Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 00:23

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 61 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Vas 2006, 18:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Skarlet: schemut? pamažu man d?liojasi. iš tikr?j? jei ši versija teisinga, tai ne visi X kvadros atstovai mielai vienodai bendrauja su Y ar Z kvadros atstovais. ?ia atsiranda ir racionalumo/iracionalumo faktoriaus svarba. Pvz., Gamos atstovas Džekas (racionalas) geriau bendrauja su Delta, tuo tarpu jo aktyvatorius Napaleonas (iracionalas) - su Beta. Ir taip toliau. Atsekti tai galima b?t? kad ir pagal giminingumo santyk?. Tai yra, su to paties ženklo intra/ekstraversijos bei i/racionalumo atstovais geriausias santykis po tapatumo eina giminingumas. O kokiai kvadrai priklauso giminingas tipas, su tokios atstovais ir apskritai palankiau sekasi bendrauti. Štai taip formuluo?iau ši? hipotez?.



Ir dar, tolimiausios kvadros tarpusavyje kaip tik ir yra beta su delta ir gama su alfa.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Vas 2006, 18:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
liutauras: Tavo išvedimais tikrai ?domus :smile:

Ta?iau iš teorin?s pus?s - kritikuotinas ir subjektyvus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Vas 2006, 18:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Reiktu kazkaip surasti bendra visuotinai visu tipu pripazistama "geriausias santykis" apibrezima, tada butu lengviau...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Vas 2006, 19:17 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
liutauras raš?:
O kaip kitiems? :smile:


O as niekaip negaliu sudelioti kokios tai chemos. Jau seniai padariau tokia isvada, o po to ji tik pasitvirtina, kad lengviausia bendrauti su tais tipais, su kuriais jau turi patirties, nes jau kaip ir zinoma "metodika" kaip prie tam tikro tipo prieiti, kokiu pobudziu bendrauti. Vaikystes patirtis labai reiksminga.

Dar labai svarbus tam tikro zmogaus poziurio atitikimo ir tolerancijos laipsnis.

Pvz.: Hamletas, man gesinimo santykis, sulyginus tris zmones su kuriais tenka bendrauti "lengvumo" laipsnis vis kitas. Su tolerantisku zmogum labiau atsipalaiduoji automatiskai tai jau ir lengviau, o su konservatyviu paziuru tenka labiau balansuoti, o tai kazkiek vargina, tai jau ir i blogesniuju sarasa patektu.





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Vas 2006, 22:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 16 Spa 2005, 03:01
Pranešimai: 97
Kad ir koks beb?t? žmogaus tipas, sunku ir netgi nesinori su juom bendrauti, ypa? atvirai, tol, kol nepraeina steb?jimo laikotarpis, nebent jeigu jis pats rodo didel? ir ?kyr? nor? priarteti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Vas 2006, 22:31 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 16 Spa 2005, 03:01
Pranešimai: 97
Su vienu dreizeriu vyko baisi trintis. :shocked:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Vas 2006, 23:52 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Teoriškai negal??iau "sud?lioti" bendravimo.

Geriausiai iš kit? kvadr? jau?iuosi Betoje (kol dar buvo galima, užsukdavau ir ? j? tem? pabendrauti).

Gamoje traukia "klubo" atstovai, t.y. intuityv?s. Iškart surandame ?domias temas.

Delta kvadra man labai miglota - praktiškai nepaž?stu jos. Labai sunku nustatyti savo Mamos tip?... yra ?tarim?, kad Hekslis. Ta?iau su Mama atviraudavo seserys (Alfa etik?s). Man pasakotis nekildavo noras.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Vas 2006, 02:09 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Vartotojas 2 raš?:
liutauras: Tavo išvedimais tikrai ?domus :smile:

Ta?iau iš teorin?s pus?s - kritikuotinas ir subjektyvus.




a?i? už mažyt? pagyrim?, bet kartu nor?t?si kritin?s pus?s išsamesnio pagrindimo, nes iki šiolei many?iau priešingai: mano išvedimas yra nuosekliai pagr?stas socionikos teorija tiesiogine šio žodžio prasme.



prieš išskleisdamas ši? tez?, nor??iau prieš tai sureguoti ? Pelen?s vien? pastab?, kad išaiškin?iau, k? laikau santyki? "gerumu" ar "palankumu".



Dar labai svarbus tam tikro zmogaus poziurio atitikimo ir tolerancijos laipsnis.

Pvz.: Hamletas, man gesinimo santykis, sulyginus tris zmones su kuriais tenka bendrauti "lengvumo" laipsnis vis kitas. Su tolerantisku zmogum labiau atsipalaiduoji automatiskai tai jau ir lengviau, o su konservatyviu paziuru tenka labiau balansuoti, o tai kazkiek vargina, tai jau ir i blogesniuju sarasa patektu.




Sutinku su Pelene, kad žmogaus poži?rio atitikimo laipsnis (kaip ir daugelis kit? veiksni?) veikia žmoni? tarpusavio santykius, ta?iau kartu nor??iau pabr?žti, kad tokie svarstymai jau peržengia socionikos kaip mokslo ribas. Nor?dami išlikti tose ribose, tur?tume koncentruotis tik ties informacinio metabolizmo ir kit? socionikos nurodom? priežastini? mechanizm? poveikiu žmogaus elgsenai. Lygiai taip pat nor??iau pabr?žti, kad pasakymas, pvz., Hekslis geriau sutaria su Gabenu nei su Gorkiu, moksliškai šifruotinas taip ir tiktai taip: "tikimyb?, kad Hekslio tipui priklausantis žmogus sutars su Gabeno tipui priklausan?iu žmogumi, yra didesn? nei, kad Hekslio tipui priklausantis žmogus sutars su Gorkio tipui priklausan?iu žmogumi". B?tent tik tokia prasme ir prašy?iau suprasti mano tolesnius samprotavimus.



Taigi, leidžiam?s ? kelion? po teorijos pasaul? :smile: Iškart susidurime su pirm?ja kli?timi - kaip teoriškai galima pasakyti, kuris santykis yra "geras/blogas". Atsakymas: tik lyginant su kitomis santyki? r?šimis. Einame toliau: kaip ir pagal koki? tvark? galima b?t? lyginti santykius teoriškai? Mano si?loma išeitis: išskirti tam tikras santyki? "grandines" vadovaujantis dviem pagrindiniais tipo aspektais: i/racionalumu bei ekstra/intraversija. Taip pat imsime dom?n kvadras, nes bandysim išsiaiškinti ne tik kvadr? tarpusavio santykius, bet ir tam tikrus paradoksus (pvz., pagr?sta b?t? teigti, pusiau-papildinio santykiai yra palankesni nei veidrodiniai) bei pateikti tikslesn? pa?ios kvadros koncepcijos apibr?žim?.



Taigi, remdamasis tiek tarptipini? santyki? bendraisiais aprašymais, tiek asmenine tyrin?jimo patirtimi dr?s?iau pateikti štai ši? lentel?, kurios vien? iš variant? j?s jau mat?te. Tarkime, žmogus iracionalus ekstravertas. Tada jo atžvilgiu tarptipiniai santykiai išsid?sto sekan?ia tvarka:



IE: "Tapatumas"-"Giminingumas"-"Dalykiškumas"-"Super-Ego"



II: "Papildomumas"-"Pusiau-papildomumas"-"Miražiškumas"-"Gesinimas"



RE: "Aktyvacija"-("Imtuvas"-"Si?stuvas")-"Lygiagretumas"



RI: "Veidrodiškumas"-("Kontroliuojamasis"-"Kontrolierius")-"Konfliktiškumas"



Kaip matote, palikau atvir? klausim? d?l "Kontrol?s" ir "Užsakymo" santyki?, nors, mano asmeniniu patyrimu ir taip pat tam tikrais teoriniais pasteb?jimais, santykius su tais žmon?mis, kuriems esi Imtuvas/Kontroliuojamasis, laiky?iau s?lyginai palankesniais nei santykius su tais žmon?mis, kuriems esi Si?stuvas/Kontrolierius. Bet ?ia jau atskiros diskusijos reikalaujantys dalykai.



Taigi kokios išvados?



Pirma, pagal palankum? (šiuo atveju IE atžvilgiu) santyki? grandin?s išsid?sto taip: IE-II-RE-RI, kas reiškia, kad iracionaliems ekstravertams s?lyginai sunkiausia sutarti su racionaliais intravertais.



Antra, kadangi "savos kvadros" santykiai išsid?sto pirmi visose grandin?se, vadinasi kvadra nurodo keturis tipus, su kuriais pagal kiekvien? iš 4 dviej? aspekt? jungini? santykiai yra palankiausi.



Tre?ia: remiantis antr?ja išvada ir taip pat vadovaujantis lentel?je parodytomis IE, II ir iš dalies RE bei RI grandin?mis darytina išvada, kad antroji pagal palankum? kvadra yra, kuriai priklauso giminiškumo santykis. Vadinasi, racional? ir iracional? santykiai su kitomis kvadromis pagal palankum? skirsis. Pvz., Don Kichotas: Delta-Beta-Gama, o Robespjeras: Beta-Delta-Gama.



štai tiek glaustai nor?jau išd?styti savo teorinius pasteb?jimus.



p.s. nenoriu erzinti žmogaus, bet: reaguojant ? Liepos pasakym?, kad jai palankiausia kita kvadra yra Beta, pagal aukš?iau išd?styt? koncepcij? ji - Robik? (jei pasirinkimas yra tik tarp ENTP bei INTJ). Taip pat šiai versijai pasiduoda ir kitas pasteb?jimas: iš aktyvi?j? forumo dalyvi? savo santykius ? schemut? išd?st? ekstravertai Liutauras, Cassandra, Skarlet; tuo tarpu Liepa,pripažinusi, kad santykius jai sunku suklasifikuoti, prisijung? prie intraver?i? Pelen?s ir ligetnos, taip pat atitinkamai nepasireiškusi? Vartotojas 2 ir Solanžos. Ir prie to paties paskutinis intuityvus (šališkas - kaip pasakyt? Vartotojas 2 :tongue:) pasteb?jimas: pamenu, kaip Cassandra žukovei b?dingu stilium paskirst?, kas kokius vaidmenis atlieka šiame forume. ?strigo, kad Liepai (kaip ir Vartotojas 2) ji skyr? intelektualo vaidmen? (kas pagal socionikos teorij? priklauso tiems, kuri? pirma funkcija :wlogic:), o ne id?j? generatoriaus rol? (pagal teorij? - tai jau b?tent :bintuition: prerogatyva), kuri pagal jos matym? atiteko tiktai man vienam :tongue: tai ?ia tokie pasteb?jimai ? šal?. Daugiau šios temos negvildensiu, nepamat?s Liepos priešais savo akis. O ir šiaip socionikos teorij? gerai išmanan?iam žmogui tipas (nors ir ne absoliu?iai) tampa tam tikru pasirinkimo reikalu, o ? asmeninius dalykus kištis nebenor??iau, jei neb??iau mat?s, kaip noriai Liepa dalyvauja ir kaunasi (lygiavert?je kovoje!) duelyje su Vartotojas 2 d?l savo tipo. O juk, rodos, pati ši? kov? ir inicijavo, tad jei k?, Liepa, nepyk už mano kišim?si ? vid? :wink: Iki susitikimo Belmonte pavasar?! :wink:





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Vas 2006, 09:19 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
liutauras raš?:


p.s. nenoriu erzinti žmogaus, bet: reaguojant ? Liepos pasakym?, kad jei palankiausia kita kvadra yra Beta, pagal aukš?iau išd?styt? koncepcij? ji - Robik? (jei pasirinkimas yra tik tarp ENTP bei INTJ). Taip pat šiai versijai pasiduoda ir kitas pasteb?jimas: iš aktyvi?j? forumo dalyvi? savo santykius ? schemut? išd?st? ekstravertai Liutauras, Cassandra, Skarlet; tuo tarpu Liepa,pripažinusi, kad santykius jai sunku suklasifikuoti, prisijung? prie intraver?i? Pelen?s ir ligetnos, taip pat atitinkamai nepasireiškusi? Vartotojas 2 ir Solanžos.




Kad jau buvau pamin?ta.... prašy?iau patikslinti: ar tur??iau suprasti, kad visiems intravertams sunku suklasifikuoti santykius? Ar manai, kad TAI yra ta priežastis, kod?l aš nepasisakau šioje temoje? Galvoju, kad mano, ir ligetnos atveju esm? tikrai ne intraversijoje, o logikoje. Norint klasifikuot, reikia ?sigilint ? tavo klasifikacij?. O man tingisi, aš nem?gstu. Tad net jei man yra "sunku", tai tas "sunkumas" kardinaliai skiriasi nuo "sunkumo", kur? patirt? Vartotojas 2 ar Liepa, užsiimdami tokiomis analiz?mis, ir tavo išvada šiuo atveju netinkama. :tongue:


_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Vas 2006, 10:16 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
liutauras raš?:


Sutinku su Pelene, kad žmogaus poži?rio atitikimo laipsnis (kaip ir daugelis kit? veiksni?) veikia žmoni? tarpusavio santykius, ta?iau kartu nor??iau pabr?žti, kad tokie svarstymai jau peržengia socionikos kaip mokslo ribas. Nor?dami išlikti tose ribose, tur?tume koncentruotis tik ties informacinio metabolizmo ir kit? socionikos nurodom? priežastini? mechanizm? poveikiu žmogaus elgsenai.


Ne, neperziangia socionikos ribu. Tai tiesiog isplecia santykio isstudijavima. Bet sutinku, kad cia ne ta klausima  norejai isnagrineti.

liutauras raš?:
Kaip matote, palikau atvir? klausim? d?l "Kontrol?s" ir "Užsakymo" santyki?, nors, mano asmeniniu patyrimu ir taip pat tam tikrais teoriniais pasteb?jimais, santykius su tais žmon?mis, kuriems esi Imtuvas/Kontroliuojamasis, laiky?iau s?lyginai palankesniais nei santykius su tais žmon?mis, kuriems esi Si?stuvas/Kontrolierius. Bet ?ia jau atskiros diskusijos reikalaujantys dalykai.


Ypac situose santykiuose labai veikia zmogus ,kaip asmenybe, bet tai tikrai kita tema.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Vas 2006, 10:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Solanža raš?:
liutauras raš?:


p.s. nenoriu erzinti žmogaus, bet: reaguojant ? Liepos pasakym?, kad jei palankiausia kita kvadra yra Beta, pagal aukš?iau išd?styt? koncepcij? ji - Robik? (jei pasirinkimas yra tik tarp ENTP bei INTJ). Taip pat šiai versijai pasiduoda ir kitas pasteb?jimas: iš aktyvi?j? forumo dalyvi? savo santykius ? schemut? išd?st? ekstravertai Liutauras, Cassandra, Skarlet; tuo tarpu Liepa,pripažinusi, kad santykius jai sunku suklasifikuoti, prisijung? prie intraver?i? Pelen?s ir ligetnos, taip pat atitinkamai nepasireiškusi? Vartotojas 2 ir Solanžos.




Kad jau buvau pamin?ta.... prašy?iau patikslinti: ar tur??iau suprasti, kad visiems intravertams sunku suklasifikuoti santykius? Ar manai, kad TAI yra ta priežastis, kod?l aš nepasisakau šioje temoje? Galvoju, kad mano, ir ligetnos atveju esm? tikrai ne intraversijoje, o logikoje. Norint klasifikuot, reikia ?sigilint ? tavo klasifikacij?. O man tingisi, aš nem?gstu. Tad net jei man yra "sunku", tai tas "sunkumas" kardinaliai skiriasi nuo "sunkumo", kur? patirt? Vartotojas 2 ar Liepa, užsiimdami tokiomis analiz?mis, ir tavo išvada šiuo atveju netinkama. :tongue:





Intravertai geriau jau?ia tip?, jo savybes, ekstravertai - santykius. Pvz. aš santykius "pagaunu" išsyk ir nuomon? dažniausiai nekinta, tuo tarpu tip? - "nagrin?ju", ir taip ir kitaip d?liodama savybes. Manau (bet tai tik mano prielaida), kad intravertai išsyk "su?iumpa" tipo esm?, o "d?liojasi" santykius. Tod?l tau ir reikia pagalvoti :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Vas 2006, 10:22 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Pelene, OT, tavo tema apie žodžius Deltoje labai ?domi. Ar nenor?tum padaryti ir bendros tokios temos :wink:?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Vas 2006, 10:46 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
liutauras raš?:


Taigi, remdamasis tiek tarptipini? santyki? bendraisiais aprašymais, tiek asmenine tyrin?jimo patirtimi dr?s?iau pateikti štai ši? lentel?, kurios vien? iš variant? j?s jau mat?te. Tarkime, žmogus iracionalus ekstravertas. Tada jo atžvilgiu tarptipiniai santykiai išsid?sto sekan?ia tvarka:



IE: "Tapatumas"-"Giminingumas"-"Dalykiškumas"-"Super-Ego"



II: "Papildomumas"-"Pusiau-papildomumas"-"Miražiškumas"-"Gesinimas"



RE: "Aktyvacija"-("Imtuvas"-"Si?stuvas")-"Lygiagretumas"



RI: "Veidrodiškumas"-("Kontroliuojamasis"-"Kontrolierius")-"Konfliktiškumas"


Galiu isdestyti is savo pamastymus, bet visgi mano skirstymas butu kitoks. Remiuosi tik asmenine patirtimi, gryniausia tiesa buna tada, kai gali patirti ta pati santyki ne su vienu asmeniu. Turint vieninteli tam tikro tipo "egzemplioriu" ji gali labai itakoti "zmogiskasis" :wink: (ka ir pirmai minejau) faktorius.

Mano paskirstymas butu toks:



Supratimo, panasios informacijos pasidalinimo, emocinio atsipalaidavino, konfortiskumo atzvilgiu:

Turetu buti "tapatus", bet neturiu jokios patirties sitame santykyje.

"Giminiskas", "Dalykinis"



Papildymo, tinkamos pagalbos suteikimo:

"Papildinio", "Pusiau paildymo", "Aktyvacijos"(sis santykis labai idomus, tarsi dvejopas, na bet cia ne apie tai tema)



Dalinio supratimo ir dalines pagalbos, taip kaip ir dalinio atsipalaidavimo, cia butu dvi dalys.:

1."Lygiagretus", "Mirazinis"

2. "Konflikto", "Super-ego"



Neutralusis:

"veidrodinis"





"Soc.uzsakymo" santykis papultu i specifine kategorija.

"Revizijos" santyky laikausi pakankamo atstumo, veikimas neisnagrinetas :wink:







Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Vas 2006, 11:14 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Cassandra raš?:
Pelene, OT, tavo tema apie žodžius Deltoje labai ?domi. Ar nenor?tum padaryti ir bendros tokios temos :wink:?


Sakyciau nieko pries, bet:

As noriu ramiai padiskutuoti, pasigilinti, bet ne kazka nugincyti, ar irodyti. Nenoriu , kad vel tipai taptu vieni juodi, kiti baldi ir "isryzketu" santykiai tik labai "geri" ir labai "blogi". O ir as pati geriau jauciuosi intymesneje aplinkoje. Ir jei pazvelgsi i situacija is mano varpines, ne is savo, kuo puikiausiai mane suprasi.

Tai nereiskia, kad kiti tipai siuo atzvilgiu man neidomus, tiesiog norejau padeti greiciau surasti kontakta vieniems su kitais, siuo atveju savo kvadrieciams, o taip pasireiskia :wethics:, o cia ji labiausiai naudinga.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Vas 2006, 11:19 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Pelene, pagalvojau, kad b?t? ?domu, jei kiekvienas tipas pasisakyt?, kiek jam yra reikalinga žodin? informacija, kaip j? suvokia, ar jai ar neverbaliniams b?dams teikia prioritet? ir pan. Tiesiog b?t? ?domu palyginti, neturiu tikslo kažk? gin?yti :smile: Bet tai tavo tema ir tik tau spr?sti - ar nori apie tai kalb?tis tik su kvadrie?iais, ar su visu forumu :smile: Viskas OK :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 61 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 104 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007