Socionikos forumas

Dabar yra 19 Bal 2024, 00:27

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 202 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: TESTAI
StandartinėParašytas: 17 Gru 2008, 16:38 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 08 Rgs 2008, 15:41
Pranešimai: 191
man irgi toks pats gavosi, nors as labai i tuos paaiskinimus nesigilinau.. per daug ten ju. :happy:

_________________
Take all your problems
And rip 'em apart
Carry them off
In a shopping cart


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: TESTAI
StandartinėParašytas: 17 Gru 2008, 23:20 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Tirpi rašė:
man irgi toks pats gavosi, nors as labai i tuos paaiskinimus nesigilinau.. per daug ten ju. :happy:


aišku :smile: savo draugams dar gali pasiūlyti :wink: ar tas pats gautųsi kaip iš ankstesnių testų ar visgi kiek kitaip.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: TESTAI
StandartinėParašytas: 19 Vas 2009, 13:30 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
draugė atsiuntė MBTI testą lietuvišką
http://charakteris.info/mbti-charakterio-testas

būtų įdomu jūsų komentarai, padarius testą. ten yra ir lietuviški aprašymai tipų, tik dar neįsigilinau ir nesupratau, ar tipų pavadinimai reiškia tą patį, ką pas mus
gavausi pagal jų ISFJ. Kaip partnerius rekomenduoja ESTP ir ESFP, tai kaip ir tiktų man kaip jeseninei...bet kaip dreizerei tai :shocked:
žodžiu, nelabai supratus likau.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: TESTAI
StandartinėParašytas: 19 Vas 2009, 14:54 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Neturėjau laiko atlikti testo...
Tiktai labai aiškiai matosi, kad tai MBTI teorija. Pagal šią teoriją intravertui visada bus siūlomas ekstravertas, o iracionalui - racionalas. Jie rekomenduoja, kad sugyventi geriau abiem intuitams arba abiems sensorikams; tačiau logika su etika gali koreliuoti įvairiai...
Taigi sąjungai su dualu niekada nebus pritariama.

Jie siūlo kaip optimaliausius santykius - veidrodinius arba kontrolės (o siaube!!!) :shocked: arba kitaip tariant - "tiesus kelias į pragarą"


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: TESTAI
StandartinėParašytas: 20 Vas 2009, 15:40 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Atlikau testą: Jūsų charakterio tipas: ENTP.
Bruožų stiprumas: E - 22%, N - 75%, T - 88%, P - 11%.

Buvo nemažai keistų klausimų. Pvz. ar mėgstate kalbėti garsiai? Tikrai nemėgstu - rėkimas niekada neatstos argumentų svarumo. :tongue:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: TESTAI
StandartinėParašytas: 23 Vas 2009, 11:13 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 11 Gru 2008, 07:59
Pranešimai: 147
Jūsų charakterio tipas: INTJ.

Bruožų stiprumas: I - 89%, N - 50%, T - 88%, J - 44%.

_________________
Socionikos poziuriu as esu: LII Normikas dominatorius, o MBTI - INTJ.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: TESTAI
StandartinėParašytas: 24 Vas 2009, 11:57 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Ir aš pasidariau:

Jūsų charakterio tipas: INTJ.

Bruožų stiprumas: I - 44%, N - 44%, T - 63%, J - 33%.

P. S. Kaip kažkada diskutavom su 11:11, taip ir yra: jis yra toks kietesnis robas, aš - labiau easy robas (Ti ir Ne potipiai, ar kaip ten?)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: TESTAI
StandartinėParašytas: 24 Vas 2009, 12:54 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 11 Gru 2008, 07:59
Pranešimai: 147
Cituoti:
Ir aš pasidariau:

Jūsų charakterio tipas: INTJ.

Bruožų stiprumas: I - 44%, N - 44%, T - 63%, J - 33%.

P. S. Kaip kažkada diskutavom su 11:11, taip ir yra: jis yra toks kietesnis robas, aš - labiau easy robas (Ti ir Ne potipiai, ar kaip ten?)
Ir aš pasidariau:

Jūsų charakterio tipas: INTJ.

Bruožų stiprumas: I - 44%, N - 44%, T - 63%, J - 33%.

P. S. Kaip kažkada diskutavom su 11:11, taip ir yra: jis yra toks kietesnis robas, aš - labiau easy robas (Ti ir Ne potipiai, ar kaip ten?)


Kuo toliau tuo idomiau. Pagal kazkada Liepos atsiusto straipsnio duomenis MBTI ir socionikos tipai nesutampa dazniausiai. Sio forumo atstovu atveju, sutapimas 100 % inis kol kas.

Del Ne ir Ti potipiu nezinau ka atsakyt, nes pagal testa mano Ne % > tavo Ne % ...

_________________
Socionikos poziuriu as esu: LII Normikas dominatorius, o MBTI - INTJ.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: TESTAI
StandartinėParašytas: 24 Vas 2009, 13:00 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
11:11 rašė:
Kuo toliau tuo idomiau. Pagal kazkada Liepos atsiusto straipsnio duomenis MBTI ir socionikos tipai nesutampa dazniausiai. Sio forumo atstovu atveju, sutapimas 100 % inis kol kas.
Del Ne ir Ti potipiu nezinau ka atsakyt, nes pagal testa mano Ne % > tavo Ne % ...
1. Šitame forume viskas priklauso nuo to, ką norima įrodyti/paneigti. Kai buvo konfliktuojama su tavim, tai buvo aiškinama, kokia bloga ta MBTI. Kai MBTI testas kai kuriems asmenims parodo tokį tipą, kurio tikimasi, problemų nebelieka.
2. Nelabai prisimenu tuos skirstymus, gal ir supainiojau kažką.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: TESTAI
StandartinėParašytas: 24 Vas 2009, 14:30 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 11 Gru 2008, 07:59
Pranešimai: 147
Cituoti:
1. Šitame forume viskas priklauso nuo to, ką norima įrodyti/paneigti. Kai buvo konfliktuojama su tavim, tai buvo aiškinama, kokia bloga ta MBTI. Kai MBTI testas kai kuriems asmenims parodo tokį tipą, kurio tikimasi, problemų nebelieka.


Gal. Bet as kalbejau apie straipsni, kuris buvo tik isverstas Liepos, o ne rasytas. Ten "socionikos ekspertai" bande eksperimentiniu budu lyginti MBTI ir socionikos tipu nustatymu sutapimus/nesutapimus.

Cituoti:
2. Nelabai prisimenu tuos skirstymus, gal ir supainiojau kažką.


Kazkada Liepa rase:
Cituoti:
Pateikiu Robespjero potipiu aprašymus paga Ovcarova:

http://ru.laser.ru/authors/meged_ovcharov/84.doc

LII (loginis-intuityvus intravertas) pseudonimas: ANALITIKAS

1. Loginis potipis: SISTEMATIZATORIUS.

Pasižymi analitiniu m?stymu, gerai išvystyta logika. M?gsta apibendrinti faktus, gerai orientuojasi schemose, klasifikacijose ir strukt?rose. Visada išskiria tai, kas svarbiausia, atmesdamas antraeilius dalykus. Tai - žodžio žmogus. Šalininkas disciplinos ir tvarkos, paremtos ne administraciniu spaudimu, o s?žine, pareiga ir asmenin?s atsakomyb?s jausmu. Mano, kad, kad jeigu žmogus pats pasirinko, jis privalo pilnai atsakyti už priimt? sprendim?, kai b?tina gali pareikšti papeikim?. Pasižymi dideliu darbingumu. Darb? laiko aukš?iau asmenini? interes? ir santyki?. D?l darbo interes? gali nepaisyti savo patogum?. Labai vertina teisingum? ir proting? tvark? visame kame.

Moka planuoti renginius taip, kad išvengt? nereikaling? perkrov?. Realiai vertina atliekamo darbo perspektyvas ir galimybes. Nepasitiki naujomis id?jomis, kol j? nepatikrina, o patikrin?s, gali tapti ?sitikinusiu j? šalininku.

Link?s gyventi ram?, nuosaik? gyvenim?. Stengiasi r?pintis savo sveikata kaip gero darbingumo garantu.

Išsiver?ia su daikt? minimumu, nesiekia komforto, nem?gsta perkrovimo. Turi tikslus, nuosekliai ir atkakliai siekia ?gyvendinti iškeltus uždavinius. Nem?gsta daryti keleto darb? vienu metu, tuo labiau skubant. Atidus darbo detal?ms. Gali prisiversti daryti ne?dom?, bet reikaling? darb?. Link?s kelti sau paaukštintus reikalavimus.

Nem?gsta ginti savo interes?, bet kai b?tina gali pastov?ti už save, parodyti užsispyrim? ir bekompromisin? pozicij?. Nepaken?ia, kad jam ?sakin?t?, šaltakraujiškai reaguoja ? valios spaudim?, ? griežtas kritines pastabas gali atsakyti tuo pa?iu. Pats prievartos griebiasi labai retai, kuomet kitos priemon?s nebepadeda.

Jam b?dingas tiesmukiškas elgesys, nepakankamas diplomatiškumas ir nelankstumas santykiuose su žmon?mis. Gana pastovus savo jausmuose ir potraukiuose. Nem?gsta neprašyt? sve?i? ir netik?t? telefono skambu?i?. Iniciatyvos bendraudamas su mažai paž?stamais žmon?mis nerodo. Kaip taisykl?, turi mažai draug?, apribodamas j? rat? pagrindinai bendradarbiais ir bendramin?iais. Blogai orientuojasi tame, kaip ? j? ži?ri aplinkiniai, tod?l bendravime gana sant?rus. Slepia savo susižav?jim? po griežtumo kauke. Nesiekia užkariauti aplinkini? simpatij?, visada korektiškas ir rimtas.

Atidus artimiesiems, ta?iau nenoriai imasi buitini? problem?. Daugiau laiko skiria savo darbui arba dominantiems dalykams. Link?s kalb?ti apie tai, kas j? domina, nesvarbias smulkmenas praleidžia. Jeigu tema jo nedomina, stengiasi pasišalinti iš pokalbio, kadangi nenori veltui gaišti laiko. Nem?gsta kompliment?, pernelyg atkreipti d?mes? ? save ir ?kyri? patarim?, ta?iau sieloje trokšta teigiamo savo veiklos vertinimo.



LII (loginis-intuityvus intravertas) pseudonimas: ANALITIKAS

2. Intuityvus potipis: TYRIN?TOJAS.

Gerai jau?ia nauj? id?j? ir sumanym? perspektyvas. Moka ?vertinti partneri? gabumus, rasti jiems teising? pritaikym?. M?gsta analizuoti ?vairius reiškinius ir procesus. Mielai kuria naujas id?jas praktiniam pritaikymui. Link?s ? visa, kas nauja ir ne?prasta, ypa? jei tai ?eina ? jo interes? sfer?. Turi turting? vaizduot?. Visada ? savo darb? stengiasi ?nešti k?rybos element?. Gali giliai išnagrin?ti siauras problemas, bet domisi ir gretutin?mis kryptimis. Gin?uose azartiškas, moka patraukti kitus savo id?jomis.

Gali b?ti geru lektoriumi, sugeban?iu trumpai ir suprantamai išd?styti medžiag? klausytojams. Administracinio spaudimo priešininkas: mano, kad jis varžo individuali? žmogaus gabum? pasireiškim?. ?sitikin?s, kad svarbiausia darbe ne pareiga, o susidom?jimas darbu. Siekia nepriklausomyb?s. Tuo pa?iu, yra disciplinuotas, punktualus ir pareigingas. Pats sudarin?ja savo grafik? ir tiksliai jo laikosi. ? renginius paprastai nev?luoja ir apskritai moka sutilpti ? skirt? laik?.

Nem?gsta biurokratizmo, vaikš?iojimo po instancijas, popieri? ?forminimo. Tokiuose klausimuose yra inertiškas, netgi jei mato, kad nuken?ia reikalas, arba patiki š? darb? kitiems. Nuolaidus buities klausimais. Buitinius ir kitus rutininius reikalus stengiasi atid?ti, jei negali j? išvengti. Ne visada r?pinasi savo sveikata, nors supranta jos reikšm?. Gydantis ligas jam taipogi tr?ksta nuoseklumo. Pagal j?gas stengiasi sekti mad?, palaikyti estetišk? išvaizd?.

Pasižymi stabiliu darbingumu, ta?iau nuo rutinos greitai pavargsta ir jau?ia nauj? ?sp?dži?, pertrauk?li? poreik?. B?na pernelyg kategoriškas samprotavimuose, nepakantus kitokiam poži?riui, nelink?s greitai keisti savo ?sitikinim?, išvad?, nuostat? arba ?pro?i? nauj? fakt? ir aplinkybi? ?takoje. D?l savimeil?s ir išvystyto savo orumo jausmo jam b?na sunku pripažinti savo neteisum?, tod?l jis su dideliu vargu tokiais atvejais perži?ri savo ankstesnes paži?ras, kartais parodydamas beprasm? užsispyrim?. Visa tai jo nedaro lengvu partneriu ir ?neša p jo gyvenim? daugel? etini? problem?. Viduje jis gali sunkiai pergyventi savo nusivylimus, bet stengiasi išvengti barni?, baimindamasis netekti kantryb?s ir «prarasti veid?». Dažnai skeptiškas ir nepatiklus, bet stengiasi tai sl?pti. Sant?rus reikšdamas jausmus, bet kuomet yra geros nuotaikos, gali pagyvinti pašnekes?, analizuodamas buvusius ?vykius su jumoru.

Stengiasi vystyti savyje kantryb? žmon?ms ir j? silpnyb?ms, o taip pat kitokiam poži?riui, bet nelink?s ? kompromisus gin?uose su oponentu, užgaunan?iu jo principus. Paprastai moka išklausyti pašnekov?, paskatinti jo iniciatyv? naudingai veiklai. Sant?rus, saikingai malonus, korektiškas ir tolygus su visais, bet retai sueina su žmon?mis labai artimai, kadangi greitai pavargsta nuo bendravimo. Jeigu susidomi žmogumi, moka ji nuteikti sau palankiai, užmegzdamas intelektualin? kontakt? ir patraukdamas naujomis id?jomis ir pasi?lymais.

Gana slapukas, nem?gsta aptarin?ti savo asmeninio gyvenimo ir neleidžia savo jausmams imti virš? prieš dalyko interesus arba asmeninius principus. Nors santykiuose su kitais sant?rus ir nepatiklus, bet link?s atsakyti tuo pa?iu ? kito žmogaus jausmus, tuomet pradeda rodyti d?mes? jo problemoms. Ieško atramos aktyviuose, gyvenim? mylin?iuose ir stiprios dvasios žmon?se, mokan?iuose j? paskatinti ir palaikyti dalykiniuose klausimuose. Jam reikia emocionalaus, optimistiškai nusiteikusio partnerio, mokan?io pakelti gyvenimo tonus?. Esant nors mažiausiam pasik?sinimui ? jo nepriklausomyb? užsisklendžia savyje, atkakliai gindamas savo principus, net iki visiško santyki? nutraukimo. Leidžia kad jam vadovaut? tik žmon?s, mokantys švelniai ?kalbin?ti ir ne per daug atkakliai.

P.S. Negalejimas rašyti lietuviškai mane pribaigs...

_________________
Socionikos poziuriu as esu: LII Normikas dominatorius, o MBTI - INTJ.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: TESTAI
StandartinėParašytas: 24 Vas 2009, 14:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Aš - aiškiai tyrinėtojas, o tu sistematizatorius?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: TESTAI
StandartinėParašytas: 24 Vas 2009, 15:11 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 11 Gru 2008, 07:59
Pranešimai: 147
Cituoti:
Aš - aiškiai tyrinėtojas, o tu sistematizatorius?


Abu potipiu aprasymai man tinka, bet Ti potipio aprasymas siek tiek labiau atitinka mano psichologija nei Ne. Is esmes, gal 60-75% Ti lyginant su 40-25% Ne, mano atveju yra.

Vis gi, jei ziuret pagal MBTI, tai pagrindinis tavo ir mano testo rezultatu skirtumas yra Intravercija, o ne Ne kazkodel. Gal turi ideju/paaiskinimu/numanymu: kodel?

_________________
Socionikos poziuriu as esu: LII Normikas dominatorius, o MBTI - INTJ.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: TESTAI
StandartinėParašytas: 24 Vas 2009, 15:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
11:11 rašė:
Vis gi, jei ziuret pagal MBTI, tai pagrindinis tavo ir mano testo rezultatu skirtumas yra Intravercija, o ne Ne kazkodel. Gal turi ideju/paaiskinimu/numanymu: kodel?
Taip, formaliai žiūrint į testo rezultatus, tavo intuicija kažkiek stipresnė nei mano (arba tu ją aktyviau taikai).
Galiu paaiškinti taip: mano gyvenimo būdas yra aktyvesnis nei tavo, įvairiapusiškesnė patirtis, todėl aš dažniau negu tu pasirenku ekstravertinius, etinius ar sensorinius veikimo būdus. Tiesiog mažiau vertinu logiką ir intuiciją kaip tokias.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: TESTAI
StandartinėParašytas: 24 Vas 2009, 15:44 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 11 Gru 2008, 07:59
Pranešimai: 147
Cituoti:
Taip, formaliai žiūrint į testo rezultatus, tavo intuicija kažkiek stipresnė nei mano (arba tu ją aktyviau taikai).
Galiu paaiškinti taip: mano gyvenimo būdas yra aktyvesnis nei tavo, įvairiapusiškesnė patirtis, todėl aš dažniau negu tu pasirenku ekstravertinius, etinius ar sensorinius veikimo būdus. Tiesiog mažiau vertinu logiką ir intuiciją kaip tokias.


Taip, tiketina, kad taip yra.

_________________
Socionikos poziuriu as esu: LII Normikas dominatorius, o MBTI - INTJ.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: TESTAI
StandartinėParašytas: 24 Vas 2009, 18:07 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Solanža rašė:
būtų įdomu jūsų komentarai, padarius testą. ten yra ir lietuviški aprašymai tipų, tik dar neįsigilinau ir nesupratau, ar tipų pavadinimai reiškia tą patį, ką pas mus
gavausi pagal jų ISFJ. Kaip partnerius rekomenduoja ESTP ir ESFP, tai kaip ir tiktų man kaip jeseninei...bet kaip dreizerei tai :shocked:
žodžiu, nelabai supratus likau.

Vis dėlto negalima sakyti, kad tipų aprašymai atitinka. Negaliu kalbėti už kitus tipus - tačiau Dono atveju gana didelė paklaida gaunasi ekstraversijos traktavime. Ten Donas aprašomas kaip labai komunikabilus, apsuptas būrio draugų ir išvis neturintis jokių bendravimo problemų, lengvai užmezgantis ir nutraukiantis draugystes... O kaip gi tada su MPT (santykių etika)? Mano požiūriu būtent šioje vietoje yra neatitikimas, laikytinas netgi grubia klaida. Priežastis irgi numanoma - MBTI neatsižvelgiama į kitus aspektus (išskyrus EGO bloką), jie apie tai negirdėję...
Keistokas, švelniai tariant, labai keistokas aprašymas gaunasi.

Ėmiau ir parašiau adminui - paklausiau jo nuomonės, ar tapatūs tipai socionikoje ir MBTI. Tenykštis adminas INTJ - turėtų gautis lyg ir Robas socioniškai. Jo nuomone irgi, tiesioginio atitikimo nėra. Pati tipo konstravimo struktūra skiriasi, kitaip traktuojami kai kurie dalykai, todėl kartais paklaidos gali būti su poslinkiu į kitą tipą. Bet jis nėra pakankamai įsigilinęs ir negali pasakyti, konkrečiai kokie požymiai yra to neatitikimo pagrindas. Be to, rusų kalbos nemoka pakankamai, o anglų kalba apie socioniką praktiškai labai labai mažai rašoma.
Vyrukas linkęs diskutuoti, mandagus, todėl, manau, pratęsime šių dviejų sistemų sąlyčių ar priešpriešų ieškojimus. Tikrai abiejų sistemų šalininkams būtų ABIPUSIŠKAI naudingas dalykas. Ten rašydama naudoju tiktai MBTI žymėjimus (nes forumas skirtas MBTI, elementari pagarba šeimininkams) - manau, galėtume bendradarbiauti...
ne taip, kaip kai kurie... :tongue: čia spamina MBTI terminais, (kaip saulėgražomis spjaudosi)...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 202 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 64 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007