Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 14:08

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 84 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Sau 2007, 16:10 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 01 Rgp 2005, 15:29
Pranešimai: 121
Klausimas, aišku, kad savotiškas, bet gal jis turi koki? nors prasm??

Labai panašu ? fakt?, kad socionika aprašo (si?lau ?ia nenagrin?t kiek tiksliai aprašo) kažkoki? dal? žmogaus s?mon?s -- tai yra b?das aprašyti kokiuos tai s?mon?s turinius strukt?riškai. Jei taip, tai lyg ir savaime kyla klausimas - vis? ar ne vis? s?mon? aprašo socionikos teorija, o jei ne, tai kaip atskirti t? dal?, kur ji tinka, kur nebe?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Sau 2007, 16:13 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Saky?iau, ta dalis - informacija. Kas su ja vyksta žmogaus s?mon?je...

Šiaip ar taip informacijos srautas ?sisavinamas selektyviai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Kov 2008, 14:40 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Aš daug kur aptikau parašyta, kad TIKRASIS žmogaus tipas pasireiškia tik dualizuotoje busenoje. Išeina - jei aplinkoje vien tik jo diados žmones (tapatukai ir dualai).

Taciau yra prieštaravimas - žmogus kaip socialine butybe - gali vystytis tiktai socione...



ALRIII - be kaukes, bent jau aš, turiu galimybe buti su gerai pažistamu dualu, jei mus sieja ilgalaikiai santykiai.  Kitais atvejais vis tiek yra "saves stabdymas", "užgniaužimas", "atkaklumas neužleidžiant poziciju" ir pan.  Tai jeigu "kauke" vadinsime vius tuos prisitaikymus, tai...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Kov 2008, 15:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Spa 2007, 11:17
Pranešimai: 191
Manau, alfa daugeliu atveju apskritai nemegsta kaukiu, visa kas dirbtina ir t.t.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Kov 2008, 15:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
ALRIII raš?:
4) skydas neiskreipia tavo elgesio, o tik dengia tol, kol tu su juo.
Nesutinku. Juk su skydu Tu negali buti naturaliai atsiskleides.  Tam tikra prasme save apriboji (giniesi).  Vadinasi, Tavo elgesys nera laisvas, nesukaustytas, naturalus.



Palyginkim: 1) aš nuostabioje miško pieveleje renku žemuoges. Graži birželio pabaigos diena.  Aš džiaugiuosi ir megaujuosi! Atsipalaiduoju...



2) Ta pati pievele su žemuogem, bet joje laksto palaidas šuo (pabrukes uodega). Gal jis pasiutes?  O gal vilkas?  Ar mano elgesys bus naturalus?  Ar aš galesiu nevaržomai džiaugtis ir megautis? (jei išvis man dar rupes tos žemuoges!)



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Kov 2008, 15:57 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
betkoks raš?:
Manau, alfa daugeliu atveju apskritai nemegsta kaukiu, visa kas dirbtina ir t.t.


Manau, kad bet koks tipas vengia kaukiu pagal savo skaudžiaja funkcija. Nes ir taip jam sunku orientuotis aplinkoje.  Jis nori kuo didesnio tiesumo ir atvirumo. Jis trokšta AIŠKUMO.  Ir... del to jis pyksta ant kaukiu (apgavystes!)

Iš kitos puses - jis pats labai bijo atvirai pasirodyti - bijo smugiu...  Nes jis labai pažeidžiamas toje srityje.  Apsiginti praktiškai negali - ginasi per kitas funkcijas... (turbut, vadinam "skydu")



O ten kur stiprus - jis tas kaukes gliaudo kaip riešutus (permato ir "pastato i vieta"). Ir... nekaltina apgavyste. Nes jam - vistiek aišku.





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Kov 2008, 16:09 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
ALRIII, nežinau, ar abu vienodai suprantam "skyda"...

Jeigu mums vis vien tenka sukiotis šalia tu žmoniu - tai tada mes juos ignoruojam, t.y. apsimetam, kad nematom, nerupi, nereaguojam.  Bet juk tai varžo ir reikalauja pastangu!


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Kov 2008, 16:19 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
ALRIII raš?:
Ne apsimetam, o tiesiog nerodom savo jausmu.
Aha :tongue:  kišenej rodom špyga ir mintyse siunciam kuo toliau...

Kadangi mane labai stipriai veikia atmosfera - tokie "skydai" man labai brangiai kainuoja. Stengiuosi pereiti i aplinka, kurioje neprisireikia gynybos...  O jei tenka naudoti "skydus" - geibstu ir nykstu tiesiog akyse. Apie koki "nepoveiki" tada galima kalbeti?!



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Kov 2008, 16:27 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Spa 2007, 11:17
Pranešimai: 191
ALRIII raš?:
Liepa:


kišenej rodom špyga ir mintyse siunciam kuo toliau...




Ne :happy:



Kai tu esi pastovioje ginybos busenoj, tu stengiesi zvalgyt aplinka ir pastoviai itart visus, arba uzsidengt skydu ir likt vienoje vietoje ilga laikotarpi... Taip kad galvoti taip, kaip Jus pasiulet, net nera laiko, kadangi, visada turi but arba zvalus, arba sukaustytas...


ALRIII, kaip jautiesi, kai zvalumo rezervas baigiasi?:smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 84 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 101 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007