Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 23:59

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 147 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Kov 2008, 23:31 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Lie 2007, 23:05
Pranešimai: 186
ALRIII raš?:
betkoks:


ateis globas ir neleis jums taip manyt




Tuoj ateis Globas

Ir pareiks, kad jis Robas

Deja, silpna :bintuition: pas ji yra

Todel jo postuose tik :bsensoric: tera

Gaila, kad to nemato jo protas

Nes tai akivaizdus ISFJ brokas



:happy:





:happy: smaikstumas pagirtinas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Kov 2008, 23:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Lie 2007, 23:05
Pranešimai: 186
ALRIII raš?:
Globas:


White Logic ? I funkcija. Žmogus yra ?sitikin?s, kad supranta teisingai, ir labai sunku j? priversti pakeisti nuomon?. Aiškinti nemoka, nes, jo ?sitikinimu, tai visiems suprantama. Pirmiausia jis sako: ?ne"; iš tokio žmogaus reikalauti ?taip" absurdiška, reikia šiek tiek palaukti. Stiprindamas savo I funkcij?, tokio IM tipo žmogus visk? užsirašo, konspektuoja.

White Logic ? II funkcija. Toks žmogus daug pasakoja, aiškina, dalijasi patyrimu, mintimis, moko. M?gsta dalyvauti diskusijose, filosofuoti, moka gintis ? manipuliuoti logika jam yra k?rybin? funkcija.

White Logic ? III funkcija. Toks žmogus negali prisipažinti, kad ko nors nesuprato, nes tuomet jis pa?iam sau atrodo blogas. Vis? gyvenim? jis krauna atsargai supratim?, visada sako ?taip", netgi jei nieko nesuprato. Apie tokius žmones galima pasakyti, kad jie ?visada žino".

White Logic ? IV funkcija. Žmog? ?teigia bet kokia logika, bet koks supratimas, j? lengva ?tikinti pasakius: ?Tu ir pats taip manai". Jo supratimas priklauso nuo aplinkini? supratimo.






siaip daug tame tiesos... kalbant apie :wlogic:, save atpazistu pirmiausia IV funkcijoje (na gal, dar tam tikru atspindziu II funkcijoje, cia nekyla jokiu problemu tai panaudoti savo profesineje srityje). Pripazistu bet koki daikto supratima, vertinu bet kokia interpretacija, nors nesistengiu visas jas istirti. nes siaip paprastai pats vadovaujuosi (pirmiausia aiskinuosi), kokia yra vyraujanti nuomone, kokios paskutines tendencijos. aplinkiniu supratimas apie tam tikra dalyka yra labai svarbus, nes leidzia susivokti, kaip geriausia dalyvauti diskusijoje, isiklausyti, ka sneka kiti, ne vien tik savo primesti. bet kokio kategorizmo paprastai vengiu, ir stengiuosi palikti bet koki sansa, kad gali buti ir kitaip, nei galvoju ar kitu yra teigiama. tai sykiu palieka ir galimybe nemastyti vien sabloniskai, o pateikti savu minciu ir ideju i vykstancia diskusija.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Kov 2008, 23:57 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Globas raš?:
Tikrai, idomu butu jei tipuotojai pereitu nuo devizu, šukiu ir kalbu prie darbu. Prie funkciju raiškos analizes. Ne kartoti choru "nera logikos", bet dirbti su tekstais. Kol kas tik Liepa bande viena karta tai padaryti, bet pasirinko ne ta teksta - jumoristini.
Globai, tekstai (kaip ir bet koks atskirai išpeštas požymis) nera koks ypatingas (o tuo labiau - vienintelis teisingas) kriterijus...

Pvz., jeigu, neduok dieve, «tiriamasis« prakalbo apie pinigus - vadinasi, LIE (Džekas); emocionalus - vadinasi, EIE (Hamletas); išsiblaškes - ILE (Don Kichotas) (ir atvirkšciai, tvarkingai apsirenges ILE (Don Kichotas) – pavyzdžiui, išsiugdes toki iproti armijoje (arba motina sensorike) - smarkiai rizikuoja nepatekti i savaji tipa).

Reikia žiureti i pacia esme, i visuma, o ne i atskirus "spuogelius"... kuriuos galima ir tycia nusipaišyti (beje, tiriamasis kartais netgi nesamoningai manipuliuoja, noredamas "kuo geriau, gražiau" pasirodyti... arba "neatrodyti nuogas")



P.S.  Bet kokioje veikloje ( atsakinejime, tekstuose - taip pat) - neveikia kuri nors VIENA funkcija. Veikia visos.  Tik mes galime stebeti - kokiu gilumu, kokia apreptimi jos veikia. Kur dedami akcentai, ir ko nepastebima, nesuvokiama.  Kur matomi smulkiausi niuansai, o kur - juodai/baltas vaizdas... ir pan.



"Kabinetis" prie atskiru žodžiu ar posakiu, išsireiškimu - klaidinga.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Kov 2008, 00:24 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Liepa raš?:
kad "Solanža gaunasi sensorine" - yra Tavo teiginys. Tai Tu "pritraukei" tokius nesusijusius dalykus.  Kitiems juk aišku, kad jie nesusijee.


Solanža raš?:
vat butent. ir ne pirma karta tokie pritempinejimai, kurie atseit remiasi :wlogic: :strange:
Aš šioje situacijoje (ir kitose panašiose) iziuriu tai, kad Globas nemato situaciju, variantu niuansu ir pan.  Mano požiuru, jis daro išvadas dirbtinai sugretindamas šiaip jau nesiejamus dalykus.  Tai panašu i funkcijaa, kuri veikia "matydama" tiktai išmoktas normas ir remdamasi savo pojuciais, nustatomis, norais kad taip butu (turetu buti)...  panašu i rolinee.



Globai, tikrai nematau Tavo logikoje gilumo, orientavimosi situacijoje (ypac jeigu jinai keiciasi - pvz. peršokama prie kitos minties, kito reiškinio) - tu nepastebi to "perejimo"...  kažkaip toliau važiuoji tais paciais "begiais".

Ir dar - jeigu mes pradedam kalbeti apie kažkoki reiškini - Tu "stabdai", t.y. nusitveri už kažkokiu smulkiu detaliu ir prašai paaiškinti. Tu nespeji sekti ir pats apdoroti pateikiamu argumentu - nespeji žengti koja kojon su diskusija.  Man dažnai atrodo, kad diskusija atmetama atgal, iklampinama, netgi nutraukiama i neesminius dalykus)...



Nežinau, ar pakanka pagrindimo, kodel dalyviai-logikai "nemato" Tavo logikos stiprumo. Cia kalbejau, žinoma, tiktai už save.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Kov 2008, 00:34 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Solanža raš?:(atsako ALRII)
  kai imama manyt, kad kiti tipai gali but kazkuo prastesni uz tavo, tai jau tiesus kelias i socionini sovinizma.
Aš irgi noreciau ALRIII dar karta paprašyti "nevažiuoti" su savo stipriosiomis funkcijomis... (logikos atveju tai tik akivaizdžiai parodo, kad labai silpna etika) :tongue:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Kov 2008, 11:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Liepa:Viskas prasidejo nuo Cassandros frazes: "Ir tik tipas su  antrojoje f-joje, gali liepti rinktis "vieninteli teisinga kelia i sviesu rytoju", kuri buvo taikyta man ir kuria forumo dalyviai automatiškai prieme kaip teisinga, nors ši fraze nera motyvuota ir neaišku kokiu principu sukonstruota. Kadangi aš buvau pacitaves Solanža, o nuo saves nepridejau nieko esminio ("baisioji" liepiamoji nuosaka esmes nepakeite, o jei keistu - tai ne mano kaip tariamo etiko naudai), tai parodžiau, kad tariamai automatiškai teisinga Cassandros fraze turi galioti ir kitiems forumo dalyviams, kurie išreiške tas pacias mintis kaip ir aš, t. y. Solanža. Visi suprato, kad rezultatas gaunasi absurdiškas, bet užuot nukreipe kritika i frazes autores Cassandros mastymo klaidas, užsipuole mane. Cia problema yra visai ne socionine, o asmeniniu santykiu pobudžio. Vad. senuju forumo nariu mintys automatiškai yra laikomos svaresnemis nei ne tokiu senu nariu.

Liepa, galite buti rami, aš situacijoje orientuojuosi ir dažnai matau daugiau subtilybiu nei kiti. Jei aš kažko paklausiu, tai tik noriu pasižiureti, ar žmones patys suvokia, ka jie desto. Kaip parode Cassandros atvejis - nelabai suvokia. Nebukite tokia naivi, kad žmogus klausia tik del to, kad iš tikruju nesupranta.

Toliau - apie smulkias detales. Cia jau jusu Achilo kulnas. Jus tik kartojate bendromis frazemis, kad mano postuose silpna logika. Pavyzdžiu nepateikiate, išskyrus nesekminga bandyma analizuoti jumoristine fraze. Jus kalbate apie kažkokia esme, kuri tariamai iš anksto aiški, ir kuri, atseit, paaiškinama bendromis frazemis. Tai panašu tik i išankstine nuostata, bet tai gali netureti nieko bendro su tikrove. Jus pabandykite eiti kitu keliu: nuo detaliu prie esmes. Jei manote, kad loginiams intuityviems nerupi detales, klystate. Galbut jus perdaug pasitikite savo :bintuition:, bet ji nera absoliuti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Kov 2008, 11:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Liepa raš?:
jeigu, neduok dieve, «tiriamasis« prakalbo apie pinigus - vadinasi, LIE (Džekas); emocionalus - vadinasi, EIE (Hamletas); išsiblaškes - ILE (Don Kichotas) (ir atvirkšciai, tvarkingai apsirenges ILE (Don Kichotas) – pavyzdžiui, išsiugdes toki iproti armijoje (arba motina sensorike) - smarkiai rizikuoja nepatekti i savaji tipa).
Jei cia taikote man, tai vel nesupratote. Teksto analize - tai ne temos nustatymas, o pavyzdžiui logines strukturos atskleidimas. 



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Kov 2008, 12:07 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Globas raš?:
[Cia problema yra visai ne socionine, o asmeniniu santykiu pobudžio. Vad. senuju forumo nariu mintys automatiškai yra laikomos svaresnemis nei ne tokiu senu nariu.





TIKRAI TAIP NERA.



Manau, kiekvienas is musu isiklausome i kitu argumentus, i tai ka jie desto. Pvz. jeigu man atrodo kazkas kvaila, tai ir pasakau, jei protinga- irgi ivertinu. Vertiname, KA zmones kalba, o ne KAS kalba.

KAS kalba svarbu tik tiek, kiek tai liecia tarptipini santyki (viename santykyje geriau zmogu suprantame, negu kitame) ir tiek, kad kai pazysti zmogu, tai truputi geriau orientuojiesi jo kalboje- matai, kas yra "tarp eiluciu", kur jis juokauja, pazysti jo minciu destymo stiliu. Tai ir tiek.



Tikrai nematau musu forume kazkokio senbuviu vaziavimo ant "naujoku". O ir tu, globai, jau toli grazu ne naujokas, o senbuvis.

Keistai atrodo tavo toks situacijos matymas, vienok. :strange:


_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Kov 2008, 12:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Solanža:Kadangi matau atsisakyma analizuoti Cassandros fraze ir nora laikyti ja automatiškai teisinga, tai man ir kilo toks itarimas. Analogiškai, anksciau buvo atsisakyta padaryti pastabas Solanžai ir Svytui.   


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Kov 2008, 12:15 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
O, koks poreikis is Globo puses ant manes backa ridenti :smile: Tai irgi siokia tokia info apie tarptipinius santykius.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Kov 2008, 12:16 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Globas: na man per sudetinga sitaip blusinetis. Bet kiek suprantu, Cassandra sureagavo i tavo ano pasakymo (kur pritarei man) tona: ten tikrai buvo toks bandymas nukreipti kitus zmones, pasakyti, ka jie turetu daryti, ir ten ji izvelge :bsensoric: Mano poste tokio :bsensoric:nukreipimo, ka kiti turetu daryti, nebuvo.

Gali buti, kad Cassandra apibendrino tavo elgesi, nes ne pirma karta tu aiskini, ka kiti turetu daryti, ir kaip tipuoti, ir kaip analizuoti.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Kov 2008, 12:16 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Spa 2007, 11:17
Pranešimai: 191
globas, kuris norejo buti robas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Kov 2008, 12:17 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Cassandra raš?:
O, koks poreikis is Globo puses ant manes backa ridenti :smile: Tai irgi siokia tokia info apie tarptipinius santykius.
O koks man poreikis ridenti backa ant Liepos, Solanžos, Vietinio, ALRIII, Svyto, m2 ir t. t. ir ka tai pasako apie tarptipinius santykius?



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Kov 2008, 12:18 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Globas raš?:
Cassandra raš?:
O, koks poreikis is Globo puses ant manes backa ridenti :smile: Tai irgi siokia tokia info apie tarptipinius santykius.
O koks man poreikis ridenti backa ant Liepos, Solanžos, Vietinio, ALRIII, Svyto, m2 ir t. t. ir ka tai pasako apie tarptipinius santykius?





akivaizdu, kad pasako bent tiek, kad logikai taip nesielgia. nemaciau ne vieno logiko, kuris sitaip priekabiautu prie zmoniu ir izvelgtu asmeniskumus ten, kur jais ne nekvepia.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Kov 2008, 12:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Solanža raš?:
Globas:  Bet kiek suprantu, Cassandra sureagavo i tavo ano pasakymo (kur pritarei man) tona: ten tikrai buvo toks bandymas nukreipti kitus zmones, pasakyti, ka jie turetu daryti, ir ten ji izvelge :bsensoric: Mano poste tokio :bsensoric:nukreipimo, ka kiti turetu daryti, nebuvo.

Gali buti, kad Cassandra apibendrino tavo elgesi, nes ne pirma karta tu aiskini, ka kiti turetu daryti, ir kaip tipuoti, ir kaip analizuoti.




Butent.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 147 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 111 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007