Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 14:16

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 195 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Tipai MANO akimis
StandartinėParašytas: 15 Bir 2010, 22:14 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 08 Rgs 2008, 15:41
Pranešimai: 191
veee rašė:
nesenai mačiau laidą (UK),kur buvo atliekami tyrimai apie žmonių charakterio ypatumus ir kaip tai nulemia jų ateitį. Pagal ją, tarp aukštas pareigas užimančių žmonių pvz finansų ar teisės srity dominavo racionalai , tiesa ,jie nebuvo įvardinti būtent taip, bet apibendrinant išvardintos savybės atspindėjo racionalumą.

Nežinau kaip ten yra, bet man susidaro įspūdis ,kad racionalai nuveikia daugiau ir viską padaro laiku.


Uz tad iracionalai maziau stresuoja ir sugeba geriau prisitaikyti. :wink:

_________________
Take all your problems
And rip 'em apart
Carry them off
In a shopping cart


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Tipai MANO akimis
StandartinėParašytas: 16 Bir 2010, 10:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Tirpi rašė:
Uz tad iracionalai maziau stresuoja ir sugeba geriau prisitaikyti. :wink:

Mano nuomone, stresuoja ir jaudinasi visi tipai. Tiktai kiekvienas savaip. Ir tą stresą skirtingai panaudoja - vieni turi "išleisti emocinius garus", kitiems stresas tarsi "suspaustas kuras" panaudojamas variklio apsukų padidinimui...
Jeigu kalbam konkrečiai apie Džeką, tai jis stresuoja daugiau viduje ir tai jam yra stimulas išsiveržti iš problemų apsupties, ieškoti išeities. Jo viduje slypi išties labai galingas lokomotyvas. Ir dar Džekas mėgsta padirbėti kiek reikia, plius "kaupui", kad nepritrūktų. Bet iš kitos pusės Džekui tai labai žiauriai kerta per sveikatą... ir ilsėtis jis nemoka.
Dar vienas bruožas - ne taip lengvai jis pamiršta "streso sukėlėjus". Ar tai žmogus, ar situacija - išsprendus problemą, įveikus įtampą - tai nesprogsta, neišnyksta - išlieka tarsi uždelsto veikimo mina. Antrą kartą sutiktas koks nors panašus (nors iš tiesų visai negrėsmingas) požymis žaibiškai viską atnaujina (vidinę stresinę būseną). Taigi, dėl racionalų negalėčiau pasakyti, kad jie "mažiau" ar "trumpiau" stresuoja.

Donas - iracionalas. Nėra atsparus (ypač) emociniam stresui. Be to, man atrodo, kad iracionalai su stipria :bsensoric: gali atlaikyti ilgesnės trukmės stresą.
Apskritai labai svarbu - kokios srities streso pagrindas (pagal kiekvieno tipo stipriuosius aspektus). Stiprūs aspektai mato daugiau niuansų ir turi jėgų bei priemonių "išvairuoti". O jei stresas kliūna per silpnuosius aspektus - tai jau "lavina".

Streso požiūriu tipus nagrinėčiau pagal Reinino požymį emotyvistai/konstruktyvistai. Gulenko tipus skirstė pagal stesui atsparius, stresui pasiduodančius, labilius ir dar ten kažkokius (4 grupės). Reikėtų prisiminti...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Tipai MANO akimis
StandartinėParašytas: 13 Lap 2010, 15:06 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Sau 2010, 19:10
Pranešimai: 69
Siuo metu gyvenu su jesenine ir dostojevske. Jokiu konfliktu, jokiu kivircu, kaip sviestu patepta.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Tipai MANO akimis
StandartinėParašytas: 13 Lap 2010, 15:55 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Kokie santykiai su Dostojeske/Jesenine? Gimines, drauges? ;)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Tipai MANO akimis
StandartinėParašytas: 13 Lap 2010, 16:02 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Sau 2010, 19:10
Pranešimai: 69
Tapo draugėmis, tiesiog ieškojau buto ,kur gyvent ir radau:)Jos kaip ir mano bučiokės.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Tipai MANO akimis
StandartinėParašytas: 13 Lap 2010, 16:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Ar nera sunku kvazitapaciam santyky? mano klasiokas vienas Hekslis, mano kvazitapatus, kazkoks lygiagretumas nuolat jauciasi, kiti motyvai, nuosirdumo mazai, vertybes kitos... Toks... kaimynas :D


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Tipai MANO akimis
StandartinėParašytas: 13 Lap 2010, 16:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Sau 2010, 19:10
Pranešimai: 69
Toli gražu. Gal pradžioje kiek nuobodoka bendraut pasirodė ,bet vėliau susidraugavome ir nors jaučiame skirtumus, tai netampa konflikto priežastimi.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Tipai MANO akimis
StandartinėParašytas: 13 Lap 2010, 17:42 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Kvazitapačiam santykyje daugiausia sunkumų sudaro skirtingas rac/iracionalumas. Šie santykiai moko savarankiškumo. Susikalbėti tikrai nesunku, nes abu klubiečiai. Gana ekstravertiški santykiai (aktyvumo prasme).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Tipai MANO akimis
StandartinėParašytas: 13 Lap 2010, 17:45 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Gal dar priklauso, kiek artimas zmogus, daznai nesunku susikalbet, bet atrodo, nesinori per daug gilintis, jauciami esminiai skirtumai, bent man su KAI KURIAIS Heksliais.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Tipai MANO akimis
StandartinėParašytas: 23 Lap 2010, 00:55 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
visai gerai tas kvazitapatus santykis. gal, kaip sako, pradžioj kiek nuobodoka, bet vėliau įsivažiuoji ir ok.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Tipai MANO akimis
StandartinėParašytas: 04 Gru 2010, 04:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Sau 2010, 19:10
Pranešimai: 69
Tiesą sakant ,netgi įdomiau bendrauti su dostojevske nei su jesenine.Tiesiog labiau praturtinantys santykiai. Įdomiau bendrauti su žmogumi ,kuris šiek tiek kitoks nei tu pats.Be to -man labai patinka ,kad ji visados tęsi duotą žodį,sukuria tokį pasitikėjimo įspūdį.
Labai sąžininga, pastovi. Ramybe dvelkia.

O tapatūs santykiai ,panašu ,nelabai veda į tobulėjimą.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Tipai MANO akimis
StandartinėParašytas: 04 Gru 2010, 13:10 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Tapačiame santykyje galimas užsiciklinimas. Sunku spręsti problemas (nes nėra kas "ištraukia už ausų" - ABU "baloj sėdi").

Bet jeigu žmonių patirtis skirtinga, jeigu skirtingos veiklos rūšys - tai labai geras santykis bendradarbiavimui (mokytojas - mokinys), nes yra supratimas iš pusės žodžio ar netgi be žodžių. Praktiškai nereikia daug aiškinti, perduodama tiesiogiai. Veikia pagal posakį "daryk kaip aš, daryk su manim, daryk geriau už mane".


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Tipai MANO akimis
StandartinėParašytas: 04 Gru 2010, 15:42 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Kuo skirtingesnis, tuo įdomiau. Tačiau jeigu tai bendraamžė tapatukė, tai malonūs tik trumpalaikiai susitikimai, skambučiai ar laiškeliai, bet kartu nuolat laiką leisti būtų ko gero sudėtinga. Nors santykis įdomus, bet... sakyčiau, atsargiai reikia jame...

vee, na pasakyk jei atsibos su dostike diskutuoti :). Man yra kas juose nu jau taip nusibosta...

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Tipai MANO akimis
StandartinėParašytas: 04 Gru 2010, 18:17 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Sau 2010, 19:10
Pranešimai: 69
Liepa labai taikliai nusakė tą pojūtį :''Nėra kas ištraukia už ausų''.
Jesenine su kuria gyvenu etinio subtipo, aš turbūt intuityvaus,beabejo, esam skirtingos. Bet labai panašiai dirbam. Iš pradžių užsivedam ,sakom :Mes padarysim tai ir padarysim geriausiai ir geriau už kitus..Intensyviai su entuziazmu dirbam..po to tempas lėtėja ,lėtėja, kol visai sustoja...o tada prasideda tinginystės periodas ir jei ne Dostojevskė ,kuri mus paragina ,pabaksnoja į šoną, tai gal dar ir visai užmigtumėm :smile:
Be to Dostojevske praktiškesnė. Primena ,kad va ,laikas knygas į biblioteką grąžinti arba tą aną susitvarkyti.Be jos būtų kitaip ir būtų sunkiau.Nors tai gana švieži santykiai, nežinau kaip bus vėliau.Gal laikinas susižavėjimas.
Solanza,o kokia pacios patirtis su dostojevskiais ir kas labiausiai erzina šiame tipe? :smile: Būtu įdomu išgirst.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Tipai MANO akimis
StandartinėParašytas: 04 Gru 2010, 22:20 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Tai kvazitapatus santykiai is esmes vertinami kaip geri? Na, vienos drauges mama Heksle, su ja puikiai sutariu, labai gerbiu, atrodo suprantami motyvai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 195 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 104 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007