Socionikos forumas

Dabar yra 20 Bal 2024, 00:25

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 29 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Geg 2005, 19:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Tikrai etin? intuityv?. Ar skaitei Hekslio ir Jesenino aprašymus?



Pabandyk dar atsakyti ? papildomus klausimukus d?l racionalumo iš klausimyno, k?tik ?d?jau.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Geg 2005, 20:29 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 19 Geg 2005, 21:59
Pranešimai: 17
Skarlet:



Ska?iau ir Jesenino, ir Hekslio aprašymus. Daugiau man b?ding? dalyk? radau pas Jesenin?.

16. Kaip esi link?s organizuoti savo atostogas? Ar iš anksto suplanuoji kiekvien? atostog? detal?? Ar tik apmeti maždaug, k? reikt? per jas nuveikti, bet pasilieki laisv? vietoj nuspr?sti, kada ir kaip? O gal tiesiog važiuoji ir nieko negalvoji, kai b?si vietoje, tada ir nuspr?si?



Atostog? tikrai neplanuoju. B?na, kad kažk? maždaug apmetu, bet dažniausiai tiesiog VAŽIUOJU! Atostog? "planavimo", o teisingiau neplanavimo taisykl? viena - idomiasia laukia už pos?kio ir niekada negali žinoti iš anksto, kas tai :smile:



17. Apsipirkin?jimas. Ar dažniausiai apsiperki tam tikram laikotarpiui ? priek?, ar eini ? parduotuv? tada, kai kažko prireikia? Ar m?gsti sudarin?ti pirkini? s?rašiukus? Ar turi savo nusistov?jus? vaikš?iojimo po supermarket? maršrut??



Stengiuosi apsipirkti tam tikram laikotarpiui, ta?au dažniausiai nieko iš t? pastang? nebelieka. B?tiniausi? pirkini? s?raš? pasidarau dažnai tam, kad ko nors, ko b?tinai reikia nepamirš?iau. Bet visada prisiperku ir to, ko s?raše neb?na. Maršruto irgi tikrai neturiu.



18. Kiek tau b?dingas perfekcionizmas? Ar lengvai gali palikti vien? užduot? ir imtis kitos? Ar labiau m?gsti pasiruošim? veiksmui ar pat? veiksm?? Kiek tau b?dingas atid?liojimas, užuomaršumas?



Perfekcionimas... Nemanau, kad tai mano savyb?. Mano veikloje dažniausiai "žaidžia" posakis - 20% pasatng?, tai vidutiniškai 80% efekto, toliau tik j?g? švaistymas, o skirtumas beveik ne?žvelgiamas, tod?l pasiekusi 80% efekto - liaujuosi.Mane tikrai labiau žavi pats veiksmas, o ne pasiruošimas jam. O va kažkokio nemielo darbo atid?liojimas tikrai man b?dingas. Su entuziazmu imuosi tik tos veiklos, kuri man miela. :smile:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Geg 2005, 20:52 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 19 Geg 2005, 21:59
Pranešimai: 17
Viskas! Kuo giliau i mišk?, tuo daugiau medži?... Dar kart? atidžiai perskai?iau Jesenino ir Hekslio aprašymus. Jausmas toks, kad abu tinka... Nebeatsirenku kuris man labiau b?dingas :confused:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Geg 2005, 21:06 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 19 Geg 2005, 21:59
Pranešimai: 17
Na va, o mazg? iš socioninio jumoro temos tai tikrai riš?au kaip Hekslis! :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Geg 2005, 22:07 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Bent aš, mano subjektyvia nuomone, nerašau taip sklandžiai kaip Luka. Bet Luka man kažkuo primena ir Ugn?. Tai gal ir Hekslis?

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Geg 2005, 23:56 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Tutanchamonas ir Hekslis skiriasi intra/ekstra -vertiškumu



Ekstravertas.

    M?s? supratimas apie pasaul? apjungia s?vokas apie objektus (tame tarpe ? ir apie žmones) ir santykius tarp j?. Ekstravertas su dideliu d?mesiu ir pagarba elgiasi su objektais, santykius gi laiko antraeiliu dalyku ir lengvai pakei?iamu. Kai atsiranda konfliktas jis nelink?s prisitaikyti, keisti save (tod?l, kad jis taip pat - objektas) arba partner? (laikydamas, kad šis turi teis? b?ti pa?iu savimi). Užtat jis aktyviai stengiasi paveikti susidariusi? santyki? sistem?. Ir bendrai jis ? veiksmo žmogus.

    Paprastai, lengvai ?sitraukia ? bendravim?. Grei?iau randa kontakt? su žmon?mis. Garsiai ir atvirai kalba apie tai, k? galvoja, neslepia savo nuomon?s. Jis turi mažiau paslap?i?. Trumpai tariant, m?gsta iniciatyv?, atsakomyb?.  Nem?gsta, tiksliau, blogiau supranta pareigos s?vok?. Jis nuolat abejoja, ar kit? žmoni? santykis su juo geranoriškas. Tod?l rodo iniciatyv?, kuri yra ne kas kita, kaip kit? žmoni? ger? jausm? provokacija.



Intravertas.

    Prieštaravim? tarp sav?s ir pasaulio atveju link?s keisti save, prisitaikyti. Nevengia užsiimti ir kit? žmoni? peraukl?jimu.

    Gerbia ir vertina susiklos?iusius santykius. Neišmušamas iš v?ži? kai daro tai, k? laiko savo pareiga. Sunkumai užmezgant naujus santykius daro j? labai prieraiš? savo artimiesiems - nem?gsta keisti darbo, šeimos, draug?. Nusileidžia ekstravertui ekspansyvume, nauj? sfer? užkariavime. Ir atvirkš?iai, sublizga, kada kalba eina apie tobul?jim? ir privedim? prie idelo to, kas turima, su  kuo dirbama.



Jeigu ekstravertas k?rybiškai elgiasi su santyki? sistema, tai intravertas k?rybiškai elgiasi su objektais. Intravertas ? žmogus kuklesnis ir ramesnis, mažiau tiki reikšmingumu ir svarbumu to, k? daro, labiau savikritiškas. Ir tuo pa?iu ? labiau egocentriškas.



VIZUALINIS NUSTATYMAS.



        Posakis "atviras veidas" b?dingas ekstravertui, jis betarpiškiau reaguoja ? tai, kas vyksta, link?s bendrauti, aktyvus.

        Intravertas  ?siklauso tarsi ne tiek ? objekt?, kiek ? tuos jausmus, kuriuos jam tas objektas sukelia. Sunkiau ?sitraukia ? bendr? kompanijos emocin? lauk?, tai kartais pastebima grupin?se nuotraukose (emocijos autonomiškos).



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2005, 02:24 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Na bet to ekstra/intra irgi nereikia visko taikyti aklai. Nes jau rodos ir anks?iau buvom pri?j? išvados, kad vienaip elgiasi loginis ekstravertas, kitaip etinis. Atitinkamai ir intravertai....

Na tiesiog užkliuvo keli momentai Liepos tekste, vien? pamin?siu. D?l paslap?i?. Abejoju, kad Hekslis turi j? mažiau. Ar bet koks kitas ekstravertas. Paslaptys paslaptims nelygios. Man rodos, kaip tik ekstravertai j? turi daugiau. Bent jau loginiai- šimtu proc. garantuoju kad yra paslaptingesni negu etiniai intravertai:P. Tiesa, nieko negaliu pasakyti apie loginius intravertus ir j? paslaptis. Bet apskritai, paslap?i? tur?jimas ir netur?jimas daugiau priklauso nuo bendravimo, santyki?, o ne tik nuo toki? dalyk? kaip ekstra/intraversija. Jeigu yra pasitik?jimas, tai ir ekstravertai, ir intravertai daug pasipasakoja. Bet tiesiog yra sritys, apie kurias vieni tipai kalba, kiti ne. Nors visgi gal didesn? uždarum? turi logikai, tod?l jiems lengviau saugoti savo paslaptis, neprasižioti kada nereikia.



----------------



Jei svarstom dabar apie Heksl?, jis visai kitoks nei Jeseninas.

Kitoks tuo, kad dr?siai eina ? kontaktus su kitais žmon?mis. Jam paprasta yra rodyti iniciatyv?, skambinti telefonu, kalb?tis su nepaž?stamais. Intravertui sunkiau užkalbint gatv?je nepaž?stam?, net jei reikia paklaust valand?.



Dar, Hekslis labai sunkiai atsako, kai jo prašo pagalbos. Tiksliau, ne atsako- o sutinka, aukojasi. pvz., gali paprašytas pavežti draug?, keltis nakt? ir pavežti. Nors pats bus tuo nepatenkintas, bet draugui to garsiai neišsakys (ži?riu, rašau tarsi iliustracijas Liepos tekstui.). Jeseninas, kaip egocentriškesnis, nesikels ir paklaus, ar tas visai kuoktel?jo,kad negali išsikviesti taksi? Blogiausiu atveju, nuvažiuos ir padarys k? reikia, bet su priekaištais ir g?dinimais, kad va, žmog? ištemp? nakt? iš šiltos lovos. Net jei priekaištus stengsis pateikti pusiau juokaujamu tonu.



Be to, Heksliai yra linksmi, energingi, veržl?s. Judresni nei Jeseninai. Ir linksmesni. Many?iau, gal?jimas ekspromtu susirengti ? koki? kelion?, išvykti staiga, ? nežinomyb?, tikrai neb?dingas Jeseninui. Jis r?pestingai susirankios daiktelius, jei gal?s, prieš kelias dienas susiras žem?lap? (juk prasta sensorika, kaip gi ?ia nepasir?pinsi visokiausiomis svarbiomis detal?mis ir l?ksi aklai), susiplanuos visk?. Bent jau kas lie?ia aprang?, daiktus visus. Nemanau, kad prisikrau?iau bent kiek per daug, bet tikrai tiek,kad nieko netrukt? ir niekas nesidubliuot?.



(Ech, jei Skarlet ar kas kitas pasakys, kad tai,k? kalbu apie keliones, neb?dinga Jeseninui, tai pareikšiu, kad vadinas, tokius bruožus man išugd? mano aplinka.  )



:smile:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2005, 10:29 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
D?l paslap?i? - sutik?iau su Solanža, jei laikysime, jog paslaptis - tai s?moningai nutyl?ta informacija. Aš manau, kad intravertai tiesiog labiau link? nes?moningai nutyl?ti informacij?, kuri? tuo metu jiems atrodo lyg ir neb?tina atskleisti. Ypa? jei niekas apie tai neklausia :happy: Nesyk ,replikavus intravertui, "Tai ko nesakei?" esu išgirdusi atsakym?: "tai kad tu neklausei." Jis nedaro paslap?i?, jis tiesog nesako. Bet jei paklausi - atsakys. Manau, taip yra d?l intravertams b?dingo "energijos taupymo r?žimo". Tuo tarpu ekstravertas r?žia savo nuomon? ir neprašytas. Vienas pagrindini? uždavini? ekstravertui - išmokti patyl?ti, kada reikia (tik etikai mokosi vienose sferose, o logikai - kitose)  ir "laiku nulipti nuo scenos" :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2005, 11:04 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 19 Geg 2005, 21:59
Pranešimai: 17
Aciu uz issamius komentrus! :wink:

Vis labiau isitikinu, kad panasiausia esu i Heksli. Iracionalumas - taip, intuicija - taip, etika - taip, ir panasu, ka esu labiau ekstraverte :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2005, 11:09 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Luka, jei Tu Heksl? - forume yra Tavo papildin?, beje :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2005, 11:17 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 19 Geg 2005, 21:59
Pranešimai: 17
Cassandra: Na va, visai smagu darosi!  :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2005, 12:54 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Luka, jeigu esi Hekslis - tai sutikau "giminiuk?"  :happy:



D?l intravertiškumo ir ekstravertiškumo bent jau man kriterijus yra - ekstraverto orientacija ? objektus. Jie yra tarsi atskaitos taškas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Geg 2005, 08:57 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 20 Geg 2005, 16:10
Pranešimai: 241
Cassandra raš?:
Nesyk ,replikavus intravertui, "Tai ko nesakei?" esu išgirdusi atsakym?: "tai kad tu neklausei." Jis nedaro paslap?i?, jis tiesog nesako. Bet jei paklausi - atsakys. " :happy:


faktas kaip blynas kad butent taip ir sakau, zodis zodin, cia mano megstamos keistenybes..


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Geg 2006, 07:06 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Hekslis, hm, hm,hm...

Tik va ? liutaur? ne kiek nepanašu. Nu ne kiek.:wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 29 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Bing [Bot] ir 230 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007