Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 14:55

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 48 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Kokias funkcijas geriausiai jaučiame kituose?
StandartinėParašytas: 13 Sau 2006, 01:02 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Aišku, m?s? mažai, bet gal pasisakys esantys. :smile:

Id?ja tokia, kad kiekvienas tipas kituose žmon?se labai gerai pajunta kai kurias funkcijas: gal kas bazin?, gal k?rybin? ar skaudži?j?.... :strange: Man ?domu, ne tiek, kokias funkcijas jau?iam, bet KAIP mes tai jau?iam? kokios emocijos, mintys, poj??iai b?na?



Aš labai gerai jau?iu kit? juod? sensorik? :bsensoric:- atrodo, ji tvyro ore, skleidžiasi iš kiekvieno judesio, ir net ramiausiai nusiteik?s dualas Žukovas, na arba Napoleonas, man jau?iasi, kad turi savyje ši? galing? j?g?....



Taip pat labai pajuntu :wlogic: - ji keri, login?s konstrukcijos tiesiog svaigina,- lyg kas prieš akis laiptus ? dang? tavo paties akyse kurt? :wink: (atsiprašau už toki? atitr?kusi? nuo realyb?s alegorij?- kažkod?l vaizduot? nubudo). Ta?iau per didel? :wlogic: doz? kažkaip ima varginti  - jei tai ne žukovas j? dozuoja :wink:, o tarkim robespjeras. :smile:



Na ir juntu :blogic:. Žmogus k? nors pasako iš tos funkcijos, ir atrodo, kad trinkteli ? saul?s rezgin?: taip ir pritr?ksta oro. Aišku, dar nelygu, kas pasak?. Ne visi vienodai stipriai užvažiuoja. Prireikia trupu?io laiko, kad atsigauti.:smile:  Ir dar kažkiek laiko kad suvokti, kur gi ?ia logika- tame pasakyme, kuris buvo k? tik ištartas....:strange:



Žodžiu, b?t? ?domu, jei netingintys prat?st? šit? temut?....

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Sau 2006, 02:34 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Solanža raš?:
lyg kas prieš akis laiptus ? dang? tavo paties akyse kurt? :wink: (atsiprašau už toki? atitr?kusi? nuo realyb?s alegorij?- kažkod?l vaizduot? nubudo)
There's a lady who's sure,

All that glitters is gold,

And she's buying a stairway to heaven.

...

Ooh, it makes me wonder.

:smile:



Gerai jau?iamos yra savos funkcijos. :wlogic:, :bsensoric: ir beabejo :bethics: :smile: Pastar?j? jau?iu kaip šilum?, kažkok? švelnum?, kuris ?siskverbi? ? vid? ir visk? suminkština. Tas baltas keturkampiukas nurimsta, leidžiasi b?ti nuraminamas, kartais gali b?ti entuziastingai suaktyvintas - bet švelniai, nepiktybiškai, gražiai. :wlogic: yra kažkas savo, jau?iasi tas savitumas, bendrumas, suvokimas. Net jei ir tai aštru ir tos str?lyt?s nukreiptos viena ? kit? - jos viena kit? paž?sta. :bsensoric: labiau juntama, kaip metodika - priimtina, paž?stama. Jau?iami jos veiksmai ir judesiai, laviravimas bei ?takos zonos - smagu, k??

:bintuition: - tai galinga filosofija, kurios nesuvoksi. J? galb?t galimai šmokti, išsiaiškinti kaip veikia, pamatyti jos idealogoij?. Ta?iau suvokti esm?s - ne. Ji jau?iama kuomet šachuoja, arba tiesiog - "korta eina".

:wsensoric:, :wintuition:, :blogic: ir :wethics: - "n? ryba, n? miasa",  jau?iama kad jau?iama kažkas ne tokio. Skirtinga spalva ir ? šiuos aspektus gilintis galima nebent s?moningai j? "ieškant" arba ? juos "ži?rint", kitaip ap?iuopama sunkokai. Na, su logika ir balta etika, gal kiek lengviau. Žodžiu šie aspektai kaip per r?k?, reikia b?ti akilam, kad pasteb?ti. Dažniau apsirinkama :wink:



Ta?iau esminis dalykas ar kalbam apie šiuos aspektus iš stipri?j? funkcij? ar silpn?j?. Skirtingose pozicijose, jos skirtingai atrodo, veikia ir jau?iasi.



P.S. vnžo, einu miegot, susapnuosiu gal koki? :bethics:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Sau 2006, 03:49 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 16 Spa 2005, 03:01
Pranešimai: 97
Solanža:



Jei tiktu paprastas pasakymas,nes sitas :wlogic: :bethics::wethics: :blogic: :bsensoric: :wintuition: :bintuition: :wsensoric:,dar neistyrinejau :happy:.

Viename zmoguje pajutau siluma.Tarsi sedeciau salia zidinio ir sildyciau savo sugrubusias rankas priartinusi prie liepsnos.

Kitame zmoguje pajutau peledos ukavima,kai ji sedi ant sakos ir laukia naktines medziokles.

Treciame zmoguje pajutau,saltuma,bet toks susidare jausmas kad tam zmogui baisiai karsta ir jis uzsimane atsigaivinti ledo gabaleliais uzkistais uz apykakles nugaroje ir tuom paciu vizualiai pasaldyti pasnekovus :strange:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Sau 2006, 22:14 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
ligetna: tai kai išsityrin?si funkcijas, parašyk ir v?l ? šit? tem? :wink: (o išsityrin?ti nesunku, reikia tik tur?t po ranka socionikos teorijos. duo?iau link?, bet nežinau, ar rusiškai skaitai. o anglišk? sait? aš nežinau).

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Sau 2006, 23:01 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
?domi pasi?lyta tema, ?dom?s pašnekovai, tad ir aš atsišauksiu ?ia :smile:



:bintuition: - tai svaigumo potyris, laisv?s gurkšnis. d?l jo gyveni ir vis lauki, kada v?l netik?tai apsilankys tavo namuose ir primins tau vien? ger? dalyk?: gyvenimas - tai tik smagus žaidimas, ir nieko daugiau.



:wethics: - patikimas draugas. niekada neišduos, net ir sunkiausi? minut?. tai šarvai, ar?iausiai kr?tin?s. ir kartu išbandytas b?das kaip rasti keli? ? kiekvieno vid?. galb?t ne iš pradži?, gal kiek v?liau tas pasiekiama, bet visada jautiesi ramus - tvirtai žinai krypt?, kuria turi jud?ti link žmoni? ir j? aplinkos.



:wlogic: - traukia kaip magnetas. tai labai reikalinga atsvara etiniams plepaliukams. pamatas, ant kurio tvirtai gali atsistoti. bet kartu kas per daug tas nesveika. ji užburianti, bet ir labai varginanti. kai ji palieka, jautiesi tuš?ias ir niekam nereikalingas. nesvarumo b?sena arba pagirios. bet po dienos kitos ir v?l lenkiesi link šito nuodo, nes kitaip jau nebegali ir nemoki.



:bsensoric: - tai svetimas dalykas. sunku pažinti jo prigimt?. žaviesi žmon?mis, kurie tai ?vald?, bet pats jo šaliniesi, nes žinai - ne tau tas skirta, ir jei b?si neatsargus, atsidengsi - gali nutrenkti žaibas. kita vertus, to ir nereikia, juk vis tiek visas gyvenimas pašlovintas dvasiškesniems dalykams.



:wsensoric: - šiluma, kurios tu lauki iš kit?, ir esi labai d?kingas, jei tau j? kas suteikia.



:blogic: - nuostabus, bet nepažinus dalykas. tik žaviesi ir stebiesi, kaip taip žmon?s gali.



:bethics: - jausm? perviršis - nesveika. pavojus pamesti blaivi? galv?. žinai, kad šitas entuziazmas gerai, bet jis rodosi arba kažkoks tuš?iaviduris, arba perd?tas, patosiškas... be to, tau svetimas ir nelabai pasiekiamas.



:wintuition: - dar nelabai supratau, kas ?ia toks per dalykas iš viso yra.





va taip! :wink:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Sau 2006, 03:07 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 16 Spa 2005, 03:01
Pranešimai: 97
Solanža  Saitu kruva radusi ir rusu kalba popieriuku prisispausdinau,tik tuoj pradesiu nagrineti,nes ekrane kazkaip nesiskaito tekstai :happy: Bus proga prisiminti primirsta  kalba,nes ir taip jau liezuvis nebeapsivercia,norint pakalbeti rusiskai :strange: Tik atleiskit,as ir vel ne i tema turbut parasiusi.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Sau 2006, 00:07 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 16 Spa 2005, 03:01
Pranešimai: 97
Vartotojas 2:





Ta?iau suvokti esm?s - ne. Ji jau?iama kuomet šachuoja, arba tiesiog - "korta eina".





Matematinis pastebejimas :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Sau 2006, 18:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Lengviausiai suvokiamos s?vosios, t.y. lengviausia nustatyti j? buvim? arba nebuvim?:



:bsensoric: - konkretumas, realyb?s poj?tis, tvirtumas sprendimuose, ryžtas, erdvinis poj?tis ir m?stymas, kai erdv? suvokiama ne tik išorin?, bet ir vidin?, pvz. hierarchija, subordinacija, pavaldumas, vidiniai s?veikos tarp ?vairi? objekt? svertai.



:wlogic: - objektyvumas, klasifikavimas, sistemos matymas ir suvokimas, kaip j? sukurti.



:bintuition: - id?ja ir galimyb?. Ypa? galimyb? ir iš to sekanti perspektyva.



:wethics: - eee...aaa...mmm...kažkas tokio, susij? su moraliniais išvedžiojimais irgi vanden?lio pilstymais. Norisi plautis iš ten, kur stipriai pasireiškia, ypa? jei tai atitr?k? nuo gyvenimiškosios realyb?s ( sorry, baltaetikiai). Nors pradžioj, kol nesusivoki, b?na gražu. Kol nepradeda tos etin?s ba?kos ridenti ant tav?s. Tada arba išsitrauki kard? (jei labai suerzina), arba pasitrauki (jei manai, kad peštis - tuš?ias reikalas).



:bethics: - aistr? bedugn?s. Nuo plevenimo iki dant? griežimo irgi plauk? rovimo. Kartais sukelia juok?. Jei labai ?sijau?ia ir nesileidžia sustabdomi - norisi paploti ir apm?tyti g?li? vazonais. Už nuoširdži? vaidyb?.



:wintuition: - nekonkretumas, neapibr?žtumas, savitumas, išskirtinumas pom?giuose, žaidimai laiku ir laike.



:blogic: - "?kiskaitin?" logika.



:wsensoric: - ar mano rageliai blizga?

?sp?džio apie save sudarymas per savo sugeb?jim? b?ti: gražiai besirengian?iu, puikiai tvarkan?iu namus, puikiai sugeban?iu atlikti konkret? ?kišk? darb?, patogumo pajautimus ir pan.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Sau 2006, 21:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Cassandra raš?:
:wsensoric: - ar mano rageliai blizga?
Vo vo :happy::happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Sau 2006, 22:34 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
man  tai patiko Casandros apib?dinimas :blogic: kaip ?kiskaitin?s logikos. :happy:



Apskritai, labai ?domi tema man ši. Bet negi tikrai taip gerai jau?iate visas tas funkcijas? Turb?t tai ilgamet?s praktikos rezultatas....:strange:



B?t? labai ?domu, jeigu dar Liepa ir  Skarlet papildyt? savomis pastabomis...

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Sau 2006, 00:27 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 16 Spa 2005, 03:01
Pranešimai: 97
liutauras raš?:




:wsensoric: - šiluma, kurios tu lauki iš kit?, ir esi labai d?kingas, jei tau j? kas suteikia.











O jeigu labai megiamas :wsensoric: ?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Sau 2006, 17:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
baisiai idomi tema. Solanza, keista, kad tu labiausiai pajunti pasamonines funkcijas. Pagalvojau, kad as greiciausiai "atpazistu" kituose tas savo samoningasias- :blogic::wintuition:, :wsensoric: ir :bethics:, o likusios keturios- nepasiduodancios pazinimui, ypac superidines, joms veikiant jauciuosi lyg uzristom akim ir surakintom rankom\kojom kazkur eiciau... :strange:



Hmmm...  Juk kiekviena funkcija turi savo kalba, ar negaletu buti, kad tarkim baltasensorikis labiausiai jaucia kuno kalba, juodasensorikis- jegos kalba, juodaetikis- intonaciju kalba, baltas intuityvas- simboliu kalba ir t.t.? Tuomet gautusi, kad atpazinimas labiausiai priklauso nuo situacijos, kad pvz baltasensorikis kalbedamas telefonu negaus jam reikalingos info, kaip juodaetikis kalbedamas rastu(be smailiku)? Nezinau, ar cia aiskiai issireiskiau... :strange:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Sau 2006, 18:12 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
ligetna raš?:
liutauras raš?:




:wsensoric: - šiluma, kurios tu lauki iš kit?, ir esi labai d?kingas, jei tau j? kas suteikia.











O jeigu labai megiamas :wsensoric: ?




nesupratau klausim?lio :smile: gal gal?tumei kitaip užklausti, jei tai išvis buvo pasiteiravimas skirtas man, ok?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Sau 2006, 19:14 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Skarlet raš?:
baisiai idomi tema. Solanza, keista, kad tu labiausiai pajunti pasamonines funkcijas. Pagalvojau, kad as greiciausiai "atpazistu" kituose tas savo samoningasias- :blogic::wintuition:, :wsensoric: ir :bethics:, o likusios keturios- nepasiduodancios pazinimui, ypac superidines, joms veikiant jauciuosi lyg uzristom akim ir surakintom rankom\kojom kazkur eiciau... :strange:




Skarlet, ar nori pasakyti, kad nejauti savo dualo bazin?s funkcijos? :wethics: Juk tau tur?t? labai patikt baltaetiki? kalbos....nea? :smile: Aš galvoju, kad kaip tik, nekeista kad jau?iu tas funkcijas, kurios prašyte prašosi maisto iš šalies: aktyvacin? šeštoji :wlogic: ir sugestyvin? :bsensoric:

Išties keista, kad taip skirtingai. Net priver?iau save susim?styt apie :bethics: ir :wintuition:

Na pati savyje tai žinau, kaip jos veikia, bet kituose...dievaži, sav? turb?t neatpaž?stu pagal tai. :sad:

Gal tik yra toks bendras minties skrydžio poj?tis pagal :wintuition: su balzakais. Žinau, kad koki? piev? beprikalb??iau, kaip beatrodyt? tai atitr?k? nuo realyb?s, balzakas mane supras ir pats lengvai d?s šuol? ? atitinkam? aukšt? :happy:, o paskui gražiai per savo :blogic: nuleis kiek ar?iau žem?s, arba staigiai pasi?lys nauj? pos?k? tame skrydyje, nauj? krypt? :smile:





Hmmm...  Juk kiekviena funkcija turi savo kalba, ar negaletu buti, kad tarkim baltasensorikis labiausiai jaucia kuno kalba, juodasensorikis- jegos kalba, juodaetikis- intonaciju kalba, baltas intuityvas- simboliu kalba ir t.t.? Tuomet gautusi, kad atpazinimas labiausiai priklauso nuo situacijos, kad pvz baltasensorikis kalbedamas telefonu negaus jam reikalingos info, kaip juodaetikis kalbedamas rastu(be smailiku)? Nezinau, ar cia aiskiai issireiskiau... :strange:




?ia apie bazin? kalbi? Ne, man rodos visai tai kažkaip kitaip yra.... o gal aš perdaug prisirišu prie A modelio? :strange: Man rodos, kaip tik jau?iam tai, ko patys neturim, kas skiriasi nuo m?s?. Aš nejau?iu simboli? kalbos, nepataikau smailik? ir t.t. Lygiai taip pat s?kmingai, (galb?t d?l tre?ios :wsensoric:?) man nepakanka informacijos kalbant telefonu, tod?l kiek tik galiu, užuot skambinusi, važiuoju ir kalbuosi gyvai. Toks jausmas, kad tik ŠITAIP gal?siu pasiimti vis? man reikiam? informacij?. :confused: O bazinis baltasensorikis ar tikrai taip elgt?s kaip aš, tai dar klausimas man ?ia. Kaip ir abejo?iau, kad juodasensorikis geriausiai supranta j?gos kalb?. Kiek teko skaityti žukov? pasisakymus, dauguma labai akcentuoja logini? argument? svarb? ir sako, kad b?tent per tai su jais galima geriausiai susikalb?ti ir b?ti suprastiems, bet tik ne naudoti jokio j?gos spaudimo, gink dieve. Kadangi tokiu atveju jie ?siunta ir pašnekovas sulaukia stipraus :bsensoric: atoveiksmio, konfrontacijos....



:strange:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Sau 2006, 19:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
liutaurai, man toks ?tarimas, kad ligetna kalba apie pa?i? simboli? grož?, baltos etikos simbolio simpatiškum? jai. Toki? keist? išvad? darau iš to, kad ji pastoviai pripiešia simboli? ? savo pranešimus, tiesiog šiaip sau. :neutral: Tad galb?t tai ugdoma sensorika pas j? taip pasireiškia?

p.s. gal ir neteisingai interpretuoju.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 48 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 91 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007