Socionikos forumas

Dabar yra 19 Kov 2024, 12:44

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 35 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Aktoriniai sugebėjimai
StandartinėParašytas: 06 Rgp 2008, 11:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Miestas: Vilnius
:wintuition:


Paskutinį kartą redagavo Globas A 18 Gru 2008, 11:44. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aktoriniai sugebėjimai
StandartinėParašytas: 08 Rgp 2008, 11:27 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
Mano jeseninė tai mane neblogai nuparodijuoja, mano juoką pvz. Bet sakyčiau jos sugebėjimai aukščiau kitų jeseninių.

Man atrodo, profesionaliai gyvenime vaidina etikai. Ypač sensorikai etikai, ir etikai sensorikai. Po to Žukovai, gi žinom, moka pavaidint kai reikia, užtikrintai.

Robikam tipiškai turbūt sunkiau su vaidyba... Na, tiksliau, man pvz. senam darbe nesunkiai sekdavosi vaidinti bejėgį, vaikišką. :) Ten, jau seniai, aš išvengdavau moteriškių bereikalingo dėmesio, intrigų, varginančių tuščių diskusijų. Na, kai su šefu kalbėdavau kitaip, jos atkreipė dėmesį, sakė aš su jom tokiu moku apsimest...

Nors vaidyba ne mano stiprioji sritis, atsimenu, pasvajodavau vaidinti, būti artistu. Bet rimčiau tuom taip ir neužsiėmiau.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aktoriniai sugebėjimai
StandartinėParašytas: 09 Rgp 2008, 18:13 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
ALRIII, neblogai užlankstei :wink:

tik vienas patikslinimas: nors ir hekslis, bet robo nevaidinu. jei kam pasivaidena robo apraiškos, tai jų ir problemos. demonstruoja savo neišmanymą ir tiek. tai tolygu šioje temoje išsakytai kitai kvailybei - esą hamletų yra daugiau nei jeseninų. Visai nepagrįstas teiginys.

dėl aktorinių sugebėjimų, tai, be jokios abejonės, puikiais aktoriais gali būti bet kokio tipo atstovai. ir tiek čia tų diskusijų.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aktoriniai sugebėjimai
StandartinėParašytas: 11 Rgp 2008, 12:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Miestas: Vilnius
ALRIII rašė:
1) Jei Tu robas = gerai vaidini Dreizeri;
2) Jei tu Dreizeris = gerai vaidini Roba;
3) Jei vietinis = Hekslis = jis gerai vaidina Roba;
4) Jei vietinis = Robas = jis gerai vaidina Heksli (pagal tave);
5) Jei Liepa = Done = ji gerai vaidina Robe (pagal tave);
6) Jei Liepa = Robe = ji gerai vaidina Done
P. S. : Nu va, dabar bus net 3 zmogenai nepatenkinti :tongue: , bet gal bent jau bus idomu stebet Jusu cirka :happy:
Sakyčiau, kad labai paviršutiniškai vertini. Forume niekas neatlieka jokių vaidmenų, tiesiog žmonės yra nuoširdžiai įsitikinę, kad yra vienokio ar kitokio tipo. O tai, kad kai kurių žmonių reali raiška skiriasi nuo to tipo, kuriam jie, jų manymu, atstovauja - kitas klausimas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aktoriniai sugebėjimai
StandartinėParašytas: 11 Rgp 2008, 12:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Miestas: Vilnius
actekas rašė:
tai tolygu šioje temoje išsakytai kitai kvailybei - esą hamletų yra daugiau nei jeseninų. Visai nepagrįstas teiginys.
dėl aktorinių sugebėjimų, tai, be jokios abejonės, puikiais aktoriais gali būti bet kokio tipo atstovai. ir tiek čia tų diskusijų.
1. O koks tada yra hamletų ir jeseninų santykis, gal gali nurodyti? Kiek matau, stengiesi tiesiog paneigti mano mintis, pats nieko konkretaus nepasakydamas. Matyt, pats nežinai, kaip yra.
2. Atsakymas iš operos "visi gali viską vienodai gerai". Be abejo, gali laikytis tokios nuostatos. Žinoma, tokiu atveju daugelis šio forumo temų, kur nagrinėjami skirtingų tipų gebėjimai, tavęs neturėtų dominti.
Beje, toks požiūris ypač populiarus tarp fiziognomistų ar vad. Vilniaus socionikos mokyklos pasekėjų (man teko dalyvauti jų forumuose, tai šitą dalyką aš žinau). Ten ignoruojama reali funkcijų raiška, o susitelkiama tik į išvaizdą.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aktoriniai sugebėjimai
StandartinėParašytas: 14 Rgp 2008, 23:41 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
del IEI ir EIE santykio: kol nėra įrodyta , korektiškiau susilaikyti nuo proporcijų dėstymo. Bendra prielaida turėtų būti tokia - visų yra po lygiai. taigi, net jei pats sutinki savo aplinkoje daugiau hamletų nei jeseninų, tai dar nereiškia, kad taip yra ir apskritai. moksliniu požiūriu, tokio pobūdžio išvada būtų klaidinga.

dėl gebėjimų ir tipų: iš tikrųjų šis santykis yra sudėtingas ir nevienareikšmis. tikrai nenoriu pasakyti, kad toks ryšys apskritai neegzistuoja (atvirkščiai, kažkas tikrai yra, jei jau sutinkame, kad vienas tipas linkęs "gaudyti ir doroti" vieno pobūdžio informaciją, kitas - kito). tačiau yra ir kitas dalykas, kurio nevalia nepamiršti ir kuris bent man kaip :bintuition: atstovui norėtųsi itin pabrėžti - tai žmogaus galimybių beribiškumas. viskas priklauso nuo asmenybės ir jos vystymosi pastangų, tempų, akiračio. tai kur kas fundamentalesnis dalykas nei pati tipo kategorija. ir būtent dėl to pas tipas turėtų būti vertinamas kaip dinaminė, o ne statinė kategorija. tai yra žmogus, kad ir kokio tipo būtų, reaguoja į aplinką, į savo vidinius troškimus ir impulsus, atitinkamai koreguoja savo veiklą ir tai neišvengiamai veikia jo mąstyseną bei socioninių funkcijų raišką.

tai tiek. šiaip tai (t.y. ryšys tarp tipų ir gebėjimų) įdomi tema. bet ryšys bet kokiu atveju turėtų būti "nevienalinijinis".

grįžtant prie aktorystės, verta paminėti, kad ir to paties gabeno atvejį. tipas pavadintas aktoriaus vardu. ir išties yra nemažai puikių aktorių, priklausančių šiam tipui. augustinavičiūtė, beje, rašė savo išsamiame aprašyme, kad gabenai gana dažnai linksta į aktorystę (bent jau buitinę). ir tai yra tipas, visai priešingas hamletui, kurį pavadinai (manau, ne visai pagrįstai) kone aktorystės etalonu.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aktoriniai sugebėjimai
StandartinėParašytas: 17 Rgp 2008, 10:48 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Miestas: Vilnius
actekas rašė:
del IEI ir EIE santykio: kol nėra įrodyta , korektiškiau susilaikyti nuo proporcijų dėstymo. Bendra prielaida turėtų būti tokia - visų yra po lygiai. taigi, net jei pats sutinki savo aplinkoje daugiau hamletų nei jeseninų, tai dar nereiškia, kad taip yra ir apskritai. moksliniu požiūriu, tokio pobūdžio išvada būtų klaidinga.

dėl gebėjimų ir tipų: iš tikrųjų šis santykis yra sudėtingas ir nevienareikšmis.
man kaip :bintuition: atstovui norėtųsi itin pabrėžti - tai žmogaus galimybių beribiškumas. viskas priklauso nuo asmenybės ir jos vystymosi pastangų, tempų, akiračio. tai kur kas fundamentalesnis dalykas nei pati tipo kategorija.

grįžtant prie aktorystės, verta paminėti, kad ir to paties gabeno atvejį. tipas pavadintas aktoriaus vardu.
1. Taip pat vertetu susilaikyti nuo tokiu vertinimu kaip "kvailybe", jei pats negali pateikti IEI ir EEI santykio. Pasirinkti prielaida, kad visu tipu yra po lygiai, moksliskai butu klaidinga. Del kokiu priezasciu reikia rinktis tokia prielaida, o ne kitas?Vienintelis budas nustatyti tikra santyki yra tipavimas. Poros simtu zmoniu nutipavimas jau leidzia paklaida sumazinti iki poros procentu. Mano "tipu banke" yra apie 700 zmoniu. Niekas netrukdo tipuoti ir kitiems forumo dalyviams bei susidaryti savo tipu bankus.
2. Zmogaus galimybiu beribiskuma suprantu kaip beribiskuma jo paties gebejimu atzvilgiu, o ne beribiskuma apskritai. Mano gyvenimiska patirtis byloja mano poziurio naudai. Tolimu pavyzdziu ieskoti nereikia, pateiksiu viena pavyzdi is olimpiados: kodel tolimu distanciju begikai savo fiziniu sudejimu taip skiriasi nuo artimu distanciju begiku? Juk begioti jie pradeda dar gilioje vaikysteje, taigi, laiko isvystyti savo sugebejimus uztektu tiek ten, tiek ten. Bet taip neatsitinka: raumeningi begioja artimus nuotolius, kauleti - tolimus. Isimciu cia nera, jei kalbama apie profesionalu sporta, kur svarbu rezultatai. Tuos pacius principus matau ir socionikoje.
Galbut tau atrodo priesingai del to, kad laikai save heksliu ir tuo paciu turi stipria :wlogic:, kuria neva tu isvystei? Sis priestaravimas galbut vercia tave taip mastyti.
3. Del gabeno tipo pavadinimo, tai matau bandyma argumentuoti remiantis zmoniu, kuriuos laikai autoritetais, nuomone. Nezinau, koks is tikruju buvo aktoriaus Gabeno tipas, nemaciau ne vieno filmo su juo, nezinau, kokio tipo jo vaidyba ir t.t. Jei gabenus kazkas laiko gerais aktoriais, tai galetum nurodyti kokiu funkciju deka jiems tai pavyksta?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aktoriniai sugebėjimai
StandartinėParašytas: 17 Rgp 2008, 15:37 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Globas A rašė:
Jei gabenus kazkas laiko gerais aktoriais, tai galetum nurodyti kokiu funkciju deka jiems tai pavyksta?


čia ne funkcijų klausimas. svarbu darbas, meilė, talentas ir pasišventimas.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aktoriniai sugebėjimai
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2008, 10:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Miestas: Vilnius
actekas rašė:
čia ne funkcijų klausimas. svarbu darbas, meilė, talentas ir pasišventimas.
Tavo atsakyme nebeliko socionikos, nes, atseit, "visi gali viską". Jei tipams ar tarptipiniams santykiams teikiamas antraeilis ar trečiaeilis vaidmuo, tai pati socionika virsta tik tema teoriniams pasvarstymams.
Manau ir neabejoju, kad toks požiūris yra klaidingas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aktoriniai sugebėjimai
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2008, 19:59 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Globas A rašė:
actekas rašė:
čia ne funkcijų klausimas. svarbu darbas, meilė, talentas ir pasišventimas.
Tavo atsakyme nebeliko socionikos, nes, atseit, "visi gali viską". Jei tipams ar tarptipiniams santykiams teikiamas antraeilis ar trečiaeilis vaidmuo, tai pati socionika virsta tik tema teoriniams pasvarstymams.
Manau ir neabejoju, kad toks požiūris yra klaidingas.


pagaliau priėjom prie esmių esmės. tai štai: socionika iš tiesų nėra viskas, ir tikrai ne pirmaeilis dalykas.

gyvenime yra apstu dalykų, kurie kur kas labiau nusipelno "pirmosios vietos" arba - kitaip tariant - būti laikomais "fundamentalesniais".

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aktoriniai sugebėjimai
StandartinėParašytas: 20 Rgp 2008, 10:42 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Miestas: Vilnius
actekas rašė:
pagaliau priėjom prie esmių esmės. tai štai: socionika iš tiesų nėra viskas, ir tikrai ne pirmaeilis dalykas.
gyvenime yra apstu dalykų, kurie kur kas labiau nusipelno "pirmosios vietos" arba - kitaip tariant - būti laikomais "fundamentalesniais".
Prie esmės dar nepriartėjom, bet netrukus priartėsim. O ji tokia: reikia mokėti atsirinkti, kuriais atvejais socioninė sąveika yra svarbesnė nei kitos, o kada - ne. Bet norint tai suprasti reikia nemažai padirbėti.
Sėkmės tai darysiant.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aktoriniai sugebėjimai
StandartinėParašytas: 20 Rgp 2008, 13:49 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Globas A rašė:
reikia mokėti atsirinkti, kuriais atvejais socioninė sąveika yra svarbesnė nei kitos, o kada - ne.


ji visada tik papildantis, bet jokiu būdu ne pagrindinis dalykas. ji duoda vieną ar kitą atspalvį, bet nelemia pačios spalvos.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aktoriniai sugebėjimai
StandartinėParašytas: 22 Rgp 2008, 09:26 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Miestas: Vilnius
actekas rašė:
Globas A rašė:
reikia mokėti atsirinkti, kuriais atvejais socioninė sąveika yra svarbesnė nei kitos, o kada - ne.

ji visada tik papildantis, bet jokiu būdu ne pagrindinis dalykas. ji duoda vieną ar kitą atspalvį, bet nelemia pačios spalvos.
Klaidinga nuomonė, bet gal dėl to, kad esi blogai nusitipavęs. Užtat tau sunkiau suprasti tiek savo funkcijų veiklą, tiek socioninius santykius.
Beje, pastebiu keistą dalyką: nemažai forumo dalyvių, ypač Liepa, labai sureikšmina socioninius santykius, ypač papildymą, bet nepastebėjau, kad būtum dėl to labai oponavęs. Oponuoji tik man. Ar tai reiškia, kad tavo nuomonė staiga pasikeitė, ar tiesiog nori man paprieštarauti?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aktoriniai sugebėjimai
StandartinėParašytas: 22 Rgp 2008, 13:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Globas A rašė:
actekas rašė:
Globas A rašė:
reikia mokėti atsirinkti, kuriais atvejais socioninė sąveika yra svarbesnė nei kitos, o kada - ne.

ji visada tik papildantis, bet jokiu būdu ne pagrindinis dalykas. ji duoda vieną ar kitą atspalvį, bet nelemia pačios spalvos.
Klaidinga nuomonė, bet gal dėl to, kad esi blogai nusitipavęs. Užtat tau sunkiau suprasti tiek savo funkcijų veiklą, tiek socioninius santykius.
Beje, pastebiu keistą dalyką: nemažai forumo dalyvių, ypač Liepa, labai sureikšmina socioninius santykius, ypač papildymą, bet nepastebėjau, kad būtum dėl to labai oponavęs. Oponuoji tik man. Ar tai reiškia, kad tavo nuomonė staiga pasikeitė, ar tiesiog nori man paprieštarauti?


aš nesu pastebėjęs, kad Liepa ką nors itin labai sureikšmintų. diskutuoju/dalinuosi su visais. tam čia ir dalyvauju.

savo funkcijų veiklą ir socioninius santykius suprantu gerai. miegok ramiai.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Aktoriniai sugebėjimai
StandartinėParašytas: 23 Rgp 2008, 22:03 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
actekas rašė:
Globas A rašė:
Beje, pastebiu keistą dalyką: nemažai forumo dalyvių, ypač Liepa, labai sureikšmina socioninius santykius, ypač papildymą, bet nepastebėjau, kad būtum dėl to labai oponavęs. Oponuoji tik man. Ar tai reiškia, kad tavo nuomonė staiga pasikeitė, ar tiesiog nori man paprieštarauti?


aš nesu pastebėjęs, kad Liepa ką nors itin labai sureikšmintų. diskutuoju/dalinuosi su visais. tam čia ir dalyvauju.
savo funkcijų veiklą ir socioninius santykius suprantu gerai. miegok ramiai.


Man irgi atrodo, kad baziniai intuityvai tipai vis dėlto labiau (t.y. tiesiogiai, neiškraipytai) supranta vienas kitą :wink: Aš iš tiesų nesureikšminu VIENOS kurios nors socionikos detalės ar reiškinio, stengiuosi matyti VISUMĄ (žinoma, vienu metu, tuo labiau vienoje žinutėje - grynai fiziškai negaliu tos visumos aprėpti, t.y. kalbėti apie viską) :happy: Manau, šitą dalyką Globas pajėgs suprasti adekvačiai.

O kas gi iš esmės yra "tarptipiniai santykiai"? Tam tikra prasme - IMTipų psichikų sąveika... Vadinasi, kai kalbame apie tarptipinius santykius - tuo pačiu kalbame apie psichikos funkcijų sąveikos būdą... apie A modelio horizontalių ir vertikalių blokų, apie žiedų sąveiką... aspektų (konkrečiu atveju - priklausomai nuo radimosi vietos tam tikroje funkcijoje) informacijos aprėptį ir apdorojimo "galingumą".... ir t.t. .... ir t.t.
Kiekviena detalė - visumos atspindys! Ji negali būti sureikšmintai išskirtinė (didesnė už visumą) :smile:

Beje, man keistai atrodo šnekos, kad ilgesnį laiką (ne momentiniame vienkartiniame epizode) bendraudamas žmogus gali neparodyti/neturėti skaudžiosios (mobilizacinės) funkcijos... Tuomet leiskite paklausti:
- jo IM modelis (savotiškas psichikos organizmas) "veikia" tarsi be apendikso, uodegikaulio ar kojos mažojo pirštelio, kurie neatlieka gyvybiškai reikšmingų funkcijų, t.y. sudarytas iš 7 (o gal "užtenka" 4) funkcijų???
- ar toks "ypata" turi 2 bazines arba kūrybines (t.y. "stipriąsias") funkcijas???

P.S. Tarptipiniai santykiai, beje, niekada nestebimi grynu pavidalu - jie persidengia su kultūriniais, socialiniais, giminystės, šeimos ir t.t. ir pan. "santykiais", asmenine patirtimi, padėtimi, netgi vidinėmis nuostatomis... Jie yra tarsi savotiškame audinyje "vieni iš..."


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 35 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007