Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 00:11

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 18 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: ATSPARUMAS STRESUI
StandartinėParašytas: 03 Lie 2010, 23:19 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Susidomėjau šia tema. O ir Solanža teiravosi... :wink:
Manau, kad pradėti reikia nuo testo. Jis, rodos, daugiau pramoginis, o gal ir rimtas...
Po paveikslėliu yra testo raktas - tad iš anksto nežvilgčiokite...

Testą radau čia - http://www.psi.lib.ru/test/test7.htm

Atsparumo stresui testas

Šis tyrimas naudojamas įvertinti dirglumo, nervingumo, ūmumo, ir sugebėjimo kontroliuoti šias savybes lygį. Norite patikrinti, kaip jūs reaguojate į stresus?
Tada į pasiūlytą klausimų sąrašą, atsakykite pasirinkdami viena iš trijų variantų:
„taip, žinoma“ - pasižymėkim tai tvirtu kvadratu :wlogic:
"taip, bet nelabai" - pasižymėkim trikampiu :wintuition:
"ne, jokiu būdu" - tebus tai apvalus nulis :wsensoric:

AR JUS DIRGINA:
1. Suglamžytas laikraščio puslapis, kurį norite skaityti?
2. Moteris "metuose“, apsirengusi kaip jaunutė mergina?
3. Pernelyg arti esantis pašnekovas pokalbio metu?
4. Moteris rūkanti gatvėje ar viešoje vietoje?
5. Žmogus kosintis į jūsų pusę?
6. Kai kas nors kramto nagus jums prieš akis?
7. Kai kas nors juokiasi netinkamu metu?
8. Kai kas nors bando pamokyti jus, kaip ir ką daryti?
9. Kai mylima mergina (vaikinas) nuolat vėluoja?
10. Kai kino teatre tas, kuris sėdi priešais jus, visąlaik sukiojasi ir aptarinėja filmą?
11. Kai jums atpasakojamas siužetas įdomaus romano, kurį jūs tik ketinate skaityti?
12. Kai jums dovanojami nereikalingi daiktai?
13. Garsus pokalbis viešajame transporte?
14. Pernelyg stiprus kvepalų kvapas?
15. Žmogus, gestikuliuojantis pokalbio metu?
16. Kolega, dažnai vartojantis užsienietiškus žodžius?

Paveikslėlis

RAKTAS - už kiekvieną atsakymą bandomajam įskaitoma:
"taip, tikrai" :wlogic: - 3 balai;
"taip, bet nelabai" :wintuition: - 1;
"ne, jokiu būdu" :wsensoric: - 0.
Taškai susumuojami. Maksimalus taškų skaičius - 48.

REZULTATAI:
Daugiau nei 36. Jūsų negalima priskirti prie kantrių ir ramių žmonių. Jus dirgina beveik viskas, netgi nereikšmingi dalykai. Jūs ūmus ir lengvai prarandate kontrolę. Tai išbalansuoja jūsų nervų sistemą, padidinant trintį su aplinkiniais.
Nuo 13 iki 36. Jūs priklausote vienai iš labiausiai paplitusių žmonių grupių. Jus dirgina tiktai labai nemalonūs dalykai. Nedramatizuodamas kasdieninių negandų, jūs sugebate lengvai pamiršti jas.
Mažiau nei 13. Jūs gana ramus žmogus, realiai žiūrintis į gyvenimą. Jus ne taip paprasta išvesti iš pusiausvyros. Ir tai yra garantija nuo streso.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: ATSPARUMAS STRESUI
StandartinėParašytas: 03 Lie 2010, 23:26 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
http://www.hr-portal.ru/article/chetyre ... oichivosti

Keturi atsparumo stresui tipai
Šaltinis: Headhunter Magazine

Kruopštus, turintis polinkį analitiniam mąstymui, mobilus, atsparus stresui ir taip toliau. Šis idealaus kandidato savybių sąrašas gerai žinomas kaip ieškantiems darbo, taip ir darbdaviams. Išvardintos charakteristikos apima praktiškai visą CV. Bet juk į šiuos žodžius kiekvienas ieškantis darbo sudeda savo prasmę – priklausomai nuo konkrečios pareigybės funkcinių priedermių.

Skyriaus reziume «Asmeninės savybės» užpildymas ieškantiems darbo turbūt kelia mažiausiai sunkumų. Bet tokios savybės, kaip kruopštumas, atsparumas stresui, kūrybingumas, minimos praktiškai kiekviename CV, darbdaviams jau atšipino dantis. Kuo vadovaujasi ieškantys darbo, nurodydami panašų «standartų rinkinį»? Ar teikia tam reikšmės verbuotojai, ir kokios? Juk visiems aišku, kad vargu ar ieškantis darbo žmogus prisipažins darbdaviui, kad patiria sunkumų, pavyzdžiui, mokėjime suimti save į rankas. Atvirkščiai, daugelis ieškančiųjų darbo asmeninių savybių sąraše būtinai nurodys tokią savybę, kaip atsparumas stresui.

Kas yra stresas ir atsparumas stresui?
Stresas – angliškas žodis, kuris kilęs ir prancūziško estresse, kas reiškia engiamas, prislėgtas. Šią sąvoką įvedė kanadietis mokslininkas Hansas Selje, jis stresą apibdino kaip nervinės-psichinės įtampos reakciją, atsirandančią ypatingomis aplinkybėmis ir skirtą mobilizuoti organizmo gynybines jėgas. Šiandien kaip stresas vis dažniau suvokiami stresiniai poveikiai: dideli fiziniai ir protiniai krūviai, sukeliantys stresą. Organizmo sugebėjimas susidoroti su šiais krūviais kaip tik ir vadinamas atsparumu stresui.

Pavyzdžiui, triukšmas skambučių-centre, sąmyšis prekybos salėje, nenormuota darbo diena, nuolatinis bendravimas su daugybe užsakovų – visa tai stresinės situacijos.

Kiekvienas ieškantis darbo sudeda savo prasmę į sąvoką «atsparums stresui» – priklausomai nuo profesijos ir funkcinių pareigybių. Pardavimų vadybininkai atsparumą stresams supranta kaip mokėjmą ramiai reaguoti į negatyvą iš kliento pusės, o auditoriai – į «degantį» planą arba darbą namie. Pretendentas į sekretoriaus pareigas tokiu būdu praneša darbdaviui, kad gali sugyventi su autoritariniu vadovu. Kandidatai į topnes pozicijas turi omenyje sugebėjimą blaiviai analizuoti situaciją ir priimti teisingus sprendimus nuolatinio nestabilumo ir prioritetų kaitos sąlygose, kartu nepaleidžiant iš dėmesio zonos strateginio tikslo. Tačiau testuotojas negali skaityti tarp eilučių! Pagal statistiką, vieno reziumė apdorojimui jis vidutiniškai sugaišta apie 5 sekundes. Jeigu skyrių «Asmeninės savybės» sudaro «madingų» charakteristikų sąrašas, nusižiūrėtas iš svetimų reziume, neįsižeiskite, kad verbuotojas neteiks jam geriausiu atveju jokios reikšmės. Vietoj to kad CV nurodyti abstrakčią sąvoką «atsparumas stresui», personalo parinkimo vadybininkai rekomenduoja pažymėti konkrečius pasiekimus ir pavyzdžius, tiesiogiai ar netiesiogiai liudijančius apie tai, kad kandidatas pasižymi sugebėjimu garbingai išeiti iš stresinių situacijų. Tuo labiau, kad kiekvienoje profesijoje egzistuoja savos nervinės įtampos rūšys.

Kadrų centro JUNITI specialistų atlikti vadybininkų apklausos tema «Stresas darbe» rezultatai, parodė, kad 35% bendradarbių buvo priversti pakeisti darbo vietą dėl nuolatinio buvimo streso būsenoje. Tačiau, jeigu reziume jus vis dėlto uždėjote akcentą savo atsparumui stresams, vadinasi, jūs tuo pačiu parodėte, kad pasirengę dirbti panašiomis sąlygomis, nemažindami veiklos darbo efektyvumo ilgą laiko tarpą.

Atsprumo stresui tipai
Socionika – mokslas apie informacijos apdorojimą žmogaus intelekto pagalba, leidžiantis prognozuoti žmogaus elgseną pačiose įvairiausiose situacjose, tame tarpe ir sresinėse.
Atskiras jos blokas skirtas atsparumo stresui teorijai, pagal kurią visi žmonės skirstomi į 4 grupes:
• Stresui neatsparūs;
• Streso treniruojamieji;
• Streso stabdomi;
• Stresui atsparūs.

Pavelas Cypinas, agentūros Fleishman-Hillard Vanguard HR-direktorius:
«Stresui neatsparius» apibūdina maksimaliai galimas rigidiškumas išorinių įvykių atžvilgiu. Jie nelinkę keisti savo elgesio ir adaptuotis prie išorinio pasaulio. Jų nuostatos ir sąvokos nepajudinamos. Todėl bet koks nepalankus išorinis įvykis ar netgi užuomina į jo galimybę ateityje jiems – stresas. Pačioje stresinėje, kritinėje situacijoje stresui neatsparių IMTipų (informacinio metabolizmo tipų) žmonės linkę į padidintą emocionalumą, labai dirglūs ir nepusiausvyri. Iš jų neverta laukti greitų ir konstruktyvių sprendimų įtemptais momentais.

«Streso treniruojamieji» pasirengę permainoms, bet tiktai ne globalioms ir ne momentinėms. Jie stengiasi transformuoti savo gyvenimą palaipsniui, nevaržomai, neskausmingai, o kuomet tai dėl objektyvių priežasčių neįmanoma, darosi nervingi arba krenta į depresiją. Tačiau kartojantis maždaug panašaus turinio įtemptoms situacijoms «streso treniruojamieji» pripranta ir ima reaguoti į stresus ramiau. Brandūs, patyrę tokių IMTipų atstovai ganėtinai geba būti lyderiais ekstremaliose situacijose.

«Streso stabdomieji» išsiskiria savo gyvenimo principų ir pasaulėžiūrinių nuostatų griežtumu, tačiau į netikėtus išorinius pokyčius žiūri gana ramiai. Jie iš principo nepasirengę keistis palaipsniui, bet gali eiti į greitus ir vienkartinius pokyčius toje ar kitoje jų gyvenimo sferoje, pavyzdžiui, staiga pakeisti darbą. Žmonės, turintys šios grupės IMTipus, sugeba būti lyderiais «taškinių» permainų metu, po kurių iškart seka jų naujojo status-kvo fiksacija. Gi jeigu stresai seka vienas po kito, o ypač turi vangų pobūdį, jie palaipsniui praranda šaltakraujiškumą ir kontrolę savo emocijoms.

«Stresui atsparieji» pasirengę sąlyginai ramiai priimti bet kokias permainas, kokį pobūdį – ilgalaikį ar momentinį – jos beturėtų. Atvirkščiai, visa kas stabilu ir iš anksto nulemta jiems svetima ir sukelia ironiją dėl visuotino nepastovumo priežasties, kurią taip aštriai jaučia šios grupės IMTipų atsovai. Jie paprastai patys pradeda permainų ar netgi revoliucijų procesus, vadovauja jiems, tarp kitko pačiu aštriausiu momentu gali pasitraukti į šoną, kadangi nepaisant visos meilės permainoms jų visiškai nežavi galimybė patirti nuostolius sau. Moka efektyviai veikti nestabiliose, krizinėse sąlygose, bet blogai prisitaikę dirbti organizacijose su nusistovėjusiomis tradicijomis. Stresas jiems yra tiktai patys sunkiausi įvykiai, liečiantys juos pačius arba artimuosius. Neretai «stresui atsparieji» pasirenka sau profesijas, susijusias su rizika ir nuolatiniu buvimu ekstremaliose situacijose.

Nustatyti, kuriai iš keturių grupių priklauso ieškantysis darbo, remiantis vien CV reziume neįmanoma. Teisingai diagnostikai būtinas susitikimas su kandidatu, tai yra pokalbis. Visiškai nebūtina, kad jis būtų stresinis, tačiau ir tokios galimybės negaima atmesti. Ir jeigu jau jūs reziume nurodėte tokią savybę, kaip atsparumas stresui, jūs turite būti moraliai pasiruošę tam, kad verbuotojas panorės patikrinti ar ją turite, panaudodamas stresinio interviu metodą.

Stresinis interviu
Stresinis interviu, tikriausiai, yra vienas iš pačių ginčijamiausių prentendentų į vakansijas vertinimo metodų verbuotojų arsenale. Daugelis verbuotojų laikosi nuomonės, kad jį naudoti galima tiktai išimtinais atvejais, kuomet atsparumas stresui yra iš tikrųjų vienas iš lemiamų reikalavimų kandidatams į vakansinę poziciją.

«Dauguma stresinių pokalbių nukreipti išsiaiškinti elgseną žmogaus, susiduriančio su nestandartinėmis situacijomis bendraujant, reakcijos greičio, kūrybinių įgūdžių, išsiauklėjimo lygio, kantrybės patikrinimą, – teigia Ana Luzina, kompanijos personalo skyriaus vadybininkė. – Potencialios stresinio interviu „aukos“ – tai kandidatai, pretenduojantys į pozicijas, susijusias su darbu su žmonėmis – darbo su klientais vadybininkai, personalo vadybininkai, pardavėjai-konsultantai, skambučių-centrų operatoriai, registratūrų (reception) sekretoriai».

Vykdydamas stresinį interviu, verbuotojas atkreipia dėmesį ne tik į tai, ką jūs sakote, kiek į tai, kaip jūs reaguojate į tai, kas vyksta ir kokiu būdu orientuojatės jums nekomfortiškose sąlygose. Labiausiai paplitę metodai:
• Pokalbio pradžios vėlavimas kurį laiką;
• Klausimai apie pretendento trūkumus;
• Klausimai apie atleidimo priežastis iš ankstesnių darboviečių;
• Domėjimasis asmeniniu kandidato gyvenimu.

Tačiau svarbu atminti, kad pokalbio metu ne tiktai darbdavys renkasi tinkamą kandidatą, bet ir jūs vertinate savo būsimą darbovietę. Taigi, «Karjeros enciklopedijos» skaitytoja Marija Vetrova pasidalijo savo dalyvavimo stresiniame interviu patirtimi: «Atėjau į pokalbį su kompanijos direktoriumi. Manęs paprašė palaukti, kadangi jis užtruko. Maždaug po penkių minučių po planuoto susitikmo pradžios atėjo sekretorė ir pasakė, kad direktorius jau atsilaisvino, dabar parūkys ir ateis. Dar po 15 minučių ji pranešė, kad pati labai nustebusi direktoriaus nepasirodymu ir kad jis štai jau greitai, tikriausiai, ateis. Jis vėlavo 45 minues. Aš šypsodamasi pasakiau, kad šiam susitikimui aš paskyriau lygiai valandą, todėl mums liko 15 minučių. O po 15 minučių iš tikrųjų atsiprašiau ir išėjau».

Jeigu bandytojo elgesys, jūsų požiūriu, yra netinkamas, jūs turite pilną teisę pasakyti savo oponentui, kad tokie pokalbio eigos principai prieštarauja jūsų įsitikinimams ir jūs nenorite tęsti pokalbio panašioje atmosferoje. Beje, Marija Vetrova aukščiau aprašytame pavyzdyje, pasiūlymą dirbti gavo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: ATSPARUMAS STRESUI
StandartinėParašytas: 03 Lie 2010, 23:35 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Apie atsparumo stresui grupes, atrodo, viskas aišku. Sutariama ir dėl kiekvienos jų apibūdinimo.
Domėdamasi literatūra pamačiau, kad įvairūs autoriai toms grupėms priskiria skirtingus sociotipus. Čia jau darosi įdomu...
Kieno tiesa?

Pradėsiu nuo Gulenko. Po to Krivošejevas, Logačiovas....

http://bookap.info/socionica/gulenco2/gl36.shtm

Kolektyvo atsparumas stresui
Gulenko V.V.

Pagal vieno ar kito tipo rezistencijos (pasipriešinimo) laipsnį stresogeniniams krūviams socione galima išskirti keturias atsparumo stresui grupes. Šios grupės susidaro pasitelkiant Jungo požymių porą "racionalumas - iracionalumas" , o taip pat nejungiškąją porą "kairieji - dešinieji". Apie pastaruosius požymius skaitytojas detaliai gali pasiskaityti 8 skyriuje. (mūsų forume čia - viewtopic.php?f=45&t=353&start=50 5-oji žinutė)

Stipram pasipriešinimui nepalankiems išorės poveikams padeda sociotipo priklausomybė, pirma, iracionalams, ir antra, "kairiojo" kryptingumo tipams.

Iracionalumas žmogaus nervinei sistemai suteikia lankstumo, ir todėl šios kategorijos sociotipai lengvai išvengia steresinių būsenų, persijungdami į kitas mintis arba veiklas. Kas dėl "kairiųjų" tipų, tai ši socialinio progreso rūšis iš prigimties numato staigius savo tempo ir krypties pokyčius, o tai taip pat reiškia ir didesnį šių tipų pasirengimą stresiniams faktoriams.
Atsparumo stresui grupes pateiksime tokioje schemoje:

.................Racionalieji .................Iracionalieji
Kairieji........Streso stabdomi ..........Stresui atsparūs
Dešinieji......Stresui neatsparūs........Streso treniruojamieji

1. Kairieji iracionalai (Maršalas, Meistras, Lyrikas, Patarėjas) yra labiausiai stresui atsparūs tipai. Jų privalumas tame, kad jie gerai sprendžia uždavinius ekstremaliose sąlygose. Netikėtas situacijos pasikeitimas juos mobilizuoja, suteikdamas naujų jėgų. Sugebėjimas efektyviai veikti streso metu suteikia jų temperamento ypatybėms papildomą pobūdį - elastingumą.

2. Dešinieji iracionalai (Politikas, Tarpininkas, Ieškotojas, Kritikas) sudaro streso treniruojamųjų sociotipų grupę. Jai būdinga palaipsninė adaptacija prie ekstremalių salygų. Kiekvienas iš šio ketvertuko praeina savo "išdegnimo mokyklą", sulig kiekvienu kartu didindamas rezistentiškumo laipsnį. Papildomas dėmuo jų tipų temperamentui - tąsumas.

3. Kairieji racionalai (Verslininkas, Entuziastas, Analitikas, Sergėtojas) priklauso streso stabdomų sociotipų grupei. Jie sugeba pasipriešinti stresui gana ilgą laiką, tačiau sulig kiekviena nauja streso banga jų jėgos senka, ir jie keičia pasipriešinimo taktiką į pasišalinimo, savo pergyvenimus užgniauždami viduje. Jie tarsi užsiaugina savo viduje tam tikrą karkasą. Papildomas dėmuo jų racionaliems temperamentams - kristališkumas.

4. Dešinieji racionalai (Valdytojas, Globėjas, Inspektorius, Humanistas) sudaro stresui neatsparių sociotipų grupę. Jie blogiau už visus pakelia stresą, ypač netikėto pobūdžio. Nežiūrint išorinio stoiškumo, jie visada turi blogai apsaugotą, pažeidžiamą tašką ir kartu – poreikį turėti tvirtą pagrindą po kojomis, smūgis per kurį atima iš jų rezistentiškumą. Įtraukimas į streso ruožą gresia jiems sunkiomis abejonėmis, galų gale privedančiomis prie vidinio lūžio ("milžinai molio kojomis"). Jų racionaliuose temperamentuose neišvengiamai yra toks dėmuo, kaip monolitiškumas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: ATSPARUMAS STRESUI
StandartinėParašytas: 03 Lie 2010, 23:42 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
http://info-esta.ru/book1/10g.html

J.M. Krivošejevas
Socionika psichologo akimis

Atsparumo stresui grupės

Socioninės diagnostikos procese kai kurie klientai pasakoja apie įvairias stresnes situacijas, su kuriomis jiems teko susidurti per gyvenimą (psichologiniame konsultavime tai vyksta praktiškai visada). Kliento pasakojimas apie savo reakcijas į stresus leidžia padaryti išvadą apie jo atsparumą stresui ir gali pasitarnauti vienu iš papildomų kriterijų nustatant IMTipą. Kartais būna tinkama proga klientą specialiai paklausinėti apie tai, kaip jis susidorojo su ta ar kita situacija. Tačiau su panašiais klausinėjimais reikia būti atsargiems, ypatingai, jeigu įtariama, kad jo IMTipas neįeina į atspariųjų stresui grupę. Juk žmogaus išgyventų stresų pasekmės retai išnyksta visiškai, todėl yra tam tikra rizika suaktyvinti ar netgi pagilinti negatyvią žmogaus psichinę būseną. Be to, skatinimas papasakoti apie stresą ir vidines reakcijas į jį gali sukelti jo atsigaminimą, pasitikėjimo ir saugumo atmosferos pablogėjimą ar netgi visišką dingimą, kas tikrai apsunkins diagnostikos procesą. Gi psichologinio konktakto atkūrimas su tipuojamuoju gali tapti sunkus dalykas, apač tuo atveju jei diagnostas neturi pakankamos patirties praktinės psichologijos srityje.

Jau minėtoje knygoje [37] išnagrinėtos keturios atsparumo stresui grupės. Tiesa, šioje knygoje IMTipai skirstomi į atsparumo stresui grupes truputį kitaip, negu čia (pgal mano turimas žinias, V.V.Gulenko vėliau ir pats peržiūrėjo šią klasifikaciją), bet streso atsparumo grupių charakteristikas visumoje galima pripažinti.

Mano įvairių IMTipų reakcijų į stresus stebėjimai, tapę nuoseklesni susipažinus su T.N.Prokofjevos patirtimi, kalba apie tai, kad atspariausiems stresui priskiriami iracionalūs IMTipai, įeinantys į kairijį socialinio pogreso ratą: SLE, IEI, IEE ir SLI. Žmonės, priklausantys šiems IMTipams, lengviau nei kiti pakelia ne pernelyg ilgus ir sunkius stresus, o ir rimtesnius stresinius krūvius atlaiko daugumoje atvejų be sunkių pasekmių savo fizinei ir psichinei sveikatai. Etiniai IMtipai, priklausantys šiai grupei (IEI ir IEE), dažnai būna linkę skųstis žmonėmis arba aplinkybėmis, kurie jiems sukėlė stresą, tačiau kartu gana sėkmingai susidoroja su griaunančiomis paties streso pasekmėmis.

Antroji IMTipų grupė, kuriai priklauso racionalai, turintys požymį «dešinieji» (EIE, LSI, LSE, EII), laikoma streso stabdomais. Šių IMTipų atstovai stengiasi vengti stresogeninių situacijų, todėl, kad jiems būdingas palaipsninis atsparumo stresui mažėjimas kaupiantis negatyvui ir didėjant patirtų stresų, net ir neypatingai stiprių, kiekiui. Šių IMTipų atstovai stresų pasekmes tarsi kondensuoja, kaupia, ir po eilinės psichiką traumuojančios situacijos (kitąkart žiūrint iš šono netgi gana nereikšmingos) tokiam žmogui gali įvykti psichinis «lūžis», lydimas gana griaunančių pasekmių psichinei ir somatinei būsenai.

Dar viena IMTipų grupė, į kurią įeina visi iracionalūs dešiniojo socialinio progreso žiedo IMTipai (ILE, SEI, SEE, ILI), pasireiškia kaip stresams neatspari. Šių tipų atstovai sunkiausiai palyginti su kitais pakelia ilgalaikius arba pasikartojančius stresus. Be to, «apdairieji» ILI ir SEE moka virtuoziškai išvengti dalyvavimo stresinėse situacjose. O štai «nerūpestingieji» ILE ir SEI stresinėse situacijose atsiduria gana dažnai.

Pagaliau, paskutinioji IMTipų grupė, apjungianti racionalus, pasižyminčius požymiu «kairieji» (ESE, ESI, LIE ir LII), priklauso streso treniruojamiems. Šių IMTipų atstovai gana sunkiai reaguoja į stresines situacijas, tačiau palipsniui jų atsparumas didėja, ir galiausiai jie sugeba atlaikyti netgi gana didelę psichinę «perkrovą». Galima sakyti, kad jie tarsi treniruoja savo atsparumą būsimiems stresams.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: ATSPARUMAS STRESUI
StandartinėParašytas: 03 Lie 2010, 23:45 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
http://centercep.ru/stati/41-socionika/ ... onika.html

А.Logačiovas
ФППМ ВШК Socionikos grupė 2006 m.

Gyvenime mes nuolat susiduriame su mus stresuojančiomis situacijomis, ir, dažnai, jos atsiranda nepriklausomai nuo to, ar mes to norime ar ne. Tiktai štai kiekvienas reaguojame į jas skirtingai. Pagal žmogaus pasipriešinimo laipsnį stresiniams krūviams galima išskirti keturias atsparumo stresui grupes. Šios grupės susidaro iš dviejų požymių porų: «racionalumas - iracionalumas» ir «dešinieji - kairieji».

Iracionalų ypatybė ta, kad jie lengvai ir greitai persijungia nuo vienų dalykų, įvykių, procesų prie kitų. Pavyzdžiui, jeigu jūs norite iracionalą pakviesti į kiną, tai geriau tą padarykite dabar. Labai tikėtina, jis greitai sutiks. Racionalą reikia kviesti iš anksto, geriausia pasakyti jam, kad yra geras filmas, ir turite bilietus į jį savaitgaliui. Racionalai nelabai mėgsta kokį nors įsikišimą į savo planus, jie labiau mėgsta neskubrumą. Todėl persijungia sunkiau.

Požymiai «dešinieji - kairieji» – tai taip vadinama nuostata į procesą ir rezultatą. Kažkas pasižymi polinkiu spresti uždavinius stabiliais metodais, be šuolių ir nukrypimų. Jie orientuoti į suderintą procesą. Tai «dešinieji». Jiems būdinga aiškiai išreikšta saviorganizavimosi, stabilizacijos, jungimosi, sutelkto dėmesio pradžiai ir skirtumų ignoravimo tendencija. Tačiau būtent orientacija į procesą ne visada gera – jie pradeda «strigti» procese, kaip liūne. Ir nereikia pamiršti, kad stresas yra ir rezultatas, ir procesas, todėl «dešinieji» jį pergyvena ilgiau, negu «kairieji».

«Kairieji» pasižymi aiškiai išreikšta nuostata į rezultatą ir siekiu greitai išeiti iš stresinės situacijos. Jiems būdingas šuoliškas vystymasis, siekimas «padėti tašką», pasiekti rezultatą. Mėgsta, kuomet aiškiai ir ryškiai matoma darbo, proceso pabaiga.
Mūsų gyvenimas iš tikrųjų kartais panašus į žaidimą. Tai štai, «dešiniesiems» žaidime labiau patinka pats žaidimo procesas, o «kairiesiems» svarbiau pergalė. Beje, jeigu žmogus žavisi kompiuteriniais žaidimais, tai galima jo paklausti, kas jį labiausiai traukia juose. Ir jis pats priskirs save arba arba procesiniam, arba rezultatiniam tipui.

1. Dideliu pasipriešinimu nepalankiems poveikiams pasižymi kairieji iracionalai. Jų pranašumas tame, kad jie gerai sprendžia uždavinius ekstremaliose sąlygose. Netikėtas situacijos pasikeitimas juos mobilizuoja, suteikdamas naujų jėgų. Juos galima pavadinti elastingaisiais (stresui atspariais). Kaip tai pasireiškia gyvenime? Tai verslininkas, kuris nebijo rizikuoti ir neapibrėžtumo ir didelių krūvių sąlygomis gali sukurti vardą savo firmai. Tai studentas, kuris po vieno egzamino čia pat eina į antrą, o paskui į trečią. Tai nelengvi egzaminai, bet jis juos išlaiko per vieną dieną, o paskui eina pas draugą švęsti gimimo dienos. Tokie žmonės labai gerai matomi stresinėse situacijose. Jie smarkiai aktyvizuojasi ir priveda reikalus iki galo.

2. Dešinieji iracionalai sudaro streso stabdomų žmonių tipų grupę. Jie sugeba pasipriešinti stresui gana ilgą laiką, bet su kiekviena nauja stresuojančia banga jų jėgos senka, ir jie keičia pasipriešinimo taktiką į nusišalinimą, savo pergyvenimus užslopindami viduje. Ir dėl «dešinumo» jų temperamentas turi tokį dėmenį, kaip tąsumas. Deja, emocijų gęsinimas ir pergyvenimų užslopinimas savyje laikui bėgant gali atsiliepti sveikatai ir sukelti chroniškas ligas.

3. Kairieji racionalai – tai streso treniruojamųjų grupė. Žmogus praeina savo «išgyvenimo mokyklą», sulig kiekvienu kartu didindamas pasipriešinimo laipsnį. Jam būdinga adaptacija prie ekstremalių sąlygų. Tačiau jie siekia vengti ekstremalių situacijų, kurios jiems yra labai stiprus stresas. Jiems būdinga savybė – kristališkumas. Tai pakankamai atsparūs stresams žmonės, nusiteikę į rezultatą ir savo arsenale turintys daugybę metodų tikslams pasiekti.

4. Dešinieji racionalaistresui neatsparūs. Jie blogiau už visus pakelia stresus, ypač netikėto pobūdžio. Nežiūrint išorinio stoiškumo, jie turi blogai apsaugotą, pažeidžiamą tašką ir, kartu, poreikį turėti tvirtą pagrindą po kojomis, netikėtas smūgis per kurį palaužia jų pasipriešinimą. Įsitraukimas į stresogeninį ruožą jiems gresia sunkiomis abejonėmis, vedančiomis galų gale į vidinį lūžį. Tuomet jie panašūs į «milžiną ant molinių kojų». Jų temperamentui būdingas monolitiškumas. Tokiems žmonėms darbe išvis geriau nepersitempti, rinktis darbą daugiau ar mažiau monotonišką, nuoseklų. (V.Gulenko, 2003)

Specialybių ir profesijų mūsų laikais labai daug. Reikia tiktai suprasti, ko nori pasiekti žmogus. Atsparumo stresui požūriu galima padaryti tokią išvadą:
• Stresui atspariems žmonėms tiks bet kokia profesija, kur reikia:
Reaguoti greitai, greitai persijungti, norint gauti rezultatą. Ir, žinoma, mokėti dirbti ekstremaliomis sąlygomis. Tam tinka tokios profesijos, kaip gydytojas, chirurgas, sportininkas. Beje, aš manau, kad ten, kur reikia nuolat bendrauti su daugybe žmonių (sekretorius-referentas, oficiantas, šokėjas, ekskursijų vadovas, draudimo konsultatntas ir t.t.) ir kartu būti lanksčiu, ištvermingu.
• Stresą stabdantys žmonės renkasi ramesnes profesijas. Jiems daugiau tiks konsultantas, prekių žinovas, bibliotekininkas, pedagogas.
• Streso treniruojamieji – gali įvaldyti buhalterijos dalykus, būti pardavimų vadybininkais, psichologais.
• Stresui neatsparieji – mokslinais bendradarbiais, mokslininkais, psichoterapeutais ir t.t.

Žinoma, tai nereiškia, kad stresu neatsparusis negali būti elektrovežio mašinistu. Gali! Čia svarbu atkreipti dėmesį, kad darbas reikalauja ištvermės ir greito situacijos sprendimo pavojingu momentu. Tai jam ir bus stresas. Po to jis gali savaitę atsistatinėti. Todėl tokį darbą geriau skirti stresui atspariajam.

Tai yra, kiekvienas gali dirbti ten, kur jam patinka. Bet reikia atsižvelgti, kad kiekviena profesija pateikia savo reikalavimus, o štai ar jie tinka jums?
Pateksiu konkretų pavyzdį, kaip darbas gali paveikti stresui atsparųjį. Viršininkas dirba kolektyve, kur jo principų aplinkiniai nepalaiko. Dėl to vyksta trintis, kuri sukelia viršininko protestą. Bloga savijauta čia garantuota. Atėjęs namo, jis pamiršta taisyklę, kad darbas – tai darbas, o namai – tai namai ir pradeda «lieti» visas susikaupusias neigiamas emocijas ant žmonos ir vaiko. Stresui atsprusis tokioje situacijoje paprasčiausiai persijungtų į kitą rezultatą – šeimą ir namų židinį.

Ir nereikia pamiršti, kad stresas – tai visų pirma procesas. Ir vadinasi, dešinieji jame «užsiciklins», įsijaus į šitą procesą. Kairieji gi nusiteiks į išėjimą iš streso, kadangi jiems svarbus būtent rezultatas, o ne procesas. O racionalumas-iracionalumas – tai žmogaus sugebėjimas greitai persjungti iš proceso į procesą.

Labai svarbu suprasti, kad daugelis nesuvokia savo atsparumo stresui laipsnio, o tas veda į persitempimą arba aplinkinių nesupratimą iš šalies. Raštingas personalo parinkimo specialistas arba psichologas, žinoma, į tai atsižvelgs. Nustačius atsparumo stresui rūšį, galima pateikti nepalankių situacijų įveikimo būdus pritaikant juos konkrečiam žmogui, kas leidžia sutrumpinti atsistatymo laiką po streso ir duoda naujus problemų sprendimo kelius. Kažkam reikia daugiau miego arba meditacijų, kažkam – baseino ir pirties, o kažkam – sporto salės ir beprotiškų treniruočių.
Atsižvelgdami į visa tai, jūs galite suprasti, kas jums labiausiai tinka. Sėkmingų sprendimų!


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: ATSPARUMAS STRESUI
StandartinėParašytas: 05 Lie 2010, 15:25 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
ačiū, Liepa, labai įdomu.
Tai atrodo, Krivošejevas biškį kitaip skirsto tipus pagal atsparumą stresui.
Nustebino tie stresui neatsparieji, kas priskirta. tikriausiai taip ir yra, jei jau autoriai taip nustatė. bet išties, kaip ir rašo Gulenko, jie iš pažiūros atrodo pakankamai ramūs, ir turbūt todėl sunku įsivaizduoti, kad tie žmonės taip paveikiami streso.

na o testą pildant surinkau 20, ir tai visai nestebina, nes seniai žinojau kad esu atspari stresui :).
tik tarpais vis norėjos tikslesnio klausimo :D. (nors rodos, testas gana geras visumoje)
pvz.
2. Moteris "metuose“, apsirengusi kaip jaunutė mergina? - žiūrint kas ta moteris, kaip jos figūra ir pan. :smile:
3. Pernelyg arti esantis pašnekovas pokalbio metu?- žiūrint kas tas pašnekovas. jei tai mylimas žmogus, atstumas daug mažesnis gali būt :wink:
5. Žmogus kosintis į jūsų pusę?- jei kosėja tyliai ir užsidengia, dzin :happy:
7. Kai kas nors juokiasi netinkamu metu? - žiūrint kaip juokiasi, ar labai garsiai ar ne. dar vienų juokas kaip žvengimas, o kitų pakankamai gražus :smile:
8. Kai kas nors bando pamokyti jus, kaip ir ką daryti? - žiūrint kas moko ir KAIP tai daro. jei neįkyriai, subtiliai, be auklėjamųjų intonacijų- liuks. bet jei autoritariškai, moralizuojančiu tonu- nekenčiu.
9. Kai mylima mergina (vaikinas) nuolat vėluoja? - jei į namus, dzin, jei tai trunka mažiau nei valandą. galima priprast prie tokio bruožo ir pasakyt ankstesnį laiką, jei nori kad atvyktų laiku. Bet jei į kavinę, susinervinčiau jei vėluotų > 10 min :)
12. Kai jums dovanojami nereikalingi daiktai? - žiūrint kokie. man pvz. nereikalingos vazos, paveikslai ir panašūs nepraktiški daiktai, kurie yra daugiau dėl grožio. bet jeigu daiktas gražus, visai ir nesinervinčiau. o jei koks baisuokliškas, pff, per tvorą :D
14. Pernelyg stiprus kvepalų kvapas? - jei kvepalai skanūs, vienas reikalas, jei šlykštūs-kitas.
16. Kolega, dažnai vartojantis užsienietiškus žodžius? - mane daug labiau nervuoja kai vartoja rašytinėje kalboje w vietoj v, arba užsieniečių trumpiniai: dunno-don't know, m8- mate, 4 u - for you, ir t.t. :)

Na čia šiaip, neturėjau ką veikt tai pakomentavau :oops:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: ATSPARUMAS STRESUI
StandartinėParašytas: 05 Lie 2010, 16:26 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Solanža, labai etiškai pakomentavai. :smile: Iš tikrųjų labai jauti visokius niuansus, atspalvius.
Man daug kas atrodo tiesmukiškiau (jei nepriimta, tai visiems venodai nepriimta). Išimtis tiktai būtų mylimas, artimas žmogus (ypač dėl atstumo) :tongue:

Mano atsparumas stresui tikrai LABAI priklauso nuo būsenos (ne aplinkos, o mano pačios). Jis labilus. Grynai aplinkos poveikiams (ne subjektyviems) esu atsparesnė.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: ATSPARUMAS STRESUI
StandartinėParašytas: 05 Lie 2010, 22:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Pabandžiau sudaryti lentelę:

.......................................Gulenko ..............Krivošejevas ...............Logačiovas
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KAIRIEJI IRACIONALAI
(rezultatas).........................stresui..................stresui.....................stresui
Žukovas, Jeseninas................atsparūs................atsparūs...................atsparūs
Hekslis, Gabenas
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DEŠINIEJI IRACIONALAI
(procesas)..........................streso...................stresui.....................streso
Don Kichotas, Diuma..............treniruojami............neatsparūs................stabdomi
Napoleonas, Balzakas
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KAIRIEJI RACIONALAI
(rezultatas).........................streso...................streso......................streso
Hugo, Robas........................stabdomi...............treniruojami...............treniruojami
Džekas, Dreizeris
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DEŠINIEJI RACIONALAI
(procesas)..........................stresui...................streso......................stresui
Hamletas, Gorkis..................neatsparūs..............stabdomi...................neatsparūs
Štirlicas, Dostojevskis
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Streso atsparumo grupėse temepramentai pasiskirsto tolygiai - todėl temepramento įtaka čia, tikriausiai, neturi reikšmės.

Pagal teoriją, kairieji (orientuoti į rezultatą) - turėtų iš streso išeiti greičiau, dešinieji - labiau "užsiciklina"...
Iracionalai - reaguoja lanksčiau, racionalai - inertiškesni.

Dar "streso-atsparumo" literatūroje radau apie kažkokius "inkarus" (Gulenko).
Stresui atpariesiems tai - erdviniai signalai (teritorija, kurią jie valdo)
Streso treniruojuojamiems - vizualiniai signalai (netvarka, emocijos)
Streso stabdomiesiems - kinestetiniai signalai (lietimas, uoslė, skonis)
Stresui neatsapariesiems - garsiniai signalai (kalba, komandos)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: ATSPARUMAS STRESUI
StandartinėParašytas: 06 Lie 2010, 12:20 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
tai kas tie inkarai, kaip juos suprasti?

lentelė tai super, ačiū. aiškiau, kai viskas lentynėlėse.

šnekėjau su draugu dostojevskiu. žmogus 10 metų išdirbo stresinėje aplinkoje. sako, tikrai esu pakankamai atsparus stresui, jei jau galėjau tiek metų išdirbti tokioje vietoje. tai arba jam taikyt Krivošejevą, arba peržiūrėt tipą? :happy: Bet kad niekas kitas nelimpa :) :strange:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: ATSPARUMAS STRESUI
StandartinėParašytas: 06 Lie 2010, 12:45 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Apie "inkarus" Gulenko šneka straipsnyje "На волнах старения и обновления Прогрессная ориентация в сочетании с юнговскими признаками" (1996 m.) http://socionics.kiev.ua/article/wave/#p_21
Tiktai ten jo skirstymas jau jau sutampa su Ligačiovo (2006 m.) skirstymu (o lentelėje yra pateiktas V.Gulenko skirstymas iš knygos "Менеджмент слаженной команды. Соционика для руководителей")... Nežinau, kurie Gulenko duomenys vėlesni - gal jis pakeitė savo nuomonę?

Man susidarė įspūdis, kad terminą "inkaras" arba posakį "tipas inkaruojasi per..." Gulenko naudoja nusakydamas būdą, kaip atramą stresui atsispirti, kaip metodą, kuris padeda atlaikyti, įveikti stresinę situaciją.

Pateiksiu ištrauką iš šio straipsnio apie streso treniruojamuosius (Hugo, Robespjerą, Džeką ir Dreizerį):
Cituoti:
Kaip inkaruojasi šie tipai? Kad jiems susidarytų patvarus įprotis, vien pririšimo prie laiko momento pasirodo mažoka. Dėl tvirtumo būtina laiko inkarą papildyti vizualios demonstracijos inkaru. Racionalas įtaigojamas ne tiktai suplanuotu (sutvarkytu) laiku, bet ir vizualiai suvokiamais signalais. Pavyzdžiui, ES (Hugo) ir RF (Dreizeris) matydami betvarkę, nepriežiūrą, ligotą žmogų čia pat imasi priemonių. PT (Džekas) arba LI (Robas) pradeda veikti, jeigu mato emocinio atsako signalus.
Gal čia užgriebiamas pasąmonės SUPERID blokas? :strange: Gal tipų atsparumas stresams susijęs su jų EGO ir SUPERID? Dualams jie sutampa.

P.S. Kas nori informacijos apie įvairias grupes (kvaternionus) - labai geras puslapis čia - http://socionics.kiev.ua/info_groups/
Čia vien lentelės - reikia užvesti pelę ant tam tikros grupės - tuomet pasirodo paaiškinamasis tekstas apie ją.

Prie atsparumo stresui grupių ten rašoma: "Jos išskiriamos pagal tipų veiksmus stabilumo ir nestabilumo sąlygose. Situacijos apibrėžtumas ir aiškumas palankus racionaliems ir dešiniojo progreso tipams. Aplinkybių neapibrėžtumas ir tikimybiniai įvykiai suteikia privalumų iracionaliems ir kairiojo progreso tipams." Vadinasi, įvairiems tipams kaip stresinės suvokiamos skirtingos situacijos... Vienam gali būti stresas, kitam "zaprosto" :tongue:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: ATSPARUMAS STRESUI
StandartinėParašytas: 05 Rgp 2010, 01:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Sau 2010, 19:10
Pranešimai: 69
O !Aš taip pat surinkau 20.
Labiausiai ,turbūt ,erzina, kai kas nors mokina kaip ką nors daryti, o tai pasitaiko ir ypač buityje. Man nėra nieko nuobodžiau kaip atlikinėti darbą pagal taisykles( ypač ne savo pačios sugalvotas) ir tuo pačiu būdu visąlaik.Pvz: esu girdėjus ne kartą:"Tai gal tu. kai plauni indus, prisileisk kriauklę vandens..taip ekonomiškiau ir bla bla ir puodelius kai išplauni apversk žemyn, o man kaip tik patinka plauti po tekančiu vandeniu , o puodelius aš kartais apverčiu , o kartais ne.Koks skirtumas be to...
Tai va tokie visokie pamokymai .kaip čia ką reikėtų daryti ir kokia eiga, pykdo.
Ir pernelyg arti esantys pašnekovai man nepatinka, jei tai menkai pažįstami žmonės.Yra buvę tokių situacijų, kai kalbiesi su žmogum ir jis vis žingsniu artyn , o as vis žingsniu tolyn. Atrodo taip gerus porą metrų pajudėjom iš pradinio taško.
Dovanos. Tikrai kartais galiu ir įsižeisti gavusi dovanų kokią žvakę, dar kokia statulėlę, niekam tikusią, už 2 lt .Jau geriau žodinis pasveikinimas.
O visa kita ,tai kaip ir ne itin..


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: ATSPARUMAS STRESUI
StandartinėParašytas: 06 Rgp 2010, 23:13 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Laba :)

užklydau, paskaičiau. Atrodo, forumas po truputį atsigauna :)

Neiškenčiau, ir pasidariau tą testą. Gavau 8 balus. Nors kai kurie klausimai buvo neaiškūs, tad maksimum galbūt būtų apie 12.

Rezultatai gal ir teisingi, nors nesijaučiu, kad "šaltakraujiškumo tvirtove" dėl to būčiau, ar kad tai būtų dėl tipo. Labai tikėtinas daiktas, kad situacijos išvardintos ne tos, dėl kurių labai jaudinčiausi. Nes būna tokių, kur tikrai patiriu stresą. Pavyzdžiui, kur iš manęs tikisi kokio nors darbo, kurio aš paprasčiausiai nesugebu. Arba, kai labai riboja tavo galimybes pasireikšti ir pan.

Galų gale, daug kas priklauso nuo gyvenimo pokyčių. "Pas mane" jų išties nemažai. Dabar daugiau miegu, visada vaikštau pėsčiomis, stengiuosi daryti nemažas pertraukas, atsipalaiduoti, pasvajoti, karštligiškai neskubėti, nepersistengti, visada rasti laiko pailsėti ir t.t. Tai tikrai nuima stresą, ir nors dabar darbą turiu tokį, kuris savo esme išties itin stresinis ir dinamiškas, kažkaip nuo to sugebu atsiriboti. Ir į visas kylančias problemas pamėginu pažiūrėti iš šalies.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: ATSPARUMAS STRESUI
StandartinėParašytas: 28 Spa 2010, 18:36 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Surinkau 20 balu,tai lyg ir per viduri..Kazkaip keista Hamleta su Gorkiu rasti pacioje neatspariausioje grupeje,stresas viduje tikrai giliai ir sunkiai isgyvenamas bet i isore jokiu budu neprasimusa,tam samoningai dedamos pastangos.Laikui begant (ir gana greitai) randama uz ko uzsikabinti ir is duobes islipama.Tiesa pasakymas milzinai stiklinemis kojomis tikrai taiklus.

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: ATSPARUMAS STRESUI
StandartinėParašytas: 03 Lap 2010, 20:43 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Geg 2006, 14:41
Pranešimai: 422
Miestas: Kaunasosas
Na pas mane kazkur butu 30-48 balai, taigi.... :strange:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: ATSPARUMAS STRESUI
StandartinėParašytas: 11 Lap 2010, 01:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Narys rašė:
Na pas mane kazkur butu 30-48 balai, taigi.... :strange:


Tai iseitu kad tave gana daug smulkmenu (mano akim ziurint) labai smarkiai erzina.
Siaip abejociau kad testuke pamineti klausimai,tikrai atspindi tas priezastis kurios sukelia stresa.Bet vistiek noretus gilintis kaip tu sugebejai tiek balu surinkt? taip iseitu labai megsti vienatve?

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 18 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 104 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007