Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 18:16

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 56 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Spa 2007, 17:44 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Globas raš?:
vietinis: skaitydamas tavo loginius išvedžiojimus (tuos "pasukimus" iš ivairiu pusiu) labai rimtai pradedu abejoti, kad butum hekslis. Kur ten jiems su ketvirta logika tokie dalykai:tongue: O štai i donkichoto mastyma tai labai panašu. Butu idomu, jei tu visa tai paneigtum ir parodytum, kur tavo postuose yra etika.




vietinis raš?:
Globas: ne, as visgi hekslis, kad ir kiek tos logikos butu. nemeginsiu to tusciai irodineti, tad telieka tuo tau patiketi arba ne.



siaip ar taip, realybeje nera grynu tipu, ir labai priklauso, kokioje aplinkoje augai ir su kuo bendravai. sakyti, kad pas hekslius a priori truksta logikos, netikslu. informacinio metabolizmo koncepcijoje labiau kalbama apie tai, kaip tipas informacija priima, tad labiau pabreztinas ne silpnumo, o jautrumo ar skausmingo reagavimo aspektas.



jei kalbetume dar placiau, istrigo Ausros Augustinaviciutes pastaba, kad trecioji ir ketvirtoji funkcija - erdve vidines valios ugdymui. siuo atveju (jau kazkur anksciau buvau issireiskes) manyciau, kad tai ir raktas i potipiu atskyrima. siurksciau tariant, pasireiskia anoreksijos ir bulimijos efektas. vienaip susiklosto, kai tipas itin skiria daug demesio savo ketvirtosios funkcijos ugdymui, kitaip - jei jis i tai visiskai nekreipia demesio (gal tokiu atveju labiau rupinimasi treciaja?). abu variantai, mano galva, imanomi.



o del doniskumo, aciu uz pastebejima. siaip teisybe, kad seimoje buvo apstu to doniskumo, kaip ir artimiausiu draugu tarpe nemazai :bintuition::wlogic: ar :wlogic::bintuition: maišesi. ir dabar su jais sutart jokiu problemu nera, neretai tarsi savi - adaptavausi.







Globas raš?:


Del tavo heksliškumo, tai aš prašau labai nedaug: parodyti, kur tavo postuose yra etika. Jei tavo logika, anot taves labai sustiprejusi, tai nereiškia, kad išnyko etika. Todel aš noriu pamatyti etika.

Ivairias kalbas apie negrynus tipus verta iš karto atmesti kaip "lženauku i služanku imperializma" (loginio jumoro pavyzdys - apie jumora per socionine prizme dar pakalbesiu).

Su potipiais irgi reiketu atsargiau - teoriškai gal cia ir viskas aišku, bet praktikoje viskas daug sudetingiau.









vietinis raš?:
Globai, globai: jei etikos neizvelgi, tai kieno gi cia problemos? :smile::wink:



dar karta sakau, neketinu prasideti ir tusciai gincytis. bet kokiu atveju, gerbiu tavaja nuomone, ir tiek. aciu uz diskusines mintis.




Globas raš?:
vietinis raš?:
Globai, globai: jei etikos neizvelgi, tai kieno gi cia problemos? :smile::wink:



Matyt, tu ir pats jos neižvelgi, nes butum parodes, kur ji yra, ir diskusija butu naturaliai pasibaigusi.




Liepa raš?:
Globas raš?:
man idomu, kur yra vietinio etika, ir tiek.


Globai, taip turbut negalima kabinetis...  Va man irgi jau seniai knieti sužinoti - kur gi Tavo logika. Na nematau logikos nei pasisakymuose, nei atsakinejimuose - kur Taves konkreciai prašoma argumentuoti savo nuomone. Va, etiniu išsisukinejimu - apstu...

Tai ka dabar - nuolat kelti ši klausima po kiekvienos Tavo žinutes? 




vietinis raš?:
Globas: klysti, izvelgiu. bet pedagogika uzsiimti neketinu. sorry.




Globas raš?:
Liepa raš?:

Va man irgi jau seniai knieti sužinoti - kur gi Tavo logika. Na nematau logikos nei pasisakymuose, nei atsakinejimuose - kur Taves konkreciai prašoma argumentuoti savo nuomone. 


Kas kur neaišku ir kas kur neargumentuota? PVZ!





Globas raš?:
vietinis raš?:
Globas: klysti, izvelgiu. bet pedagogika uzsiimti neketinu. sorry.


Ne apie tai kalba. Pozu nereikia.





vietinis raš?:
hey, kol diskusija sitais klausimais pakankamai neisiplieskusi, siulau jai sukurti kategorija kitur su pavadinimu "o man atrodo, kad tavo tipas ne toks..." :smile:






Globas raš?:
vietinis raš?:
hey, kol diskusija sitais klausimais pakankamai neisiplieskusi, siulau jai sukurti kategorija kitur su pavadinimu "o man atrodo, kad tavo tipas ne toks..." :smile:


Ne taip supratai. Mane tavo tipas neypatingai ir domina. Mane domina etika tavo postuose.





vietinis raš?:
Globas: tai ir domekis. kas tau trukdo?




Globas raš?:
vietinis: Tai parodyk, kur ji [etika] yra.




vietinis raš?:
Globas: beprasmiska i tokius klausimus atsakineti, nes etikos (kaip ir logikos, sensorikos bei intuicijos) parodyti negali. tai analitine savoka - abstrakcija, nematerialus daiktas. jos izvelgimas priklauso nuo gebejimu interpretuoti. kita vertus, kiekvieno zmogaus (kad ir kokio tipo jis butu) komunikavime yra visi keturi sie informaciniai elementai (arba astuoni, jei pridedam dar dvi spalveles).



tad tik robotai neturi etikos. jei jos neizvelgi kasdieniame zmoniu bendravime ir susirasinejime, tai cia (dar karta kartoju) ne mano problema. paprasciausiai reikia tik siek tiek kurybiskiau ir placiau mastyti :wink:




Globas raš?:
vietinis raš?:
jos izvelgimas priklauso nuo gebejimu interpretuoti.

paprasciausiai reikia tik siek tiek kurybiskiau ir placiau mastyti :wink:


Kadangi tu pats geriausiai supranti, ka rašai, tai galetum paimti kokia savo fraze ir parodyti, kad štai cia arba cia pasireiške etika.





vietinis raš?:
Globas: ok. kaip tamsta suvoki etika ir kokius jos pasireiskimo kriterijus isskirtumei, kad galeciau tau jos "surasti"?




Globas raš?:
vietinis raš?:
Globas: ok. kaip tamsta suvoki etika ir kokius jos pasireiskimo kriterijus isskirtumei, kad galeciau tau jos "surasti"?


Bravo! Praaugai pats save savo loginiais išvedžiojimais. Va cia pasireiške butent :wlogic: ir :bintuition:

Tavo pozicijos esme, kad butent aš tavo postuose nemoku rasti etikos.

Bet tu pats negali savo postuose nurodyti etikos, aš juose irgi etikos nerandu. Nors pvz Pelenes ar m2, o taipogi Solanžos postuose etika tikrai reiškiasi ir galiu ja parodyti.






_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Spa 2007, 17:50 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Lie 2007, 23:05
Pranešimai: 186
Solanža: aciu :wink:



Globai, tai, kaip matau, dideles kalbos cia nebus. prasai manes paieskoti to, ko pats nesugebi apibrezti. tai kaip as tau tada galiu padeti?



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2007, 12:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
vietinis:



Gal as ir klystu, bet man atrodo, kad Globas tapatina etika su ryskia emociju raiska.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2007, 12:56 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Lie 2007, 23:05
Pranešimai: 186
m2: galbut.. bet cia jam geriau tas zinoti. kita vertus, jis pats kitame poste neseniai prisipazino, kad negali paaiskinti su kuo jis tapatina etika ir jos pasireiskima tekste.. :strange:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2007, 13:43 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
vietinis: aš paaiškinau, bet tu negali to padaryti ir ieškai "formaliu kriteriju".


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2007, 13:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
m2 raš?:


Gal as ir klystu, bet man atrodo, kad Globas tapatina etika su ryskia emociju raiska.


Ne. Jei tekste, tai daugiau su logikos trukumu.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2007, 14:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Lie 2007, 23:05
Pranešimai: 186
Globai: sakykime, kad toks skurdus etikos pasireiskimo tekste apibrezimas per negatyva yra teisingas ir vienintelis apskritai imanomas.



tuomet kaip su logikos pasireiskimo apibezimu? ar nedarytina isvada, kad jos pasireiskimas analogiskai susijes su etikos trukumu?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2007, 14:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
vietinis raš?:


tuomet kaip su logikos pasireiskimo apibezimu? ar nedarytina isvada, kad jos pasireiskimas analogiskai susijes su etikos trukumu?


O tu pats kaip manai?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2007, 14:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Lie 2007, 23:05
Pranešimai: 186
Globas: manau kitaip. manau, kad jei daromi kokie nors apibrezimai, jie turetu buti formuojami kitu principu - ne per priespastatomo dalyko neigima.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2007, 15:49 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
vietinis raš?:
manau, kad jei daromi kokie nors apibrezimai, jie turetu buti formuojami kitu principu - ne per priespastatomo dalyko neigima.


Socionika nera moksline teorija, todel cia galima didesne laisve, o empiriniai pastebejimai cia vaidina toli gražu ne paskutini vaidmeni.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2007, 16:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Lie 2007, 23:05
Pranešimai: 186
Globas raš?:
Socionika nera moksline teorija, todel cia galima didesne laisve, o empiriniai pastebejimai cia vaidina toli gražu ne paskutini vaidmeni.




gerbiamasis, socionika YRA moksline teorija. o empiriniai stebejimai be jokios abejones vaidina svarbu vaidmeni, nes be ju socionikos kaip mokslines teorijos pletra neimanoma.



sykiu noreciau priminti sio forumo taisykles:



Šiame forume yra atskiros kategorijos diskusijoms socionikos teorijos tematika. Šiu kategoriju tikslas - nagrineti teorija moksliniu aspektu, kritiškai vertinant jos teiginius ir kiek galima gretinantis prie klasikines psichologijos teiginiu. Todel pseudomokslinio pobudžio pasisakymai ar šarlataninio pobudžio metodiku propogavimas šiose kategorijose yra nepageidaujami, kaip prieštaraujantys ju koncepcijai.




tad linkiu "kaspirovskizmais" neuzsiimti. jei nori, tam yra "laisvosios kategorijos".


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Spa 2007, 09:53 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
vietinis: Mokslinese teorijose taikant vienodus metodus yra gaunami vienareikšmiai rezultatai. Socionikoje to nera. Nera objektyviu kriteriju nustatyti tipui. Tipavimo rezultatas priklauso nuo paties tipuotojo. Apie tai jau buvo ne karta diskutuota, tai nepradek visko iš naujo. 


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Spa 2007, 11:25 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Lie 2007, 23:05
Pranešimai: 186
Globas raš?:
Nera objektyviu kriteriju nustatyti tipui. Tipavimo rezultatas priklauso nuo paties tipuotojo. Apie tai jau buvo ne karta diskutuota, tai nepradek visko iš naujo. 




žinoma, kad tipavimo rezultatas priklauso nuo paties tipuotojo, kaip ir, pvz., dažymo ar valgymo rezultatas paprastai priklauso nuo paties dažytojo ar valgytojo.



taciau tai nereiškia, kad neimanoma teisingai nustatyti žmogaus tipo, nes bet kokiu atveju jis yra vienas ir tik vienas.



taip, daug yra tipavimo metodika sunkinanciu aplinkybiu, bet tai nereiškia, kad mes apskritai tai turime atmesti ir pasakyti, kad cia jokio mokslo nera ir negali buti.





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Spa 2007, 11:31 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
vietinis raš?:


1. taciau tai nereiškia, kad neimanoma teisingai nustatyti žmogaus tipo, nes bet kokiu atveju jis yra vienas ir tik vienas.

2. taip, daug yra tipavimo metodika sunkinanciu aplinkybiu, bet tai nereiškia, kad mes apskritai tai turime atmesti ir pasakyti, kad cia jokio mokslo nera ir negali buti.



1. Tai yra fraze, kuria aš kartoju forume su manjako atkaklumu:smile: Gali patikrinti.

2. Galbut ateityje socionika taps moksline teorija, jei bus išrastos tipavimo metodikos, nepriklausancios nuo tipuotojo - kaip kad pvz sroves stipris nepriklauso nuo matuotojo, o tik nuo prietaiso tikslumo. Nesvarbu, kas matuoja - vaikas ar Nobelio premijos laureatas - jei tik teisingai ijungia i grandine.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Spa 2007, 14:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Lie 2007, 23:05
Pranešimai: 186
Globai: džiugu, kad pamažele pradedi pritarti esminems forumo nuostatoms.



dabar belieka tau isisavinti, kad virsesniu cia forume nera, o savo nuomone bet kokiu atveju butina (kuo issamiau) pagristi.



sekmes.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 56 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 116 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007