Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 12:01

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 41 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Bal 2008, 23:45 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Šiame forume jau yra klausimai - visi norintieji gali susikurti savo tipo nustatymo tema ir atsakyti i klausimus.

Žr. bloke "Tipu diagnozavimas" - pati pirmoji tema viršuje....  (Copy-paste klausimus  -  ir atsakineji)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Bal 2008, 10:20 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Nežinau, ar daug bus norinciu persitipuoti, nes praktiškai visi mano, kad savo tipa yra nusistate teisingai. Na, jei kas nori, tai prašom:wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Bal 2008, 11:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
ALRIII rašė:
Pagrindiniai temos tikslai:
1) issiaiskinti tiesa apie savo psichologini tipa;
2) sukurti argumentuota diskucija is kurios galima but gauti daug patirties tipuojant kitus zmones;
3) pamatyt, kaip kiti zmones, mato tave(taikoma visiems, kurie bus pertipinami)...


1) Aiškintis apie savo tipą - prašom (individualiai). Nenurodinėju... bet ar nebūtų geriau - apskritai aiškintis teoriją (funkcijas, aspektus, Reinino požymius, blokus, temperamentus, motyvacijos grupes, kvadrų vertybes, taip vadinamas "mažasias grupes" ir t.t.) - ir visą laiką turėti omenyje savo tipą. Bet neprisirišti prie jo - analizuoti save ir lyginti ar atitinka,  analizuoti prieštaravimus (gal tada išryškės kitas kurios nors dichotomijos polius, kito tipo požymiai)...

Dar vienas patarimas - studijuoti teoriją labai kritiškai vertinant KAS JI TOKIA. Po pavadinimu "socionika" kartais slepiasi skirtingos teorijos, kurios remiasi kiek kitokiais klasifikavimo principais. Pvz. MBTI, pvz. fiziognomika, o gal tai paprasčiausiai kieno nors paties sukurti "pafilosofavimai" ir pan.  Žodžiu - žiūreti į šaltinius, jų patikimumą!  Internete pilna visko - ir grūdų, ir pelų...

2) Visų pirma, jei diskusijoje dalyvauja bet kas, (nesvarbu ar susipažinęs su socionika - ar bile tik "nusitestavęs" ar "išsibūręs") - tokia diskusija JOKIOS patirties nepriduos, gali net klaidinti...

3) O jei nori sužinoti, kaip Tave mato kiti - turbūt reikėtų atskiros "savo" temos. Bet... ką galima rašyti, kai net nematei žmogaus arba jis dar trumpai dalyvauja forume,  arba nesuformuoja savo požiūrio diskusijose, nemotyvuoja jo, t.y. pats diskusijose rašinėja tiktai trumpučiukais sakiniais (chatina)...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Bal 2008, 16:26 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
ALRIII rašė:
Cia taikot man?
Visi mes kartais "griešijam"...

Žinau forumą, kur flūdas ar chatas pažymimas pilka fono spalva (adminas turi darbo) ir dalyviui skaičiuojamas flūdo procentas nuo visų žinučių. Ir kai tas procentas viršija tam tikrą lygį - dalyvis šalinamas...  Bet, matyt, tokia priemonė disciplinuoja (kai matai augančius procentus). Pati turiu 2 proc. :tongue: už asmeninius klausimus ar atsakymus (ši žinutė irgi būtų pažymėta pilku fonu)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Bal 2008, 16:46 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
"griešyti" - "nusižengti"

"griekas" - "nusižengimas" 

Tarmiškai šie žodžiai labai dažnai vartojami. Netikiu, kad neteko girdeti išsireiškimo: "jis/ji vertas grieko" :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Bal 2008, 19:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
ALRIII: mane tai domina tavo egocentrizmo priezastys.

Gal tu vienintelis vaikas seimoje?

Ar niekad nekilo mintis, kad paciam butu naudingiau ismokti dometis IR kitais zmonemis, ne tik savimi ir savo nepakartojama asmenybe? Naudingiau ta prasme, kad paprastai tampam kitiems zmonems nuobodus, kai kalbame vien apie save ir nesidomime jais.



Nepagalvok, kad sugalvojau moralus skaityt. Tiesiog galvoju, nu idomu, ar tu PATS pastebi, kad kazkas ne visai taip tavo elgesy?

Pavyzdys- kad ir si tema. Ji tarsi sukurta visiems norintiems persitipuoti, bet prasideda nuo to, kad "klauskit manes, abejokit del mano tipo". Kad tik tau butu proga eilini syki apie save ir savo nepakartojama intj tipa pasireiksti.


_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Bal 2008, 20:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Lie 2007, 23:05
Pranešimai: 186
Solanža ir Liepa: atvirai tariant, man atrodo, kad jus šiek tiek ant ALRIII "uzsisedot"...

tie chatinimai vyko ir vyks, ir nieko cia nepadarysi. nei bausmem, nei moralais. galu gale, ar tai jau taip blogai?

pati tema pasiulyta visai normali. tiesiog skatinimas diskusijos, gal kas galetu padiskutuoti del savo tipo. manau, kiekvienam vienu ar kitu metu yra tokia pagunda isklausyti kito nuomone.

o intj, zinoma, kad nepakartojamas tipas. kaip ir visi kiti :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Bal 2008, 21:09 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
ALRIII, nebijok nukrypti nuo "robiškumo" - tiesiog gyvenk, bandyk viską. Kažkodėl man atrodo, kad pernelyg stegiesi atitikti įsivaizduojamas ribas...  Nesisprausk į rėmus.

Nebent jauti vidini priešinimąsi - nepatinka tokie metodai, jautiesi ne savimi...
Pvz. jeigu aš esu Donė, tai nereiškia, kad atsikėlusi galiu nesišukuoti, nes man išvaizda nerūpi...
Arba stereotipiškai "moterų vieta virtuvėje". Tačiau jei esi vyras ir , pvz., kepsi pyragus ar kepsnius - nenukentės dėl to "vyriškumas"... 

Bet kuriuo atveju - tai gera patirtis palyginimui. Pvz. kodėl kitam kai kas gaunasi lengviau ar geriau negu Tau, ko trūksta.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Bal 2008, 21:15 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
vietinis rašė:
Solanža ir Liepa: atvirai tariant, man atrodo, kad jus šiek tiek ant ALRIII "uzsisėdot"...
Aš gi sakiau, kad VISI mes griešijam. Aname griežtame forume aš pati turiu 2 proc. flūdo. Impulsyvymas, emocijos kartais ima viršų. Kai neperlenkiama - tai įneša gyvumo, nuoširdumo.

P.S. Bumbu... šiandien Mėnulio dienos pavadinimas "rūpužiokė", "pelkė". :tongue:  Ir "vasaros laiko ivedimo" depresija kamuoja :sad:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Bal 2008, 12:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Kaip ir spejau, norinciu "pasitikrinti" tipa nematyti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Bal 2008, 18:14 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
ALRIII raš?:
Globas:


Kaip ir spejau, norinciu "pasitikrinti" tipa nematyti.




Ne tik nenori patys, bet ir kitiems nepadeda...




Ar sita pasakyma reiktu suprasti kaip tai, kad tu abejoji savo tipu ir nori pasitikrinti?

:strange:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re:
StandartinėParašytas: 31 Rgp 2008, 04:58 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 07 Bal 2005, 21:30
Pranešimai: 236
Miestas: Vilnius
cia kazkoks psichologas navaitis atidare saita ''darni pora'' tgen jam galima uzduot klausimus, pakalusiau kai galima tiket testo klausimasi, atsako-
Gerbiamasis,

Anketos klausimai yra testiniai.
Todel atsakineti i juos , anot jusu " kaip zmones nori atrodyt" nera jokios
prasmes.
Todel nera atsitiktinai patekusiu i tarp Jums siulomu pazinciu

skaitau ir galvoju, ar cia as durnas ar jis, nei bek nei kriok, gal tikrai visi psichologai yra ligoniai, kaip man dar paauglystej sake pusesere, nesekmingai istekejusi (ir issiskyrusi) uz vieno is ju.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re:
StandartinėParašytas: 31 Rgp 2008, 05:02 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 07 Bal 2005, 21:30
Pranešimai: 236
Miestas: Vilnius
ALRIII rašė:
Solanža:


Ar sita pasakyma reiktu suprasti kaip tai, kad tu abejoji savo tipu ir nori pasitikrinti?



Jei atvirai, as savo tipo nustatymu beveik neabejoju, taciau gal yra abejojanciu, todel diskutuojant su abejojanciais as galeciau pasitikrinti, kaip viskas is tikruju yra... Kitaip tariant sioje temoje diskucijos turetu prasidet nebutinai nuo "objekto" noro pasitikrinti savo tipa, bet ir nuo kitu, kurie nori pasitikrinti, ar tam tikro objekto tipas nustatytas teisingai...

alriii mano nuomone yra tipiskas robas, o robai vienas is nedaugelio tipu kuriuos atpazystu beveik iskart.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Re:
StandartinėParašytas: 31 Rgp 2008, 12:05 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
svyt rašė:
cia kazkoks psichologas navaitis atidare saita ''darni pora'' tgen jam galima uzduot klausimus, pakalusiau kai galima tiket testo klausimasi, atsako-
Gerbiamasis,

Anketos klausimai yra testiniai.
Todel atsakineti i juos , anot jusu " kaip zmones nori atrodyt" nera jokios prasmes.
Todel nera atsitiktinai patekusiu i tarp Jums siulomu pazinciu

skaitau ir galvoju, ar cia as durnas ar jis, nei bek nei kriok, gal tikrai visi psichologai yra ligoniai, kaip man dar paauglystej sake pusesere, nesekmingai istekejusi (ir issiskyrusi) uz vieno is ju.

Iš kur ištraukei prielaidą, kad būtinai TIK VIENAS iš jūsų galėtų būti protingas???!!! :happy: Tai pirma...
Antra. Aš irgi skaičiau atskymą kelis kartus - rašai be "paukščiukų" ir nosinių raidžių, - yra skirtumas ar anketos klausimus Navaitis pavadino testiniais ar tęstiniais....
Manau, kad turėjo omenyje testinius. Čia ir glūdi esmė! Rinkdamasis testo atsakymų variantus žmogus klysta labiau negu atsakinėdamas į klausimus laisvai. Manęs irgi žmonės kai kada klausia, kaip suprasti socionikos testo klausimą ir kaip traktuoti variantus, nes "abu variantai tinka" arba "nė vienas netinka". Savaime suprantama, kad laisvai jie atsakytų į tą klausimą visiškai kitaip (trečiaip). Taigi, testas (taip/ne) spraudžia juos į tam tikrus šablonus.
Dabar įsivaizduok, kad atveju kai "abu variantai tinka", žmogus kažkurį vieną iš jų rinkosi atsitiktinai, "nuo lubų". Ir jeigu teste buvo keletas tokių klausimų - koks gavosi testo rezultatas, a? Taip - ATSITIKTINIS!
Todėl Navaitis ir atsakė (cituoju): "nera atsitiktinai patekusiu i tarp Jums siulomu pazinciu". Čia diplomatiškai (protingiems žmonėms!) pasakyta, kad testas nepatikimas... O kas šia savybe nepasižymi (kam vienodai dzin - pasiburti "tipais" ar "horoskopais" - tegu bando, savo malonumui) :happy:

Jei firma rimta, po šitokio testo būtinai turėtų vykti pokalbis su tipuojamuoju - kur ekspertas pokalbio metu patikrintų, ar "testinė" versija teisinga. Dar geriau, jeigu pokalbyje dalyvautų keletas skirtingų tipų ekspertų (gal būtų "sužaidžiamos" nors keletas eksperimentinių situacijų - reikia patikrinti ir neverabalines reakcijas...). Žodžiu, rimtoje firmoje turėtų būti "dedamas parašas", kad diagnozė tiek tai procentų teisinga arba tokia tai dichotomija aiškiau nenustatyta....


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Re:
StandartinėParašytas: 31 Rgp 2008, 12:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
:wintuition:


Paskutinį kartą redagavo Globas A 21 Gru 2008, 17:03. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 41 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 91 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007