Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 09:46

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 37 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Sau 2007, 13:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Nadia raš?:


O jeigu kelti klausim? šitaip - koks santykis sud?tingesnis - kvazitapatus/gesinimo ar konflikto/superego, aš vienareikšmiškai neatsaky?iau. Kaip tik neseniai gird?jau nuomon?, kad b?tent kvazitapat? ir g?sinimo reik?t? pavadinti konfliktiniais santykiais.

Aš t? šitaip ?sivaizduoju. Yra keturios monetos, kiekviena turi dvi puses. Kvazitapatukai ir gesintuvai - vertina tas pa?ias monetas, bet vienas mato vien? pus?, kitas - kit?. Ir tod?l visiškai nesusišneka. Kas yra labai nemalonu, nes visiškai neaišku kod?l (be socionikos).

Konfliktiniai vertina skirtingas monetas, nenori matyti tas, kurias taip m?gsta kitas: "Nu ko tu ?ia vis šneki apie tok? nereišming? ir banal? dalyk??".




Gal komfortiškumas išvardint? santyki? dar dalinai priklauso nuo to, tarp koki? b?tent tip? yra tie santykiai ir kokie b?tent tie žmon?s, kokie j? charakteriai. Susišnek?jimas ir pakankamai komfortiškas periodinis pasibuvimas- visada galimas.

Mano nuomone, svarbu, ar žmon?s prieina kompromis? ir ar j? siekia. Mano praktikoj, su heksliais tame nekyla joki? problem?. Pasigin?ijam, ta?iau vieni kit? ne?skaudinant, ne?žeidžiant giliai. Nesunku nusileisti vieni kitiems. Su superego ir konfliktiniais visumoj man sunkiau. Labai taikliai pasakei, Nadia, apie tuos šnek?jimus apie nereikšmingus ir banalius dalykus. Tik ?ia labiau tikt? superego, o ne konfliktiniam  santykiui. Ir tik toms superego diskusij? temoms, kuriose nesutarimai. Nes yra tem?, kur ?manomas pakankamai geras supratimas ir tarp superego, ir tarp gesintuv? ar kvazitapa?i?.


_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Sau 2007, 14:17 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Susišnek?jimas ir pakankamai komfortiškas periodinis pasibuvimas- visada galimas.
?ia dar štai kas svarbu (su kvazitapatukais ir gesintuvais) - viskas tvarkoj, jeigu žmon?s tik kei?iasi informacija, bet jeigu vienas nori daryti kitam kažkoki? ?tak? - tada jau prasideda problemos.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Vas 2007, 16:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
Solanža: Prieš koki? savait? man kilo mintis - Štirlicas nuo Žukovo dar skiriasi savo :wethics: Pas Žukov? tai skaudžioji, o pas Štirlico sugestin?. Taigi, Štirlicas turiu "paklaus?" :wethics: b?ti naudingu pad?ti, pama?yti. Patvirtinti sau, kad jis savo vietoje, reikalingas. Mano vienas kolega, kuriam gana tvirtai priskiriu Štirl? vis rodo iniciatyv?, kai reikia su kompais pad?ti. Savo žinias parodo, nuvažiuoja net, atveža k? reikia, jei šefas pasako kad reikia. Dar suorganizavo visus paskiepijo nuo gripo firmos s?skaita, nors pats labai neseniai buvo at?j?s ? darb?. Na, tokia paprasta iniciatyva b?dinga gal daugeliui tip?, bet man kažkaip ji krenta Štirlic? ? akis. Lygtais b?t? sugestin?. Žmogus nesmagiai jau?iasi b?damas nereikalingas... gal.



Žukovo pagalba ir :wethics: mano pasteb?jimu veikia kitaip ir re?iau. Jei Žukovas pats si?losi pad?ti ir iš karto nematyti joki? jam nauding? motyv?... Svetimam žmogui. Nesiekdamas ?gyti jokios stiprios pozicijos, ilgalaik?s naudos... Už neadekvat? atlyg?... Man atrodo tai retoka.  Ar aš klystu ?



Ma?iau vyksta intensyvios diskusijos apie Štirlic?. Tik kažkod?l nuoroda ? t? forumo dal? prisijungus pradingsta. ?domu.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Vas 2007, 17:29 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Vaidai, k? rašei apie sugestin? :wethics: - labai tinka ir Džekams (Štirlic? ir Džek? akceptin?s funkcijos vienodos).



O Žukov? ir Don? produktyvin?s funkcijos vienodos.  Aš nežinau - kokiais motyvais padedama. Tikrai neieškoma materialin?s naudos. Galima pad?ti visiškai svetimam žmogui tiesiog už a?i?. Galb?t pasitenkinim? teikia vien tai, kad GALIU, SUGEBU pad?ti, kad mano žinios REIKALINGOS, gavo prog? b?ti PRITAIKYTOS.  Vienintel? s?lyga - kad jis be mano pagalbos negali išsiversti, jinai jam labai reikalinga. (Na kad nepurkštaut? - ko ?ia kišiesi, apseisim be tav?s...)

Fonin? funkcija (be žodži? - prie darb?) yra :blogic: veiksm? (praktin?) logika.







Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Vas 2007, 18:46 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Vaidas101: sutik?iau su tavo mintimis. manau, geras palyginimas. man atrodo per "skaudži?sias" ir "sugestines" ir galima geriausiai atskirti "kvazitapatukus".





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Vas 2007, 19:23 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nadia raš?:
(7-8) ID              – „Galiu“. Individuali savikontrol?. Tenkinami individual?s poreikiai (ta?iau savo j?gomis, savarankiškai).
Liepa, o kaip tu tenkini savo :wintuition:-:blogic: poreikius? Tu t? tenkinim? jauti/pastebi?


Na... b?dingas bruožas, kad man sunku kito žmogaus paprašyti k? nors už mane padaryti, jei aš pati tai sugebu. Pvz. nenusirašin?ju, nes privalau kas priklauso padaryti pati (?ia ir savigarba). Man ne?veikiamas dalykas, jei ko nors paprašius kitas pasako - neturiu laiko. Pasak? - šventa! Kažkaip g?da ir nesmagu piktanudžiauti kito laiku - blogai jau?iuosi taip darydama. O pa?iai taip pasakyti kitam sunku - na lyg užgauti galiu... Paprastai taip atsakau svetimam arba nemaloniam žmogui, su kuriuo apskritai nenoriu prasid?ti. Arba tikrai randuosi dideliam ceitnote.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Vas 2007, 19:34 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
Liepa raš?:
Vaidai, k? rašei apie sugestin? :wethics: - labai tinka ir Džekams (Štirlic? ir Džek? akceptin?s funkcijos vienodos).



O Žukov? ir Don? produktyvin?s funkcijos vienodos.  Aš nežinau - kokiais motyvais padedama. Tikrai neieškoma materialin?s naudos. Galima pad?ti visiškai svetimam žmogui tiesiog už a?i?. Galb?t pasitenkinim? teikia vien tai, kad GALIU, SUGEBU pad?ti, kad mano žinios REIKALINGOS, gavo prog? b?ti PRITAIKYTOS.  Vienintel? s?lyga - kad jis be mano pagalbos negali išsiversti, jinai jam labai reikalinga. (Na kad nepurkštaut? - ko ?ia kišiesi, apseisim be tav?s...) 

Fonin? funkcija (be žodži? - prie darb?) yra :blogic: veiksm? (praktin?) logika.









?domu. Teko sutikti Don?, kurie iš visos širdies padeda. Ir tavo pacituotu atveju, kai tai vitališkai svarbu. O Štirlio pagalba dažnai man atrodo b?tent taip: "ko ?ia kišiesi, apseisim be tav?s".  Kai ji mano poži?riu b?dingai suveikia per sugestin?.



Kai dar kils min?i?, parašysiu :smile:





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 37 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 155 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007