Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 19:36

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 195 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Bir 2005, 20:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Liepa: Linksmini man nuotaiką :happy:

O šiaip dėl tų Don'ų, jie daug ko mane išmokė, suteikė nepaprastai vertingo supratimo ir daug kitų dalykų. Daug ką perėmiau iš jų ir pritaikiau savais metodais, tuo pačiu įgydamas šiokį tokį imunitetą jų revizijai :wink:

Don Kichotus šiek tiek sunkoka kritikuoti, nes jų mąstymas ir principai YRA teisingi ir stiprūs. Įžvalga, itin gili. Bet užtat jie nifigą nemoka tų dalykų pritaikyti ir panaudoti praktikoje. Padaro, bet rezultatas būna kitoks. O taipogi visiškai nesupranta žmonių, tai jiems dažnai prideda pagalių į ratus...

Žodžiu pakritikuoti yra ką, bet kolkas atsisakysiu :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Bir 2005, 20:58 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Vas 2005, 16:00
Pranešimai: 119
Vartotojas 2: Ne, mano žinomo Dostiko vardas Valentinas.

Na, manasis Gorkis buvo labai inteligentiškas, intelektualus (vaikščiojanti enciklopedija), valingas bet kartu ir diktatoriškas. Aišku, iš vienos pusės buvau visiškai sukontroliuota ir paauglystėje dėl to turėjau krūvas kompleksų tačiau kartu turėjau ir neprilygstamą patarėją bei autoritetą visais klausimais. Nežinau, ar visiems Gorkiams šeima yra tokia svarbi, bet būtų sunku įsivaizduoti, kad yra kitaip. Bent jau aš niekad nestokojau dėmesio - užsiimdavo su manim, būdavo ir šeimyniniai žygiai su pasidainavimais, vėliau - ilgos diskusijos pasaulinėmis temomis. Visų galų meistras - kas besugesdavo namuose, (buvo įtraukiama į sąrašą pagal eilę :happy:) viską pataisys ar sumeistraus, bet taip kapitališkai, kad šiltnamio pamatai tvirtesni nei nekurių namų išlieti :wink: :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Bir 2005, 21:12 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Ugne: Taip, tikras Gorkis!

O dėl diktatoriškumo, taip Gorkiai deja linkę į tai. Ir jokiais būdais su tuo nereikia kovoti. Vienose srityse reikia viską užleisti, o kitose ieškoti kompromiso. Tuomet bus viskas taiku ir gražu :wink: Šiaip iš dalies galima visur rasti kompromisą, tačiau Heksliui tai padaryti itin sudėtinga, nes tinkami tik tam tikri metodai.

Kas liečia šeimą - Gorkiui viskas svarbu, ką jis kuria. O kuria jis viską itin kruopščiai ir tvirtai :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Bir 2005, 08:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Cassandra rašė:
Nepeikit, prašom, Balzakų! Jie labai šaunūs! Aišku, turi savo keistenybių, bet kas jų neturit - galit mesti į mane akmenį. Man imponuoja jų ramybė ir solidumas. Ir geras jumoro jausmas. Ir platus akiratis ir netikėtos idėjos. Tiesa, jie tik įdėjų lygmenyje dažnai ir linkę gyventi. Bet man, kaip Žukovui, tatai net ir labai netrukdo parodyti, kaip tą įdėją galima įgyvendinti  :happy:
Kas gi peikia  :smile: Štai Skarlet taip gražiai balzakėliais vadina...  :happy:

Aš tai vakar nutipinau kolegą, su kuriuo labai gerai sutariam ir daug ką kartu dirbam jau kokie šeši metai. Tai nu ką... dar vienas balzakėlis mano aplinkoj  :happy: :happy: Visai ir nenustebau, nes irgi labai šitą tipą mėgstu, ir jie mėgsta mane  :wink:
Man patinka jų gebėjimas kurti visokias teorijas, netradiciškai mąstyti,
turėjimas įvairių pakankamai nestandartinių hobių; savęs paieškos, skaitant, mąstant ir t.t.

Skarlet kitoj temoj prašė atvesti ką nors iš balzakų į forumą. Mano sutikti balzakėliai, bet turbūt ir ne tik tie, deja, yra linkę skeptiškai vertinti socioniką, - galbūt tai ta priežastis, kodėl jų nėra ir mūsų forume. Jiems patinka gyvenimą įsivaizduoti daug sudėtingesnį kartais net nei jis yra, pažiūrėti iš pačių įvairiausių perspektyvų į tuos pačius reiškinius, tad geriausiu atveju laikytų socioniką kažkokiu vienu iš daugelio instrumentų, sugebančiu įvertinti tik nedidelę dalį asmenybės, žmogus jų akimis - daug įvairialypiškesnis, unikumas, nesutalpinamas į tokius 16 stalčiukų. Teko diskutuoti apie tai su balzakais.  :wink:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Bir 2005, 14:49 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Solanža: Atvesk man juos, padiskutuosim :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Bir 2005, 20:16 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Vartotojas 2: taigi kad neina nei varu varomi, nei gražiuoju  :smile:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Bir 2005, 17:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Solanža: balzakėliai tikrina įdėjas laiko ugnimi, iš lėto jas degina nuo pakraštėlių ir stebi - liks kas nors ar ne. Iš geros įdėjos visada lieka auksas, tas, kur net pelenuose žiba. Taigi, realiausias kelias atvesti balzakėlį į socioniką - tai neįkalbinėti, neįkyrėti įtikinėjimais, o tik vis nepamiršti (jei daugiau bendrauji, žinoma) esant progai trumpai pakomentuoti, kaip tiksliai kas nors atitinka socionikos kokį dėsnį. Jei pasidomės detalėmis - paaiškint, bet tik tai, ko klausė. Ir vėl nukreipt kalbą kitur. Tokios taktikos dėka po pusmečio garantuoju, kad turėtume forume balzakėlių, kurių baisiai laukiu.  :wink: Čia toks kontrolinis užsakymas tau.  :wink: :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Bir 2005, 18:04 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Dar paskaičiau, kokių čia baisybių apie Dostikus prirašyta ir pagalvojau, kad ši tema pavojinga naujokams, nes norinčių sužinoti savo tipą nebeliks, visi galvos "o jeigu netyčia gausiuos dostiko tipo, kokią gėdą užsitrauksiu, kaip ir prisipažinsiu esąs skuduras, verksnys ir ištižėlis"... Kai iš tikrųjų, juk visi žinome, kad yra visai ne taip.

Man Dostikė - tai ta undinėlė iš filmuko didelėm vaikiškom akim, kuri neturėjo bėdų, kol vieną dieną nesugalvojo išgelbėti savo štirlio iš jo nesibaigiančių karališkų užsiemimų, bet meilė jai atėmė balsą, palikdama tik slaptas ašaras, ir nieko keisto, kad akivaizdi cezarė (siųstuvė štirliui), žinanti, ko nori, ją pasiglemžė sau... taip ir virsta dostikės jūros puta, kad bent taip galėtų glostyti žemę, kuria mylimasis vaikšto... Ir undinėlė, kaip žinote, nesigriebė už širdies ir nesriūbavo princui, kodėl jis kvailys nemato to, kas ji iš tikrųjų yra - jo išgelbėtoja... taigi, manau dauguma postų apie viešą verksmingumą yra klaidingai priskiriama dostikui, tai - labiau hamletiška, o šiek tiek ir jeseniniška...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Bir 2005, 18:28 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Skarlet: Pasaka sakykim graži, deja tai nei iš tolo nepanašu į gyvenimo realybę.

Skarlet rašė:
Kai iš tikrųjų, juk visi žinome, kad yra visai ne taip.
Nematau čia jokio pavojaus, kiekvieną tipą galima stipriai sukritikuoti. Keista, kad galima bijoti tapti tipu, kurio paprasčiausiai neigiamos savybės aptartos. Jei taip būtų, vadinasi tai patvirtintų Dostojevskių verksmingumą...

Skarlet rašė:
taigi, manau dauguma postų apie viešą verksmingumą yra klaidingai priskiriama dostikui, tai - labiau hamletiška, o šiek tiek ir jeseniniška...
Ar Tavo argumentas - pasaka? :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Bir 2005, 19:29 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Vartotojas 2 rašė:
Skarlet rašė:
taigi, manau dauguma postų apie viešą verksmingumą yra klaidingai priskiriama dostikui, tai - labiau hamletiška, o šiek tiek ir jeseniniška...
Ar Tavo argumentas - pasaka? :happy:
Mano argumentas - mano nuomonė, išreikšta simboliais, kurių galbūt ir ne kiekvienas gali suprasti...  :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Bir 2005, 19:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Skarlet: Vat argumentas, nuo nuomonės skiriasi.
Šiaip ar taip - vadinasi mūsų nuomonės skiriasi :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Bir 2005, 20:05 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Skarlet rašė:
taigi, manau dauguma postų apie viešą verksmingumą yra klaidingai priskiriama dostikui, tai - labiau hamletiška, o šiek tiek ir jeseniniška...
sutinku kad hamletiška, bet nesutinku, kad jeseniniška. jeseninai nelinkę viešai demonstruoti savo ašarų. galima verkti kiek nori, bet tik ten, kur niekas nemato, nes emocijų demonstravimas- tai toks tuščias teatras, tai gėda, tai... na, man asmeniškai nepriimtina... OK, gal visokių tų jeseninų būna...  :neutral: santa kaip pas pačią su emocijų vieša raiška?

o apie dostikus nieko neigiamo nesakiau, tik minėjau, kad labiau linkę į depresyvumą. nors tiesą sakant, visi etiniai tipai, ar etiniai intuityvūs turi polinkiį į emocijų kaitą visam jos diapazone, nuo liūdesio iki džiaugsmo, tik vienų emocijos nuosaikesnės ir tvardomos, kitų ne. Bet vėl gi, tai gali net ne nuo tipo priklausyti, o nuo žmogaus asmenybės, išmokto gebėjimo tvardytis ir t.t. ir pan.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Bir 2005, 20:08 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Skarlet rašė:
Taigi, realiausias kelias atvesti balzakėlį į socioniką - tai neįkalbinėti, neįkyrėti įtikinėjimais, o tik vis nepamiršti (jei daugiau bendrauji, žinoma) esant progai trumpai pakomentuoti, kaip tiksliai kas nors atitinka socionikos kokį dėsnį. Jei pasidomės detalėmis- paaiškint, bet tik tai, ko klausė. Ir vėl nukreipt kalbą kitur.
Man tas ir sunkiausia, Skarlet: "pakomentuoti ir paaiškinti tik tai, ko klaus?". Nuolat nukrypstu į krūvą smulkmenų ir detalių, o jeigu dar tema tokia, kur mane "užvedanti", tai dar sunkiau nutilt :smile:

Bet ko gero, iš principo įmanoma. Tik.... aišku, tamstos užsakymas ir kontrolė gerai, bet va su mano motyvacija prasčiau  :wink:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Bir 2005, 20:20 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Solanža: kaip galėčiau tave pamotyvuoti? :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Bir 2005, 20:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Solanža: kas dėl jeseninų verksmo, aš pabrėžiau "šiek tiek". Negaliu tvirtint, kad visi, bet man pažįstami jeseninai rodo ašaras tada, kai ko nors gaili, kam nors empatizuoja, bet dėl savęs taip, sutinku, niekada... Ką manai?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 195 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 108 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007