Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 12:14

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 117 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2006, 12:29 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Cassandra, o k? tu vadini paskalomis ir kaip rusiškai, jei žinai? Gal "???????"?

Ne, nieko panašaus ? paskolas. Gal tik iš mano pasakojimo taip atrodo. Tai nebuvo kažkoks knibžd?jimas ? aus?: "O ji tokia ir tokia..." Tai buvo ?domus santyki?, žmoni? savybi? nagrin?jimas, inteligintiškas, psicholiginis, visada buvo labai ?domu klausytis.

Taip, man irgi atrodo, kad reik?t? susilaikyti nuo toki? ?vertinim?, kaip buka, bet pvz. jei aš bu?iau neišaukl?ta, aš visvien negal??iau elgtis kaip ji - aš apie santykius ir žmoni? savybes nem?stau, nepastebiu, nenagrin?ju. Na, socionika kiek mane pakeite, prad?jau dom?tis žmon?mis, bet ?ia jau kita istorija.

O išreikšti savo santyk? - ?ia normali baltaetikio savyb?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2006, 12:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia, taip, "spletni" -yra paskalos arba gandai. Šiaip jau kaip inteligentiškai asmenybei kažkoks labai užaštrintai neigiamas poži?ris ? j? supan?ius žmones, vienok: vyras - kiaul?, kaimynas - priešas, bendradarb?s ji neken?ia, nes pastaroji menkavert? (hm!) asmenyb?, taksistas apskritai kažkoks maniakas :shocked:, draug? - buka...Žodžiu, su ja pa?ia bendrauti turb?t, jos nuomone, vienas malonumas :strange: Bet kaip jau sakiau, nemanau, kad tai - Dostojevskio apibr?žimas. Grei?iau jau pletk? bobos. Ne damos.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2006, 12:59 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Na turb?t etikai yra ?vair?s - kaip optimistai (matantys teigiamas savybes), taip ir pesimistai, matantys vis daugiau neigiamas. Ne vis? gyvenimas gerai susiklosto.

Ne tas svarbu, kaip ji atsiliepia apie paž?stamus. Svarbus pats d?mesio, informacijos kaupimo ir išdavimo pob?dis. Nereikia taip akcentuoti tos informacijos atspalvio:smile:.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2006, 16:11 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nadia, gal Tu tikrai geriau pažįsti savo draugę...  Bet man knieti išsakyti tam tikras abejones...

Man atrodo, kad Dostojevskiui turi rūpėti daugiau abstraktus žmonių (žmonijos) tobulinimas, santykių harmonija domėjimasis dėsningumais. O šitoks labai jau konkretus skirtymas į "savus" (apie savus tik gerai) ir "svetimus" (svetimas turi būti kažkuo blogas) labiau būdingas trečiajai kvadrai. Aišku, aš sutirštinu spalvas taikydama buitiniam, žemiškam variantui ~ taip pat kaip jas mėgsta sutirštinti pletkų mėgėjai, nes Tu, Nadia, nupiešei tokį paveikslą arba toks įspūdis susidaro. Nesu tokios nuomonės apie treąiają kvadrą ištisai. Tiesiog jie "konkretesni" negu ketvirtoji kvadra.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2006, 18:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Nadia:
Va toks, kaip Tu aprašei, žmonių vertinimas (nebūtinai neigiamas, tiesiog - įvertinimas), labai būdingas man :) Tik aš dažniausiai tuos įvertinimus pasilieku sau, ir tiek negeriečių aplik save nepastebiu :) Pritarchiau Liepai. Todel Tavo draugė gali būti ir Dreizeris. Kaip ten pas ją su sensorika?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2006, 21:22 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
m2:
:smile: aš kažkaip irgi iš Nadios pasakojimų pagalvojau, kad visai galėtų būti iš gamos, bet napaleonė :smile: šiaip ar taip į tą pusę.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2006, 22:05 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
liutauras:
na jei rac/irac skirias dantų dydžiu, tai labai paprasta ir nustatyt: dreizerė ar napoleonė. :wink:

O jei rimtai, man pirmas įspūdis irgi buvo, kad dreizeris, apie napą kažkaip ir nepagalvojau.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2006, 22:10 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
m2, taip - pirmasis įspūdis ir man buvo - tarsi susidūrus su nuoskaudas išsakančiu Dreizeriu... Beje mane turbūt palaikytū žiauriu žmogumi - negalėčiau ramiai išklausyti, atjausti. Mane pačią tai "sujaukia" ir galiu prieštaraudama "pasimuistyti"....


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2006, 23:23 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
O ko jūs čia taip? Kažkaip intuityviai tipuojat :wink:.

Ne, kodėl sensorikė? Vaikystėj/paauglystėj ji iš vis nekreipė dėmesio į išvaizdą, pacankė buvo. Dabar va, kai virš 30, tai atrado šitokį malonumą. Ir dabar labai tuo didžiuojasi.

Intuicija pas ją stipri. Gyvena svajonėmis. Visą dieną tupi darbe prie tortų, kartais ir po pusę nakties, ir dar atranda laiko žirgynui (kasdien), dabar mašiną turi, o anksčiau valandą autobusuose (tik į vieną pusę). Labai įžvalgi, aštraus proto, man su ja labai įdomu (su sensorikais ne).

Juodos sensorikos irgi nerandu. Aš jaučiuosi su ja lygiai (nors ji 10 metų vyresnė, o tada man tai buvo dar didelis skirtumas). Juodasensorikai man paprastai sukelia tokią nesąmoningą "pagarbą". Prisibijau aš jų.

O kas dėl žmonijos tobulinimo... Jai šiaip tuo metu rūpėjo kiti dalykai: draugą susirast, butą pirkti, mašiną, gal kitą darbą rasti, be to jojimas dar - jojimo įgūdžių tobulinimas, varžybos.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Rgp 2006, 01:16 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Nadia rašė:
O ko jūs čia taip? Kažkaip intuityviai tipuojat :wink:.

Ne, kodėl sensorikė? Vaikystėj/paauglystėj ji iš vis nekreipė dėmesio į išvaizdą, pacankė buvo. Dabar va, kai virš 30, tai atrado šitokį malonumą. Ir dabar labai tuo didžiuojasi.

Intuicija pas ją stipri. Gyvena svajonėmis. Visą dieną tupi darbe prie tortų, kartais ir po pusę nakties, ir dar atranda laiko žirgynui (kasdien), dabar mašiną turi, o anksčiau valandą autobusuose (tik į vieną pusę). Labai įžvalgi, aštraus proto, man su ja labai įdomu (su sensorikais ne).

Juodos sensorikos irgi nerandu. Aš jaučiuosi su ja lygiai (nors ji 10 metų vyresnė, o tada man tai buvo dar didelis skirtumas). Juodasensorikai man paprastai sukelia tokią nesąmoningą "pagarbą". Prisibijau aš jų.

O kas dėl žmonijos tobulinimo... Jai šiaip tuo metu rūpėjo kiti dalykai: draugą susirast, butą pirkti, mašiną, gal kitą darbą rasti, be to jojimas dar - jojimo įgūdžių tobulinimas, varžybos.


Gal čia galėtų Liutauras pasisakyt, kaip žinantis Dostojevskes... arba Pelenė... O man tenorisi išsakyti savo subjektyvius įspūdžius.

Mano nuomone, argumentas "man neįdomu su sensorikais, todėl ji - ne sensorikas" - ne argumentas. Nematau ryšio ir tarp gyvenimo svajonėmis bei intuicijos. Juk pasakoji, kad jai rūpi tokie grynai sensoriniai dalykai: šeima, butas, darbas, mašina... Man tai primena norus ir siekius, ne svajones. Tikslus, kurių įgyvendinimo labai konkrečiai siekiama. O kur dar tas tortų kepimas. Ar tikrai daugeliui dostikų tipiška ir malonu tortus kepti ir apskritai, maistą gaminti? O va napoleonei, dreizerei - dar ir kaip gali būti malonu.

Jeigu (pasikartosiu: jeigu) tu esi balzakė, tai napoleonas ar dreizeris neturėtų kelt baimės, kaip dualas ir aktyvatorius.

Be to, tau gali būti įdomu todėl, kad tau pateikia įdomią informaciją iš :wethics: funkcijos srities. Ar manai kad napoleonės ir dreizerės nesugeba tą žmonių vertinimą taip pateikti, kad nesijustum kažkaip spaudžiama su :bsensoric:?

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Rgp 2006, 08:53 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Solanža:
gal tuščioj vietoj nediskutuokime? Gali būti, kad ji atsakys man į anketos klausimus, tada aptarsim.

Kodėl šeima sensoriko noras? Bet kokio žmogaus, ypač etiko. Be to ji ne šeimos norėjo, o turėti vyrą (partnerį).

Kas sakė, kad ji mėgsta tortus kepti? Ji nuolat kartodavo, kad nekenčia šių darbų, negali į tuos tortus žiūrėti.
Mašinos reikia, nes nespėja (į žirgyną), nes daug darbo turi.
Buto norėjo, nes turėjo tik kambariuką, vienam bute su kaimynu, kurio nekesdavo.

Kaip yra man su Dreizeriais ir Napoleonais nežinau, nepažįstu. Jei imti Pugačiovą, kaip Napoleonę, žaviuosi, bet manau, kad prisibijočiau biškutį tokios asmenybės. Mikele Plačido, kaip Dreizeris labai patinka. Kobzonas irgi malonus. Į paskutinį klausimą neatsakysiu, nežinau.

O tu, Solanža, pabandyk jodinėti kasdien (nulėkus tarp darbo valandų) ir sužinosi, ar galima tą daryti, neturint svajonės :wink: . Be to, negaunant iš to jokios realios naudos.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Rgp 2006, 11:27 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Uhu, geriausia tipuoti pagal iškeptų tortų skaičių ir tortų kepimo mėgimą/nemėgimą :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Rgp 2006, 12:16 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Diskusija apie jojikus iškelta ?IA.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Rgp 2006, 23:52 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Nadia rašė:
Mano Dostikė didžiąją laiko dalį kalbėjo apie savo santykius. Arba apie žmonių savybes. Aš žinojau apie jos santykius su visais: jos buvusiu vyru - kuris yra didelė kiaulė, jos kaimynu - kuris yra jos didžiausias priešas (daėjo iki teismo), jos psichologu - kurį ji dievina, treneriu, tvarkytoja darbovietėje - kurios ji irgi nekenčia, nes ji menkavertė asmenybė, taksistu, kurio elgesys yra keistas - jis tai pasirodo, tai vėl nekelia ragelio ir dingsta, vyro mama, vokiečiu, pas kurį dirbo... Aš žinojau jos požiūrį į visus: į jos draugę, kuri yra labai buka, bet užtat turi humoro jausmą ir su ja linksma, į vyrus, su kuriais susitikinėjo... Aš žinojau apie santykius jos žirgyne: trenerio žmona jo baisiai bijo, trenerę atleido iš darbo, nes dvi merginos jos nekentė ir pasiskųsdavo direktoriui, draugė nemyli savo šuns...

Kai supratau, kad ji Dostikė, viską prisiminiau. Kaip ji kalbėjo, kalbėjo ir kalbėjo :wethics: temomis, o aš klausiausi "???????? ???". 

Turiu pripažinti, kad mano Dostikų įvaizdis labai stipriai pakito nuo idealybės iki realybės :smile:


Man labiau panašu, kad tu čia papasakojai ne apie draugę Dostikę, o draugę Dreizerę. Jeigu tu ją klausinėjai klausimas po klausimo ir klauseisi akis išpūtus gal ir galėjo papasakoti kokį vieną kitą gabalėli savo gyvenimo, arba kokį nuotykį neseniai nutikusį. Taip viską su detalėmis ir savo vertinimais mėgsta pasakoti Dreizeriai, jų tik klausyk :smile: (man labai įdomu jų klausytis ir visada stebiuosi, kaip jie kartais savikritiškai apie save kalba, tiksliau pasakius, apie savo kažkokį poelgį, po kurio jie "prisidirbo" :smile: ).

Esminis skirtumas būtų, kad Dostikas abstraktesnis, Dreizeris konkretesnis.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Rgp 2006, 00:12 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Liepa rašė:
Man atrodo, kad Dostojevskiui turi rūpėti daugiau abstraktus žmonių (žmonijos) tobulinimas, santykių harmonija domėjimasis dėsningumais. O šitoks labai jau konkretus skirtymas į "savus" (apie savus tik gerai) ir "svetimus" (svetimas turi būti kažkuo blogas) labiau būdingas trečiajai.

Aš atrašiau Nadiai nepaskaičius tolesnių komentarų, Bet Liepa turbūt tiksliau už mane pačią išsireiškė.

Dostikui kažkaip viskas abstrakčiau, kad ir kalbant konkrečiai, labiau rūpi santykiai į perspektyvą "ką ar kaip kažkam, ar man pačiai reiktų daryti, kad būtų gerai", bet tai informacija tarsi sau, jei koks pvz.: Dreizeris nepristoja ir neiškaulija "recepto" :wink: , nes jam su perspektyva prastai, jis dažniausiai "taiso ką pridirbo" (čia pačio Dreizerio išsireiškimas) Bet čia ne absoliutus faktas.

m2 taigis, tikrai Dreizeriuke būsi :wink:.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 117 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 105 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007