Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 01:17

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 195 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Bir 2005, 18:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Solanža: Tai, kad mano konfliktas Hekslis. Čia tik Super-Ego :wink:
Be to turime gi dideliį "jautruolį" :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Bir 2005, 18:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Vartotojas 2: nu vat neišmokau dar mintinai, kas kam priešas, o kas draugas  :wink: Nieko - su laiku išmoksiu.  :smile:

Aš galėčiau aprašyti savo kontrolierių, ale bijau, kad labai jau pozityviai gautųsi  :happy:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Bir 2005, 18:52 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Vartotojas 2: Atrodo, pažįstu vieną Dostojevskį vyrą (bent Scarlet jį taip nutipavo). Nėra jie verksneliai, gal tik kiek nepraktiški. Tikrai ne skudurai. Gal kažkiek hipochondriški.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Bir 2005, 19:22 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
m2: Na dėl tos hipochondrijos, tai kažkaip jie kitų problemų nelabai turi. Visos problemos susiveda į santykius. Kažkas kažką pasakė, kažkas netaip pažiūrėjo, kažkas dar kažką ir prasideda bėdos. Panašu, kad Dostojevskiai gyvena tuo. Daug aukštų materijų, o nerasta gyvenimiško supratimo. O moterys... neduok die, sužinos, kad kažkas pasakė, jog ji negraži ar dar kokia. 3 dienų garantija depresijai + ašarų upeliai :wink: Na nežinau, gal aš čia tik pažįstu tokias su patalogijom. Bet, kad labai jau tiksliai ir ryškiai funkcinis modelis pasireiškia :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Bir 2005, 19:25 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 20 Geg 2005, 16:10
Pranešimai: 241
Vartotojas 2: jo jo ne taip pažiūrėjo tai tikrai...viena dostikė taip sakė,  kad taip  būna bet su amžium praeina


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Bir 2005, 19:27 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
lyrike: Beje šioje vietoje jie labai intravertiški. Sužinot apie tas depresijas ir verksmus galima, tik iš artimų Dostojevskio draugų :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Bir 2005, 19:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 20 Geg 2005, 16:10
Pranešimai: 241
Vartotojas 2: kažkaip gal gėda, nes tas pats kaip tau būtų kad kas nors pamatytų, kad Vartotojas 2 tinginiauji ne laiku..7 funkcija tokia, kuri reikalauja normų laikymosi, todėl kaip pasirodysi, kad pats šitoj vietoj silpnas esi...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Bir 2005, 19:43 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Manau derėtų čia pacituoti Pelenės subjektyviąją nuomonę apie žukovo tipą, kad būtų puikus palyginimas, kaip nepalankaus santykio tipą aprašo Dostikas ir kaip Gorkis.

Cituoti:
"Na, manau, jau čia tik Žukovas taip ir gali išmąstyti :wink: , kuo viskas aiškiau, primityviau - tuo ir problemų mažiau. Manau Žukovas turi kovotojo instinktą :wink: ir po kurio laiko kažin ar tik nepradės dairytis :wink: , tuo labiau, jei šalimais pasistaipytų kokia tai intuityvi etikė :wink: .

Nežinau kokią čia tie Žukovai susikūrė apie save iliuziją, kad jau jie tokie baisiai valdingai baisūs :wink: , intuityviems etikams atgaiva su tokiais primityvais ypač dirbti, tokie aiškūs, numatomi, nuspėjami, na gal kiek kelmai, bet nieko :wink: "
Manau tai - įrodymas, kad logikas sensorikas (o gal tik gorkis?) nemoka būti subjektyvus natūraliai, bandydamas perfiltruoti per save informaciją, į ją sudeda visą savo emocinį turinį, kai etikas tiesiog švelniai ir atlaidžiai pastebi kitų trūkumus, jų nesureikšmindamas.

Taigi, esu tikra, kad toks aprašymas net daugiau pasako apie patį aprašymo autorių nei apie aprašomąjį tipą.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Bir 2005, 19:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Skarlet rašė:
Manau tai - įrodymas, kad logikas sensorikas (o gal tik gorkis?) nemoka būti subjektyvus natūraliai, bandydamas perfiltruoti per save informaciją, į ją sudeda visą savo emocinį turinį, kai etikas tiesiog švelniai ir atlaidžiai pastebi kitų trūkumus, jų nesureikšmindamas.
Gerbiamąjai derėtų skirti kelias pastabas, nuo išsamaus neigiamų savybių aprašymo. Aprašiau tai, ką esu pastebėjęs neigiamo, bendraudamas su Dostojevskėmis. Nieko filtruoti nereikia, ėmiau ir parašiau taip, kaip matau. Man jie - falšyvi padarai, taip ir parašiau. O vat jei būčiau apšlifavęs šį tekstą švelniai, tuomet tai būtų jau nebe subjektyvi nuomonė. Tačiau juk norėta subjektyvios nuomonės, argi ne taip?

Žodžiu, tokia gerbiamosios reakcija, tai tik įrodymas, kad skiriasi mūsų supratimai. Nei daugiau, nei mažiau.

Skarlet rašė:
<..> kai etikas tiesiog švelniai ir atlaidžiai pastebi kitų trūkumus <..>
Tau - švelniai, man - ne.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Bir 2005, 20:01 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Vartotojas 2: jokio tipo negalėčiau taip neigiamai aprašyti, manau taip pat kaip ir Pelenė, m2, Solanža ir daugelis kitų. Hmm, ką tai galėtų reikšti...  :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Bir 2005, 20:09 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Kiekvienas rašo taip, kaip moka.
Skarlet rašė:
<..>subjektyvumas, vertinimas perfiltruotai per save <..>
O kas dėl pagarbos - ar tipams privaloma jausti pagarbą? Beje rašydamas šį aprašymą, jaučiau pagarbą Dostojevskiams. Jei nejausčiau - nebūtų tų paskutinių, pariebintų ir pabrauktų sakinių.

Skarlet rašė:
Hmm, ką tai galėtų reikšti...  :wink:
Na?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Bir 2005, 21:31 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Vartotojas 2 iš tiesų labai sutirštino spalvas.
Vartotojas 2 rašė:
Taip pat dar vienas labai individualus pastebėjimas - Dostojevskis pasako daug, tačiau iš esmės nepasako nieko. Bandant jam tai parodyti, prasiveržia emocijos ir pyktis.
Man irgi Dostojevskio šnekos atrodo pradedamos labai iš tolo, kartais prie esmės taip ir nepriartėjama... Lieku nesupratusi, ką norėjo pasakyti. Savaime suprantama, aš kitaip "gaudau informaciją". Man reikia labai pasistengti išgriebti iš to "etinio vandenėlio" nors kokį "loginį grūdą". Štai jeigu aš pradėsiu pykti, reikalauti esmės - Dostojevskis, ko gero, irgi supyks...

Nesupratimas gaunasi dėl to, kad pateikia tarsi tik išvadas (Vartotojas 2 minėjo "etiketes") - nepateikia faktų, įrodymų. Tokius pokštus gali krėsti  :bintuition:  - ji duoda galutinį atsakymą, peršokdama visą sprendimo eigą...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Bir 2005, 21:53 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Jau beveik laukte laukiu, kol ateis eilė Jeseninui šitaip aprašyti. Gal kas norėtų? Visada patinka žinoti apie save, o jei kritika teisinga, tai net neima pyktis.

Dėl Dostojevskių: pažįstu kelis vyrus dostojevskius. Jie panašūs į Jeseninus (irgi ne pats geriausias variantas vyrui), ir todėl asmeniniam santykyje mane apima neviltis, kad niekuo tokiam tipui negaliu padėti. Jis toks panašus į mane, todėl stiprus panašiose vietose, silpnas irgi. Jei bandai raminti ir traukti iš depresijų (o depresijos jiems tikrai dažnas reiškinys, čia jau Vartotojas 2, manau, teisus), tai finale ir pati įkrentu į ten pat, ir reikia pastangų atsikratyti tam slogumui. Tačiau stebėjau vieno Dostojevskio permainas, kai jis sutiko Štirlicą - tiesiog neįtikėtina!  :smile: Baigės visos depresijos, apsipatenkinęs, laimingas. Šiaip susidariau vaizdą, kad šio tipo vyrai nelabai susigaudo, kokios moters norėtų gyvenimui, ko jiems reikia. Ieško kažkaip abstrakčiai arba laukia, kol juos atras. Tačiau kalba gražiai, spalvingai, įdomiai, neretai netradiciškai mąsto, nors ir nėra tuose pamąstymuose loginės gražios sekos, kaip kad pas mano mylimus logikus. Žodžiu, to pasekoje jie neretai turi tuziną moteriškos lyties draugių, kurios jiems skambina paverkt ant peties ar bent kavos atsigert, o kartais dėl kokios nors pagalbos prie kompo :smile: . Stebėjau kaip ta štirlicė elgiasi: ji visiškai ignoruoja bet kokias depresyvias nuotaikas, nesureikšmina, visada su jumoru, net pašaipėle tokia. Tada ir pats dostikas perima tas nuotaikas, neleidžia sau nunerti į save ir mąstyti, koks jis ten nelaimingas :wink: ar, gal tiksliau sakyti, jie net ir laimingi būdami, pastebi būtent neigiamas gyvenimo puses - iš to, manau, ir kyla tos depresijos. Kai tarkim jeseninai, atvirkščiai, ieško visko, kas šviesiausia, ir tai pastebi, pabrėžia.

Na gal truputį papildžiau dostiko portretą palankesnio tipo akimis.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Bir 2005, 22:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Liepa: Išvados, tai išvados. Tai dar nieko, nesupratimas yra daugelyje santykių.

Man suprantama ir toleruotina, kad šis tipas yra valdomas emocijų, kad jis remiasi simpatijomis bei antipatijomis. Suprantu, šio tipo etikos veikimą, nors pasakysiu atvirai - man tai atrodo kvaila ir naivu. Ir netgi tuomet, kai pamačiau, kad šis tipas (na galbūt, tik tie asmenys.. nežinau) gyvena ir minta vien šiais dalykais, kad visos problemos paremtos vien aplinkinių neigiamom replikom, emocijom ir pasakymais, kuomet gyvenama melodramoje ir visur kuriamas iliuzijų pasaulis - likau kiek "apšalęs", kol įtikinau save, kad vis dėlto kai kurie žmonės taip gali gyventi. Bet ir tai man toleruotina! Tačiau kuomet Dostojevskis iš savo problemų išpėšia didžiausią dramą ir melodramą, įtraukia kitus ir uždeda tau blogojo Chuano Pablo etiketę ir pasako - "tu dabar blogas, aš tavęs nekęsiu!", vat tada jau mano tolerancija ir užsibaigia...

Kad ir kaip banaliai skambėtų, tačiau tuomet kyla noras tepasakyti - "Žinai... kuomet Afrikoje pakalbini badaujančią motiną, su savo 15 vaikų iš kurių pusė sulaukę brandesnio amžiaus tikriausiai mirs nuo AIDS - šypsosi. Tuo tarpu čia iš kažkieno kiek šiurkštesnės frazės daroma tragedija....".

Daugmaž išsisakiau ir būčiau linkęs baigti šią Dostojevskiams skaudžią diskusiją, jei neatsiras norinčių ko nors "užkabinti"... :wink: Tai tiek.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Bir 2005, 22:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Na iri įdomiai čia pripasakota visko apie tą Dostojevskį, daugelio dalykų net nebūčiau įtarus :wink:, bet vistiek labai įdomu paskaityti, kas ir kaip žiūri, ką ir kaip mato.

Vartotojas 2, tu klysti, kad Dostikui gali būti tai skaudu, kai apie jį kalba - priešingai. Kažkada Dreiph buvo parašęs būtent, kuo skiriasi Dostikas nuo Dreizerio, Dreizeris susinervina, kai sužino, kad apie jį buvo kalbama, o Dostikas tik apsidžiaugia. O tu įsitikinęs, kad tikrai apie Dostikes aprašei? Na, ka čia gali žinoti, kas kaip mato...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 195 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 105 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007