Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 23:08

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 35 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Natūralūs ir sintetiniai vyrai
StandartinėParašytas: 25 Lie 2005, 15:19 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Man, kaip ir kitiems, gerokai užkliuvo ši frazė "nat0ral0s vyrai- logikai sensorikai". Galima būtų sutikti, kad visdar labai gajus, bent jau lietuviuose, tas įprotis skirstyti žmones pagal jų atitikimą tokiai atgyvenai kaip vyriškumo ir moteriškumo stereotipiniam suvokimui... Gal Vartotojas 2 tai ir norėjo pabrėžti, kad statistiškai labiausiai paplitęs vyriškumo idealas susiveda į loginio sensoriko tipą, kaip moteriškumo idealas- į etinio intuityvo tipą... Ir viešoji tautos nuomonė net ir šiais laikais, dažniausiai negatyviai vertina tokius "nukrypimus", kaip vyriškas moteris ir moteriškus vyrus... kas turbūt ir sąlygoja visokių piktų mažumų atsiradimą... :strange:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Lie 2005, 15:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
A skaityti moki??? :shocked: Matau, kad nelabai...



Vartotojas 2 raš?:
O loginis sensorinis, tik to nat?ralaus tipas. Netinkamai interpretuojat, jei manot, kad sakau jog tik loginiai sensoriniai yra natural?s.


Tamstai ir kitiems užkliuvusiems bei parkritusiems ir išsitepusiems baltas pirštinaites, si?ly?iau dažniau paskaityti pavyzdžiui J. Erlick? - praplat?t? laki? frazi?, jumoro ir šiaip kas rimta, o kas ne supratimas :wink:



P.S. saky?iau tem? reik?t? perkelti prie jumoro, nes nieko ?ia moksliško ir teoriško nematau.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Lie 2005, 15:46 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Vartotojas 2: b?tent apie toki? išsireiškim? interpretacijas ir yra ši tema. Ar tavo juodosios pirštinait?s labai nukent?s, jei apie tai bus diskutuojama? :strange:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Lie 2005, 15:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Skarlet: Tai atitinkamai tuomet gal der?t? ir formuluoti, o ne iškreipti mano pozicij?? Kaip manai?

Iš kur ištraukei stereotipus? Tai tiesiog buvo pasirinktas pavyzdys konkre?iam variantui, kuriam intuityvus etikas (?ia irgi kaip pvz.) netikt?. O tau taip giliai ?sir?žusi ? šird? fraz? "nat?ralus vyras" tereiškia statistinis vienetas, ne kokia nors iškili ir unikali asmenyb? (?ia irgi kaip pvz.).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Lie 2005, 16:12 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
nematau, kur cia buvo iskreipta ta tavo pozicija, Vartotojas 2. Skarlet tik pa?m? fraz? temai diskusijai, o tu iškart prad?jai kandžiotis.



Na gerai, jei kas k? ne taip suprato, paaiškinai. O toliau gal jau galima diskutuot ? tem?? :tongue:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Lie 2005, 16:17 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Vartotojas 2: nežinojau, kad šis skyrius skirtas tik Erlicko gerb?jams... :wink:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Lie 2005, 16:22 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Na taip, tikrai. Lietuvi? visuomen? tokia socioniškai apsišvietusi, kad jau kuriasi loginio-sensorinio vyro stereotipai. Tikriausiai dažnas t?las lietuvis (ypa? iš kaim? region?) paklaustas "Ar mano, kad loginis-sensorinis vyras jau tapo lietuvi? tautos stereotipu" - dr?siai ir r?žtingai, žinodamas kas tai yra, atsakys - "O taip!" :wink:



Skarlet: Aš irgi nežinojau. O skirtas? :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Lie 2005, 16:56 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Mieli forumo dalyviai, kaip jau turb?t ir patys supratote, Vartotojas 2 nepageidauja diskusij? šia mano užvesta tema... Kaip beb?t? gaila... :sad:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Lie 2005, 17:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Ir v?l iškreipi mano pozicij?...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Lie 2005, 17:22 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Skarlet: prie ko ?ia Vartotojas 2 pageidavimai? Mes juk dalyviai. K? lemia administratorius?

Manau, jis turi teis?:

- uždaryti arba ištrinti besidubliuojan?i? tem?;

- uždaryti tem?, kuri skatina rasin? ir kitoki? neapykant? bei kurioje keikiamasi (nors tam pakanka pašalinti tik atskirus pasisakymus, kuriuose tokie dalykai yra).



Negi dabar VISOS temos forume turi patikti administratoriui, ir tik tokia j? ?ia buvimo s?lyga??? Nu ne, aš tokiam forume nesutik?iau bendrauti. Man turi b?ti žodžio LAISV?.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Lie 2005, 17:43 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Vartotojas 2: aha, tikslej... pasteb?jau, kad dingo tas ?rašas... :wink:



? tem?: yra statistika. Kad ir to paties tyrimo, kur šeimos buvo tyrin?tos (yra atskira mano tema apie tipus šeimose). Kiek pamenu, buvo ten tokie duomenys, kad dauguma vyr? visgi yra loginiai sensoriniai racionalai, o moterys etin?s intuityv?s iracional?s (jei neklystu).



Daugelis, dauguma- žinoma, ne visi. Bet... kai kažkas vyrauja, ko gero visai nat?ralu, kad imame absoliutinti ir sakyti, kad vidutinis statistinis vyras visgi bus loginis sensorikas.

Be to, paimkim vyrus intuityvius etinius - Jeseninus. Nugi nelaikomi jie vyriškumo idealais n? jokioje visuomen?je. Moterims norisi, kad vyras mok?t? ir vin? ?kalt, ir pinig? uždirbt?. O buitis ir finansai- silpnoji šio tipo vieta. Teko vienoj vietoj skaityt netgi dual?, žukovi? atsiliepimus: "neee, nenoriu tokio dualo.... kam man tokie silpni vyrai???... geriau jau susirasiu tok? stipr?, kaip aš pati ir b?sim stipri pora!" Štai kokie atsiliepimai. Tiesa, tai atsiliepimai moter?, nebandžiusi? bendrauti su dualu jeseninu. Bet kita vertus, kaip jos prad?s bendrauti, jeigu prie toki? netraukia, ir juolab, visuomen?je yra stereotipai, KOKS turi b?ti tikras vyras...ir šie stereotipai ?aug? ? krauj?.

Turb?t tokiu atveju ver?iau ta stipri moteris netgi apsimes silpnesne nei yra, bet dairysis lygiaver?io partnerio. Turin?io panašias vertyb?s ir panašias paži?ras ? gyvenim?, o ne tokio atitr?kusio nuo žem?s lyriko. :smile:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Lie 2005, 16:46 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
O aš sutinku su Skarlet, kad loginiai-sensoriniai ir sensoriniai loginiai atitinka XX a. statistinio vyro stereotip?. Beje, apie tai yra kalb?j?s ir Gulenko, kai tur?siu daugiau laiko - paieškosiu :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Rgp 2005, 16:52 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 01 Rgp 2005, 15:29
Pranešimai: 121
Ir man ta fraz? kli?na.

Nat?ralus serbent? vynas, nat?rali skumbr? aliejuje - visa tai tvarkoj, bet nat?ral?s vyrai! :smile::smile::smile:

?sivaizduoju dal? sociologin?s apklausos "Ar j?s esate nat?ralus vyras? (Taip| Ne - pabraukti)

Kadangi kaip žinia nat?ral?s vyrai yra tik logikai sensorikai, tai, toks neb?damas galiu ramiai toliau nusiplaut nuo to teiginio komentar? - bet nuo to man n? kiek ne lengviau, nes tuom aš priart?ju prie gerokai sunkesn?s dalies - "sintetiniai vyrai". :confused::confused::confused:

Kaip žinia, šiais laikais viskas iš plastmas?s, viskas iš naftos, arba, geriausiu atveju, užauginta šiltnamyje, arba matoma per televizori?. Kod?l vyrams b?ti blogesniems?  Sintetinis - tai reiškia sintez?, tai reiškia ?vairi? teising? ideal? sujungim? - kai kas iš vieno 'dvira?io žini?' veik?jo, kai kas iš kito, kai kas iš Chose Ignacio - teisingo serialo herojaus. Va taip va! :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Rgp 2005, 17:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Naiptol, sintetika tai jau absurdas! (iš tikr?j? lyg nafta ar guma padvelk?...). Geriau - genetiškai modifikuoti :tongue: T.y. kaip ir nat?ral?s, tik su selektyviai išvystytom tam tikrom savyb?m - pagal liaudies poreikius.



O jei rimtai - manau tur?tum?m išsiaiškinti, kokie stereotipai s?lygoja tokius "vyro" ir "moters" traktavimus: tikras, nat?ralus, standartinis.

Socionika gi, kaip mokslas, vis? pirma nagrin?ja ŽMOGAUS informacin? s?veik? su aplinka. Skirtumai tarp vyro ir moters atsiranda galb?t tik socialinio vaidmens poži?riu... panašiai kaip skirtumai tarp kult?r?, rasi? temperamento, išsilavinimo ir t.t.  Tur?tume ? tai ži?r?ti tarsi ? apnašas, atsirandan?ias realioje tikrov?je (skirtingai nuo idealiai sterili? laboratorijos s?lyg?).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Rgp 2005, 19:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
...o man atrodo, kad vietoj "naturalus", buvo noreta pasakyti "tradicinis". Nes butent tradiciniame vyro-moters traktavime, jis - logishkas, santurus, dalykishkas, o ji - plepi ir nelogishka.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 35 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 104 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007