Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 09:24

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 89 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Rgp 2006, 07:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Nežinau, Liepa. Aš tai jau?iu, kad aš gali b?ti lyg skirtinguose režimuose. Arba aš susimas?iusi ir tada nieko beveik nepastebiu, arba aš stebiu aplinkin? pasaul?.

Toliau, arba aš bandau sp?sti kažkoki? problem?, kažk? padaryt, išsiaiškint (tarkim dirbu), arba aš bendrauju etiniam lygmeny (su žvilgsniu ? akis, mimikos steb?jumu, neverbaliniu komunikavimu ir taip tokiau, žodžiu su jausmais:smile:).



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Rgp 2006, 22:19 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Aš ?ia tradiciškai paspausdinsiu savo naujas mintis:

teko gird?ti (ir pastebiu), kad Robespjerus traukia prie linksmybi? (:bethics:). Ir j? k?rybin? :bintuition: visur j? ieško ir atranda. Analogiškai pabandžiau Balzakui sukurti: reiškia Balzakai savo darbais, sugeb?jimais siekia galios, reikšmingumo, nori tapti "pa?iausiais":smile:, nori b?ti ant pjedestalo (:bsensoric:). Ne tai kad s?moningai nori ir siekia, ne. Bet tai kažkur giliai giliai, viduje.

Nežinau, sunku kitiems tipams apibr?žti, bet štai kok? apibendrinim? padariau:

aktyvacin? funkcija apsprendžia pastov? žmogaus nor? - k? jis nuolat nori iš kit? gauti. Balzakai - :wethics: (žinoti, kad patinka kitiems, pvz), tai yra žmogui reikia produkcijos (funkcija produkcin?, ir dualo ta funkcija produkcin?). Taktinis preikis.

Sugestin? apspendžia pas?moninga žmogaus strategij? - kokiu jis nor?tu b?ti. Tai pas?moningas bazin?s analogas.





 


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Rgp 2006, 18:22 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Nadia raš?:


Sugestin? apspendžia pas?moninga žmogaus strategij? - kokiu jis nor?tu b?ti. Tai pas?moningas bazin?s analogas.




Tai pas?moningas dualo bazin?s funkcijos analogas.



Vartotojas 2 raš?:
O d?l skai?i? 90:10 - jie priklauso nuo asmenyb?s individuacijos proceso, kiek funkcijos yra diferencijuotos. Be raidos ir aplinkos, tai gali s?lygoja ir intelekto lygis.




Man irgi taip atrodo, ta proporcija gali b?ti ir visai kitokia. Tod?l Nadia ir painioja pas kai kuriuos žmones bazin? su k?rybine. Nes iš ties?, dažnai labai sunku atskiri, kuri bazin?,o kuri k?rybin?. Jos taip gražiai veikia kartu. Gyvu pavyzdžiu gal?t? b?ti kad ir Liepa. :smile:



Beje, Liepa labai gražiai paaiškino, apie vis? funkcij? veikim? vis? laik?. Aš irgi nemanau, kad žmogus gali perjungin?ti savo funkcijas, kad vien? ?jung?s, kit? išjungt?: jeigu dabar priimin?ju info per bazin?, per savo "akis", tai negi aš tuo pa?iu metu nesugeb?siu "gird?ti" ir "jausti" bei "jud?ti"? :smile:



Man išties, bazin? asocijuojasi su žmogaus akimis, per kurias jis mato j? supant? pasaul?. O k?rybin?- su žmogaus kalbomis. Dažniausiai mes kalbam apie tai, k? matom, KOK? t? supant? pasaul? matom. Kiekvienas matom per savo bazin?s funkcijos prizm?. Ta?iau žodžiai, kuriuos pasirenkame, kaip tik ir atspindi m?s? k?rybin? funkcij?. Kaip instrumentas, raiškos priemon?. K?rybinis logikas apie pasaul? kalb?s, pvz. aiškindamas jo sandar? schemomis ar teoretizuodamas; k?rybinis emocij? etikas pasaul? nupasakos žodžiais iš serijos "kaip gražu, kaip nuostabu" ar "kaip ni?ru ir beviltiškai li?dna"; ir taip toliau. Ta?iau sensorinis logikas :bsensoric::wlogic: kalb?s praktiškai, ?kiškai ir konkre?iai, o intuityvus logikas :bintuition::wlogic:- apie ?vairias id?jas ir j? realizavim?; analogiškai su etikais.

Ir kiek mes turim dviej? spalv? bazin?s + k?rybin?s derini?, tiek skirting? pasakojimo variant? išgirsime.

O juk jeigu žmogus dar ir atidirb?s tam tikras "formules", "schemas", kaip daugmaž teisingai galima b?t? išsakyti savo mintis temomis, susietomis su MPT (pvz. etikas- išmok?s iš :wlogic: tam tikras sakini? logines strukt?ras, strukt?ravimo formas, ko pasekoje sugebantis pakankamai aiškiai ir nuosekliai d?styti mintis (ir tod?l kai kam galintis sudaryti logiko ?sp?d?)), ir jeigu jis nori MAKSIMALIAI IŠSAMIAI aprašyti j? supant? pasaul?, tai ir dar sud?tingesnis tas pasakojimas bus, ir dar sunkiau bus atsirinkti pagal pateikt? informacijos kiek? ir pob?d?, kurios funkcijos kurioje A modelio vietoje randasi. Tod?l kartais taip sunku nutipuoti. Tarsi ir n?ra silpn? viet?. Arba ne toks retas atvejis, kai stipriosios funkcijos iš pirmo žvilgsnio atrodo netgi silpnesn?mis, nei yra, - tai tas atvejis, kai stipri?j? ugdymui žmogus skyr? daug j?g?, o stipriosiomis ypa? nesir?pino, kadangi jos ir taip "lyg ir nešlubuoja", "lyg ir normos ribose".



***

Ech, daugžodyst?s priepuolis man šiandien...

Pamenu, draugas balzakas labai parindavosi, kad tokiais ilgais sakiniais tesugebu išreikšti savo mintis:). Sakydavo, kol perskaitai sakin? iki galo, tai ir pamiršti, apie k? jis....:shocked::smile:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Rgp 2006, 18:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Man irgi taip atrodo, ta proporcija gali b?ti ir visai kitokia. Tod?l Nadia ir painioja pas kai kuriuos žmones bazin? su k?rybine.


Pala, pala. O aš k? sakiau? Sakiau, tarkim.

O d?l veikimo - kartu ar atskitai - aš ?sitikinus, kad vyksta persijungimas. Dar Jungas raš?, kad ne?manoma kartu logiškai m?styti ir užjausti, steb?ti ir fantazuoti. Mano patirtis t? patvirtina. Daug nerašysiu, nes su klaviat?ra problemos.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Spa 2006, 23:25 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639

"O koks skirtumas? Man atrodo pasakei t? pat? skirtingais žodžiais."

Solanža raš?:

Skirtumas tame, kad pasamoneje ta pati balta logika gali buti bet kuri is 5,6,7,8 funkciju. Ar nori pasakyti, kad funkcijos samoningumas proporcingai mazeja seka 5-6-7-8?



liutauras raš?:

va va, geras pedagoginis klausimas  šiaip ar taip (nors pats išsireiškimas "stipri/silpna f-ja" turi minus?), 7 ir 8 yra tikrai "stipresn?s" nei 5 ir 6.

bet, kaip n-t?j? kart? tenka pabr?žti, ne silpnumas/stiprumas, o vaidmuo, kok? vaidina viena ar kita funkcija individui apdorojant ir skleidžiant info, yra svarbiausias funkcijos dalykas. taip atsiribojame nuo veiklos rezultat? determinavimo. tai, kad žmogaus vedan?ioji , tai tikrai nereiškia, kad jis atliks pa?ias stipriausias mokslines analizes (jau pats ?vertinimas - "stipriausias" ir pan. yra iš esm?s subjektyvu!), arba kad jei vedanti - , kad geriausiai suvaldys laik?,  - išreikš emocijas tinkamiausiu b?du,  - tiksliausiai nusp?s visas galimybes ir t.t.   



Atsakymas rytoj.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2006, 10:58 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Ar nori pasakyti, kad funkcijos samoningumas proporcingai mazeja seka 5-6-7-8?
Beveik taip. Tik tokia korekcija: 6-5-8-7. S?moningum? apibr?ž?iau kaip sugeb?jim? s?moningai ?jungti t t funkcij?, palaikyti jos funkcionavim? ir panor?jus išjungt?.

liutaurai, kaip apibr?žtum stiprum?? Kod?l 7,8 yra stipresn?s už 5,6? Gal ir taip. O gal ir ne:).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2006, 12:24 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nadia raš?:
S?moningum? apibr?ž?iau kaip sugeb?jim? s?moningai ?jungti t t funkcij?, palaikyti jos funkcionavim? ir panor?jus išjungt?.


Tarkim, šitas teiginys teisingas... Vadinasi, aš tur??iau sugeb?ti s?moningai panor?jusi atjungti s?mon? (o koks gi skirtumas - vien? ar visas keturias funkcijas atjungti?!)



Nadia raš?:
liutaurai, kaip apibr?žtum stiprum?? Kod?l 7,8 yra stipresn?s už 5,6? Gal ir taip. O gal ir ne:).


Jei tipas nustatytas teisingai - žmogus pats tur?t? irgi jausti bent jau s?moning? funkcij? stiprum? ir silpnum?. Na, o pas?mon?  :confused: yra pas?mon?...

Galiu pacituoti teorij?. Patys spr?skite ar tai teisinga ar prieštaringa



"funkcija                  matiškumas    adekvatumas

1. bazin?                      4                    patirtis, norma, situacija, laikas

2. k?rybin?                  3                    patirtis, norma, situacija

3. rolin?                        2                    patirtis, norma

4. skaudžioji                  1                    patirtis

5. sugestyvin?              1                    patirtis

6. aktyvacin?                2                    patirtis, norma

7. stebimoji                  3                    patirtis, norma, situacija

8. demonstratyvin?        4                    patirtis, norma, situacija, laikas



1. Ex (angl. Expirience) - Patirtis. Visos funkcijos gali kaupti ir panaudoti gyvenimo patirt?. Funkcija, ?valdžiusi tiktai patirt? (skaudžioji, sugestyvin?) dažnai veikia neadekva?iai situacijai, jeigu situacija jai nežinoma iš patirties. Vera Novikova ?ved? informacijos suvokimo režimo s?vok?. Informacijos suvokimas pagal šias funkcijas vyksta praeities režime. Reakcija pagal funkcij? dažnai neadekvati esamai situacijai, situacijos suvokimas ?vyksta po tam tikro, neretai ilgoko laiko, kada aktualumas jau b?na prading?s.

2. Nr (angl. Norm) - Norma. Normas yra ?vald? visos funkcijos, išskyrus skaudži?j? ir sugestyvin?. Normoms priklauso socialin?s normos (etiketas), taisykl?s ir ?statymai. Pagal Novikov? suvokimo režimas – statiška dabartis. Reakcija ? esam? situacij?, neatsižvelgiant ? galimas pasekmes.

3. St (angl. Situation) - Situacija. Situacij? yra ?valdžiusios visos stipriosios funkcijos. Jos sugeba priimti naujus (originalius) sprendimus, efektyviai pasinaudoti taisykli? išimtimis, apibendrinti d?sningumus – generuoti nauj? patirt? ir žinias. Pagal Novikov? suvokimo režimas – dinamin? dabartis. Veikiama pagal situacij? atsižvelgiant ? tendencijas ir galim? situacijos vystymosi krypt?.

4. Tm (angl. Time) - Laikas. Laik? yra ?valdžiusios tiktai bazin? ir fonin? funkcijos. Reakcija susijusi su laiku: reakcija ? panaši? situacij? kitu laiko momentu gali jau b?ti kitokia, jos vertinimas kinta. Pagal Novikov? suvokimo režimas - ateitis. Situacijos prognozavimas, veiksmai aplenkiant laik? (užb?gant už aki?), ? perspektyv?, sugeb?jimas m?styti virtualiu laiko m?stu (modeliuoti)."



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2006, 13:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Tarkim, šitas teiginys teisingas... Vadinasi, aš tur??iau sugeb?ti s?moningai panor?jusi atjungti s?mon? (o koks gi skirtumas - vien? ar visas keturias funkcijas atjungti?!)


:smile: Liepa, gal ne išjungti. Ne pa?i?  funkcij? išjungti, o šios funkcijos valdom? proces?. Man sunku apibr?žti. Tarkime, žmogus su stipria :bsensoric: gali lengvai panaudoti savo j?g?, lengvai sustoti, jei nebereikia. O Balzakas, jeigu pradeda naudoti j?g? (nors tai labai reta situacij?), jam sunku jausti rib?, sunku, beveik ne?manoma pa?iam sustoti.

Jei tipas nustatytas teisingai - žmogus pats tur?t? irgi jausti bent jau s?moning? funkcij? stiprum? ir silpnum?. Na, o pas?mon?  yra pas?mon?...
Jei apie save, aš jau?iu visas funkcijas, išskyrus 7 (:bintuition:). :wlogic: jau?iu retai (tik kai noriu mandr? argument? sugalvoti diskusijos metu). :bsensoric: irgi labai retai, tik kai konkreti situacija pareikalauja - tarkime arklys atsuko užpakal? ir vos ne?psyr?. :wethics: irgi jau?iu labai retai - dažniausiai, kai iniciatyva b?na iš kit? žmoni? pus?s. Pvz. vakar mano mokin? pakviet? mane pasivaks?ioti, praeiti kartu vien? stotel? (gr?žtant iš žirgyno). Taip fainai buvo, kaip senais laikais, kai dažnai vaikš?iojom kartu su draug?m. O s?moningas funkcijas nuolat jau?iu. :wsensoric: re?iausiai ko gero.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2006, 13:32 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nadia, tai tinka Donui, Heksliui. Aprašymas tarsi apie rolin? funkcij?. 

Aš visd?lto esu šitos funkcij? "matiškumo" teorijos šalinink?. Stiprios :bsensoric: "savininkas"  jau?ia situacij?. O jei dar funkcija yra bazin? - tai sugeba ir moduliuoti  situacijos vystym?si.  Jis veiks adekva?iai - taip kaip reikia ir tiek, kiek b?tina. 

Jei funkcija silpna - tipas nejaus situacijos, tod?l iš šono ži?rint "pers?dys", mojuos kumš?iais kai užtenka vieno žodžio arba ne?siterps, kai gali paprieštarauti, uždels.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2006, 13:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Liepa:

Donas "pers?dys", o Balzakas gali ir taip pers?dyt, kad arba kitas liks be galvos, arba jis pats:).

Ži?r?jau laid? apie žmones (moteris), kurios nužudydavo, matyt afekto metu, pa?ios paskui nesuprasdamos, kaip tas gal?jo ?vykti. Man ta mergait? labai ? Balzak? buvo panaši. Dar galvojau, kad ir aš turiu tok? polink?. Tur?jau.

Aš žirgyne dažnai stebiu, kaip baudžiami arkliai. Žmon?s su stipria :bsensoric: baudžia  - na, tai atrodo žmoniškai. Bet reikia matyti, kaip baudžia Balzakai - jeigu jau jiems "užeina" - vaizdeliai b?na - geriau nematyti. Žmogus visiškai nesivaldo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2006, 14:24 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nadia, Dono rolin? :bsensoric:, ta?iau Balzako - :wsensoric:

Lygini juos tarpusavyje.... Bet aš nesusigaudau - apie k? šneki. Kažkas visiškai padriko ir nesusietino


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2006, 16:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Liepa, aš nelyginu rolini?. Aš rašiau apie :bsensoric:. Galima sakyti - palyginau žmoni? su s?moninga ir nes?moninga :bsensoric: (konkre?iai 5) elges?. Tarkime, lyginau 1-2-3-4 su 5. 


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2006, 16:55 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Ta?iau tas pats aspektas (pvz. :bsensoric:) "veiks" labai skirtingai, b?damas s?moningoje 1 ir 3 funkcijoje.  Pagal kok? parametr? Tu juos lygini su 5-?ja?  Lyginti galima tiktai remiantis tam tikru požymiu (kas bus jei lyginsime sniego spalv? su banginio mityba?!).



Na, o jeigu imsim sugestyvines funkcijas, tai nejaugi irgi taip baisiai atrodo mano sensorika, o Tavo logika ???


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Spa 2006, 10:06 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Aspekt? veikim? iš skirting? funkcij? nuk?liau ? atskir? tem?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 89 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 148 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007