Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 19:30

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 3 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Bir 2007, 10:45 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Gru 2006, 15:50
Pranešimai: 64
Sugalvojau užsiropšti ? scen? ir apsirodyti save. T? akimirk? kai visa tai rašiau, buvau nuoširdi pati sau. Jei k? užmiršau, tai ir užmiršau

Taigi atsakiau ? klausimyn?. Nor??iau tur?ti galimyb? trinti tem?, kai ji taps nebeaktuali.:wink:





1.Prisimink kok? nors tau ?dom? žmog? ir išvardink 5-6 jo savybes, d?l kuri? jis tau ?domus.

Sunku. Pirmiausia sudomina išvaizda, elgsena. Tas žmogus b?tinai kažkuo išsiskiria iš minios. Kartais gali b?ti ir labai nepatrauklus žmogus, tuomet tyrin?ju kod?l gi jis nepatrauklus. Prasid?jus pokalbiui, ?domus tas, kuris turi žini? man nežinomoje sferoje- ?domu kaip gyvena kiti. Ne mažiau ?domus ir tas, kuris turi naudingos informacijos man r?pimose srityse- lengvai patobulinsiu savo žinias.



Kokias savybes turintis žmogus tau atrodo ne?domus?

  Ne?domus žmogus pasidaro gerokai v?liau, kai pradeda kli?ti kažkokie niuansai: nepasako nieko naujo; pažeidžia kažkoki? tik man suvokiam? mano erdv?;  turi man nepriimtin? yd?; nenusimato man naudingo bendradarbiavimo; nesukelia šilto jausmo kalbantis; “parduoda” kitiems informacij?, kuri? pateikiau su viza:” tik niekam nesakyk”- tok? test? dažnai praleidžiu kandidat?ms ? drauges.



Ar laikai save ?domiu žmogumi? Kod?l?

Esu ?domi, nes daug kuo domiuosi: tiksliaisiais ir gamtos mokslais, medicina, religijomis, filosofija, menais, kalbomis, mistika, mitologija, politika; lengvai ?sijungiu ? ?vairias meno sritis, turiu geras rankas k?rybai, buities darbams, esu pastabi,empatiška.



Kaip reaguoji, jei kas nors tave pavadina ne?domiu?

Galvoju, kad esame per daug skirtingi.

Neprivalau visiems b?ti ?domi, bet jeigu pasteb?s, tai tikrai nesigail?s- mano atsidavimas, žinios ir jausmai visada pasitarnaus tam žmogui.



2.? k? pirmiausia atkreipi d?mes? susipažindama(s), prad?dama(s) bendrauti su nauju žmogumi?

Su pavyzdžiu. Ži?riu ? veid?, kaip kalba. Prisiminsiu- papildysiu.



3.Ar dažnai v?luoji? Kaip ži?ri ? žmones, kurie v?luoja? Ar rodai jiems savo nepasitenkinim??

Kaip rodai?

Jeigu ir v?luoju, tai tik d?l bendrakeleivi? kalt?s. B?ti laiku man yra labai svarbu. O dar geriau šiek tiek anks?iau- bus laiko paspoksoti ? ateinan?ius. Jei nelabai lemtingas v?lavimas- nutyliu, jei rimtas- bamb?siu kol pavargsiu ar bent jau išvesiu iš pusiausvyros kaltinink?.



4.Kaip jautiesi b?dama(s) vienumoje? N?r kur d?tis, n?r k? veikti ar atvirkš?iai?

Jau?iuosi ?vairiai. Kartais m?gaujuosi vienuma, kartais labai tr?ksta kompanijos. Norisi pasidalinti ?sp?džiais. N?r k? veikti- taip neb?na. Sugebu rasti kažk? ?domaus visur ir visada. Jei jau visai negaliu jud?ti, tai bent spoksau pro lang?.



5.K? tau reiškia komfortas? Jaukumas? Kiek jie tau svarb?s ir kaip tai k?ri?

Grožis, patogumas, priimtini atspalviai. Pirmiausia kilusi mintis: minkštu?iukas odinis fotelis ? kur? galima prasmegti, patog?s rankt?riai, patogiai neleistos kojos. Ranka pasiekiamas staliukas su tinkamu atstumu pastatytu puodeliu kavos.  Jaukum? apib?dinti sunkiau- tai mano užgyventa erdv?, arba kieno nors kito erdv?, kurioje vis dar tvyro jaukumo emocija- tai gali išoriškai neatrodyti jauku- ta erdv? juntama. K?rybai reikalinga vienuma- tai vienintel? s?lyga. Paskutin? akvarel? liejau kl?p?dama  ant grind?, dažus maišydama stiklainio dangtelyje- svarbu pats rezultatas. Paskutin? eil?rašt? rašiau autobuse ant aptrintos skiautel?s.



6.Ar tau malon?s ir b?tini komplimentai apie tavo išvaizd?? Kaip reaguoji ? kritik??

Komplimentai ištirpina, pradedu murkti- jei tai artimo žmogaus, jei darbe- sukl?stu, nepriimtina tokia taktika. Kritik? atidžiai išklausau t? žmoni?, kuri? nuomon? vertinu, t? kurie tikrai jau?ia stili?. Neklausau k? sako piktuliai- juk tenor?jo nuotaik? sugadinti ir šiaip turiu teis? kai kada b?ti ir netikusiai pasir?džiusi, juk ne grožio konkursan susiruošiau.



7.Kaip reaguoji, kai kas nors sugenda: komputeris/televizorius/skalbykl?? K? darai? Kaip jautiesi?

Li?dna, tikrai li?džiu kai kažkas sugenda- ir v?l tos bjaurios neplanuotos išlaidos. Ieškau kam užkrauti ši? našt?. Nem?gstu pirkti, o juo labiau kažkur gabenti didelius daiktus. Darbe dr?siai kapstausi kai technika sudurniuoja, nes ten man nereiks išleisti pinig?, net jeigu visai nudusinsiu t? prietais?.



8.Kas yra praktiškas žmogus? Ar save laikai praktišku(a)? Kaip reaguoji, jei tave pavadina praktišku žmogum arba nepraktišku?

Praktiškas žmogus gerai orientuojasi susidariusioje situacijoje. Sugeba panaudoti atsitiktinai nugirst? informacij?, moka apginti savo teis?tus interesus. Prasižengiantis su teis?s ar moral?s normomis jau b?t? ne praktiškas, o nes?žiningas.

Esu praktiška, kaupiu ?vairi? informacij?, kuri? galiu panaudoti iškilus smulkiai kli??iai. Nusijuok?iau iš to, kas pasakyt? esant mane nepraktišk?. Gal taip bando lyginti save? Ai, nesigilina ir šneka kas papuol?. Ir nereikia- negaus mano praktiškumo, tegul pavargsta.



9. Kas tau yra gin?as? Kokiais atvejais tu gin?yjiesi? Ar lengvai keiti savo nuomon?, prisipaž?sti neteisiu? Su pavyzdžiu. Gin?as, tai nuomoni? derinimas. Kai kitas nesupranta mano pozicijos. Po gin?o galime likti kiekvienas su savo nuomone, man svarbu, kad kitas suprast? kaip jau?iuosi, kod?l tas ar anas man nepriimtina, suvokti kito žmogaus motyvus. Suvokusi, kad esu neteisi galiu t? pripažinti nesig?dindama. Visi juk klysta, blogiau, kai žmogus nesugeba pripažinti klystantis, tokie-fe.



10.Artimas žmogus kažkod?l vaikšto visas paniur?s, nesikalba... Kaip priimi toki? situacij?? K? darai?

Vaikš?iosiu ratais aplink, ?kyr?siu, b?siu apšaukta, bet vistiek ištyrin?siu kas atsitiko. M?gstu pagloboti ir guosti.



11. Kaip nustatai, kokia žmogaus nuotaika? Ar pastebi nuotaikos poky?ius kituose? Ar dažnai kinta tavo nuotaikos?

Pastebiu. Kartais nereikia net ? veid? paži?r?ti. Kažkaip jau?iu kito žmogaus savijaut? vos jam prisiartinus. Nuotaik? kitim? kituose žmon?se juntu, lenvai persiimu svetimomis nuotaikomis, nors kartu ir suvokiu, kad tai ne mano li?desys ar džiaugsmas. Sunkiau, kai matau paniurus? žmog? ir girdžiu atsakym?-“ ne, man viskas gerai”. Norisi sprukt šalin tuomet.



12. Ar gali lengvai inicijuoti konflikt?? Kokios dažniausiai b?na jo priežastis? Jei susipykai, ar link?s pirma(s) taikytis? kod?l? Nem?gstu konflkt?, bet jeigu užsipuola kur nors viešam transporte koksai nors vibruojantis elementas, tai galiu ?sijausti ir tuo pa?iu stiliumi pavanoti atgal. Senokai tai buvo- man tai kraštutin? priemon?.Ta?iau, jei žmogus mane erzina savo elgesiu- statau jam diagnozes ir tyrin?ju jo  elgsen? tarsi  tai mano pacientas.



13. K? jauti ir k? darai, jei k? nors ?žeidei? Kod?l? Su pavyzdžiu. Labai apgailestauju, jau?iuosi kaip dramblys porceliano parduotuv?je. Vaje, vaje ir kod?l esu tokia neatidi ir griozdiška.  Vaikš?iosiu ratais, gerinsiuosi.  Pvz neatsimenu.  Sunku man su tais pvz.



14. Kaip supranti, kas ir kaip ? tave ži?ri, kokius jausmus tau jau?ia?  Kaip reaguoji, jei kas nors pasako, kad labai patinki ar labai nepatinki? Kod?l?

Akys- daugiau nieko nereikia. Kam patinku- mato mane žaisming? ir šilt?, kam nepatinku- matys nuobodži? ir tyli?. Kam stengtis, vistiek visiems nepatiksiu. Geriau savo šilum? patausoti tiems, kuriems esu miela. Negaištu laiko tiems, kurie man?s nemyli.



15. K? tau reiškia taisykl?s? Kokios ir kur tavo nuomone reikalingos, o kokios- ne? Taisykl?s, ?statymai, duotas žodis- tai šventa. Smulkios taisykl?l?s gali kisti, bet dekalogas…



Tai tiek. Gal vis tik esu r?šinis Hamletas ir veltui ?ia tuo striptizu užsisimin?ju?:strange:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Bir 2007, 11:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Smilga: na aš Tau nieko naujo negaliu pasakyt :wink:

Vistiek matau s?mon?s bloke labai aiškiai tuos pa?ius elementus, nieko nauja nepama?iau: :bethics::wintuition::blogic:

:smile:



Kaip atrodo kitiems?

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Kov 2008, 12:53 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Solanža: Kur matai :bethics:?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 3 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 99 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007