Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 13:24

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 649 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Who is Who arba kas mes tokie esam
StandartinėParašytas: 13 Spa 2009, 19:49 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
actekas rašė:
Dėl periferistų-centristų - ar čia viena iš Reinino dichotomijų? (šiaip gana abejotinos vertės tos dichotomijos..)
Čia Gulenko teorija apie kvadrų vertybes... (ilgas straipsnis, galbūt, vertas abejonių - nors yra ir įdomių dalykų). Išverčiau mūsų forume - viewtopic.php?f=45&t=626&p=30892#p30892

P.S. Kažkodėl man pasirodė, kad Gulenko "pyksta" ant beta-kvadros... :tongue:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Who is Who arba kas mes tokie esam
StandartinėParašytas: 14 Spa 2009, 09:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Ar kvadrų skirstymas į centrines ir periferines teisingas ar ne, nežinau, tačiau bet kuriuo atveju tokį skirstymą reikėtų taikyti kūrybiškai, o ne "taip-ne" principu. Kiekvienoje grupėje bus aktyvesnių ir mažiau aktyvių tipų. Todėl, pavyzdžiui, aktyvus periferistas donkichotas galėtų būti sėkmingesnis karjeroje nei pasyvus centristas balzakas.
Šita diskusija apie donkichotų ir balzakų karjeros ypatumus yra įdomi, bet vis dar nematau paaiškinimo, kodėl balzakai turėtų būti sėkmingesni nei donkichotai, išskyrus grynai teorinius samprotavimus.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Who is Who arba kas mes tokie esam
StandartinėParašytas: 14 Spa 2009, 11:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Aš kalbu grynai apie tai, ką matau. Nevedžiau statistikos, kiek donų yra valdžioje,o kiek balzakų. Tik sakiau, kad balzakai sėkmingai vysto SAVO verslą. Nes turi tam uoslę (prisigaudo idėjų :wintuition: ), netingi paskaičiuoti (tiksliau, jiems teikia tokios info rinkimas malonumą, nes kūrybinė :blogic: ), kas apsimokės. O žmones, kurie padėtų realizuoti tai, visai nesunku nusisamdyti. :wink:
Jeigu imti donus ir balzakus vadovus, jie dirba visai skirtingose srityse ir skirtingai vadovauja. Galvoju, kad donų, robespjerų tarpe turėtų būti nemažai gerų dėstytojų, teoretikų. Nors žinau ir savo verslą turinčių donų.
Gal įdomiau būtų lyginti robespjerus ir balzakus, nei donus ir balzakus.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Who is Who arba kas mes tokie esam
StandartinėParašytas: 14 Spa 2009, 12:05 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Solanža rašė:
Tik sakiau, kad balzakai sėkmingai vysto SAVO verslą. Nes turi tam uoslę (prisigaudo idėjų :wintuition: ), netingi paskaičiuoti (tiksliau, jiems teikia tokios info rinkimas malonumą, nes kūrybinė :blogic: ), kas apsimokės. O žmones, kurie padėtų realizuoti tai, visai nesunku nusisamdyti. :wink:
Jeigu imti donus ir balzakus vadovus, jie dirba visai skirtingose srityse ir skirtingai vadovauja. Galvoju, kad donų, robespjerų tarpe turėtų būti nemažai gerų dėstytojų, teoretikų. Nors žinau ir savo verslą turinčių donų.
Gal įdomiau būtų lyginti robespjerus ir balzakus, nei donus ir balzakus.
1. Dėl savo verslo, tai gali būti, kad balzakams čia gerai sekasi. Bet pati minėjai ir balzakus skyrių vadovus, todėl diskusija išsivystė platesniu mastu.
2. Taip, yra jų tarpe nemažai gerų dėstytojų. Žinau, nes pats toks buvau.
3. Gal.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Who is Who arba kas mes tokie esam
StandartinėParašytas: 15 Spa 2009, 10:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
Globas A rašė:
Solanža rašė:
Jeigu imti donus ir balzakus vadovus, jie dirba visai skirtingose srityse ir skirtingai vadovauja. Galvoju, kad donų, robespjerų tarpe turėtų būti nemažai gerų dėstytojų, teoretikų. Nors žinau ir savo verslą turinčių donų.
Gal įdomiau būtų lyginti robespjerus ir balzakus, nei donus ir balzakus.
1. Dėl savo verslo, tai gali būti, kad balzakams čia gerai sekasi. Bet pati minėjai ir balzakus skyrių vadovus, todėl diskusija išsivystė platesniu mastu.
2. Taip, yra jų tarpe nemažai gerų dėstytojų. Žinau, nes pats toks buvau.
3. Gal.


Įdomu, niekad iki šiol nenorėjau būti dėstytoju. Dabar kartais pagalvoju apie tai, kaip man sektūsi. Draugas Gabenas pradėjo dėstyt... Pasirodo galima neblogai uždirbt, jei turi laipsnį... Ir dėstai mokamų studijų studentam.
O kad tarp visokių direktorių ir finansų direktorių ir šiaip bankuose pilna Balzakų, tai faktas na lico. Ir Dreizerių labai daug. Yra ir Napų. Mano (aš čia tik analitikas) darbovietės Planavimo ir analizės skyriuje iki manęs dirbo Dreizeris (vadovas), napė ir balzakė. PO to atėjau aš, ir viską gadinu :). Aukštesnis mūsų vadovas yra irgi Balzakas. Kaip jie ten visur prilenda. Jie moksliukai tokie, gerai mokosi. Mano klasiokas toks, teisingas, prioritetą grynai mokslam teikė. Kiekvieną dieną išspręsdavo fizikos uždavinį, ir teoriją gerai mokėjo , su visais išvedimais. Gyvenime, jie "lipnūs prie pinigų". Gal kad bijo likti "outsideriais", dėl savo skaudžios :wethics: . Bet tik iš dalies. Bet nuvairuoja į geras vietas, paprastai.
O aš, vat, kažkaip nusileisdavau aplinkybėms, a, chebrose visokiose nesistengiau būti per daug matomas ir t.t.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Who is Who arba kas mes tokie esam
StandartinėParašytas: 15 Spa 2009, 10:13 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
actekas rašė:
Šiaip įdomus faktas, kad visi ligšioliniai atkurtosios Lietuvos prezidentai (išskyrus "atstumtąjį" R. Paksą ir "nepopuliarųjį" V. Landsbergį, jei pastarąjį galima būtų apskritai laikyti prezidentu) - iki šiol iš deltos kvadros. Sunku daryti drąsias išvadas, bet galbūt tai priklauso ir nuo to bendro visuomenės sociotipo (jei toks apskritai egzistuoja).
Kas tas bendras visuomenės sociotipas - aišku tik teoriškai.
Gali būti kad atsakymas dėl 4 kvadros atstovų išrinkimo glūdi neproporcingame tipų pasiskirstyme visuomenėje.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Who is Who arba kas mes tokie esam
StandartinėParašytas: 15 Spa 2009, 10:16 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Vaidas101 rašė:
Įdomu, niekad iki šiol nenorėjau būti dėstytoju. Dabar kartais pagalvoju apie tai, kaip man sektūsi.
Sektųsi gerai. Robas pats gerai supranta tik tada, kai perpranta sistemą. O perpratęs sistemą viską išdėsto aiškiai ir suprantamai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Who is Who arba kas mes tokie esam
StandartinėParašytas: 15 Spa 2009, 10:40 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
[quote="Vaidas101
Įdomu, niekad iki šiol nenorėjau būti dėstytoju.
.......................
O aš, vat, kažkaip nusileisdavau aplinkybėms, a, chebrose visokiose nesistengiau būti per daug matomas ir t.t.[/quote]
O va, senam darbe, kur prekiavo akcijom, bet norvegai savininkai, tai Vilniaus vadovas buvo Balzakas, Įkūrėjas Norvegijoj , ir vadovas - Drezeris, dar pas juo Diuma gerai pardavėju dirbo, milijoninius sandorius prastumdavo, buvęs profesionalus sportininkas.
Paskui buvo kažkokiu direktorium (konkrečiai sričiai) priėmę Robą. Tai tas toks tylus, atvažiavo gal du kart į Vilnių komandiruotę su reikalais. Išdrįso abu kartus žodžio nei vieno nepasakyt kolektyvui. Nors kažkokioj srityj turbūt buvo specas gal neblogas. Užsirekomendavo mūsų tarpe kaip "shy", bailus žodžiu.
Nu, čia jau ryškus pavyzdys. Bet Robai su savo kūrybine :bintuition: rimtuose darbuose tai ne visur saviraiškos randa, žinau pagal save. Už tat nereikia ciklintis ties savo :bintuition: , galvoti daugiau, perimti kitų kvadrų kalbą.... Va kaip žinau viską.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Who is Who arba kas mes tokie esam
StandartinėParašytas: 15 Spa 2009, 11:25 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Vaidai, o kaip tau tokia motyvacija, kaip noras būti pripažintam, įvertintam- veikia?
Vat pagalvoju, jeseninai kaip intravertai, tikrai nėra linkę veržtis į lyderius, ir atsakomybės kratosi stipriai, bet man tai labai veikia mano minėtas motyvatorius, skatina daryti karjerą.
O Robespjerams kas esminis variklis, skatinantis siekti kažko daugiau?

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Who is Who arba kas mes tokie esam
StandartinėParašytas: 15 Spa 2009, 13:03 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Pirmosios kvadros (ypač intuitų) domėjimosi (ir veiklos) stimulas yra pažintinis, suvokimo.
Trečiosios kvadros - praktinis, naudingumo.
Manau, kad čia yra tas esminis dalykas ir dėl atitinkamų tipų, kaip vadovų, skirtumo. Dėstytojams tai gal priklauso ir nuo dėstomo dalyko pobūdžio. Viskuo nesiaurai besidomintis dėstytojas-eruditas labai puiku.Trečiosios kvadros atstovai gal geresni kokioje nors matematikoje, fizikoje, kur daug praktinių uždavinių, konstravimo.

P.S. Džekas man sakydavo: "kaip gali šitaip viskuo domėdamasi, nieko nedaryti - man tai rankos užniežtėtų, plaukai ant delnų pradėtų želti". Jam "domėtis", "žinoti" - nereiškia "kažką veikti" :tongue:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Who is Who arba kas mes tokie esam
StandartinėParašytas: 15 Spa 2009, 13:13 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
actekas rašė:
Grybauskaitė - labai aiškiai išreikšta štirlicė.

Šiaip įdomus faktas, kad visi ligšioliniai atkurtosios Lietuvos prezidentai (išskyrus "atstumtąjį" R. Paksą ir "nepopuliarųjį" V. Landsbergį, jei pastarąjį galima būtų apskritai laikyti prezidentu) - iki šiol iš deltos kvadros. Sunku daryti drąsias išvadas, bet galbūt tai priklauso ir nuo to bendro visuomenės sociotipo (jei toks apskritai egzistuoja).

Dėl periferistų-centristų - ar čia viena iš Reinino dichotomijų? (šiaip gana abejotinos vertės tos dichotomijos..)

Tai ji pati sakė, tik iš pareigos kandidatavo. Kai į Seimą butelius pradėjo mėtyt.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Who is Who arba kas mes tokie esam
StandartinėParašytas: 15 Spa 2009, 13:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
Solanža rašė:
Vaidai, o kaip tau tokia motyvacija, kaip noras būti pripažintam, įvertintam- veikia?
Vat pagalvoju, jeseninai kaip intravertai, tikrai nėra linkę veržtis į lyderius, ir atsakomybės kratosi stipriai, bet man tai labai veikia mano minėtas motyvatorius, skatina daryti karjerą.
O Robespjerams kas esminis variklis, skatinantis siekti kažko daugiau?


Nežinau, kiek čia su Socionika, bet aš paskutiniu metu supratau, kad tingiu... Tiek mokykloj, tingėjau, tiek darbe pritingiu. Arba tam tikros motyvacijos trūksta. Arba "užmiegu" per dažnai.

Gal neįvertinu socialinio žaidimo, lyderystės, man tai nėra savaime lengva.
Kartais pamatau, kad užmiegu, kai darbe susiklosto tariamai "geri santykiai". Manau, kad apie mane "gerai galvoja" ir tiek.
Kai pabundu, galvoju blin, man gi reikia apžaisti, būti geresniam darbe. Praeitam darbe, apie kurį truputį rašiau, ir pergyvenau, kai ne tapau vyr. analitiku. Man vienas direktorius girtas būdamas tiesiai sakė, kad reikia labiau "būti matomam", ryškiau save parodyti. Kad norėjo padaryti mane vyr. bet , kaip supratau, nebesiruošia padaryti. Žodžiu, noras būti pripažintam buvo nepakankamai įsisąmonintas...
Tikiuosi, šiam darbe , seksis geriau.
Kol kas, tik tiek galėjau atsakyti į Solanžos klausimą.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Who is Who arba kas mes tokie esam
StandartinėParašytas: 15 Spa 2009, 13:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
Vaidas101 rašė:
Solanža rašė:
Vaidai, o kaip tau tokia motyvacija, kaip noras būti pripažintam, įvertintam- veikia?


Dar prisiminiau, ateidamas į naują darbą, ieškojau vietų, kur galbūt galėčiau pasirodyti savo stipriosiomis pusėmis. Tos vietos, tie projektai, potencialiai ir dabar yra, jei atsiras tam laiko ir rankos pasieks. Per einamuosius darbus. Aš tik įžiūrėjau kai kurias galimybes, gal būt, prisiirti savo reikšmingumu arčiau valdžios. Bet viskas... kol kas tik teorija. Dar šioj vietoj, beje, aš ne seniai ir esu, keli mėn.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Who is Who arba kas mes tokie esam
StandartinėParašytas: 15 Spa 2009, 14:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Vaidas101 rašė:
Nežinau, kiek čia su Socionika, bet aš paskutiniu metu supratau, kad tingiu... Tiek mokykloj, tingėjau, tiek darbe pritingiu. Arba tam tikros motyvacijos trūksta. Arba "užmiegu" per dažnai.
Aš tai tingiu visą gyvenimą, ir tai susiję su socionika, jei tiksliau - su skaudžiąja :bsensoric: . Bet kokia nors kiek rimtesnė veikla reikalauja pastangų ir jei joje nematyti įdomumo, naujoviškumo ar realios galimybės kažką pakeisti, tai paprasčiausiai tingisi.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Who is Who arba kas mes tokie esam
StandartinėParašytas: 15 Spa 2009, 14:35 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Vaidai, tai dar viskas prieš akis, daug ką galėsi nuveikti. Trumpai gi dirbi labai. Ale smagu, kad jau nišas matai, kur galėtum kažką reikšmingo nuveikti.
O kaip robikų santykiai su valdžia?

jeseninams tai savaime išeina nekonfliktiškus santykius palaikyt. kita vertus, vėlgi, bet kur negalėčiau dirbti, jeigu tas vadovas man kelia dideles antipatijas.

kažkada turėjau šefą, tada nesidomėjau socionika, tai nežinau, gal žukovą. tai sakydavo, kad aš "kieta, nagla":). Čia tipo komplimentas buvo. Patikdavo, kad nesitaikstau su valdžia, neprisiplakinėju, kad ne visada paisau taisyklių. Po to dirbau pas Napoleoną. Visumoj, nesu dirbus darbe, kur privalėčiau sėdėti 8:00-17:00. Tad ne visur galiu dirbti, o tik ten, kur esminis dėmesys yra darbo rezultatams ir ypač kokybei, profesionalumui, o ne tvarkai, punktualumui. (t.y. taikstomasi kad vietoj 8h tu ateisi 10h, bet sėdėsi iki 21h, jeigu to reikia).
Dabartinis darbas irgi vyksta mano pasirinktu grafiku. Vadovė-balzakė, o jos aukštesnė valdžia- napoleonė. :happy: Tai sakyčiau, sekasi :).

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 649 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Google [Bot] ir 108 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007