Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 15:44

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 8 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Dar vienas norintysis nusitipuoti
StandartinėParašytas: 09 Gru 2009, 02:12 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 05 Spa 2009, 22:25
Pranešimai: 6
Labą vakarą.

Jei galima, ir aš papiktnaudžiausiu jūsų socionikos žiniomis. Būtų labai smalsu sužinoti, kokios savybės ir koks tipas turėtų būti pagal socioniką - pagal MBTI save jau esu gana neblogai išsinagrinėjęs.

Naudojau Solanžos klausimyną. Bus romanas, o ne žinutė, tačiau klausimus galvojau ne aš :)

Cituoti:
1. Sakykite, ką jumyse labiausiai vertina draugai? Kokias savybes jie išskiria? Kaip manote, ar jie teisūs?


Dėl vertinimo - turbūt patikimumą. Kitos draugų išskiriamos savybės: teigiamos - atkaklumas ir gebėjimas gerai susiplanuoti gyvenimą; neigiamos - uždarumas ir tam tikras nelankstumas. Jie teisūs, tačiau tai, kaip šias savybes interpretuoja jie, ne visada sutampa su mano interpretavimu.

Cituoti:
2. Kokias savybes Jūs ypatingai vertinat žmonėse? Su kokiais žmonėmis draugaujate? Kodėl?


Vertinu optimizmą, protą ir išradingumą. Daugiausiai bendrauju su žmonėmis, kurie nuoširdžiai gilinasi į savo pasirinktą sritį, yra energingi (nebūtinai išoriškai) ir turi konkrečius tikslus. Priežastis paprasta - šie žmonės yra įdomūs ir bendravimas su jais paprastai yra abipusiškai malonus.

Cituoti:
3. Kaip susidarote nuomonę apie žmogų su juo susipažinę? Į ką kreipiate dėmesį?


Priklauso nuo konkretaus susipažinimo scenarijaus. Jei tai yra "įprastinė" pažintis, stebiu žmogaus mąstymo eigą ir bendravimo manierą, bandau nuspėti interesus bei žmogaus požiūrį į save bei pašnekovą. Paprastai to pakanka susidaryti pirmam įspūdžiui, su kuo bendrauju.

Cituoti:
4. Kaip reaguojate, kai kas nors vėluoja? Kaip kovojate su savo vėlavimais? Kiek turi užtrukti žmogus, kad Jūs jį laikytumėte pavėlavusiu?


Nemėgstu vėluojančių, ypač jei tai tiesiogiai liečia mano paties dienotvarkę. Vėlavimui pasikartojus galiu padaryti prielaidą, kad žmogus yra ne itin patikimas, ypač jei yra bandoma pateikti kokius nors nepagrįstus pasiaiškinimus. Su savo vėlavimais kovoju susidarydamas apytikslę dienotvarkę ir jos laikydamasis; vėluoti tenka retai, dažniau pasilieku bent 15-20 minučių rezervą.

Kad laikyčiau žmogų pavėlavusiu, jis turi užtrukti +/- 10 minučių. Tačiau tai priklauso nuo konkrečios situacijos - kartais 20 minučių gali būti atleistina, kartais 5 yra per daug.

Cituoti:
5. Kas Jums yra jaukumas, komfortas, patogumas? Tai skirtingos sąvokos ar tapačios? Ką darote, kai norite jaukumo? O kai norisi komforto?


Jaukumas - saugumo ir užtikrintumo (plačios sąvokos) jausmas; komfortas - fizinį malonumą sukeliantis patogumas; patogumas - kai tos tos akimirkos galimybės atitinka tos akimirkos norus arba leidžia/netrukdo siekti tų norų įgyvendinimo. Tai yra skirtingos sąvokos. Norėdamas jaukumo, susikuriu malonią aplinką, atsipalaiduoju, jei įmanoma, kartu su artimu žmogumi. O jei noriu komforto, patogiai įsitaisau sofoje.

Cituoti:
6. Ar Jūs visada žinote, kokie drabužiai Jums tinka? Kodėl? Kaip priimate sprendimą, pirkti ar ne kokį nors drabužį?


Nežinau, turiu prastą stiliaus suvokimą. Niekada gerai "nejutau" spalvų. Dėl pirkimo - renkuosi "saugius", tamsesnių spalvų drabužius. Sprendimas priimamas atsižvelgiant į drabužio patrauklumą, patogumą, vertę ir kainą.

Cituoti:
7. Ar Jums svarbu, kad Jūsų išorę pagirtų, ar tai nėra būtina? O jeigu Jus kritikuoja?


Nesvarbu, tačiau tai gali būti geras būdas įsitikinti, kad konkretus drabužis, drabužių derinys ar, pvz., šukuosena man tinka. Racionali kritika patinka, yra labai naudinga ir laukiama.

Cituoti:
8. Ar Jums būdinga patarti kitiems, kokie drabužiai jiems tiktų nešioti? Kodėl? O kaip Jūs reaguojate į panašius patarimus savo adresu? Kodėl?


Visiškai nebūdinga. Kaip minėjau, prastai jaučiu estetinius dalykus. Į panašius patarimus savo adresu reaguoju atsargiai, tačiau juos įsidėmiu. Atsargumas reikalingas, nes kiekvieno žmogaus skonis yra individualus.

Cituoti:
9. Ar atkreipiate dėmesį į tai, kaip rengiasi Jūsų kolegos? Ar iš karto pastebite žmogaus atsinaujinimus?


Dėmesį atkreipiu tik labiau išskirtiniais atvejais. Nežymius atsinaujinimus pastebiu retai, paprastai nėra didesnio noro gilintis į kito žmogaus aprangos detales. Tačiau jei žmogus domina, galiu sekti jo pokyčius, ypač jei manau, kad jie gali turėti ir gilesnę prasmę.

Cituoti:
10. Aprašykite savo mylimus kvepalus. Kaip jie kvepia? Kodėl Jūs išsirinkote būtent juos?


Hm, neįprastas klausimas. Paprasti vyriški kvepalai, niekuo per daug neypatingas kvapas, sunkoka apibūdinti. Išsirinkau atitinkamų kainų ribose ir palyginęs su kitais parduotuvėje buvusiais kvepalais.

Cituoti:
11. Įsivaizduokit, kad sugedo Jūsų kompiuteris/televizorius/skalbimo mašina, ką darysite? Kaip apskritai reaguojate į situaciją, kai staiga kažkas sugenda pačiu nepalankiausiu momentu?


Jei gedimas paprastas, skaitysiu instrukciją. Jei sudėtingesnis ar instrukcijoje naudingos informacijos nėra, atsiversiu Google ir ieškosiu galimų sprendimo būdų. Jei tai nepadės, bandysiu taisyti pats, susiradęs apytikslę informaciją apie konkrečią įrenginių grupę. Kam nors sugedus, pirmiausiai pagalvoju apie pakaitalo ar kitokio sprendimo būdo paieškas.

Cituoti:
12. Tarkim, vadovybė Jums pavedė atlikti kokį nors darbą, kokio nors bendro projekto dalį, o Jūs to neatlikote (arba nesusitvarkėt su darbu, arba pamiršot...). Ką jaučiate tokioje situacijoje? Kiek ji Jums būdinga?


Greičiausiai jausčiau didelį apmaudą ir stengčiausi ištaisyti padarytą klaidą ar bent jau atsigriebti ateityje. Tokioje situacijoje dar nėra tekę atsidurti.

Cituoti:
13. Ką Jūs darote, kai likus savaitei iki algos mokėjimo pas Jus pasibaigia pinigai? Ar Jums taip nutinka?


Nenutinka. Jei iš anksto matau, kad yra rizika, jog pinigų nepakaks, skrupulingai planuojuosi išlaidas, kad viskas susibalansuotų. Jei ir tai nepadeda, atsisuku į vieną iš atsarginių pajamų šaltinių.

Cituoti:
14. Kas yra darbas? Kam iš viso reikalingas darbas? Kokie yra kriterijai, pagal kuriuos galite nustatyti, susitvarkote Jūs su darbu ar ne?


Darbas yra priemonė realizuoti save ir/ar gauti piniginį atlyginimą, kad būtų galima įgyvendinti tuos norus, kurių įgyvendinimas darbe nėra įmanomas. "Ir/ar" balansas priklauso nuo konkrečios situacijos ir konkrečių norų. Kriterijai - objektyvūs, nustatomi pagal tai, koks įdedamų pastangų kiekis užtikrina norimą rezultatą. Jei paprasta užduotis reikalauja neproporcingai daug pastangų, su darbu nesusitvarkau.

Cituoti:
15. Koks yra kokybės ir kiekio tarpusavio ryšys? Kaip nustatote perkamo daikto kokybę, ar jūs į ją kreipiate dėmesį?


Jei kalbame apie prekes, tiesioginis ryšis yra abejotinas. Kitais atvejais - visko gali būti, kartais didėjantis kiekis kelia kokybę, kartais - atvirkščiai. Perkamo daikto kokybę nustatau pagal jo savybes, kainą ir atsižvelgdamas į iš anksčiau turimą informaciją. Į kokybę kreipiu tuo daugiau dėmesio, kuo daiktas yra ilgalaikiškesnis ir svarbesnis.

Cituoti:
16. Kaip Jūs įsivaizduojate įdomų darbą? Aprašykite smulkiau.


Svarbiausia - kuo daugiau erdvės asmeninėms pastangoms ir nuo jų priklausančiam rezultatui. Paties darbo įdomumas priklauso nuo to, kiek dirbant yra sužinoma naujos ir mane dominančios informacijos, bei nuo to, kokių konkrečių pastangų reikia tai informacijai apdoroti (ar parengti, priklausomai nuo darbo). Darbas turi versti mane tobulėti, daugiau gilintis į kokią nors konkrečią sritį - ir atitinkamai tapti dar įdomesniu dėl mano domėjimosi. Taip pat svarbu, kad būtų sklandi įdomių žmonių komanda, kitaip ir pats darbas gali greitai prarasti ir įdomumą, ir prasmę.

Cituoti:
17. Kiek laiko Jums prireikia, kad įsilietumėte į naują kolektyvą? Ką darysite, kad tai įvyktų? Kaip suprasite, kad kolektyvas Jus jau priėmė?


Apytiksliai 2 savaičių, priklausomai nuo kolektyvo gausos ir jame esančių žmonių. Norėdamas, kad tai įvyktų, bandysiu perprasti kolegų požiūrius ir viltis mano atžvilgiu bei požiūrį į patį darbą, o tuomet galbūt atitinkamai koreguosiu ir savo bendravimą su jais, priklausomai nuo konkrečios situacijos. Kad kolektyvas mane jau priėmė, suprasiu iš lengvesnio bendravimo ir nurimusios darbo tėkmės.

Cituoti:
18. Ar Jūs dažnai ginčijatės? Kodėl? Ginčas ir diskusija- tai vienas ir tas pats? Ar galite pripažinti, kad buvote neteisi(-us)? Ar tai Jums lengva?


Ginčijuosi retai, tik tais atvejais, kai kitas žmogus, mano požiūriu, klysta ar bando įrodyti savo tiesą ant vandens rašytais argumentais. Ginčas ir diskusija yra skirtingi dalykai, diskutuoti galima vien dėl to, kad tai yra smagu, netgi nebūtinai pritariant prisiimtai pozicijai. Kad buvau neteisus, galiu pripažinti lengvai, jei man mano neteisumas yra įrodomas.

Cituoti:
19. Ar Jums būdinga pirmam po kivirčo eiti taikytis? Kodėl? Ar galėtumėt susipykti savo iniciatyva? Kodėl?


Jei buvau neteisus ar kivirčas buvo neracionalus ir mažai kuo pagrįstas, būdinga. Vien dėl to, kad nesitaikyti tokiu atveju nėra jokios prasmės. Susipykti savo iniciatyva galėčiau, jei nematyčiau jokios kitos galimybės pasikalbėti ir išsiaiškinti.

Cituoti:
20. Artimas žmogus kažkodėl nepatenkintas, vaikšto susiraukęs, nesikalba. Kaip reaguojate į panašią situaciją? Ką darote?


Pirmiausiai bandau nuspėti galimas tokio elgesio priežastis. Tuomet, nesvarbu, ar atrandu labiausiai tikėtiną ar tikėtinas, ar ne, bandau pasikalbėti ir išsiaiškinti, kas nutiko, tačiau pernelyg nesikišu, duodamas suprasti, kad tam žmogui panorus pasikalbėti, aš mielai tai padarysiu.

Cituoti:
21. Ar galite nustatyti, kokia žmogaus nuotaika? Kaip Jūs ją matote?


Priklauso nuo žmogaus ir nuo to, kaip gerai jį pažįstu. Tačiau dažniau negaliu nei galiu. "Matau" iš elgesio, bendravimo manieros ir kūno kalbos.

Cituoti:
22. Ar galite pakeisti žmogaus nuotaiką? Kaip tą darote?


Jei tai susiję su manimi ir žinau, kaip galėčiau tai padaryti, dažniausiai galiu. Tačiau paguosti moku prastai, dažniau bandau duoti konkretų patarimą ar pasiūlyti išeitį, o ne sakyti šabloniškus padrąsinimus.

Cituoti:
23. Kas Jums svarbiau: mylėti, ar būti mylimam? Kodėl? Kaip Jūs jaučiatės situacijoje, kai meilė be atsako? Kaip elgiatės?


Į šį klausimą nenorėčiau atsakinėti, nemėgstu apie tokius dalykus kalbėti viešame forume.

Cituoti:
24. Kaip Jūs matote, jaučiate, suprantate, kad žmogui Jūs patinkate ar ne? Ar dažnai suklystate tai vertindami? Jeigu Jums kažkas sako, kad Jūs jam patinkate, kaip į tai reaguojate?


Sprendžiu iš to žmogaus domėjimosi manimi, iš jo elgesio pokyčių, kai yra pereinama nuo bendravimo su kitais žmonėmis prie bendravimo su manimi, iš noro kalbėtis apie gilesnes temas nei "o šiandien skaičiau". Jei tos užuominos yra subtilios, retai tai pastebiu ir įvertinu. Jei atviresnės - suprasti nesunku. O į pasakymą, kad patinku, sureaguočiau nustebdamas, jei nebūčiau to pastebėjęs anksčiau - būtų keista, kad žmogus to negalėjo ir be pasakymo parodyti. Jei būčiau pastebėjęs - būtų pliusas už atvirumą.

Cituoti:
25. Kas yra dvasingas, harmoningas žmogus? Kas yra neharmoningas arba nedvasingas žmogus? Ar Jūs harmoninga(s)?


Harmoningas žmogus - toks, kuris geba suderinti savo fizinius poreikius ir norus su dvasiniais poreikiais ir norais. Neharmoningas - kuriame vieni poreikiai ženkliai nusveria kitus. Savęs aš dar nelaikau harmoningu.

Cituoti:
26. Kaip praleidote paskutines atostogas (pažymėjot gimtadienį, sutikot Naujus metus- pasirinktinai). Pusę puslapio teksto.


Jei dar ir čia pusė puslapio bus, tikrai niekas nesivargins atsakinėti :) Tiesą sakant, nelabai aiškus klausimas, nes atostogos, mano supratimu, nėra tas pats, kaip konkreti proga (gimtadienis ar Naujieji metai). Jei galima ir jei reikės, atsakysiu į šį klausimą vėliau.

Iš anksto ačiū už analizę ir pastebėjimus, jei bus norinčių pakomentuoti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Dar vienas norintysis nusitipuoti
StandartinėParašytas: 09 Gru 2009, 03:19 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Sveikas, EVD :smile:

Dėkui už įdomius atsakymus, ir - svarbiausia - išsamius. Tai išties palengvina ir sykiu praturtina analizę.

Regis, jau anksčiau nuojautos pagautas (man tai dažnai kone pagrindinis įvairiausių sprendimų vedlys), išsakiau nuomonę, kad esi su stipria intravertine logika (logika, kur labiau akcentuoja ryšius/santykius tarp objektų, taip pat daiktų/reiškinių vidinę struktūrą, procesų dėsningumus) - :wlogic:. Perskaitęs šiuos atsakymus, tas iš pat pradžių susiformavęs įspūdis tapo tik stipresnis. Ir tikslesnis - pakankamai aiškiai matyti, kad esi intuityvus tipas (ne sensorikas). To dėka, daryčiau išvadą, jog esi robespjeras ( :wlogic: :bintuition: ).

Dabar dėl detalesnio šios analizės pagrindimo. Žodžiu aiškinti būtų daug lengviau ir laiko atžvilgiu taupiau. Iš esmės kiekvieną atsakymą galima būtų pakomentuoti keliais sakiniais, išryškinant vieną ar kitą pasireiškusį aspektą. Tačiau dėl laiko stokos, pasitenkinsiu tik apytikrėmis nuorodomis.

Stipri logika, ir būtent pirmiausia :wlogic: (apskritai sakinių konstrukcijų dėka "jaučiama" iš esmės visuose atsakymuose) tiesiogiai pakankamai ryškiai matyti 11, 14-16, taip pat 25 atsakyme, iš dalies 2.

16 atsakyme taip pat akcentuojama :wethics: pakankamai aiškia normatyvumo prasme (turiu omenyje, kad pabrėžei gerų santykių tarp žmonių svarbą) - tai visai tinka III (vadinamosios "rolinės") funkcijos išraiškai. Tiktų, žinoma, ir bazinei, tačiau iš 21-22 atsakymų galima spręsti, kad nesi visai pasitikintis, kuomet reikia spręsti apie žmonių jausmus, nuotaikas ir pan.

Racionalumą (apsprendžiantį, kad logika yra būtent bazinė funkcija) gana gerai liudija atsakymai į 4 ir 13 klausimus. Ir daugelis kitų smulkesnių detalių.

Galiausiai, intuityvumą, arba tiksliau gal stiprios sensorikos nebuvimą geriausiai parodo tai, kaip atsakei į 6-11, taip pat 23 klausimus.

Tai, regis, tiek trumpai :wink:

Baigdamas, pasinaudosiu proga pakviesti glaudžiau įsijungti į mūsų ratelį. Ne dėl to, kad mums labai liūdna ar vienišu :smile: Tiesiog, racionalus, dalykiškas požiūris čia visada laukiamas ir gerbiamas. Vėlgi, nuojauta sako, kad galėtum taip pat įnešti į šį forumą daugiau supratimo apie MBTI bei apie kitus psichologinių asmenybės teorijų klausimus.

Sėkmės.

_________________
be positive


Paskutinį kartą redagavo actekas 09 Gru 2009, 03:34. Iš viso redaguota 2 kartus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Dar vienas norintysis nusitipuoti
StandartinėParašytas: 09 Gru 2009, 03:24 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Dar, prie progos noriu pastebėti, kad Solanžos klausimynas (galbūt su nedidelėmis korekcijomis) daro geresnį įspūdį nei Filo. Kaip kitiems tai atrodo? Gal jį vertėtų padaryti pagrindiniu?

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Dar vienas norintysis nusitipuoti
StandartinėParašytas: 09 Gru 2009, 13:06 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
1. Sakykite, ką jumyse labiausiai vertina draugai? Kokias savybes jie išskiria? Kaip manote, ar jie teisūs?

Dėl vertinimo - turbūt patikimumą. Kitos draugų išskiriamos savybės: teigiamos - atkaklumas ir gebėjimas gerai susiplanuoti gyvenimą; neigiamos - uždarumas ir tam tikras nelankstumas. Jie teisūs, tačiau tai, kaip šias savybes interpretuoja jie, ne visada sutampa su mano interpretavimu.

Gali būti loginis racionalas - uždarumas, nelankstumas, planingumas. Labiau :wlogic: .

2. Kokias savybes Jūs ypatingai vertinat žmonėse? Su kokiais žmonėmis draugaujate? Kodėl?

Vertinu optimizmą, protą ir išradingumą. Daugiausiai bendrauju su žmonėmis, kurie nuoširdžiai gilinasi į savo pasirinktą sritį, yra energingi (nebūtinai išoriškai) ir turi konkrečius tikslus. Priežastis paprasta - šie žmonės yra įdomūs ir bendravimas su jais paprastai yra abipusiškai malonus.

Išradingumas - :bintuition:

3. Kaip susidarote nuomonę apie žmogų su juo susipažinę? Į ką kreipiate dėmesį?

Priklauso nuo konkretaus susipažinimo scenarijaus. Jei tai yra "įprastinė" pažintis, stebiu žmogaus mąstymo eigą ir bendravimo manierą, bandau nuspėti interesus bei žmogaus požiūrį į save bei pašnekovą. Paprastai to pakanka susidaryti pirmam įspūdžiui, su kuo bendrauju.

emocijomis nesivadovaujama

4. Kaip reaguojate, kai kas nors vėluoja? Kaip kovojate su savo vėlavimais? Kiek turi užtrukti žmogus, kad Jūs jį laikytumėte pavėlavusiu?

Nemėgstu vėluojančių, ypač jei tai tiesiogiai liečia mano paties dienotvarkę. Vėlavimui pasikartojus galiu padaryti prielaidą, kad žmogus yra ne itin patikimas, ypač jei yra bandoma pateikti kokius nors nepagrįstus pasiaiškinimus. Su savo vėlavimais kovoju susidarydamas apytikslę dienotvarkę ir jos laikydamasis; vėluoti tenka retai, dažniau pasilieku bent 15-20 minučių rezervą.

Pirmoji dalis visiškai sutampa su mano požiūriu: :wlogic: :bintuition: Antroji dalis: darbotvarkės nesusidarinėju, ji yra mintyse, savaime susidaro.

5. Kas Jums yra jaukumas, komfortas, patogumas? Tai skirtingos sąvokos ar tapačios? Ką darote, kai norite jaukumo? O kai norisi komforto?

Jaukumas - saugumo ir užtikrintumo (plačios sąvokos) jausmas; komfortas - fizinį malonumą sukeliantis patogumas; patogumas - kai tos tos akimirkos galimybės atitinka tos akimirkos norus arba leidžia/netrukdo siekti tų norų įgyvendinimo. Tai yra skirtingos sąvokos. Norėdamas jaukumo, susikuriu malonią aplinką, atsipalaiduoju, jei įmanoma, kartu su artimu žmogumi. O jei noriu komforto, patogiai įsitaisau sofoje.

Viskas lyg aišku, panašu į :wlogic: :bintuition: - tik ar sugebi pats kurti jaukią aplinką? Jie nelabai moka.

6. Ar Jūs visada žinote, kokie drabužiai Jums tinka? Kodėl? Kaip priimate sprendimą, pirkti ar ne kokį nors drabužį?

Nežinau, turiu prastą stiliaus suvokimą. Niekada gerai "nejutau" spalvų. Dėl pirkimo - renkuosi "saugius", tamsesnių spalvų drabužius. Sprendimas priimamas atsižvelgiant į drabužio patrauklumą, patogumą, vertę ir kainą.

Robiškas atsakymas

7. Ar Jums svarbu, kad Jūsų išorę pagirtų, ar tai nėra būtina? O jeigu Jus kritikuoja?

Nesvarbu, tačiau tai gali būti geras būdas įsitikinti, kad konkretus drabužis, drabužių derinys ar, pvz., šukuosena man tinka. Racionali kritika patinka, yra labai naudinga ir laukiama.

Gera pastebėjimas: kritika svarbi ta prasme, jei leidžia objektyviai suvokti tam tikrus savo veiksmus. Robiška.

8. Ar Jums būdinga patarti kitiems, kokie drabužiai jiems tiktų nešioti? Kodėl? O kaip Jūs reaguojate į panašius patarimus savo adresu? Kodėl?

Visiškai nebūdinga. Kaip minėjau, prastai jaučiu estetinius dalykus. Į panašius patarimus savo adresu reaguoju atsargiai, tačiau juos įsidėmiu. Atsargumas reikalingas, nes kiekvieno žmogaus skonis yra individualus.

minusas :wsensoric:

9. Ar atkreipiate dėmesį į tai, kaip rengiasi Jūsų kolegos? Ar iš karto pastebite žmogaus atsinaujinimus?

Dėmesį atkreipiu tik labiau išskirtiniais atvejais. Nežymius atsinaujinimus pastebiu retai, paprastai nėra didesnio noro gilintis į kito žmogaus aprangos detales. Tačiau jei žmogus domina, galiu sekti jo pokyčius, ypač jei manau, kad jie gali turėti ir gilesnę prasmę.

minusas sensorikai, pliusas :bintuition:

10. Aprašykite savo mylimus kvepalus. Kaip jie kvepia? Kodėl Jūs išsirinkote būtent juos?

Hm, neįprastas klausimas. Paprasti vyriški kvepalai, niekuo per daug neypatingas kvapas, sunkoka apibūdinti. Išsirinkau atitinkamų kainų ribose ir palyginęs su kitais parduotuvėje buvusiais kvepalais.

minusas sensorikai, galbūt :bethics:

Įsivaizduokit, kad sugedo Jūsų kompiuteris/televizorius/skalbimo mašina, ką darysite? Kaip apskritai reaguojate į situaciją, kai staiga kažkas sugenda pačiu nepalankiausiu momentu?

Jei gedimas paprastas, skaitysiu instrukciją. Jei sudėtingesnis ar instrukcijoje naudingos informacijos nėra, atsiversiu Google ir ieškosiu galimų sprendimo būdų. Jei tai nepadės, bandysiu taisyti pats, susiradęs apytikslę informaciją apie konkrečią įrenginių grupę. Kam nors sugedus, pirmiausiai pagalvoju apie pakaitalo ar kitokio sprendimo būdo paieškas.

robiška, gorkiška

Tarkim, vadovybė Jums pavedė atlikti kokį nors darbą, kokio nors bendro projekto dalį, o Jūs to neatlikote (arba nesusitvarkėt su darbu, arba pamiršot...). Ką jaučiate tokioje situacijoje? Kiek ji Jums būdinga?

Greičiausiai jausčiau didelį apmaudą ir stengčiausi ištaisyti padarytą klaidą ar bent jau atsigriebti ateityje. Tokioje situacijoje dar nėra tekę atsidurti.

didelis pareigingumas - gali būti pliusas :wlogic:

13. Ką Jūs darote, kai likus savaitei iki algos mokėjimo pas Jus pasibaigia pinigai? Ar Jums taip nutinka?

Nenutinka. Jei iš anksto matau, kad yra rizika, jog pinigų nepakaks, skrupulingai planuojuosi išlaidas, kad viskas susibalansuotų. Jei ir tai nepadeda, atsisuku į vieną iš atsarginių pajamų šaltinių.

robiška, gorkiška

14. Kas yra darbas? Kam iš viso reikalingas darbas? Kokie yra kriterijai, pagal kuriuos galite nustatyti, susitvarkote Jūs su darbu ar ne?

Darbas yra priemonė realizuoti save ir/ar gauti piniginį atlyginimą, kad būtų galima įgyvendinti tuos norus, kurių įgyvendinimas darbe nėra įmanomas. "Ir/ar" balansas priklauso nuo konkrečios situacijos ir konkrečių norų. Kriterijai - objektyvūs, nustatomi pagal tai, koks įdedamų pastangų kiekis užtikrina norimą rezultatą. Jei paprasta užduotis reikalauja neproporcingai daug pastangų, su darbu nesusitvarkau.

Savirealizavimas - robiškas suvokimas. Pinigai irgi reikalingi savirealizavimui.

15. Koks yra kokybės ir kiekio tarpusavio ryšys? Kaip nustatote perkamo daikto kokybę, ar jūs į ją kreipiate dėmesį?

Jei kalbame apie prekes, tiesioginis ryšis yra abejotinas. Kitais atvejais - visko gali būti, kartais didėjantis kiekis kelia kokybę, kartais - atvirkščiai. Perkamo daikto kokybę nustatau pagal jo savybes, kainą ir atsižvelgdamas į iš anksčiau turimą informaciją. Į kokybę kreipiu tuo daugiau dėmesio, kuo daiktas yra ilgalaikiškesnis ir svarbesnis.

robiška

16. Kaip Jūs įsivaizduojate įdomų darbą? Aprašykite smulkiau.

Svarbiausia - kuo daugiau erdvės asmeninėms pastangoms ir nuo jų priklausančiam rezultatui. Paties darbo įdomumas priklauso nuo to, kiek dirbant yra sužinoma naujos ir mane dominančios informacijos, bei nuo to, kokių konkrečių pastangų reikia tai informacijai apdoroti (ar parengti, priklausomai nuo darbo). Darbas turi versti mane tobulėti, daugiau gilintis į kokią nors konkrečią sritį - ir atitinkamai tapti dar įdomesniu dėl mano domėjimosi. Taip pat svarbu, kad būtų sklandi įdomių žmonių komanda, kitaip ir pats darbas gali greitai prarasti ir įdomumą, ir prasmę.

robiška

17. Kiek laiko Jums prireikia, kad įsilietumėte į naują kolektyvą? Ką darysite, kad tai įvyktų? Kaip suprasite, kad kolektyvas Jus jau priėmė?

Apytiksliai 2 savaičių, priklausomai nuo kolektyvo gausos ir jame esančių žmonių. Norėdamas, kad tai įvyktų, bandysiu perprasti kolegų požiūrius ir viltis mano atžvilgiu bei požiūrį į patį darbą, o tuomet galbūt atitinkamai koreguosiu ir savo bendravimą su jais, priklausomai nuo konkrečios situacijos. Kad kolektyvas mane jau priėmė, suprasiu iš lengvesnio bendravimo ir nurimusios darbo tėkmės.

Man keistokas toks tikslus dalykinis ir laikinis įsiliejimo paaiškinimas. Teoriškas jis gal ir teisingas.

18. Ar Jūs dažnai ginčijatės? Kodėl? Ginčas ir diskusija- tai vienas ir tas pats? Ar galite pripažinti, kad buvote neteisi(-us)? Ar tai Jums lengva?

Ginčijuosi retai, tik tais atvejais, kai kitas žmogus, mano požiūriu, klysta ar bando įrodyti savo tiesą ant vandens rašytais argumentais. Ginčas ir diskusija yra skirtingi dalykai, diskutuoti galima vien dėl to, kad tai yra smagu, netgi nebūtinai pritariant prisiimtai pozicijai. Kad buvau neteisus, galiu pripažinti lengvai, jei man mano neteisumas yra įrodomas.

Tipiška robiška pozicija: ginčas ir diskusija yra skirtingi dalykai; klausoma tik argumentų kalbos; tai yra įdomus užsiėmimas; neteisumas yra įrodomas argumentais, o ne daugumos ar kažkokių autoritetų nuomone. Tai yra dalykai, kuriuos jums nuobodžiai aiškinu kasdien. Malonu sutikti vienodai mąstantį žmogų.

19. Ar Jums būdinga pirmam po kivirčo eiti taikytis? Kodėl? Ar galėtumėt susipykti savo iniciatyva? Kodėl?

Jei buvau neteisus ar kivirčas buvo neracionalus ir mažai kuo pagrįstas, būdinga. Vien dėl to, kad nesitaikyti tokiu atveju nėra jokios prasmės. Susipykti savo iniciatyva galėčiau, jei nematyčiau jokios kitos galimybės pasikalbėti ir išsiaiškinti.

neaišku

20. Artimas žmogus kažkodėl nepatenkintas, vaikšto susiraukęs, nesikalba. Kaip reaguojate į panašią situaciją? Ką darote?

Pirmiausiai bandau nuspėti galimas tokio elgesio priežastis. Tuomet, nesvarbu, ar atrandu labiausiai tikėtiną ar tikėtinas, ar ne, bandau pasikalbėti ir išsiaiškinti, kas nutiko, tačiau pernelyg nesikišu, duodamas suprasti, kad tam žmogui panorus pasikalbėti, aš mielai tai padarysiu.

nuspėti - :bintuition: + :wlogic: ; paskui bandymai kalbėtis.

Ar galite nustatyti, kokia žmogaus nuotaika? Kaip Jūs ją matote?

Priklauso nuo žmogaus ir nuo to, kaip gerai jį pažįstu. Tačiau dažniau negaliu nei galiu. "Matau" iš elgesio, bendravimo manieros ir kūno kalbos.

Loginis. Net Joldijos akcentuoto šabloniškumo nėra. "Matymas" - :bintuition:

22. Ar galite pakeisti žmogaus nuotaiką? Kaip tą darote?

Jei tai susiję su manimi ir žinau, kaip galėčiau tai padaryti, dažniausiai galiu. Tačiau paguosti moku prastai, dažniau bandau duoti konkretų patarimą ar pasiūlyti išeitį, o ne sakyti šabloniškus padrąsinimus.

Būtent - pirmenybė konkretiems patarimamas, o ne lėkšti juokeliai ar padrąsinimai - "viskas bus gerai". Logika laimi prieš etiką.

23. Kas Jums svarbiau: mylėti, ar būti mylimam? Kodėl? Kaip Jūs jaučiatės situacijoje, kai meilė be atsako? Kaip elgiatės?

Į šį klausimą nenorėčiau atsakinėti, nemėgstu apie tokius dalykus kalbėti viešame forume.

silpna etika

Kaip Jūs matote, jaučiate, suprantate, kad žmogui Jūs patinkate ar ne? Ar dažnai suklystate tai vertindami? Jeigu Jums kažkas sako, kad Jūs jam patinkate, kaip į tai reaguojate?

Sprendžiu iš to žmogaus domėjimosi manimi, iš jo elgesio pokyčių, kai yra pereinama nuo bendravimo su kitais žmonėmis prie bendravimo su manimi, iš noro kalbėtis apie gilesnes temas nei "o šiandien skaičiau". Jei tos užuominos yra subtilios, retai tai pastebiu ir įvertinu. Jei atviresnės - suprasti nesunku. O į pasakymą, kad patinku, sureaguočiau nustebdamas, jei nebūčiau to pastebėjęs anksčiau - būtų keista, kad žmogus to negalėjo ir be pasakymo parodyti. Jei būčiau pastebėjęs - būtų pliusas už atvirumą.

Subtilių užuominų nepastebėjimas - minusas etikai, tam tikras pastabumas - pliusas :bintuition:

25. Kas yra dvasingas, harmoningas žmogus? Kas yra neharmoningas arba nedvasingas žmogus? Ar Jūs harmoninga(s)?

Harmoningas žmogus - toks, kuris geba suderinti savo fizinius poreikius ir norus su dvasiniais poreikiais ir norais. Neharmoningas - kuriame vieni poreikiai ženkliai nusveria kitus. Savęs aš dar nelaikau harmoningu.

neaišku


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dar vienas norintysis nusitipuoti
StandartinėParašytas: 09 Gru 2009, 16:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
taip, kol kas įspūdis, kad pagaliau turim tikrą robespjerą tarp mūsų ;).
bet dar reiktų pasigilinti truputį. man jautėsi ir :blogic: , bet :wintuition: pasirodė silpnesnė nei :bintuition: Tai ko gero visgi ne balzakas.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Dar vienas norintysis nusitipuoti
StandartinėParašytas: 13 Gru 2009, 03:12 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 05 Spa 2009, 22:25
Pranešimai: 6
Mhm... Tai vis dėlto Robespjeras. Ačiū už tokią išsamią analizę, labai įdomu stebėti, kaip atskiruose teiginiuose yra įžvelgiamos atitinkamos funkcijos - pagrindinius dalykus jau žinojau iš MBTI, tačiau socionika prie tipavimo "prieina" iš kitos pusės.

Keletas komentarų:

actekas rašė:
16 atsakyme taip pat akcentuojama :wethics: pakankamai aiškia normatyvumo prasme (turiu omenyje, kad pabrėžei gerų santykių tarp žmonių svarbą) - tai visai tinka III (vadinamosios "rolinės") funkcijos išraiškai.


Gal būtų galima truputį plačiau? Kaip konkrečiai ši funkcija atsispindi žmogaus elgesyje? Šiek tiek skaitinėjausi http://www.socionika.org/funkcijos/f3.htm, bet sunkoka šį aprašymą susieti su šiuo konkrečiu atveju.

actekas rašė:
Baigdamas, pasinaudosiu proga pakviesti glaudžiau įsijungti į mūsų ratelį. Ne dėl to, kad mums labai liūdna ar vienišu :smile: Tiesiog, racionalus, dalykiškas požiūris čia visada laukiamas ir gerbiamas. Vėlgi, nuojauta sako, kad galėtum taip pat įnešti į šį forumą daugiau supratimo apie MBTI bei apie kitus psichologinių asmenybės teorijų klausimus.


Ačiū, actekai. Problema tame, kad mano psichologijos žinios net ir MBTI srityje yra daugiau praktinės nei teorinės (profesija su psichologija neturi nieko bendro), kas sąlygoja tam tikrą paviršutiniškumą - o profaniškai kalbėti nesinori. Situacija su laiku taip pat yra sudėtinga. Tačiau kartas nuo karto pabandysiu prisijungti, kokybiška diskusija visada yra smagi.

Globas A rašė:
Jaukumas - saugumo ir užtikrintumo (plačios sąvokos) jausmas; komfortas - fizinį malonumą sukeliantis patogumas; patogumas - kai tos tos akimirkos galimybės atitinka tos akimirkos norus arba leidžia/netrukdo siekti tų norų įgyvendinimo. Tai yra skirtingos sąvokos. Norėdamas jaukumo, susikuriu malonią aplinką, atsipalaiduoju, jei įmanoma, kartu su artimu žmogumi. O jei noriu komforto, patogiai įsitaisau sofoje.

Viskas lyg aišku, panašu į :wlogic: :bintuition: - tik ar sugebi pats kurti jaukią aplinką? Jie nelabai moka.


Priklauso nuo situacijos. Kad aplinka būtų jauki man pačiam, gali pakakti atidaryto balkono, minkšto krėslo ir laptop'o ant kelių. Tam nėra daug kriterijų. O jei šalia yra kitas žmogus, tuomet galima bandyti nuspėti, kas būtų jauku jam.

Globas A rašė:
Dėmesį atkreipiu tik labiau išskirtiniais atvejais. Nežymius atsinaujinimus pastebiu retai, paprastai nėra didesnio noro gilintis į kito žmogaus aprangos detales. Tačiau jei žmogus domina, galiu sekti jo pokyčius, ypač jei manau, kad jie gali turėti ir gilesnę prasmę.

minusas sensorikai, pliusas :bintuition:


Pasitikslinu - sensorika suvokiama kaip pastabumas ir geras savo pojūčių supratimas?

Solanža rašė:
...man jautėsi ir :blogic:...


:blogic: - intravertinė logika? Gal galima konkrečiau, kur tas atsispindėjo?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Dar vienas norintysis nusitipuoti
StandartinėParašytas: 14 Gru 2009, 00:09 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
:blogic: yra ekstravertinė logika. Visi juodi ženkliukai - ekstravertiniai, balti - intravertiniai.
Kitaip :blogic: dar vadinama veiksmų logika. Tai praktika, nauda, pragmatizmas, uždavinių sprendimo būdai, algoritmas, metodika.
:wlogic: - struktūrinė logika. Tai santykiai ir sąryšiai tarp dalių, dėsningumai, analizė ir apibendrinimas, įvairių klasifikacijų palyginimas, priežasčių/pasekmių ryšiai.

Sveikas atvykęs, EVD. Malonu, kad esi susipažinęs su MBTI. Socionika tikrai KITAIP prieina prie asmenybės tipo. Įdomu palyginti... Tikiuosi forume bus progų.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Dar vienas norintysis nusitipuoti
StandartinėParašytas: 16 Gru 2009, 22:02 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
EVD rašė:
Gal būtų galima truputį plačiau? Kaip konkrečiai ši funkcija atsispindi žmogaus elgesyje? Šiek tiek skaitinėjausi http://www.socionika.org/funkcijos/f3.htm, bet sunkoka šį aprašymą susieti su šiuo konkrečiu atveju.


Sveikas. Tai, ką skaitinėjai, klasikinėje socionikoje suvokiama kaip ketvirtoji arba "skaudžioji" funkcija (dabar toks įsivyravęs traktavimas, nors prieš dvidešimt metų buvo visaip). Tuo tarpu aš turėjau omeny "rolinę" funkciją - tai funkcija, kuri nurodo tą informacinį elementą, kuris yra atvirkščias pirmosios (bazinės) funkcijos elementui (t.y. jei tipo pirmoji funkcija - intravertinė logika ( :wlogic: ), tai rolinė - intravertinė etika ( :wethics: ); jei bazinė - :bsensoric: , tai rolinė - :bintuition: ir t.t. Kadangi abejos šios funkcijos negali veikti tuo pat metu, rolinė funkcija paprastai užgožiama bazinės. Individas tai jaučia ir ilgainiui stengiasi ją ugdyti, nes jaučia jos vertę (pirmiausia visuomeninę). Tačiau tas ugdymas, kaip gerai yra išsireikšta, yra panašiau į skylių užkamšymą nei į tvirto pastato statymą. Daugiau apie šias ir kitas funkcijas ir ką jos reiškia (jei skaitai angliškai), žr. čia http://www.wikisocion.org/en/index.php?title=Functions.

Tavuosiuose atsakymuose aš įžvelgiau (nors, žinoma, tai pirmiausia interpretacijos reikalas) - viena vertus, gerų santykių ir jų svarbos kolektyvui akcentavimą ( :wethics: ), tačiau tuo pačiu ir pripažinimą (sąlyginį), kad pačiam imtis iniciatyvos kurti tuos pačius santykius ne visada išeina. Paprastai "rolinė" funkcija taip ir veikia - pripažįstama ir pabrėžiama vieno ar kito elemento svarba, ir stengiamasi tai ugdyti, bet pats individas šiuose dalykuose vis tiek iki galo nesijaučia stiprus, nes tikruosius priotetus visgi pirmiausia diktuoja bazinė funkcija.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 8 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 113 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007