Socionikos forumas

Dabar yra 19 Kov 2024, 11:41

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 47 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Dorove pagal dreizeri
StandartinėParašytas: 28 Spa 2010, 00:16 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Pasakysiu, kas nejeseniniška. Jeseninai vengia iš esmės tokių temų- apie moralę, moralumą, kitokias etines vertybes. Na tiesiog norisi net apeit. (Nebent heksliai parašo, jie kaip tai lengviau tai perteikia :smile: )
žiūriu ir Martynas ko tai nesikiša, jam kaip Hamletui irgi neitin miela tema, nes mūsų etika kitokia.

jeseninai labai gerai jaučia laiko tėkmę. gali ir vėluoti, bet nesunku atsirasti laiku visur, kur svarbu. išvis, nejaučiu jokio streso, susijusio su laiku.

dėl darbo, viktorija stipriai perlenkei. :evil: Tiek dreizeriai, tiek jeseninai gali daug dirbti, tik esminis skirtumas tame, kad dreizeriai kaip racionalai išlaiko pastovų darbo tempą ir ritmą. kasdien po maždaug vienodą kiekį valandų. o jeseninai, kaip ir visi kiti iracionalai, dirba bangomis- tai labai daug, tai visiškai nedarbingi (kai persitempia). tada dienos dviejų ar kiek reikia relaksas, ir vėl darbas dienom ir naktim. jeigu to reikia. Ech, žinotumėt kiek dirbau nuo rugpjūčio 20. turėjau iki šiandien kokias 6 išeigines. tik dabar ėmė palengva mažėti darbo krūvis, tai leidžiu sau tokią prabangą, kaip parašinėt forume. Nei su draugais nesusitikinėjau du mėnesius su virš. Bet reikia ir atlaikai, ir nieko čia tragiško. :smile: Bet dėl darbų, tai čia vėlgi, daug priklauso nuo paties žmogaus charakterio, nuo jo atsakingumo. Pvz. aš turiu labai stiprų atsakomybės jausmą ir polinkį į perfekcionizmą. Darbus jei darau, tai tik gerai, ir visada tam terminui, kada reikia, arba prieš terminą. Bet ne visada tokia buvau, prie to irgi priaugama (arba ne).

Lina, pabandyk paskaityti "aspektų veikimas iš skirtingų funkcijų", teorijos ir analizės bloke. Ten visur parašyta, kaip kuris aspektas ( :blogic: :bethics: :bsensoric: :bintuition: :wlogic: :wethics: :wsensoric: :wintuition: ) pasireiškia pas kurį tipą, būdamas 1, 2...ar 8 funkcijos vietoje. Tau nebūtina dabar įsiminti visko apie tas funkcijas, tiesiog ieškok ties aspektais, kur dreizeris paminėtas. Tekstas visas, kur mėlynas. Gal iš ten kažkas paaiškėtų.
Dar gali pasižiūrėti kvadrines vertybes (va ir Martynas iš kažkur paėmęs citavo kažkurioj tipavimo temoj).

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Dorove pagal dreizeri
StandartinėParašytas: 28 Spa 2010, 14:07 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
[quote="Solanža"]Pasakysiu, kas nejeseniniška. Jeseninai vengia iš esmės tokių temų- apie moralę, moralumą, kitokias etines vertybes. Na tiesiog norisi net apeit. (Nebent heksliai parašo, jie kaip tai lengviau tai perteikia :smile: )
žiūriu ir Martynas ko tai nesikiša, jam kaip Hamletui irgi neitin miela tema, nes mūsų etika kitokia.


Nesutikciau gal tik del sito,manau bendraujant internetu zmones kur kas maziau jautrus,ir apie ta pacia morale savo nuomone manau galetu pasakyt, bet kuris charakterio tipas,be didelio diskomforto.

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Dorove pagal dreizeri
StandartinėParašytas: 29 Spa 2010, 00:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Bir 2010, 21:55
Pranešimai: 8
labas,perskaiciau,bet nemoku ikelti simboliu valios sensorika-7 funk,strukturine logika-6funk,galimybiu intuicija-5funk,santykiu etika-1funk,sviesus apskritimas-1funk,ir kito nezinau kaip ivardinti tamsus staciakampis ar kaip ji vadinat-2funk.nezinau ar tikrai gerai viska supratau bet skaitant man labiausiai tiktu diumos ir gabeno aprasymai.bet gal klystu nezinau nes reikia isigilinti.nes jeigu as diuma tai pazystu keleta donu bet kazkodel papildymo pojucio su jais bendraudama nepajutau.sakyciau buvo siokiu tokiu nesusipratimu:)arba tada jie buvo ne donai:)
gabenas labai ramus megstantis ramybe,as per aktyvi,man reikia veiksmo.megstu fizini darba turiu judeti.jeigu judu vadinas-gyvenu.nedutinai susija su darbu galiu sportuoti,eiti pasivaikscioti,vaziuoti dviraciu ir panasiai turiu poreiki judesiui:)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Dorove pagal dreizeri
StandartinėParašytas: 29 Spa 2010, 01:03 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
lina rašė:
labas,perskaiciau,bet nemoku ikelti simboliu valios sensorika-7 funk,strukturine logika-6funk,galimybiu intuicija-5funk,santykiu etika-1funk,sviesus apskritimas-1funk,ir kito nezinau kaip ivardinti tamsus staciakampis ar kaip ji vadinat-2funk.nezinau ar tikrai gerai viska supratau bet skaitant man labiausiai tiktu diumos ir gabeno aprasymai.bet gal klystu nezinau nes reikia isigilinti.nes jeigu as diuma tai pazystu keleta donu bet kazkodel papildymo pojucio su jais bendraudama nepajutau.sakyciau buvo siokiu tokiu nesusipratimu:)arba tada jie buvo ne donai:)
gabenas labai ramus megstantis ramybe,as per aktyvi,man reikia veiksmo.megstu fizini darba turiu judeti.jeigu judu vadinas-gyvenu.nedutinai susija su darbu galiu sportuoti,eiti pasivaikscioti,vaziuoti dviraciu ir panasiai turiu poreiki judesiui:)


Na, tai, kad Gabenai sugeba racionaliai dirbti ir tokiu būdu taupo energiją ir išeliminuoja nereikalingas operacijas (veiksmus) visoje veiksmų sekoje, dar nereiškia, kad jie tik ir drybso ant šoniuko prieš televizorių :wink: Gabenai mėgsta ramybę emocine prasme, jie nepakenčia dramų, isterijų, ašarų, plaukų rovimo ir dantų griežimo. Tačiau fizinį aktyvumą toleruoja ir netgi mėgsta, jei tai susiję arba su pragmatiniais tikslais ( :blogic: ), arba jiems teikia estetinį pasitenkinimą ( :wsensoric: ).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Dorove pagal dreizeri
StandartinėParašytas: 29 Spa 2010, 17:54 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Hamletai ne tai kad nemegsta kalbeti apie Dorove, bet tos nuolatines taisykles yra labai varzancios, atrodo, KAM TO REIKIA? Megstu kalbet ir netaktiskai ir visaip, ir nuolatinis zodziu perkosimas tikrai vargina..


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Dorove pagal dreizeri
StandartinėParašytas: 29 Spa 2010, 22:43 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
sigurdas rašė:
Nesutikciau gal tik del sito,manau bendraujant internetu zmones kur kas maziau jautrus,ir apie ta pacia morale savo nuomone manau galetu pasakyt, bet kuris charakterio tipas,be didelio diskomforto.


Mielai pasisakyčiau, jei aiškiai apibrėžtumėme pokalbio objektą. T.y. kas yra dorovė (moralė).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Dorove pagal dreizeri
StandartinėParašytas: 29 Spa 2010, 23:06 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Normos,nuostatos ribos,kurias nusistatome sau,ju tikslas asmeniskai man butu:
Pernelyg neisiskirti is visuomenes (kitu pasmerkimo vengimas)
Teisumo jausmas paciam pries save (as ne blogesnis nei kiti)
Hm na ko gero ir viskas,neispudingai didele motyvacija jas tureti pas mane :happy:

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Dorove pagal dreizeri
StandartinėParašytas: 29 Spa 2010, 23:21 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
sigurdas rašė:
Normos,nuostatos ribos,kurias nusistatome sau,ju tikslas asmeniskai man butu:
Pernelyg neisiskirti is visuomenes (kitu pasmerkimo vengimas)
Teisumo jausmas paciam pries save (as ne blogesnis nei kiti)
Hm na ko gero ir viskas,neispudingai didele motyvacija jas tureti pas mane :happy:


Atsiprašau, tačiau aš pabūsiu priekabi, tam, kad patikslinti.

Rašote, jog moralė yra "normos, nuostatos, ribos, kurias nusistatome sau, kurių vienas iš tikslų pernelyg neišsiskirti iš visuomenės".

Tai kas vis tik tas ribas nustato: aš pats sau ar visuomenė ? Jei aš pats sau, tai koks skirtumas, ką apie tai mano visuomenė?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Dorove pagal dreizeri
StandartinėParašytas: 29 Spa 2010, 23:37 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Joldija rašė:
sigurdas rašė:
Normos,nuostatos ribos,kurias nusistatome sau,ju tikslas asmeniskai man butu:
Pernelyg neisiskirti is visuomenes (kitu pasmerkimo vengimas)
Teisumo jausmas paciam pries save (as ne blogesnis nei kiti)
Hm na ko gero ir viskas,neispudingai didele motyvacija jas tureti pas mane :happy:


Atsiprašau, tačiau aš pabūsiu priekabi, tam, kad patikslinti.

Rašote, jog moralė yra "normos, nuostatos, ribos, kurias nusistatome sau, kurių vienas iš tikslų pernelyg neišsiskirti iš visuomenės".

Tai kas vis tik tas ribas nustato: aš pats sau ar visuomenė ? Jei aš pats sau, tai koks skirtumas, ką apie tai mano visuomenė?


Nusistatai sau pats beabejo,nors nebuciau pernelyg nustebes, jei isgirsciau kad dalis logiku pasitenkina istatymais.Skirtumas ka apie tai mano visuomene gal tik toks kad ji tave mato.Ir jei jau nuostatai labai skirsis nuo pilkos mases nuostatu ,manau kad apie tai tau bus pranesta (pvz nuejus i pirma klase man buvo pranesta kad musti kitus vaikus negrazu)
Nesijauciu isitikines ar atsakiau i klausima :smile: na bet tiek to

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Dorove pagal dreizeri
StandartinėParašytas: 30 Spa 2010, 00:02 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
sigurdas rašė:

Nusistatai sau pats beabejo,nors nebuciau pernelyg nustebes, jei isgirsciau kad dalis logiku pasitenkina istatymais.Skirtumas ka apie tai mano visuomene gal tik toks kad ji tave mato.Ir jei jau nuostatai labai skirsis nuo pilkos mases nuostatu ,manau kad apie tai tau bus pranesta (pvz nuejus i pirma klase man buvo pranesta kad musti kitus vaikus negrazu)
Nesijauciu isitikines ar atsakiau i klausima :smile: na bet tiek to


Ačiū :)

Na, aš išties manau, kad dorovė (moralė) yra ganėtinai "išplaukusi" kategorija. Taip, kalbant bendrai tai turėtų būti kažkokios normos, taisyklės, reguliuojančios visuomenės gyvenimą, tam tikros bendražmogiškos normos, kaip kad, sakykim, Dešimt Dievo įsakymų.

Tačiau bėda yra tame, kad ta pati visuomenė labai lanksčiai tas taisykles ir normas gali pildyti arba keisti, prisitaikydama prie laikmečio, papročių, regiono ir to regiono politikos (t.y.kokio nors kaimelio valdžios, pvz.).

Antra pusė šito reikalo - kiek ta visuomenė yra sąmoninga, kad savanoriškai tų moralės normų laikytųsi ?
Todėl kyla klausimas, kokiais mechanizmais ta moralė gali/turi būti įgyvendinama, kad ji būtų veiksminga? Jei visuomenė labai uždara ir nekomunikuojanti su išore - tada taip, tos visuomenės pasmerkimas bus labai veiksmingas. O jei visuomenė didelė, dinamiška, liberali - ko gero, su moralinių principų įdiegimu ir kontrole bus gerokai sunkiau. Todėl, mano manymu, įstatymai yra tikrai veiksmingesni nei moralinės normos ;)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Dorove pagal dreizeri
StandartinėParašytas: 30 Spa 2010, 00:24 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Tačiau bėda yra tame, kad ta pati visuomenė labai lanksčiai tas taisykles ir normas gali pildyti arba keisti, prisitaikydama prie laikmečio, papročių, regiono ir to regiono politikos (t.y.kokio nors kaimelio valdžios, pvz.).

Tai nebutinai turi buti beda,priklausomai nuo kaimelio zmoniu tai gali buti ir privalumas.

Antra pusė šito reikalo - kiek ta visuomenė yra sąmoninga, kad savanoriškai tų moralės normų laikytųsi ?
Todėl kyla klausimas, kokiais mechanizmais ta moralė gali/turi būti įgyvendinama, kad ji būtų veiksminga? Jei visuomenė labai uždara ir nekomunikuojanti su išore - tada taip, tos visuomenės pasmerkimas bus labai veiksmingas. O jei visuomenė didelė, dinamiška, liberali - ko gero, su moralinių principų įdiegimu ir kontrole bus gerokai sunkiau. Todėl, mano manymu, įstatymai yra tikrai veiksmingesni nei moralinės normos ;)

Tinkamas mechanizmas buvo religija,taciau bent vakaruose ji nebesuspeja su laiku.Zmones isitikine kad religija turi taikytis prie ju,o religijos atstovai kad zmones prie jos.Ginca laimejo zmones...gaila..
Istatymai veiksmingi tik tiek kiek zmones bijo bausmiu..tai tik laikina apsauga nuo chaoso..
Koks istatymas gali mane priversti uzleisti vieta nesciajai,paduoti drebanciam senukui paskutinius 10 lt kurie jam iskrito is kisenes ir ttt.Istatymai ir morale gyvenime eina skirtingais keliais..kad ir koks butu grieztas ir tobulas vienas,be kito visuomene vistiek prades puti..Uf tikiuos neperdaug isijauciau :happy:

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Dorove pagal dreizeri
StandartinėParašytas: 30 Spa 2010, 00:35 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
sigurdas rašė:
Nesutikciau gal tik del sito,manau bendraujant internetu zmones kur kas maziau jautrus,ir apie ta pacia morale savo nuomone manau galetu pasakyt, bet kuris charakterio tipas,be didelio diskomforto.


Sigurdai- tarp "galeti" ir "noreti" yra didelis skirtumas!
As irgi GALIU. Bet NENORIU, nes NEMEGSTU.
:wink:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Dorove pagal dreizeri
StandartinėParašytas: 30 Spa 2010, 00:36 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
sigurdas rašė:

Tai nebutinai turi buti beda,priklausomai nuo kaimelio zmoniu tai gali buti ir privalumas.


Pvz.?

Cituoti:

Tinkamas mechanizmas buvo religija,taciau bent vakaruose ji nebesuspeja su laiku.Zmones isitikine kad religija turi taikytis prie ju,o religijos atstovai kad zmones prie jos.Ginca laimejo zmones...gaila..
Istatymai veiksmingi tik tiek kiek zmones bijo bausmiu..tai tik laikina apsauga nuo chaoso..


Kurią religiją jūs turite omenyje?

Cituoti:
Koks istatymas gali mane priversti uzleisti vieta nesciajai,paduoti drebanciam senukui paskutinius 10 lt kurie jam iskrito is kisenes ir ttt.Istatymai ir morale gyvenime eina skirtingais keliais..kad ir koks butu grieztas ir tobulas vienas,be kito visuomene vistiek prades puti..Uf tikiuos neperdaug isijauciau :happy:


Absoliučiai joks, jei nesate sąmoningas visuomenės narys. Lygiai tas pats ir su morale. Kita vertus, galima būti labai moraliu, dorovingu ir visaip kitaip teigiamu, drybsoti toje kėdėje prieš nėščiąją ir burnoti ant viso troleibuso/autobuso, koks nemandagus šiuolaikinis jaunimas, kuris neužleidžia vyresniems vietos. Tai turbūt irgi moralumo išraiška, ar ne ?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Dorove pagal dreizeri
StandartinėParašytas: 30 Spa 2010, 01:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Pvz.?

Pavyzdziu galbut galetu buti Japonija

Kurią religiją jūs turite omenyje?

Turejau uomeny labiausiai vakaruose paplitusia

:happy: :happy: Burnoja senstelejusios pagyvenusios damos,kuriom greiciausiai skauda kas antra organa.Jos kazkada nebuvo tokios :smile: ir ju atveju tai nera amoralu. Kad burnotu kitokio tipo zmones nemaciau..

Solanža rašė:
sigurdas rašė:
Nesutikciau gal tik del sito,manau bendraujant internetu zmones kur kas maziau jautrus,ir apie ta pacia morale savo nuomone manau galetu pasakyt, bet kuris charakterio tipas,be didelio diskomforto.


Sigurdai- tarp "galeti" ir "noreti" yra didelis skirtumas!
As irgi GALIU. Bet NENORIU, nes NEMEGSTU.
:wink:


O as megstu nors etika taipat :bethics: realybeje tiktai purto kai bando primesti santykius, ar reikalauja kazkokio geru santykiu irodymo tiesiogiai.Internete aisku ymanoma surasti ir idomesniu pokalbio temu,bet jei pasnekovas domina, galima ir apie :wethics: pakalbet.Tiksliau ne taip svarbu apie ka, svarbiau kad butu idomu.

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Dorove pagal dreizeri
StandartinėParašytas: 30 Spa 2010, 01:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
sigurdas rašė:
Pvz.?

Pavyzdziu galbut galetu buti Japonija

Kurią religiją jūs turite omenyje?

Turejau uomeny labiausiai vakaruose paplitusia

:happy: :happy: Burnoja senstelejusios pagyvenusios damos,kuriom greiciausiai skauda kas antra organa.Jos kazkada nebuvo tokios :smile: ir ju atveju tai nera amoralu. Kad burnotu kitokio tipo zmones nemaciau..



Dėl pagyvenusių damų - taip, jūs teisus :happy:

Aš vis dar galvoju apie moralę/dorovę ir humanizmą. Tarkim, pirmos kategorijos sąvokos man yra tokios, kaip čia pasakius...neapibrėžtos. Vienaip moralė gali būti suprantama Balbieriškyje ir visai kitaip - kokiam nors Zimbabvės kaimelyje. Vienaip moralines normas apibrėšite jūs, ir visai kitaip jas apibūdintų, tarkim, koks nors Aleksandravičius iš Kirtimų. Galvoju, kad humanizmas visgi, gal yra platesnė sąvoka. Ir į šitą sąvoką įeina jūsų pavyzdžiai apie labiau pažeidžiamas visuomenės grupes.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 47 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007