterijose, pasakymas.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Rgs 2006, 19:26 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Pelene raš?:
(ta prasme, ji jaucia kada reikia veikti, ar neveikti, atlikti, ar neatlikti kazkoki procesa, ar veiksma) ir ji nezino, nemoka paaiskinti kodel, bet tiesiog JAUCIA ir kaip taisykle, jos jausmas pasitvirtina.


Nors Pelen? kalb?jo apie Jesenin?, tas labai tinka ir Džekui (:blogic::wintuition:).

Pvz. Džekas draugui pažad?jo k? nors "suorganizuoti", pad?ti gauti ar pan.  Kartais gali pasirodyti, kad pamiršo pažad?.... ????? neee.  Tiesiog laukia momento, jau?ia, kad "ne dabar".  O kai užuodžia T? MOMENT? - tieiosg ima ir vykdo visus reikalus, kurie tuo metu "ant bangos". Tada tie reikalai eina kaip tik su mažiausiomis s?naudomis (laiko, energijos, ištekli?). Džekas pastoviai tarsi laiko išk?l?s piršt? ir gaudo "iš kur v?jas pu?ia". Pagal tai žino, kurie reikalai seksis, kuriems at?jo j? laikas.



P.S. Man atrodo ir loš?jai turi tur?ti išlavint? :wintuition: - jausti kada ateis korta, kada galima eiti "va bank"


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Rgs 2006, 10:31 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Ekstraversija-intraversija



Fizinis lygmuo



Ekstravertinis tipas – tai sistema, kuri daugiau išskiria energijos ir informacijos nei sukaupia. Tod?l ekstravertas pasižymi tuo, kad paprastai ?deda daugiau pastang? nei reikia vidutiniam rezultatui pasiekti. D?l šios priežasties ekstravertinis elgesio ir darbo stili? galima charakterizuoti kaip aktyv?, ta?iau nuostoling?.

Intravertinis tipas – tai sistema, kuri daugiau sukaupia energijos ir informacijos nei jos iššvaisto. Tod?l intravertas ?deda mažiau pastang? vidutiniam rezultatui pasiekti. Atitinkamai, tam, kad atlikt? tokios pat apimties darb?, intravertui prireiks daugiau laiko nei ekstravertui.Tod?l intraverto darbo ir elgesio stili? galima pavadinti pasyviu, ta?iau ekonomišku.

Kadangi ekstravertas yra link?s daryti daugiau nei reikia, jam reikia, kad kažkas j? pristabdyt?.Ekstravertinis informacinio srauto intensyvumas daro j? rezultatyviu, ta?iau trumpalaikiu, kadangi jis dažniau serga, pervargsta, pervertina savo šansus.

Kadangi intravertas yra link?s daryti mažiau nei reikia, tam, kad pasiekti optimal? efekt? j? reikia suaktyvinti, paskatinti. Ta?iau jis yra labai taupus savo resurs? atžvilgiu. Jo ramus gyvenimo b?das apsaugo j? nuo kraštutinum?, d?l ko intravertas yra mažiau rezultatyvus, ta?iau ilgiau veiklus.



Psichologinis lygmuo



Ekstravertas yra orientuotas ? išor?, tai atviro tipo žmogus. Jis siekia veiksmo, psichologinio aktyvumo. Be atgalinio ryšio su aplinka jis praranda orientacij?, negali apdoroti informacijos.Jis tarsi atribotas nuo sav?s, save suvokia per kitus žmones.

Intravertas yra vientisas savyje ir pats su savimi, ta?iau aiškiai atsidalij?s nuo aplinkinio pasaulio. Save suprasti jam kur kas lengviau nei aplinkinius. Jis gali apsieiti be gr?žtamojo ryšio su aplinka, nes jis pats sau yra vertingas.Intravertas psichologiniame plane yra geriau apgintas nuo išorin?s ekspansijos nei ekstravertas, ta?iau jam atitinkamai yra sunkiau paveikti kitus.

Ekstravertas nes?moningai stengiasi kitus pritaikyti pagal save. Jis kei?ia žmones, juos „aukl?ja“, primeta jiems savo elgesio taisykles. Paveikti save pat? jam yra sunku. Tod?l ekstravertams saviauklos problema yra kur kas aktualesn? nei intravertams.Kai ekstravertas persiorientuoja ? savo vid?, t.y.intravertuojasi, jis susiduria su rimtomis problemomis, kadangi veikia prieš savo prigimt?.

Intravertas grei?iau pats prisitaikys prie aplinkini? nei aktyviai stengsis juos perdirbti pagal save.Intravertas gyvena pagal taisykl? „Ne?vesdin?k savo tvarkos svetimam kieme“, tod?l jis psichologiškai nesibrauna ? kit? žmoni? pasaul?. Bandymai ekstravertizuotis, aktyviai paveikti aplinkybes, intravertui sukelia neigiamus padarinius –  perkrovas, galin?ias destabilizuoti asmenyb?s strukt?r?. Intravertas yra link?s ? saviaukl?, jis s?kmingai save tobulina, tokiu b?du išspr?sdamas asmenin? nepriklausomyb?s problem?.

Neteisinga ekstravertus traktuoti kaip bendraujan?ius linksmuolius, o intravertus – kaip ni?rius atsiskyr?lius. Tokie kaštutinumai yra reti. Sud?tingose situacijose verta atkreipti d?mes? ? tai, kaip žmogus išsiskiria iš aplinkini?: jei jis ypatingai  nebendraujantis, demonstratyviai atsiskiriantis nuo kit? – tai kalba apie jo ekstraversij?, nes b?tent ekstravertas nebijo priešpastatyti sav?s aplinkiniams. Intravertas, atvirkš?iai, stengiasi neišsiskirti nei ? vien?, nei ? kit? pus?.



Socialinis lygmuo



Ekstravertas sociume pasižymi ekspansija, tendencija pl?stis. Jis visada pastebimesnis nei intravertas, daro didesn? ?tak? socialiniam vystymuisi. Organizacijos, kurioms vadovauja ekstravertas, auga, ple?iasi, terpiasi ? svetimas teritorijas, atidaro naujus filialus ir pan. Ekstravertas mieliau renkasi konkurencij? ir naujo užvaldym? nei esamo ?sisavinim? ir tobulinim?.

Intravertas ekspansij? vykdo blogai. Jo vystymosi tendencija – jau esamo gilinimas ir tobulinimas. Jis – ne užkariautojas. Konkurencijos jis stengiasi vengti, kiek tai ?manoma. Svetimos teritorijos ir ?takos sferos j? mažai domina. Su juo visada lengviau susitarti.Makrosociume intravertas mažiau pastebimas. Jo vadovaujamos organizacijos menkai auga, ta?iau pastoviai tobulina savo strukt?r? ir darbo metodus.

Ekstravertui gr?sia „didžiojo biznio sindromas“, t.y. hipertrofuotas viršutinio organizacijos ešelono vystymasis, kurio pas?koje prarandama vidini? proces? kontrol?. Intravertui gr?sia „virimas savose sultyse“, nejautrumas naujiems v?jams.



Intelektualinis lygmuo



Ekstravertas nuo intraverto intelektualiniame plane skiriasi apdorojamos informacijos kiekiu. Ekstravertas visada m?sto pla?iau (kiekio, ne erudicijos prasme): per t? pat? laiko vienet? jis praleidžia didesn? informacijos kiek?, t.y. jo intelekto greitis yra didesnis nei intraverto.

Intravertas m?sto l??iau, jo informacijos pasikeitimo greitis yra žemesnis.Pažintiniai intraverto procesai visada labiau lokališki ir apriboti. Ta?iau intravertas informacij? apdoroja detaliau, jo „informacinis produktas“ visada bus kokybiškesnis.

Bendruose intelektualiniuose testuose ekstravertai d?l aukš?iau išvardint? priežas?i? paprastai lenkia intravertus.

D?l savo pažintini? interes? pl?timosi ekstravertas turi daugiau šans? padaryti mokslin? perversm? ar palikti p?dsak? istorijoje. Stambiausi atradimai padaromi informacini? sri?i? sand?roje, ir kuo platesnis individo interes? ratas, tuo didesn? tikimyb? (aišku, ?skaitant ir kitas s?lygas), kad jis atras naujus d?sningumus.

Intravertin?s mintys ir atradimai sunkiau pasiekia pla?iuosius klausytoj? sluoksnius, kadangi jie kur kas sud?tingesni nei ekstravert?, be to intravertams sunku ekspansyviai tai skleisti.Be to, intravertai, kaip siauro profilio tyrin?tojai, retai kada skverbiasi ? „persidengian?ias“ sritis, tod?l j? šansai, aptikti kažk? ne?prasto, sumaž?ja.





Pagal V.V. Gulenko "Menedžment slažennoj komandy"


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 82 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 100 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007