Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 20:43

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 89 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Rgp 2006, 14:20 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Visiškai nesupratau Tavo minties "Robespjero ar Dono versijai mano modelis daugiau tinka"...


Matyt man vis dar blogai sekasi reikšti mintis:). Aš nor?jau pasakyti: "Jeigu tu pamatuotum š? model? ant sav?s, kuriai tavo tipo versijai jis b?t? artimesnis?"


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Rgp 2006, 15:15 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Man sunku atsakyti... kuriai versijai.  Aš save suvokiu kaip Don Kichot? be joki? kit? versij?. Galb?t "kažkiek nestandartinis" rolin?s valios sensorikos iš[si]ugdymas yra s?lygotas tam tikr? stipri? aplinkybi? vaikyst?je, kurios tur?jo labai didel?s ?takos visai mano pasaul?ži?rai...  Savotiškai formavosi ir mano santyki? etika - vos ne iki pilnametyst?s gyvenau, galima sakyti, šiltnamio s?lygomis. Paskui ?vyko l?žis...  Kad ši funkcija yra b?tent mano "skaudžioji" - n? kiek neabejoju.



Nadia, aš nebandy?iau aprašin?ti, KAIP kuriam tipui susiformuoja ?vairios funkcijos - tai per daug individualu.  Ir funkcij? veikimo pasireiškimai gali b?ti su individualumo niuansais (atsiliepia tam tikri ?vykiai praeityje) - tik VISUMOJE modelis funkcionuoja kaipo toks. Tai yra MODELIS - veikimo prinicpas.  O konkretus žmogaus psichikos "PRIETAISAS" neb?tinai yra b?tent tokio stiliaus (na, pagražinimai, dizainas visada yra individual?s).



Dar savo pavyzdyje rašei apie kairiarankiškum? ir dešiniarankiškum?. Aš nežinau - kokia esu. Gal ambi-rank?? Moku rašyti ranka - tik dešine. Ta?iau spausdinant klaviat?ra, geriau veikia kairioji.  Mobiliuoju SMS galiu rašyti tiek kaire, tiek dešine - ir vienodai, be skirtumo. TIK dešine kerpu, pjaunu. Daugel? darb? dirbu kaire ir TIK kaire - raviu, skinu uogas, veriu si?l?, užmezgu viena ranka mazg? si?lo gale, skai?iuoju pinigus, sugrabalioju smulkius daiktus, titruodama (?ia iš chemijos srities) spaudžiu "žirniuk?"... žodžiu kair? sugeba dirbti smulkius ir tikslius judesius. Dešin? - ten, kur reikia j?gos.  Jos - pasidalin? darbus - abi yra 'darbinink?s'.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Rgp 2006, 16:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Nadia raš?:
Manau, kad Vartotojas 2ui, tau, Skarlet tur?t? veikti. Bet kadangi su Vartotojas 2u nesusišneku, o Skarlet n?ra, paprašiau pakomentuot tik tav?s
Tamsta labai klysti ir iš esm?s.

Tavo modelis "veikia", pavyzdžiui mano atžvilgiu, tik tod?l, kad aš dažnai atstovauju savo tip? gana grynai, o kai kuriais atvejais, galb?t, net gi pabr?žtinai. Kadangi tamstai su manimi, apart teorini? konfrontacij?, bendrauti neteko, o teorijoje pagrindinis veiksnys yra logika - tai be jos tamsta nieko daugiau ir nepamat?. Jeigu su tamsta bendrau?iau kiek kitap, o kitaip bendrauti tikrai gal??iau, tik n?ra nei noro, nei reikalo tavo atžvilgiu, - dar labai didelis klausimas kokius aspektus tamstos modelis akcentuot?.

Skarlet atveju, veikia iš dalies panaš?s veiksniai. Vis? pirma - ji gana ryški Džek?, antra - pagal tavo statistin? logini?-intuityv? kiek?, "nepataikyti" ? tikr? Džek? b?t? tikimybiškai mažai tik?tina.



Kalbant apie tavo modelio veiksmingum? - loginis s?ryšis, pagal kur? analizuoji yra. Ta?iau vien s?ryšio buvimas dar neapsprendžia nei analizavimo korentiškumo nei tikslumo.

Viena iš esmini? tavo analizavimo problem? ir tr?kum? - VISIŠKAI ne?vertini kit? faktori?, kurie n?ra susij? su psichologiniu tipu, ta?iau turi milžinišk? ?tak?. Psichologijoje yra daugyb? kryp?i? ir teorij?, kurios vystomos ir nagrin?jamos tarptautiniu mastu. Užsidarymas subjektyvioje vieno socioninio modelio interpretacijoje ir siaurame matyme per vien? prizm? - tolygus moliusko, kuris gyvena j?ros dugne savo mažame kiaute, samprotavimams apie žmoni? pasaul?. Net ir žinant originaliasias Freudo bei Jungo mintis (bent jau j? teorij? pagrindus der?t? žinoti) - reikia nepamiršti, kad šiomis dienomis jos yra labai stipriai pakitusios, bei iš j? išsivys?iusios atskiros teorij? kryptis. Maž? mažiausiai ? k? reik?t? atsižvelgti kažk? nagrin?jant socioniškai - tai ? A.Adlerio individualiosios psichologijos teiginius, kurie yra tokie gyvenimiški ir praktiški, kad yra negin?ijami ir sudaro pedagogikos pagrindus. Aš jau nebekalbu apie kognityvin?s psichologijos pasiekimus... Toks "analizavimas" kaip tavo, Nadia, nubraukia visa tai lyg to neb?t?.

Kitas dalykas - supaprastinimas/suabsoliutinimas/paraidinis vertinimas (vadink kaip nori). Jis tiesiog nerealus, nesisiejantis su realybe.

:wsensoric: susieji su maistu, :wintuition: su žmogaus gyvenimo prailginimu, gaunant mikroelementus iš maisto, intensyvesnis kopimas ? kalniuk? - :bsensoric: ir t.t. Ta?iau žmon?s ne robotai, Nadia. Jie n?ra lyg užprogramuoti, kad tur?dami vien? ar kit? funkcij? - elgsis taip ar kitaip. Man keis?iausia, kad b?dama biolog? to visiškai nesupranti. Nesupranti tokio elementaraus dalyko, kad kopimas ? kalniuk? galb?t priklauso nuo žmogaus nuovargio, kalniuko statumo arba skub?jimo. Tau atrodyt? gerai paž?stami gyv?nai - ir tie gali elgtis visiškai nenusp?jami, o juk jie primityvesni už žmog?. Žmogaus psichologin?s funkcijos - tai ne amebos organoidai, kurie turi konkre?ias funkcijas organizmo egzistencijai palaikyti. Jeigu žmon?s b?t? tokie proced?riškai užprogramuoti, kaip pagal tavo model? - jie arba neegzistuot?, arba visas pasaulis b?t? avi? banda, kuri? valdo vieno piemens tironiška lazdel?.

D?l aspekt? ir element? - net jeigu ir sakytum, kad ne "baltasensorikis gerai gamina valgyti", o "baltasensorikis gali gerai gaminti valgyti" - žinoma b?t? kur kas teisingiau ir tiksliau, ta?iau vistiek tai nekabint? šio dalyko esm?s. Tai abstrakt?s dalykai, kuri? konkretumais niekuomet neapibr?ši, geriausiu atveju - abstrak?iom abstrakcijom, nes aspektas - tai ne savybi? skrait?, o nemateriali mintis, kuri gali pasireikšti tokiu b?du, kurio mes niekuomet nenumatysime. Aspektas yra toks pats abstraktus, kaip ir s?voka "grožis". Vieni grož? ?sivaizduoja kaip graž? r?b?, kiti kaip miel? ka?iuk?, treti - kaip žaliuojant? ?žuol? girioje, o ketvirti galb?t grož? mato seno, žilo išmin?iaus susiraukšlijusiame veide, kuris yra gražus savo nuostabia patirtimi. Ir visais atvejais tai vienas ir tas pats - grožis.

Man ?domu, Nadia, kaip tamsta nagrin?tumei žmog? iš analitin?s psichologijos pozicijos. Kuomet pati analitin? psichologija, ?kurta Jungo, ir jos archetipai iš esm?s yra filosofija. Tai interpretacij?, abstrakcij?, simbolikos menas, kuris filosofiškai nagrin?ja žmog? gyvenimo, civilizacijos, kult?ros ar net archaiškos prigimties kontekste. Ten n?ra toki? s?vok? kaip "grei?iau lipa ? kalnel?" ar "skaniai gamina valgyti", net jei ir b?t? - jos papras?iausiai nublankt? prieš egzistencializmo problemas.



Na, bet užteks min?i?.. :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Rgp 2006, 16:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Pavarei, Vartotojas 2 :shocked: Respectas :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Rgp 2006, 17:34 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Vartotojas 2, labai malonu, kad reaguoji ? mano mintis ir dar tokioj mandagioj formoj.

Man susidaro ?sp?dis, kad tu dažnai labai klaidingai interpretuoji mano mintis.

Aš nor??iau daug kur paprieštarauti, bet kadangi man iš esm?s sunku reikšti savo mintis taip, kaip tu to reikalauji, ir net tada, kai aš bandau t? daryti, rezultatas visvien b?na neigiamas, leidžiu sau palikti visk? taip, kaip yra.



Man ?domu, Nadia, kaip tamsta nagrin?tumei žmog? iš analitin?s psichologijos pozicijos.


Negaliu atsakyti konkre?iai, bet manau, kad bandy?iau suderinti t?, k? teigia analitin? psichologija su socioniniu psichikos modeliu.

Manau, tai irgi yra du aspektai (rakursai, poži?rio taškai? nežinau kaip lietuviškai apib?dinama aspekto s?voka), kurie skirtingai mato t? pat?.

Pvz aš dažnai m?stau, koks yra ryšys tarp Jungo aprašytos intuicijos (vaizdini? s?voka) ir socioninio jos apibr?žimo. Greitai tur??iau sum?styti, jei kas nors nepadarys to anks?iau už mane:).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Rgp 2006, 17:50 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Pavarei, Vartotojas 2  Respectas 


Nežinau, gal aš tikrai susireikšminu, bet man atrodo, kad šitaip demonstruojama pagarba automatiškai reiškia nepagarb? kitam pašnekovui. Ir reik?t? nuo toki? demonstracij? susilaikyti, jei vyksta diskusijos. Ar aš klystu?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Rgp 2006, 19:27 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia raš?:
Pavarei, Vartotojas 2  Respectas 


Nežinau, gal aš tikrai susireikšminu, bet man atrodo, kad šitaip demonstruojama pagarba automatiškai reiškia nepagarb? kitam pašnekovui. Ir reik?t? nuo toki? demonstracij? susilaikyti, jei vyksta diskusijos. Ar aš klystu?




Ne, tur?jau omenyje ne Vartotojas 2o kritik? tavo atžvilgiu, o tai, k? jis paraš? apie socionikos ir psichologijos s?ryš?. Tu kartais perdaug susireikšmini, na, ner?pi man visur ?žvelgti tik tavo asmenyb? ir jud?jim? apie j?.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Rgp 2006, 07:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Kad ši funkcija yra b?tent mano "skaudžioji" - n? kiek neabejoju.
Liepa, o kod?l? Gal tu perdaug tiesmukiškai ži?ri ? funkcij? pavadinimus? Iš tikr?j? tos abi funkcijos yra vienodai silpnos ir vienodai skaudžios, tik skirtingai. Nu toks kalamburas gavosi:). Manau, kad reik?t? vengti pavadinim? "skaudžioji", "ugdomoji", geriau b?t? vartoti "MPT" ir "rolin?".

Štai kaip aš suprant? j? skirtumus:

Rolin? yra bazin?s atspindis. Bazin? finkcija yra stabili ir nejudoma (baz? - tai yra pagrindas, fundamentas, ant jo remiasi visi kiti modelio elementai), tod?l tokia pati yra ir rolin?. Kadangi ji yra akceptin?, mes suvokiam j? taip: savaime aš esu toks (kaip diktuoja bazin?), bet tur??iau b?ti dar ir toks (ugdyti rolin?).

MPT - dar vadinama (man labai patiko) - silpnoji mentalin? k?ribiška. Ji tokia ir yra. Ji silpna, bet visvien bando kažk? kurti. Žmogus vis j? panaudoja, bet labai dažnai tas panaudojimas gaunasi kreivas. Mes nepataikom. Arba gaunasi neadekva?iai. Ir kiti provalai. Pvz. Štirlic? prognoz?s retai išsipildo. O žinote, kad t? knyg?, kur žmogus sugrižo ? praeit? ir nužud? drugel?, o paskui gr?žo ir rado katastrof?, paraš? Štirlicas:)?

Aš dar taip pasaky?iau - žmon?s turi tendencij? nedraugauti su roline (gal ekstravertai daugiau link? draugauti?), bet puosel?ja savo skaudži?j?. Taip pat, kaip ir žaizdas ar defektus: tepia vaistukus, plauna, bintuoja, slepia nuo kit?. Tod?l j? neretai sunku pasteb?ti, ypa? forumuose.



žodžiu kair? sugeba dirbti smulkius ir tikslius judesius. Dešin? - ten, kur reikia j?gos.  Jos - pasidalin? darbus - abi yra 'darbinink?s'.
Reiškia esi kairiarank?. Kaip tik skai?iau, kad dominuojan?ios rankos paskirtis - tiksl?s smulk?s judesiai, kitos - tie, kur reikia j?gos. 



Jeigu su tamsta bendrau?iau kiek kitap, o kitaip bendrauti tikrai gal??iau, tik n?ra nei noro, nei reikalo tavo atžvilgiu, - dar labai didelis klausimas kokius aspektus tamstos modelis akcentuot?.
Vartotojas 2, manai, kad aš k?riau savo model?, vadovaujantis tavo asmenyb?s steb?jimais?:strange:

Labai jau sureikšmeni savo personos ?tak? mano m?stymui:wink:.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Rgp 2006, 10:54 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nadia raš?:
<...>bet man atrodo, kad šitaip demonstruojama pagarba automatiškai reiškia nepagarb? kitam pašnekovui. Ir reik?t? nuo toki? demonstracij? susilaikyti, jei vyksta diskusijos. Ar aš klystu?


Ar, pvz., dail?je žav?jimasis Rembrantu automatiškai reiškia nepagarb? Leonardui da Vin?i???



Kaip tada diskusijose išreikšti žav?jim?s? sklandžiai, koncentruotai ir nuosekliai išd?stytomis mintimis - juk skaitydama tok? tekst? aš tiesiog m?gaujuosi...

Diskusijose nesvarbu - KIENO poži?ris bus pripažintas. Mes visi praturt?jame kartu ieškodami esm?s - visi gauname t? informacij?.  O poži?ri? skirtumai irgi savaime suprantami - kiekvienas turi savo nuomon?. Jei aš palaiky?iau VISUS poži?rius - tai reikšt? veidmainiavim? ir nepagarb? kitiems (visus tarsi laiky?iau mažais kvailais vaikais). Gerbti diskusij? dalyvius - vadinasi atvirai sakyti ties?, t?, k? galvoji.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Rgp 2006, 11:04 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Nadia raš?:
Jeigu su tamsta bendrau?iau kiek kitap, o kitaip bendrauti tikrai gal??iau, tik n?ra nei noro, nei reikalo tavo atžvilgiu, - dar labai didelis klausimas kokius aspektus tamstos modelis akcentuot?.
Vartotojas 2, manai, kad aš k?riau savo model?, vadovaujantis tavo asmenyb?s steb?jimais?:strange:
Aš tau tik paaiškinau, d?l kuri? priežas?i? tavo manymas, kad modelis veikia mano ir Skarlet atžvilgiu yra klaidingas. Klaidingas iš esm?s.



Labai jau sureikšmeni savo personos ?tak? mano m?stymui:wink:.
Netaikyk sav? etike?i? kitiems, ypa? kuomet j? n?ra. Tiesiog kvailai atrodai :smile:



P.S. Neišverstas citatas ? lietuvi? kalb? galima tiesiog praleisti, neskaityti. Na, arba komentuoti pavyzdžiui pranc?ziškai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Rgp 2006, 11:13 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Vartotojas 2 raš?:
P.S. Neišverstas citatas ? lietuvi? kalb? galima tiesiog praleisti, neskaityti. Na, arba komentuoti pavyzdžiui pranc?ziškai.


Kai diskutuojame apie raidin? ŽYM?JIM?, o neišversta lieka pati esm? - gaunasi tokia skyl?ta min?i? paklod?, tokios draiskanos, kad nebe?manoma ?ži?r?ti jokio min?i? audinio...

Kad gal??iau ?siterpti ? diskusij? - man ?ži?r?jimui reikia "akini?" - t.y. VERTIMO



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Rgp 2006, 11:20 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Aš tau tik paaiškinau, d?l kuri? priežas?i? tavo manymas, kad modelis veikia mano ir Skarlet atžvilgiu yra klaidingas. Klaidingas iš esm?s.


Nesupratau paaiškinimo. Mano manymas remiasi tuo, kad aš neabejoju d?l j?s? tipo. Jei tavo elgsena b?t? kitokia (tarkim su rolin?s priemaiša), tai nieko nekeist?. Abejoni? nesukelt?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Rgp 2006, 09:25 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
O štai dar vienas pam?stymas apie A modelio funkcionavim?.

Tarkime, kad bazin? funkcionuoja 90% paros laiko, rolin? - 10%. Tas pats su k?rybiška ir skaudžiaja.

Taip pat tarkime, kad akcepcijos ir produkcijos santykis yra 90:10 (bazin?s, o k?rybiškos atvirks?iai

).

Antra prielaida - aš manau, kad aplinkiniai vertina mus pagal m?s? produkcij?, jiems yra tas pats, koki? informacij? mes renkam ir k? m?stom. Svarbu, k? mes išduodam.

Taigi, kas gaunasi:

bazin? - labai didel? akcepcija, ši funkcija formuoja m?s? folosofij?, poži?r? ? gyvenim?, m?s? strategij?. Produkcija nedidel?, bet turi labai didel? svor?, kadangi remiasi dideliu informacijos kiekiu.

produkcin? - akcepcija maža, tod?l neformuoja žmogaus pasaul?ži?ros, bet apspendžia jo veikl?, taktik?, tiksl? siekim?.

?domiausia su roline ir skaudžiaja.

rolin? - akcepcija 10%, kaip ir k?rybiškos, tod?l ši? funkcij? suvokimas individu gal?t? b?ti maždaug vienodas, kitais žodžiaias - ind?lis ? pasaul?ži?ros formavim?. Bet kas su produkcij?? Rolin?s produkcija yra lygi 1%, kas yra tragiškai mažai.

skaudžioji - ?ia 1% lygi akcepcija, tod?l šita funkcija ir yra tokia buka. Ji beveik nepriima jokios informacijos. Žmogus nežino, kaip dera elgtis, o kaip ne. Bet jos produkcija sudaro 10%, kas yra 10 kart? daugiau negu rolin?s. Tiesa, ta produkcija neretai yra neadekvati situacijai, kreiva, kitiems gali atrodyti, kad žmogus elgiasi keistai.

Dabar pagalvokime, kuri iš ši? funkcij? yra skaudesn?. Skaudumas gali pasireikšti tada, kai mes susiduriam su kit? žmoni? nuomon? apie mus, kritika, neigiamu ?vertinimu, taip pat kai mums nepavyksta padaryti to, k? norim ar ko iš m?s? tikisi.

Rolin?s skaudumas - tai yra strateginis skaudumas. Kit? žmoni? atžvilgiu ši funkcija yra pati silpniausia, kadangi žmon?s visiškai negauna to, ko tikisi. Iš Robespjer? - švelnumo, mandagumo, jautrumo kit? jausmams, iš Balzak? - jautrumo kit? poju?iams. Kas iš to, kad Robespjeras mato ir suvokia santykius, turi savo filosofij? šiuo atžvilgiu? Jis beveik nieko nedaro. Kas iš to, kad Balzakas jau?ia, kas gražu, o kas ne, kokia spalva tinka prie kitos, o kokia netinka? Produkcijos n?ra, jis nesir?pina išvaizda, kit? komfort?, kit? poju?iais, kadangi jam pa?iam tai ner?pi. Tod?l, jei žmogus ne?gdo savo rolin?s, tai yra nekei?ia santykio taip kad jis b?t? ne 90:10, o 80:20 ir daugiau (bent socialini? kontakt? metu) jis susiduria su labai neigiama kit? žmoni? reakcija.

Skaudžiosios skaudumas - taktinis. Produkcija yra gana didel?, tod?l žmon?s šiuo aspekt? neturi pretenzij?, jie gauna t?, ko jiems reikia. Skaudumas pasireiškia tais atvejais, kai žmogus elgiasi neadekva?iai (tarkime Balzakas žvengia visiškai nelaiku, arba yra li?dnas, kai der?t? b?ti linksmam, pvz. koks nors vakar?kis ir pan.; Robespjeras ginasi ir ?žvelgia spaudim? ar agresij? ten, kur jos visiškai n?ra, arba ?sibrovim? ? jo erdv? ar asmenin? teritorij?). Tod?l kartas nuo karto susiduria su kit? žmoni? nesupratimu ar kritin?mis pastabomis. Taip pat skaudumas pasireiškia tada, kai žmogus nori kažk? padaryti šiuo aspektu, bet jam nepavyksta. Pvz. Balzakui išreikšti savo jausmus, Robespjerui - apsiginti?

Aš nor?jau akcentuoti, kad abi 3 ir 4 funkcijos yra silpnas ir skaudžios, kaip 1 ir 2 yra stiprios ir k?rybiškos. Skiriasi tik akcepcijos/produkcijos santykis. T? reikia ?vertinti, analizuojant žmogaus elges?.





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Rgp 2006, 11:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Nadia: O! Mokaisi :smile:

Tik pora pastab?. Kurybin? funkcija taip pat žymiai prisideda prie pasaul?ži?ros formavimo. O d?l skai?i? 90:10 - jie priklauso nuo asmenyb?s individuacijos proceso, kiek funkcijos yra diferencijuotos. Be raidos ir aplinkos, tai gali s?lygoja ir intelekto lygis.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Rgp 2006, 01:33 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nadia raš?:
O štai dar vienas pam?stymas apie A modelio funkcionavim?.

Tarkime, kad bazin? funkcionuoja 90% paros laiko, rolin? - 10%. Tas pats su k?rybiška ir skaudžiaja.


Manau, kad visos funkcijos funkcionuoja vis? laik?.  Taip kaip klausa, rega, uosl? ir pan.

Klausimas - kaip ir kiek žmogus sugeba diferencijuoti, išskirti, analizuoti šiais poj??iais priimamus signalus. Ar suvokia tiktai labai stambius poky?ius, ar pajau?ia smulkiausius niuansus. Pvz. jei jis mato horizonte tams?jant? dang?, bet nesusieja šio reiškinio su art?jn?iu llietum - tai nereiškia, kad jo rega "nefunkcionuoja". O kitas žmogus sureaguoja tuoj pat ? tok? pat signal?.



?ia svarbu, kokiems poj??iams žmogus atiduoda prieoritet?, kokie poj??iai iš prigimties išugdyti subtiliai, o kurie yra beveik ne?valdyti (pvz. galima nemok?ti ?siminti kvap?, nemok?ti j? išskirti, nusakyti žodžiais, o naudotis tiktai savokomis "smirda", "kvepia" - žmogus užuodžia, bet nesugeba diferencijuoti poj??i?).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 89 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 95 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007