Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 18:21

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 56 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Spa 2007, 11:55 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Liepa: kad Tu zinotum, kaip man grazu ziureti, kaip reiskiasi Tavo :wethics:... :smile:*

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Spa 2007, 12:07 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Cassandra raš?:
Etiniams turbut paradoksiska turetu pasirodyti :wlogic: pozicija: sakau taip, kaip is tiesu galvoju, net jei tau tai nera malonu. Nes toks atvirumas nera tavo izeidinejimas, atvirksciai, taip isreiskiama pagarba tau, kaip oponentui. Kai to nera, baltalogikis apskritai gali i jokius aiskinimusis nesileisti.




Kai taip kalba kurybinis :wlogic:, as priimu tai adekvaciai. Kyla pagarba tam zmogui uz jo tiesuma. Tikriausiai tokia mano reakcija yra todel, kad kurybinis :wlogic: visada detalizuos savo pozicija, o ne tiesiog "numes" savo nuomone kaip isvada, be argumentu. Cia ir duodate etikui aiskuma, jusu pozicijos supratima- kas ir yra mums svarbiausia! Na gal uz visus etikus negaliu kalbeti, gal tai taip veikia tik mus, :wintuition: :bethics: :strange:



Is kitos puses, gal kaip tik :wlogic: logikui sunkiau suprasti etika? Ta, kad jam sunku tiesiai, va taip logiskai ir tiksliai issakyti savo pozicija. :strange: :bintuition::wethics: neissako, nes kartais nemato tame prasmes, arba jei issako, tai kaip vietinis issireiske, kartais nedasakant iki galo, kartais svelniai paironizuojant ir pan. O logikui su skaudziaja :wethics:, turbut, toks elgesys atrodo labai neaiskus, veidmainiskas - ka rodo ir Liepos pasisakymai sioje temoje. Tuo tarpu :wintuition::bethics: neissako aiskiai pozicijos daznai todel, kad jam paciam sunku iki galo susivokti. Todel puikus rezultatas galetu buti diskusija su :wlogic:, aiskus ir konkretus klausimai ir atitinkamai atsakymai i juos, neretai padedantys aiskiau susigaudyti situacijoje ne tik logikui, bet ir paciam etikui.



Tai, ka pasakiau, neliecia, pvz., diumu. Jie zymiai konkreciau moka issakyti savo mintis. Apskritai, kalbu tik etinius intuityvus, nes jie man geriau pazystami ir aiskesni.


_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Spa 2007, 18:55 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Solanža raš?:
Liepa: kad Tu zinotum, kaip man grazu ziureti, kaip reiskiasi Tavo :wethics:... :smile:*


Aha... ironizuoji :tongue:  Kur jau cia "reiškiasi" vienmate... 

Greiciau logiškai aiškinu, kodel ta etika niekaip neranda varteliuu i "protingo" suvokimo kelia - i kokius "tvoros" baslius atsidaužia. :confused:  (kaip tam anekdote - skendu skrendu ir staiga... šlag-baummmm).

Aš ir pati suvokiu, kad mano :wethics: tiesiog rekte reikalauja PILNOS ir "SUKRAMTYTOS" informacijos. :happy:



Ir kas man idomiausia visame šitame? Tampa aišku, kad NEGALIOJA (arba ne visada galioja) auksine etikos taisykle - "elkis su kitais taip, kaip nori, kad elgtusi su tavim".  Reikia atsižvelgti, kad ne visi žmones vienodi (kaip ir gyvunai - lydekos, katinai, ereliai)...

Štai jau iš :wlogic: logiku pasakymu aišku, kad jie laukia tiesaus šviesaus nuomones išsakymo, be nuslepimu, be pagražinimu. Kitaip tariant "nuogos" tiesos. Tai suvokia kaip žmogaus gerbima, pasitikejimo pagrinda, atviruma, tolesnio bendravimo galimybe.

O etikai, turbut kaip tik NENORI, kad su jais taip butu elgiamasi. Turbut suvokia kaip grubuma, netgi piktybini akiplešiškuma ir kliutii tolesniam bendravimui?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Spa 2007, 00:13 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Lie 2007, 23:05
Pranešimai: 186
Liepa: man atrodo, kad cia uzastrinami kampai tarp logiku ir etiku skirtumu. visada reikia prisiminti, kad logikai ir etikai nera tokie tarpusavyje nesuderinami, nes jie pirmiausia yra paprasti zmones, tad yra zymiai daugiau panasumu tarp zmoniu (kuriems priklijuojame logiko ar etiko etikete) nei skirtumu.



kalbejimo pagrindas paprastai yra pragmatinis, t.y. jei zmones neturi tam tikro intereso, tai ir nekalba, nesneka ar nebendrauja, o ne del to, kad jie yra ar nera etikai / logikai.



dar daugiau, visisko aiskumo ir minciu savo skaidrumo jie niekada nesiekia, juolab, kad tas is esmes nera imanoma - zmogaus mastyma reguliuoja ne tik samone, bet ir pasamone.



tam tikri pavyzdziai:



- jei as laikau zmogu Jona "durniumi". Mano galimi sprendimai tokiu atveju yra tokie:

a) as jam tiesiai pasakau, ka apie ji as galvoju (bet ar nuo to bus daugiau tarpusavio pagarbos?); b) nesakau ir visai nebendrauju; c) jei reikia, visgi bendrauju, bet bandau neuzsiminti, kuo ji laikau; d) bendrauju, neuzsimenu, ka apie ji galvoju, bet kartu bandau izvelgti ir teigiamu Jono savybiu, kurios leistu paciam sau susvelninti savo galvoje esanti  negera Jono ivaizdi.



- jei as esu dorovingas katalikas, o mano artimas draugas yra, pavyzdziui, gejus: a) as jam tiesiai pasakiau, kad jis pateks pragaran ir bandau ji atversti doros kelin; b) as atsisakau su juo isvis bendrauti, kai suzinau "nuodemes"; c) as paskelbiu apie tai internete viesai pasmerkdamas; d) bendrauju, bet stengiuosi i tai kreipti maziau demesio ir/ar stengiuosi surasti kitu poziurio kampu.



- jei as isitikines musulmonas ir esu pazistamas su feministe Anele. a) as jai pareiskiu, kad moterys turi nesioti apdangalus, o jei ji atsisako - pasmerkiu ir bandau uzmetyti akmenimis; b) atsisakau isvis net gyventi su ja tame paciame name; c) pabandau suprasti tam tikra jos pozicijos galimybe egzistuoti ir/ar net sutinku su ja apie tai padiskutuoti ieskant bendru salycio tasku.



- zinau, kad sefas - korumpuotas: a) pasakau, kad jam taip elgtis nederetu (bet taip galiu uzrustinti, kad leks paties galva); b) iskundziu ji (jei pavyksta irodyti - jis atleidziamas; jei ne - as); c) bandau susitaikyti, manydamas, kad nieko cia tokio ir apskritai is principo, sefas - geras zmogus.



- sesuo kas ryt maudosi duse labai ilgai, ir man nelieka laiko nusiprausti. a) ta pasakau, o jei neklauso, dauzau per duris, kol islenda; b) bandau isvengti konflikto nueidamas pirmiau; c) viena kart pabandau uzsiminti, bet kadangi neklauso, susitaikau ir einu i darba nesiprauses.



ir taip toliau. galima butu vardinti dar n galimu situaciju, bet is pricipo manau, kad tiek logikai, tiek etikai galetu priimti bet kuri is sprendimu. tai priklauso nuo issilavinimo, gero tono, ideologijos, kulturiniu isitikinimu, tvirto stuburo ir t.t.



bet kokiu atveju eidamas i konfrontacija paprastai rizikuoji sulaukti ne pagarba, o tam tikra nemalone. ka renkiesi, priklauso nuo situacijos, tavo isitikinimu ir interesu palaikyti ar ne su tuo zmogumi rysi, taip pat ivertinimo, ar tas zmogus pasiruoses priimti tavo kietesnius argumentus.



kadangi etikai (ir ypac intuityvai) apskritai turi bazini interesa pazinti zmogu ir suprasti jo elgesi, galbut butu labiau linke eiti i kompromisus nebandant prikisamai apnuoginti paciu savo grynuju isitikinimu, o logikai lengviau galetu pasiryzti konfrontacijai/atviresniam dialogui su konkreciu asmeniu (ypac jei jo elgesys ar statusas priestarauja tam tikroms ideologinems normoms ar kitiems labiau asmeniniams motyvams), bet tai bet kokiu atveju yra prielaidos, kurios realybeje toli grazu nebutinai pasitvirtina.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Spa 2007, 02:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Idomios mintys :happy:  Ir paminesiu dar viena esmini poziuri - jeigu N pilietis labai protingas ir kulturingas - tai dar ne rodiklis, jog jis negali elgtis kvailai (o gal biesas sugundo). Ir atvirkšciai... Paprastai vertiname ar reaguojame i poelgi (nors prognozuojame pagal tendencijas).  Mes galime skatinti tendencijas, kurioms pritariame.



vietinis raš?:
tam tikri pavyzdziai:

- jei as laikau zmogu Jona "durniumi". Mano galimi sprendimai tokiu atveju yra tokie: a...b...c...d...
e) atsakomybe uz santykiu eiga turiu prisiimti sau - nes nepasitikiu jo elgesiu (elgsiuosi kaip su vaiku, neerzinsiu ir neprovokuosiu). O jei manysiu, kad tycia apsimetineja - pasiusiu... toli.



O va kitais atvejais - kodel vienašališkai sprendi pats. Juk skirtingi isitikinimai yra lygiaverciai - kartu turite ieškoti kompromiso (kitas žmogus lygiai taip pat turi teisee teisti ar stengtis perdirbti tave).

Na tik del korumpuoto šefo... remciausi istatymais - tegu jis konfliktuoja su jais, o ne su manim. Nesutikciau jam talkininkauti.



vietinis raš?:
bet kokiu atveju eidamas i konfrontacija paprastai rizikuoji sulaukti ne pagarba, o tam tikra nemalone. ka renkiesi, priklauso nuo situacijos, tavo isitikinimu ir interesu palaikyti ar ne su tuo zmogumi rysi, taip pat ivertinimo, ar tas zmogus pasiruoses priimti tavo kietesnius argumentus.
Momentiškai taip. Taciau, jei tvirtai laikaisi savo principu - ilgainiui prades gerbti. Taciau kas Tau svarbiau - visu pagarba, ar pagarba tu, kuriuos laikai autoritetais, pats gerbi ir vertini. Jei stengsiesi visiems itikti - pagarbos nesulauksi ne is vienu. Vieni ims izuliai naudotis Tavim, o ne gerbti; kiti gi nepasitikes ir vengs (apie pagarba net kalbos negali buti).

Laikytis isitikinimu - gana sunkus kelias. Neišvengiamai susidursi su meginimais papirkti arba palaužti (manipuliacijos pataikavimu arba jegos spaudimu). Ir tiktai atlaikes juos gali tiketis pagarbos.  O atlaikyti reikes nuolat (cia kaip sporte - neatsipalaiduosi).







vietinis raš?:
kadangi etikai (ir ypac intuityvai) apskritai turi bazini interesa pazinti zmogu ir suprasti jo elgesi, galbut butu labiau linke eiti i kompromisus nebandant prikisamai apnuoginti paciu savo grynuju isitikinimu, o logikai lengviau galetu pasiryzti konfrontacijai/atviresniam dialogui su konkreciu asmeniu (ypac jei jo elgesys ar statusas priestarauja tam tikroms ideologinems normoms ar kitiems labiau asmeniniams motyvams), bet tai bet kokiu atveju yra prielaidos, kurios realybeje toli grazu nebutinai pasitvirtina.
Logikai turbut lygiai taip pat manosi einaa i kompromisus. Tik jie "eidami" ieško kuo tiesesnes abu tenkinancios krypties, mažiau vingiuoja-laviruoja. Logikams savotiškai baisus tas laviravimas - per ji jie praranda krypties orientacija.

Mano poziuriu, etikai tarsi sako: "aš va taip pasitrauksiu - tau patogu?, O dabar va Tu atsitrauk, praleisk mane".  Logikui labiau rupi: "ar einame kartu, ar kiekvienas sau. Jei kartu - tai kur?" Logikams neimanoma susitarti del bendros krypties, nežinant KUR norima nueiti (atvirumas neišvengiamas).  Etikams, gal svarbiau - KAIP, ar maloni kelione.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Spa 2007, 09:25 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Liepa raš?:


Mano poziuriu, etikai tarsi sako: "aš va taip pasitrauksiu - tau patogu?, O dabar va Tu atsitrauk, praleisk mane".  Logikui labiau rupi: "ar einame kartu, ar kiekvienas sau. Jei kartu - tai kur?" Logikams neimanoma susitarti del bendros krypties, nežinant KUR norima nueiti (atvirumas neišvengiamas).  Etikams, gal svarbiau - KAIP, ar maloni kelione.





Vienas pataisymas, Liepa: logikai ne visada gali rinktis galimybe bendrauti /nebendrauti su tais, kurie nera vienos krypties su tavimi. Pvz. giminaiciais. Todel tenka bendrauti. Tiesa, bendravimas tokiais atvejais buna formalus ir pavirsutiniskas.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Spa 2007, 11:44 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Cassandra raš?:
Liepa raš?:

Mano poziuriu, etikai tarsi sako: "aš va taip pasitrauksiu - tau patogu?, O dabar va Tu atsitrauk, praleisk mane".  Logikui labiau rupi: "ar einame kartu, ar kiekvienas sau. Jei kartu - tai kur?" Logikams neimanoma susitarti del bendros krypties, nežinant KUR norima nueiti (atvirumas neišvengiamas).  Etikams, gal svarbiau - KAIP, ar maloni kelione.





Vienas pataisymas, Liepa: logikai ne visada gali rinktis galimybe bendrauti /nebendrauti su tais, kurie nera vienos krypties su tavimi. Pvz. giminaiciais. Todel tenka bendrauti. Tiesa, bendravimas tokiais atvejais buna formalus ir pavirsutiniskas.





Liepa, gana taikliai uzciuoptas skirtumas. P.S.: as ten neironizavau, man tikrai grazu buvo:).



Cassandra: tas pats liecia ir etikus. Gal :wethics: paprasciau draugiskai bendrauti su visais, ir kuriuos megsta, ir kuriu ne (bent tokius sugebejimus pastebejau pas hekslius), bet tarkim hamletuose ir jeseninuose labai matosi (tiesiog is veido israiskos, sunku nuslepti)- jeigu zmogus nepatinka, nesiderina. Ir net jei tai giminaitis, as pvz. visai nesijauciu ipareigota bendrauti su juo. Kaip tik, man pasirode, kad tokiose situacijose logikai elgiasi kur kas mandagiau. Gal del to, kad naudojasi :wethics: sablonais? Ismoke, kad taip reikia, ir  bendrauja: gana formaliai, viduje nejausdami jokiu simpatiju tam zmogui, bet sykiu islaikydami mandagumo normas, nedemonstruodami pabreztino saltumo (koki galeciau pademonstruoti as :smile:)



Kita vertus, cia dar vienas niuansas veikia, turbut nepriklausomai nuo tipo. Na, su giminaiciais juk yra daugmaz epizodinis, retokas bendravimas. Ar bent jau mes galime ta dazni reguliuoti dazniausiai. Tai...paprasciausia iseitis ir yra: bendrauti tik tada kai butina, tik tiek, kiek butina, o dar jeigu tai yra susiburimas su daugiau zmoniu, tai nemegstamu personu galima ir isvis isvengti.



Siaip as normaliai bendrauju su visais savo giminemis, bet pvz. buvo viena tokio dedes sugyventine: is pirmo zvilgsnio kazkas nerealiai nesimpatisko ir atstumiancio. Vos pasakys zodi, ir iskart suerzina. Tai na, ne karto as jai nepasakiau kazko izeidziancio, bet bendravimas su dede (su kuriuo puikiai sutariame) suretejo kokia 10 kartu- bendraujame tuose gimines susiejimuose, kur tos moteriskes nebuna, o pas jii tiesiog nebevaziuoju.

p.s. jos negali pakesti visa jo gimine.


_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Spa 2007, 12:01 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Solanža, asmuo nebutinai gali buti nemegiamas. Gali buti visai simpatinga persona, su kuria netgi visai smagu retkarciais pabendrauti prie kavos puodelio. Taciau kartu suvoki, kad tikslai ir gyvenimo vertybes yra tiek skirtingos, kad dazniau ir artimiau bendraujant, kiltu neisvengiami konfliktai. Todel ir lieka tik pavirsutinis bendravimas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Spa 2007, 12:15 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Solanža raš?:

Kaip tik, man pasirode, kad tokiose situacijose logikai elgiasi kur kas mandagiau. Gal del to, kad naudojasi :wethics: sablonais? Ismoke, kad taip reikia, ir  bendrauja: gana formaliai, viduje nejausdami jokiu simpatiju tam zmogui, bet sykiu islaikydami mandagumo normas, nedemonstruodami pabreztino saltumo (koki galeciau pademonstruoti as :smile:)


Va cia yra labai ryški elgesio takoskyra. Kaip Cassandra minejo - loginiai patys mazai valdo bendravima, jie tarsi aidas - kaip šauksi, taip atsilieps.  (Tik yra dar niuansas - kaip išgirsta ir suvokia taa "šaukima")

Galbut logikas formaliai nerodo antipatiju, jeigu su juo elgiamasi irgi mandagiai. Jis neras pagrindo, priežasties, kaip elgtis priešingai (neras prie ko prikibti). Taciau jei zmogus nepatinka ar vargina - VENGIA to žmogaus, susigalvoja visokiu reikalu, del kuriu jis šiuo metu "turi buti kitur".  Sakyciau, vistiek jaucia kryptii - ar pakeliui ar nepakleiui su "besiulanciuoju i bendrakeleivius".

Visai kas kita, jei tas antipatiškasis bando spausti, primesti ka nors, pašiepti, ironizuoti - tada jau duoda griežtaa atkirti (ypac jei :bsensoric: roline - gali net nustebinti) :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Spa 2007, 12:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Liepa raš?:
Solanža raš?:

Kaip tik, man pasirode, kad tokiose situacijose logikai elgiasi kur kas mandagiau. Gal del to, kad naudojasi :wethics: sablonais? Ismoke, kad taip reikia, ir  bendrauja: gana formaliai, viduje nejausdami jokiu simpatiju tam zmogui, bet sykiu islaikydami mandagumo normas, nedemonstruodami pabreztino saltumo (koki galeciau pademonstruoti as :smile:)


Va cia yra labai ryški elgesio takoskyra. Kaip Cassandra minejo - loginiai patys mazai valdo bendravima, jie tarsi aidas - kaip šauksi, taip atsilieps.  (Tik yra dar niuansas - kaip išgirsta ir suvokia taa "šaukima")

Galbut logikas formaliai nerodo antipatiju, jeigu su juo elgiamasi irgi mandagiai. Jis neras pagrindo, priežasties, kaip elgtis priešingai (neras prie ko prikibti). Taciau jei zmogus nepatinka ar vargina - VENGIA to žmogaus, susigalvoja visokiu reikalu, del kuriu jis šiuo metu "turi buti kitur". 

Visai kas kita, jei tas antipatiškasis bando spausti, primesti k? nors, pašiepti, ironizuoti - tada jau duoda griežtaa atkirti (ypa? jei :bsensoric: rolin? - gali net nustebinti) :happy:




Gal intuityvus loginiai mažai valdo bendravima...Pagalvojau, kad aš bendravima valdau nemažai, ko gero, aš pati diktuoju bendravimo pobudi, intensyvuma ir distancija :strange:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Spa 2007, 12:53 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Cassandra: man atrodo, kad "zaidimas" intensyvumu ir distancija yra budingas zukovo-jesenino, ir ypac hekslio-gabeno diadoms. Atstuma reguliuoja zukovas ir gabenas. Gal ir klystu.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 56 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 117 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007