Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 01:49

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 37 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Revizijos (kontrolės) santykiai
StandartinėParašytas: 10 Lap 2004, 22:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Pirmasis- revizorius, antrasis- revizuojamasis

Dostojevskis- Don Kichotas,

Don Kichotas - Gorkis,

Gorkis- Napoleonas,

Napoleonas-Dostojevskis,

Balzakas-Štirlicas,

Štirlicas- Diuma,

Diuma- Hamletas,

Hamletas- Balzakas,

Gabenas-Džekas Londonas,

Džekas Londonas- Jeseninas,

Jeseninas- Hugo,

Hugo- Gabenas,

Hekslis-Dreizeris,

Dreizeris- Žukovas,

Žukovas- Robespjeras,

Robespjeras - Hekslis,

----------------------------------

Pusiausvyra įmanoma tik tada, kai atsiribojama nuo išorinio pasaulio įtakos. Būtent tada pasiekiamas revizoriaus poveikio auklėjamasis efektas revizuojamojo vidiniam pasauliui bei įvyksta jo pasikeitimai. Įsikišimas iš šalies šiuos santykius daro tiesiog nepakenčiamais. Tiek revizorius, tiek revizuojamasis revizijos santykyje esančioje poroje neatlieka staigių, griaunančių abipusį susitarimą, poelgių. Priešingas elgesys būtų tiesiog žudantis, kadangi sukeltų nepasitikėjimą vienas kitu. Revizijos santykiai siūlo bendrą ginčytinų klausimų aptarimą, antraip kaupiasi užgniaužtos problemos viduje. Kai problema juntama, tačiau ignoruojama, tai- pirmas požymis, kad laukia emocijų plykstelėjimas. Loginę mąstymo kryptį sustiprina santykiai revizija-minus: revizuojamasis stengiasi kontroliuoti revizoriaus elgesio logiką. Pusė, kuri patiria spaudimą, nepraleidžia nepastebėtų jokių nelogiškumų. Iš tikrųjų, būtent revizuojamajam norisi apkaltinti revizorių nenuoseklumu, nurodyti jo mąstymo klaidas. Revizija-plius: uždarų, vidinių jausmų santykiai. Nežiūrint į neigiamą partnerio elgesio stiliaus vertinimą, revizorius daug ką atleidžia savo revizuojamajam, tikėdamasis su laiku jį „perauklėti“. Griežtas atkirtis dėl revizuojamojo veiksmų duodamas tik tada, kai pastarasis visiškai praranda sąžinę ir elgiasi pernelyg atsipalaidavusiai, neatsakingai. Revizorius jaučia revizuojamajam elgesį ir užuojautą. Jis tai skatina, tai spaudžia revizuojamojo silpnąją funkciją, tačiau nenaudoja apgalvotos veiksmų sistemos. Santykiai revizija-minus sensoriškai užaštrina dėmesingumą ir pedantiškumą. Revizuojamasis atkreipia dėmesį į smulkmenas partnerio elgesyje, kontroliuoja beveik kiekvieną jo žingsnį, renka apie jį patikimą informaciją. Buvimas revizuojamuoju disciplinuoja žmogų, tačiau tuo pačiu ir siaurina jo akiratį. Revizija-plius taip pat yra intuityvūs santykiai. Revizoriui nepavyksta valdyti revizuojamojo elgesio konkrečioje situacijoje. Jis veikia ilgalaikiame laikotarpyje savo revizuojamojo vidinį pasaulį, keisdamas jo bendrą pažiūrų ir gyvenimo prioritetų sistemą. Revizija labiau jaučiama psichologiniame, o ne fiziniame lygmenyje. Jos auklėjamasis efektas, teigiamas ar neigiamas, suvokiamas tik bėgant laikui. Revizija (plius-minus) yra skausmingų peršokimų iš vienos pastovios padėties į kitą procesas. Revizorius pastoviai primeta revizuojamajam vienas ir tas pačias vertybes bei elgesio stilių, o pastarasis taip pat užsispyrusiai priešinasi, be to, veikimo prieš revizoriaus poveikį būdai (atgalinė revizija) praktiškai nesikeičia: ieškoma klaidų jo mąstyme ir poelgiuose. Santykiai iš partnerių reikalauja maksimalaus pakantumo ir humaniškumo. Revizorius, veikdamas revizuojamąjį, keičia jo vidinį pasaulį pagal savo sampratą. O revizuojamasis, aukštai (nors ir kritiškai) vertindamas revizorių, stengiasi įgyti tokias pat vidines savybes, kaip jo. Abipusės kontrolės procese partneriai nusišlifuoja iki priimtino elgesio modelio. Revizijos įtampa pasiekia aukščiausią tašką, kurį laiką svyruodama tai aukštyn, tai žemyn, o po to pastebimai silpsta, kas rodo, jog santykiai perėjo į baigiamąjį etapą- įvykdė savo auklėjamąją-valdančiąją misiją ir prarado energetinį užtaisą.

Dar- Gulenko apie revizijos, arba socialinės kontrolės santykius
Tai asimetriniai santykiai socione. Revizorius tarsi nuolat seka revizuojamąjį, kreipdamas dėmesį į jo silpnąją vietą. Kyla įspūdis, kad revizorius vis nori išsiaiškinti, ką ir kaip daro revizuojamasis. Revizuojamajam dažnai susidaro įspūdis, kad jį visą laiką stebi kaip bandymų triušį. Tačiau tai nereiškia, kad revizorius būtinai žodžiais išsako revizuojamajam jo trūkumus. Revizuojamasis viduje jaučia, kad revizorius gali tai padaryti bet kurią akimirką ir todėl pradžioje, jam dalyvaujant yra kažkiek įsitempęs. Revizorius atrodo reikšmingas žmogus, o tai, kaip jis veikia, nusipelno dėmesio. Revizoriaus pripažinimą norisi nusipelnyti, jo pagyrimas labai vertinamas. Tačiau revizorius vis pilnai neįvertina revizuojamojo, kurio mintys ir darbai jam atrodo nereikšmingais, kas negali nesukelti revizuojamojo nuoskaudos. Pradžioje visa tai net stimuliuoja, norisi įrodyti revizoriui, kad esi naudingas, tačiau visi mėginimai – nesėkmingi. Revizorius atrodo savim patenkintas ir smulkmeniškas, jis priekabiauja, bando pamokyti ir perauklėti. Revizuojamasis atrodo įdomus ir gabus, tačiau jam kažko trūksta. Jam reikia padėti, pasufleruoti, tačiau visi patarimai būna nenaudingi. Revizuojamasis jų nepriima, kuo dar labiau sustiprina revizoriaus norą jį perauklėti. Revizuojamasis atrodo beviltiškas, bet ne dėl to, kad negali kažko įvykdyti (realiai, taip ir yra), o todėl, kad paprasčiausiai nenori. Tai sukelia revizoriaus periodišką suirzimą. Revizijos santykiai gali būti pavadinti revizoriaus rūpinimosi revizuojamuoju santykiais, tačiau tas rūpestis gali revizuojamajam pasirodyti pakankamai įkyrus. Jausdamas savo pažeidžiamumą, revizuojamasis prie žmonių linkęs mėginti išvengti šio rūpesčio: jis įžeidinėja revizorių, ginčijasi su juo, bando duoti jam nurodymus. Tačiau tokie bandymai paprastai nesibaigia niekuom. Revizorius, kaip taisyklė, neįsižeidžia ant revizuojamojo, o tiesiog tęsia jo tolesnį „auklėjimą“. Šiuos santykius gerai iliustruoja analogas „mama- nepaklusnus vaikas“. Revizijos santykyje esanti pora dažnai būna labai susigyvenusi, vieninga. Esmė tame, kad joje abu jaučia savo socialinį reikšmingumą: revizorius kaip rūpintojėlis-geradarys, be kurio rūpesčio ir nurodymų revizuojamasis prapuls, o revizuojamasis- kaip rūpesčio objektas, kurio vertingumas pripažįstamas tokiu būdu. Socialinio užsakymo santykiuose šis jausmas išreikštas žymiai mažiau, kadangi užsakovas nesiima mėginimų perauklėti savo vykdytoją (imtuvą).

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Lie 2006, 11:10 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Neseniai teko skaityti toki? Veros Novikovos mint? apie revizijos santykius.

Faktas, kad jus traukia tam tikro tipo žmon?s arba prie j?s? limpa tokie žmon?s (kas, iš esm?s- vienas ir tas pats) - neatsitiktinis. Jeigu jus traukia revizoriai, tai gali reikšti ne b?tinai skol? problemas, bet ir tai, kad j?s ypatingai didel? reikšm? skiriate savo skaudžiosios funkcijos sri?iai: jums atrodo, kad b?tent ši? geb?jim? jums taip neužtenka gyvenime, kad visos j?s? b?dos ir nes?km?s kyla tod?l, kad turite štai toki? silpn? viet?. Tai yra, vietoj to, kad savo skaudži?j? funkcij? priimti, pamilti, suteikti jai teis? kažko nežinoti ir nemok?ti, j?s save už j? kritikuojate. Ir bandote šias problemas spr?sti revizoriaus pagalba. Kitaip tariant, ieškote bendramin?io (juk j?s? revizorius tiksliai žino, kad su j?s? skaudži?ja funkcija susij? klausimai yra patys svarbiausi gyvenime).

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Rgp 2006, 11:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 07 Bal 2005, 21:30
Pranešimai: 236
Miestas: Vilnius
Solanža: Mano verslo partneris diuma, tai net i tuoleta nenueina man neatraportaves, nebuna dienos kad nepaskambintu 3 (savaitgaliais)- 20 kartu. Jo mama labai panasu kad stirle (tevas ko gero hugo) o bent keli draugai stirliai... O tai kuri ten pas ji (diuma) skaudi vieta?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Rgp 2006, 12:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
svyt: ta pati, kaip pas jeseninus. :blogic:

Na, pas jus pasireiškia klasikinis revizijos atvejis: revizorius laikomas visur kompetetingu, labai protingu, labai praktišku ir išmanan?iu, labai darbš?iu. Norima tur?ti toki? savybi?, kokias turi jis. Dar, diumos nem?gsta atsakomyb?s. Galb?t, raportuodamas, jis jau?iasi taip, tarsi ir atsakomyb? už savo veiksmus perkelt? tau. Šiuose santykiuose tikimasi revizoriaus globos.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Rgp 2006, 13:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
svyt:



Viena sheimos drauge, Diuma labai panashiai elgiasi su mano vyru (shtirliu). Man ish shalies zhiurint atrodo juokingai. Arba kaip pataikavimas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2006, 00:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 07 Bal 2005, 21:30
Pranešimai: 236
Miestas: Vilnius
Solanža raš?:
svyt: ta pati, kaip pas jeseninus. :blogic:

Na, pas jus pasireiškia klasikinis revizijos atvejis: revizorius laikomas visur kompetetingu, labai protingu, labai praktišku ir išmanan?iu, labai darbš?iu. Norima tur?ti toki? savybi?, kokias turi jis. Dar, diumos nem?gsta atsakomyb?s. Galb?t, raportuodamas, jis jau?iasi taip, tarsi ir atsakomyb? už savo veiksmus perkelt? tau. Šiuose santykiuose tikimasi revizoriaus globos.


Gali buti, mes verslo partneriai... siaip draugas diuma, tai santykiai visai pakenciami, nors irgi, savo verslo sistema sukure tardamasis su manim, bet kai tiesiogiai mes nesusije, tai jis daug reciau konsultuojasi, nors susitikus visad zinau jo reikalus kas ir kaip.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2006, 11:40 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
svyt: tai labai nat?ralu, kad konsultuojasi. Kai turim silpn? logik?, prašom pas kitus standart?, pavyzdži?, ir juos kopijuojam, ?nešdami savo tam tikras detales. Ta?iau aš pasteb?jau vien? revizijos santyki? ypatum?: ne kiekvienas revizorius kalba aiškiai ir suprantamai. Pvz. džekas su savo bazine :blogic: neretai tingi "išvynioti" savo mint?: jam pa?iam ir taip viskas kaip du kart du, tuo tarpu revizuojamajam reikia s?d?t ir "virškint" par?, kol daeina, kaip viskas veikia ir kod?l. Tod?l ta informacija iš tavo bazin?s jam tur?t? b?ti nors ir naudinga, bet skausminga. O jei paprašai džeko detaliau paaiškinti, k? tur?jo omeny, jam- susierzinimas, kad žmogus klausin?ja savaime suprantam?, akivaizdži? dalyk?, lyg b?t? mažas vaikas. Kita vertus, jam truput? ir malonu, kad kitas žmogus jo TAIP klausin?ja, jo nuomon? TOKIA ?domi, jis TOKS reikalingas...:smile: Va šitaip ir prasideda globa. :smile:



J?s? atveju, galb?t ?takos turi dar ir tai, kad jo kažkas iš t?v? revizoriai. O tavo mama diuma. Žmon?s išmoksta sugyventi tam tikruose santykiuose, net ir menkai komfortiškuose. Prisitaiko. Ir po to galb?t net ir ne?domu, kai reikia bendrauti su dualais, b?na net argument?, kad su jais vyksta "užpelk?jimas", n?ra asmenyb?s vystymosi.



Apskritai revizijos santykiai n?ra malon?s, bet iš j? labai sunku ištr?kti. Yra kažkas nepaaiškinamo, kaip su senu lagaminu: ir palikti gaila, ir nešti sunku...:strange:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2006, 18:29 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Rašiau "Revizorius, veikdamas revizuojam?j?, kei?ia jo vidin? pasaul? pagal savo samprat?. O revizuojamasis, aukštai (nors ir kritiškai) vertindamas revizori?, stengiasi ?gyti tokias pat vidines savybes, kaip jo. Abipus?s kontrol?s procese partneriai nusišlifuoja iki priimtino elgesio modelio. Revizijos ?tampa pasiekia aukš?iausi? tašk?, kur? laik? svyruodama tai aukštyn, tai žemyn, o po to pastebimai silpsta, kas rodo, jog santykiai per?jo ? baigiam?j? etap?- ?vykd? savo aukl?jam?j?-valdan?i?j? misij? ir prarado energetin? užtais?."



Kažkada klausiau Scarlet: o kas b?na po to, kai "santykiai praranda energetin? užtais?"?



Man atrodo, kad "partneriai nusišlifuoja iki priimtino elgesio modelio" reikt? suprasti kaip: revizuojamasis tampa iš paviršiaus, iš pirmo žvilgsnio, gan panašus ? revizori?. Kažkas panašaus ? jo šeš?l?, nelabai vykusi? kopij?. Šeš?lis revizoriui netrukdo, ta?iau vis mažiau yra pastebimas. To pasekoje revizoriaus ir revizuojamojo gyvenimai tampa vis labiau atskiri, j? detal?s vienas kit? menkai domina - ateina momentas, kada n?ra prasm?s bendrauti toliau.

Man taip norisi galvoti. Atrodyt?, toks lyg tur?t? b?ti galutinis taškas šiame santykyje. Ta?iau iš tikr?j? turb?t niekada taip neb?na. Net menkai dominant vienas kit?, nesinori paleisti. Kažkas yra, d?l ko labai labai sunku nutraukti tuos pan?ius. Apie tai kalba daugyb? revizij? patyrusi? žmoni?. Esu skai?iusi nuomon?, kad revizijos santykiuose esantys partneriai nemyli patys sav?s...



Žinoma, ?ia eina kalba apie poros revizij?, o ne kai revizorius t?vas ar kitas šeimos narys, ar tiesiog draug?, bendradarb?.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2006, 20:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Solanža: man atrodo, kad ?ia per daug metafizikos, t.y. susvarbinimo. ypa? kai yra revizorius iškeliamas už revizuojam?j?, tarsi jie vienas kitam negal?t? b?ti lyg?s partneriai. o ir tokie palyginimai kaip revizuojamasis yra revizoriaus šeš?lis n?ra vartotini, mano nuomone, kadangi šeš?lis, jeigu jis yra šeš?lis, turi matytis ir aplinkai, o aplinka gali visai kitaip vertinti revizori? ir revizuojam?j? - pvz., revizuojamasis gali buti labai "s?kmingas", revizorius - "nevyk?lis", ir net manau tada abipusis vertinimas gali skirtis.



iš patirties galiu pasakyti tik štai k? - ? robespjerus aš neretai žvelgiu skeptiškai, pirmiausia d?l j? silpnos :wethics:. jie kažkokie susig?ž?, nemoka bendrauti, uždari. arba esu sutik?s labai kiet? robi?, ta?iau vis tiek j? tas intravertiškumas ar kategoriškas kit? pasisakym? vertinimas man kartais kelia gailest?. nežinau, gal aš juos perpratau (tur?jau labai intensyvaus bendravimo su jais), bet kai bendraujam, bent man asmeniškai rodos, kad b?tent aš valdau situacij?, nes daug lengviau reiškiu emocijas. kita vertus, bendravimas su robais b?na ?domus, galima daug k? išgirsti, aš juos paprastai gerbiu ir kartu stengiuos palaikyti, pad?ti jiems su tuo intravertiškumu.





iš kitos pus?s, ži?r?damas ? draizer? pastebiu daug ger? dalyk? - pirmiausia :bsensoric: ji pas mane silpna, tod?l kai kalba pasisuka apie sensorinius dalykus, aš klausau jo su d?mesiu, jis ?ia man tikrai didesnis autoritetas nei aš pats. iš kitos pus?s d?l savo pastovaus :wethics: veikimo, aš kartais stebiuosi, kaip draizeriui sekasi laikyti pokalb?, rasti tem? ir t.t. man kartais, pavyzdžiui, nepasiseka - ypa? jei pašnekovai ne?dom?s arba tiesiog nusibod?, ?kyr?s. o štai draizeris - visgi demokratas - kartais šneka nesustodamas (pleputis toks :wink:), ir kartais gali labai ?domi? pokalbi? gautis. aš tokius dalykus pastebiu juose ir labai vertinu. kaip beb?t?, man su jais gana sunkiai sekasi bendrauti, reikia stabdyti savo :bintuition:, o b?tent j? samprotavimai žvelgiant iš :bintuition: taško kartais labai nerimti atrodo ir tas erzina, ir tada aš kaip nors juos šiurkš?iai nutraukiu ar pašiepiu, ar šiaip išeinu ? kit? kambar? ir t.t. bet jokiu b?du, visiškai nesijau?ia, kad jis kažkoks nelygiavertis ar pan.



summa summarum, nors revizijos santykiai yra asimetriški, man, regis, kad paprastai pernelyg pabr?žiama viena asimetrijos kryptis I su III, bet pamirštama kita, t.y. kad revizuojamojo II yra stipresn? už revizoriaus IV, ir kada ?ia nelygumo santykis pasikreipia visiškai kita linkme, tod?l realus vaizdas yra žymiai sud?tingesnis nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio - bent mano tokia nuomon?.





o kas d?l por?, tai turiu labai ger? šalia sav?s pavyzd? - t?tis - donas, mama - dostik?. ir nieko, jie labai gerai sutaria ir joki? didesni? (bent jau išoriškai) problem? nepastebiu, jau nekalbant apie kok? tai nelygiavertiškum?. atvirkš?iai, mamai - matau - imponuoja stipri t??io :wlogic:, ir juo - esant reikalui - labai pasikliauna. v?lgi ?ia - asimetrijos santykiai yra abipusiai, o ne tik vienpusiai, kaip pats pavadinimas santykio (kontrol?) gal?t? sufleruoti. gal ir kontrol?, bet iš abiej? šali?.



nežinau, mano b?t? tokie pasteb?jimai. gal kas kitaip visa tai mato... :strange:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2006, 22:59 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
liutauras raš?:
summa summarum, nors revizijos santykiai yra asimetriški, man, regis, kad paprastai pernelyg pabr?žiama viena asimetrijos kryptis I su III, bet pamirštama kita, t.y. kad revizuojamojo II yra stipresn? už revizoriaus IV, ir kada ?ia nelygumo santykis pasikreipia visiškai kita linkme, tod?l realus vaizdas yra žymiai sud?tingesnis nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio - bent mano tokia nuomon?.
Na, šiuo, revizijos santykio, atveju teiginys, kad II-oji funkcija stipresn? - nereiškia, kad ji ima virš?. Šiuo atveju reikia ?vertinti akcepcijos ir produkcijos faktori?. Antroji funkcija, b?dama produkcine, yra tam tikra I-osios funkcijos išraiška. Tai veiksnys, kuris užsiima minties realizacija. Kartu, beje, formuojantis ir bendr? tipo pasaul?ži?r?.

D?l šios priežasties, tiek teorijoje, tiek praktikoje, ši II-III funkcij? ašis daugiau veikia kaip komunikacin? ašis. Šia ašimi tipai "kalbasi" ir bendradarbiauja.

Žinoma, kaip turb?t ir tur?jai omenyje, tai atgalinis srautas t.y. revizuojamasis-revizorius. Ta?iau srautai visais atvejais, vienaip ar kitaip, yra abipusiai (kitaip, papras?iausiai nevykt? bendravimo) - lygiai taip pat ir kritika visais atvejais galima abipus?. Ir šiuo atveju, I-IV funkcij? ašis yra kur kas produktyvesn? revizijos atžvilgiu, nei bet kuri kita ašis.



tod?l realus vaizdas yra žymiai sud?tingesnis nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio - bent mano tokia nuomon?.
Manau, kad kiekvienas santykis, o tiksliau apskritai dviej? (ar daugiau) žmoni? komunikavimas yra sud?tingas procesas. Daugyb? veiksni?, faktori? ir "kabliuk?" egzistuoja absoliu?iai visais atvejais.

Tiesiog džiugu, kuomet tai suprantame, pastebime ir gebame atsižvelgti :smile:



P.S. Sakydamas IV-oji, manau, kad tur?jai omenyje rolin?. J?, socionikoje, tikslingiau vadinti III-?ja.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Rgp 2006, 02:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Aš gird?jau toki? mint?, kad atseit, sunkiausia yra pakelti revizij? per skaudži?j? :bethics: ir :bsensoric: Nežinau, kiek tame tiesos.



liutaurai: na aš ne veltui, specialiai ir pabr?žiau, kad kalbu tik apie por? atvej?. Kadangi ?ia dažniausiai b?na ?painioti jausmai. Ir jeigu jausmai (meil?) abipusiai, tai revizorius gali irgi pasistengti iš bazin?s pateikti švelniau informacij?, vertinti partnerio elges? atlaidžiau, išreikšti glob?. Tada galb?t santykis gaunasi harmoningesnis. Aišku, niekas nesako, kad jam lengva tai daryti...



Manau, šiuos santykius (kaip ir bet kuriuos kitus) gali ?takoti tokie faktoriai, kaip dual? tur?jimas artimoj aplinkoj arba dažnos vieno iš partneri? komandiruot?s, išsiskyrimai. Tad kiekvienu tarptipiniu atveju, o ir t? pa?i? tip? revizijos atveju situacija kažkiek skirsis. O dar reikt? nepamiršt aukl?jimo ?takos. Arba tokio dalyko, kaip socionikos žinojimas. Galb?t ji tavo t?vams, liutaurai, gana smarkiai pagelb?jo? Pad?jo suprast, kod?l tokie skirtumai, asimetriškumas yra, ir kaip b?t? galima juos sušvelninti....



Bet kuriuo atveju, apie visus tarptipini? santyki? tipus labai ?domu šnek?tis ir lyginti savo ir kit? patyrimus. :)



Ai, dar tu Liutaurai min?jai apie (jei gerai supratau) rolin?s veikim? ? revizoriaus skaudži?j?. Gražiai paaiškino Vartotojas 2, kad ne per t? funkcij? jie susišneka. Gana geras supratimas ?manomas tik per revizoriaus k?rybin? ir revizuojamojo bazin?. Ir problemos ?ia neatrodo reikšmingos. (Pasikartosiu, kalbu apie revizij? džekas-jeseninas). Štai tarkim džekas v?luoja. Aiškina, kad reik?jo atlikti kr?v? darb?. Jeseninas gal ir li?d?jo kažkiek laukdamas, ta?iau dabar jau situacija pasikeitusi, partneris savo vietoje, ir k? jau bepaaiškinsi? Juolab, kai argumentuojama, kad buvo tokios svarbios priežastys (o revizorius savo priežastis visada pateikia taip,kad jos atrodo labai svarbios. Juk jos iš tos srities, kur menkai pats teorientuojiesi, ir žaviesi kai kiti tuo užsiima, kas tau TAIP sunku atrodo). Kadangi m?s? atveju susikalb?jimas susij?s su laiko intuicija, tai jeseninas m?gsta savo laik? išnaudoti k?rybingai. Tod?l laukdamas gali užsiimti svajojimu, apm?stymais, arba paskaitin?t internete, tarkim:))).  O prieit kompromis? per ši? viet? lengva. Nor?si-susitarsi, kad v?lavimai netoleruojami arba kad b?tina ?sp?ti.



Bet gr?žtant prie tre?iosios veikim? ? ketvirt?j? (pas mus tai :wsensoric:). Iš praktikos galiu pasakyt, kad m?ginau s?moningai paduoti džekui info iš savo tre?iosios, ta?iau tai nebuvo labai paprasta. Kadangi nepavykdavo man tos info pateikti užtikrintais teiginiais. Tik kaip švelnius patarimus "tau reik?t? daryti taip, nes taip gražiau", kurie jo ne?tikindavo. Manau,  netikdavo b?tent argumentai. O pats spr?sdavo sensorikos problemas per :blogic: Ir sunku b?davo k? ir prikišt. Nors su laiku vis dažniau vesdavosi pirkt koki? nors daikt?. Ten b?davo maždaug taip (?ia šiaip, iliustracijai). Jis rodo daikt?, išvardina tuos faktorius, kurie svarb?s (kaina, kokyb?). Bet visiškai nesiorientuoja spalv? naudojime. Ir aklai akcentuoja firmos žinomum?. Kas d?l firm?, man tai niekad neatrodo rodikliu, d?l ko reikt? mok?t 10k. daugiau. Išsakau nedr?sias abejones ("jei tau negaila pinig?, tai... o aš tai dar paieško?iau..."). Paklausiu, kaip dažnai ruošiasi naudoti. Ir šiek tiek išsakau samprotavimus apie  daikt? ("gal tikt? ir šitas, bet ži?r?k, kaip tau pa?iam...ar tau ši spalva pa?iam priimtina, miela?...."nusipirk?s balt? striuk? šiai iškylai, vargu ar dar po to priderinsi kitoje veikloje", "mano akimis šitas megztinis tave storina, tau geriau tikt? šiek tiek ilgesnis....", "gal dar pasimatuok štai t?..."). Finale visa tai visai neblogai pavykdavo, bet jausdavausi ?sitempusi, nors ir patenkinta, kad ger? darb? padariau, pad?jau žmogui.

Sunku dirbti iš rolin?s, kadangi veiki, pats tik?damasis palankaus aplinkos vertinimo. O ?ia tau pa?iam tenka tapti ekspertu, vertintoju.

Nors pradžioje b?davo nety?iom visai užkabinu t? skaudži?j?. Atsargiai, kepšt...:wink: Pvz. pasakymais "koks tobulas tavo k?nas" (džekai niekada nežino, nesuvokia, kokie jie graž?s yra. Jie netiki tuo). Arba kart? gavau :bethics: dozyt?, toki? pasipurkštavim?, už pasakym? "šita spalva tau visiškai netinka". Ajajaj, kas dar?si:)))). Bet juokinga: iškart pakluso ir persireng?. Du daiktus taip iškritikavau. Tai kai kart? antr?j? daikt? pasi?m? ? kažkok? žyg?, nepamiršo pridurti: "?sid?jau t? striuk?, kurios spalva tau negraži" ir pažvelgt su priekaištinga išraiška :).



Tai va. Gal pravers kam nors šie aprašymai... kokioms nors jesenin?ms;). Nors kiek tek? kalb?tis su tapatuke tokia viena:), tai jos revizijos santykiai išties, tur?jo ?vairi? kitoki? atspalvi?, kurie kaip tik ir parod? aukl?jimo skirtumus.



B?t? ?domu jei ir kiti rašyt? iš praktikos, tokie aprašymai puikiai papildo tai,k? visi žinom teoriškai.


_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Spa 2006, 10:32 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Gal kas turit min?i?, kaip pasireiškia revizija per :wsensoric: (gabenas-džekas, diuma-hamletas)?


_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Vas 2007, 21:26 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Vas 2007, 19:31
Pranešimai: 18
prasyciau truputi demesio ir pagalbos is ekspertu...as esu jeseninas,mane kontroliuojantysis dzekas(jis),kartu tenka praleisti gana nemazai laiko, tiek darbe tiek namie,tai neisvengiama(gyvenimas bendrabucio salygomis). santykiai sakyciau jau buvo prieje kulminacija,taip sakant vyriskas pokalbis:sad: na ir dabar lyg ir abudu bandom laikytis atstumo ir salto mandagumo,bet itampa vel kaupiasi lyg is niekur...tai nepakenciama...negaliu pakest jo pomegio rodyti mano klaidas,netinkamus pasiegimus,tai jis megsta daryt keliu zmoniu draugijoj vartodamas trecia asmeni ir ispustus pavyzdzius (mazdaug is serijos susiprotek). atrodo jaucia malonuma tai darydamas,as arba ignoruoju arba bandau progai esant atsilyginti pateikdamas svelnesnius pavyzdzius(mazdaug nebuk protingas,as irgi moku).jei ignoruoju jis atrodo tai vertina kaip nepastebejima,kartoja....man visiskai nesuprantamas jo pomegis  (ironiskas poziuris+noras mane analizuot?)  stebeti mane,tai erzina..manau esam panasaus intelekto,yra bendru interesu...fizinio pranasumo irgi nera,tai kodel jis galvoja esntis pranasesnis uz mane ir dar aukleja?...ir dar tas jo pastabumas,viska zino,niekas neprabega pro akis...isvados du protingi suauge zmones nepajegia vienas kito ignoruot ir sugyvent..ar imanoma kokiu nors budu prisiderint,surast bendra kalba jeseninui ir dzekui kai abu vyrai? kaip? tarptipiniai santykiai puikiai paiskina kas vyksta,bet nepaaiskina kodel...dabar gaunas kaip ciukcia su kubieciu...pyktis nenorim, bet rast kaip sugyvent skirtingos kalbos neleidzia...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Vas 2007, 22:15 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Šiaip, Džekui atrodo yra b?dinga aukl?ti b?tent pavyzdžiais, o ne moralais...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Vas 2007, 22:42 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Vas 2007, 19:31
Pranešimai: 18
Liepa: na gal labiau budinga ir pavyzdziais..turi uomeny,kad vietoj to kad pasakytu,jis tinkamose situcijose meggdziotu mane,ar parodytu kaip reikia elgtis?  na jis to nedaro,turi astru liezuvi ir juo naudojasi...na gal as neteisingai nustaciau jo tipa?bet tai reikstu ,kad neteisingai nustaciau ir savo...nemanau..


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 37 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 110 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007