Socionikos forumas

Dabar yra 12 Geg 2024, 17:40

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 108 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Vas 2007, 11:20 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Medeina, aš atiduodu savo bals? Balzakui.

Situacija ?ia pas mus yra tokia.

Forumo dauguma yra tradiciniai socionikai - skersai ži?rintys ? vizual? tipavim?. Šita forumo dauguma laikosi nuomon?s, kad vis? tip? yra daugmaž vienodai. Mane ?ia laiko etiku, po ilg? debat? linksta prie Hamleto. Logik?/etik? nustato maždaug pagal emocij? buvim?/nebuvim? (galima mane pataisyti).

Aš esu fiziognomin?s mokyklos šalinink?. Mes laikom?s nuomon?s, kad etini? tip? yra labai nedaug (10 procent?). Logik?/etik? nustatoma pagal emocij? k?rybingum?, ?vairum?, lankstum?, adekvatum? (amplitud?s dydis, kaitos dažnis). Pagal ši? mokykl? aš esu Balzakas.

Aš ?žvelgiu labai daug panašum? tarp m?s? - ekologiškumas, vegetarizmas, karmos, problemos su buitimi, su apranga, su aplinkiniais...

?ia dabar pasakys, kad aš kaip visad ieškau tapatuk? :).

Beje, gamtos, jos resurs? tausojimas - 3 kvadra.

Manau, kad adaptyviam (superego) bloke turi :wsensoric: ir :bethics:. Šio bloko funkcijos paprastai suteikia žmogui daugiausia problem? ir skausmo.

Problemos su buitimi - standartin? Balzak? b?da d?l labai silpnos valios sensorikos. Balzakui reikia Napoleono (:bsensoric::wethics:), kuris j? švelniai etiškai stumdyt? ir ragint?, neduot? apsileist, suteikt? impulso :).

Kita Balzak? b?da - yra didelis jautrumas neigiamoms emocijoms. Kažkas pakels bals? ir Balzakui pradeda atrodyt, kad jo nem?gsta, kad žmon?s blogi, beširdžiai, negailestingi... Balzakas atitolsta nuo vis?, pasineria ? savo pasaul?. Balzakui labai svarbus aplinkini? gerumas, palaikymas, jam reikia žinoti, kad kitiems jis patinka. Kuo daugiau baltos etikos (ger? santyki?, draugiškumo, simpatijos, teigiam? jausm? jo atžvilgiu, kompliment?, dvasinio artumo ir harmonijos), tuo geriau jis jau?iasi.

Žodžiu, jeigu nuspr?si, kad esi Balzakas, štai k? jam reikia daryti:

- stengtis skaudžiai nereaguoti ? neigiamas emocijas (:bethics:) ir išvaizdos kritik? (:wsensoric:) - primti, kaip blog? or? (v?l lyja).

- mokytis iš žmoni? su stipriom :wethics: ir :bsensoric: palaikyti gerus santykius su žmon?mis, užmegsti, palaikyti santykis, nenusiteik neigiamai vien d?l to, kad žmogus pak?l? bals? (na ne visi moka valdyti emocijas, tai nereiškia automatiškai, kad tav?s nem?gsta), ?gdyti vali?, sugeb?jim? apginti save, nepasiduot kit? spaudimui ir t.t.



liutauras gal v?l pasipyktins, kad aš v?l su savo mokinimais :).

Jeigu žmogus Balzakas - tur?t? b?ti ? naud?. Jeigu ne - skaitysim, kad veltui sugaišiau laiko d?l savo neprofesionalumo :).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Vas 2007, 12:04 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 17 Vas 2007, 21:01
Pranešimai: 55
Tikrai neveltui, jei ir netycia pasirodys, kad esu kas kitas. :) Nes sie patarimai man ne pro sali, jei tik pavyktu laikytis... :/ Jei nereaguociau i kritiskuma mano atzvilgiu - tapciau visai kaip robotas, nes tai reikstu nereaguoti ir i geras emocijas, pagyrimus... Nekreipti i aplinkiniu nuomone. Man buvo uzeje sitaip, neisejo i gera, i aplinkinius reikia atsizvelgti siek tiek.:) Apginti saves isties nesistengiu (kalbant ne apie ginca, o psichologini kara) - imu galvoti, tokia mano karma, o kai buna spaudimas, susidepresuoju, daznai iki visiskos nevilties. 



Tiesa, aprasyme teigiama, jie niekada neveluoja: tai man netinka, nes esu begediska veluotoja.



Laik? jau?ia, tod?l niekada nev?luoja, punktualus.



Jausm? stengiasi nerodyti.



Del sito nesu tikra. Kartais ir papurkstauju, paverkiu viesai, arba imu juoktis isterisku juoku. Apskritai mane kiti zmones yra pavadine emocionalia (artimai nepazistantys, tiesiog - kolegos).



Vengia daryti, kas paskui gali atrodyti nereikalinga.



Tai tiesa. Nepakenciu bepramisku darbu. Mokykloje del to tekdavo pasipykti su mokytojais. Pavyzdziui, tvarkingai vesti pazymiu knygele buvo nereikalingas darbas. Arba pristatyti rastelius, kodel nebuvai pamokoje.



Svarbiausias bruožas, kad bendraudamas su žmon?mis jau?ia barjer?.



Tiesa. Del to isgyvenu. Bet kartais pagalvoju, o gal visi jaucia vienoki ar kitoki barjera, visgi kitas zmogus, kitas ego. Bet ne su kiekvienu zmogum - su paciais artimiausiais barjero nejauciu.



Nepaž?stamoje kompanijoje tylus ir nepastebimas. Gali tiksliai apib?dinti žmog?, nusakyti jo pagrindines reakcijas. Skeptikas iš prigimties. M?gsta gin?ytis ?vairiomis temomis, b?na atkaklus ir nesukalbamas, jei ?sitikin?s savo teisumu.



Patinka stipr?s, gerai savo gyvenimo keli? žinantys žmon?s. Gali b?ti ciniškas, grubus, pasijuokiantis.





Cia, manau, man visai tinka.



Ir dar yra kas tinka, yra, kas nelabai, del ko nesu tikra.



Kruopsciau pasidomesiu Balzaku. Ir simbolius isstudijuosiu, aciu, kad parasei!



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Vas 2007, 12:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 17 Vas 2007, 21:01
Pranešimai: 55
Š? tip? žmoni? sunku ištraukti iš „savo kiemo“, ?kv?pti kam nors visiškai naujam.



Sitai man nelabai. Jei patraukli kokia nors ideja, pasineriu i ja (kartais greiciau nei kiti), netgi fanatiskai.



Ram?s. Palank?s. Geranoriški.



Sunku pasakyti. Gal kam nors ir padarau toki ispudi. O gal tikrai, bet taip dazniau anksciau budavo. Mane vertindavo kaip gera, ramu zmogu - iki paauglystes krizes



Isties veikiu tik tai, kas man idomu. Cia gal jau susilpnejusi valia. Aplinkiniai sako, kad per pastaruosius keleta metu praradau valia, kuria turejau labai stipria.



Žmogus su  MPT-e ko nors b?tinai nesugeba emociškai, nesvarbu ko: juoktis kai visi juokiasi, nustoti juoktis, kai jau momentas pra?jo, nesijuokti, o išreikšti užuojaut?, kai to reikalauja situacija ir t.t. Reikalas yra ne emocij? buvime/nebuvime, ne j? j?goje, svarbus tik j? atitinkamumas konkre?iai situacijai.



Daznai juokiuosi, kai niekam nejuokinga (bet man delto tik smagiau) ir daznai kazkaip neiseina juoktis, kai kiti juokiasi, tada tiesiog stebiu su sypsena. Kartais buna, kad esant blogai situacijai apima juokas ir atvirksciai, kai visiems linksma, mane apima liudnumas. :)



Iš vienos pus?s ILI gali b?ti nepriklausomi, "?????????" ir užsispyr? aukš?iausiu laisniu, iš kitos - kukl?s ir socialiai nerang?s (priklausomai nuo j? introversijos raiškos laipsnio), gali nepriimti visuomen?s princip? ir papro?i?. Jie net ne tiek priešinasi nusistov?jusioms tradicijoms, kiek ži?ri ? jas pro pirštus savo išsiblaškymo d?ka, kuris yra suvokiamas, kaip demonstratyvus protesto gestas. Prisiminus ILI b?ding? intelektualaus pranašumo prieš aplinkinius jausm?, lengva ?sivaizduoti, kokie sunkumai laukia moter? ILI".



Manau, kad tiesa :)



(Citatos is forumo tipu aprasymu)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Vas 2007, 12:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Sugalvojau paklaust - o kaip normalu elgtis, kaip elgiasi kiti žmon?s kai su jais piktai šnekasi, r?kia ir pan. Pasteb?jau, kad Džekai tada daro t? pat? - kelia bals? dar labiau. Ir iš tikr?j?, tokiu atveju paskui nesijauti nuskriaustas :). Kaip j?s elgiat?s? Kaip reik?t?? Arba gal ?ia irgi priklauso nuo tipo. Su vienais reikt? reaguoti vienaip, su kitais - kitaip. Bet ?ia sud?tinga - kol sugalvosi kaip reaguot, jau neretai b?na per v?lu :(.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Vas 2007, 12:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Tiesa, aprasyme teigiama, jie niekada neveluoja: tai man netinka, nes esu begediska veluotoja.


?ia yra netiesa - yra ?vairi? Balzak?, bet visgi dauguma link? v?luoti. Bet v?luoja ne tod?l, kad nejaust? laiko, o tod?l kad silpna :bsensoric: (valios sensorika). Guli pvz. Balzakas lovoje, žino, kad kaip ir laikas keltis, bet niekaip negali prisiverst t? padaryti... Nev?luoja tik tada, kai jam svarbu nepav?luoti. Be to, kaip sakoma, baltoji intuicija yra gumos tampymo aparatas :).



Š? tip? žmoni? sunku ištraukti iš „savo kiemo“, ?kv?pti kam nors visiškai naujam.



Sitai man nelabai. Jei patraukli kokia nors ideja, pasineriu i ja (kartais greiciau nei kiti), netgi fanatiskai.




Balzakai paprastai pasineria ? savo id?jas, patys jas kažkur susiranda ir gali netgi kišti kitiems. O vat kitiems sunkiau ?kv?pti Balzak?, b?tent d?l to, kad jis jau turi savo. Ir jo id?jos paprastai ?domesn?s :), bent jau jam. Ta citata buvo žvilgsnis iš išor?s, ne iš vidaus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Vas 2007, 12:41 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 17 Vas 2007, 21:01
Pranešimai: 55
Kiti zmones, tarkim, nuleidzia juokais, nereaguoja taip emocingai, ka nors lepteli ir nueina. Arba ima gincytis, irodineti, plustis, bet po ginco viskas ir nubanguoja, nebesikankina daugiau.



As tai isklausau zodzius, reakcija - zeme slysta is po koju, imu aiskintis, gincytis, jei savesnis zmogus, irodineti, kad yra ne taip, kaip jis sako, bet nezemindama oponento, kaip jis mane, kad nenusileisciau iki jo lygio. Jei zmogus svetimas - daznai stengiuos nuo jo atsiriboti, nes negaliu visiskai atleisti tokiu dalyku, ypac viesu aprekimu, kritikavimu. Tiesiog nusprendziu, kad reikia begti nuo tokio zmogaus kuo toliau, nes zmones nemegsta tu, kuriuos izeide, ir veliau kenkia dar labiau, taip nori nuslopinti sazines grauzima: kabinedamiesi prie esamu ir nesamu ydu. O tokie konfliktai, tai man trauma visam gyvenimui. :)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Vas 2007, 12:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 17 Vas 2007, 21:01
Pranešimai: 55
Tikrai, man taip buna: guliu lovoj, tingiu keltis. Ai, galvoju, dar pamiegosiu, uztat po to pasiskubinsiu ir spesiu. Bet nesiskubinu, kazkaip atrodo, greit nuciuoshiu iki troleibuso, jis greit vaziuos ir tada spesiu. Bet taip, aisku, nebuna. :)



Del to, kad noredami atvyktu laiku: gal ir taip, pvz., kiti man sako: jei nenoretum, neveluotum. Beje, i valstybinius egzaminus atejau beveik i visus ne laiku - ne i pati egzamina, bet manes turejo laukti prie duru pazymejimu tikrintojai. Manes vienos. Gal cia tiesiog gedos trukumas? :))


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Vas 2007, 12:50 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Jausm? stengiasi nerodyti.


O ?ia neaišku, k? tur?jo omeny. Emocijas ar jausmus kitam žmogui? Balzak? :bethics: yra produkcin? funkcija - tod?l emocijos yra, nors neretai neadekva?ios. Tod?l ir sakoma, kad skaudži?jai funkcijai b?dingi kraštutinumai: arba nulis emocij? (nusideg? žmogus ir nebenori), arba perdaug. Yra analogija su sulužusiu kranu, kur vandens srov? nevaldoma. Yra dar palyginimas su bulemija ir anoreksija :happy:. Užduotis Balzakui - išmokti palaikyti stabil? adekvat? emocin? ton?, kad aplinkiniai nesigasdit? :). Bendrai perdaug emocij? yra geriau, negu tokio numir?lio atv?jis, kaip kartais pasitaiko.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Vas 2007, 12:52 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 17 Vas 2007, 21:01
Pranešimai: 55
Balzakai paprastai pasineria ? savo id?jas, patys jas kažkur susiranda ir gali netgi kišti kitiems. O vat kitiems sunkiau ?kv?pti Balzak?, b?tent d?l to, kad jis jau turi savo. Ir jo id?jos paprastai ?domesn?s :), bent jau jam. Ta citata buvo žvilgsnis iš išor?s, ne iš vidaus.



Tas taip :) Jei man kas nors ima ka nors aiskinti, netgi susinervinu, kokias nesamones tauskia, as geriau zinau :)) Grubiai sakant. O siaip, prisiminiau vienos religijos atstovus, atejusius pas mane itraukti i savo tikejima, as apie savo, smagiai padiskutavome, manau, kad jiems pabodo net :) Cia turbut balzakiskas bruozas, pomegis diskutuoti? Man tai labai malonu buna aiskinti kitiems apie idejas, kurioms pati atstovauju.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Vas 2007, 12:57 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 17 Vas 2007, 21:01
Pranešimai: 55
Tod?l ir sakoma, kad skaudži?jai funkcijai b?dingi kraštutinumai: arba nulis emocij? (nusideg? žmogus ir nebenori), arba perdaug. Yra analogija su sulužusiu kranu, kur vandens srov? nevaldoma. Yra dar palyginimas su bulemija ir anoreksija . Užduotis Balzakui - išmokti palaikyti stabil? adekvat? emocin? ton?, kad aplinkiniai nesigasdit? :). Bendrai perdaug emocij? yra geriau, negu tokio numir?lio atv?jis, kaip kartais pasitaiko.



Kartais bunu tikras numirelis, netgi ne zmogum yra pavadine blogiausiais laikais. Tokie emociju suoliai man tikrai budingi, bet cia jau gal is psichiatrijos srities?



Apskritai bendraujant reiskiu mazai emociju, tas gal ir gasdina aplinkinius. Toks saltas bendravimas is mano puses. Sunku atitinkamai reaguoti i kitus. Pavyzdziui, kas nors ka nors dziaugsmingai pasakoja, as isklausau, nezinau, ka sakyti. Tyliu, sypsausi. Man tai nesukelia jokiu ryskiu emociju. Arba ka nors nepiktai pasiepiamai pasakau, jei artimas zmogus. Bet jei kas nors suzavi, arba siaip kas nors labai gero nutinka, bunu spontaniska entuziazte, kartais kitu akimis - truputi ''nesveikai''.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Vas 2007, 13:07 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 17 Vas 2007, 21:01
Pranešimai: 55
Apie Balzaka pagal Gulenko:



Their noses are somewhat aquiline in shape which combined with often flattened cheekbones giving the false impression that their noses are large.



Ju nosys yra erelio formos, skruostikauliai - siauri, del to daznai kyla klaidingas ispudis, kad ju nosys yra dideles.




Man atvirksciai.



When interacting with others they may be very active, pushy and sometimes even aggressive.



Bendraudami su kitais jie gali buti labai aktyvus, isakinejantys, kartais - net agresyvus.




Manau, arti tiesos, nors negeris agresyvumas, aisku. :/


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Vas 2007, 13:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Jei nereaguociau i kritiskuma mano atzvilgiu - tapciau visai kaip robotas, nes tai reikstu nereaguoti ir i geras emocijas, pagyrimus... Nekreipti i aplinkiniu nuomone.
Ne, kod?l? Mes gi džiaugiam?s geru oru, bet nedepresuojam d?l blogo. :)

Aš tiesiog si?lau ži?r?ti ? neigiamas emocijas, kaip ? žmogaus silpn? etik?, nieko daugiau :). Neretai, kai pakeiti m?stysen?, atsitinka visoki? stebukl?: žmon?s, kurie nepatikdavo pradeda patikti, blogi santykiai tampa gerais...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Vas 2007, 13:14 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Their noses are somewhat aquiline in shape which combined with often flattened cheekbones giving the false impression that their noses are large.



Ju nosys yra erelio formos, skruostikauliai - siauri, del to daznai kyla klaidingas ispudis, kad ju nosys yra dideles.


Oj, o ?ia iš kur? Šitame forume fiziognomika nepageidaujama, tod?l jei nor?tum j? aptart ar papraktikuot, mums reik?t? kraustytis kitur ar ? privat?. Mano meilas yra konadia@yahoo.com


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Vas 2007, 13:16 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Gali duot nuorod?? Man atrodo kad šis angliškas tekstas ne apie Balzakus. Nepamenu, kad Gulenko taip rašyt?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Vas 2007, 13:17 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 17 Vas 2007, 21:01
Pranešimai: 55
As linkus viska labai imti i sirdi. Jei kas nors ka nors pasako izeidziamo: reiskia, ne tik tas zmogus toks, bet prisimenu ir pries tai buvusius skaudzius ivykius, viska isgyvenu, darosi tiesiog nebepakeliama. Tiesiog neisivaizduoju, kaip galeciau taip normaliai visai nekreipti, tiesa, bandziau, tai reikalavo labai daug jegu. Jau geriau jas nukreipsiu keisdama save, koreguodama blogasias puses. Tiesa, kartais zmones kritikuoja vien del to, kad save iskeltu... Visiems vis tiek neitiksi. O kritikuoja daznai tuos, kurie issisoka - nebutinai nieksus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 108 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 219 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007